Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sloboda v práci - mýtus či realita? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Riešenie?

Ale áno, nech sa páči:
Treba sa pozrieť na motiváciu ľudí. Máme tu majiteľov firmy a máme tu managerov. Majitelia chcú zisk a manageri si chcú udržať stoličku pod zadkom. Tvoj text, tvoje argumenty, sú zamerané na zisk a zároveň na kritiku managerov. Ide len o to aby tvoje argumenty našli toho správneho adresáta, lebo aj keď sú argumenty dobre, ale zlý je adresát, tak je to celé na *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hmm.. asi dva roky po nežnej som robil u jedného súkromníka.. tiež práca od nevidím do nevidím a na peniazoch to tiež nebolo poznať.. skôr sme počúvali: ja teraz nemám dám vám nejakú zálohu a ostatné potom.. tá záloha bola na zaplatenie bývania a energii a žiť s čoho ?

jedného dňa som si povedal a dosť.. ráno prídem na siedmu a o pol štvrtej končím lebo toto nieje život.. nikto zo zamestnancov mi neveril že to urobím.. o pol štvrtej som skončil, umyl sa, prezliekol a vykročil domov..

čo čert nechcel stretol som majiteľa.. vraví: kam ideš Vlado ? predsa domov.. fajront.. vieš čo je roboty ? vravím viem.. keď je na svete niečo večné tak je to práca.. bude tu aj keď tu tisíc rokov nebudem.. a práce máme toľko koľko si jej naberieme.. keď si jej naberieme na 24 hodín denne môžeme robiť nonstop a aj tak bude málo..

dva týždne som chodil takto sám a potom sa pridali aj ostatný.. verím že ľudia si začnú vážiť seba a svoj čas.. výsledok viac práce aj tak nieje nikde vidieť.. robíte viac a výsledok je že vláda zdvihne dane, pridá nové, vymyslí ďalšie poplatky a vy len robíte viac.. pozrite sa na úrady a ich pracovnú dobu.. pritom tiež by mohli robiť na smeny aby sa ušetrilo.. tiež by mohli tri baby drať jednu stoličku, počítač.. stačilo by menej kancelárii, budov ale netreba peňazí je dosť..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto sú také vyplakávačky. Ak je človek ťažko nahraditeľný, tak si môže vyberať. Buď ho budú manažéri rešpektovať alebo pôjde inam, kde si ho budú viac vážiť.

U nás vo firme je oficiálne povinný príchod do pol desiatej. Ja som skoro celý minulý týždeň prichádzal niekedy po jedenástej. Až v piatok mi šéf poslal diplomatický mail, či sa niečo nedeje keď ma o jedenástej už pár dní nevidel. Ak by si dovolili neplatiť nadčasy, každý by sa im na to vykašľal. No aj tak sú ľudia nespokojní a občas ochádzajú inam, lebo platy skoro vôbec nerastú.

Kto je ľahko nahraditeľný, na tom môže zamestnávateľ orať. Prosto zákon ponuky a dopytu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No, neviem

Väčšinou netušíš pri prijímaní do práce akoťa budú rešpektovať manažérirespektíve aké ákulisné ťahy tam prebiehajú. A keď to zistíš si uvedomíš, že utiecť po toku ti nepomôže, lebo je to už 4 podobné rozhodnutie a nový zamestnávateľ darmo bude vidieť odborníka najlepšieho na svete, keď k firme nedokáže byť loajálny a zdupká po pár mesiacoch tak je re neho neperspektívny.

Každý je ľahko nahraditeľný aj ten čo si na sebe nenechá orať je ľahko nahraditeľný tým čo si to nechá. Prosto zákon ponuky a dopytu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by to malo byť štvrté podobné rozhodnutie, mal by sa zamestnanec zamyslieť, či predsa len chyba nie je v ňom. Lebo tu máme zjavne samých úžasných pracujúcich, len tie prasce manažérske im to furt kazia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže vlastne tu máme samých skvelých manažérov, len tí sprostí zamestnanci to nevedia oceniť a len sa sťažujú a dokonca si dovolia dať výpoveď za to všeko čo pre nich oni urobili.

Úprimne v mnohých firmách je obrovská fluktuácia, alebo vládne strach je chyba v zamestnancoch?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rok 2009

PhDr. podniková psychologička na výzvu možného riešenia eliminácie bossingu jedného vedúceho pracovníka mi odpovedala: "Ale, veď akcionár po nich chce!" Rázne som jej dal najavo, že táto nebezpečná hra môže bumerangovým efektom zasiahnuť jej rodinu. Veľmi rýchlo so mnou ukončila tento dialóg. Nešťastia - pády a zdravotné strádanie si dodnes vyberajú svoju daň. Tomu vedúcemu totiž kryli chrbát ešte aj dvaja manažéri. Verte, neverte, ešte nepreskočili! Príčinnosť si potrpí na presnosti následkov! A najlepší exekútor si berie najcennejšie v našom živote - ČAS! Relatívnosť času bolesťami, strádaním istôt, radostí a bezpečnosti. Veď to denne vidíme na tisíckach mierových prostriedkoch, ktoré sa nám stávajú zbraňou! Veríte, neveríte? Mne tým, prosím, neublížite.
Možno viete o podobných, či iných kazuistikách priamo zo života, ako sa s príčinami zahral čas odňatím kvalít, ktoré sme si sami nedali, po-užívame ich k dobru, šťastiu a pretože nemáme administrátorské práva čosi po známosti v infomatrici života zmeniť, nezostáva nám nič iné, len starostlivo morálny dlh splatiť, odčiniť a získať odpustenie! Tak je!
Želám Vám veľa Lásky, život v Pravde a Mier presiaknutý celou Vašou bytosťou!
7.8.2017 03:20
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja to teraz napíšem úplne jednoducho.. keď si zamestnanci povedia robíme od toľkej do toľkej firma s tým nič nedokáže urobiť.. a nech sa teraz ukážu kvality manažérov ako dokážu organizovať prácu, objednávky, nákup surovín a predaj výrobkov.. vedia koľko majú ľudí aj koľko zamestnanec urobí za 8 hodín..

a keď sa niečo nestíha je to zlá práca manažérov.. jasné že sú dovolenky občas aj niekto maróduje ale s tým treba počítať a mať dostatočný počet ľudí.. a keď sa aj tak nestíha tak manažér nech ostáva v práci a dobieha zameškané.. on sa potom naučí keď nechce práci byť nonstop..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V bývalej firme sa jeden z nižších manažérov - vedúci oddelenia, mal pod sebou asi 3 ľudí - rozhodol, že už sa na to nemôže pozerať. Prikázal svojim pracovníkom, aby si poctivo robili časové plány - odhady, koľko im ktorá práca zaberie a potom aj reálny údaj, koľko to trvalo.

Už po pár týždňoch sa ukázalo, že plány sú absolútne nereálne. Že vlastne ani nevedia plánovať, len proste zaradia úlohu od vedenia do vecí, ktoré treba spraviť, aj keď nemajú šancu stihnúť to. Sľúbia, že to spravia, pretože sa boja povedať, že nestíhajú. A že keby to mali postíhať, museli by pracovať na 140%. Vrchný manažment sa skoro oplieskal o zem, ale čísla sú čísla a proste nepustia.

Keď som vlani stretla býalú kolegyňu, už si takéto plány robia všetci. Zamestnanci nie sú v strese, manažment vie, kde a kedy môže niečo "vybuchnúť" a podľa toho "prioritizuje úlohy" a "alokuje kapacity". A mení procesy. Kolegyňa si to nevie vynachváliť, vraj to tam frčí ako nikdy predtým.

Ten manažér, čo to začal, nebol Slovák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jasné že to nemohol byť Slovák.. si predstav keby sa taký Edison narodil na Slovesku.. veď by nebola ešte vymyslená žiarovka a boli by sme potme..
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Saška Uhlárová: Naprieč Rumunskom po najkrajších cestách sveta Transfagarašan a Transalpina 2 045
 2. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 821
 3. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho októbrového týždňa 1 234
 4. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 1 181
 5. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: Ako Kmotrík vytiahol z vodární 4,5 milióna eur 1 069
 6. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 958
 7. Karolína Olšavská: Sú pohonné hmoty na Slovensku kvalitnejšie ako v Rakúsku? 942
 8. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 781
 9. Lórant Kulík: Fotogaléria: Letecký pohľad na sídlisko Terasa v Košiciach 724
 10. Elena Antalová: Sociálny štát a okašľaní dôchodcovia 687

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 2. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky
 3. Sonya Haraszti: Keď sa na Tindri spojíš so strateným kamarátom z detstva i s bratom svojho exa.
 4. René Števánka: UZNESENIE EP O BOJI S DEZINFORMÁCIAMI VS IDEÁLY NOVEMBRA ‘89
 5. Róbert Kováč: V tŕni nahí
 6. Štefan Vidlár: A Voter - A Shit
 7. Ľubomír Belák: Na mol v divadle
 8. Štefan Vidlár: Enem né tak
 9. Peter Mrázik: Výsledkom kolektívneho vyjednávania v Jaguar Land Rover je rekordné navýšenie mzdy
 10. Filip Pančík: Žemľovka

 1. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 2. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 3. Asi najsmutnejšie je mlčanie Ivana Mikloša
 4. Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková
 5. Zoológ: Pri stretnutí s meďveďom sa mu musíte pozerať do očí
 6. Johnson sa po prehre vzpieral. Nakoniec požiadal o odklad brexitu
 7. Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou
 8. Johnson požiadal Úniu o odklad brexitu, rokovať o ňom odmieta (minúta po minúte)
 9. Threema potvrdzuje Kočnerov vplyv na novinárku
 10. Gorila vyhnala do ulíc zástupy ľudí, chcú spravodlivé Slovensko

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu Lindtnerom, na ktorom stojí prípad Lexu
 3. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 4. Keby nebolo Pittnera Gorila by nebola: Autora spisu Gorila vyhodili ako vlastizradcu
 5. Kočnerova Threema: Ty si kúpiš byt, ja platím všetko ostatné, napísal Jankovskej
 6. Gabo berie veci alternatívne: Pozadie je pre SDKÚ rovnaké
 7. Dzurinda na nahrávke s Miškovským: Neser ma, ak chceš, aby som ti pomohol!
 8. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 9. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 10. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie

Už ste čítali?