Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Posledný veterán zomrel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Česť jeho pamiatke.
Typická črta komunistov, nikdy sa za nič nehanbia a nikdy sa neospravedlňujú.
A toto tu trpíme až do dnešných dní...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s Vami...

...a ďakujem Vám za príspevok do diskusie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím tiež ...

Pripájam aj ja svoj súhlas. Musím však poukázať na markantný rozdiel v správaní sa k bývalým príslušníkom zahraničného odboja, medzi ktorých treba určite rátať aj našich krajanov, bojujúcich v radoch zahraničných armád za naše oslobodenie. Keď v Českej republike už dávno pochopili, že si treba uctiť nielen tých, čo bojovali po boku Červenej armády, ale aj tých, ktorí bojovali na západe, u nás na Slovensku tomu však tak nie je. Tu sa velebia len bývalí partizáni, ostatní účastníci SNP a vojaci 1. čs. armádneho zboru, zriadeného v Buzuluku v ZSSR. A to je tragédia nášho národa. Popierame si vlastnú históriu a súčasní mocní s tým nič nerobia. Keď v Čechách si všetkých vlastencov, bojujúcich na oboch stranách, dokonca aj slovenského pôvodu dokážu primerane uctiť a aj ich pravidelne povyšujú a vyznamenávajú za ich úsilie a obetavosť v boji za slobodu, u nás na tých, čo bojovali na západe zvysoka kašlú. Robia to zrejme zo zotrvačnosti, lebo sa dodnes cítia v duchu stále boľševikmi. A čo urobia súčasní mocní, ak vymrú poslední partizáni a tí čo bojovali na tej " správnej " strane, na východe, zvolia nových ?! Je to možno trochu morbídne, ale taká je v prvom rade morbídna a totálna neúcta našej boľševickej soldatesky ku všetkým, čo bojovali na tej " nesprávnej " strane. Hlboko sa preto skláňam v úcte a vďaky ku všetkým, čo bojovali a umierali za to, aby sme my mohli žiť. Nehynúca sláva za takúto obetu patrí preto všetkým, nie iba tým, čo majú aj dnes ten správny kádrový posudok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za hodnotný príspevok,...

...súhlasím s Vami. Pozorne túto problematiku sledujem, preto viem, že ihneď po Novembri 1989, ešte počas ČSFR, prezident Václav Havel veľmi dbal o to, aby sa dostalo zadosťučinenia a rehabilitácií príslušníkom nášho západného odboja, ktorí boli počas vlády komunistov u nás prenasledovaní, väznení, utláčaní. Súčasne ale podobne pristupoval aj k príslušníkom východného a domáceho odboja. Výsledkom neboli len ich povyšovania a vyznamenávania, ale aj spoločenská rehabilitácia.
Jasne si spomínam na odhalenie pamätníka československým letcom v službách R. A. F., ktorý je v Prahe - Dejvice. Na tej slávnosti som bol a stretol som sa tam nielen s p. prezidentom Havlom, ale s celými skupinami našich veteránov druhej svetovej vojny. Ten pamätník je veľmi pekný - ak pôjdete do Prahy, odporúčam pozrieť si ho.
Na Slovensku sa nič také systematicky nekonalo, o nejakých nových pamätníkoch škoda hovoriť. Bohužiaľ, našich - slovenských účastníkov západného odboja sme si dodnes na patričnej úrovni nepripomenuli. Napriek tomu, že ich nie je, resp. nebolo veľa. V podstate všetci už zomreli.
Poslednú šancu, ktorú vnímam v tejto problematike, má súčasný prezident p. Kiska. Poradcovia by mu teda mali pripraviť podrobný zoznam našich žijúcich účastníkov západného - ale aj východného - odboja, a p. prezident by mal konať. Možností, kedy týchto hrdinov môže vyznamenať alebo si aj inak oficiálne uctiť, je veľa, od osláv Povstania po rôzne štátne sviatky.
O niekoľko rokov už nebudeme mať koho vyznamenávať, iba ak in memoriam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Karma ! Ľudia ktorí volia s trucu kotlebu, by sa mali zamyslieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím,...

...máte pravdu.
Ďakujem za príspevok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Cest jeho pamiatke. Beh zivota je jedina spravodlivost, kazdemu odmeriava rovnako a kazdemu bude stacit rovnaka kopa hliny. Nechapem co sa zase taha do tohoto politika. Komunisti boli zli, LSNS su zli. Kto je teda dobry? Moj dedo bojoval v povstani, nebola to ziadna sranda a potom mu dali komunisti zabrat lebo bol burzoazneho povodu. A len tak na okraj, kto vam pisatelom daval zadarmo vzdelanie a inu starostlivost? Kde boli v tej dobe bezdomovci? LSNS sa hlasi k "fasizmu", ako prosim pekne? Ze chce nieco ine? Ich vec. Nie je to o strane ale o ludoch. Ked im ma co ponuknut nech volia. A naopak. Inak... ja tiez budem v najblizsich volbach trucovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kotleba má čo ponúknuť ?? Jediné čo zatiaľ vykonal je to, že zbohatol. Voľ si koho chceš, len sa potom nesťažuj !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

radšej

no comment
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dufam ze si len daky troll... boh alebo cokolvek stoj pri nas ked tu s nami ziju ludia ako ty. kotleba a jeho rodinkarsky klan je smer verzia 2, zatial nic z jeho slubov neslubil akurat si uz tiez stihol nakradnut. a to ze romsku otazku nevyriesi je snad uplne jasne, akurat ma silne reci. co sa ekonomiky a rozvoja BB kraja tyka tak je mi luto ludi co tam ziju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trucujte , kľudne tricujte -

- ale za svoje .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píšete, že v najbližších voľbách...

...budete "trucovať" - rozumiem tomu tak, že budete asi voliť K - ĽSNS.
Lenže trucovaním nič nedokážete a nič nezmeníte.
Trucujú malé decká: začnú vrešťať, dupotať nohami, hádzať sa o zem - a čo dosiahnu? Nič, iba ak varechou po zadku.
+++
Komunisti boli nieže zlí, oni boli a sú veľmi zlí a zákerní. V roku 1948 rozkradli celý štát. V päťdesiatych zatvárali, týrali, popravovali čudí (aj tých z odboja v druhej svetovej). V šesťdesiatych rokoch akože "uvoľňovali" aby sem napokon pozvali okupantov na dlhých dvadsať rokov. V sedemdesiatych rokoch "normalizovali" = zakazovali, zatvárali, obmedzovali (slobodu, prácu, pohyb ľudí za hranice a pod.) Všetko im to vydržalo až do roku 1990.
Vyše 25 rokov tu máme peknú slobodu, demokraciu, možnosti voľby a možnosti také, o akých sa nám pred rokom 1990 ani nesnívalo. Toto všetko chcete vymeniť za nejaké "trucovanie" a volenie tých, pre ktorých sú demokracia a sloboda vzdialené v nekonečne? Rozmýšľajte a rozmyslite si to, a rozmýšľajte aj nad tým, čo by Vám na Vaše "trucovanie" povedal Váš dedo - bojovník z Povstania. Asi by Vám nakládol varechou po zadku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Ľutujem, ale súhlasím s vami iba v tej prvej časti, čo sa týkala zločinov komunizmu. Vláda boľševikov ešte neskončila. Ak si to myslíte, je to váš vrcholný životný omyl. To, že sa prekabátili komunisti na sociálnych demokratov ešte neznamená, že opustili svoje boľševické myslenie, čoho dôkazom je aj rozvrat všetkých morálnych a etických hodnôt. Kradnú, klamú, neprimerane bohatnú, manipulujú občanov, obmedzujú, prenasledujú, súdia, odsudzujú a väznia svojich odporcov ako kedysi. Ak si myslíte, že máme vyspelú demokraciu a s ňou súvisiace vymoženosti ako je sloboda prejavu, voľnosť pohybu a podobne, je to váš druhý vrcholný životný omyl. Máme síce zastupiteľskú demokraciu, ale to neznamená, že to automaticky prináša aj univerzálnu slobodu a šťastie ľudí. Je ešte stále pomerne veľa spoluobčanov v našej krajine, čo sú stále nasiaknutí M - L ideológiou, takíto voliči nikdy nebudú voliť demokratické sily, ale iba len a len tých " svojich ", Ficov Smer - SD, ktorý je vlastne stranou jedného muža - vodcu. Táto strana spolu s jej priaznivcami a podporujúcimi oligarchami sú smrteľným nebezpečím pre zdravý vývoj v našej spoločnosti, omnoho nebezpečnejší ako je strana Kotleba - ĽS NS. Netreba mať krvavé oči a strašiť verejnosť extrémizmom, fašizmom či nacizmom, alebo proste nevidieť pravdu aká v skutočnosti je. Stále nám vládnu komunisti / boľševici / a to neprerušovane od februára 1948. A to je to podhubie klamstva, podvodov, korupcie a nedemokratických metód, koketujúcimi dokonca s totalitou, manipulovania občanov, straníckych nominácii protežantov, rodinkárstva, vlády oligarchov a kamrátšaftu. Skutočný demokrat dobre vie, že sa o nás demokracia doteraz ešte ani neobtrela, skutočná demokracia tkvie v zásade v tom, že jej prioritou je všestranne slobodný človek, no a takáto sloboda vyžaduje, aby sa mohol za každých okolností slobodne rozhodovať. Teda na to nestačí iba sloboda prejavu a voľnosť pohybu, ale duševná a materiálna dostatočnosť, ktorá jediná umožňuje slobodu v rozhodovaní. Za situácie, keď je na Slovensku cirka 680 tisíc ľudí ohrozených chudobou, je to teda iba prianie vydávané za skutočnosť. Táto skupina našich spoluobčanov je na rozdiel od cirka 1 % superzbohatlíkov prevažne z radov bývalých nomenklatúrnych kádrov alebo ich rodinných príslušníkov preto stále odkázaná na určité almužny od štátu, sú teda na štáte závislí a preto aj ľahko manipulovateľní, to si praje naša súčasná strana Smer - SD a vládny ZLEPENEC, aby nás mohli ešte ten nejaký čas klamať, okrádať a manipulovať a to až dovtedy, pokiaľ sa ozaj vážne nenahneváme. No a o tom to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bárs by bolo

takýchto ľudí viac - vyzeralo by to u nás určite inak. Zbohom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s Vami,...

...skutočných hrdinov a udatných ľudí potrebuje spoločnosť v každom čase, nielen počas vojny a podobnej situácie, ohrozenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Česť jeho pamiatke!

Česť pamiatke aj všetkým hrdinom protifašistického odboja, ktorí nás na dlhé roky oslobodili od tej pliagy! Ďakujem!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za Váš príspevok...

...do diskusie.
Píšete priamo, pravdivo a úprimne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je nutné...

pripomínať a dostávať do ochabnutého (po)vedomia aj tejto, dnešnej generácie príklady statočnosti a odvahy ľudí akým bol aj letec a parašutista, p. generálporučík Jaroslav Klemeš.
Príznačné je aj to, že na Slovensku si na neho akosi zabudli, možno stačilo len to, že nereprezentoval tú ,,správnu" líniu, keďže u nás nie je až tak ,,trendy" vyzdvihovať zásluhy aj hrdinov, ktorí vzlietali z britských letísk a základní, aby napomohli rušiť deštruktívne zámery fašistov aj na území Československa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za príspevok,...

...smutné je, že zabúdanie a ignorácia sú oveľa ľahšie a schodnejšie cesty než pripomínanie si - aj hrdinstiev spred vyše sedemdesiatych rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem pán Droppa za pripomenutie skutočného hrdinu,pretože o týchto vzácnych ľuďoch sa zvyčajne nepíše, nehovorí.
-------------------------------
V dnešnej dobe je totiž hrdinom pomaly každý. Stačí preletieť titulky.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME