Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Páni, tak sme sa dočkali! Konečne vieme, čo je štandardná politika! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Svieracia kazajka ...

Často je používaná u psychicky narušených jedincoch k tomu, aby neboli pre svoje okolie nebezpeční. To, že by ju bolo potrebné častejšie používať aj u niektorých politikov by nemalo byť pre verejnosť žiadnym prekvapením, obzvlášť v dnešných turbulentných dňoch. Teátro, obľúbený výraz kapitána Danka, teraz dotyčný pán aplikuje pred verejnosťou. Nech už hádky - hrátky medzi koaličnými partnermi dopadnú akokoľvek, výsledok bude pre obyčajných, slušných a dobrých ľudí rovnaký - vlci zavíjajú a karavána ide ďalej. Na Slovensku teda nič nové pod slnkom. Aj pripravovaný zákon o politických stranách, inak Dankova srdcová záležitosť, silne pripomína svieraciu kazajku. Ako inak nazvať doslova a do písmena diktát, ako má vyzerať z jeho pohľadu štandardná politická strana či hnutie. Nadiktovať nedemokratickým spôsobom tvrdé podmienky pre vznik a fungovanie politického subjektu je kontraproduktívne a bludné. navrhovateľovi takéto zákona uchádza fakt, že diktovať napríklad minimálne počty členov je v priamom rozpore so zastupiteľskou demokraciou, ktorá mimo iné stavia voliča z právneho hľadiska vyššie ako člena strany. Pán Danko by si mal prečítať aj úvodné paragrafy Medzinárodnej charty ľudských práv a slobôd, ktoré priam odporúčajú krajinám, aby pri realizácii svojich národných ústav umožnili okrem politických subjektov kandidovať pri parlamentných voľbách aj nezávislým jednotlivcom. V našej ústave je takáto možnosť iba pri voľbách do VÚC a pri obecných voľbách, prečo asi ? Je dokonca dosť prekvapujúce, že to neprekáža ani súčasnej opozícii. Ak sa to kapitánovi podarí, čo bude možno aj obsahom terajších koaličných rozhovorov či dohovorov, a je na to veľký predpoklad vzhľadom na Dankove tlaky na koaličných partnerov, potom sa máme na čo tešiť. Bude to doslova návrat do rokov bývalého totalitného režimu, keď sa za všetko hlasovalo pri čomkoľvek " uvedomelo " a jednohlasne. Aj dnes je však takéto správanie vlastné vodcovským stranám typu Smer - SD, SNS či Mostu Híd. Toto je však pre vládny ZLEPENEC iba jedna z náhradných tém. O čo im hlavne ide, sme svedkami v týchto dňoch - o pokračujúcu rabovačku a delenie koristi. Mali by sme si preto dobre premyslieť, komu dáte v budúcich voľbách hlas a netýka sa to len tých nespokojných, ale aj tých, ktorí doteraz naivne a ľahkomyselne dali v minulých voľbách hlas tým, ktorí ich stále klamú a okrádajú. Veď je absolútne absurdné voliť aj niekoľkonásobne za sebou tých, čo nás sklamali. No a o tom to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vláda, vládna koalícia, či poslanci

krajinu nevedú. To píšem na adresu úvodu textu autora aktuálneho článku.

V systéme parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu je to konkrétny občan, ktorý vedie seba, prípadne svoju rodinu. Politik ho nemá čo viesť, lebo politik (ak získa určité postavenie vo vláde, na ministerstve a tak podobne) je "iba" úradník, zamestnanec občana. Občan je zamestnávateľ.

Je to občan, ktorý rozhoduje vo voľbách a dáva tak svoje odporúčanie. Voľby sú pohovorom, cez ktorý musí kandidát na post poslanca prejsť.

V totalitnom systéme "vedie" krajinu politik, vodca, jedna jediná strana. Tam je to dokonca o možnosti, že strana "občana" deportuje, dá mučiť, alebo ho dá zabiť. Uvedené je platené zo štátneho rozpočtu.

Neviem ako dnes, ale svojho času v Číne musel "občan" (príbuzný) prostredníctvom zloženky zaplatiť guľku, ktorou bol popravený človek odsúdený na smrť.

Autor aktuálneho textu sa rétoricky zasekol v časoch komunistického režimu a chce nás presvedčiť, že nás niekto riadi, vedie.

Ak by v SR bola profesionálna opozícia a občania by nesedeli pri seriáloch, tak súčasná vláda by už nebola vládou.

To píšem zjednodušene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najprv popíšte realitu, až potom začnite s tou pravicovo - neoliberálnou propagandou.

Poznám istý demokratický štát, moderný, západného typu, vodcu slobodného sveta, v ktorom dve politické strany ovládajú politický systém de facto mocensky.
Bez názoru týchto dvoch politických strán sa v ňom žiaden lístok nepohne.
V ňom je to dokonca o možnosti, že štátny aparát "občana" deportuje, dá mučiť, alebo ho dá zabiť. Uvedené je platené zo štátneho rozpočtu, podľa niektorých z neho bola dokonca platená i vražda prezidenta onoho štátu.
Napriek tomu, že tento štát by mal byť vzorom modernosti, demokracie a slobody, tak ním nie je.

The very best of bohužiaľ,
taká je realita.
Zvyšok je potom už len pravicovo - neliberálna propaganda v najsledovanejších správach, ktoré napríklad v TV bežia tesne pred seriálmi.

To píšem zjednodušene.
---
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME