Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezrušiteľné - zrušené, nepremlčateľné - premlčané? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

čo k tomu dodať, len že je to excelentne vystihnuté...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Smer bude vladnut aj po dalsich volbach lebo ine strany od roku 1989 ukazali ze nie su o nic lepsie.
V krajine kde zije vacsina chudobnych nemozno robit antisocialnu politiku.Fico to pochopil a obcas hodi nejake odrobinky z bohato prestreteho stola chudobe a to sa pocita.
Vsak SDKU mohla zrusit amnestie ale nebolo casu.Lebo bolo treba hrabat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Práve preto,

že v krajinách, "kde žije väčšina chudobných, nemožno robiť antisociálnu politiku", treba robiť - ale skutočne SOCIÁLNU politiku! Teda nie "chudobe hodiť nejaké omrvinky z bohato prestretého stola", ale to,čo "chudobe" právom patrí. - Lebo väčšinu vytvorených hodnôt vyprodukovala práve táto "chudoba" a nie špekulanti s tuleňou chorobou... maximálne s chodiacim mozgom, ktorý občas potrebuje potravu (a "ruskú čítanku").
Zrušenie amnestií - to je ešte len A vo vete, ktorá sa končí minimálne "písmenom" B.
Kým špekulanti neuvidia, že im hrozí za ich špekulácie aj dodatočný postih - a to kedykoľvek, nedajú si pokoj.
Pozrite sa len do Čiech. Tam žalobkyňu v procese s Miladou Horákovou, ktorá bola mladá a možno aj sprostá, takže ju jednoducho cynicky zneužili, predsa len - na staré kolená - aspoň symbolicky posadili do basy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SKôR NEŽ PRÍDE "HABR"...

...(teda diskutér s týmto nickom)
a začne okolie presviedčať, že za Mečiara môže slovenský volič--
by som teda v tejto chvíli rád poznamenal,
že nebyť prešporského vedenia VPN,
tak podnikový právnik Skloobalu Nemšová by sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy ničím významnejším nestal--
vytiahnuť do politickej funkcie, z ktorej by sa stal voličsky "viditeľným", ho mohol iba vládnuci politický subjekt,
bez ohľadu nato, aký názov vládnuci politický subjekt nesie a v akom politickom systéme (či režime) pôsobí.
.
...a teraz poznámka k obsahu článku, tá bude krátka:

možno by bolo načim zamyslieť sa nad výnimkami,
ktoré by v právnom systéme nespadali pod inštitút premlčania:
nimi by mohli byť práve skutky stíhané ako (prípadné) zločiny vysokých štátnych funkcionárov, zneužitie orgánov štátnej moci.

---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zamysliet sa nad "výnimkami"?

Môžeme. - Ale aj tak je to jasné.
Všimnite si, čo píše pán Hríb: "... o mnohom rozhodli voliči, ale mnohé ZADEFINOVALI až samotní lídri."
Čo si myslíte o prvých "demokratických" voľbách po r. 1989? Myslíte, že boli naozaj také, za aké ich vydávali? Alebo - už vtedy! - BOLI PODMIENKY ZADEFINOVANÉ TAK, že (pri prakticky nulových skúsenostiach slovenských voličov s demokraciou) bola len veľmi malá pravdepodobnosť, že sa to "pánom" vymkne z rúk. Aj sa stalo.
Prečo nám do prvej ústavy - pohrobkovia ateizmu - zrazu, z ničoho nič - napísali, že ideme nadviazať na kresťanské princípy? To mal byť tlmiaci vankúš proti prvotnému hnevu ľudí proti najväčším exponentom totality. A, pretože to boli - i sú (a aký otec - taký syn) - skutoční pohrobkovia ateizmu, nečudo, že "im nič nie je sväté"! Prečo by si mali ctiť práve (akúsi) "demokraciu"? - O nej, pre istotu, hneď vyhlasovali, že je to najzložitejšia forma spravovania spoločnosti.
Ale tu sa nejedná o problém (náboženskej) viery. Tu sa jedná o obyčajnú ľudskú poctivosť; je jedno či kresťana, žida, moslima alebo ateistu.
A obyčajnú ľudskú poctivosť v hocijakých podmienkach nepresadíte. To musia byť náležité podmienky, kde morálka znamená niečo (oveľa) viac ako peniaze.
A buďme pragmatickí. - Hajzlíci rôzneho rangu sa sami od seba nepolepšia. Iba zlosťou budú stále prskať, keď ich morálna spoločnosť učlovečí do prijateľných medzí. A k tomu patrí aj (zaslúžený) trest.
Starozákonný boh Židov bol - BOH, a trestal hriešnikov, ak bolo treba, ale ako nahnevaný otec neposlušné dietky. Určite vedel, čo a prečo tak robí.
Ani my dnes - po všetkých tých skúsenostiach za posledné štvrťstoročie - by sme mali mať už konečne jasno, čo a prečo (práve tak) treba urobiť.
A, aby som hovoril predovšetkým za seba, ja - myslím si - v tom mám jasno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som ateista bol aj som. dostal som ponuku do komunistickej strany ale som ju odmietol pretože rozhodovali ľudia s menším inteligenčným kvocientom. dobrým príkladom bol biľak. bola to strana hlupákov podobná ako pred vojnou nsdap.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj ja som "praktický ateista"

To mi vôbec nebráni snažiť sa v sebe rozvíjať skôr tie lepšie stránky ľudského potenciálu, s racionálnym vedomím, že byť dokonalý je chiméra.
Bežný človek v "obyčajnom" živote má možnosť pohybovať sa v podstate medzi dvomi "mantinelmi". Ten prvý - gorkijovský - hovorí: "Človek, to znie hrdo". A je dobre, keď si z toho berie ponajviac pozitíva. Ten druhý mantinel predstavuje (často pravdivé) konštatovanie: "Človek je sviňa!" (Už starí Rimania poznali príslovie "človek človeku vlkom".) A je zle, keď z toho človek čerpá "ospravedlnenie" za všetko zlé, čo má v sebe.
Keď sa pokúšame hodnotiť slovenských "politikov" - podľa toho, čo dosiahli v kariére na tomto poli - a položíme si otázku: Sú inteligentní? , dospejeme k názoru, že inteligentný z nich je (alebo bol) sotvakto. Keby totiž boli bývali (resp. boli) naozaj inteligentní, ťažko by sa boli dopustili skutkov, ktorých sa dopustili, resp. dopúšťajú.
Takže - naozaj niet koho (inteligentného) voliť, aj keby voľby boli hneď zajtra. Jednoducho "nevedia prekročiť svoj tieň" ( tieň - rozumej samoľúbosť a ješitnosť, chamtivosť a z toho vyplývajúcu všetku ich hlúposť).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak niet koho voliť, tak príčinou toho podľa môjho názoru (!!!)
je centralizovaný partokratický systém, ktorý podriaďuje možnosti rozhodovania voličov vôli centrál niekoľkých (relevantných) politických strán.

Riešením súčasného stavu je podľa mňa slobodná priama nominácia kandidátov (zbieranie priamej podpory občanov),
najlepšie v politickom systéme bez politických strán.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som politológ,

ani žiaden teoretik zameraný na "technológiu moci". Mňa zaujímajú podstatnejšie veci. Ale tiež by som mohol poslúžiť zopár (myslím si) dobrými nápadmi aj v tejto oblasti.
Každopádne súčasný systém nemá (z hľadiska všeobecného prospechu) budúcnosť a - ak nič iné - tlak objektívnych okolností, ktoré presahujú naše úzkoprsé Slovensko, ho časom odstráni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak aj tieto politické tančeky idú do

jalovicova ? Veď to je výsmech mocných voči holubaciemu ľudu, keď sa zčista jasna stanu tie amnestie nakoniec zrušiteľné, keď konečne nastal čas vyťahovať vinníkov akoby z klobúka a jednemu po druhom im nakladať to , čo si právom zaslúžia. A zrazu - pred zobratím klobúka - že vraj je to premlčané ! Potrebuje snáď niekto z poctivých ,obyčajných občanov väčší dôkaz, že tí smradi tamhore si z nás aj takto bohapusto uťahujú ?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME