Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto by mal získať europeniaze určené na rozvoj výskumu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Pišút na YouTube.
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pýtate sa, pán Pišút, prečo je u nás tak ťažké rozdeľovať prostriedky podľa kvality? Nuž podľa môjho názoru napr. aj preto, že počas vášho tridsaťročného šafárenia v slovenskej fyzike ste vy boli ten prvý, ktorý na kvalitu nedbal. Ľudí ste kádrovali oveľa viac podľa ich politických názorov či etnickej príslušnosti, než podľa kvality ich práce a neváhali ste útočiť na dobrú povesť statočných a kompetentných ľudí nielen po stránke vedeckej ale dokonca aj po rodinnej, ako tomu bolo v mojom prípade. Pritom ruku na srdce, domnievate sa, že máte hoci len stotinu mojej erudície v teoretickej fyzike ? A predsa ste mi roky bránili vrátiť sa na Slovensko, keď to ešte šlo a z moci svojho mocenského postavenia ste ma v mojej rodnej krajine hovädili po stránke odbornej i ľudskej. Že sa nehanbíte práve vy tu niečo vypisovať o úcte k špičkovosti.

2) To vaše zriaďovanie nových orgánov a komisíi je mimochodom zbytočné, tých 10% najlepších predsa zastupujú vedecké rady fakúlt či ústavov, teda aspoň pokiaľ ich členovia patria medzi tých 10% najlepších ako by mali. Roky sledujem na internete vaše aktivity a návrhy ako skvalitniť vedu na SK. Je to však všetko len o preorganizovaní toho či onoho, tá podstata je pritom odborná a tá tam chýba. Montovalo vás napr., že už 40 rokov na SK nerobí nikto v teoretickej fyzike veci, ktorými sa zaoberá 99% profesorov univerzít vo vami zmienenej prvej desiatke svetových tabuliek? O tom vo všetkých vašich zlepšovacích návrhoch nepíšete ani slovo, pričom podstata je tam. A viete dobre, prečo o tom nepíšete. Pretože o týchto moderných veciach nemáte ani poňatia. Mimochodom, vaša matematická erudícia je veľmi nízka a vo FRA by ste s ňou nemali šancu stať sa profesorom teoretickej fyziky. Pozícia šafára, ktorú ste dlhé roky vo slovenskej vede zastávali vám objektívne nepatrila ; zastávali ste ju iba vďaka podpore z Prahy a vďaka výnimočnej drzosti, s akou ste vystupovali, súc pravdepodobne presvedčený, že váš český pôvod sám stačí na to , aby ste dirigovali Slováčikov. A tak miesto toho, aby ste boli radi, že ste sa s tým málom, čo viete, roky vypekali na výslní vedeckej komunity päťmiliónového štátu, budete tu naďalej vypisovať o kvalite vedeckej práce z pozície znalca. Čo keby ste napr. tu na blogu napísali niečo odborného o teoretickej fyzike? Hocičo, čo máte ujasnené. Aj odborne. Hoci len pre pár ľudí. Poneste odborne kožu na trh a presvedčte nás, že niečo zaujímavého viete. Pretože ja vám to poviem úprimne, že z toho, čo viem o vašich kompetenciách, by som ani vám s čistým svedomím nezveril rozdeľovanie eurofondov na SK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Klimcik,

a takto vieme na jednom z mnohych prikladov, preco sa vela perspektivnych slovenskych vedcov nutene tula svetom. Niektorym sa podarilo etablovat v uznavanych univerzitach ci vyskumnych pracoviskach. Inym nie. Jeden priklad z mnohych je ilustrativny, no osobny pribeh cloveka je ina kava. Pozrime sa, kam az siahaju korene potapajucej sa lode sk vedy, ked si napriklad znama osoba a niekdajsi minister mysli, ze ini zabudli, len on si pamata. Nie kvoli demokracii v plienkach ci tolko premielanej slobode, ale pre dosledky minulosti a totalite v mentalnom svete ludi si tu rozhodujuce osoby dovoluju voci slusnym obcanom tolko arogancie, bohorovnosti a vysmechu do oci. Je tazke zachovavat si uctu k sebe samemu, ked ti, co rozhoduju, ukazuju prostrednik vsetkym ostatnym. Z Vasho pripsevku som sa dozvedela, co nikto nikde nespominal, ale neda mi, aby som spochybnovala Vase slova. Velmi dobre sa daju zovseobecnit aj na ine oblasti vedy u nas, osobne by som mohla spominat Priridovedecku fakultu UK, ked na sklonku socializmu a zaciatkomv 90.rokov dochadzalo k sabotazi prace laboratorii - pocnuc odstavenim elektriny, privodu vody, telefonov... muselo z rozpracovanych vyskumnych uloh odist na ulicu niekolko kvalitnych kvalifikovanych ludi. Prave pre zasahy, ktore opisujete (aj dalsie). Poprava vedy tu nezacala po revolucii , ale uz predtym, ked nomenklaturne kadre rozhodovali o peniazoch, tiuloch a publikacnej cinnosti. Iba zotrvacnost umoznovala dalsie roky nevidiet otvoreny problem. Az ked sa minuli zasoby v podobe financnych zdrojov, utlej publikacnej cinnosti a do slovenskej vedy zacali prenikat dokonca pseudoosobnosti, roztikala sa casovana naloz.Cenim si Vas diskusny prispevok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Josif Visarionovič Džugašvili.

Vážený pán Ctirad Klimčík.

Ja Vás nepoznám, nepoznám ani pána Pišúta tak, aby som mohol posúdiť Vašu, ako aj jeho vedeckú činnosť.

Ale z tých Vašich osobných útokov na pána Pišúta a hlavne z tých Vašich abstraktných narážok na jeho vedeckú neschopnosť, či nacionalizmu, dochádzam k záveru, že Vy so skutočnou vedou si ani náhodou netykáte.

Mohol ste uviesť v čom je pán Pišút míman, teda fyzikálny či matematický primitív, mohol ste uviesť konkrétne fakty v zmysle vášho predchádzajúceho článku pod názvom: „O štruktúre vedeckého článku“, ale namiesto toho ste sa pustil do primitívneho hanobenia osobnosti pána Pišúta.

Určite nie pán Pišút je príčinou toho, že Vy nie ste svetovo uznávaný matematik, alebo fyzik. Ak by ste mal talent na to, byť svetovo uznávaným vedcom, tak v tom prípade pán Pišút by Vám v tom v žiadnom prípade nemohol zabrániť. Je možné, že vo Vašich očiach pán Pišút je päť hviezdičkový (*****) grázel, ale to s vývojom fyziky, ako aj s vývojom matematiky nemá nič spoločného.

Ja napríklad zamestnancov FÚ SAV označujem za mentálne na fyziku nedostatočných jedincov, ale nie preto že sú nacionalisti, či príslušníci určitého politického smeru, ale preto, lebo oni odmietajú preveriť (jednoduchý) experimentálny dôkaz ich mentálnej nedostatočnosti, ktorý doposiaľ ani raz nikto na svete nepreveril.

Pán Klimčík, s týmto svojim príspevkom ste Vy sám napísal svoj vlastný kádrový posudok, ktorý iba podčiarkuje to, že Vy si vedou nemôžete v žiadnom prípade tykať, a že Vy s týmto svojim diskusným príspevkom sa snažíte liečiť iba svoj komplex menejcennosti.

To nie je exaktný fakt, to je iba môj osobný názor, ktorý v zmysle Ústavy SR, môžem beztrestne vyjadriť.

Josif Visarionovič Džugašvili.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME