Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nech ide do basy, grázel jeden! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zaujímavo podaný

príbeh od ženy. Samozrejme, mám skúsenosť so ženským podliactvom, a to aj vo vzťahu. Takmer v každej, aj v tej najvzdelanejšej, je ukrytý kus primitívnej hlupane, ktorá, keď je zahnaná do kúta, sa neštíti ničoho, dokáže provokovať ako dvojdolárová štetka. Udržať si nervy na uzde je výkon a keď nervy predsa prasknú, jednu či dve po papuli - v tomto prípade zaslúžené - dostane, prehrala opačná strana, jedine žeby potom bojovala rovnakými zbraňami. Predísť násiliu, aj tomu vymyslenému ale účinne odkomunikovanému - včas vypadnúť a neotáčať sa - je najlepšie riešenie. Nakoniec, karma je zdarma a každému sa všetko v nejakej podobe vráti.
 

Kedy sa zacnu riesit ?

Krive vypovede a krive svedectva od zien , ktore surovo zneuzivaju nastavenie systemu ze sa im ma vsetko verit ? Akoze je mozne je existuje sexizmus a pokial pride s tou istou staznostou na policiu muz tak ho vysmeju a pokial zena , tak jej vsetko slepo veria ?
Nasilie a trestne ciny su coraz viacej zjavne od zien, ktore krivo obvinuju s tym ze pocitaju ze vsetko sa im uveri a ony dosiahnu vsetko co chcu. Lenze zakon by ma konecne dopadnut tvrdo nielen na muzov nasilnikov ale aj na zeny nasilnice, ktore vyuzivaju organy cinne v trestnom konani na dosiahnutie svojich cielov.
 

 

Súhlasím s vami, že ženám, ktoré krivo obviňujú, by to nemalo len tak prejsť. A poškodili tým nielen obžalovaného, ale aj ďalšie skutočné obete, ktorým potom orgány často nedôverujú (ako som písala v príspevku nižšie). S tým dokázaním viny je to však trošku problematické. Častokrát je páchateľ oslobodený, lebo sa nedalo jednoznačne dokázať, že ku skutku došlo. A čo potom? Budeš súdiť obeť za krivú výpoveď, lebo nebolo jednoznačne dokázané, či bola tou obeťou? Nepovedie to k tomu, že sa obete budú báť nahlásiť páchateľa, aby nakoniec neboli súdení pre krivú výpoveď? Nie som právnička, neviem ako to chodí. Takisto verím, že súdni znalci (psychiatri, psychológovia) síce vedia veľa vecí odhaliť, ale nie sú neomylní.
 

 

V dnešej dobe miniatúrnych kamier a wireless komunikáce je v drvivej väčšine to pooisovanie problémov s dokazovaním čistý alibizmus. Na políciu nechodia ženy, ktoré sú 20 rokov šťastné v manželstve, ale také, ktoré vyhlasujú, že sú 20 rokov týrané. Aký je teda problém, aby polícia dala do bytu kamery a skutočného násilníka s prehľadom poslala do basy?

Myslím, že problém s dokazovaním je niekde inde - na úradoch, kde lobujú feministickí a genderoví ideológovia akože za práva žien a bezhlavé odsudzovanie každého obvineného muža. Im nejde o ochranu žien, lebo inak by pracovali aj na prevencii násilia. Za 10 rokov som však z úst ani kláves níc týchto ľudí nepočul a nevidel jediné slovo o skutočnej prevencii, ale len o agresívnom presadzovaní trestania mužov, rozbíjaní rodín, predčasnej sexualizácii a demoralizácii detí, potláčaní slobody slova aj vymožiteľnosti práva a vážneho znižovania trestných konaní o domácom násilí a akože diskriminácii LGBT.
 

 

Pardón, vypadlo mi jedno dôležité slovo z textu - ideológovia sa snažia o znižovanie OBJEKTIVITY trestných konaní týkajúcich sa domáceho násilia. Cez zmeny v zákonoch, vytváraním národných akčných plánov drzo igorujúc všetky pripomienky z iných táborov ako genderových, ale aj profilovaním systému pomoci týraným ženm, čiže rôznych mimovládok (z ktorého rozhodovaním o peniazoch arogantne vytláčajú nezideologizované združenia, ktoré ženám pomáhajú mnoho rokov aj bez ideologických bludov) a najmä tolerovaním nehorázností, ktoré mimovládky akože pomáhajúce ženám robia - fabrikovanie falošných dôkazov o násilí, školenie akože týraných žien, čo majú vypovedať, týranei detéí psychológmi, aby potom vykazovali známky utrpenie, ktoré náísledne prišijú otcovi.... O tomto všetkom vie polícia, prokuratúra, súdy aj príslušné ministerstvá a podporujú tie nehoráznosti, namiesto toho aby ich pozatvárali do basy za zločiny proti ľudskosti.
 

S tými kamerami je to problém

U nás sú totiž zákony na ochranu zločincov. Nemôžeš nahrávať bez súhlasu nahrávanej osoby. Počul si už o tom, že niekto mal v aute kameru a nahrávku, ktorá jasne dokazovala, kto je vinníkom nehody, ale na súde sa to nemohlo použiť, lebo to nahrával bez súhlasu vinného.
A počul si o tom, že niekoho vykradli, dal na sociálnu sieť video, kde bol páchateľ, ktorý sa mu vlámal do domu a obeť je v trestnom čine, lebo to nesmel uverejniť bez súhlasu páchateľa?
Keď chceš niečo nahrávať, musí tam byť zreteľný nápis, že objekt je monitorovaný kamerovým systémom.
Takže ak dajú do domu páchateľa ploštice, musia ho na to upozorniť, ináč to nemôžu použiť ako dôkaz na súde.
 

 

Celkom by ma zaujímalo - to je normálny spôsob riešenia problémov dve po papuli? Riešil by si tak napr. rozpory v práci, alebo s kamarátmi? Či tam nie, pretože by si mal za to nejaký postih, alebo by si dostal zo tri naspäť?
 

Samozrejme

No a presne preto sa muzi spolu nikdy nebavia(ak sa naozaj nechcu bit)tak, ako s nimi dokazu zeny komunikovat.
Zeny sa totiz spoliehaju na to ze nedostanu(vacsinou pri vyhrotenej situacii s cudzim muzom), pripadne sa prave spoliehaju na to ze muzovi uletia nervy a ze im jednu pleskne(specialne pred rozvodom).
Mne sa paci ked ocakava ze co sa sprava ako k@rva, ze snou bude zaobchadzane ako s damou.
Zrazu neplati emancipacia a to ze s kazdym treba zaobchadzat rovnako.

Mimochodom poznam x pripadov, kedy zeny dostali za neexistujuce domace nasilie muzov do vazby.
Alebo aspon pred sud, ajked teda boli vysetrovani a sudeni na slobode.
Zlaty klinec je pravnicka co uz pocas manzelstva chodila kazdy rok aspon raz na pohotovost, kde aj ked bez realnych zraneni si nechala napisat lekarsku spravu kde osetrujuci lekar okrem cerveneho lica ci roztrhnutej bluzky(co su pani pravnicka sposobila sama pred pohotovostou) vzdy napisal popis priebehu "zranenia". Cize pani advokatka pri rozvode vytiahla sanon lekarskych sprav s popismi "zenu napadol manzel" a 60 rocny exmanzel informatik skoncil s obzalobou, kde mu hrozilo tyranie blizkej osoby v tazsom odseku, cize tak 9 rokov natvrdo a minimalne druha napravna..
U decentneho matematika to znamena trest smrti, pripadne skoru smrt po prepusteni z basy.
Sud pri prvostupnovom rozsudku nastasie prihliadol na to, ze okrem predmetnych lekarskych sprav(kde ale zakazdym absentuje realne poranenie) neexistuje ziadne svedectvo nasilia a muza oslobodil.
Na co sa prokurator odvolal a panko na dochodku aj v dnesnych dnoch chodi po sudoch a vyvinuje sa z absurdnych obvineni.
Nech zije rodova rovnost a situacia, ked na obzalobu muza zo zlocinu staci vysinuta prepita exmanzelka.
 

 

Ja som sa napriklad az pri rozchode po 8 rocnom vztahu dozvedel, ze byvalka si z mojho pocitaca stahovala sukromne dokumenty a kopie dokladov...

Podotykam, ze sa to dialo uz na zaciatku v case "najvecsej zalubenosti"!

Napriek tomu, ze som obsluhoval vsetky pocitace a mal teda jej veci "jak na podnose" - tak som jej sukromie respektoval celu dobu...

Akurat, ze u mna nehrozi variant, ze mi "uleti ruka" - to ona bola ten pripad, ze jej obcas ruka (alebo noha) uletela...
 

Čítaj s porozumením,

nie je to normálny spôsob riešenia problémov, ale človeku vedia prasknúť nervy. Preto chápem za normálnych okolností nenásilných chlapov - harpyja ich dokáže k tomu dohnať, vyslovene jej o tie facky ide, pretože môže na polícii a súdom operovať útokom.
Rozpory v práci riešime niekedy aj krikom, ale vždy sa k niečomu dopracujeme, s kamošmi sa nemlátim vôbec. Ja som ženu ešte nezbil, ak teda neberiem do úvahy sestru v detstve, s ktorou sme sa mlátili neustále. Ale priznávam, že raz ma prsty veľmi svrbeli, ale stihol som sa otočiť a odkráčať.
 

 

Súhlasím, že histerická žena, ktorá v hádke dostala dve facky NIE je ešte automaticky týraná žena. Proti domácemu násilu bojovať treba, ale vadí mi keď za to bojujú feministky, lebo sa z toho stáva hlavne boj zatrpknutých žien proti nenávideným mužom (a týrať vedia obidve pohlavia). Ďalšie, čo mi vadí, je, keď sa každá žena, ktorá raz dostala po papuli vyhlási za týranú ženu. Tieto nadnesené štatistiky, že každá štvrtá žena je týraná, škodia skutočným obetiam násila. Poznám ženu, ktorá sa po dlhom trápení konečne odhodlala ísť nahlásiť muža a prokurátorka ju poslala domov, nech si to rozmyslí. Rozoberali sme to v práci a kolega povedal, že sa ani prokurátorke nečuduje, že jednala neprofesionálne - veď kopec žien si to vymýšľa.
A aby som sa vrátila k téme, ktorá žena je a ktorá NIE je týraná.
Skutočne týraná žena sa snaží mužovi vo všetkom vyhovieť, aby ho náhodou nerozhnevala, ani jej nenapadne hádať sa s ním a vyskakovať do neho. Ak dostane bitku, trápi sa, že nebola dosť dobrá a zaslúžila si ju....Skrátka týrané žena sú zakríknuté žienky, ktoré nemajú odvahu papuľovať.
Ale žena, ktorá pravidelne vyvoláva hádky a raz mužovi prasknú nervy a vylepí jej, týraná nie je. Tým neschvaľujem reakciu chlapa – zastávam názor, že chlap nikdy nesmie ženu udrieť, rovnako ako nesmie udrieť kolegu, či šéfa, ale ak to raz vo vypätej situácii urobí, netreba ho hneď kriminalizovať.
 

 

No tak ďalší chudáčik,ktorého terorizuje žena a ktorý pozná jediné univerzálne riešenie všetkých "chlapov" - jednu, dve po papuli. Ak s niekym nevieš existovať, choď preč a nemusíš sa s nikým biť. Hrdina.
 

No ďalšia žienka,

ktorá zvládla písmenká ale význam písaného textu jej uniká, lebo chabá mozgová výbava.
Presne to robím, ak nedokážem s niekým existovať, odchádzam a to bez bitiek. Zaujímavé potom je, ako sa dotyčná po čase upokojí a slzí do telefónu, aby som sa vrátil, že ľudia robia chyby a skúsme to znova...

To bude asi tvoj prípad, si odkopnutá zrejme naveky, na krku ti možno odstali otrasné decká a frustrácie si vylievaš na diskusiách.
 

 

... možno si jedna z tých, ktorá to má rada tvrdšie a aj preplesk oželieš veď je to také fajn vzrušujúce :-)
 

 

Muži, ktorí sa takto vyjadrujú o ženách sa v ničom neodlišujú od bláznivých feministiek. Okrem toho, aj teba porodila a vychovala matka – aj o nej sa vyjadruješ ako o primitívnej hlupani?
 

Ehm,

a vy prečo ste si vybrali z celého príspevku jedno slovné spojenie, vytrhli ho z kontextu, použili účelovo a ocapujete sa na mňa ako zakuklená frustrovaná feministka?
Vy ste nikdy DOVODNE nepovedali o nejakom mužovi, že je ***** kretén, primitívny hlupák? Či to je v poriadku, keďže to vyšlo z úst ženy, nositeľky života, matky, ergo nedotknuteľnej posvätnej kravy, etc...?
BTW - mňa vychovávala nielen mama, ale aj otec.
 

 

Áno, povedala som to dôvodne o zopár konkrétnych mužoch - chrapúňoch. Ale nikdy som neskĺzla do všeobecného nadávania na mužov ako takých, lebo väčšinu mužov, ktorých poznám, si vážim.
Citujem vás: "Takmer v každej, aj v tej najvzdelanejšej, je ukrytý kus primitívnej hlupane, ktorá, keď je zahnaná do kúta, sa neštíti ničoho, dokáže provokovať ako dvojdolárová štetka." Použili ste slovné spojenie v takmer každej.
Rovnakým spôsobom ako som si podala vás, si pravidelne podávam moju matku keď nadáva na mužov. Spýtam sa jej, či si aj o svojom synovi myslí, že je hov..., ktorý trápi ženu. Povie, že nie, že on sa k svojej žene pekne správa. Potom sa jej opýtam na suseda, bratranca,... až sama naokoniec uzná, že len pár mužských jedincov si zaslúži to pomenovanie, ktré by mi kódex vyhviezdičkoval.
Mňa celkovo irituje nenávisť feministiek aj mužský šovinizmus, lebo faktom je že obidve pohlavia sa potrebujú. Manžel mojej kolegyne to vyjadril výstižne: "Čo by ste si vy, ženy, bez nás mužov počali? Veď bez nás by ste ani nepočali."
 

a to v "takmer každej"

viete nejako exaktne vyvrátiť? Lebo anketa medzi príbuznými a susedmi je také dosť literárne zdôvodnenie.
Že to nezapadá do vášho životného konceptu, ešte neznamená, že ide o šovinizmus.
 
Hodnoť

Zbor väzenskej a justičnej stráže

Počet obvinených k 31. 12. 2016 stúpol oproti koncu roka 2015 celkom o 92 osôb (z 1 346 na 1 438), čo je najvyšší počet od roku 2011. Oproti tomu počet odsúdených mierne klesol. K 31. 12. 2016 bolo vo výkone trestu celkom 8 557 osôb, pričom oproti koncu roku 2015 sa znížil ich počet o 10 osôb. U všetkých kategórií odsúdených s výnimkou odsúdených zaradených do ústavov s maximálnym stupňom stráženia bol zaznamenaný pokles počtu.

Ani jedna z vybavovaných a prešetrovaných sťažností nebola prešetrujúcim orgánom verejnej správy vyhodnotená ako opodstatnená.

Trend zvyšujúceho sa počtu žien vo výkone trestu sa nezastavil ani v roku 2016 a k 31. 12. 2016 dosiahol historicky najvyšší koncoročný stav - 614 odsúdených žien (31. 12. 2008 to bolo napríklad len 332 odsúdených žien).

V spolupráci s Alianciou žien Slovenska bol v roku 2016 v ústave Hrnčiarovce nad Parnou realizovaný sociálno-výcvikový program (pilotný projekt) pre páchateľov násilia na ženách. Do projektu bolo zaradených osem odsúdených. Projekt bol realizovaný prostredníctvom grantu udeleného Aliancii žien Slovenska zo zdrojov Nadácie otvorenej spoločnosti prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu. Tento pilotný projekt bol podkladom k vytvoreniu návrhu metodiky práce s páchateľmi násilia v penitenciárnej starostlivosti. Tento návrh metodiky bol vypracovaný v gescii Koordinačno-metodického
centra pre násilie na ženách a domáce násilie a je naplnením úlohy č. 25 Národného akčného plánu na prevenciu a elimináciu násilia na ženách na roky 2014 – 2019 uloženej Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v spolupráci so zborom a Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky – „Vypracovať metodické postupy a štandardy pre prácu s páchateľmi násilia na ženách“.

rozpočet výdavkov na rok 2016 predstavoval objem v sume 165 997 789 eur.

http://www.justice.gov.sk/stat...
 
Hodnoť

krive obvinenie ?

Nie je toto nahodou krive obvinenie ?
Tu zenu nebude nikto stihat ?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 10 038
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 6 651
 3. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 4 183
 4. Monika Vojčíkova: Zabudnite na Chucka Norrisa, hasiči sú skutoční. 3 607
 5. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 817
 6. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 2 377
 7. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 1 945
 8. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 1 696
 9. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 1 265
 10. Rudolf Pado: Jedy v obciach a v Liptovskej Mare 1 136

Rebríčky článkov


 1. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov
 2. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 3. Štefan Vidlár: Mojej pani
 4. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 5. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 6. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 7. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 8. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 9. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 10. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 5. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 6. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 7. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 8. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 9. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 10. Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 5. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 6. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 7. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho
 10. Francie: „Obrácená kolonizace“

Už ste čítali?