Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kúpele duchov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kupele Korytnica su obrazom rozkradnuteho Slovenska.
Majitel tvoril su "slovensku kapitalotvornu vrstvu".
Chce sa mi vracat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veľmi smutný pohľad
jedna veľká katastrofa, čo pár s m r a d o v narobilo so Slovenskom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

H A N B A.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mineralka Korytnica

je podla Test magazinu resp. redakcie dTest svojim zlozenim najlepsou mineralkou na SK. Nedostat ju vsade, ale da sa kupit. Inu z obchodu nepijem, je skvela.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jj, korytnica je super, teraz sa tam uz aspon mota podstatne viac ludi ako cca pred 2 rokmi, a novy majitel aspon spristupnil a skraslil okolie pramenov. Budovy su inak na predaj niekde na realitke sa to da najst, ale neverim ze s tym niekto nieco spravi..
Btw. to co je oznacene na fotkach ako hlavna budova kupelov, je podla mna byvala plnicka..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

žeby?

Lebo v tej hlavne budove, úplne vlavo boli kancelárie, regále s dokumentami a tak , tak som sudil že tam bola administratíva a procedury
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bola zo plnicka vody
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som zvedavý,

či tí,čo spôsobili túto katastrófu budú raz vzatí na zodpovednosť. Jedna vec je zavesiť tieto
absurdné fotografie na internet a druhá vec je prísne potrestať vinníka,ktorý takýto stav
nášho skvostu kúpeľníctva spôsobil.Zavesí niekto na internet právoplatné rozsudky pre bývalých
majiteľov - privatizérov ??? Zrejme celé Slovensko na to čaká.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemôžeš trestať majiteľa za to ako sa stará o svoju nehnuteľnosť. Nie som si istý ako je to s kultúrnymi pamiatkami.

Prečo by si si nemohol kúpiť dom a nechať ho rozpadnúť sa?

Jediné čo môže obec od majiteľa vyžadovať, aby nehnuteľnosť neohrozovala okoloidúcich, ktorí sú práve na verejných pozemkoch.

Ale autor bol nielen na súkromnom pozemku, ale aj vo vnútri nehnuteľnosti, ktorá mu nepatrí. V zásade tam nemal čo robiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odkial ich ma?

Ak ich postavil on alebo jeho otec, tak áno, môže ic nechať schátrať.
ale ak ich sprivatizoval za pár korún, a cieľom privatizácie malo byť aby tie podniky ďalej fungovali, obyvatelia mali prácu a rástlo HDP Slovenska, tak sa musí zodpovedať zas to ako spustli...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale inak si, dúfam, strašný pravičiar

a bežne diskutérom vynadáš do komunistov ;-) Tipujem tak podľa fóra, na ktorom sa nachádzame.

To, čo kritizuješ, je kapitalizmus a východisko vidíš v socializme. Mne to až tak nevadí (mňa často obviňujú z náklonnosti k socializmu), ale v tomto prípade ide o naivitu.

Otázka nestojí tak, či niekto môže donútiť majiteľa, aby nenechal svoju nehnuteľnosť schátrať. Na to ešte aké-také páky sú. Nikto však nemôže donútiť majiteľa neskrachovať. Kúpele Korytnica skrachovali, pretože tam nikto nechodil. Kúpele tohto typu sú nočnou morou pacientov - budia sa zo sna v strachu, že ich tam lekár pošle. Jedna reštaurácia, niekoľko chodníčkov a lavičiek, chladno, zimné mesiace úplne bez slnka... Pacienti nie sú turisti, cez deň nemajú voľno, aby mohli ísť na Prašivú alebo Kozí Chrbát, čo sú jediné dve túry, ktoré sa z Korytnice dajú urobiť (návrat tou istou cestou alebo občasným autobusom na rázcestie a potom pešo späť do kúpeľov, z Prašivej cez prestup v Lipt. Osade). Myslím, že ani veľa turistov sa na toto nenamotá.

Ako by si to riešil? Dal by si podnikateľovi príkaz stratové kúpele dotovať? Dal by si lekárom a poisťovniam príkaz tam posielať pacientov? Za socializmu to tak bolo.

"cieľom privatizácie malo byť aby tie podniky ďalej fungovali, obyvatelia mali prácu a rástlo HDP Slovenska" - opäť socialistická myšlienka. Cieľom privatizácie je zbaviť sa nepotrebného štátneho majetku a výdavkov na jeho údržbu. Zmenil sa spoločenský systém, štát stratil možnosť svoj majetok udržať. Štát si síce môže pri privatizácii dávať nejaké podmienky, ale je to len v teoretickej rovine. Ak je veľa záujemcov, môže si vybrať toho, čo sa ZDÁ byť zárukou budúcej prosperity. Ale štát nemá krištáľovú guľu. Nemá ju ani ten záujemca - neprivatizuje preto, aby skrachoval - môže občas privatizovať preto, aby majetok následne rozpredal alebo na pozemku postavil niečo iné. Ale to nebol tento prípad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte by som dodal ako príklad:

v Banskej Bystrici máme schátraný obchodný dom Prior.

Pritom ho sprivatizoval nie slovenský podnikateľ protežovaný vládou, ale najprv K-Mart a neskôr Tesco. Tesco si potom postavilo svoj hangár na úrodnej pôde a nevyhovujúcu stavbu na sídlisku nechalo napospas osudu. Niektoré miestnosti prenajímalo rozmanitým chudobným subjektom, ktoré nemali na ich zveľadenie, neskôr prestalo aj prenajímanie, pretože objekt sa postupne dostal do havarijného stavu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trochu alibistická analýza príčin zániku kúpeľov Korytnica, nie ?
Neschopnosť prevádzkovateľa ide zvyčajne ruka v ruke s nezáujmom kúpeľných hostí.
Vybudovať prosperujúci podnik, na to treba viac ako schopnosť niekomu "stískať gule", hlavne keď dotyčný "podnikateľ" zarába viac špekuláciami na hrane (a za hranou) zákona ako budovaním nejakého udržateľného biznisu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno to bude v tom, že ja tie

kúpele dôverne poznám (ako turista som nimi prešiel niekoľkostokrát) a viem, že vždy to bola diera. A moja mama bola tradičnou pacientkou (s inou diagnózou, nie pre Korytnicu) a viem, ako nerada chodila do kúpeľov, kde nič nebolo.

Korytnické kúpele boli relatívne zbytočné - na liečbu žalúdočných a črevných chorôb nepotrebuješ tvrdnúť v kúpeľoch. Bol to relikt z čias, keď ľudia nedokázali mať doma zdravé prostredie. Dnes je to skôr naopak.

Prebudovaniu kúpeľov na turistický rezort, paradoxne, bránil práve štatút kúpeľov. Plus skutočnosť, že sú v národnom parku, či značne limituje možnosti výstavby napr. vlekov alebo nových hotelov.

Ale bavím sa, že tu ako pravičiar (o tebe to viem jednoznačne) tu s radosťou prezentuješ ľavicové názory. Hlavne, že máš príležitosť napísať o stískaní gulí, nevadí ti, že to píšeš len v teoretickej rovine a nijaký konkrétny argument nepredkladáš.

Schválne, skús mi napísať pravicové riešenie problému - ako by vláda mohla trhovo vybrať lepšieho podnikateľa a dopredu vedieť, že bude lepší. Najmä ak sa (možno) nikto poriadny ani neprihlásil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Schválne, čo je na mojom príspevku ľavičiarske ?
Riešenie problému... ja tu nechcem vyťahovať "geniálne nápady na počkanie", ale napríklad momentálne ale aj dlhodobo chýbajú opatrovateľské ústavy pre prestarnutých a tí nepotrebujú lanovky lebo lyžiarske vleky ani dlhé prechádzky .
Vieš, je ľahké napísať, že "Kúpele Korytnica skrachovali, pretože tam nikto nechodil. " Pozri sa na kúpele Sliač. Tam tiež nikto nechodí, alebo sa stali obeťou vnútrostraníckych zápasov o "kus koláča" ? ... až ten koláč "stvrdol". Neviem presne, ako to bolo s Korytnicou, preto nebudem fabulovať. Ale... Naši komunistickí pohrobkovia natiahnutí v socdemáckych dresoch nedokázali postaviť za 20 rokov diaľnicu zo západu na východ.
Niečo mi silne našepkáva, že toho "zorali" omnoho viac a rozpadávajúca sa Korytnica je tak trochu dôsledok gazdovania typu "vyhrali sme voľby, môžeme všetko".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže ty vlastne kritizuješ

Mečiara či Fica (?), hoci vieš, že vlastne nemáš za čo a že nemohli iné robiť? :-)

Áno, je pravdepodobné, že majiteľ Korytnice nebude z tých najschopnejších. Ale v čase privatizácie to nevedel nikto, asi ani on sám. To je kapitalizmus a ak to kritizuješ, si vlastne za ľavicové riešenia (mali mu to zobrať, nemali mu to základe nejakých záhadných kritérií dať...). A mali to dať tomu správnemu, hoci netušíme, kto by to mohol byť. Ale zrejme mal byť z "tej správnejšej" strany.

Sliač a Korytnica sú nebe a dudy (resp. papagáj a ďatelina). Na Sliači sú obytné štvrte, v ktorých žijú dokonca aj milionári. V Korytnici nežije prakticky nikto - aj kvôli tomu, že tam celú zimu slnko nezasvieti. Sliač doplatil na to, že kúpele pôvodnému privatizérovi (nech už bol aký bol) zobrali, dokonca za použitia násilia. A kúpeľom to nepomohlo, hoci majú väčšiu šancu (vďaka polohe). Ale prosperita ako za prvej republiky sa tam už asi nevráti. Resp. možno vráti v podobe zániku kúpeľov a vzniku snobskej štvrte Zvolena.

O Korytnici si myslíš ("niečo ti našepkáva"), že si niekto myslel, že môže všetko, ale ani sa sa nepokúsil načrtnúť, čo zlého urobil. Teda okrem toho, že na tomto nie príliš lukratívnom mieste dokázal skrachovať.

Opatrovateľský ústav pre starých nie sú kúpele - štatút kúpeľov takémuto využitiu bráni - majiteľ je povinný poskytovať kúpeľnú starostlivosť až do zrušenia kúpeľov. Pre starých je to zlé miesto - už kvôli tej zime. Starý človek sa tam polovicu roka neodváži vyjsť von. Je to aj dosť od ruky pre príbuzných. To posledné sa tebe možno javí ako plus, ale ver, že pre každého to tak nie je. Sú aj ľudia, ktorí chcú svojich "odložených" rodičov navštevovať.

Každopádne, teba takýto podnikateľský záber napadol, majiteľa možno nie, resp. v čase, keď krachoval, nebol takýto zámer lukratívny (kúpele skrachovali už dosť dávno). Nikto nie je povinný tvoj podnikateľský nápad. Ľavicové je, že ty si myslíš, že áno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Diskutuješ so svojimi predstavami... miešať Sliač - obytné štvrte a Sliač kúpele v snahe niečo vyfabulovať... ja si nemyslím, že niekto musí plniť moje "podnikateľské nápady".
Keby bola Korytnica v Nemecku alebo v Rakúsku, je to prekvitajúce stredisko, plné života.
Korytnica má smolu, že je na Slovensku... to je celé.
Darmo to balíš to ľavicového videnia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cieľom privatizácie je zbaviť sa

Cieľom privatizácie je zbaviť sa nepotrebného štátneho majetku a výdavkov na jeho údržbu

Čítajte viac: http://www.sme.sk#ixzz4rR1NMOf...

Ano perfektne to vidiet napr. na Islande. Stat sa zbavil bank , ktore fungovali 100 rokov, a za desat rokov po privatizacii je sekera 340 000 per capita, vratene deti. Tak si tie svoje mudrosti mozes strcit vies kde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z hľadiska

De jure máš pravdu,ale z uhla pohľadu - de facto je to pre Slovensko a väčšinu
Slovákov tragédia,za ktorú by mal niekto pykať.Nepoznám právne vzťahy v Ko-
rytnici,ani kto je majiteľ,alebo či majú do problému čo hovoriť pamiatkári,ale fakt
je,že ide o svetoznáme kúpele a ich terajší stav dehonestuje vo svete Slovensko
a jeho ľud (NE)pospolitý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Majiteľom všetkých týchto "nehnuteľností" je pán nedotknuteľný - Marián Kočner. Pár rokov dozadu sa tým chválil dokonca v TV. Vraj má to len ako investíciu na predaj.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Foto Potočný: Veď Kuciak je fakt mŕtvy, Róbert F.! Aj vďaka Vám! 511
 2. Lórant Kulík: Gastronómia: Vyprážaný bravčový rezeň - X- ročný recept overený časom 374
 3. Daniel Schikor: Na cestách s karavanom - Chorvátsky Trpanj 232
 4. Andrea Hoštáková: Lavičky, na akých ste ešte nesedeli 180
 5. Věra Tepličková: Nebol vlastne Maroš taký malý soros? 139
 6. Danica Chames: Ste v strese? Spievajte! 93
 7. Július Kovács: Vraj si veľkomožný šofér Bugár vyprosuje, aby ho nespájali s Kočnerom. 81
 8. Marta Kasmanová: Nemáte kondičku? Vyberte sa k vodopádom. 74
 9. Alexandra Bajusová: Mužmi milovaná a ženami nenávidená hriešnica. Aj tak sa dá nazvať Mária Šarapovová 71
 10. Martin Šuraba: Pár slov o Tolkienovi 71

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Vraj si veľkomožný šofér Bugár vyprosuje, aby ho nespájali s Kočnerom.
 2. Štefan Vidlár: Aj ja staviam
 3. Štefan Vidlár: KLAPANEC
 4. Štefan Vidlár: Jak R. F. pracoval pro ludzí
 5. Peter Šuvada: Prečo je potrebné integrovať zdravotne znevýhodnených?
 6. Štefan Vidlár: "Ty .okote imunitňí!"
 7. Vladimír Krátky: Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 8. Štefan Vidlár: Pandrlák
 9. Marek Blanar: Najvačšie zdravotné benefity pôstu z časoveho hladiska
 10. Július Kovács: Vyjadrenie generála Pavla Macka ku generálnej prokuratúre.

 1. Kočner sa chválil, ako cez Ďatla a Hlavné správy oslabí protesty
 2. Drucker: Fico nechcel, aby som odvolal Gašpara
 3. Sestra Jána Kuciaka Mária: Pri Ficovej tlačovke sa mi chcelo plakať, veď aj Janko bol novinár
 4. Bude to koniec, varoval odborník na banány. Ničivá choroba prišla do Ameriky
 5. Ficovi začínajú oponovať jeho vlastní ľudia
 6. Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody
 7. Tarantino pre SME: Seriály sú vraj dnes skvelé. Poviem vám, prečo to nie je pravda
 8. Víťazky diskvalifikovali, lebo sa v cieli držali za ruky
 9. V Zemplínskej šírave sa utopil 38-ročný muž
 10. DiCaprio a Brad Pitt pre SME: Jeden pre druhého sme ako manžel a manželka

 1. Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 2. Matovič: Tváriť sa, že s Bugárom, ktorý za 30 strieborných zradí aj vlastnú mater, príde zmena...
 3. Komentár Ľubomíra Jaška: Bugár: „Tridsať rokov ma poznáte.“ Však práve
 4. Exminister vnútra Robert Kaliňák vypovedal v kauze Vietnamec, jeho šofér na neho čakal v zákaze
 5. Po našej krajine kráča neomarxistický mor,ktorý si želá ovládnuť naše duše, srdce a myseľ.
 6. Kiska o konci Fica: Povedal mi, že sa nič nezmení. Bude riadiť štát zo Súmračnej
 7. Aj keby mali byť vyťažené všetky tatranské stromy! My vytrváme v boji proti lykožrútovi!!!
 8. Politické strany: Na Slovensku funguje kvantita na úkor kvality
 9. Ján Kuciak - Chlapec, ktorý zmenil Slovensko a nikdy sa o tom nedozvedel
 10. Matovič obviňuje Kisku z klamstva, na Kisku sa sťažuje aj Sulík

Už ste čítali?