Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Porazí Ján Lunter s podporou Smeru Kotlebu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedna otázočka

Naozaj si niekto myslí, že získať podporu od Zderu SD na akýkoľvek post je vecou náhody a nejakého chvíľkového rozhodnutia? Že s tým nie je absolútne nič spojené ?
Ja mám takisto hlavu v smútku, keď premýšľam, komu odovzdať svoj hlas tu pri Dunaji.
Ale vôbec nezávidím krajanom z Bystrice. Ponuka je mizerná a mizernejšia.
Súkromne si myslím, že Ficove reči o nejakej podpore Luntera a boji proti K sú blud. On K potrebuje, nakoniec tento problém sám vytvoril a celé roky ho "rieši". Teda slúži mu na odpútavanie od iných naliehavých tém či oblbovanie časti obyvateľstva.
Ak Magijan "nebodaj " zasa uspeje, bude mať priateľ birmovky vystarané a môže znovu bojovať a bojovať. Pri tom boji sa nejaké tie Euráče vždy zakotúľajú správnym Smerom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm...

...len tak, z diaľky, teda z územia Žilinského samosprávneho kraja, uvažujem nad tým, prečo by sa mal "automaticky" niekto stať "zlým" (kandidátom na šéfa BBSK) keď ho podporí Smer - SD?
V prípade p. Luntera, ktorého zbežne poznám ako úspešného podnikateľa a napokon aj ako čestného človeka, akosi nerozumiem tomu, prečo by sa mal odrazu ocitnúť v jednom šíku s tými, na ktorých je všeobecne čo najviac kydané. Teda - ak p. Lunter prijal podporu Smeru - SD, to hneď znamená, že je "smerák" so všetkými nanič vlastnosťami smeráka? To vari nie.
Poznám napríklad zopár starostov, ktorí sú dokonca členmi Smeru - SD a sú to normálni ľudia, dobrí a obľúbení starostovia, ktorí pre "svoje" obce vykonali veľa dobrého a maximum čo mohli. Pán Lunter nie je členom Smeru - SD, len prijal ich podporu. Podľa mňa nespravil zle - veď na jeho ľudskom charaktere sa vari nič nezmenilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prekvapujúce ?

Nie. Od človeka požadujúceho potrestanie Rajtara a obhajujú ceho Bastrnaka nič nového. Veď nakoniec aj v tom Smere sú iste dobrí ľudia, nie ? Hadam ich nebudeme en bloc odsudzovať či nebodaj kriminalizovať ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy neviete čítať...

...a nerozumiete napísanému???
Jasne a opakovane som pod predmetným článkom napísal, že neobhajujem p. Baštrnáka a ani s ním nič nemám - ale existuje inštitút prezumpcie neviny, takže bloger p. Kmeťo pospisoval niečo, čo asi nemal alebo nemusel.
Na margo p. Rajtára - porušil zákony, porušil napr. bankové tajomstvo? Áno. Tak o ćom máme debatovať? Keby sa nejaký pracovník banky nabúral do Vášho účtu a vyzvonil by všetko novinárom, tak by ste mu asi dali z vďačnosti upiecť tortu s marcipánovýmsrdcom.
Predstavte si - aj v Smere - SD sú slušní ľudia, ktorí nekradnú a nepodvádzajú. Tak ako boli aj v KSS normálni ľudia, žiadni prospechári a kariéristi.
Alebo inak - všetci lekári u nás len berú úplatky? Všetci vodiči si pred jazdou vypijú? Všetci Rómovia len kradnú a podvádzajú? Atď.
Predstavte si - sklamem Vás - ale ja nepaušlizujem a neuznávam kolektívne viny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale však jasne

V KSS boli nor!alni ľudia, žiadni prospechari a kariristi. Islo im o dobro a vybudovanie socialistickej spolocnosti. Že som za 32 rokov života nepostrehol,ako tí dobraci čo i len zaprotestovali, keď rezim strieľal ludi na hranicich a posielal za prkotiny do kriminalu. Vtedy ti ludomili drzali zobaky a na schôdzach suhlasili s predrecnikmi. A ti dnesni komunisti za Smeru sú takisto barankovia. Sami slusni ľudia ,ktori nekradnu a nepodvadzaju. To asi ti Martania doleteli na tanieroch a devastuju krajinu. Je mi blivno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aha, "za 32 rokov života..."

ste nič nepostrehli.
Takže v roku 1990 ste mali plus - mínus 5 rokov?
Tak to si z toho socializmu určite veľa pamätáte.
Ale dobre - keď ste taký spravodlivý, tak vyjdite z anonymity a napíšte nám ako konkrétne a kto z Vašej rodiny pred rokom 1990 "zaprotestoval proti streľbe do ľudí na hraniciach" a "za aké prkotiny ho režim poslal do kriminálu." Potom sa budeme baviť celkom ináč.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tych 32 rokov typek prezil v sociku
k tomu Rajtarovi, ak tym dokazal, ze minister klame, patri mu zasluha
minister nema co mat tajomstva, hlavne ak je podozrivy z brania uplatkov alebo "bocnych" prijmov (a ci su vobec zdanene)
sam mal predlozit vypysi z uctov a vysvetlit a nie, ze donutil obcana porusit zakon
teraz chlap pojde do lochu a Kalinak ostane ministrom
mohol by vyrobit dalsieho teroristu, ako minule a tiez zostal ministrom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE

Z tvojich postov mám pocit, že tých -5 rokov máš teraz zrovna ty...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Matematika a logika

zjavne nie su silnou strankou. Ked sa clovek narodi v 57om, tak prezil v sociku 32 tokov . K ostatnym veciam asi tolko - s ludmi,ktori ospravedlnuju zlociny komunistov a tvaria sa, ze vsetko bolo ok nediskutujem. A tu nasa anabaza konci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bolo by vhodné, keby...

...ste sa naučili písať zrozumiteľne a jednoznačne.
Napísali ste, citujem: "Že som za 32 rokov života nepostrehol,..."
Kde je tam napísané, že: "Že som za 32 rokov života v socializme nepostrehol..." ? Takže tak je to s tým počítaním a logikou.
Žiadne zločiny nikoho neospravedlňujem a ani som neospravedlňoval. A extra nie zločiny komunistov - mám k tomu mimoriadne pádne rodinné aj osobné dôvody. Keby ste ich poznali, tak by ste sa mi ako čestný človek ospravedlnili. Lenže to sa tu v diskusiách "nenosí," všakže? Len urážanie a zosmiešňovanie bez rozumnej a hlavne pravdivej argumentácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja napriklad

som tych 32 rokov pochopil hned...ale to mozno tym, ze ja si na rozdiel od teba a s mnohymi inými myslim, ze inteligentny a slusny clovek nemoze byt clenom Smeru, pretoze bud nie je jedno alebo druhe.
Inak, ako tu diskusiu citam, dost silne sa strapnujes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď už je reč o obetiach

tu je link http://www.ceskatelevize.cz/ct...
A existuje množstvo dokumentov o zločinoch, strieľaní, trhaní psami, mučení, uránových baniach.
To nie je len dnes vykrikovať proti Kotlebovi. Je treba aj odsúdiť všetky zločiny komunistov, ktorých sa dopustili na vlastných občanoch aj občanov cudzích štátov.
Pohroblovia všakovakých Vašov dnes kážu o morálke. A ich obhajcovia sa smejú do očí príbuzným obetí a tvária sa, že nič sa nestalo.
Možno si príbuzní Pavla Wonku myslia niečo iné ako diskutujúci.
Ten iste zažil demonštrácie, kde uvedomelí komunisti protestovali proti jeho smrti vo väzení v roku 1988 na následky zlého zanedbávania a neposkytnutia starostlivosti.
A tu sa kladie otázka : robia to dnešní priaznivci komunistických pohrobkov z nevedomosti alebo za kus toho žvanca?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s Vami, ale treba dodať, že...

...za toho "bájneho socializmu u nás" sa denne nepísalo v Pravde o počtoch z zatknutých z politických dôvodov ani o počtoch zastrelených alebo "zadržaných" na hraniciach.
Áno, ľudia boli ticho a v strachu, lebo sa báli o seba, rodinu, prácu, "dedične prekádrovaní" nesmeli študovať isté typy škôl a podobne.
Dnes sú všetci hrdinovia - za počítačmi. Keď sa v BA organizuje protest proti Ficovej vláde alebo Gorile, tak tam príde menej ľudí ako na tri zápasy nejakých spotených fotbalistov alebo hokejistov "z ligy."
Od rozpadu republiky si tu väčšina voličov chronicky volí vagabundov a sociálno-politických podvratníkov, ale po diskusiách sa bude kadekto anonymne "sťažovať." Namiesto toho, aby seba, svojich starých rodičov a svojich adolescentov prehovárali, aby nevolili Mečiara, Slotu, Fica, Kotlebu... Tak nech si ich pokojne volia a nech sa ďalej vyplakávajú.
Napokon - toto je diskusia pod článkom o p. Lunterovi a jeho podpore zo strany Smeru. Tak nech si natruc, proti tej podpore, zaťato a opakovane (z)volia M. Kotlebu. Mne ako obyvateľovi ŽSK to napokon môže byť ukradnuté. kto bude šéfom BBSK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je diskusia ku Kotlebovi

veď áno, súhlasím. Boj proti Kotlebovi a LSNS je jedna strana mince. A nikto nespochybňuje - teda ja nie - že správny. Nie je o čom, akurát...
Minca má aj druhú stranu. Zrovna v dňoch výročia Povstania. Tí ľudia, čo tam bojovali, si priali to, čo prišlo v 48om? Bojovali za to ? Nuž komunisti to nejako vydedukovali a tí dnešní neprotestujú. Akoby slušnosť, morálka, česť boli len v boji a spomínaní tragédií vojny a fašizmu. Ale potom prišlo obdobie, kde ľudia zasa umierali a režim ničil celé rodiny. Postrádam akúkoľvek zmysluplnú diskusiu na tieto témy. Bojujme proti fašizmu - však OK - ale neokomunisti sa tu rozdrapujú a hlásajú svoje bludy.
Deti komunistov, štbákov či žiakov moskovských škôl tu kradnú a morálne devastujú spoločnosť, akurát bojuje sa iba proti fašizmu.
Preto aj táto téma diskusia patrí k téme fašizmu, Bystrice, Kotlebu a Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlsím s Vami, ale...

...čo mám spraviť?
Mám na blog vypísať rodinný tragický príbeh z rokov päťdesiatych - a potom znášať inváziu hlúpych poznámok od kadekoho? To nie, do toho sa mi nechce.
Môj otec, strí otcovia boli aktívni v Povstaní, otcova mama povstalcom pomáhala pečením chlebov, šatstvom... Tak si asi viete predstaviť, čo si myslím o kotlebovcoch a vôbec napríklad o "popieračoch holokaustu."
Len tak na okraj - z toho "výberu" kandidátov na predsedu ŽSK ma viac "hlava bolí" než z tej situácie v BBSK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie,...

...pre tvojho starého otca a jeho feldvébla chlieb nepiekla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to sa ti pise ked si zdedil 255-ku po mamicke. A moj dedko ten len kalace pojedal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Aj v Smere - SD sú slušní ľudia, ktorí nekradnú a nepodvádzajú. Tak ako boli aj v KSS normálni ľudia, žiadni prospechári a kariéristi."
.

???
Toto je oxymoron ako z veľkej knihy. Slušný človek už z princípu nevstúpi _dobrovoľne_ do zločineckej organizácie, alebo mafie. A ak tam vstúpil z vlastnej naivity alebo blbosti, a zostala v ňom aspoň štipka slušnosti, tak z nej bleskovo vystúpi, akonáhle zistí do akého výkalu šliapol a akými grázlami je obklopený.
Ehm, aj niektorí šoféri mafiánov sú slušní ľudia. Nekradnú, nepodvádzajú a nikomu ani vlas na hlave neskrivili. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm...

...predstavte si to, ale my sme jednoducho museli vstúpiť do Pioniera, do SZM a napokon aj do ROH na pracovisku. Museli - rozumiete? Kto nevstúpil do SZM, tomu hrozil napr. reálny vyhadzov zo školy, samozrejme pod "inými" zámienkami. Ja som mal šťastie - mňa po niekoľkých mesiacoch v SZM odtiaľ pre nečinnosť vylúčili. Ale pravdou je, že som vtedy nebol na škole.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Václav Mika: Obnovenie mestskej záchytky je nevyhnutnosť 1 330
 2. Transparency International Slovensko: Bratislava – hlavné mesto svojvoľného zadávania zákaziek 1 150
 3. Leonard Malacký: Jahňací štít uprostred babieho leta 1 027
 4. Libuša Removčíková: Pôjdem prvou triedou, bude to komfortnejšie - pravda alebo mýtus? 328
 5. David Vlk: Co se to s těma ženskýma dneska děje? 326
 6. Filip Pastorek: Poisťovňa UNIQA vytvára obrovskú neistotu 280
 7. Dominika Paučová: Nesmieš zatvárať oči, týka sa to aj teba 272
 8. Zuzana Komendová: Oči storočného chlapčeka. 269
 9. Michal Uherčík: 5 miliónov v Martine na cesty nepôjde. 259
 10. Mirka Gúčiková: Straty a nálezy dva 255

Rebríčky článkov


 1. Roland Ondrus: Polícia v úlohe pajáca
 2. Eva Šnircová: Aká je vaša „práca snov“ a prečo je to dôležité vedieť?
 3. Petra Ratajová: Ochrana detí v Anglicku – prípad slovenských občanov
 4. Ľubica Dandášová: Ľudská podlosť a bezohľadnosť.
 5. Dominik Parajka: Volkswagen XL1 – mimozemšťan, ktorý sa reálne vyrábal
 6. Lórant Kulík: Fotokronika s článkami: Zo života numizmatickej spoločnosti v Košiciach (2011-2013)
 7. Adrián Hanzlíček: Môj prvý príspevok
 8. Ján Popovič: #MeToo: je dôvod aplaudovať?
 9. Milan Lahučký: Kuala Lumpur na 4 noci nestačí
 10. František Cudziš: Politický význam tzv. koncepčnej fyziky

 1. Polícia robí u Kočnera domové prehliadky
 2. Razie o Kočnera môžu odhaliť aj stratené zmenky
 3. Prudký rast cien bytov sa zastavil
 4. Nová kompaktná Škoda už pozná meno. Nebude sa volať Rapid ani Popular
 5. Policajti prehľadávajú domy Mariana Kočnera
 6. Prečo Kozák rezignoval? Možno už nechcel byť súčasťou vojny na zväze
 7. Erik Tomáš presadil návrh na zvýšenie platov duchovných
 8. Putinov kandidát nevyhrá, čo teraz? Radšej rušia voľby
 9. Šéf tímu Trek-Segafredo bol nezvestný, našli ho v rokline
 10. Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS Stano Maťašovská rezignovala

 1. Danko by mal odstúpiť: Dankovi tečie do topánok. Našli sa práce s rovnakým názvom a počtom strán
 2. Univerzita Mateja Bela vyzve Danka, aby zverejnil svoju rigoróznu prácu
 3. Rektor bystrickej univerzity žiada od Danka ukázať rigoróznu prácu a od ľudí podporu jeho výzvy
 4. Fico sa tvári, že obeťami vraždy nie sú Kuciak a Kušnírová, ale on a jeho strana
 5. Pochod v Berlíne zvolal advokát podporujúci ľavicovo-extrémistických zločincov
 6. Ve Washingtonu se bojuje i za Prahu a případ Kavanaugh je jednou z důležitých bitev
 7. Vladimír Dulla: Ján Mrva, kandidát na primátora, bez zverejneného tímu
 8. Hlina s Matovičom idú podraziť voličov KDH: Mikloška a Čaučíka hodia cez palubu
 9. Hlina zaviedol KDH do bludného kruhu: Uvažuje nad iným, než Mikloško a Čaučík
 10. Feministkám to klaplo. Z #MeToo už je továrna na peníze!

Už ste čítali?