Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako premiér Fico „súboj“ s učiteľmi prehral (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

To sa nerobí,

to čo urobil včera prezident tejto krajiny...Nerešpektoval skutočnosť,že premiér krajiny riadi štát.
Na mieste ministerky dočasné riadenie iného ministerstva neprijmem,ale to som ja...Človek s rovnou
chrbticou. Teda aj prezident aj ministerka v mojich očiach zlyhali ľudsky.Dostali zrejme dobrú ponuku.
Ak premiér krajiny nerobí dobre svoju prácu,môžete to, zakonným spôsobom, zmeniť. Ale obísť a
vedome neinformovať,to nie je múdre. Prečo ? Vráti sa vám to iným spôsobom...Toto je tá ľudská karma,ona funguje nezávisle na našich prianiach,či neschopnostiach.Stále si myslím,že pán Róbert Fico je dobrým premiérom krajiny.Má okolo seba veľa falošných ľudí,ale aj o tom je svet politiky.A je ľavičiar : )
Ingrid L. Santy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

ja si myslim, že pán Robert Fico je hanbou tejto krajiny :) dnes ukázal, ako si nestojí za svojím slovom..vyhrážky na ľudí neplatia, tak nech sa baví so svojimi koaličnými partnermi :) Fico má okolo seba takých ľudí, akým sám je...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len človek

s klapkami na očiach a ušiach môže po 10-ročnom rozkrádaní Slovenska 3-ma Ficovými vládami tvrdiť, že je to dobrý premiér, alebo si Vás kúpil klinčekami a oplzlými vtipmi ma každoročné MDŽ ? Ak by bol dobrým premiérom ako tvrdíte, tak by sa tých falošných ľudí okolo seba zbavil, lenže to by prišiel o svoje privilégia a moc. Je to obyčajný ***** ktorý zneužíva staršiu, menej chápavú generáciu vo svoj prospech aby mohol zo svojho piedestálu vládnuť. Moc je opojná ako drogy a tak by mal ísť čím skôr bručať do basy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ingrid

ty si skutočne aj presvedčená o tom čo píšeš?
Alebo je to tvoj platený džob!?
Za 11 rokov počas ktorých túto krajinu riadil ten tvoj dobrý premiér, pričom 4 roky mal úplnú moc zmeniť v tejto krajine všetko skrz naskrz máme tu nefungujúce zdravotníctvo, katastrofálne školstvo, rozkradnutý štát aj vďaka tunelovaniu eurofondov kamošmi tvojho súdruha, sekeru zaťatú na štyri generácie. A to im je stále málo!

Je ťažko pochopiteľné, ako poniektorí žerú nášho preccedu.
Je to ozaj veľký fešák, dokáže polichotiť starým babám ktoré si myslia, že sú opäť hviezdy.
Pritom im nedochádza, ako im klamú a ako ich súdruhovia zneužívajú a bavia sa na ich účet.
To skutočne vám je jedno v akej krajine budú žiť vaše vnúčatá?!!
Hlavne, že vy dostanete ohlodanú kosť v podobe pár eur pred Vianocami?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ingrid,

zabudol som to hlavné.
Odporúčam ti pred tým, ako začneš kritizovať konanie prezidenta, naštudovať si aj jeho kompetencie.
Prezident mal dve možnosti.
Reagovať podľa svojich kompetencii, čo aj urobil, alebo problém odignorovať.
SNS by mu malo byť vďačné, nakoľko jeho riešením ministerská funkcia zostala v kompetencii SNS kým nenájdu svojho nominanta.
V tom druhom prípade bolo viac, ako pravdepodobné, žeby tam precceda dosadil svojho človeka.
Je irelevantné, čo v tejto súvislosti pustil do éteru.
Máme predsa dlhoročné skúsenosti s jeho vyhláseniami.
Alebo už máme diaľnicu do Košíc? :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Riadi ,

ale ako riadi .. Zdevastovane skolstvo, armada zaopatrovaci ustav , do nemocnice nosime vlastny toaletak. Dost malo na cloveka, co riadi 11 rokov tuto krajinu..

A rovna chrbtica u premiera ? Toho , co najprv utecencov nie , a teraz podpisuje memoranda ? Toho , ktoreho stary otec mal prisnu katolicku vychovu ? Taketo ohybanie by ziadna chrbtica nevydrzala , to moze len bezstavovec...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mal do včerajšieho poludnia

možnosť ukázať, že krajinu riadi a buď z Danka vydolovať návrh, alebo navrhnúť ministra sám. To už nejdem komentovať, ža Plavčan si sám určil, že s tou demisiou si počká dva týždne, a že Fico - ten riadič krajiny - mu to stoleroval.
Btw. Mám dojem, že Matčná povedala, že Fico o tom vedel, takže to "vedome neinformovať" nesedí. Nemyslím, že Fico by zabudol, že mu končí minister, iste niečo sledoval tým, že nekonal. Môžeme sa led dohadovať, či chcel naštvať Danka alebo prezidenta alebo niečo iné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ingrid

každému v príspevkoch tykáš, dovolím si aj ja. Ty vraj máš rovnú chrbticu. Mne sa zdá, že ju máš prehnutú smerom k zemi, snáď zo zvyku a dlhoročného návyku. Píšeš o karme. Akoby si ty na sto percent vedela, ako sa tvorí a čo ju ovplyvňuje. A premier že je ľavičiar? Skús si rozobrať mnohé tzv. ľavičiarske rozhodnutia z viacerých hľadísk, nie iba z pohľadu tvojej peňaženky alebo pohody. Určite nájdeš mnohé nezhody s pravdou, s požiadavkami iných ľudí, odkázaných na ľavičiarsky prístup rozhodovania, nezhody s pragmatickou ekonómiou, s nestranným právom, s kriminalistickými posúdeniami a tiež s proklamovaným počtom skutočne spokojných občanov. To čo sa nájde pri takom rozobraní si mnohých uskutočnených rozhodnutí sa nedá ospravedlniť výrazom : taká je predsa politika.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja nie som politik,

nemôžem napísať svoj pohľad na danú skutočnosť bez toho,aby ma nenapadla svorka hladných vlkov ?
Za tým,čo si myslím...Si stojím.Prezident a ministerka Gaba M.,s ktorou si tykáme ,poznáme sa osobne,bola mojou susedou / ma ľudsky sklamali.Bolo to gesto,ktoré sa slušnej politike...Nerobí.
Spokojnosť občanov a stav spoločnosti som neriešila,len postoj prezidenta a nekolegiánosť ministerky.
Môj pohľad na problémy nie je samoúčelný,múdrym ľuďom,ktorí tomu rozumejú a pochopia čo,ako a prečo píšem...Tým to môže pomocť.Teda môj zámer je stav zlepšovať a posúvať všetko želateľným krokom k cieľu.A cieľ ? Ten poznám iba ja a asi ešte jeden človek na svete : )
Ingrid L. Santy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmmm

Ten druhy clovek je psycholog ci psychiater....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani ministerku

Gabrielu poznám od školských čias,takže poznám jej *personality*,hrávali sme spolu basket,ona o ročník nižšie,v jednom meste,potom sme bývali spolu v jednom vchode,v druhom meste.Vždy bola nesmierne pracovitá,bola vynikajúca matka a dobrá kamarátka.Nemôžem a nechcem dovoliť,aby takého človeka zozmleli politické intrigy. Ak si to Gabriela prečíta,pochopí môj odkaz a také chyby už robiť nebude.Ďalšou možnosťou je tváriť sa,že sa nič nedeje,nereagovať a byť pokrytecká.To však nie je moja šálka kávy.K mojim priateľom som poctivá,pokiaľ ide o pohnútky a skutky môjho konania.Akí sú občania,takí sú politici.
Ten druhý muž,o ktorom som písala,ten má dnes narodky.Ako jediný človek v živote ma mal snahu spoznať a prejaviť cit,napriek tomu,že sám ,v tom čase, šiel strastiplnou cestou.Takého človeka dostanete do života iba raz,ako najvyšší dar.Mala som to šťastie,stať sa súčasťou jeho života a naopak,pochopiteľne.Jedine nemateriálne dary dávajú životu zmysel.A ľudia,ktorých milujeme.
Ingrid L. Santy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sociálnym veciam sa venujete

od 2. júla 2001.....!!!
Zachytili ste ako to urobili s učiteľmi Dzurinda/Mikloš a SDKÚ v r. 2002????
Parlament tesne pred voľbami v r. 2002 prijal 23 zákonov zo SOCIÁLNEJ oblasti. Medzi nimi bol aj zákon o odmeňovaní učiteľov a o tom, že už v r. 2002 by mali dostať časť 13.teho platu. Bol to cukrík pre voličov, lebo sa ukazovalo, že vládne strany budú potrebovať zlepšiť svoje neveselé výhliadky pre nové volebné obdobie. Hneď po tom, keď sa im to podarilo - parlament zrušil na návrh vlády tie spomínané zákony. Učitelia vtedy obvinili Dzurindu a Mikloša, že im VZALI PENIAZE. V televízii zareagoval Mikloš a do kamier povedal toto: Vziať peniaze možno niekomu, kto peniaze má.... Máte nejaké peniaze? Vziať peniaze môžete zobrať niekomu, komu ich niekto dal...... Dal vám niekto niečo?!!!! Nie?!!!! Tak som vám ani nič vziať nemohol.
P.S.: rád by som si prečítal váš príspevok z toho obdobia, keďže sa tým "sociálnym" veciam venujete od r. 2001. Predpokladám, že si ho neprečítam, lebo ste ho nenapísali a ani ste nezaregistrovali to svinstvo. A očakávam, že ani dnes sa k tomu svinstvu objektívne a otvorene nevyjadríte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rád vám odpoviem...

Na rozdiel od vás bez emócií, bez opakovaných výkričníkov a otáznikov. Za prvé-blogy píšem od roku 2006, takže logicky som nemohol mať blog v roku 2002. Za druhé-venujem sa sociálnym veciam, teda ministerstvu práce a sociálnych vecí, nie ministerstvu školstva. No ale k veci...Kto bol v rokoch 1998 až 2002 ministrom školstva? Ministri za SDĽ Milan Ftáčnik a chvíľku Peter Ponický. V roku 1998 až 2002 bola ľavicovo-pravicová vláda, ktorej súčasťou bol istý čas aj Robert Fico. Potom sa urazil, že nedostal funkciu a neskôr založil Smer, tretiu cestu :) Rok 2002 som až tak podrobne školstvo nesledoval, keďže som okrem práce aj študoval. No ale viem sa vyjadriť k rezortu práce a sociálnych vecí, kde bol ministrom práce tiež ľavičiar - Peter Magvaši. Nepripadá mi nič divné na tom, že druhá vláda Mikuláša Dzurindu, ktorá bola čisto pravicová, menila rozhodnutia vlády predošlej, v ktorej bolo aj SDĽ. Ak píšete o sociálnych zákonoch, tak minister práce nebol pravicový. Je teda normálne, že Kaník a spol menili to, čo Magvaši a Migaš presadili. Kto potreboval zlepšiť svoje neveselé vyhliadky pre nové volebné obdobie? Jedine tak SDĽ. A tak aj dopadla...vo voľbách v roku 2002 získala skvelých 1,36 %...
no a teraz očakávam, že sa vy na oplátku vyjadríte k tomu, o čom som ja písal v blogu. Považujete na normálne, že sa Fico učiteľom vyhráža a nakoniec svoje vyhrážky nenaplní? Bolo to od premiéra férové a čestné? Ak na konci júla povie,že ak učitelia nepodpíšu, tak sa im plat zvýši až od januára a oni nakoniec nepodpíšu a plat sa im aj tak zvýši od septembra? K tomuto sa, prosím, vyjadrite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

JADRO PROBLÉMU....

popísali ste tu veľa konšpirácií....kto je za to zodpovedný. Ale dokonca ste aj schválili to, že zákony, ktoré boli prijaté ako cukrík boli neskôr zrušené (práve tými poslancami, ktorí boli predchádzajúcom parlamente). Tento PODVOD schvaľujete a akosi ste ho vtedy ani nezaregistrovali. Dnes sa píšu plamenné kecy o tom, že učiteľom upierajú ústavné právo. Kde boli terajší kritici keď Dzurinda/Mikloš dokázali podvodom (manipulácia s pridelením zákonného sudcu) zastaviť pripravovaný štrajk železničiarov?
P.S.: To čo robí táto vláda smerom k školstvu je rovnako férové ako to, čo robili doterajšie vlády so školstvom (napr. nevyplácanie štipendií za Fronca - keď jeho hovorkyňa osočovala študentov, že sú nenažraní.... a ministrovi trvalo asi 20 dní kým ju "postihol" na odmenách).
Výzva pre vás: zaujmite stanovisko k PODVODU v r. 2002 - bolo to férové a čestné? Máte dojem, že Dzurindova vláda by sa dnes zachovala ináč? Keď bol postup SDKÚ-DS a ostatných z vládnej koalície nie divný.... tak dnes je podobný postup už divný? Dzurinda/Mikloš a spol....nemenili rozhodnutie zmiešanej vlády do r. 2002 ale rozhodnutie parlamentu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslim, ze som sa vyjadril dost jasne..

ale ok..este raz... Nepripadá mi nič divné na tom, že druhá vláda Mikuláša Dzurindu, ktorá bola čisto pravicová, menila rozhodnutia vlády predošlej, v ktorej bolo aj SDĽ..toto nie je žiadna konšpirácia, ale fakt....a fakt je aj to, že ministri školstva a soc. vecí boli do roku 2002 politici SDĽ...nie je to pravda? ak si teda SDĽ niečo nanútene presadila a potom to pravicová vláda zrušila, tak to považujem za absolútne legitímne..
a nepochopil som, ako ste to mysleli s tým, že D. a M. nemenili rozhodnutie zmiešanej vlády, ale parlamentu...nemáte v tom pravdu...Dzurinda a Mikloš boli vo vláde, nie v parlamente, takže oni neodhlasovali zrušenie zákonov...ale je úplne jedno, či sa rušilo rozhodnutie parlamentu alebo vlády....koaliční poslanci sú totiž v zásade len vykonávateľmi toho, čo navrhne vláda....či nie je tomu tak? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

môžeme sa tu doťahovať, koľko chcete...

ja zasa môžem vytiahnuť to, že minulá vláda Roberta Fica obmedzila paušálne výdavky pre SZČO na 5 040 eur ročne...táto vláda, ktorej predsedom je ten istý Fico, paušálne výdavky zvýšila na 60 % a dala im strop 20 000...poslanci za Smer teda popreli to, čo v minulom volebnom období sami odhlasovali...no ale tak to v politike chodí...presne takto to bolo aj v prípade, o ktorom píšete vy...Dzurinda a Mikloš boli v prvej vláde do niečoho dotlačení ľavičiarmi a potom to zrušili....teraz bol zase Fico dotlačený kapitánom Dankom k tomu, aby zásadne zmenil to, čo počas jeho jednofarebnej vlády presadil...o tomto je politika, nič nové...kto ju sleduje dlhodobo, prekvapený nie je..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ešte niečo podstatné....

dajte si tú námahu a pozrite sa, koho všetkého som na svojich blogoch kritizoval. Kritiku si zaslúžili nielen lavičiari, ale aj pravičiari, ako minister Jozef Mihál, minister Ivan Mikloš, minister Ivan Uhliarik, či v tomto volebnom období poslankyňa Erika Jurinová. Kritizujem každého, kto si to podľa mňa v danej chvíli zaslúži, či je z ľavicového alebo pravicového politického spektra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja to zjednoduším,

takto. Ja mám ročný príjem 60 000 € a môj nadšéf 5 000 000 €, v priemere máme koľko ? Nad 2,5 milióna, no nemáme sa pri takom príjme fajn ? Máme. Ja za 60 000 € a môj nadšéf za 5 000 000 €. A prezradím Ti aj to, že veľa ľudí na Slovensku má ročný príjem cca 4 000 €. Aj oni sa majú výborne. Lebo na svete je viac ako miliarda ľudí, ktorá prežíva za menej ako 1 dolár na deň. Tak sa máme všetci vlastne dobre, niekto priemerne za dolár a niekto za viac ako dolár. Všetko je to o priemeroch. Či ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Školstvo má zasa raz smolu. Žiadna vládna strana oň nemá úprimný záujem"

myslim ze vacsi problem je ze kazdy kto by nieco tam zacal pichne do hniezda srsnov. Malokedy sa hovori co ucitelia (okrem vyssich platov) chcu. Od samotnych ucitelov. Keby len jednotlive skupiny mali protichodne poziadavky, ale protichodne poziadavky maju aj sami so sebou.

Urcite dakde sa da najst video este ked bol Jurzica minister skolstva z nejakej konferencie k planete vedomosti. Boli v nom aj zabery z neformalnej besedy s ucitelkami pozadujucimi sabaticall. Ked sa ich spytal ze keby teraz zohnal 7% od ministra (tolko by vysiel sabaticall - platene polrocne volno kazdych sedem rokov) ci by suhlasili ze pojde na sabatical alebo chceli zvysit platy. Nastalo ticho (ud uciteliek).

A to si myslim ze pre stav skolstva - nevyhorene ucitelky ktore kazdych 7 rokov dostanu platene volno je vacsi prinos ako jednorazove zvysenie platu o 7%. PS. ak by som chcel ucit tak nepojdem nie kvoli platu ale kvoli nezmyselnej byrokracii a buzeracii ktora tam vladne. V nej by som onedloho aj ja ziskal diagnozu 'ucitel'.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyššie platy si už

"vybavili" lekári v štátnych nemocniciach, teraz učitelia, kto bude nasledovať ? Súdni úradníci ? Alebo smetiari (tí čo vyvážajú odpad, ehm nie tí z redakcie SME) ? Po 25 rokoch ľudia pochopili, že nič nie je zadarmo, kradnúť sa môže len v miliónoch, tak im ostáva ten mizerný plat a ten tým pádom treba zvýšiť, lebo ceny asi všetkého (okrem služieb) sú veľmi podobné ako na západe, ale platy nie. No niektorí budú asi menej ... ale čo to trepem. Veď sa máme vlastne dobre, ani vojna nie je, aj jesť je čo, tak potom prečo sme nespokojní ?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 4 762
 2. Paula Kentošová: Budem brať drogy až kým neumriem 3 618
 3. Martin Ondráš: Pellegrini : Farmár je nežiadúci prvok dobre fungujúceho systému 2 842
 4. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 2 151
 5. Vladimír Hudák: Matečná vzišla z kriminálneho prostredia 2 030
 6. Miroslav Pollák: V sekte sa nerozmýšľa, v sekte sa poslúcha 1 677
 7. Simona Kyselicová: Ako to vidím po štyroch mesiacoch || Život v Nórsku 1 501
 8. Stanislav Martinčko: Kriminálnici na Úrade vlády?? 1 216
 9. Július Kovács: Protest za Jána a Martinu 21.februára o 19,30 ideme po SNP na nám. Slobody pred Úrad vlády 994
 10. Daniel Borský: Rok po vražde si z nás tí hore stále robia prču 923

Rebríčky článkov


 1. Ján Dulovič: Utrime si kropaje, pred nami je Veľká Mača…
 2. Simona Šarlayová: Môj denník Holandskom I.
 3. Tomas Bily: Život s nástenkou
 4. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky
 5. Michal Lajcha: Aká je súvislosť medzi povinným celibátom a pedofíliou?
 6. Martin Turčan: Jane Goodland
 7. Mária Mačalová: Z denníka nastávajúcej mamičky - 1. časť
 8. Milan Bartos: Podnikateľské dobrodružstvo v Karibiku
 9. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, II.
 10. Ronald Szapáry: Spomienka na leto Roháče

 1. Ľudia zaplnili námestia aj na výročie, spomínali na Jána a Martinu (minúta po minúte)
 2. Najväčšia včela na svete sa na 38 rokov stratila. Teraz ju znova našli
 3. Námestia sú opäť plné, ľudia si pripomínajú prvé výročie vraždy Kuciaka a Kušnírovej (fotogaléria)
 4. Ľudia opäť vyšli do ulíc, pripomínajú si pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotogaléria)
 5. Chcela byť kriminalistkou, stala sa obeťou vraždy. Kto bola Martina Kušnírová
 6. Jozef Kuciak: Spočiatku som sa modlil, aby mi Janko povedal, či všetko robíme dobre
 7. Slováci neveria, že Zsuzsová bola konečná objednávateľka, píšu zahraničné médiá
 8. Očistite štát od mafie, žiadali tisíce ľudí v mestách východu (minúta po minúte)
 9. Revolučná zmena vo futbale? FIFA chce zjednodušiť pravidlo o hraní rukou
 10. Ralf Schumacher sa ukázal na hokejovej extralige v Česku

 1. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 2. Birmovaný súdruh .
 3. Remišová (OĽANO) odkazuje ministerke Lubyovej: My sa nevzdáme
 4. B.Kačáni: Nezávislosť médií a iné prepletence
 5. Marek Vagovič: Fico má v očiach veľký strach. Ide mu o všetko
 6. Smer mafia: Fico telefonoval s Vadalom, píšu talianske noviny
 7. Šefčovič kandiduje za Troškovú, Vadalu, Bašternáka, Kočnera a Zszuzsovú
 8. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 9. Fico útočil na novinárov: Som presvedčený, že veľká časť z vás škodí tejto krajine
 10. Mikloškov pamätný prejav: Marec 2018 nech navždy straší tých ktorí chcú zneužívať moc

Už ste čítali?