Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prof. JUDr. Mária Patakyová, PhD. je nespôsobilá! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Takto:

Verejný ochranca práv (ombudsman) je nezávislý orgán SR, ktorý v rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom chráni základné práva a slobody fyzických osôb a právnických osôb v konaní pred orgánmi verejnej správy a ďalšími orgánmi verejnej moci, ak je ich konanie, rozhodovanie alebo nečinnosť v rozpore s právnym poriadkom. Zdroj: Ústredný portál verejných služieb ľuďom

Poslanie-úloha-funkcia ombudsmana nie je definovaná teda na základe väčšiny či menšiny.Bodka. Z tejto definície vyplýva, že ste sa ako autor článku poriadne pošmykli.
Zvyšok sú Vaše ideologicko-náboženské fantazmagórie, pán autor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čítaš po sebe?

Inak by si nenapísal o nejakom pošmyknutí sa a fantazmagórií autora. Máš to hneď v úvode - chráni práva osôb v konaní pred orgánmi verejnej správy a verejnej moci. Všetci vieme, že tu máme dve prúdy - tradičnú rodinu a jej hodnoty a LGBTI, ktoré sa dosť často dostávajú do sporu. Ako by asi rozhodovala ombudsmanka, ak by potrebovala rozhodnúť spor práve medzi týmito dvomi skupinami, ak porušila zásadu objektívnosti? Ak by si si dal do googlu vyhľadať spojenie "Zásada objektívnosti" vybehne Ti hneď pekných pár odkazov v judikatúre či v trestnom konaní a koniec koncov aj v konaní verejnej správy a samosprávy a nehovoriac o etických kódexoch novjnárov či kopca firiem, ktoré tiež deklarujú "zásadu objektívnosti". Takže si sa ukázal ako totálny amatér a tendenčne nasmerovaný pajác len preto, aby si si mohol kopnúť. Nevyšlo Ti to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Verejnej ochrankyni práv neprináleží rozhodovať spory, preto tvoja konštrukcia je nezmyselná. Jej úlohou je ochrana a obrana práv osôb v konaní pred orgánmi verejnej správy a verejnej moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, zle som to napísala.

Nerozhoduje spory, ale chráni práva v sporoch. Takže parafrázujem svoju vetu s opravou: Ako by asi chránila práva osôb ombudsmanka, ak by sa do sporu dostali práve tieto dvei skupinami, ak porušila zásadu objektívnosti?
Už je to v poriadku? Ak áno, teraz by som bola rada, ak by sme sa sústredili na podstatu problému popísaného v blogu a to je zásada objektívnosti. Porušila, alebo neporušila, ak sa pridala na stranu jedného prúdu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nie je zle napísaný názor, to je zmätočný názor. Myslím si, že pani ombudsmanka by rovnako vystúpila aj na obranu druhej skupiny, ak by boli porušené jej práva. To sa predsa nevylučuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chcem sa zasmiať

Ale nedá sa mi, nakoľko aj v blogu sa píše, že v tom čase boli dva pochody a ombudsmanka sa postavila n stranu jedného. Tak ako môžeš písať, že "by rovnako vystúpila aj na obranu druhej skupiny", keď tak evidentne neurobila. A pritom nikoho práva neboli porušené, len sa postavila na stranu LGBTI!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som namietal zuzimanovu tézu o možnosti riešiť spor medzi obomi skupinami - ten neexistuje, lebo ombudsmanka spory nerieši.
Čo sa týka týchto dvoch pochodov - ombudsmanka tvrdí, že LGBTI majú porušené práva priznané im právom EÚ (diskriminácia sexuálnej menšiny - sexuálna menšina nie je síce definovaná v slovenskom práve, ale v nadradenom európskom áno). Pokiaľ viem, druhej strane nie sú porušované žiadne práva, takže nie je čo brániť a obhajovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale zato ty si dvorný

komentátor autora - tak mi to vychádza... Inak píšeš práve ty tendenčne a k pajácovstvu máš oveľa bližšie než hypoteticky ja. Celý tvoj komentár nie je reakciou na môj - pretože autor hovorí o menšinovom/väčšinovom princípe, na ktorom obmudsmanstvo nefunguje. Dôležitejšie je, že ja do autorov nekopem (ani do tohto tvojho lieblinga) ako ty do diskutérov, snažím sa s nimi debatovať.Preto mne - naproti tebe - nemusí nič vychádzať, nejde mi o víťazstvo či sebapresadzovanie sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môže sa to tak brať.

Netajím sa tým. Takže ty si nebol tendenčný? Ako som písala vyššie odpoveď na diskutéra, poďme k podstate problému a o nej diskutujme. Objektívnosť?! Bola porušená či nie? Je to štátny zamestnanec, či nie? Platia pre ňu pravidlá, či nie?
A nie je to môj libling a tiež nemusím vyhrať. Podľa mňa Patakyová pochybila a mala by odstúpiť, lebo spochybnila svoje rozhodovanie do budúcnosti. Takýto človek nemá čo v takomto úrade robiť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konečne si sa umravnila,

pokúšaš sa o slušnosť, ktorá na Slovensku nie je až taká frekventovaná. OK - vecne ti odpoviem: mne sa gesto ombudsmanky nepozdávalo - vyvesiť dúhovú vlajku v okneštátneho úradu je gesto, ktoré si mohla odpustiť.Potom by sa mali v oknách štátnych úradov objavovať aj iné menšinové symboly. Ale: ako ochranca občianskych práv a slobôd mohla vystúpiť na ich pochode, pretože "tí iní" sú tiež ľudia ako "my ostatní" a majú svoje predstavy o živote, láske, rodine. Lenže bloger sa pošmykol obhajobou väčšinového/menšinového princípu. Ak niekto cíti seba ako väčšinu, nikto mu to neberie. A toto platí - malo by platiť aj opačne: menšiny (akékoľvek) v Sk sú ľudia-občania tohto štátu. Máme sa na ne pozerať ako nacisti? Lebo my - hetero - sme v prevahe?
Sme my - väčšinoví - čistejší a lepší? O tom teda pochybujem. A preto, ak chcel pán Hraško napísať článok o nespôsobilosti súčasnej obmudsmanky, mal povinnosť hľadať - nachádzať faktickú argumentáciu, nie tú, ktorá vychádza z jej sympatie k väčšine-menšine. Aj ako bývalý poslanec (teraz neviem presne, či bol aj zvolený) OĽaNO azda vedel, čo značí "obyčajnosť" či "nezávislosť".
Ja fakticky a úprimne nemám byť prečo zendenčným diskutérom, pretože nie som ani v žiadnej polit.strane, ani nevyznávam žiadne ideológie, ale mám svoje názory na život, jeho zmysel, na sociálno-ekonomicko-kultúrne otázky... Tým, že som zareagovala na článok vlastnou optikou, prejavila som o text záujem a zároveň potrebu vyjadriť sa. Toto je poslanie diskusného fóra. Nie útočné, znevažujúce či arogantné reakcie na účet autora alebo diskutéra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo to tu trepeš?

Najskôr som si myslel, že si chlap. Lebo pre mňa Johan Sebastian Bach bol chlap, nedokážem si vysvetliť, ako si niekto môže dať taký nick, jedine pre dostatočne nevyvinutú osobnosť, ale to je len môj osobný názor a pocit na úvod. Sajdyko vychádza z môjho priezviska, takže netreba hľadať nejaké úchylné predstavy o mojom pohlaví, som chlap.
Teraz k meritu veci. Po viacnásobnom prečítaní blogu som nikde nenašiel zmienku autora o nejakej náklonnosti k nejakému prúdu. Píše o ombudsmanke, ako sa prejavila. Počas dňa boli realizované dva pochody, ako o tom píše autor a až na záver píše o Európskych hodnotách a to, ako sa ukázala ombudsmanka, nakoľko sa priklonila v rámci dňa na jednu stranu. Tak čo to tu trepeš o nastavení autora blogu? Ale škatuľkovanie majú niektorí nie len v povahe, ale aj v popise svojej činnosti, pokiaľ patria ku inej skupine, že? Ak Hraško aj obhajuje rodinu, nikde nehaní žiadnu menšinu, ani inak neútočí. Píše len o ombudsmanke! Škoda, že on sám nereaguje na komentáre, ale asi vidí, že to nemá zmysel doťahovať sa s takými indivíduami. Tento bolg je o ombudsmanke a nie o postoji nejakého Hraška a to by si mali všimnúť všetci a aj diskutéri. Uniká vám podstata problému vážení! Zahmlievanie je ale nástroj oponentov, ak dochádzajú argumenty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...no nič - tebe iba krátko

a výlučne zo slušnosti: kde je napísané pravidlo, že aliasy sa MUSIA skladať a vymýšľať podľa nejakých pravidiel - napríklad tých tvojich?
A po druhé - pozri,ako je môj alias napísaný. Toto iba na dovysvetlenie.
Zvyšok tvojho "trepania" je tvoja vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...a ty si kde bol

od 17.5.2016 do 25.4.17? či od tohto aprílového dňa do 11.9.17 ? To len na spresnenie Tvojej písacej pauzičky... Mimochodom mňa Tvoje pohlavie nezaujíma... ako Teba to moje. Nuž ale u niektorých oľanoákov sa dá očakávať silná prorodinná akčnosť alebo antipotratová angažovanosť.... Toto ber ako drobný komentár, nie urážku.
Hraško zapriaha svoje kone? Inak by mi vychádzalo tvojich sajdyko - komentárov nespočetne viac a nie týchto jednofarebných...
Nebudem sa tebou zaoberať, iba sa pýtam za tvoj akčný prohraškovský príspevok v diskusii k jeho článku.
Tá síce nie je v počte príspevkov nijako pozoruhodná, ale zato je povšimnutiahodná tým, že autor sa nenamáha ... a tak poveruje... Dnes mi mohla odpovedať jeho dvorná dáma "zuzmaj" - nie ty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Patakíčka si pomáha lezením do rity

slniečkárom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak toto asi ťažko,

prečo by mala liezť do ***** komukoľvek? Nie je na tom tak úboho, ako si mnohí tunajší hetero-domorodci myslia...
Sire Alane, aj keď mnohí Slováci riťolezectvo milujú viac ako pána boha.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach, ach

Nekompetentný ste Vy pán autor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K čomu?

Bx mal mať autor kompetenciu? Aby vedel posúdiť, či zamestnanec štátnej správy konal tak, ako má? Chcelo by to viac, než len konštatovanie o nekompetentnosti autora. Mňa by to celkom zaujímalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trom

Autor kritizuje ombudsmanku preto, lebo sa vzoprela jeho netolerantnému videniu sveta. K tomu netreba nič dodávať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si taký úbohý?

Ombudsmanka je dosadená smerácka trafikantka. Autor ju kritizuje preto, lebo porušila zásadu rozhodovania štátneho úradníka. Že to spravila pri problematike homosexuálov len lepšie vyplávalo na povrch. Je nekompetentná. A ty už naozaj nič ku tomu nedodávaj, lebo si mimo misu a vyzerá, že tiež netolerantný k inému názoru, ako je ten tvoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trom

Nezvyknem si tykať s niekým kto sa nedokáže ani podpísať.. teda so zbabelcom. A ak tu je niekto mimo misu, tak ste to Vy. Ombudsmanka má predovšetkým chrániť práva občanov a to aj menšín. A to aj manifestačne urobila.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Béla Bugár: Skrátené leto 5 294
 2. Melita Gwerková: Žena, ktorá sa za verejné poníženie pomstila maľbou 4 132
 3. Pavel Dvořák: Ako mi čínska vláda zamurovala suseda 2 854
 4. Jaroslav Polaček: Rašiho vietnamská spojka 2 486
 5. Peter Slamenik: Čo s načatým večerom? Dáme Gerlach! 2 459
 6. Zuzana Herich: Na bicykli do školy až vo štvrtom ročníku 1 845
 7. Transparency International Slovensko: A Veľkú schránkovú cenu Slovenska vyhráva... 1 831
 8. Čo je nové na sme.sk: Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 € 1 732
 9. Anežka Richtariková: Neverím Vám, p. Bugár 1 657
 10. Igor Čonka: Ako markíz de Sade vyprovokoval dobytie Bastily 1 454

Rebríčky článkov


 1. Lucia Zvedelová: Pekáč na bruchu? Ďakujem, radšej koláčik
 2. Mária Tvrdoňová: Ako je to s výpredajmi na MALL.SK
 3. Lórant Kulík: Fotoglosa: Historická GPS navigácia
 4. Ladislav Větvička: Přej si něco. Padá měna!
 5. Peter Kremsky: Nové vlaky do Petržalky? Využiteľné je to tak pol na pol
 6. Milan Lahučký: Chiang Mai - thajské mesto, ktoré sme si zamilovali
 7. Robert Hodoši: Červená čiapočka s čajom o piatej (17:00h)
 8. Peter Mrázik: Čo je nové po celozávodnej dovolenke v automobilke Jaguar Land Rover ?
 9. Tomas Tahotny: Moja cesta za dopravným lietaním ( 4 )
 10. Mária Diamantová: 42. Myslím, že vlastním unikátnu knihu

 1. Kočner tentokrát svoj biznis nedokonal, od Unipharmy chcel 45 miliónov
 2. Ustupujúci ľadovec vo Švajčiarsku odkryl vrak lietadla
 3. Policajného funkcionára súdia, že sexuálne obťažoval kolegyňu
 4. Pribrzdil, aby pred seba pustil rýchlejšie auto. Zachránil si život
 5. Pri kázaní jej otca odpadával kostol, pri jej speve masy. Zomrela Aretha Franklin
 6. Trenčín má na dosah poníženie klubu, ktorý vítalo 250-tisíc ľudí
 7. Každé tretie auto nové auto v Európe je SUV, predaje lámu rekordy
 8. Kočnerovi sa to sype pod rukami
 9. Bývalý poradca Fica tvrdí, že s únosom nemá nič spoločné
 10. Aj slovenské mosty sú v čoraz horšom stave

 1. Robert Kaliňák pod vplyvom kokaínu
 2. Vážené nemecké orgány !
 3. Štefan Hríb: Vietnamci nás pri únose nemohli oklamať
 4. Ak nevyhnije Ficova garnitúra, vyhnije celé Slovensko
 5. SIS je ďalšou z inštitúcií, ktorej predsedá mamľas - komentare.sme.sk
 6. Čižnár sa skryl pod nemeckú perinu. A celý z nej trčí
 7. Kiska kritizoval Pellegriniho: Stále sa môže od únosu dištancovať a ukázať, že nie je len bábkou
 8. GDPR a boh nechránia nezodpovedných (príbeh moderného Petra)
 9. Kočner je poškodený, zistili vyšetrovatelia
 10. Kaliňák bude vypovedať v Špirkovom podozrení

Už ste čítali?