Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O štruktúre kvantovej teórie poľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Konštanta jemnej štruktúry ...

Zatváram dvere bytu a idem von,prejsť sa...Láka ma slniečko,ktoré už nie je také pálivé,letne nepríjemné a ostré,podelilo sa o svoju prírodnú vládu s vánkom...Vystavujem slnku svoju tvár,tešiac sa,že sa mu páčim.Vánok sa hrá s mojim vlasmi a cez svieži nádych a výdych sa moje pľúca predvádzajú v plnej sile.Slnko svieti pre všetkých ľudí rovnako,táto axióma ma vždy upokojí.
A k tomu kroky,raz dva, po pevnej zemi,stále na pevných nohách...Dopĺňajú môj pocit dokonalosti v danom časopriestore...Starého sídliska,v mojom rodnom meste,s ktorým sa pomaly lúčim...Staré miesta a starí ľudia sú krásne tým,že sú staré,nepotrebujúc ideu moderny.Iba v pôvodnom stave sme originál...Strétávam starú generáciu ľudí,dožívajúcu v prekrásnom prostredí vysokých stromov,rôznych.Nevedia hovoriť,iba cez pohybujúce sa konáre v rytme vánku vydavajú svedectvá o večnosti času.Myslím na ich osud,nemajú ústa,stoja vždy na jednom mieste a pomaly starnú,cez stále nové a nové kolobehy prírody v čase letnom i zimnom...Prostredie dopĺňajú malé obchodíky, útulné ihriská na cvičenie,či hrajúce sa deti na piesku a vyvesené čerstvo voňajúce prádlo,ako symbol istoty a malomeštiackeho spôsobu života,i keď vo veľkom meste.Viem iba jedno,bude mi smutno za časom,ktorý som tu strávila.Potešiac sa s prírodným živlami vzduch,zem,drevo...Večer doplním sprchou a kvpaôčky vody si nechám uschnuť na sebe,dám si čaj o piatej,ktorý ma zahreje ako vnútorný oheň a zapálim si sviečku v kovovom svietniku.Súhra všetkých živlov ožije a ja už mysľlou budem inde...Hľadajúc nový,lepší svet.
Ingrid L. Santy,poetka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám pocit

že je to presnejší popis sveta, než v blogu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Magnetizmus

a jeho prejav ako zemská príťažlivosť je zastúpená v základných živloch Zeme.Cez ne sa napájame na vyššie energetické polia,možno to znie neodborne,ale takto to cítim...Čakry v ľudskom tele zas umožňujú tejto energii vstup do tela a človek sa môže čistiť / iba tou silou / a tá lieči.Preto napríklad pri rakovine je hladovka dobrou terapiou,pôsty sú všeobecne dobrou meditáciou s univerzom...Potom už z blogu rozumiem iba tej dvadsiatke / možno Top 20 / a slovu hologram :)
Je to veľlký problém,ak jedna grupa nemá a stráca portfólio a tá druhá má toho viac,nastáva boj.
O kus žvanca...Ja si tento svet neprosím,nepáči sa mi.Vytvorila som si svoj vlastný svet,v ktorom sú ľudia,ktorí stoja za to.Tých ostatných nepotrebujem.Toto je dôsledok toku tej energie, správny výber jednoduchého života,ako premena energie bez dimenzie času.rešpektujúc ho,ale neriadiac sa ním.Prepáčte,poetka filozofuje,asi ma celý svet teraz vysmeje a možno ani nie.
Dipl.Ing.Ingrid Santy Skubanová,Košice / poetka /
Všetko v mojich diskusných prípevkoch si píšem sama,sú to moje úvahy...Ale je milé a veľmi mi to lichotí,že každý chce byť múdry ako ja : ) Na to však musíte prejsť dlhú cestu.A mať rád Zen ako najvyššiu praktickú filozofiu novodobého sveta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

alfa(nekonečno) znamena, ze tam je limitne nekonecne zvaecsenie? a ak ano, suvisi to nejako s tym, ze potom by sa napr. planckova dlzka blizila k nule, a svet by sa zdal nejako viac spojity?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, súvisí to s tým. Pri limitne nekonečnom zväčšení sa všetky konečné dĺžky blížia k nule a vidíme ako sa správa svet len na tých najväčších vzdialenostiach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Osmičky,

ležatá osmička ako symbol nekonečna ? V Číne je číslo osem symbolom bohatstva,pred bankami sú fontány s týmto číslom : ) Keď osmičku natiahneš,dostaneš priamku,však ? A to je tá nula ? teda dve nuly,na začiatku a na konci...Kód 008 ?
Ingrid
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dakujem za clanok, velmi podnetny. Paci sa mi ako algebraicke struktury vytvaraju "fraktal", myslim tym ze ked ich zacneme poctivo studovat prideme zase k dalsej algebraickej strukture, ale uz o uroven vyssie. Teorie o teoriach o teoriach...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME