Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bu-bu-bu z dolnej Oravy alebo čo sa občanom neprezradí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Vami spomínaný

občiansky aktivista bol v rokoch 2006 až 2014 poslancom mestského zastupiteľstva, pričom nie radovým a do počtu, ale predsedal napr. finančnej komisii a patril do klubu poslancov, ktorí mali v zastupiteľstve drvivú väčšinu, teda mohli hravo presadiť čokoľvek.
Spýtajte sa ho, čo progresívneho a žiadúceho v tejto oblasti urobil.
Poznámka: Pred niekoľkými rokmi som začal používať pojem "spoločenská schizofrénia". Všetci sa z toho smiali. Pýtam diskutujúcich, ako nazvať tento konkrétny jav: pokiaľ som pri moci, neurobím nič potrebného, keď odídem od moci, kritizujem ju za to, že nič potrebného nerobí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan Dado, prosim Vas, skuste citatelov informovat skor o Vasej osobe a nerieste tu aktivistu, ktory na Vas nema ako reagovat. Nerad by som tu zverejnoval Vase niekolkonasobne zufale kandidatske pokusy ci co sa dialo vo firme Tehos.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Plním vašu požiadavku

a informujem vás o mojej osobe.
https://www.youtube.com/channe...
Mojím zúfalstvom sa nezaoberajte. Aktivista z Oravy môže na mňa reagovať bez obmedzenia prostredníctvom niku: Čitateľ z Oravy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Citujem zapisnicu z rokovania Mestskeho zastupitelstva v Dolnom Kubine z dna 13.12.2012 - http://www.dolnykubin.sk/downl... , ktora je na internete verejne pristupna:

"TEHOS, s.r.o. – Ing. Milan Ďaďo

Na Okresnom súde Dolný Kubín sa zároveň pod spis. zn. 9T/133/2010 viedlo trestné konanie proti obžalovanému Ing. Milanovi Ďaďovi, nar. 13.12.1960, bytom Aleja slobody 1890/50, Dolný Kubín, ktorý bol obžalovaný zo spáchania prečinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku podľa § 238 Trestného zákona.

V zákonnej lehote podala voči uvedenému uzneseniu prokurátorka sťažnosť. Druhostupňový súd napadnuté uznesenie zrušil a okresnému súdu uložil, aby vo veci znovu konal a rozhodol. Okresný súd Dolný Kubín vytýčil termín hlavného pojednávania na 27.-29. marca a 3.-5. apríla 2012 o 8.00 hod. V trestnom konaní bol zástupcom poškodeného uplatnený nárok na náhradu škody vo výške 483.403,04 €. Dňa 10.04.2012 bol Milan Ďaďo súdom uznaný za vinného, že z nedbanlivosti inému spôsobil značnú škodu tým, že porušil všeobecne záväzným predpisom ustanovenú povinnosť spravovať cudzí majetok, za čo mu súd uložil trest odňatia vo výmere šestnásť mesiacov. Súd výkon trestu odňatia slobody podmienečne odložil a uložil obžalovanému skúšobnú dobu tri roky. Zároveň súd podľa § 287 ods. 1 Trestného poriadku uložil obžalovanému povinnosť nahradiť poškodenej spoločnosti TEHOS, s.r.o. škodu vo výške 466.507,33 €. Na hlavnom pojednávaní obžalovaný využil svoje právo podať odvolanie a po poučení sa obžalovaný odvolal.

Po doručení rozsudku doplnil obžalovaný dôvody svojho odvolania prostredníctvom zvoleného obhajcu. K odvolaniu obžalovaného sme sa ako splnomocnenec poškodeného vyjadrili a navrhli sme, aby odvolací súd odvolanie obžalovaného zamietol z dôvodu, že nie je dôvodné.

Krajský súd o odvolaní obžalovaného nariadil na deň 17.10.2012 o 9.00 hod. verejné zasadnutie, na ktorom krajský súd potvrdil rozsudok Okresného súdu Dolný Kubín spis. zn. 9T/133/2010 zo dňa 10.04.2012 v časti výroku o vine a treste obžalovaného, zrušil však výrok o náhrade škody z dôvodu, že o tomto nároku poškodeného Okresný súd Dolný Kubín právoplatne rozhodol, a to platobným rozkazom spis. zn. 6Rob/88/2011 zo dňa 10.10.2011. Rozhodnutie o vine a treste Milana Ďaďa je teda právoplatné a nemožno voči nemu podať žiaden riadny opravný prostriedok. Do dnešného dňa nám nebol rozsudok krajského súdu doručený."
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME