Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Volby v Česku 2017: Máte to mít aneb dobře už bylo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som rozmýšľal, ako to okomentujete, objavili sa aj názory, že práve silná medializacia kritických výhrad voči Babišovi mu naopak pomohla. V jednom máte pravdu - Babiša ľudia zvolili napriek akýmkoľvek informáciám.Ako symbol trucu voči doterajšiemu štýlu politiky. Asi ako Trumpa a samozrejme že tak ako v USA si prave tie stredné vrstvy tak či tak nepomôžu.
Viac sa mi páči Kellerove pripomienky, zvlášť táto
"Odborníci žasnou, proč podezření, která ulpěla na Andreji Babišovi, voliče neodrazují. Směrem ke které straně by je asi tak měla tato podezření odradit?"
https://www.cssd.cz/aktualne/b...
.
Takže treba do tých 4 rokov najsť niekoho/ niečo, čomu dokážu ľudia veriť a čo nebude zdiskreditované. Inak može byť tento štýl politiky v ČR nadlho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Díky za reakci a zajímavý odkaz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem , čoho sa vlastne bojiš

Ved Babiš - ak bude predseda vlady - može postupovat len podla zakonov a predpisov , ktore doteraz prijali - podla komentarov - tie kvalitne , poctive , odborne , na občana mysliace predošle vlady , a podla tych predpisov určite nie je možne rozkradať štatny majetok Určite tie porazene strany nemaju nič spoločne s roznymi oligarchami , žiju si len zo svojho skromneho oficialneho platu , to len Babiš ako bohač musel niečo bokom ukradnut.
Takže stači len kontrolovat , aby Babiš dodržoval platne zakony a predpisy a nemaš sa čoho bať :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozno toho, ze Babis si hocikedy tie zakony moze s Okamurom a komunistami menit, prisposobovat, ako sa mu prave hodi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Symbol trucu?

"V jednom máte pravdu - Babiša ľudia zvolili napriek akýmkoľvek informáciám.Ako symbol trucu voči doterajšiemu štýlu politiky."

Trucu?
Trucu voči čomu? Trucu voči tomu, že
- "Česi sa nikdy nemali lepšie ako dnes, nikdy neboli bohatší, majú najnižšiu mieru nezamestnanosti v Únii a patria medzi Európanov najmenej ohrozených chudobou." ???
- "Vládu neprenasledovali výrazné korupčné škandály s jednou výnimkou – a tou je súčasný víťaz volieb Babiš." ???

Citáty v úvodzovkách sú z nasledujúceho článku:
https://komentare.sme.sk/c/206...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman

Nerozumiem ti, možno mi to vysvetlíš, ako pomerne rozumný diskutér.

Mám osobnú skúsenosť. Asi pred rokom som bol na Morave na rodinnej akcii. tak som sa verejne vyjadril, že Babiš sa mi páči, hovorí zrozumiteľne, ľudsky, čo povie má hlavu a pätu a jeho myšlienka riadenia štátu ako firmy sa mi zdá logická. Starší Moraváci so mnou súhlasili. mladší vytýkali najmä jeho údajnú účasť v ŠTB. Teda som pochopil, ako voľby dopadnú, pretože takéto myšlienky zreli už dávnejšie, nie je to okamžité zatemnenie mozgu českých voličov pred pár dňami.

Takže politici, novinári, slniečkári tvrdia, že Česi sa majú najlepšie a najbohatšie, ako sa len dá. Ale Česi to nechápu a stále cítia nespokojnosť s vecami verejnými v štáte ako aj v EÚ a vyslali signál ( tak ako občania v USA, Francúzsku, Taliansku .....) o nespokojnosti s "klasickou" politikou, ktoré evidentne nikam nevedie, ešteže tak k novým voľbám? Že by predsa bol nejaký racionálny dôvod na nespokojnosť? Že by peniaze neboli v živote ľudí to najdôležitejšie?

Takže priama otázka na teba: Aj v SR aj v ČR máme v ústave a iných medzinárodných aktoch zakotvenú slobodu osobnosti, slobodu slova, slobodu demokratickej voľby. Ale keď 30 percent obyvateľstva volí v demokratickej súťaži demokratických politických strán presne podľa týchto ústavných pravidiel, či v SR ( Kolteba), čo v ČR a nie podľa priania klasických politikov, novinárov, slniečkárov, politických komentátorov a európskych úradníkov, tak je zle, najhoršie, je to tragédia národa a posun k fašizmu....

Fakt nerozumiem!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Predposledný odsek si začal slovami "Takže priama otázka na teba:", žiadnu otázku si však nepoložil. Takže asi nemám na čo odpovedať, napriek tomu si dovolím malú rečnícku otázku, nech na daromnicu nemíňam piano:
Čo ak ti "klasickí politici, novinári, slniečkári..." majú pravdu? Nad takouto "nepravdepodobnou" možnosťou si sa nezamyslel?
Vo voľbách do Ríšskeho snemu roku 1932 NSDAP v demokratickej súťaží volilo nie 30 %, ale až 37,4 % voličov. Keď vyhrá krčma, je kaviareň povinná držať hubu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman

Ja mám osobný problém, som disgrafik. A tak som v súlade s mojim handicapom zabudol vložiť na koniec otáznik. Za to sa ospravedlňujem aj keď si o gramatických puristoch, ktorí dementne a primitívne uprednostňujú formu napísaného pred obsahom, nemyslím nič dobré, iba samé hnusné veci......

A nezdá sa ti priateľu, že to je nejaká čudná demokracia v tvojom poňatí? Nech majú ľľavicoví politici, slniečkári a novinári 100 x pravdu, je ich iba pár tisíc alebo desaťtisíc a teda vo voľbách zavážia ako prd v hurikáne. Ale Babiša zvolilo 30 percent voličov, to sú predsa milióny rozmýšľajúcich, plnoprávnych, demokratických občanov.

Čo tak zo strany tejto slniečkárskej kolónie utvoriť politickú stranu a vyhrať s tými výbornými pravdivými myšlienkami voľby ako Babiš. Ale HOPĽA, o to sa pokúsili teraz aj v ČR a slniečkárske myšlienky českej Strany zelených sa prepadli pod hranicu zvoliteľnosti. Bohvie prečo keď boli tááááááááák pravdivé! Prečo, prečo,ááááách prečo?

Čo tak si predstaviť, že bude prijatý ústavný zákon, že voliť budú oprávnení iba skutoční občania s plným záujmom niečo pre ideálnu, slniečkársku spoločnosť vykonať, teda voliť budú iba novinári, slniečkári a sociálnodemokratické politici?

Desím sa iba pri predstave, až kam by nás títo trotli zahnali: bola by to Európa falošnej solidarity, z väčšinovým africkým obyvateľstvom, plná politickej korektnosti k menšinám a LGBT až k "zblití", svet bude bez spaľovacích motorov, jazdiť sa bude iba na bicykloch, atómových elektrární, v obchodoch budú výlučne domáce tovary a mimoriadne drahé biopotraviny, pracovať budeme v prospech slnečného štátu prakticky zadarmo, pretože väčšinu zarobených peňazí budeme dávať na charitu a posielať do vtedy už bohatých rozvojových zemí, ako odškodnenie za bývalé krivdy zo strany bielej rasy, Veľký Klimatológ bude našim bohom a CO2 bude predstavovať Satana, prdieť bude prísne zakázané a za najmenšie uprdnutie bude hrdelný trest, každá nedeľa bude venovaná spoločnému kajaniu sa bielej populácie za kolonizovanie sveta, vyhubenie indiánov a vešanie černochov v USA na kandelábre......

Nik nie je povinný aspoň zatiaľ držať hubu, aj keď vyhrá krčma. Pravdou ale je, že kaviarenskí povaľači o nič hodnotnejší, ani morálnejší,ani čestnejší, ako štamgasti zo 4. cenovej skupiny v Hornej Dolnej, aj tak iba nezmyselne tárajú. Prklad: keď v USA vyhral voľby ten priblblý nositeľ Nobelovej ceny, tak sa nepamätám, že by niekto protestoval po uliciach, černošské matrón nemávali prsiskami do kamier...........teraz, keď vyhrala pravica sa idú ľavicoví demokrati posssrať z nenávisti k Trumpovy, ktorý nerobí nič iné, ako plní voje predvolebné sľuby, čo je teda pekné svinstvo od neho!

Čudná, čudná politicky korektná, slniečkárska demokracia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Nechcem Ti brat iluzie, ale obavam sa, ze places na nespravvnom hrobe.

Podnikatelske prostredie v Cechach je doslova rajskou zahradou v porovnani s tym u nas. A Babis je doslova ludomil v porovnani s tymi, co sedia vo vlade a v parlamente bez vynimky u nas. A to vlastne plati uz 25 rokov.
K vam dorazili registracne pokladne len nedavno. U nas su uz od roku 1993, teda 24 rokov, slovom dvadsatstyri. A to je len jedna z chutoviek, ktoru si tu vymysleli.

Bud rada, ze zijes v Cechach. Na Slovensku uz ubieha posledych 15 rokov, kym sa to zacne sypat. A tych 15 rokov som mozno aj prehnal. 50-te rocniky odchadzaju do dochodku teraz a 60-te rocniky pojdu za chvilu. Schopni mladi su vonku. U vas ich je asi 100.000, inde dalsich 300.000. Tym padom sme bez osiva, aby sa dala zasiat nova inteligencne schopna generacia.
Dnesni pracujuci platia statu nehorazne dane a odvody a premier si bez koze na papuli povie na mitnigu, ci maju ist zeny do dochodku v 75? To znamena, ze chce vsetkych poslat do dochodku v 75, napriek tomu, ze sa ho vacsina mlasich generacii nai nedozije. A to nie ej u nas ani jedneho jedineho pravnika, ktori by na Ustavnom sude napdaol bezpravnost zvysovania odchodu do dochodku, pretoze ide o diskriminaciu obcanov a zrutenie pilieru rovnosti v priamom prenose.

Cize, slzy si radsej schovaj na naozaj smutne veci. To, co sa u vas stalo je nezaujimave. Ako keby sa nestalo nic. Vase problemy su len kozmeticke. Nase su existencne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Osiva niet a už terajšia úrady je hnilá. Dnes už neprejde zákon, ktorý by mohol obmedziť volebné právo tým, čo neplatia dané (dôchodcom a asociálom) ale keby sa tak stalo, zlodej Fico by nemal ani 2% na preplatenie hlasov... veru tak, už len zle a horšie bude...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bohuzial dnes uz

neprejde ani zakon, ktory by umoznil obmedzit volebne pravo ludom s IQ pod 100, v tom pripade by sa okrem inych do parlamentu nedostal ani tvoj milovany vodca a bol by pokoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemyslím, že Richard má IQ pod 100 ale teda akceptujem váš hlúpi názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ludovith

Neviem, či robíš zo seba hlupáka alebo čosi iné.

Takže dôchodky nie sú sociálna dávka, ale odložená spotreba, nech je systém jej vyplácania akýkoľvek a nech ho úplnou náhodou vypláca sociálna poisťovňa.Zo zákona si občania po celý život ukladali peniaze, u nás do štátnej "pokladnice", a sociálna poisťovňa im to teraz v mene štátu vracia. Takže žiaden socky! Zabudni!

Dôchodci, pokiaľ nepracujú popri dôchodku, platia minimálne DPH a rôzne spotrebné dane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podla takych

by vlastne mali volit len Babis Fico penta ... kaaasta ...


lebo ved oni najviac dani platia :)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepochopil si - tvoja chyba

Kedy som ja nazval dôchodcov socky preboha ?!?
Socky sú príživníci, ktorí môžu a nechcú pracovať a iba zneužívajú systém.

Dôchodcovia pracovali a odvádzali dane, to žiadne socky rozhodne nie sú, tam je len ten problém, že sú starí senilní, často bez záujmu o skutočné problémy a volia len pre kultúrno-sociálne povinnosti.

Plus treba dodať ako funguje SMER. Majú v obciach svojich ľudí a títo môžu chodiť pravidelne ovplyvňovať dôchodcov do domovov dôchodcov. Keby tam chcel prísť opozičný politik, nepustia ho cez vrátnicu, lebo vraj politika tam nepatrí. Ale oni to robia akože z pozície mesta. Proste zneužívajú starších občanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ja som si myslel, pani Boehmová,...

...že Vás a českých voličov celkom poteší prepad a vlastne neúspech KSČM v týchto voľbách.
Pán Babiš tvrdil a asi stále tvrdí, že štát (Česká republika) sa má riadiť a dá sa riadiť ako firma. Predpokladám, že ako jeho firma alebo jeho firmy. Český volič mu uveril. Takže - v čom je problém?
+++
Mimochodom - ak by som bol občanom ČR, volil by som TOP 09. Z tohto pohľadu môžem byť s výsledkom volieb v ČR aspoň ako-tak spokojný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z poklesu komunistů a levice bychom mohli mít radost, kdybychom ale neviděli, kam se ty hlasy přelily. Jako volič TOP asi moc spokojený být nemůžete... když se sotva dostala do parlamentu a bude mít ubohých 7 křesel. Já volila ODS a mám velkou radost z růstu jejích preferencí, ovšem na poražení ANOFERTU to nestačí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-) Pekne ste to napísali...

...a ja Vám k Vašej radosti blahoželám.
Čo sa týka toho "preliatia" hlasov komunistov - tak to ste trafili klinec po hlavičke - aj mne je to záhadou. To je niečo také, ako keby sa môj celoživotne mäsožravý pes na dva dni stal čistým vegetariánom a okrem zeleného šalátu a redkvičky by odmietal akúkoľvek potravu.
(Možno by ste o tom "prelievaní" komunistických hlasov mohli napísať samostatný článok, zaujímal by ma Váš názor.)
Ja som rád, že sa "topka" do parlamentu dostala, samozrejme mohla mať viac percent - ale už je to tak ako to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Byť voličom TOP 09,

to nie je názor, to je diagnóza. Už sama existencia takého niečoho ako TOP 09 musela nutne spôsobiť, že sa teraz pani Boehmová tak veľmi čuduje. Podľa mňa, najsprávnejšie volilo tých 40%, ktorí sa ani do manéže nedostavili. Nebolo prečo. Stačí ešte trochu počkať a ani nebude treba si od Rusov prenajímať renovovaný krížnik Auróra. Bezhraničná nenažranosť elít sa o zmenu postará sama. Len si budeme musieť držať nielen klobúky, ale asi aj hlavy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rast preferencií ODS

Komické slovné spojenie. Strana čo by mala mať ambície na 45 % je nadšená 11 % a vydáva to za úspech ? Niečo ako KDH čo má, zatiaľ len v prieskumoch medzi 5 - 6 %. V kresťanskej, "rurálnej" krajine ? Nie je to tým kto osobne reprezentuje ODS ? Čo a komu ponúka ODS ? Má vôbec program ODS ? Teda okrem programu p. Bendu a spol. do dôchodku sa udržať v parlamente ? TOP 09 nie je o ničom inom. Tragické zistenia po rokoch demokracie. Nájdite si archív TA3 a nedeľnú diskusiu s Ivetou Radičovou. Pomenovala to mimoriadne zreteľne......
Pomôžem Vám jednou vetou :
Tupá nadutosť "systémových" strán a funkcionárov v nich, plodí Kotlebu, Danka......... V ČR - Okamuru.... Pirátov,
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Monika Kozelová: Spojená škola v Sečovciach – škandál, ale koho? 8 181
 2. Stanislav Martinčko: Máme najdrahšie potraviny i naftu, všetko nekvalitné!! Prečo ?? 4 721
 3. Marta Balážová: Len tak na okraj …a verejná mienka v Zlatých Moravciach ... 4 506
 4. Katarina Antenozio: Čiernobiely svet Cristiana Ronalda 4 206
 5. Vladimír Bednár: Koľko F-16 naozaj potrebujeme 4 170
 6. Nikola Jakubská: Práca v zahraničí a ja 3 753
 7. Juraj Halička: Tupozrakosť už dokážeme liečiť v každom veku – Počítačovými hrami 3 001
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Takáčovci plánovali vraždu policajta. On ich vyšetruje 2 650
 9. Miro Jurkovič: Neviňte plasty. Problémom sú ľudia 2 607
 10. Peter Remeselník: V Žiline narazilo auto do ľudí, vodič z miesta ušiel. Polícia ho nepotrestala ! 2 248

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Radosť a bolesť. Ako sa dajú využiť k duchovnému vzostupu?
 2. Monika Sedláková: Európska migračná kríza
 3. Martin Orálek: Jak jsem těžil zlato v Ghaně 39
 4. Ondrej Michalička: Airbus Beluga XL - veľryba v oblakoch
 5. Jakub Zibura: Posledná kvapka
 6. Naďa Mitanová: Dieťa ulice. Výprava do Domu na pol ceste (1.časť)
 7. Ľubomír Belák: Havranove fake news a realita ľudského života
 8. Ivan Janček: Townhill - Tabáň - úspech občianskeho aktivizmu
 9. Alžbeta Fialová: Klub anonymných filozofov
 10. Jana Slobodová: XIII. časť- Yarka, Ashram ba Mitbar, projekt Sulcha, Vitali má narodky /V KRAJINE PREDKOV/

 1. ONLINE: Sagan má prvú šancu na triumf v tomto týždni, cyklisti idú rovinatú etapu
 2. Sagan vysvetlil, prečo správu o rozchode s manželkou oznámil počas Tour
 3. Na nitrianskom kúpalisku našli ráno plávať telo
 4. Útočník v severonemeckom Lübecku bodol nožom 14 ľudí
 5. Otvorili záhadný sarkofág. Kliatba nás nezasiahla, hlásia archeológovia
 6. Ako sa vyrába hrdina. Putin je úspešný aj vďaka hollywoodskemu imidžu
 7. Peter Sagan vyhral 13. etapu na Tour de France 2018, Online prenos
 8. Macko prirovnal stíhačky F-16 k mercedesom pred rozpadnutým domom
 9. Dvadsať rokov žije sám v pralese. Natočili posledného člena neznámeho kmeňa
 10. Opustené mesto duchov predali v Kalifornii za 1,4 milióna dolárov

 1. Sladký život opatrovateľky - veľmi odporúčané čítanie pre budúce Pflegerinnen
 2. Kedy začnú stíhať pašeráka Kaliňáka? Vietnamec sa priznal k podielu na únose
 3. Skutok sa nestal: Smerák Jánoš podľa súdu netýral manželku
 4. Snímky z dronu nad klubom Nočných vlkov? Vidieť tanky aj obrnené vozidlá
 5. Milióny našim ľuďom
 6. Nikto presne nevie, aký je jeho majetok, no indície naznačujú, že Vladimír Putin je najbohatším člov
 7. Súdna moc v kazajke Smeru: Jánoš nespáchal zločin v kauze týrania ženy a dcéry
 8. SNS tradične zakrýva neschopnosť a korupciu svojich nominantov za národný záujem
 9. Jižní Korea čelí přílivu uprchlíků z Jemenu, lidé proti nim protestují
 10. Pamätník Kuciaka a jeho priateľky z centra Košíc záhadne zmizol

Už ste čítali?