Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aká bude naša cesta do budúcna? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rovnaké otázky ako Kuman.
Ten sa pýtal, prečo v ČR z trucu volili ANO, keď sa im tam žije dobre, ty sa pýtaš, prečo v Europe volia extremistické strany, hoci v Europe sa žije dobre. Rovnaké nepochopenie u oboch.
.
To, že je momentalne dobre neznamená, že tendencie vývoja spoločnosti sú v poriadku. A oni nie sú,
Je tu dezilúzia z toho, že elity neprimerane bohatnú a stredné vrstvy v podstate upadajú / Piketty, Žižek, Keller /, je tu dezilúzia z toho, ako media informujú spoločnosť a čoraz viac zahmlievajú podstatu javov, typicky multikulti, imigranti, je tu dezilúzia v schopnosti demokracie riešiť problémy.To sú tie javy, ktoré spôsobujú narast konšpirácii, postfaktualneho sveta , návrat k bývalým hodnotám, lebo terajšie sa neukazujú ako hodnoty na ktorých sa dá stavať, mame tu tekutú modernitu / Bauman /
.
V diskusiii pod minulým blogom som tam dal odkaz na prof. Kováča s tým, že by som bol rád, aby si sa vyjadril k tomu, čo píše, študoval si na škole, kde prednášal,témy, ktoré prednašal, mal by si mať k tomu blízko. Myslím, že tam bola dobre vystinutá pozícia v akej sme a možno aj odpovede na tvoje otazky . Takže aká je naša cesta do budúcna ? Možno žiadna, ale mali by sme sa snažiť žiť čo najlepšie bez ohĺadu , či sa nakoniec nejaká nájde alebo nie...
https://zurnal.pravda.sk/esej/...
.
PS: Vyjadríš sa k tomu teraz ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je veľmi zábavné,

keď sa príslušník extrémistickej strany sťažuje, že ľudia v Európe začínajú voliť extrémistické strany. Je ľahké priplesnúť niekomu na čelo nálepku, ale je veľmi ťažké je pozametať si pred vlastným prahom. Áno, treba to povedať narovinu - SaS je extrémistická strana. SaS je u nás hlavný prisluhovač neoliberalizmu. Presne toho neoliberalizmu, ktorý spôsobil, že bohatstvo sa koncentruje v rukách veľmi úzkej vrstvy, ktorý decimuje strednú triedu, ktorý likviduje kvalitné vzdelávanie, likviduje kvalitné zdravotníctvo pre každého, likviduje súdržné rodiny (pozdravujem pána predsedu SaS aj s jeho vysoko kultúrnym tričkom). Ešte aj tá cesta, nad kvalitou ktorej tak pán Viskupič vyplakáva, je tiež jedno dieťa neoliberalizmu. Zarob čo najviac a čo najľahšie na štáte, vydoluj rentu na úkor iných, veď čo ťa je po nich, každý je strojca svojho šťastia, individualizmom za šťastnú budúcnosť - ale len svoju vlastnú. Dá sa tu potom čudovať, že ĺudia potom volia tých, ktorí sľubujú, že akože niečo zmenia. Samozrejme, že nebudú meniť nič, lebo tieto strany sú iba záložným tímom bábkovodičov. Chvíľu možno ešte táto hra pobeží. Takže, milý pán Viskupič, buďte rád, že nejakí ľudia ešte volia. Báť sa treba začať, až prestanú voliť a začnú hľadať vinníka. Zatiaľ teda idylka a voľby do VÚC. Je tam ešte dosť toho, čo sa dá vylepšiť, čo sa dá sprivatizovať. Čo tak výlučne platenú zdravotnú starostlivosť, školné aj stredné školy? Aj štátne pozemky sa nejaké nájdu. Aj voda, načo štátna, predať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je aká diagnóza?

Tak Sulik môže aj za to, že nejakí podvodníci z TT župy odflakli opravu cesty a zrejme sa na zákazke nabalili. SaS je vraj extrémisticka strana - asi preto, že bojuje proti extrémnym zlodejom. Spolu s Olanom. Inak by sme nevedeli o ukradnutých miliónoch a miliardách za kompy, cétečka, elektrinu, odmeny advokátom, dotácie na vedu a výskum "našim ľuďom" atď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"...likviduje súdržné rodiny (pozdravujem pána predsedu SaS aj s jeho vysoko kultúrnym tričkom)."

Samozrejme. Bububu. A to, že taká cirkev a jej hlúpe pravidlá likviduje spoločnosť tým, že vôbec nedovoľuje rodiny vytvárať a pritom čosi vreskoce o rodinách a ich ochrane (na čele s tým "dobrodruhom" Chromíkom, to je úplne v poriadku. S tým Chromíkom, ktorý stál za Vatikánskou zmluvou a prispel tak k podpisu nevýhodnej zmluvy pre republiku, ktorá tak musí financovať cirkvi namiesto toho, aby podporovala rodiny.

A ešte jedno, na čo mi dodnes nik neodpovedal - ako môže "súdržnosť rodiny" narušiť nejaká verchuška, nejaký homosexuálny pár zosobášený kdesi na druhom konci krajiny, nejaký teplý?

Sulík sa môže profanovať v iných sférach, ale s tým tričkom mal absolútnu pravdu - nebola to aliancia ZA niečo, bola to aliancia PROTI niečomu.

A ešte k tej likvidácii kadečoho - nie sú to neoliberáli alebo iní liberáli - sú to všetko kresťania, veriaci, na čele s birmovaným premiérom a ďalšími, ktorí sa v každej príležitosti pretŕčajú v kostoloch. Oni spôsobujú, že sa moc koncentruje tam, kde sa koncentruje, s ich voličmi.

"Zarob čo najviac a čo najľahšie na štáte, vydoluj rentu na úkor iných, veď čo ťa je po nich, každý je strojca svojho šťastia, individualizmom za šťastnú budúcnosť - ale len svoju vlastnú." - krásne popísané praktiky cirkvi. Nie dosť, že sa jej aktivity musia skladať všetci povinne z daní, ale ešte aj vyberá od svojich ovečiek peniažky, jedna z najbohatších organizácií sveta.

Takže toľko k tomu extrémizmu a tvojmu videniu sveta. Podľa tvojho mierne narušeného názoru som extrémista aj ja, lebo som SAS volil. Koho si volil ty? Nech ti môžem tiež pricapnúť na čelo nejakú tú nálepku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Budeš sa asi čudovať,

ale som ateista. Na obe naše hlavné cirkevné spoločenstvá sa dívam s dosť veľkým znechutením, lebo majú bližšie k ideológii SaS, ako k ideám svojho zakladateľa. Ak si volil SaS, nie si extémista, ale len jeden z nespamätaných (neplatí to v prípade, ak spoluvlastníš Pentu, poprípade MOL). A pokiaľ ide o nálepku na čelo, môžeš mi ju pricapnúť s nápisom boľševik. V ostatných voľbách som nevolil, lebo ma už prestalo baviť hľadanie najmenšieho zla. Ale v najbližších voľbách budem voliť KSS alebo Odpor - stranu práce, lebo s tým zlom je treba niečo spraviť, aj keď šance sú dosiaľ mizivé.
P.S. Nechcem byť na teba zlý, ale v znalostiach rôznych ideológií a o tom, ako funguje súčasný svet máš dosť hokej. Facebook a noviny ti v tom veľmi nepomôžu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Argumentačne si ma úplne zrušil. Facebook a noviny? Človeče, bývam tisícky kilometrov od Slovenska, na celé noviny sa môžem vyspať bez akýchkoľvek problémov. A netušil som, že Facebook je akýmsi informačným kanálom - to si už mohol do éteru hodiť telku, alebo niečo viac hodnoverné.

Takže nevolič. Nuž a takí ako ty si tu obtierajú ústa o iných. Vraj som nespamätaný iba preto, lebo som na rozdiel od teba nebol zbabelý a neskrýval sa za humná pri voľbe toho najmenšieho zla. Nemáš ani len najmenšie morálne právo tu kohosi kritizovať a nejde ani tak o mňa ako voliča, ale ty nemáš kredit ani na kritiku politika. Pretože si prispel k vláde komunistov á la Fico a chystáš sa ďalších voliť v ďalších voľbách.

P.S.: Bez problémov mi môžeš vysvetliť to, v čom mám v súčasnom videní sveta hokej. Ja sa toho nezľaknem, naozaj. Veľmi rád sa nechám poučiť od slovenských globetrotterov, u nás je ich kapacita hádam najvyššia na meter štvorcový v celej galaxii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dovolím si na Vaše názory na SaS nereagovať. Poviem len jedno, ak je najväčším prešľapom Richarda Sulíka nevhodné tričko, tak bodaj by sme ostatným politikom mohli len takéto prešľapy vyčítať. Čo tak vyčítať radšej Smeru peniaze zabalené v alobale a odvezené nikto nevie kde. Sulíkovo tričko nikomu neublížilo, ale kvôli chýbajúcim peniazom napr. v zdravotníctve umierajú ľudia.

VÚC navyše nemá byť v prvom rade o politike. Ale o reálnych problémoch jednotlivých regiónov a ľudí v nich žijúcich. Nepozerajte na tričká, zvoľte si kandidátov u ktorých budete cítiť, že Vás budú najlepšie zastupovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Reagujete

ako typický politik. Vytiahnete niečo úplne nepodstatné, čo bolo povedané skôr ako úsmevná irónia, ale ani pol slova o výsledkoch, ku ktorým sa dopracoval neoliberalizmus. A presne to isté aj s peniazmi v alobale a peniaze chýbajúce SMERU na zdravotníctvo, ako keby zdravotnícke maslo na hlave SaS bolo menšie a o brvne v oku škoda hovoriť. SMER - asociálna plutokracia je dosť tragický spolok, ale neboli to oni, kto spravil s pacienta klienta, zaviedol zisk do zdravotníctva a začal s privatizáciou od pivníc až po komíny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

"... návrat k bývalým hodnotám..." Nechcem rýpať, ale ku ktorým a z akého obdobia, inak v celku súhlas...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milan,
Súhlasím s Vami - tendencie vývoja našej spoločnosti nie sú v poriadku. Prečo to tak je, veľmi presahuje rozsah napísaného blogu. Veci som v blogu zjednodušil do tej miery, že jednoduchá voľba (alebo protestná, alebo akokoľvek inak ju nazveme) akéhokoľvek extrému tie zložité problémy automaticky nevyrieši.
Článok profesora Kováča som čítal. S veľa jeho názormi je možné súhlasiť. Pred našou západnou civilizáciou je veľa urgentných výziev, s ktorými sa bude potrebné v najbližších rokoch vysporiadať. Avšak je to iný (výrazne vyšší) level, než môj predvolebný blog.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Prečo sa Lučanský ponáhľa? 121
 2. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 118
 3. Gabriela Sabolová: Nedarí sa vám schudnúť? Určite pijete... 82
 4. Jozef Drahovský: Keď nevidíte blikať na priecestí červené svetlo, tak idete? 69
 5. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 65
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu. 50
 7. Andrej Šverha: Moldavsko - krajina vína a medu 42
 8. Ondrej Prostredník: Nechcem, aby sa na moju cirkev skladali všetci v štáte 39
 9. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 33
 10. Margita Vernerová: Prečo je Toskánsko výnimočné? 26

Rebríčky článkov


 1. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 2. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 3. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 4. Štefan Vidlár: Možno ropa
 5. Peter Žiak: Nezabúdajme na zákony umožňujúce vratky DPH .
 6. Július Kovács: Mafiáni máju navrch, nedoprajú nám ani pitnú vodu.
 7. Vladimír Krátky: Pellegrini musí dole, inak vyhrá voľby ( Ficovi, a aj mafií ) .
 8. Daniela Fuchsová: Ako bojovať proti nachladnutiu a chrípke - podľa TCM
 9. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 10. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky

 1. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 2. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 3. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 4. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 5. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy
 9. Kiska odmietol trojkoalíciu s PS/Spolu, chce diskusiu o veľkej koalícii
 10. Prepaľuje telo, voda nepomáha. Pribúdajú dôkazy, že Turci v Sýrii používajú biely fosfor

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 3. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 4. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie
 5. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 6. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 7. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 10. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou

Už ste čítali?