Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Špina sa rozlieva aj po Orave (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Panko je citlivy na otazku "Vy zijete v KLDR? Ja nie", potom co sa niekoho sugestivne vypytuje, ci by o tom pisal aj v KLDR? Vycestujete? No cakam Vas. Ja nie som disident, ale na rozdiel od Vas anonymne neprskam ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rudolf Pado, v mojom už vymazanom

príspevku som napísal, že sa hráte na disidenta a nie že ste disident. Ani ste si len poriadne neprečítali môj text.

Ďalej: podľa môjho hlboko subjektívneho názoru (lebo každý názor je vecou subjektívneho pohľadu) sa vo svojich článkoch obliekate do brnenia akéhosi novodobého (pseudo)bojovnka za tú najsprávnejšiu vec. V mnohom sa dá s Vašou osobou súhlasiť, no Vaše slovné spojenia o "bezhodnotovom Slovensku" (a podobne) sú ukážkou osobného afektu. Robíte to, čo nejeden ďalší bloger. Chcete akoby zachraňovať celú planétu od "zla", no neviete si poradiť s pochopením príčin určitých dejov (plus dôsledkov). Naviac máte v sebe taký ten pochmúrny, periférny, niekedy priam marxistický pohľad na tzv. dnešnú dobu, akoby už nebolo z čoho sa radovať. Napríklad názov Vášho aktuálneho článku: Špina sa rozlieva aj po Orave.

Koľko vzdoru bolo tam u Vás za komunistického režimu? Režimu, v ktorom sa hŕstka ľudí ani len nenechávala voliť v slobodných voľbách, ale do ústavy si vytesala tzv. vedúcu úlohu v spoločnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1) Oznamujem Vam, ze ja som Vas prispevok vymazat nedal ...

2) Dakujem za Vase mravoucne riadky. Ano, som nedokonaly, ale na rozdiel od Vasej osoby celim cely zivot vsetkemu pod vlastnym menom, prezviskom, s identifikovatelknou totoznostou ... Respektujem, ze vacsina sa na internete rozhodla vystupovat pod nickom, ale potom velmi dosledne filtrujem to, co mi predmetni ludia adresuju. Ak ma totiz anonym ide poucovat o tom co mam roboit, ako to mam robit a ako mam hodnotit svet okolo seba, tal mi to pripomina tragikomediu.

3) Zalozte si blog a piste svoj pohlad na svet, vytavte vlastne riadky celej spolocnosti na obdiv a potom - az Vas kolegovia bez identity - zacnu castovat privlastkami sa budeme bavit o tom co je verejne vystupovanie a cooanonymne poucovanie, kadrovanie ...

4) Mne je naozaj jedno ci Vam moj styl pisania sedi alebo nie. Dostavam desiatky e-mailov od ludi, ktori nie su diskutermi v SME prave preto, ze sa nemienia nechat vtahovat do rozneho osocovania, nalepkovania ... Hodnotenie mojej prace, stylu pisania ... je dost rozdielne oproti Vasmu nazoru.

5) Posledny Vas odstavec je na smiech. Naozaj Vma tu nebudem pisat moj zivotopis.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Volá sa Martin Škopec Antal a jeho blog je tu:
https://skopecantal.blog.sme.s...

S tou "mravoučnosťou" máte pravdu, u neho je to charakteristický rys.
Je veľkým kritikom diktátorských režimov a ich prisluhovačov, aktívnych i pasívnych,
no pritom sám veľmi rád vie, kto má čo a ako robiť,
ako je treba správne sa vyjadrovať, ktoré sú správne myšlienky a ktoré sú tie nesprávne.
Okrem toho, pokiaľ nie ste rodeným Prešporákom z nejakej starej meštiackej bratislavskej dynastie príštipkárov, tak ste preňho vidiečanom a určite ste utajeným marxistom a nacistom,
no a pokiaľ aspoň raz za čas nenapíšete vetu o tom, že v rokoch 1939-1945 boli slovenskými vidiečanmi vyvážaní spoluobčania na masové vyvražďovanie,
tak i otvoreným antisemitom.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dakujem za informacie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Pado, vymazanie môjho príspevku

považujem za správne, lebo minimálne jedna jeho časť bola (minimálne) na zváženie.

A viem, že Vy ste ho nevymazali.

Ďalej: blog som si už založil a to v lete roku 2012. Zatiaľ posledný moj text je (myslím) z apríla 2017. A celá spoločnosť na "nejaký" môj blog kašle podobne, ako na ten Váš, lebo celá spoločnosť publikované texty nečíta. Píšem o tzv. celej spoločnosti, ktorú Vy spomínate. Slovné spojenie celá spoločnosť je totiž široký pojem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kritiku voči Padovi

vznieslo viacero ľudí, táto je podľa mňa najvýstižnejšia. Máte odo mňa pochvalu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vážený pán, neviem,

či to je vaše priezvisko,

nemáte pocit, že to čo ste napísali vyššie, je otvorená a neokrôchaná vyhrážka druhému človeku, ktorý sa tu opovážil niečo napísať?

Ak nie, tak tu vám píšem že asi nebudem jediný, čo to tak vyhodnotí ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si tu novy, agresivny druh cenzury, ci co?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ten

posledný odstavec je centrovaná desiatka.
Ešte raz ďakujem za odpoveď , ktorú ste mi dnes poslal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... niet za co. Rad poradim, ak viem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo s odpadom ...

Nedávno prebleskla v médiách informácia o možnom príchode rumunského investora v oblasti ekologického likvidovania odpadových skládok s dôrazom na produkty z ropy a jej vedľajších produktov. Ak by sa takáto investícia realizovala, bol by to významný pilotný projekt zameraný k celkovému zlepšovaniu životného prostredia. Odpadové skládky sú pomaly v svojom množstve a objeme novými horizontmi, ktoré prekrývajú našu prekrásnu prírodu. Tento problém sa neustále iba navršuje a dostatočne ani systémovo nerieši. Aj v tomto sú vyspelé krajiny omnoho ďalej ako my. Okrem spaľovne odpadu a vytrieďovania odpadu pri Bratislave je zbytok krajiny bez možnosti účinnejšie s čoraz väčším množstvom vyprodukovaného odpadu zápasiť. Je to neradostný poznatok a preto by sa mali iniciatívy horeuvedeného typu aj zo strany štátnych orgánov všemožne podporovať.
Opäť mi nedá nespomenúť problém, ktorý sa môže stať pre našich potomkov priam časovanou ekologickou bombou a takou je priam masovo používanie nerecyklovateľného a tým aj neekologického polystyrénu na komplexné obnovy domov a obytných budov. Polystyrén sa tak úspešne používa preto, že je rýchlo dostupný a relatívne najlacnejší so všetkých tepelno izolačných materiálov. Málokto si však uvedomuje dopady takéhoto nedomysleného riešenia, ktoré nie je motivované ochranou životného prostredia, ale iba výhodnými ziskami. Je tiež málo prezieravé, že si takéto negatívne dopady na trvale udržateľný život neuvedomujú nielen na rezorte životného prostredia a zhotovitelia zatepľovania, ale čo je alarmujúce, ani objednávatelia - majitelia rodinných domov či vlastníci bytov, keď tí, čo si po uplynutí doby životnosti polystyrénu dokážu v celom rozsahu a do dôsledkov takéto dopady uvedomiť, sú často označovaní za neželanú prekážku pri skášľovaní fasád panelákov a to často aj za cenu vysokého predražovania vypracovaných projektov. Je skutočne zarážajúce, že masívna podpora takýchto povrchných a nedomyslených riešení je hlavne zo strany mladých rodín, kde by nemal byť predpoklad neuvážených rozhodovaní, keď ich súčasťou je dlhodobé a neúnosné zadlžovanie spoločne s veľkou reálnou hrozbou ničenia životného prostredia. Málokto si z nich uvedomuje, že zatepľovanie je len krajné riešenie z celého komplexu znižovania energetickej náročnosti domov a budov, ktoré bez vykonania certifikovaného merania únikov tepla formou energetického certifikátu pred zatepľovaním a po ňom nemôže vlastníkom rodinných domov alebo obytných budov dať reálny obraz o spôsobe a rozsahu komplexnej obnovy zateplením spolu s jeho vyhodnotením. Vcelku dobre chápem, že hlavne mladé rodiny, čo si len čerstvo kúpili nové bývanie chcú čo najskôr bývať v peknom prostredí, no nemalo by to byť za každú cenu. Je smutné, že tí starší a rozhľadenejší, ktorí sú v menšine, obyčajne v hlasovaní ťahajú za kratší koniec a sú tak zaťahovaní do niečoho nechceného, čo nemá žiadny racionálny základ. Je mylné sa aj z takýchto dôvodov domnievať, že mladí sú za každých okolností v progresívnom myslení pred tými staršími, nie vždy je to ale tak. Napomáha k tomu aj nedôsledná a zastaralá legislatíva, ktorá v mnohých ohľadoch ešte stále kopíruje falošnú solidaritu z čias totalitného režimu, čo sa prejavuje nielen v zákone o vlastníctve bytov ale aj v zákone o rozpočítavaní tepla, ktoré svojou dikciou majorizuje solidaritu a to napriek tomu, že už vyše jednu generáciu žijeme v úplne inom spoločenskom systéme, ktorý je charakterizovaný trhovou ekonomikou a teda aj tým, že každý má právo za svoje peniaze dostať to, o čo má záujem a to bez akejkoľvek retroaktivity v podobe výhod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S občanom s Oravy

je to " troška", rozumej podstatne ináč, ako tu prezentuje výnimočný Pado.
Je faktom, že odpad nám prerastá cez hlavu, je faktom, že na to všetci kašlú, okrem Pada, je faktom, že skládka v Širokej je smrtonostná bomba, ktorá ešte zničí veľa životov. Nikto normálny a politicky zdravý nemôže tvrdiť niečo iné.
Občan z Oravy vystúpil na MsZ v D. Kubíne s otázkou na primátora: Prečo platíme toľko za odpad? Tá otázka bola dlhšia, skutočná pointa oveľa zákernejšia, nechcem zdržiavať, hlavne, že ľudia tlieskali skvelému Občanovi.
Tento skvelý Občan bol od roku 2006 poslancom MsZ v Dolnom Kubíne, člen SDKÚ a stal sa predsedom finančnej komisie. Vtedy sa za kom. odpad platilo 10.-€ na hlavu. A práve za tejto situácie p. primátor zvaný Otec mesta, dal návrh na zvýšenie poplatku na takmer 30.- ha hlavu . A Občan, ktorý bol Otcovi zaviazaný, že zlikvidoval neposlušného Ďaďu, to bez námietok navrhol poslancoch schváliť a oni tak učinili. A dnes, zbierajúc body do volieb sa Občan pýta Otcovho Syna: Prečo? Veru, aj takéto sú fakty.
Týmto sa dopredu ospravedlňujem výnimočnému Padovi, že mu nejdem po ruke a a nekŕmim jeho ego. Mrzí ma to. Ale...... či ja môžem za fakty?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To pise pan, ktoreho moralny rozmewr dokumentuje nasledovne:

Citujem zapisnicu z rokovania Mestskeho zastupitelstva v Dolnom Kubine z dna 13.12.2012 - http://www.dolnykubin.sk/downl... , ktora je na internete verejne pristupna: "TEHOS, s.r.o. – Ing. Milan Ďaďo Na Okresnom súde Dolný Kubín sa zároveň pod spis. zn. 9T/133/2010 viedlo trestné konanie proti obžalovanému Ing. Milanovi Ďaďovi, nar. 13.12.1960, bytom Aleja slobody 1890/50, Dolný Kubín, ktorý bol obžalovaný zo spáchania prečinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku podľa § 238 Trestného zákona. V zákonnej lehote podala voči uvedenému uzneseniu prokurátorka sťažnosť. Druhostupňový súd napadnuté uznesenie zrušil a okresnému súdu uložil, aby vo veci znovu konal a rozhodol. Okresný súd Dolný Kubín vytýčil termín hlavného pojednávania na 27.-29. marca a 3.-5. apríla 2012 o 8.00 hod. V trestnom konaní bol zástupcom poškodeného uplatnený nárok na náhradu škody vo výške 483.403,04 €. Dňa 10.04.2012 bol Milan Ďaďo súdom uznaný za vinného, že z nedbanlivosti inému spôsobil značnú škodu tým, že porušil všeobecne záväzným predpisom ustanovenú povinnosť spravovať cudzí majetok, za čo mu súd uložil trest odňatia vo výmere šestnásť mesiacov. Súd výkon trestu odňatia slobody podmienečne odložil a uložil obžalovanému skúšobnú dobu tri roky. Zároveň súd podľa § 287 ods. 1 Trestného poriadku uložil obžalovanému povinnosť nahradiť poškodenej spoločnosti TEHOS, s.r.o. škodu vo výške 466.507,33 €. Na hlavnom pojednávaní obžalovaný využil svoje právo podať odvolanie a po poučení sa obžalovaný odvolal. Po doručení rozsudku doplnil obžalovaný dôvody svojho odvolania prostredníctvom zvoleného obhajcu. K odvolaniu obžalovaného sme sa ako splnomocnenec poškodeného vyjadrili a navrhli sme, aby odvolací súd odvolanie obžalovaného zamietol z dôvodu, že nie je dôvodné. Krajský súd o odvolaní obžalovaného nariadil na deň 17.10.2012 o 9.00 hod. verejné zasadnutie, na ktorom krajský súd potvrdil rozsudok Okresného súdu Dolný Kubín spis. zn. 9T/133/2010 zo dňa 10.04.2012 v časti výroku o vine a treste obžalovaného, zrušil však výrok o náhrade škody z dôvodu, že o tomto nároku poškodeného Okresný súd Dolný Kubín právoplatne rozhodol, a to platobným rozkazom spis. zn. 6Rob/88/2011 zo dňa 10.10.2011. Rozhodnutie o vine a treste Milana Ďaďa je teda právoplatné a nemožno voči nemu podať žiaden riadny opravný prostriedok. Do dnešného dňa nám nebol rozsudok krajského súdu doručený."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ja, Idiot,

som si myslel, že tento článok je o aktivistovi, ktorého meno je v texte a o snahe riešiť odpady.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kazdy Vas prispevok je prredovsetkym o Vas, o neukojenych ambiciach, moralizovani voci inym bez pohladu do vlastneho zrkadla ... Panovi Simunovi nesiahate ani po clenky a vypisovat mozte cokolvek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím,

p. Šimún je génius a záchranca regiónu. Tak som sa vyjadril už skôr. A o zmluve , ktorú podpísal s kamarátom Markoviča pri výstavbe aquaparku za 9 miliónov Sk vám už porozprával? Nie? No tak sa ho spýtajte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dufam, ze si uvedomujete, co ste napisali a budete to vediet aj vysvetlit ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iste , R. Pado.

viem to dokázať. Stavbu aquarelaxu strážila firma z Košíc. "Hlúpi" kubínčania na to nemali. Viete, že existuje znalecký posudok, že pri výstavbe aquarelaxu sa tento nestaval podľa PD, ale drahšie celky a časti sa nahrádzali lacnejšími? Asi sa to robilo, aby sa ušetrili peniaze na podporu vášho OZ a deti z Afriky. A to všetko za čias cteného a geniálneho Občana. Pre objektivitu ( čo to je - tá objektivita- s tým sa netrápte) treba povedať, že ctený a geniálny občan bol zneužitý inou osobou, ktorá sledovala svoje ušľachtilé ciele a neviem, či mu to už došlo. Ďalej môžem písať o rekonštrukcii námestia , o legendárnych WC....., Dnes kritizuje poplatky za odpady, ktoré sám schválil, dnes kritizuje primátora, na nominácii ktorého sa sám veľkou mierou podieľal a pri zvolení silno podporoval. ( Medzi nami, primátor je ten, ktorý pri tomto marazme nesie najmenší podiel viny). Žeby mu už svitalo? Neviem.
No a teraz čakám zverejnenie môjho rozsudku. Čosi vypisujete o porekadle s indiánskymi mokasínami. Pado a tie moje mokasíny si nosil?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Monika Kozelová: Spojená škola v Sečovciach – škandál, ale koho? 8 181
 2. Stanislav Martinčko: Máme najdrahšie potraviny i naftu, všetko nekvalitné!! Prečo ?? 4 721
 3. Marta Balážová: Len tak na okraj …a verejná mienka v Zlatých Moravciach ... 4 506
 4. Katarina Antenozio: Čiernobiely svet Cristiana Ronalda 4 206
 5. Vladimír Bednár: Koľko F-16 naozaj potrebujeme 4 170
 6. Nikola Jakubská: Práca v zahraničí a ja 3 753
 7. Juraj Halička: Tupozrakosť už dokážeme liečiť v každom veku – Počítačovými hrami 3 001
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Takáčovci plánovali vraždu policajta. On ich vyšetruje 2 650
 9. Miro Jurkovič: Neviňte plasty. Problémom sú ľudia 2 607
 10. Peter Remeselník: V Žiline narazilo auto do ľudí, vodič z miesta ušiel. Polícia ho nepotrestala ! 2 248

Rebríčky článkov


 1. Monika Sedláková: Európska migračná kríza
 2. Martin Orálek: Jak jsem těžil zlato v Ghaně 39
 3. Ondrej Michalička: Airbus Beluga XL - veľryba v oblakoch
 4. Jakub Zibura: Posledná kvapka
 5. Naďa Mitanová: Dieťa ulice. Výprava do Domu na pol ceste (1.časť)
 6. Ľubomír Belák: Havranove fake news a realita ľudského života
 7. Ivan Janček: Townhill - Tabáň - úspech občianskeho aktivizmu
 8. Alžbeta Fialová: Klub anonymných filozofov
 9. Jana Slobodová: XIII. časť- Yarka, Ashram ba Mitbar, projekt Sulcha, Vitali má narodky /V KRAJINE PREDKOV/
 10. Denis Jacko: Veľká množina nekonečna

 1. Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť
 2. Porušili Noční vlci nejaký zákon, pýta sa Kaliňák
 3. Vyhral pred štyrmi rokmi. Nibali má zlomený stavec a na Tour skončil
 4. Pozrite si rozvodnený Dunajec v prielome cez Pieniny
 5. Neďaleko Yellowstonu sa objavujú praskliny v zemi. Čo to znamená?
 6. Nie všetci v porne vzdychajú dobrovoľne, mení sa však k lepšiemu
 7. Menila sex za politický vplyv. V mladej Ruske vidia agentku
 8. Sagan: Ťažší deň na Tour som nezažil
 9. Tatranský vodopád pripomína Niagaru. Turisti riskujú pre fotku
 10. Google môže prísť o veľké peniaze. Ľudia v mobiloch dostanú na výber

 1. Sladký život opatrovateľky - veľmi odporúčané čítanie pre budúce Pflegerinnen
 2. Fica vypískali na oslavách zvrchovanosti v dlhoročnej bašte Smeru na Kysuciach
 3. Kedy začnú stíhať pašeráka Kaliňáka? Vietnamec sa priznal k podielu na únose
 4. Skutok sa nestal: Smerák Jánoš podľa súdu netýral manželku
 5. Milióny našim ľuďom
 6. Snímky z dronu nad klubom Nočných vlkov? Vidieť tanky aj obrnené vozidlá
 7. Nikto presne nevie, aký je jeho majetok, no indície naznačujú, že Vladimír Putin je najbohatším člov
 8. Jižní Korea čelí přílivu uprchlíků z Jemenu, lidé proti nim protestují
 9. Súdna moc v kazajke Smeru: Jánoš nespáchal zločin v kauze týrania ženy a dcéry
 10. Pamätník Kuciaka a jeho priateľky z centra Košíc záhadne zmizol

Už ste čítali?