Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pán premiér ide do nočnej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

ale

musite objektivne uznat, ze vie co robi a ma dobrych poradcov. Je premierom krajiny dost dlho a ako to vyzera, ziadna konkurencia mu nehrozi. To je mozno este horsie...
.
Tiez poznam ludi, kamartov v mojom veku, v malom meste, bez inej sance. Len rano/ci vecer ist do prace ktora je ubijajuca. Ina moznost nie je.
Napriek tomu ze som prec uz dlho, vlastne vdaka tomu to vidim z odstupom.
Ludia sa daju kupit, podnikanie/firmy prepojene na politiku a statne zakazky podla znamosti. Nie kazdy ma odvahu. chut nieco menit a nakoniec, ma zodpovednost za svoju rodinu. Postupne ho prestane zaujimat co sa deje v politike.
Nehovoriac o tom, ze podobne to funguje aj na zapade. Urcite nie tak okato, ale politicke strany sa snazia ziskat podporu vacsiny co sa da kupit. Socialnymi davkami, recami o nutnosti sa rozdelit o bohatstvo, socialnym byvanim. A stredna vrstava co to vsetko plati ich nezaujima, lebo vedia ze ti ludia musia rano vsta a ist do prace, zaplatit hypoteku, skolku, lekara...
Bohuzial, pan Fico vie co robi a nema konkurenciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máte pravdu,...

...pán premiér Fico je skutočným majstrom v projektoch, ktoré hrajú na sociálnu strunu väčšiny ľudí na Slovensku. Ľudia to chcú, potrebujú to, uspokojuje ich to - cítia, že premiér je ako keby s nimi, jedným z nich, patrí medzi nich. Je to ilúzia, ktorej sa ľahko uverí.
Ďakujem za príspevok a srdečne pozdravujem "do diaľky" z Liptova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vie že mu tečie do topánok,

zjavne už nestačí počas žatvy pomrviť zopár kláskov a na kolienko si posadiť mladú družstevníčku...
verím, že mu už nebude stačiť odkrútiť si jednu nočnú.
BTW, radšej keby šiel na stavbu dialnic a s lopatou a fúrikom sa snažil dokončiť dialnicu, čo mala byť podľa neho hotová už v roku 2010!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

asi v citi ze takto nazenie viac hlasov. a asi aj nazenie..
SMER sa vyvija standardne ako kazda takato strana, Volebne preferencie sa postupne prepadaju a nakonie skonci ako HZDS, SDKU... a vznikne nejaka ina strana, iny SMER co postupne prevezme jeho ulohu.
Ludia casto zabudnu co bolo pred par rokmi, ale ovela horsie je, ze su casto zavisli na - teraz hovorim o Zahori napr. na p. Kmotrikovi, a nikdy nebudu volit tak, aby o svoje istoty neprisli.
SMER postupne ustupuje, ale co ho nahradi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Každopádne to bol

zúfalý počin. Chlapec sa zmieta, alebo už je tak odpojený od reality, že nevie, čo robí.

V automobilkách pri páse sa nedá fungovať dlhodobo. Chvíľu to vydrží hocikto, ale dlho nie. Aj mladí ľudia po čase odchádzajú dorobení a frustrovaní. O starších ľuďoch, ktorí maju svoje rodiny ani nehovorím a pokiaľ za prácou dochádzjú, tak to už zväčša so slušným životom nemá nič spoločné. Trpia oni aj ich rodiny, peniaze dôstojný život, ani rodičov deťom nenahradia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No,

či už vie, alebo nie, veľa toho už nezmôže. Totižto, rečí sa človek nenaje, dlhodobo už vôbec. Takže tie jeho chválospevy na jeho vládu už prestávajú zaberať. Čím ďalej, tým viac sa obnažuje jeho totálna prázdnota v činoch a čím ďalej tým viac sa odbavuje na tých, čo mu to seno nežerú. Jeho aktivita spočíva len a len v zlodejinách a v hasení afér z toho vyplývajúcich. Jemu už žiaden poradca nemá čo poradiť, jeho renomé pokiaľ vôbec nejaké mal, sa zcvrklo takmer na nulu. Už sa zmáha, len na zúfalstvá podobných činov ako je dnešná "nočná", ktoré je politické dno par excellence. Teraz to bude trúbiť cez všetky médiá, je mi z tohto vagabunda na g r c...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nočná

Ak Vám tá "nočná" súdruha precedu stála za blog, tak fakt nemáte o čom písať. Ja by som napr. chcel, aby taký novinár alebo aj bloger šiel pracovať do fabriky aspoň na 3 mesiace a potom by určite nepísal, že ako rastú mzdy, ako chýbajú kvalifikovaný zamestnanci a podobné štatistické hlúposti, ktoré končia výškou priemernej mzdy c SR, o ktorej sa väčšine občanov iba sníva. Ale keď je tak dobre sedieť v klimatizovanej kancelárii, popíjať kávu, nájsť štatistické údaje v PC a potom napísať "vysokokvalifikovaný blog"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je mi ľúto, že Vás môj článok sklamal.

Sklamem Vás ešte raz. V osemdesiatych rokoch som pracoval v trojzmenných prevádzkach dopoludnia, popoludní - nočné, vrátane sobôt i nedieľ a neraz aj sviatkov. Pod holým nebom, v lete, v zime. Pri triedení guľatiny, vo výreze - ak Vám to niečo vraví. Potom som takisto na tri zmeny pracoval v kotolniach: najskôr v mazutovej, neskôr v kotolni na tuhé, pevné palivo. Nepretržité prevádzky - zásobovanie teplom, teplou vodou celého mesta a priemyselných podnikov. Takže ja dobre viem, čo je to pracovať cez deň, v noci aj cez sviatky. V tých časoch nám za práce počas nočných a cez sviatky platili 100-percentný príplatok. Zarábal som nadpriemerne výborne.
Máte asi skrivenú predstavu o práci novinárov. Opäť - najskôr za seba. Ako reportér časopisu .týždeň som bol v priemere dva - tri dni v týždni na cestách, v teréne. Prespávanie po ubytovniach, lacných hoteloch, neskoré večery trávené po staniciach, nočné vlaky, rýcliky, prestupy... Permanentná nevyspatosť. Žiadna kancelária - robil som z domu. Viac ako často písanie po nociach - stíhanie uzávierok a termínov. Výsledky za tie roky od 1990? Podlomené zdravie, zničené oči a pod. Žiadne príplatky za odpracované alebo precestované noci.
Kolegyne a kolegovia, novinárky a novinári, pracujúci v denníkoch, v televíziách, to majú podobné ak nie ešte horšie. Pracuje sa od skorého predpoludnia do neskorého večera, nasledujú nočné služby a pracovné zmeny. Žiadne príplatky. Váplata? Nechcite vedieť.
Nerozumiem Vašej snahe "kopnúť si do novinárov." Ale - prosím - to svedčí o Vás, nie o mne.
+++
Nič o rastoch miezd, o štatistikách a podobne som v článku nepísal. Písal som o tom, že jedna premiérom demonštratívne odpracovaná nočná zmena kdesi pri páse nič nezmení na tom, ako, v akých podmienkach a za aké peniaze u nás ľudia pracujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Droppa

Ja na Vás neútočím. Len má hnevá , akú reklamu robia média Ficovi, lebo vraj ide robiť na nočnú smenu. Stačila by návšteva tej firmy, kde má na byť odrobená nočná a položiť im pár otázok: aký typ pracovnej zmluvy podpísali s Dr. Ficom, či má súhlas od lekára na výkon nočnej, či absolvoval školenia o bezpečnosti práce.... a zistilo by sa, že Dr. Fico tam neodpracuje ani minútu alebo odpracovaním poruší niekoľko zákonov. Keby média napísali, že Dr. Fico ide navštíviť firmu a robiť tam propagandu o nočných príplatkoch, to by asi pravda najbližšie ku skutočnosti. Tak len robia reklamu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozumiem Vám...

...a súhlasím s Vami. Ale viete čo by to bol za škandál, keby sa zistilo, že pán premiér bol vo výrobe, kde pracoval, načierno?
Aj preto a pre veľa iného celá tá nočná zmena p. premiéra vychádza ako neúprimné gesto.
Možno sa do tejto problematiky nejaký novinár - reportér pustí.
+++
Neberiem Vaše príspevky ako útok - len som Vám vysvetlil, že novinárska práca často nie je žiadna slasť.
Čo sa týka tej ignorácie zo strany médií - súhlasím s Vami. Máte pravdu a ja sa k Vášmu názoru pripájam. Napokon - na túto tému som už dávnejšie napísal článok, v ktorom sa vyjadrujem veľmi zreteľne:
https://martindroppa.blog.sme....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prikláňam sa...

...k Vášmu názoru. Ale nekomentujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

žiadny strom nerastie do neba

Frco si to uvedomuje a preto demonštratívne ide na nočnú - neskoro.
Frco by už dnes s prefernciami, ktoré má, nezostavil svoj zlepenec s Kapitáňom a Bugim
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Slovensku nežijú len Sulík a Matovič

Na Slovensku žijú aj státisíce mladých a vzdelaných ľudí. Dokonca niektorí so životnou skúsenosťou v zahraničí. Tak tu netárajte len o spasiteľovi Ficovi.
Fico končí! A čím skôr, tým lepšie. Už sa nájdu iní čo to budú robiť podstatne lepšie a hlavne nie tak primitívne populisticky ako komunistický pohrobok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Všetko je relatívne a každá rozprávka sa raz skončí, aj tá o sne pána priemera o budovaní sociálneho štátu. Jeho komunistické myslenie mu nedovoľuje konať inak, iba tak ako sa to naučil od svojich starších súdruhov : uplatňovať na občanoch boľševickú demagógiu, manipulovanie, prekrúcanie skutočnosti, klamanie, osočovanie, korupčné správanie , uplatňovanie falošnej solidarity, stranícke nominácie, rodinkárstvo, vládu postkomunistických oligarchov a boľševický kamarátšaft. Preto, že obyčajným, dobrým a slušným ľuďom už konečne došlo aké sú skutočné zámysly vládneho ZLEPENCA na čele s boľševickým Smerom - SD sa neodvratne blíži koniec ich neobmedzenej vlády nad všetkým dianím v našej krajine. Kto túto realitu nechápe, nevidí ju pre svoju ideologickú zaslepenosť. Nie ideológie vládnu svetu, ale nečestní ľudia, čo si ich ohýbajú na svoj prospech. A to sa týka aj zmyslu a chápania slobody, ľudských práv a demokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico imponuje len takým ako je sám.

Prázdnym, nemorálnym, úbohým a neschopným. Takých marketingových šašov ako Fico, je vo svete veľa a sú len krivým zrkadlom našej civilizácie, ktorá si neváži žiadne hodnoty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1 - Radšej mal zostať

s Troškovou, aspoň trošku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No jasne

reality show premiéra Fica...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prácu na smeny som našťastie robiť nemusel, ale život na ubytovniach dobre poznám. Súhlasím s názorom, že zo strany Fica sa jedná o falošné gesto. Bude sa snažiť, aj takýmto spôsobom, získať stratenú priazeň voličov. Ale nepodarí sa mu to. Popularita Smeru bude naďalej, pomaly a nezadržateľne klesať. To je dobré. Zlé je, že stúpa podpora politických strán, ktoré sú horšie ako Smer. Napríklad kotlebovcov. Alebo Sme spodina. To je taká SNS na steroidoch. Môže sa ešte stať, že za budúcu vládu, sa budeme veľmi hanbiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán ponocný naháňa voličské hlasy.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Béla Bugár: Skrátené leto 5 294
 2. Melita Gwerková: Žena, ktorá sa za verejné poníženie pomstila maľbou 4 132
 3. Pavel Dvořák: Ako mi čínska vláda zamurovala suseda 2 854
 4. Jaroslav Polaček: Rašiho vietnamská spojka 2 486
 5. Peter Slamenik: Čo s načatým večerom? Dáme Gerlach! 2 459
 6. Zuzana Herich: Na bicykli do školy až vo štvrtom ročníku 1 845
 7. Transparency International Slovensko: A Veľkú schránkovú cenu Slovenska vyhráva... 1 831
 8. Čo je nové na sme.sk: Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 € 1 732
 9. Anežka Richtariková: Neverím Vám, p. Bugár 1 657
 10. Igor Čonka: Ako markíz de Sade vyprovokoval dobytie Bastily 1 454

Rebríčky článkov


 1. Lucia Zvedelová: Pekáč na bruchu? Ďakujem, radšej koláčik
 2. Mária Tvrdoňová: Ako je to s výpredajmi na MALL.SK
 3. Lórant Kulík: Fotoglosa: Historická GPS navigácia
 4. Ladislav Větvička: Přej si něco. Padá měna!
 5. Peter Kremsky: Nové vlaky do Petržalky? Využiteľné je to tak pol na pol
 6. Milan Lahučký: Chiang Mai - thajské mesto, ktoré sme si zamilovali
 7. Robert Hodoši: Červená čiapočka s čajom o piatej (17:00h)
 8. Peter Mrázik: Čo je nové po celozávodnej dovolenke v automobilke Jaguar Land Rover ?
 9. Tomas Tahotny: Moja cesta za dopravným lietaním ( 4 )
 10. Mária Diamantová: 42. Myslím, že vlastním unikátnu knihu

 1. Kočner tentokrát svoj biznis nedokonal, od Unipharmy chcel 45 miliónov
 2. Ustupujúci ľadovec vo Švajčiarsku odkryl vrak lietadla
 3. Policajného funkcionára súdia, že sexuálne obťažoval kolegyňu
 4. Pribrzdil, aby pred seba pustil rýchlejšie auto. Zachránil si život
 5. Pri kázaní jej otca odpadával kostol, pri jej speve masy. Zomrela Aretha Franklin
 6. Trenčín má na dosah poníženie klubu, ktorý vítalo 250-tisíc ľudí
 7. Každé tretie auto nové auto v Európe je SUV, predaje lámu rekordy
 8. Kočnerovi sa to sype pod rukami
 9. Bývalý poradca Fica tvrdí, že s únosom nemá nič spoločné
 10. Aj slovenské mosty sú v čoraz horšom stave

 1. Robert Kaliňák pod vplyvom kokaínu
 2. Vážené nemecké orgány !
 3. Štefan Hríb: Vietnamci nás pri únose nemohli oklamať
 4. Ak nevyhnije Ficova garnitúra, vyhnije celé Slovensko
 5. SIS je ďalšou z inštitúcií, ktorej predsedá mamľas - komentare.sme.sk
 6. Čižnár sa skryl pod nemeckú perinu. A celý z nej trčí
 7. Kiska kritizoval Pellegriniho: Stále sa môže od únosu dištancovať a ukázať, že nie je len bábkou
 8. GDPR a boh nechránia nezodpovedných (príbeh moderného Petra)
 9. Kočner je poškodený, zistili vyšetrovatelia
 10. Kaliňák bude vypovedať v Špirkovom podozrení

Už ste čítali?