Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

NATURA 2000 za plotom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Kccúrkovo

- k.ú. Jasenová Výnos MŽP č.3/2004-5.1 z roku 2004 časť 342. Choč SKUEV0305 len 5 najprísnejší stupeň , pravdepodobne aj chybným zadaním. Od roku 2006 žiadosti o nápravu. Jediná odpoveď v roku 2006 - oprava žiadna. Je rok 20017 !!! Žiadaš platby na Naturu 2000 /lesné územia, pretože tam nehospodáriš/ podľa PPA nemáš nárok pretože sa nenachádzajú podľa databáz / evidovaných v GIS vrstvách/ , ktoré spravuje TANAP a cez riaditeľstvo ŠOP v B.B. tečú do NLC Zvolen a následne PPA. A to aj lesné porasty ktoré boli v 5 najprísnejšom stupni ochrany od roku 1984 kedy bola vyhlásená rezervácia CHOČ Ministerstvom kultúry !!! Upozorníš všetkých kompetentných na nadradenosť spomenutého výnosu a nič. A tak vypisuješ a čakáš.
Realita - v 5.st. sa budovala cesta I/ 59 (pruh pre pomalé vozidlá) zasahujúc do lesných porastov v 5. st. bez posúdenia EIA., poľnohospodári intenzívne hospodária na lúkach a poliach v 5. st. a IBV v sa tiež uskutočňuje na parcelách uvádzaných vo výnose atď...atď.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... takychto pribehov su desiatky, ak nie stovky ... Od roku 2011:
https://pado.blog.sme.sk/c/276... ,

cakam na odpoved na konkretnu otazku: "Aky predmet ochrany zanikol v lokalite PP Vyhnianske travertiny?" a odpoved ziadna. Iba kopec slovnej hlusiny ... Hrame sa tu na geoparky, v podobe Vyhnianskych travertinov tu mame unikatny vyver mineralizovanej vody v stredoslovenskych neovulkanitoch ..., ale na taak "niekoho" sa PP zrusi, lebo ... Vola sa to "predbezne vyradenie," aby nebol prusvih ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vznikol tam predmet ochrany záujmov miestneho oligarchíka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://www.vodnyrajvyhne.sk/

Hrozilo, ze ... , co ak by sa nieco stalo, tak sa preventivne vyradi zo zoznamu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Proti všem? (Alois Jirásek)

Ani na tretie prečítanie som nepochopil zmysel vášho článku, snáď okrem potreby pochváliť sa, že otázkam okolo Natury 2000 sa príliš nerozumiete.

Čo by teda podľa vás mala urobiť ŠOP? Zrušiť to územie? Nemôže, pretože by to bol infringement a Slovensko by platilo. Má zrušiť tú skládku? Nemá na to dosť síl a čosi mi našepkáva, že keby ju chceli premiestniť kdekoľvek, tak vy a ďalší aktivisti by ste boli proti.

Martinský les je pomerne významná lokalita, najmä geneticky, a aj keď je smutné, že tam vietor navieva bordel, tak tie gény to prežijú až do uzatvorenia skládky. Je možné ich využiť aj založenie nových porastov druhov duba, ktoré sa tam vyskytujú.

Čiže, opäť - kritika bez návrhu riešenia.

Vám sa možno sústava Natura 2000 zdá zbytočná, pretože len veľmi hmlisto tušíte, čo to asi tak môže byť. Lenže bez nej by sme nemohli byť v EÚ. Áno, sklopili sme pred Bruselom uši a to za výdatného prispenia vašich kamarátov z mimovládok, ktorí rozmanito "bonzovali" Bruselu, že podľa nich Slovensko má určitých biotopov viac ako uvádzala ŠOP a teda má vyhlásiť aj viac tých území európskeho významu.

Teraz to rozšírenie kritizujete? Veď presne rovnako to bolo aj s tými národnými parkmi, len do tých nás ani žiadna EK nenútila. Teda nie presne rovnako - Natura 2000 je aspoň založená na vedeckom postupe - najprv sa zistí, koľko akého biotopu na Slovensku máme, potom nás nútia z každého vyhlásiť "primeraný" počet chránených území. To národné parky sa vyhlasovali "od buka do buka".

A áno, Natura 2000 nie je bezzásahová a nenúti nás hrať sa na "divočinu", možno to vám tiež vadí, pokiaľ to náhodou viete.

Aby som to už nenaťahoval - zase raz typický článok človeka, ktorý nič nerobí, ale kritizuje každého, raz lesníkov, raz (štátnych) ochranárov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... Vase texty su sice dlhe, ale to je tak vsetko ... Najprv si upracte u seba:


https://domov.sme.sk/c/2040849...

https://www.aktuality.sk/clano...

https://www.cas.sk/clanok/1187...

Mozem a budem pisat o com chcem, pane ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vaše sú zas krátke

a úplne od veci. Plus opäť o niečom, o čo nič neviete. Ale to neprekvapuje...

PS: Ja vari nemôžem písať o čom chcem?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy viete, ze ja nic neviem ... ??? Iste. Takto presne komunikuju ludia, ktori su v tejkto krajine na strabe podvodbnikov, zlodejov, tunelarov ... My nic nevieme, nerozumieme nicomu, nevidime do veci ... , lebo viete iba Vy. Kto, kedy, ako, preco a komu ... "do vrecka" ci z "vrecka" ... Nejaka Lapinova Vas predsa nebude trapit, ved Vam len nastavuje zrkadlo, cez ktore ste radsej prevesili zaves, len aby ste sa nevideli v plnej nahote.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

Ak niečo neviete, tak niečo neviete. Ak to, pre kristových päť nôh, súvisí s tým, na koho strane som? Logika vám nikdy príliš nešla.

Prvý krát ste dnes logiku porazili už vo chvíli, keď ste sem zavesili tie smiešne linky ako odpoveď na to, že som si dovolil sa zastať ŠOP... Pokiaľ v tom fakt vidíte serióznu reakciu k veci, mali by ste sa nad sebou vážne zamyslieť. Niečo nie je v poriadku a to niečo je vo vás ;-)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME