Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

LABORATÓRIUM – Globálne oteplenie je podvod (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

meh

Vedecke discipliny sa vyvijaju spolu s novymi poznatkami. Ked sa objavi nejaky fenomen, tak nasleduju ludia, ktory sa na dany fenomen specializuju.
Tiez globalne oteplovanie je GLOBALNE preto, ze sa teploty priemeruju z celej planety. Lokalne nemusia nastat ziadne zmeny, dokonca moze byt naozaj chladnejsie.
Druha vec je, ze globalne oteplovanie je len jeden fenomen klimatologie. Ta skuma v prvom rade KLIMATICKE ZMENY.
Presne ako popisujes vsetky tie hurikany, uragany, extremne zimy, sucha... Tieto odchylky pocasia su podstatne castejsie a extremnejsie ako kedykolvek v historii.

To ci tieto sialene vyciny pocasia su sposobene clovekom alebo su prirodzene nechcem ani zacat diskutovat s clovekom ako ty.

Len chcem poukazat na uplnu nezmyselnost vsetkych argumentov v clanku spojenu s nedostatkom vedomosti a s ignoranciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja Vám rozumiem

Tie extrémne výkyvy sú následkom prechodného obdobia podľa CYKLICKEJ a teda ľuďmi neovplyvniteľnej zmeny klímy. O tom nám vedcom-biológom prednášal už v roku 2000 francúzsky nositeľ Nobelovej ceny. A rozumiem tomu, že musíte paušálne odmietnuť moje argumenty, lebo ich nedokážete vyvrátiť. Ten nezmysel o ľudskom vplyve na klímu totiž nikto nedokázal, je to len veľm drahá hypotéza. No a keďže nemáte argumenty (zato dosť nevedomosti a ignornacie iných názorov), nemôžete začať seriózne diskutovať. Aj tak Vám prajem prima deň :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

meh

Mas dost svalnate reci :)
To sa mi pozdava u "vedca biologa"
Zial klimaticke zmeny nie su jediny prejav z ktoreho vedci podozrievaju cloveka.
Mame tu novodobu Pangeu. Len vdaka tomuto javu nam vyhinie asi tretina vsetkych druhov zivocichov.
Mame tu samozrejme extremne vyrubovanie lesov a pralesov co sposobuje dalsie lokalne ekologicke katastrofy, ktore maju v takom objeme globalny vplyv.
Okyselovanie oceanov je bezprecedentne miliony rokov...
A toto ma vsetko priamo na svedomi clovek.
Extremny rybolov, priemyselne velkochovy, eliminacia prirodzenych ekotopov... to vsetko ma fatalny vplyv na nase prostredie.
Klimaticke zmeny takej rychlosti a intenzity ako zazivame dnes su tiez bezprecedentne. Pokial sa neudiala nejaka kataklizmicka katastrofa, tak sa teploty menili tak rychlo, ze zivocichy boli schopne reagovat a prisposobit sa.
V celej historii zivocisstva na tejto planete doslo k 5 velkym vyhinom zivocichov. Vzdy pri kataklizmickej udalosti. Dnes prebieha siesty!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

na co vsetko je este autor expertom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som cytológ a spisovateľ

To prvé vylúštite v Googli (kedysi v enyclopédii) a to druhé si potvrdíte na Martinus.sk. A ak ma nutne potrebujete vyhlásiť za experta, tak obe disciplíny (v mojom prípade poslania) ma vedú k užívaniu zdravého rozumu. To odporúčam aj Vám a prajem zároveň prima deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, teda sa dosť čudujem

Čudujem sa tomu, že prírodovedne vzdelaný autor si nedá ani také minimum námahy, aby si pozrel niečo o fyzikálnom mechanizme fungovania klimatického systému Zeme a o faktoroch, ktoré vplývajú na zmeny klímy na Zemi ako celku. Výsledok asi pochopili všetci trochu vzdelaní čitatelia v tejto problematike. Nemá asi ale zmysel s autorom o tom diskutovať, má vieru o svojej neomylnosti a svetovo akceptované vedecké poznatky ho netrápia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pan Murin, spomente si na slova prof. Lapina o suvislej snehovej pokryvke, alebo dalsieho odbornika, botanika Aca, o zmiznuti ladu v arktide v lete 2015 a mozete sa s tymito odbornikmi bavit dlhe mesiace...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trafená hus zagágala

Pán Lapin, dobre, že ste sa ozval, Vy ste práve skvelým príkladom "globálneho otepľovača". Máte v sebe totiž zakódované názorné príklady, ako vzniká BLUD. Ako chlapec z dediny túžite po uznaní za každú cenu a toho sa Vám dostalo, AŽ keď prišiel ten priam absurdný BLUD, že cyklická zmena klímy je spôsobená človekom. Veď Vy by ste mal vrátiť profesorský diplom, keď už si nepamätáte, že tie cykly tu boli odnepamäti. No ale veľmi ste sa potešil, keď sa Vás naši príslovečne nezvzdelaní novinári s očami na vrch hlavy pýtali na hrôzy, čo nás čakajú. A Vy ste nezaváhal - ešte si pamätám, ako ste tvrdil, že na Orave budeme čoskoro pestovať pomaranče. Vždy si na to spomeniem, keď sa k chalupe brodím snehom po pás. Ale máte v sebe aj ďalší dedinský rozmer - akonáhle ste konfrontovaný s protiargumentami (lebo vplyv ľudskej činnosti na klímu NIKTO nedokázal), začnete sa tváriť "odborne neprístupne". A to je práve na Vás to smiešne. Skutočné osobnosti vedy(Einstein, Jung apod.) vždy stáli o to, aby im verejnosť rozumela. A nikdy sa nebránili otvorenej diskusii. Vy áno, pretože sa bojíte, že tie bludy, čo hlásate, by sa ukázali naozaj ako bludy. Dovoľte len pripomenúť - bol ste to VY, ktor spapagájoval bez zaváhania (a že profesúra by Vás mala zaväzovať k striedmej úvahe a skepse), že GLOBÁLNE OTEPLENIe spôsobujú KRAVSKÉ PRDY! Toto treba naozaj vyvesiť niekde ako transparent ukážky dedinskosti a detinskosti niektorých našich profesorov. Vy ste dokonca spapagájoval aj to, že vraj nás ohrozujú "otvorené hnojiská", ktoré tu už sto rokov nemáme! Keď som Vás s touto otázkou konfrontoval v rozhlasovom rozhovore - aspoň ste sa začervenal. Ale práve v rozhlase to nebolo vidieť. Pán Lapin, Vy set taký náš klimatický Lapaj. No, čo už. Aj takéhoto profesora znesieme, kým prídu tí, čo naozaj pochopia, že veda NIE JE propganda, ako to Vy prezentujete, ale SKEPSA. Kým Vám to dôjde, prajem prima deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ani jedno a ani druhé

Vidím, že ste si zvykol vymýšľať a pripisovať to niekomu inému. Naopak, tvrdil som, že pomaranče a iné subtropické plodiny sa u nás pestovať nebudú, lebo aj po oteplení o 4 °C sa u nás občas vyskytnú mrazy okolo -20 °C. Tiež som tvrdil, že tie vaše "kravské prdy" sú iba malým príspevkom ku globálnemu otepľovaniu, lebo prežúvavce väčšinu metánu vypúšťajú cez ústa pri prežúvaní. Navyše metán z chovu hovädzieho dobytka sa podieľa na zosilňovaní skleníkového efektu atmosféry tak 2%. Čo sa uverejnilo v novinách, za to ja ručiť nemôžem, lebo niektorí redaktori si kvôli zvýšeniu sledovanosti radi vymýšľajú. Z vášho príspevku je vidieť, že ste už dávno zabudol, čo ste študoval na fakulte, kde sa pestuje veda a ctia sa publikované práce. Vaši bývalí kolegovia sú z vašich článkov doslova zdesení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň pán Murin, Váš článok je zaujímavý, nadpis je o globálnom otepľovaní ale polovička obsahu je o vedcoch slimáčikoch, ktorých je údajne dnes po celom svete viac, než koľko ich bolo dokopy od počiatku bádania po koniec minulého storočia a klamú aby dostali granty. Tento údaj ma zaujal. Ako ste ho zistili? A vedeli by ste povedať aj o koľko je dnes viac novinárov a blogerov než ich bolo dokopy po koniec minulého storočia? A tiež majú len jeden šalátik. Vysvetlenie je jednoduché. Jednak je nás viac než na počiatku minulého storočia a už nemusíme všetci tkať látky, kosiť kosami obilie a vyrezávať drevené kolesá na vozy aby sme prežili. Preto hľadá každý kde by sa uplatnil. A tak sa stáva, že aj ten ktorý tam nepatrí príde medzi vedcov, blogerov, novinárov, ba aj lekárov a inžinierov. To ale neznamená, že chcú a musia klamať aby sa uživili (dostali granty). Toľko k vedcom.
Chápem, že bloger sa musí vyjadrovať k mnohým témam, aby bol stále "in" ale má to jeden vážny problém, ako vravia matematici "čím širší rozhľad tým tupší uhol pohľadu". Odborník má výhodu, že má ostrejší uhol pohľadu ale nevýhodou je jeho menší rozhľad, takže sa vyjadruje len k niektorým témam. Takže odborník na klimatické zmeny a otepľovanie vie, že prejavy otepľovania majú globálny charakter a rastie PRIEMERNÁ teplota zemského povrchu, (od r. 1900 cca o 1%, čo je významné číslo), bez ohľadu na to či je práve v New Yorku snehová chumelica alebo nie.
Ničíme si planétu neskutočným spôsobom, len kvôli konzumu a hromadeniu vecí a globálne otepľovanie je len jeden z mnohých faktorov, ktoré vyvoláva (aj) človek (aj Slnko). Znečistenie prírody a sveta je ešte horší fenomén ako otepľovanie a začína mať tiež globálny charakter.
Neviem, prečo ste vlastne ten článok napísali, ale bagatelizovaním globálneho otepľovania ako dôsledku negatívnej ľudskej činnosti, určite neprispievate k vedeniu ľudí k zodpovednejšiemu správaniu sa k našej planéte. Ak išlo len o poukázanie na vedcov a ich "šalátik" tak mal byť názov článku iný.
Pozdravujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka za ohlas

Vážený pán Kučera, vďaka za Vašu úvahu. Nerozumiem len tomu, ako ste prišiel na to, že ja spochybňujem, že oteplenie nastáva. Ale vôbec NIE! Ja len oprávnene spochybňujem, že by tento CYKLICKÝ jav dokázal ovpylvniť človek. A hneď to dokážem na Vašom texte. Vy tvrdíte, že "znečisťovanie prírody a sveta..."??? To myslíte vážne? A Vy si nepamätáte, ako to tu za socializmu veselo dymilo, že Londýn bol večne v hmle pre dym z domáceho kúrenia, že VTEDY pred 100 rokmi bolo ďaleko väčšie znečistenie, než je dnes? A NIKTO nehovoril o globálnom oteplení. Lebo to prišlo podľa vlastnej logiky tohto javu, bez ohľadu na ľudskú činnosť! Takže - až si dáte dokopy jasné súradnice, čo sa NAOZAJ deje, ohláste sa. A nepochybujem, že mi dáte za pravdu. Prajem prima deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Objav roka

To mi je skutočný objav, čo slovo, to perla, všetko samé vedecky podložené fakty, na budúce nám pán Murín určite odhalí, ako to bolo v skutočnosti s dvojičkami a Američanmi na Mesiaci. Ešte je toho dosť, čo nám pán Murín neprezradil a aké tajomstvá ukrýva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ahaho, dalsi odbornik, tentoraz na katastroficke hurikany, extremne sucha, ktore nie a nie po Katrine potvrdit smele studie spisane v spolupraci s dalsim odbornikom Pechom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo sa Vám, prebha, stalo?!

Pán Novák, mám vážne obavy, že ste utrpel traumu podľa vzoru "padol z jahody". Kde ste prišiel na to, že ja hovorím o katasrtofickýhc hurikánoch a čo ma pletiete dokopy s akýmsi Pechom? No, je pravda, že majú naši školáci problém "čítať s porozumením", ale že by to bolo také zlé aj s dospelými, ako ste Vy, tak to počujem po prvý krát. Aj tak Vám prajem prima deň a čím menej klimatologických lapajov: https://gustavmurin.blog.sme.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takze citanie s pororumenim?
Ked reagujem na "odbornika" Matejovica, tak niekto s excelentnym porozumenim si to vztiahne na seba?
Ze nepoznate "odbornika" Pecha nie je moj problem...
Ze sa ospravedlnite, neocakavam ani nahodou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O čitateľskom porozumení

Tak na tomto sa tu môžem naozaj len zabávať, osobne som o hurikánoch nič nepísal, ani som sa hurikánmi nezaoberal, čo všetko sa tu o sebe nedozviem. Zrejme si ma tu niekto s niekým pletie, napísal som knižku o histórii zím v Európe a na Slovensku, kde sa venujem špeciálne tuhým zimám, ale každý si to môže vyhľadať na internete. Niečo možno nájsť aj na mojom webe http://www.nun.sk/zima_histori...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hi, hi, hi, specialista na tuhe zimy,...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je omyl

Ja neukrývam žiadne tajomstvá a ako vedec mám len jednu tému - skepsu k buvlárnemu výkladu vedy. Moje vedecké práce sú bežne dostupné na internete a tak sa môžete presvedčiť aj o tom, že som osobne mal dočinenia s tzv. "najhoršou ekologickou katastrofou v moderných dejinách ľudstva", teda následkami prvej vojny v Perzskom zálive. A práve táto skúsenosť ma doviedla k skepse ohľadom možnosti človeka ovplyvňovať, čo len LOKÁLNU, nie to ešte GLOBÁLNU klímu. Preto Vám v dobrom odporúčam - nenechajte sa zhlúpnuť konukturálnymi LAPAJMI naše klimatológie (je asi len jeden), ale skúste pohnúť vlastným rozumom. Nech sa páči, skúste sa zamyslieť nad týmto, keď už Vás to globálne oteplenie tak zaujíma: https://gustavmurin.blog.sme.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Valaška

Pán Murín, aby som parafrázoval Vaše slová, v jednej televíznej relácii krátko po Novembri ste na adresu istého diskutéra poznamenali po tom, ako zaútočil na V. Mináča, že práve zaťal valaškou do ***** iste si na to spomeniete. Prečítal som si Vašu reakciu v tejto diskusii na pána Lapina, myslím, že to prirovnanie k tej valaške by veľmi sedelo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mináč

Pokiaľ ide o pána Murína, tak jeho obhajoba V. Mináča je podložená faktami, stačí si pozrieť túto diskusnú reláciu https://www.youtube.com/watch?... Mimochodom V. Mináč bol jedným z prvých spisovateľov na Slovensku, ktorý písal o rizikách spojených s globálnym otepľovaním.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čižnár zisťuje, prečo vyšetrovanie nehody sudcu viazne. Posudok sľubujú mesiace 60
 2. Slavomír Repka: Tretia veta Bugárova a jej použitie v praxi 55
 3. Milan Buno: Aké boli ženy a lásky Ernesta Hemingwaya? 52
 4. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 43
 5. Ján Korček junior: Prípad Hamšík 38
 6. Simona Sopiaková: Je aspoň jeden z ôsmich nominovaných filmov hodný Oscara? 38
 7. Martin Droppa: Drsný a citlivý Drak sa opäť vracia 27
 8. Marek Ševc: Kaštieľ Sokolovce – jeden z mnohých 26
 9. Martin Ondráš: Farmári, ste menšina - odkazuje štát 24
 10. Vladimír Krátky: Birmovaný súdruh . 22

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, II.
 2. Ronald Szapáry: Spomienka na leto Roháče
 3. Vladimír Krátky: Birmovaný súdruh .
 4. Denis Jacko: V kľúčovej dierke
 5. Attila Vörös: Návod: ako na prehliadku mesta pohodlne a príjemne!
 6. Milan Lacúch: Staňme sa kňazmi všedných dní!
 7. Július Kovács: Protest za Jána a Martinu 21.februára o 19,30 ideme po SNP na nám. Slobody pred Úrad vlády
 8. Ľubomír Belák: Bloger 19. storočia vo V klube
 9. Michal Lukáč: Ako pokora konzervatívcov ubližuje Slovensku
 10. Jozef Blšák: Medzinárodný deň Aspergerovho syndrómu

 1. NAKA obvinila konateľa Kiskovej firmy
 2. Vlhová verila, že z chyby vykľučkuje. Malý glóbus už nezíska
 3. Liverpool doma bezgólovo remizoval, rovnaký scenár sa odohral aj v Lyone
 4. Jozef Barmoš: Bratislava sa prebúdza z dlhodobého spánku
 5. USA nás chce zničiť. Márna snaha, hovorí šéf gigantu Huawei
 6. Vlhová v paralelnom slalome skončila vo švrťfinále, triumfovala Shiffrinová
 7. Na Trumpa podal desiatky žalôb. Kríza nie je, usvedčil sa sám, tvrdí žalobca
 8. Vatikán priznal, že má tajné inštrukcie pre kňazov, ktorí splodili deti
 9. Kde nechal Fico istoty?
 10. Koľko kľukov zvládnete? Našli hranicu, za ktorou klesá riziko porážky a infarktu

 1. Kňažko: Mečiar je v mnohom podobný svojmu stvoriteľovi – Fedorovi Gálovi
 2. Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?
 3. Mistrík s Čaputovou sa hádajú: Mikloško chce do rozhádanej politiky vniesť pokoj
 4. Mistrík a Čaputová sa chovajú divne a neslušne: Aj Fico pre chorobu nechodil na súd
 5. Dva odtiene liberalizmu a pomsta v pozadí
 6. V Burkine Faso džihádisti zavraždili saleziánskeho kňaza
 7. Francúzsky parlament zrušil kategóriu matka a otec na úradných listinách.
 8. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 9. KDH v prvom kole podporí Františka Mikloška: Podporí Mikloška aj Krajniak?
 10. Útoky na kostoly po Európe treba klasifikovať ako teroristický čin

Už ste čítali?