Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Znesvätenie pamiatky motorovou pílou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

V tej škole

som bol naposledy pred menej ako mesiacom a spolu s ostatnými sme obdivovali práve tento areál osadený stromami. Náhoda? Už ich neuvidím. Aj tá úcta pisateľa ku kolegovi je súčasťou Vianoc, mnohým nám budú chýbať možno iní, najbližší. Vďaka za článok, tento, aj všetky tie v celom tomto roku. Požehnané a príjemné chvíle Vianoc a do nového roku k prianiu osobného šťastia aj pokračujúci neutíchajúci entuziazmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... to nevysvetlite ... , v tejto krajine sa nedodsrzuju zasadne zakony, kradne sa vo velkom , ale v pripade arealu skoly sa hrame na jeho stiktne a devastacne dodrzivanie ... rubat sa malo aj pocas riaditelovania p. Lichardusa ... vysledok: jednoducho to nedovolil a firma tiahla prec ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž bohužiaľ,

výška porastu pod VVN nesmie presiahnuť tri metre. Na to sa malo myslieť pri výsadbe drevín. Čo by sa stalo (nielen) v škole, ak by došlo k "preskoku" z vedenia VVN cez napr. zasnežený strom, snáď nikomu netreba vysvetlovať. Tých stromov je škoda, OK, ale v takomto prípade je naozaj prvoradá bezpečnosť. (nielen)detí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... a co sa stane ak vietor zlomi stoziar 110 kV vedenia, ktory je v arealy skoly a padne na skolu, ulicu ... 30 rokov od vystavby sidliska emnewrgetici, ktori nevedia co s peniazmi a swpnziruju kadeco, do schranok nam dorucuju nevyziadanu postu ... nie su schopni premiestnit vedenie mimo obytnej zony.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sory,

ja som neriešil nevhodné rozhodnutie postaviť školu pod el. vedením, alebo vedenie cez areál školy, ani premiestňovanie školy či vedenia, ani teoretický pád stožiara (meteoritu, lietadla, UFO alebo orla kráľovského ktorého trafiľ šlak pri prelete nad Slovenskom.) rovno na hlavičky počas uragánu vonku šantiacich deciek. Poukázal som na existenciu normy, ktorá stanovuje výšku porastov v ochrannom pásme el. vedenia ako aj šírku ochranného pásma a ako jeden z dôvodov uviedol vznik elektrického oblúku medzi vodičom a napr. vyššou drevinou. Ideálne pre energetikov je vyrúbať všetky dreviny a mať ochranné pásmo čisté. Je to jednoduchšia a lacnejšia varianta ako postupné - a častejšie - orezávanie ponechaných drevín v patričnej výške. Preto v tomto prípade petrí energetikom vďaka a úcta, nakoľko nezvolili jednoduché a niekoľkonásobne lacnejšie riešeni, ale dali si prácu navyše a snažili sa dreviny ponechať ďalej rásť, aj keď spočiatku nevyzerajú moc vábne. Vždy lepšie, ako keby tam neboli vôbec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pekný, srdcervúci príbeh...ideály zase raz narazili na tvrdú realitu. Ale bohužiaľ, predpisy energetikov asi nerobili idealisti, ani aktivisti, ale ľudia, ktorí vedeli čo robia. Myslím si, že keď ich vytvárali, nešlo im o mrzačenie stromov a znesväcovanie pamiatok, ale o vytvorenie komplexného systému bezpečnosti. A pri všetkej úcte, chyba sa skorej stala pri výbere drevín na výsadbu pod elektrickým vedením (v prípade, ak bola výsadba uskutočnená pred výstavbou vedenia, sa ospravedlňujem za svoju nesprávnu dedukciu). Celkové posolstvo článku je také typické "aktivistické"...zlí, barbarskí, nemorálni technokrati....čo na tom, že zabezpečujú službu ľuďom, snažia sa dodržiavať predpisy, a musia na seba brať zodpovednosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... v prvom rade nema co 110 kV vedenie hladat v skolskom areali.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME