Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vraj je taká doba. Plná slov bez významu. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

gratulujem

k prvému láskavému blogu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Láska je vraj len slovo. Na margo lásky - existuje veľa jej podôb od lásky k deťom, sebe samému, peniazom.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak, tak!

Ak niekto nie je schopný lásky, čo s ním?
Nájdu sa aj takí chlapi chlapi, ktorí majú len jednu partnerku a nedokážu ľúbiť ani tu jedinú.
A potom sú tu chlapi s veľkým srdcom, do ktorého sa zmestí celý svet :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2/3

My tu vsetci vieme, ze mas obrovske srcco, do ktoreho sa zmesti cely d... svet, len aby si to slecna nahodou zle nevysvetlila. :)

Miska, vitajte na blogu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Moji starí rodičia, z otcovej a matkinej strany sa brali z donútenia a vydržali spolu viac ako päťdesiat rokov."
Ja som rád, že dnes to už neplatí, beriem to ako podstatnú civilizačnú zmenu a výhodu.I keď v Indii vravia, že založiť manželstvo na tak prchavom cite ako je láska je nezodpovedné . Nuž áno, manželstvo treba založiť aj na láske, aj na zodpovednosti vyplývajúcej z rozumu, ale určite nie manželstvá z donútenia.Pozri hoci len z našej literatúry, ako často to viedlo k nešťastiam až tragédiám. A hlavne na to doplácali ženy. Trpeli a zväčša čušali .
.
No a prečo sú vzťahy dnes všeobecne nestabilnejšie ? Skutočne je v tom aj doba, pozri Zygmund Bauman a jeho pojem tekutej modernity. Čo sa týka manželstva a jeho nestability ,tam sa mi páčilo ako to vysvetľovala sociologička a feministka Jiřina Šiklová,je tam systémová príčina prečo sú nestabilnejšie ale vonkoncom ju neteší trend rozvodovosti.Ani strata významu sľubov a slov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Máš pocit, že dnešné neomanželstvá či presnejšie nemanželstvá, nevedú k nešťastiam a tragédiám? A v literatúre sa hodne preháňa, zveličuje, aby to bolo zaujímavejšie pre čitateľa, nazýva sa to autorovou licenciou. Písať o "nudných" manželstvách, kde žili, pracovali, starali sa o deti, atď je nezaujímavé. Holt bulvár bol vždy zaujímavejší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nestabilita vzťahov

dnešné tzv. nestabilné vzťahy sú dôsledok života na skúšku. Sex na skúšku, bývanie na skúšku, deti na skúšku a ak to nevyjde tak sa rozídeme.
Druhá vec je, že ženy sme chceli pomužštiť a hlavne odbremeniť mužov od zodpovednosti za rodinu. Lahtikársk muži nahovorili naivným ženám, že im bude lepšie, keď budú vraj tzv. "samostatné" a zaobídu sa bez mužov a tak sú potom nešťastné a čudujú sa, že to mužom vyhovuje.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME