Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na poplatku za cirkevný sobáš sa SME jasne vyfarbilo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ja by som velmi rad vedel, kolko by na slovensku zostalo veriacich, keby sa jedneho dna zaviedla priama cirkevna dan, ako napriklad vedla v Rakusku! Fakt by som rad videl, co by sa potom stalo z toho "tradicne katolickeho" Slovenska! Ked uz pri jednom poplatku veriace ovecky blacia, ze musia svojmu pastierovi za sluzby platit...
€uroskeptik
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

to je tvoja vec

s témou článku nesúvisí ochota platiť cirkevnú daň

Neviem prečo si poniektorí ateistickí militanti myslia, že keď je v nadpise spomenuté niečo, čo súvisí s náboženstvom - tak je namieste vyťahovať v diskusii všetky svoje teofobne sprostosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetko je to inak !

Ak sa mladomanželia sobášia na úrade je samozrejmé,že "úrad" od nich dostane aj nejakú pozornosť /fľašu pre chlapov a zákusky pre ženy/-. Ale ak majú mladomanželia sobáš v kostole o túto "pozornosť" prichádzajú........... Takže naivne si ju takto akože vymohli. A figu si vymohli,lebo ten poplatok nemôžu iba tak jednoducho "strčiť do vačku",ale pekne krásne zaúčtovať !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozumiem, že ste to mysleli ako recesiu.
Ale je bežné, že rodina mladomanželov zanesie výslužku aj na obecný úrad, hoci je sobáš v kostole.
Mne sa už viac ráz stalo, že priniesli na faru výslužku, hoci sa išli sobášiť do kostola v inej dedine, prípadne do šaštínskej baziliky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemáme náhodou v ústave definované že nie sme viazaní na žiadne náboženstvo? Keby sa všetci sobášili na úrade, tak by nebol žiadny problém. Cirkevný sobáš nech si robia potom hocikde. A veriť môžu taktiež v hocičo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Ústave SR je definované, že ŠTÁT sa neviaže na žiadnu ideológiu (čiže ani na ateizmus) ani náboženstvo.
Tá istá ústava však dáva právo občanom verejne vyznávať svoju vieru a slobodne vykonávať náboženské úkony. Ale na druhej strane ani nikto nemôže byť k úkonom nútený.
Takže bolo by rovnako nesprávne veriacich nútiť k obradu na úrade - ktorý historicky vznikol ako alternatíva k cirkevným sobášom pre tých, ktorí sa k žiadnej cirkvi nehlásia.
Až komunisti v päťdesiatych rokoch nanútili ateistický sobáš na MNV všetkým.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Och och, majster tesár - to by už bolo načase opäť zacitovať Matúša a jeho slová o hľadaní smietky v oku brata, no ignorovaní brvna v oku svojom, že?

Vyššie obviňuješ iného, že nevie čítať s porozumením, no ty si zjavne za celý svoj život nedokázal pochopiť jedno - ateizmus nie je ideológia. Ideológia má znaky rovnakých ideí, ktoré sú niekde definované ako súbor a sú nasledované skupinou ľudí - a-teizmus ako opak teizmu žiadne nemá, ľudia jednoducho neveria v hocakého boha a hotovo. Všetko ostatné je pre nich irelevantné.

To nekonečné zaraďovanie ateizmu do zbierky ideológií je iba snahou veriacich prisúdiť mu rovnakú iracionalitu, akou sa vyznačuje ich vlastná viera. Môžeš si to hoci aj vygúgliť a nabudúce už prestaň zavádzať, je nesmierne únavné, keď takým špecialistom na všetko musia ateisti vysvetľovať svoje vlastné postoje.

"Tá istá ústava však dáva právo občanom verejne vyznávať svoju vieru a slobodne vykonávať náboženské úkony. Ale na druhej strane ani nikto nemôže byť k úkonom nútený." - samozrejme. A preto sa Chromík a Aliancia za Hova dinu snažili aplikovať svoje kresťanské videnie na svet na celú spoločnosť bez ohľadu na to, či sú jej percentá veriace alebo neveriace. Aplikoval to už raz prostredníctvom Vatikánskeho paškvilu a chcel to aj neskôr. Nuž a na to prišiel aj Kuffa s jeho úmyslom posielať ženy do basy na 12 rokov za umelé oplodnenie - opäť výsledok ideológie, teizmu.

"Až komunisti v päťdesiatych rokoch nanútili ateistický sobáš na MNV všetkým." a v 21. storočí sme mali byť donútení kresťanmi k nasledovaniu ich pravidiel iba preto, lebo je ich v spoločnosti 80% a veľmi radi sa šprtajú v tom, čo robia neveriaci so svojimi životmi.

Neobjektívny príspevok z tvojej strany, aký sa dal aj koniec-koncov úplne očakávať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No nevidím,že by teba kresťania

donútili k nasledovaniu ich pravidiel.Slobodne na nich sústavne kydáš a máš z nich asi už aj vyrážky.Si na smiech,s tvojimi drístami o "aplikovaní kresťanského videnia pre neveriacich".

"Neobjektívny príspevok z tvojej strany, aký sa dal aj koniec-koncov úplne očakávať."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vatikánsky paškvil, na základe ktorého nemôže štát odstúpiť od dotovania cirkví, snáď nie je v platnosti aj proti vôli neveriacich či inovercov? Nelez nabudúce do diskusie, ak mieniš bez faktov iba pľuvať, nedrístaj a pakuj sa kamsi. Nemáš čo napísať? Nepíš, lepšie, ak budeš mlčať.

A to, že sa Chromík pokúsil o zavedenie kresťanského pohľadu do legislatívy, je snáď moja fantázia? A čo Kuffa? Spal si v tej dobe, alebo si bol v kláštore?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No môj pekný,

ty si typický kovaný demokrat-boľševik.Nedrístaj a konečne sa už pakuj kamsi.Bude sa to tu lepšie čítať.S tebou je škoda strácať čas,ty si taký malý agresívny nevedko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Krásny príklad paradoxu: keď je ateista bohorovný

Slovo ideológia môže na človeka pôsobiť negatívne, ba až pejoratívne, ale to je spôsobené tým, že sa zneužíva na "škatuľkovanie" protivníka.
Nielen Vy sa ježíte, keď váš ateizmus som označil ideológiou. Aj mnohým kresťanom vadí, ak ich náboženstvo je takto označené.
Ale bez toho škatuľkovania - ideológia je svetonázor, predstavy o svete. A tie môžu byť teistické, deistické, panteistické, i ateistické.
Samotný ateizmus - už tým že sa definuje opozíciou voči teizmu, už zo svojej podstaty je jednoznačne ideológiou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Voči ktorému bohu som bohorovný, prosím pekne? Z tých 4000+ božstiev vo svete a v jeho histórii? Rád by som videl vysvetlenie a aj zdôvodnenie, ponížene ďakujem.

Slovo ideológia pôsobí v tvojom použití negatívne, pretože sa snažíš premietať svoju úchylku / slabosť / chorobu / subjektívne presvedčenie a ich znaky na iných iba preto, aby si sa dostal do pozície umožňujúcej svoju vlastnú obhajobu. Už som to tu písal a napíšem to znovu. Ak niekto tvrdí, že je Napoleon Bonaparte, pôjde do kazajky. Ak niečo také tvrdí 20 ľudí, pôjdu do kazajky všetci. Ak niečo také tvrdia už len z moci histórie celé masy, tak je to samozrejme v poriadku. Dokazovať nič netreba, hotovo - dedičstvo minulosti, jedno z tých, ktoré ešte nevymizli, ostatné to už postihlo.

Ideológia je videnie sveta - vy kresťania ho vidíte na každom kroku s ovplyvneniami vášho boha a všetkých ostatných označujete za hriešnikov. Ateista neverí v boha - v toho vášho, v iných, to je všetko. Neaplikuje svoju nevieru v boha na absolútne všetko čo vidí, cíti alebo nevidí a necíti, neriadi sa nejakými pravidlami, svätými knihami, dogmou a podobne. Ateista jednoducho neverí v boha. Ak túto jedinú a samotnú ideu a jediný izolovaný postoj považuješ za "ideológiu", tak s tým ti ja nepomôžem.

Ateistická "predstava o svete" je oxymoron. Ateista v prípade nevysvetliteľnej udalosti alebo diania nepripisuje automaticky na základe svojej idey všetko niečomu. Jednoducho si počká na vedecké vysvetlenie, alebo sa nad tým nebude zamýšľať. Svet funguje tak, ako funguje a hotovo - nemusíme si vymýšľať hlúposti, ak si nevieme niečo vysvetliť.

Takže tá tvoja definícia kríva na všetky štyri nohy aj s vyrazeným chrupom. Že si o tom presvedčený ty a tvoji spolupútnici, na tom nič nemení.

Teší ma, že si ale na iné časti môjho príspevku nereagoval - považujem to za "kto mlčí, ten svedčí".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemá zmysel na všetko reagovať. V niektorých prípadoch by to bolo zbytočným mrhaním času a energie.
Zareagujem len na jednu myšlienku:
"Ateista si počká na vedecké vysvetlenie, alebo sa nad tým nebude zamýšľať."
Viete, koľko ráz za posledné storočie vedci menili svoje tézy? A to nehovoriac o storočiach predošlých!
Takže asi jednoduchšie je pre ateistu sa nezamýšľať, lebo ak bude čakať, tak sa asi nedočká...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pánbičkári sa predsa nad ničím nemusia zamýšľať - všetko zariadil-rozhodol-zapríčinil pánbožko :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak sa tu niekto

nezamýšľa nad tým čo píše - tak si to evidentne ty
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak toto má byť "argument" tej čo si myslí, že sa zamýšľa, tak teda neviem... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to nebol argument

lebo ani ty si žadny nedal ... to bolo len konštatovanie, že žiadnu myšlienku v tvojom príspevku nevidím - len urážku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

OK ak ťa tí pánbičkári tak urazili... :)
tak takto: veriaci sa nemusia nad žiadnymi javmi zamýšľať a už vôbec skúmať či dokazovať, za všetko predsa môže Boh, Allah, Manitou a ďalšie podobné produkty imaginácie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

a to je práve hlúposť :)

Prečo by sa nemuseli zamýšľať?
Súčasťou viery je nielen to, že Boh stvoril svet, ale aj to, že nám dal rozum, aby sme mohli všetko poznávať, vôľu - aby sme sa sami rozhodli čo chceme a čo urobíme a svedomie, aby sme si vedeli uvedomiť čo z toho, čo robíme je OK a čo nie. Je to na nás.

Ty to píšeš akoby Boh rovno stvoril aj Windowsy, penicilín alebo sviečkovú na smotane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nyrra

tu svoju vymyslenu falosnu mytologiu si kludne pestuj vo svojom sukromi, to ze rada veris klamstvam je viac nezjavne , ale nyrra tebe je neustale nutne pripominat : bilbia je falosna kniha, nazaratsky je virtualna postava a nikdy nevstal zmrtvych, nyrra uvedom si uz konecne ze tvoja viera je prazdna iluzorna a nyrra uvedom si ze vedomym sirenim tychto iluziii nekonas dobro ! nyrra uvedom si ze ty sa realne vobec nad niecim duchovnym nezamyslas , ty iba natolko maisvne a hlboko indoktrinovana ze nechapes a neches pochopit ze to comu veris je iluzia , klamstvo , nyrrra urob s tym uz nieco konecne !
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Dankové milované cigarety, húfnice, tanky...! 709
 2. Stanislav Martinčko: Zvyšovanie cien cigariet trápi zlepenec viac, ako raketové zvýšenie potravín?? 162
 3. Pavel Pospíšil: Ten súdruh Fico ma ani neprekvapil. 72
 4. Lórant Kulík: Gastronómia: Lokše bandurkové - Zemiakové lokše majú - X - ročnú tradíciu na Slovensku 49
 5. Filip Pastorek: Ľubomír Vážny musí odstúpiť vo verejnom záujme 47
 6. Jozef Sitko: Keď som neudával, stal sa podozrivým 27
 7. Adam Znášik: Pre nových politikov nastáva čas naozajstnej úprimnosti 22
 8. Janka Cigániková: Toto Fico vašej babke nepovedal 18
 9. Július Kovács: Gratulujeme k narodeninám súdruh Fico, šťastných 55. 16
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.9.1919) 15

Rebríčky článkov


 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Dom postavil pri pozemku susedy. Tá teraz ľutuje, že to nestopla
 3. Programátor z portálu blbec.online: Blaha nemá výbavu na to, aby argumentoval
 4. Bývalý vodič o havárii v Košiciach: Z autobusu by som nevystúpil
 5. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 6. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 7. Na stužkovej ju všetci odstrkovali, dnes raňajkuje s prezidentkou
 8. V Košiciach sa rozbehol autobus bez šoféra, pritlačil ženu
 9. Už vieme, prečo Čaputová vymenovala Kováča (týždeň podľa Schutza)
 10. Bugár má problém. Z Mosta odchádza Nagy, Sólymos sa vzdá straníckych funkcií

 1. Všetko odpracoval zas Matovič a SaS. Zvyšok spolu progresívne mlčal
 2. Drahé obedy zadarmo
 3. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 4. Matovič dal Dankovi letenku do Grécka, ten mu za to v pléne vulgárne vynadal
 5. Kiska: Drucker je odnožou Smeru a ja nechcem mať nič ani s jeho klonmi
 6. Miroslav Vetrík: Vedenie Bratislavy pokračuje v korunovačnej zlodejine
 7. Tlmočníčka na klinike: Muži platia potraty aj s firemnou kartou, žene dal peniaze na potrat kňaz
 8. Andrej Danko: Zrušil by som ústavný zákon o dlhovej brzde a nabral miliardové pôžičky
 9. KDH zaznamenalo masívny odliv konzervatívnych voličov
 10. Inteligentný človek nepíska pri nikoho hymne... za žiadnych okolností