Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemecko očami policajtky. Tiesňové volanie I (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

Nepomylila som si web? Som na SME.sk? Toto musi byt hoax, kde je D. Hotka?
Tichi, vdacni, utocisko pred vojnou hladajuci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

beruška!

Na Teba by človek potreboval 100 klikov na karmu, aby vyjadril to patričné bez ďalších zbytočných slov, ktoré by len a len degradovali Tvoj koment.
Ale viem, tu nejde o karmu, tu ide o podstatu názoru. Hutne, úderne a jasne priklepnutý názor na článok. To sa Ti podarí tak často, že pravdepodobnosť Tvojej skvelej reakcie za blíži k istote. Ale nie k "tej istote", ale tej normálnej, našej:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto nem dopadne dobre...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý bloger

z času na čas som ťa čítaval so záujmom. Oznám prosím kde budeš publikovať po zrušení blogu na sme. Vďaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klasicky / x-ty / pripad

typickej koexistencie islamu s okolim.
Tak ako v 7. storoci, tak dnes.
Alebo vlastne nie, nie tak celkom.
Dnes to je trochu ine, "lepsie". Mohamed rozhodne nepredpokladal, ze vyraznym a evidentnym pomocnikom pri sireni islamu budu vyplody zapadnej civilizacie ako je neomarxizmus, politicka korektnost, ustavy statov, deklaracie prav a slobod a uz aj dokonca samotna demokracia...

Teoretik a praktik islamu musi priznat, ze islam je do urcitej miery reformovatleny a modifikovatelny, ked uplne v pohode prijima tieto nastroje na svoje sirenie. Vysledok je sice uplne podobny a jasny, ale nastroje su "pokrokove"

Inak vdaka za tento clanok/blog - netypicke v tomto substrate.

PS - vzhladom na akord "merkelova-schultz" si myslim, ze nas o tieto skusenosti nemecko v dohladnej dobe obohati.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ta kniha je presny opis reality dnesnych dni ... odvazna mlada zena ...
Pred par dnami bola opät v jednej diskusii, kde opisuje aktualnu situaciu ...
https://www.youtube.com/watch?...
Vystizne slova ...
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

NA JÁÁÁ...

...herr Burkert,

dojčland bude čoskoro asi zase erváche a výnimočné nemecké matky budú teda chodiť na exkurzie do lágrov, aby si pozreli nie-nemeckú spoločnosť, v ktorej sa nenájde ani jedno na pohľad nemecké dieťa.
Tak to aby sme my, bieli slovenskí kresťania, taktiež erváche,
aby sme teda neprespali tú onú...inťegráciu.
.

Skvelá paleta slov, pán Burkert.

...Srdečne blahoželám k návratu do roku 1933.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž

erváche je jedna z možností. A bohužiaľ nie dobrá. A bohužiaľ vďaka ľuďom ako vy aj viac a viac pravdepodobná. Ale virtuálna realita sa nedá predstierať donekonečna. To, že sa o situácii nebude hovoriť, ale budeme taktne mlčať, situáciu nezmení. Skôr naopak. Váš pohľad je tým čo nás ženie do roku 1933, nie samotný popis problému. Skotomizácia problému a vyhýbanie sa téme, je to čo nakoniec vyústi do riešenia ala 1933. "Korektnosť" a hľadanie nepriateľa v ľuďoch ktorí opisujú problém je katalizátorom extrémizmu a nie riešením nielen pre spoločnosť, ale aj pre tých samotných migrantov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď sa bežní ľudia v spoločnosti

boja vyjadrovať svoje pocity a ventilovať strach, obavy lebo to povedie k perzekúcii, tak tie emócie nezmiznú, ale sa nakoniec vyvalia cez jedinú cestu a tou sú extrémisti. čím dlhšie sa bude ignorovať napätie a čím dlhšie sa bude zamedzovať prirodzenej ventilácii emócií, tým viac a rýchlejšie a najmä masovejšie sa budú emócie kumulovať až napokon vyvrú cestou jediných, ktorí sa "neboja". A to sú často ľudia, ktorí sú osobnostne štruktúrovaní neveľmi šťastne :-)
Extrémizmus je symptóm zlyhania mechanizmov spoločnosti, jej vodcov a "elít". Strach nemcov slobodne a bez obáv sa vyjadriť k problémom s migrantami je veľkým a nebezpečným zlyhaním nemeckej politiky, najmä Merkelovej. Je to podobné zlyhanie ako bolo zlyhanie politikov štandartnej scény v medzivojnovom období - čo nakoniec vyústilo k nástupu Hitlera a fanatizmu skoro celého národa.
Nakoniec ani Kotleba u nás nie je celkom príznakom "vrodeného extrémizmu a xenofóbie", ale zlyhaním politických štruktúr, ktoré nerešpektovali svojich občanov, ich potreby a problémy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re.: "meka"

Plačete na nesprávnom hrobe.

Osobne som totiž toho názoru, že riešením migrácie nie je ani stupňovanie antiKorán nálad a ani stupňovanie nálad rasistických.
Riešením je podľa mňa masívna repatriácia prisťahovalcov a ich rodín späť do krajín ich pôvodu,
okamžité stop všetkému západnému staraniu sa do vnútorných vecí tamojších krajín a okamžité stop pokusom o zavádzanie západných politických modelov v krajinách, ktoré o to nestoja,
v súbehu s pomocou s obnovou krajín pôvodu migrácie a rozvojom obchodnej spolupráce s nimi, ak je možná a vítaná.

Takže opakujem:
na to, aby som bol za návrat migrantov do krajín ich pôvodu,
nemusím mať problém ani s ich náboženstvom, ani s ich tradíciami, s patriarchátom, matriarchátom, jazykom či farbou ich pokožky.

Na rozdiel odo mňa si však tuná autor článku, ku ktorému je táto diskusia,
postačuje s inými riešeniami:
aspoň tak ich prezentoval v jednom zo svojich článkov,
v ktorých by ako podmienku ZOTRVANIA (!!!) imigrantov v krajinách EÚ
od nich požadoval verejné dištancovanie sa od ním vybraných súr Koránu
https://burkert.blog.sme.sk/c/...

Chápete prosím už ten rozdiel medzi mnou a tuná Burkertom...?

Plačete na nesprávnom hrobe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi dobre

ste to všetko vyjadrili, vystihli.
A to sa týka aj vety venovanej ľuďom ako je Rodový Mág. Tento je ale zjavne nepochopil (a z princípu ani to nemohol pochopiť), čo ste napísali, a preto predpokladám, že na neho ani nebudete reagovať. Zostáva mu len manipulovať, bagatelizovať, zahmlievať a pod., či pozmeňovať moje tvrdenia, alebo úmyselne opomínať tie, ktoré mu do jeho výstavby obhajoby islamu nepasujú, ako to dokázal aj v tejto diskusii. Dokonca aj Vám pripísal niečo, čo si len vymyslel, len aby mal zámienku aj v tejto diskusii nevecne presadzovať tú jeho stavbu postavenú na vode a zároveň aby mal zámienku opätovne mi pripisovať to, čo v skutočnosti nie je tak, ako to on manipulačne podsúva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PÁN BURKERT :-D ...

O pozmeňovaní žiadnych VAŠICH tvrdení hádam nemôže byť reči, pán Burkert,
pokiaľ teda autorom onej knihy gréckej/nemeckej policajtky nie ste Vy osobne.
Ale ak máte náhodou na mysli ten Váš článok o podmienkach
zotrvania migrantov
v krajinách EÚ, tak tam hádam pozmeňovať nič nepotrebujem, hovoríte tam priamou, jasnou rečou sám za seba.

Okrem toho by ma zaujímalo, kde konkrétne som diskutérke "pripísal niečo, čo (som) si len vymyslel, len aby (som) mal zámienku nevecne (niečo) presadzovať."
Odcitujte ma, prosím.

Vám nepripisujem nič, pán Burkert,
hovorím o autorke článku a o tom, čomu ste sa Vy rozhodli venovať pozornosť,
v protiklade k mojím názorom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Do diskusného príspevku, ktorý ste adresovali diskutujúcej „meka“, ste „vecne“ vsunuli moju osobu; aj keď článok nebol o mne.
A následne ste sa opäť, aj v tejto diskusii, pokúsili a pokúšate sa otvoriť tému, ku ktorej diskusia už bola ukončená pod mojim článkom o nábožensko-bezpečnostnom minime, kde ste argumentačne neobstáli. Ako obhajca islamu sa s tým neviete vyrovnať a jediné čo vám ostáva je neustále z daného článku vytrhávať z kontextu, opomínať to čo vám nepasuje, a vzniknuté výtvory potom nevecne vsúvať do každej diskusie o islame tak, akoby som ich vytvoril ja, s cieľom robiť zo mňa extrémistu, utopistu, blázna, či náboženského fanatika.
Predpokladám, že sa budete tváriť, že neviete o čo ide, tak ako sa tvárite, že neviete kde konkrétne ste diskutujúcej „meka“ tiež pripísali niečo, čo ste si len vymysleli, alebo prispôsobili tak, aby ste mohli manipulovať. Neproste ma o vaše citácie, radšej sa namiesto toho nad nimi zamýšľajte; ak ste naozaj iba užitočným idiotom a nie manipulátorom ktorého úlohou je za každú cenu zahmlievať alebo bagatelizovať akúkoľvek kritiku islamu.

Nikto vás v tejto diskusii nežiadal o názor, ako by ste riešili problém s imigrantmi. Napriek tomu ho podsúvate aj do tejto diskusie, pričom kniha nemeckej policajtky poukazuje nie na problém so súčasnými imigrantmi, ale na problém najmä s treťou generáciou Turkov v Nemecku. A rozoberá príčiny. A príčinu vidí aj v takých ľuďoch, alebo postojoch, aké prezentujete aj vy.

Vy neviete stráviť iné názory na riešenie problému, ale svoje riešenie chcete nasilu prezentovať aj tam, kde je téma iná.

Už v príslušnej diskusii, alebo v iných diskusiách, som vám povedal (ale žiaľ vy sa neviete vyrovnať s opačným názorom), že ak dôjde k návratu imigrantov do krajín pôvodu, tak sa to žiaľ bude týkať len ich nepatrného percenta medzi čím však príde do Nemecka imigrantov niekoľko násobne viac. Ďalej som povedal aj to, že v 1. rade je treba zrušiť politiku otvorených dverí a dať na známosť budúcim potenciálnym imigrantom, že ak budú do EÚ utekať, hoci aj pred vojnou, EÚ ich prichýli iba dočasne a v skromných podmienkach - jedlo, pitie, strecha nad hlavou, bez možnosti migrovať po EÚ.

Ale vy stále točíte to svoje aj keď vás o to nikto nežiada a téma je iná. Dôvod prečo tak robíte je však známy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Burkert,
ak by sa moslim verejne zriekol Vami vybraných súr Koránu a učinil by to podľa Vašich predstáv,
tak by tu zostal.

...No a teraz mi pripomeňte princíp takíje,
princíp účelového verejného klamstva v mene vnútorného zachovania viery.

Tesne pred tým, ako Vám ja napíšem,
že mne osobne je jedno, čomu kto verí, čo kto vyznáva a čo kto praktizuje v krajine svojich predkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opäť, iba vytrhávate z kontextu a zamlčiavate to, čo vám nepasuje. Ale vy viete prečo tak robíte.
Stále platí, že minimum je iba minimum, pokus o možno účinnejšiu osvetu je iba pokus o možno účinnejšiu osvetu (keďže mnoho moslimov si ani len neuvedomuje, aké zvrátenosti islam obsahuje), a takisto stále platí, že sú tu oveľa dôležitejšie opatrenia, ako nábožensko-bezpečnostné minimum, ktoré sa nevyužívajú, čoho výsledkom je to, že spejeme k islamizácii Európy.
Ale užitoční idioti v tejto situácii budú, ako svoj posledný "tromf", dokolečka podsúvať tú svoju „mantru“, že je jedno, čomu kto verí, čo kto vyznáva a čo kto praktizuje v krajine svojich predkov...
A budú po ňom paradoxne, či tragikomicky, siahať dokonca aj v takých prípadoch, akým je napr. aj svedectvo nemeckej policajtky, ktorému bol venovaný tento článok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

taka nemecka policajtka greckeho povodu by sa u nas, aj vdaka autorovi, ani neohriala, hned po prekroceni hranic by sme ju poslali prec. tak co tu zbytocne kecate...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jej rodičia?

Jej rodičia ilegálne prekročili hranice?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som rád

že už nebývam v Dúbravke
 

< 1 2

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Foto Potočný: Veď Kuciak je fakt mŕtvy, Róbert F.! Aj vďaka Vám! 511
 2. Lórant Kulík: Gastronómia: Vyprážaný bravčový rezeň - X- ročný recept overený časom 374
 3. Daniel Schikor: Na cestách s karavanom - Chorvátsky Trpanj 232
 4. Andrea Hoštáková: Lavičky, na akých ste ešte nesedeli 180
 5. Věra Tepličková: Nebol vlastne Maroš taký malý soros? 139
 6. Danica Chames: Ste v strese? Spievajte! 93
 7. Július Kovács: Vraj si veľkomožný šofér Bugár vyprosuje, aby ho nespájali s Kočnerom. 81
 8. Marta Kasmanová: Nemáte kondičku? Vyberte sa k vodopádom. 74
 9. Alexandra Bajusová: Mužmi milovaná a ženami nenávidená hriešnica. Aj tak sa dá nazvať Mária Šarapovová 71
 10. Martin Šuraba: Pár slov o Tolkienovi 71

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Vraj si veľkomožný šofér Bugár vyprosuje, aby ho nespájali s Kočnerom.
 2. Štefan Vidlár: Aj ja staviam
 3. Štefan Vidlár: KLAPANEC
 4. Štefan Vidlár: Jak R. F. pracoval pro ludzí
 5. Peter Šuvada: Prečo je potrebné integrovať zdravotne znevýhodnených?
 6. Štefan Vidlár: "Ty .okote imunitňí!"
 7. Vladimír Krátky: Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 8. Štefan Vidlár: Pandrlák
 9. Marek Blanar: Najvačšie zdravotné benefity pôstu z časoveho hladiska
 10. Július Kovács: Vyjadrenie generála Pavla Macka ku generálnej prokuratúre.

 1. Kočner sa chválil, ako cez Ďatla a Hlavné správy oslabí protesty
 2. Drucker: Fico nechcel, aby som odvolal Gašpara
 3. Sestra Jána Kuciaka Mária: Pri Ficovej tlačovke sa mi chcelo plakať, veď aj Janko bol novinár
 4. Bude to koniec, varoval odborník na banány. Ničivá choroba prišla do Ameriky
 5. Ficovi začínajú oponovať jeho vlastní ľudia
 6. Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody
 7. Tarantino pre SME: Seriály sú vraj dnes skvelé. Poviem vám, prečo to nie je pravda
 8. Víťazky diskvalifikovali, lebo sa v cieli držali za ruky
 9. V Zemplínskej šírave sa utopil 38-ročný muž
 10. DiCaprio a Brad Pitt pre SME: Jeden pre druhého sme ako manžel a manželka

 1. Prečo je Brucho vlastne letnou threemou č. 1 ?
 2. Matovič: Tváriť sa, že s Bugárom, ktorý za 30 strieborných zradí aj vlastnú mater, príde zmena...
 3. Komentár Ľubomíra Jaška: Bugár: „Tridsať rokov ma poznáte.“ Však práve
 4. Exminister vnútra Robert Kaliňák vypovedal v kauze Vietnamec, jeho šofér na neho čakal v zákaze
 5. Po našej krajine kráča neomarxistický mor,ktorý si želá ovládnuť naše duše, srdce a myseľ.
 6. Kiska o konci Fica: Povedal mi, že sa nič nezmení. Bude riadiť štát zo Súmračnej
 7. Aj keby mali byť vyťažené všetky tatranské stromy! My vytrváme v boji proti lykožrútovi!!!
 8. Politické strany: Na Slovensku funguje kvantita na úkor kvality
 9. Ján Kuciak - Chlapec, ktorý zmenil Slovensko a nikdy sa o tom nedozvedel
 10. Matovič obviňuje Kisku z klamstva, na Kisku sa sťažuje aj Sulík

Už ste čítali?