Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spávate dobre, pani ministerka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Výborne napísané

Tiež som si kedysi pani ministerku vázil. Teraz už vyje z vlkmi.
Nič podstatného z jej pera sa v zakonoch neprejavilo. Ani nemohlo, bolo to jasné od začiatku zlepenca.
Napríklad zmena stalinistickej prokuratúry.
Maďarič sa aspoň spamätal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Pado, myslíte aj bezmocných ľudí

ktorí opakovane volia R. F., či ministra Kaliňáka?

Až v tejto krajine budú ľudia voliť kreaitívneho intelektuála a nie iba táraja, čo "nás ochraňuje pre vpádom utečencov", potom to bude možno o inom.

Lenže všetko je akosi zložitejšie. Určite zložitejšie, ako niektoré Vaše preafektované články. Ja netvrdím, že by ste nemali dobrú snahu, no mnohé z Vašej produkcie sa nedotýka podstaty, príčiny. Hrabete sa v kope dôsledkov. Vôbec neberiete v úvahu, že v demokratickom prostredí si za mentálne nastavenie parlamentu môžu občania - voliči. Občan je tvorcom prostredia. Dokonca aj občan, ktorý sa neskôr stáva politikom.

Ono je to toiž tak, že žiaden politik sa nerodí politikom. Nechodí na nejakú politickú školu. Pôvodne je to tzv. bežný občan. ktorý nasáva podnety zo svojho okolia, ktoré ho formuje. Fico aj Kaliňák sa mnohé naučili vo svojom okolí v čase, keď ešte ani len netušili, že raz budú v politike. Napríklad sa naučili nenávidieť intelektuálov, umelcov, novinárov.

Podobne ako Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Habr, ak dovolíš,

nesúhlasím.
V čase, keď Fico nasával podnety zo svojho okolia, už bol natoľko veľký, že vedel, čo chce robiť.
Ak aspoň zhruba jeho životopis, tak chlapec od samého začiatku šliapal po cestičke vedúcej do politiky. Akurát vtedy jej cieľom nebol Smer, či predtým SDĽ, ale KSČ resp. KSS a práca niekde na sekretariáte ÚV KSS a stranícka kariéra.A keď sa zmenil režim, len sa zmenil názov strany na SDĽ a keďže tam boli iní mocichtiví a Robko nechcel čakať, tak Smer.
Kali šliapal tiež verejne známym spôsobom až do chvíle, keď pochopi, že ďaleko ľahšie sa žije s politickým vplyvom, s politickou podporou a ochranou svojich podnikateľských zámerov a, čo svedčí o jeho dobrom čuchu, správne zaňuchal, že s Robkom to dá. Výsledok vidíme. Naozaj dal, to treba uznať.
Akurát, že obecne sa politika chápe ako služba ľuďom, ľudu, krajine.
A títo dvaja (nie sú sami) slúžia len sebe a svojim záujmom a slúžia tým, ktorí im pri politickom štarte finančne pomohli a tak si ich zaviazali.
A práve preto ako žijú nemôžu mať radi intelektuálov, umelcov, novinárov.
Životopis p. Pada je úplne o inom, úplne. A ty to úmyslene nechceš vidieť, hoci to dobre vieš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

keby sa dali spočítať ľudia čo majú rôzne výhody - kradne sa tu na všetkých stupňoch od ministerstiev až po obecné úrady.. jednoducho všade kde sa používajú naše dane plus eurofondy je kopec zlodejov..

potom tých všelijakých zbytočných vymyslených úradov ktorých prácu nikto nepotrebuje.. je vymyslená na zamestnanie svojich ľudí a kam sa tiež upracú politici keď skončia v politike.. a to je aj vysoké percento voličov smeru..

ani neverím že tu niekto urobí poriadok.. musel by prísť nejaký diktátor ktorý by tvrdo trestal zlodejov..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, dlhodobo presadzujem koncept osvietenej diktatury. Vidim to totiz obdobne. 70 % ludi kradne a 30 % ich neprevychova a nezmeni. Kradnbe sa v kazdej maklinkej dedinke, v kazdej jednej si starosta presadi svojich ludi tam i tam, manzelku zamestna v skolke ... A verte mi, tiez sa rozhorcuje nad korupciou, nespravodlivostou ..., ale len to velkou. Nastvanost mmnohych ludi preto nie je uprimna, je to len pretavena zavist, ze prave on nemoze byt na fleku, kde sa kradne a podvadza vo velkom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nenávistná reakcia

na tento článok ma núti zareagovať.

1/ Neviem, prečo usudzujete, že pán Pado ,,nenávidí intelektuálov, umelcov, novinárov,,. Ibaže by platilo pre Vás slovenské porekadlo: ,,Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo,,.
2/ Štýl písania môže byť rôzny a každému sa slobodne môže páčiť niečo iné. To, čo Vy nazývate ,,preafektované,, sa mne zdá ako naliehavý apel v situáciách, keď zlyhávajú komunálne a štátne orgány, plné kadejakých smeráckych mafiózov miestneho aj celoštátneho rangu. Sledujem články pána Pada už cca 3 roky a doporučujem Vám si ich prečítať. Určite prídete k inému názoru. Podobne ako zavraždený Ján Kuciak, ktorý nahrádzal prácu skorumpovanej polície a justície, podobne aj pán Pado robí prácu, ktorú by mali robiť komunálne aj celoštátne orgány životného prostredia, platené z našich daní. A nepochybujem, že si namiesto týchto nečinných orgánov aj zlízol vyhrážania a postihy smeráckych nohsledov a mafiózov. Prečítajte si teda, či autor nejde po podstate a dozviete sa, kde zlyháva tento štát Il Ficia.
Ale v jednom s Vami súhlasím: Máme taký štát, aký si volíme už 10 rokov a tak sa nečudujme, že partnerku talianskeho mafiána sa podarilo dostať do tesnej blízkosti premiéra a eurofondy sú distribuované zahraničnej mafii. Tak nám treba?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan asi sledoval moj spor s byvalym novinarom, ktori tu najprv vystrajal pod nickom a ked to prekrocilo hranice a hrozili konzekvencie, tak si zrazu spomenul na to, ze je novinar a pribudlo mu meno a priezvisko.

Vy viete, za koho kope habr? Aj preto tvrdim, ze diskusie by mali byt neanonymne. Kazdy, kto chce prezentovat svoje myslienky na verejnosti nech ma meno, priezvisko a tvar. V opacnom pripade ide o asymetricke postavenie - bloger je verejna osoba a diskuter mozno sedi za povcitacom v kancelarii premiera.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Občan z Oravy, ako zástanca systému

parlamentnej demokracie zopakujem, že v demokratickom systéme je to občan - volič a jedine občan - volič, ktorý formuje politickú scénu prostredníctvom volieb. Na základe súčtu hlasov je tvorená vláda. Viem, že o tom viete, ale predsa. Mnoho ľudí sa svoje okolie snaží presviedčať, že všetko je vlastne podvod, demokracie je len pre vyvolených a že vraj treba povolať diktátora, ktorý "zavedie poriadok". Otázne však je, čo rozumieme pod slovom poriadok.

Zakáz slobodných volieb? Budú zakázané politické strany a teda aj možnosť občanov rozhodovať sa prostredníctvom volieb? Masmédiá dostatnú náhubok? Niektoré skupiny obyvateľtsva budú deportované do "pracovných táborov", prípadne povraždené?

Kto chce diktatúru, nech to povie otvorene, ale rovnako otvorene nech povie, koho chce prevalcovať.

V opačnom prípade ide len a iba o robenie ramien.

S pozdravom http://skopecantal.blog.sme.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je len cista teoria. Ziadne demokraticke volby neexistuju. Ludia volia na zaklade aktualnew poonukanej emocii vytvaranej znacne seôektovanymi faktami. Na komunalnej urovni sa "v sutazi stretavaju ludia, ktori maju na celu kampan napr. 1 000 eur s ludmi s neobmedzenymi zdrojmi. O zdrojoch financovania a celkovych nakladoch tej druhej supny sa nikdy nic nedozviete (Liptovsky Mikulas, 2014, Blchac, Cefo). Cize samotna vychodiskova pozicia tekto "sutaze" je ekonomicky asymetricka. Dalej, ak vstupujete do volieb ako stranik, tak automaticky idete na kandiatku, nezaviosly novic musi ako zobrak zbierat podpisy pod kandidaturu. Ak ste uz v politike, napr. komunalnej, tak praktcky cele volevme obdobie vyuzivate meske media na permanentnu kampan platenu aj volicmi, ktori vas nikdy nevolili. Vo volebnom roku sa toé vsetko este viac vystupnuje. Ide o klasicke vyuzivanie a zneuzivanie messej televizie, spravodaja, reklamnych ploch ... Tolko k tej demokracii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neklamte tak drzo otvorene, Habr, preboha.

Zákaz politických strán neznamená zákaz slobodných volieb a neznamená náhubok masmédiám, neznamená pracovné tábory a neznamená vraždenie.
Netvrďte mi, že proste iba neodkláňate takto demagogicky na vedľajšiu koľaj proste tú možnosť,
že v prípade vytvorenia modelu (napríklad) 80tich volebných obvodov kopírujúcich už dnes existujúcich 80 krajov
by nebolo možné zostaviť parlament priamo volených poslancov,

v súbehu s vytvorením stálych rezortných odborných konferencií,
ktoré by spomedzi seba vybrali zástupcov rezortov do vlády odborníkov,
ktorá by uvádzala do života požiadavky parlamentu okresov.

Neklamte, že systém politických strán je jedinou demokratickou alternatívou a že jeho rozpad skončí len a len diktatúrou.

Neklamte, Habr, a nepodsúvajte ľudom tie svoje podprahové klamstvá o tom,
že jedine vybratí elitní jedinci z vybraných elitných organizácií sú tí, ktorí sú schopní zorganizovať tupé masy.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pán "habr", pri všetkej úcte, ale už to nemôžeme nenapísať, ako tak čítavam vaše reakcie, baví vás kádrovať a poučovať ostatných blogerov? Dajte tip, kde rozdávajú patent na rozum, určite bude o túto schopnosť záujem .. Pekný deň všetkým slušným ľuďom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalsie Vase anonymne beletristicke cvicenie plne moralnych apelov na temu "ako mame vidiet svet." Ako Vam napisal hned prvy diskuter: Fico budoval karieru uz v momnente, ked vacsaina mladych ludi sa chodilo rozbijat na chaty a laskovali s babami. Nebyt roku 1989, tak dnes je - verim tomu - pri svojom botulinovom charaktere, clen UV KSC. Mam za to, ze este 20.11.1989 bol trak zmezeny "co ma vlastne robit", ze radsej nerobil nic, ved co ak to nevyjde ... Iny jeho olega kachlickoval. Teiero kreatury doviedli Slovensko tgam kde je len a len preto, ze Sme komunistom a stbakov dovolili urobi to, co sa v sachu vola velka rosada. Preskupili sa, zosietovali ... Dnes je tragediou, ze na VS ucia pravo ludia, ktori boli odkojeni v prostredi bez ludskych a obcianskych prav, ze na vizitkach maju slovo "manazer" ludia, ktori do roku 1989 pokladali zisk za produkt vznikajuci na ukor praxujucej triedy a ich manazerskou bibliou bol Marxov Kapital, ze dnes na ulici koexistuju stbaci s brutalnyi dochodkami a ôpoliticki vazni ledva prezivajuci, ze v dedinach sa stretava byvaly nacista soi skutocnym partuzanom a este sa mu vyskiera do ksichtu ...

Vam radim jedno, ak chcete mudrovat, tak siu zakloze blog a piste Vase pohlady na dianie a svet okolo nas. Ale to by sme sa dizvedeli, kto sa za tymto nickom ukryva a kaeruje cely svet. a ako siom uz napisal, to chce odvahu a ta Vam zjavne chyba ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rudko

nenech prchlivost cloumat svým majestátem.Kukni lepšie a zbadáš,že Habr píše blogy o nejaký ten rôčik dlhšie ako ty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám faktickú

R. Pado: Prvý článok 13.1.2011, spolu 838 článkov, priemerná čítanosť 1253. Habr (M.Š.A): Prvý článok 8.8.2012, spolu 352 článkov, priemerná čítanosť 1046. Takže o rôčik a pol dlhšie píše R. Pado :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak je to pravda,

tak sa ospravedlňujem za mylnú informáciu.Až tak do detailu som nešiel,bola to chyba z mojej strany.Príčinu vidím v tom,že v minulých rokoch som články p.Padu z nejakého dôvodu prehliadol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja tu nesutazim o to, kto ma vacsieho a naozaj netusim, ze "habr" pise blogy. Nie som jasnovidec. U blogerov je bezne, ze maju nick zosuladeny s blogerskym kontom a to, ze pisu blogy je zrejme podla ikony "blog" v "podpise" diskusneho prispevku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tento článok

neoslovuje len pani ministerku, ale presne pasuje aj na iných, ktorí sa rozhodli vyť s vlkmi.Však Ferko Šebej?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani ministerka

by si mala spomenúť, čo je to svedomie a komu pomáha. Za dnešný stav spoločnosti a prerastenie mafií a štátu, prakticky bezprávny štát, môže aj ona, je spolupáchateľkou. Kedysi ako členka SDKÚ vraj reprezentovala to písmeno K. Tak čo tam, do čerta , robí medzi bandou komunistov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani ministerka Zitnanska a pan poslanec Sebej si evidentne dosledne uplatnuju vyhradu vo svojom svedomi! Len skoda ze z karieristických dovodov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výborne napísané,

tak ako vždy z pera tohto blogera. Len si myslím, že zbytočne mrhá svoju energiu a nadanie. Pani ministerka sa "nespamätá". Už toho totiž nie je schopná. Upísala sa už dávno diablovi. Pláva s prúdom a aby sa nepovedalo, občas sa "znepokojí". Keby nemala absolútne vykradnuté a prázdne vnútro, tak by ju to určite malo pohnúť k oveľa intenzívnejšej reakcii, ako je vyhlásenie, že prepojenie mafie s úradom vlády je neakceptovateľné. To predsa vieme všetci, o tom nám nemusí, z našich daní, dobre platená ministerka hovoriť. Pamätám si bilboard Mostu - charakter rozhoduje. Je pravdivý. Až na to, že čelní predstavitelia Mostu žiadny charakter nemajú. Tam kde sa u iných charakter nachádza, u nich je plný balík výhod, privilégií a peňazí. Platí: Peniaze kazia charakter. A nič viac sa nedá povedať o páni Žitňanskej, Bugárovi, či Šebejovi. Sú veci, ktoré sa napraviť, alebo zmeniť dajú ... Mnohé sa dá vrátiť... Neplatí to však o charaktere. Je to jednosmerná cesta, späť sa ísť nedá. Je to presne tak ako s nevinnosťou.
A keď už reagujem, tak chcem veľmi oceniť krok pána, už bývalého ministra, Maďariča. Zamyslela som sa, aké to muselo byť pre neho ťažké, urobiť tento krok. A jeho prejav bol tak úprimný a ľudský, že sa mu nedalo neuveriť. Prejavil svoj CHARAKTER. Aj keď možno neskôr, ale urobil to. Vražda je totiž hranica, za ktorú by nemal zájsť žiadny slušný človek a už vôbec nie politik. Kto z vyššie menovaných sa však dá aj naďalej nazvať slušným ???
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Bránik: Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von 38 341
 2. Tomáš Benedik: Rusko I - republika Burjatia, jazero Bajkal a ruská pohostinnosť 3 736
 3. Danica Chames: Kde sa vzala tá nová bojnická príšera? 3 698
 4. Radovan Bránik: Neznesiteľná ľahkosť vraždy 3 509
 5. Radovan Bránik: Definitívna bodka za príbehom človeka, ktorému bol primalý župan a chcel stále viac 3 417
 6. Robert Puk: V ilegálnej ubytovni pod patronátom starostu Kusého znovu zasahovala polícia 2 851
 7. Václav Mika: Riadiť hlavné mesto nie je brnkačka 2 067
 8. Zdravotní Klauni: Môj otec, Alzheimer a my ostatní 1 475
 9. Michal Drotován: O tom, ako úradníci primátora ničia vinohrady 1 455
 10. Stanislav Martinčko: Pekne sme si vás upiekli, teraz vám dáme trocha zajesť! 1 187

Rebríčky článkov


 1. Viola Drozdová: Balerínky zaujali, pomohli a čo ďalej ?
 2. Kristián Čechmánek: Večne ufrflaný Nitrančan?
 3. Július Kovács: Medvedia služba Šeligu a Farskej a lampiónový sprievod.
 4. Juraj Poništ: Stop spasiteľstvu
 5. Lucia Sámelová-Nemešová: Poézia stvorenia
 6. Martin Turek: Opustená budova detskej ozdravovne na Kúpeľnej ulici v Krompachoch
 7. Igor Malko: Ach tá križovatka
 8. Ľuboš Dobrota: Eldorádo – soľ nad zlato naozaj.
 9. Lórant Kulík: Fotoglosa: Autosušička na huby
 10. Milan Lacúch: Stvoriteľ je neprístupný zraku človeka! Nik ho neuvidí! Ani mystici!

 1. V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia
 2. V Čechách udrela veterná smršť, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina
 3. Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer
 4. OLAF varuje pred podvodmi: Stali ste sa súčasťou čínskej hodvábnej cesty
 5. Čo by mal Šefčovič pochopiť
 6. Kňazi vraj znásilňujú deti. Môžu za to liberáli
 7. Majú svoje roky, no lietajú po svete a na peniaze sa nesťažujú
 8. Ronaldo rozhodol o výhre Juventusu, Hamšík hral celý duel pri výhre Neapola
 9. Štát bude vedieť detaily o nákupoch ľudí, mená nie
 10. Stavba storočia. Príbehy ľudí, ktorí stavali Oravskú priehradu

 1. Jana Teleki: Čižnárovo peklo sa nekoná.
 2. Kedy nastúpi Kmotrík do cely za Kočnerom? Kampaň do Kmotríkovej TA3 EÚ nepreplatí
 3. Škandál u Lajčáka II: Záhadné podnikanie opitého exfunkcionára
 4. Imrecze skončil. Po krku mu ide vplyvný muž Smeru
 5. Kapitán Danko: Neznášam tie žlté vlaky, radšej mám tie naše. Naše teraz horia a stoja
 6. Podnet RTVS na ukončenie spolupráce s Michalom Havranom
 7. Milan Depeš: Načo má pán starosta 50 bilbordov po Rači?
 8. Dankov kult osobnosti ohrozuje občanov a štát: Neznášam žlté vlaky, musia ísť preč
 9. Puč proti inštitúcii prezidenta: Zosnujú Fico, Kotleba a Matovič koalíciu voči hradu?
 10. Liečivý prameň v Bešeňovej vyschol, čaká niečo podobné aj Sliač a Kováčovú?

Už ste čítali?