Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako zdravý rozum a hlas ľudu zvíťazili nad uhoľným lobingom a Baškom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Baska serie na ludi a zivotne prostredie sak on tam nebyva. hlavne ze su ztoho €. Tento projekt moze obhajovat iba ekonomicky diletant. a bohuzial na VUC-kach ich sedi pozehnane,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lebo ALOBALove vratky

"...A prečo ich Jaroslav Baška ako predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja tak vehementne obhajoval? "

Aby mali z ALOBALovych vratiek vsetci SMERaci a.s. plne penazenky !!!
PRETO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Útlm rozumu

Uplynulé dva mesiace ste sa nejako vytratil z obrazoviek, už som mal strach, že Vás Sulík dal do útlmu upratovať niečo na východe - možno ste robil veľké jarné upratovanie. Mám pocit, že útlm uhoľného baníctva si predstavujete veľmi zjednodušene. Použijem príklad z príbuzného odboru: dízlové motory. Pred pár rokmi vypukla veľká aféra s úpravou softvéru vo Volkswagene. Každý kto nemá v hlave hnedé blato vie, že podobne reagovali na požiadavky trhu -vyšší výkon a zároveň nižšie spotreby a nižšie exhaláty - všetci veľkovýrobcovia áut. Nedá sa zvyšovať donekonečna výkon pri nekonečnom znižovaní spotreby a teda aj exhalátov, preto že prírodné zákony o zachovaní energie sa obchádzať nedajú. Keď to prasklo vo Volkswagene, všetci ukazovali prstom na zlých nemcov, a rýchlo potichu robili úpravy aby sa neprišlo na to, že aj iní výrobcovia dízlov to majú takto nastavené. V Nemecku vyhlásili útlm dízlov. Útlm urobia postupnými krokmi, nie plošným zákazom naftových motorov, lebo by doprava hneď skolabovala. Najprv postupne povyraďujú EURO2 motory, potom EURO3 nafťáky, potom EURO 4 dízliaky. Ostanú len EURO 5ky. Zákaz predaja nafty alebo obmedzenie jej nákupu nič nevyrieši. Nebuďme ako rusi, ktorí najprv urobia a potom rozmýšľajú že čo to vlastne spraví - vperedi zdélajem , patóm padúmajem. Ak bane prirýchlo zaniknú, bude to možno práve Vaša vláda, ktorá bude musieť riešiť skokový nárast nezamestnanosti. Dovtedy priateľské noviny a televízie Vás v prípade neúspechu poroztierajú ako leštenku na parkety Znova ste nahryzol tému údajného "prievalu" termálnej vody. Čudujem sa, ako môže niekto, kto má hydrogeologické vzdelanie, púšťať do sveta takéto trapošiny. Existuje najmenej 70 vedeckovýskumných prác, ktoré tieto riziká preverovali od druhej svetovej vojny, každých desať rokov vzniklo niekoľko výskumov a oficiálnych záverečných prác. Opakovali sa preto, že techniky a technológie geologického prieskumu a hydrogeológie sa počas desaťročí rozvijali a pribúdali nové. Minimálne do roku 1992 ste s päťdesiatkou z nich musel byť oboznámený, preto že ste v deväťdesiatich rokoch v Bojniciach písal diplomovku v už privatizovaných kúpeľoch.Alebo Vám diplomovku napísal niekto iný? To hádam nie! Tie vedeckovýskumné práce napísali najväčší a najuznávanejší hydrogeológovia československa, a mnohí z nich Vás aj učili na fakulte. Vy teraz popierate ich experimentálne podložené vedecké závery a poznatky nejakou amatérskou a nahlúplou teóriou kúpeľov Bojnice, ktorá nemá oporu v žiadnej odbornosti, len vo výmysloch. Vitajte v novej postfaktuálnej dobe! Ak je to tak, možno by ste mal začať písať nejaké články aj pre magazín Zjem aj Vlek. Tam je spoločenstvo utlmeného rozumu. Možno by ste mal zvážiť aj vrátenie diplomu, preto že popierate vedu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň Bartko, teší ma Váš záujem o tému, v prípade Vášho prirovnania k dieslovým motorom si však s Vami dovolím nesúhlasiť. Elektráreň v Novákoch je síce postupne ekologizovaná, tak aby spĺňala nové požiadavky EÚ predpisov, naposledy to bolo v roku 2015 za 40 miliónov eur, keď boli odstavené aj 3 a 4 blok, avšak má to aj druhú stránku a tou je životnosť. Táto končí v roku 2021 a SE nemajú záujem ju umelo predlžovať, nakoľko jej prevádzka je pre nich neekonomická. Na jej chod sa skladáme po 95 miliónov eur v cene elektriny. Toto všetko sa musí postupne ukončiť a kedy je lepšia doba, ak nie teraz, keď máme nezamestnanosť na minime a nových zamestnávateľov v regióne. Toto všetko máte v texte blogu. Ak si však bane nájdu nového iného odberateľa, ktorý nebude musieť povinne od nich odkupovať uhlie, ale bude ho odoberať za účelom jeho trhového zhodnotenia bez dotácie, potom nech fungujú ďalej. Ak však takýto odberateľ nie je, nie je ukončená ani len EIA, zo strany HBP ide iba o vykolíkovanie si priestoru, v ktorom budú môcť obmedzovať akékoľvek iné aktivity a záujmy. To je ako keď si niekto pri bazéne ráno uterákom rezervuje lehátko. A to sa proste nerobí.
Čo sa týka hydrogeológie, áno diplomovku som písal sám na tému "Možnosti zneškodňovania využitých geotermálnych vôd Hornonitrianskej kotliny" a obhájil ju úspešne v 2004. Viac krát som bol aj v teréne za účelom odberu vzoriek, dokonca aj v samotnej bani. Plánované rozširovanie ťažby uhlia má zasiahnuť aj druhé ochrannom pásme kúpeľov Bojnice. V tomto pásme je zakázané vykonávať banskú činnosť, činnosť vykonávanú banským spôsobom a geologické práce od úrovne hornín začlenených do zubereckého súvrstvia. Pri spôsobe banskej činnosti, kedy nie je dodržaný schválený spôsob a rozsah ťažby (čo sa v minulosti už viac krát stalo) sa ľahko môže stať, je preto namieste obava z toho, že táto podmienka dodržaná nebude.
Súčasne ma však prekvapuje, že ste sa do zmienky o možnom ohrození geotermálnych vôd pustili práve Vy. Pokiaľ mám správnu informáciu, v minulosti ste sám vykonával geologické práce pre kúpele Bojnice. Toto síce nie je odborné geologické fórum, ale mohli by ste ma prosím krátko oboznámiť s tým, či ste sa v rámci záverov zaoberali aj vplyvmi banskej činnosti? Prípadne robili ste v danom území následne iné štúdie pre iného objednávateľa? Ak áno, sú závery identické? Vopred ďakujem!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Galek,

ja trochu na neuhoľnú tému. Prírodovedné vzdelanie dáva človeku najlepšie predpoklady dosiahnuť schopnosť kriticky myslieť a objektívne objektívne analyzovať a hodnotiť fakty. Má takto uľahčenú situáciu, keď sa snaží pochopiť aj to, ako súčasný svet funguje. Preto si neviem neviem vysvetliť vaše hrdé angažovanie sa v strane, ktorá predstavuje najhoršie združenie sociopatov v slovenskej politike a to najškodlivejšie voči záujmom bežného občana na Slovensku. Niekde sa tu stala chyba. Buď vo výchove, alebo vo vzdelávaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán/pani WA, SaS je pravicová liberálna stranou s jasným programom a cieľmi, s transparentným financovaním a bez korupčných škandálov. Plne akceptujem, že na politickom spektre sú aj inak hodnotovo a funkčne založené strany a ani Vám nebudem a ani nechcem brániť v ich podpore. Nechápem však Vami prezentovaný súvis politickej orientácie so vzdelaním. Odhliadnuc od Vašich invektív Vám prajem, aby sa Vám podarilo nájsť stranu, s ktorou budete spokojná/ý a táto bude bez škodenia spoločnosti v parlamente zastupovať aj Vaše záujmy a názory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan Galek, vopred ste podakoval za odpoved, patri sa vam teda odpovedat. Nie nikdy nevysla ziadna vedecka praca o bojnickych pramenoch pod menom Bartko. S niekym si ma mylite. Pokial sa tyka reviznych a opakovanych vyskumov ohladne toho, ci bane v minulosti, v sucasnosti a v buducnosti mohli, môžu alebo budú môcť ovplyvniť Bojnické termy, vzdy aj s použitím najmodernejších metód vyšlo len jedno. Nie, nikdy bane neovplyvnili neovplyvnujú a nemôžu ovplyvnit teplé vody v Bojnických kúpeľoch. Preto že prírodné pochody a sily to zariadili tak, ako to je.Veda má na háku nejakú politiku, veda zobrazuje skutočnosť a namerané veličiny. Jediné čo môže zmeniť vedu je iný nový riadne vedeckými postupmi overený poznatok, ktorý je zvyčajnými metódami oponovaný. Vaša geologická erudícia v oblasti geológie konverguje k nule, bohužiaľ. Jednoznačný príznak tohto aktu máte vo svojej odpovedi v diskusii. Strašíte, že bane chcú 12 úsekom vojsť či narušiť 2. ochranné pásmo Bojnických kúpeľov! Je jasné že o problematike neviete vlastne nič. Celé Novácke bane sú rozprestreté v 2. ochrannom pásme bojnických kúpeľov!! Tu pre bane platí len obmedzenie, že sa nesmú zahĺbiť do Zubereckého súvrstvia. To ale leží v hĺbke jeden a pol kilometra pod uhlím! Na kieho ďasa by baníci hĺbili baňu do takej hĺbky v jalovine? Do prvého ochranného pásma neplánujú ani nikdy neplánovali ísť. Nie je tam uhlie a nikdy tam ťažiteľné zásoby neboli. Vaše reči na túto tému sú len plané tlachy. Jem mi ľúto času ktorý na Vaše učenie vyplytvali naši pedagógovia. Strata času, mohli za tú dobu vzdelať nejakého skutočného geológa, ktorému ste zabral miesto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na riziká ťažby upozorňuje aj ďalšia odborná štúdia, ktorú vypracoval docent Michal Bartko a jeho tím. Podľa nej môže v dôsledku banskej činnosti na jedenástom úseku nováckej bane dôjsť k porušeniu tlakov a hladín podzemnej vody...
https://plus7dni.pluska.sk/Dom...

O expertíznom posudku ktorí vypracovali renomovaní odborníci prof. Ing. Michal Bartko, CSc., doc. RNDr. Vojtech Gajdoš, CSc. a doc. Ing. Ladislav Tometz, PhD sa píše aj tu:
http://www.kupele-bojnice.sk/f...

Pokiaľ nie ste citovaný Michal Bartko, príjmite prosím moje ospravedlnenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ospravedlnenie sa prijíma. Čul k tomu "expertíznemu" posudku. Dal ste dva internetové odkazy . Sú to odkazy na zmienky: jedna zmienka je na reklamný plátok kúpeľov, druhá na bulvárny denník. Ja som sa pýtal na to, kde bol "expertízny posudok" publikovaný. Hrdíte sa titulom MSc. teda niečo ako naše PhD. Ak ste ten titul nezískal na nejakej Univerzite pangalaktických štúdii v Kokšovej Bakši, tak poznáte zásady publikovania. Niekto napíše odborný článok, ale kým nie je publikovaný v odbornom časopise alebo zborníku z konferencie, kým si ho nemôže prečítať a pripomienkovať vedecká obec , má cenu zhruba ako va WC popísaný útržok toaletného papiera . Keď ten "posudok" uvádza také prevratné vedecké vývody, tak by sa autorský kolektív mal snažiť o obhajobu svojej vedeckej pravdy. Lenze nieco Vám poviem, pán Galek. Ziadne cislo z doteraz publikovaných odborných casopisov, ktoré sa venujú geológii a hydrogeológii - Napríklad Podzemní Voda, nikdy vami uvedený článok !posudok" nevideli ani nepublikovali. Je to asi aj preto, ze nikto z Vami uvedeného autorského kolektívu nemá odbornú spôsobilosť na hydrogeologické práce. Nie sú uvedení v oficiálnych zoznamoch odborne spôsobilých osôb na hydrogeologické práce. Naviac "Profesor" M.Bartko nie je a nikdy nebol uvedený v zozname profesorov vysokých škôl, a teda taký titul mu neprináleží. Keď nemajú páni spôsobilosť, tak ich "názor" má odbornú cenu ako keď pri posudzovaní projektov z operačného programu Vedy a Výskumu dával svoj "odborný posudok" doktor medicíny k návrhu výskumu spaľovacích turbín. Ak sa mýlim, a "odborný posudok" bol niekde publikovaný, tak uveďte názov odborného časopisu, číslo, prípadne zborník z konferencie, kde bola táto "práca" publikovaná. Ideálne dajte link, kde si ju aspoň odborná verejnosť môže prečítať. A nezavádzajte. S pozdravom Vode Zdar!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mam taky navrh tych 95 milionov rovno zabalte do alobalu resp nech vam to zabalia priamo v statnej pokladnici a cely ten cirkus s hnedym odpadom zruste hned zajtra. O tie peniaze prideme tak ci tak lebo proste kradnut sa musi a takto budeme mat aspon pocit ze je za tym dobra vec - ukoncenie nicenia krajiny "banictvom" a ukoncenie palenia toho svinstva v predpotopnej elektrarni. Naviac sa este usetria emisne povolenky takze win-win ( tie potom mozete "vyhodne" predat know how uz mate = dalsie win win ) V konecnom dosledku budeme aj tak zas okradnuty my vsetci co niesme v mnozine vasich ludi, ale aspon ten "nechceny" vysledok bude pre nas vsetkych zadarmo. Tym co malo malo byt urcenych tych 95 milionov "podpory banictva" dajte alebo este lepsie slubte nejake tie istoty, ich zenam spravte s kalinakom nejaky mdz happening, navarte gulasu, upecte klobasky, detom rozdajte cervene baloniky a je to vybavene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je neuveriteľné, že niekto obhajuje

ničenie životného prostredia a je mu jedno, že ľudia v tomto regióne trpia vo zvýšeniej miere rakovinou, astmou a inými chorobami respiračného systému, kvôli špinavej ľudskej honbe za peniazmi. Čo si takého indivíduum zaslúži?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kto nema v hlave hnede blato, vidi, ze

priklad s naftou je zly. Lepsi priklad by bol, keby islo o prevadzku niekolkych uholnych elektrarni s roznou produkciou exhalatov. Situaciu s Novakmi lepsie vystihuje priklad jedneho dizla s EURO2, ktory je nerentabilne drzat, pretoze ma environmentalne obmedzenia. Bud mu vymenime motor (nerentabilne) alebo ho posleme do srotu. Ani v Nemecku majitel dizla s EURO2 nemoze argumentovat, ze jeho firma zkrachuje, ked nebude moct so svojim autom jazdit do zon pre EURO2 zakazanych, a preto chce vynimku. Alebo si sem dosadte slovenskeho podnikatela, ktory ma auto s nevyhovujucou technickou kontrolou, ale potrebuje vynimku na jazdenie, pretoze inak sa mu znizi zisk.
Nadavate autorovi, ale nie je dovod. Akoby ste nechcel rozumiet, co v clanku hovori, resp. nadhodite SVOJU verziu, ktoru vo velkom style rozpitvavate a argumentacne porazate. Galek vo svojom clanku hovori, ze sa treba utlmom zaoberat a narysovat konkretne kroky a spomina to preto, lebo ziadost o zmenu v uzemnom plane je krok opacnym smerom. Mimochodom, rekvalifikacia banikov nebude lahka, ale situacia si ju vyzaduje. Je ale dolezite pripravit harmonogram zmien, aby sa na sitauciu vedeli ludia pripravit. Bane sa nemusia zastavit do roka, ale termin by mal byt znamy.
A propos, dozvedel som sa, ze urady prace na vychodnom Slovensku ziadatelom ponuknu pracu v Jaguare a ich odmietnutie dochadzat do Nitry (podotykam, ze z Vychodu) sa povazuje za legitimny dovod ich preradenia medzi nezamestnanych "z vlastneho rozhodnutia". Ked sa moze takato politika razit aj voci Vychodniarom, preco by nemohli obohatit zamestnanecky park Jaguara aj banici?
Mali by dokonca zdravsiu pracu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Na Slovensku vznikla v minulosti prva banicka univerzita na svete. Banictvo ma na Slovensku dlhodobu tradiciu. Bolo by trestuhodne s nou skoncit. Ukonceniim tazby zmiznu stroje aj technologie a nezostane nam nic. Peniaze na pripadnu opatopvnu tazbu sa uz nenajdu. Potom sem mozu prist tazit cudzinci a smiat nam, aki sme boli sprosti a zrusili tazbu.

Dnes to tak presne vyzera v polnohospodarstve. Zmizli stroje, technologie, chovy, kultury rastlin, ovocne odrody. Ale ved nevadi, dovezieme hnoj z cudziny, mnamky mnam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ budú dane spĺňať všetky bezpečnostné, technologické a environmentálne predpisy a nepoškodzovať záujmy druhých, potom nech fungujú ďalej. Avšak za trhových podmienok, bez potreby každoročnej 100 miliónovej dotácie do výroby elektriny z ich uhlia. Kolíkovanie si územia, hoci k otvárke nového ťažobného poľa zrejme nikdy nedôjde, je iba ďalší priestor na korupciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Pan Galek, s Vasimi politickymi ambiciami by som ocakaval, ze budete o spolocnosti rozmyslat aj v intenciach bezpecnosti.
Cim by ste nahradili vypadok dodavky plynu, ropy, uranu ci moznost doviezt elektrinu priamo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Udrziavat klinicky mrtve banictvo na dotacnych infuziach len preto ze na Slovensku ma "tradiciu" a "univerzitu" je totalna blbost. Ked raz tazba nie je rentabilna, a o vytazenu surovinu nema nikto zaujem, banu treba zavriet.

Udrziavat stratovy, nerentabilny podnik ustavicnymi dotaciami (z penazi nas vsetkych!) a nutit niekoho aby od neho povinne odobral produkt aj ked to nechce, to je typicky bolsevicko-eRVeHaPsky styl hospodarenia, ktory je dlhodobo neudrzatelny...

Ludia ktori robia v baniach by sa pokojne mohli uchytit v Jaguari. Tam uz teraz hovoria, ze nemaju dost ludi. Ale my miesto toho sem radsej budeme pre jaguar vozit rumunov a bulharov, a zaroven dotovat zamestnancov v zbytocnej bani...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Aj kopec uradnikov ci politikov je nerentabilnych a stat ich plati. Rovnako kopec vysokych skol je nerentabilnych a stat to plati. Prist o cele odvetvie tazobneho priemyslu len preto, ze je to nerentabilne je nezmysel. To su stovky rokov vyvoja. Patri k tomu hromada techniky a najma generacne know-how, ktore uz nikto nikdy nebude vediet nahradit a ani zaplatit.
Nech sa tazi v malom, ale hlavne nech sa tazi. Stat moze uhlie odoberat pre svoju potrebu. Tazobny priemysel treba uchovat. Uz sme prisli o polnohospodarstvo. Uz by stacilo vsetko rusit. Tazit sa bude vzdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Politik ci uradnik nie je "firma", takze jeho "rentabilitu" je tazko mozne vycislit. Na druhej strane, vysoka skola je platena podla poctu studentov: menej studentov (ktori su v podstate "zakaznici" skoly), menej penazi. A nikto studentov nenuti, aby na tej-ktorej skole studovali. Takze obe tvoje prirovnania su mimo...

Stale len vravis ze zrusit tazobny priemysel je nezmzel ,ale neuviedol si ziaden padny dovod ("tradicia" nim rozhodne nie je). Mimochodom, podobny drsny krok v ovela vacsom meradle urobila Thatcherova v 80tych rokoch: rozhodla sa zavriet ~20 bani ktore boli neefektivne a dotovane (napokon ich zavrela ovela viac). Banici prskali, rok strajkovali, ale nic nezmohli. A bolo to spravne, pretoze prave za vlady Thatcherovej bola Britania silna...

Vravis, ze stat ma odobera uhlie pre svoju potrebu. Aku? Co bude vari uhlim kurit v parlamente, ci co? Aku "svoju" potrebu uhlia stat ma? Elektrarne sa chcu zbavit povinnosti odoberat uhlie z Novak, pretoze je drahe a nekvalitne. Tak kto iny by ho odoberal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uz sme prisli aj o drotarov,

sukennikov, vyrobcov pisacich strojov, kociarov, parnych strojov, a nezda sa ze by to niekomu velmi chybalo. Samozrejme ano niekde v muzeu, ale tak ako je cas prist s niecim novym, tak isto je aj cas to zrusit ked to prestane plnit ucel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len pripominam, ze kym

na blizkom vychode uz piekli chleby z dopestovaneho obilia, Slovaci lovili divu zver, zbierali maliny a kocovali. Prepitujem, ako ja k tomu pridem, ked sa uz tato prastara tradicia prvotnopospolnej spolocnosti nedodrziava? Nemohli by sme sa vratit ku korenom (a korienkom)?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čo majú spoločné Penta, Lexov siskár, Kočner a Zsuzsová? 264
 2. Marek Mačuha: Zrušenie ĽSNS - veľké divadlo 48
 3. Marian Baran: Starec vo vlaku 24
 4. Anežka Richtariková: Prečo silou-mocou vyháňame mozgy z krajiny? 21
 5. Boris Cíferský: Bývali v chudobincoch, rentu dostávali len niektoré. Dôchodok guvernantiek bol ťažký 19
 6. Boris Cíferský: Máte chuť na mladé mäsko alebo mladú žabku? Nie, o jedlo sa nejedná 18
 7. Helena Michlíková: Okamžitá asociácia Matadorky 17
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kočnera kvôli kšeftom aj sledovali. Chceli ho zavraždiť 17
 9. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (19. - 25.4.1919) 16
 10. Júlia Piraňa Mikolášiková: Zabudnutá kauza Kočnera. Mega krádež v banke a 6 miliónov 16

Rebríčky článkov


 1. Monika KisBodnárová: Prichádzaš...
 2. František Cudziš: Neoficiálny harmonogram osláv 160. výročia narodenia A. Stodolu na Slovensku v r. 2019, I.
 3. Ondrej Tunega: K študentom sa pridajme
 4. Martin Žilinčík: Veľkonočné tradície
 5. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, IV.
 6. Helena Michlíková: Okamžitá asociácia Matadorky
 7. Monika KisBodnárová: Za mňa i za neho...
 8. Sonya Haraszti: Veľká noc vtedy a teraz alebo aké je to byť dievčaťom na oblievačku
 9. Martin Šiška: Desatoro –„Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu“ – 1. časť
 10. Jozef Kovalík: Ráno, ktoré zmenilo svet

 1. Výbuchy v kostoloch a hoteloch na Srí Lanke si vyžiadali viac ako dvesto obetí (minúta po minúte)
 2. Sagan sa nedočkal triumfu ani na Amstel Gold Race, preteky nedokončil
 3. Vadala založil na Slovensku bunku mafie, vedel už pred rokmi Gašpar
 4. Kauza náplaste: Obvinili desiatky lekárov z celého Slovenska
 5. Vlastný gól mladého Slováka je v Amerike hitom internetu
 6. Zlý vplyv Kaliňáka si uvedomujú mnohí, dáva Zalovi za pravdu Maďarič
 7. Moment Čaputová nebol prelud
 8. Čo ak Truban, Sulík, Matovič, Hlina a Kiska nezískajú väčšinu (píše Marek Maďarič)
 9. V Česku hrozí Lidlu pokuta za klobásy bez mäsa, na Slovensku ich nekontrolovali
 10. Slovenskí mladíci prehrali aj s Lotyšmi a budú bojovať o záchranu

 1. 4 dni v Pafose za menej ako 250€
 2. Oveľa väčšou tragédiou ako zhorený Notre Dame sú útoky na kresťanské symboly
 3. Markéta Šichtařová: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame
 4. Vadala založil na Slovensku bunku mafie, povedali pred rokmi Taliani Gašparovi - domov.sme.sk
 5. ROZHOVOR: Katedrála v muslimské čtvrti...
 6. Profesor Ivan Hričovský v historickom ovocnom sade v Brezne ponúkol cenné rady
 7. „Moment Čaputová“ nebol prelud - komentare.sme.sk
 8. Týždeň v kocke Daga Daniša: Smer má nakročené do dôchodku
 9. Loď zhltla výletníkov ako veľryba Jonáša
 10. Kauza náplaste: Obvinili lekárov z celého Slovenska

Už ste čítali?