Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Socializmus na Slovensku = SMERom k nepokoju... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensko

Ďakujem veľmi pekne za Váš názor. Avšak musím s Vami nesúhlasiť. Vysvetlim prečo. V súčastnosti sa na európskych politických scénach diskutuje o toľkých témach, že sa mierne stráca aspekt rozlišenia pravice od ľavice. Našťastie tento aspekt je stále prítomný. Hovorím to preto lebo vidím, že v bode kde hovoríte o tom, že pravica chce zvišovať ceny za potraviny, inkaso a spoplatniť školstvo a zdravotníctvo, narážate na Slovenskú SaS, ktorá je pravicová strana. Rozhodnutie pravicovej strany SaS spoplatňovať služby, ktoré ste menovali je niečo čo ide v rozpore s pravicovím smerovaním. Je to naopak. Je to ľavica, ktorá spoplatňuje verejné služby. Ľavica sa stará o to aby len tí vibraní boli bohatí a ten ostatok prežíval z mesiaca k mesiacu. Pravica má viac liberálnu orientáciu v rámci ekonómie a verejnej služby pretože ich zlepšuje a nezvišuje preto dane! Pozrite, Slovenský štát má mesačne taký príjem na DPH, že by stačilo pár rokov k tomu aby sme sa dostali na úroveň Švajčiarska. Rozumiem, že pri aktuálnom pesimizme, ktorý pretrváva v našej spoločnosti kôli tomu čo sa v našej politike deje ste sa nad touto vetou pravdepodobne zasmiali.
Po ďalšie. Hystoricky vieme, že keď je pri moci pravica národu sa darí v oblasti ekonómie, kultúri, zdravotníctva a všeobecného rozvoja. Stačí sa pozrieť na Nemecko. Nesúhlasim so všetkými rozhodnutiami nemeckej vlády v rámci európskej a zahraničnej politiky avšak dlhá prítomnosť pravicovej vlády v tejto krajine pomohla oživiť Nemecko po druhej svetovej vojne. Vidím, že ste vzdelaný človek preto som presvedčený, že s týmto súhlasite. Samozrejme týmto argumentovaním sa nesnažim ospravedlňovať postoj SaS voči tomu, že chce spoplatniť verejné služby. Naopak! Je to niečo čo nemá nič spoločné s pravicou! Čo sa týka vyťahovania káuz na Fica musím taktiež nesúhlasiť. Pretože pán Fico je preukázateľne skorumpovaný politik, ktorý predal svoj ozaj veľký politický talent na sebaobohacovanie sa. Nehovorím to ja ale jeho skutky, politcké rozhodnutia a stav v ktorom sa naša krajina teraz nachádza. Tieto aspekty sa aktuálne odzrkadľujú v spoločnosti a som presvedčený, že si dobre uvedomujete.
Ak je Smer-SD tak dobrá politická strana prečo za 12 rokov jej vlády sa školstvo, justícia a zdravotníctvo nachádzajú v tak žalostnom stave? Ak je ľavica tak pozitívne politické smerovanie prečo teda vládnutím na Slovensku v 21. storočí nie je schopné spojiť Bratislavu s Košicami diaľnicou? 12 rokov je azda krátka doba na výstavbu diaľnice? A to nehovorím o stave v ktorom sa nachádza armáda. Nehovorim o tom, že MEDZINÁRODNÉ VÝSKUMI určujú Slovensko ako 2. najskorumpovanejšiu krajinu z krajín rozvinutého sveta. A dalo by sa pokračovať do nekonečna. Záver: vo vašom názore badám to, že ste otočili to aké je ozajstné politické smerovanie ľavice a pravice.
Ľavica zvišuje dane, pravica je liberána a menej zdanená. Toto je fakt, ktorý Vám potvrdí ktorýkoľvek politológ.
Ešte raz Vám ďakujem za Váš názor a prajem Vám požehnaný čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nebolo by zle sa zamysliet nad argumentami, ktore ponukas.

-pravicove strany vytahuju kauzy- Fico sa k vlade dostal tymto sposobom. Nic pre lud neurobil predtym a ani ked sa dostal do vlady, dokonca aj ked vladol bez partnerov.

-za vlady Fica mame oficialne bezplatne skolstvo a zdravotnictvo, ale v skutocnosti si musime za velke mnozstvo ukonov platit.

-vystavbu dialnic nie je potrebne zastavovat, ta sa zastavila za Fica. Okrem teda dialnice do Kosic ta je uz 8 rokov hotova, ale asi len pre VIP. ostatni ju nemozu najst.

-ceny energii mame v EU jedny z najdrahsich, lebo napr treba platit mafianom za slnecne kolektory.

-potraviny hlavne dovazame, lebo dotujeme z eurofondov taliansku a smeracku mafiu na polia kde nic nie je

Do zadku by sme sa nemali pchat nikomu, ale Danko z tej ruskej zadnej casti trci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Omyl Omyl Omyl

"slovensko potrebuje.socialno demokratickú ľavicovú vládu "
Omyl Omyl Omyl. Co Slovensko potrebuje najmenej, je lavicova vlada s chorou a zvrhlou socialistickou ideologiou.

"Smer sd je.pre nás voličov to najmenšie zlo"
Omyl Omyl Omyl. Zlo to iste je. A to velmi velke.

"Pravicové strany vedia iba ociernovat a nadávať na Fica a vyťahovať kauzy "
Omyl Omyl Omyl. To su len hlupe krcmove reci.

"pravičiari všetky rozostavané úseky chcú zastaviť v budovaní a spomaliť vystavbu diaľnic"
Omyl Omyl Omyl. Dokonca hnusne klamstvo.

"prerusia sa veľmi dobré vzťahy Slovenska s Ruskou federáciou"
Dal by Panboh, aby sa prerusili uplne - a to az do doby, kym Rusko nezacne byt demokratickou krajinou europskeho typu. Dovtedy nech sa uzavru hranice a prerusia s nim styky uplne.

Inak, sudruh laviciak, mnozstvo hrubych pravopisnych chyb dokazuje tvoju nevzdelanost. A tvoja nevzdelanost je zakladom pre klapkove videnie sveta a to v cervenej farbe.
Ludia ako ty su pricinou zleho ekonomickeho a politickeho stavu na Slovensku. Cim menej bude sudruhov laviciakov, tym rychlejsie bude Slovensko bohatnut a napredovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale, ale Šípková Ruženka,

a to Vás ktorý Smerácky princ práve zobudil ? To Ste tiež kachličkovali, ako jeden už nebohý nemenovaný, keď Ste si nevšimli, že Váš milovaný Fico tu vládol 10 rokov, sľubovanú diaľnicu do Košíc do roku 2010 nepostavil a tento rok sa nepostaví ani jeden kilometer ? Plačete na zlom hrobe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kEDY BOL NA SLOVAKAI,

komunizmus NIKDY.Od kedy volame DIKTATURU PROLETARIATU KOMUNIZMUS. Mohol by si to vysvetlit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázka.

Samozrejme. No obávam sa, že som nepochopil Vašu otázku. Vedeli by ste ju lepšie sformulovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Od vtedy, od kedy komunisti

prevzali totalitne vládu. Lebo totalitnej vláde nacistov hovoríme o období nacizmu. Pri totalitnej vláde fašistov hovoríme o období fašizmu. A keď totalitne vládli komunisti (žiadna diktatúra proletariátu tu nebola) tak hovoríme o období komunizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Preco Preco Preco

Autorovi rozumiem a cenim si jeho snahu veci analyzovat a najst riesenie.

Hned vsak musim spustit kritiku na jeho (ne)ovladanie materinskeho jazyka kvoli velkemu mnozstvu pravopisnych a gramatickych chyb. Keby to bol diktat, tak mas 4-ku, chlape nestastny!
Preco Preco Preco si blogeri nedaju ani tu namahu, aby svoj vytvor nechali precitat a opravit v nom chyby niekomu, kto vie po slovensky?
LEBO SI NEVAZIA CITATELOV!(a la Im to staci aj take!)
Najskor si mal doma vystudovat (aspon) materinsky jazyk a potom ist do zahranicia studovat nieco ine. Je skvele, ked Slovak v zahranici namiesto slovenciny pouziva akusi hotentotstinu. Naozaj skvele.

Ale inak - dvam K+ za rozumne nazory. Keby vsetci mladi rozmyslali takto, neobaval by som sa o moj dochodok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Reálny smerácky trol, alebo už x-tý fantómový bloger z dielne súdruha ET ?
Podľa žalostne nízkeho intelektu a katastrofálnej úrovne vzdelania by som hádal prvú možnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor, demokracia nemôže za kuzy

takže Vaše konštatovania na adresu "našej demokracie" sú na debatu.

Demokratický systém a teda slobodné masmédiá zviditeľňujú čokoľvek, čo sa zviditeľňovať dá, lebo spoločenské prostredie je (okrem iného) prirodzene nastavené na reakcie. Krízy teda neprodukuje nejaká "naša demokracia" ale ľudské komunity, ich mentalita a aktuálne nastavenie plus materiálne chúťky toho-ktorého egomaniaka. Ak mu však nastavenie časti populácie na vytváranie prúserov vytvára vhodné podmienky, tak blbne.

Demokracia ako taká je dobrá na to, že si v nej človek môže povedať svoje nie.

Napríklad aj na námestiach.

Autor, v texte máte mnoho zjednodušení a zovšeobecnení.

Zrejme ešte zareagujem zajtra.

Želám fajn dnešok
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor, píšete, že "demokracia je niečo,

čo je schopné zaručiť pokojný život medzi susedmi (...) radosť v občanoch krajiny".

Demokracia sama o sebe nemôže viesť k tzv. pokojnému životu občanov. Podobne tak liek nemôže byť zárukou, že človek bude stále v super kondícii. A pocit radosti si človek navodzuje buď sám, alebo v kontakte s inou bytosťou, či komunitou. Prípadne vyhľadáva pozitívne podnety (napríklad umelecké - športové). Takže demokracia sama o sebe je "len" systém, nie mama, ktorá vždy pohladí. Platí ono známe: kto si ako ustelie, tak bude spať.

Ďalej: v článku sa nachádza veta "sociálny štát sa o nás nestará".

Sociálny štát má inštitucionalizované sociálne vzťahy, takže "sa" aj stará. Sú vyplácané dôchodky, sociálne dávky plus tzv. štát má vytvorené mnohé inštitúcie, ktoré venujú pozornosť (tiež) mladému človeku plus človeku, ktorý sa ocitol na dne (no dodžiava určité pravidlá sociálnych vzťahov). S tzv. štátom občas spolupracujú aj rôzne mimovládky (plus - opäť - občas) dostávajú zo štátneho rozpočtu dotácie. Uvedené píšem zjednodušene a s ohľadom na ranno-časové možnosti.

Autor, len zopakujem, že v texte máte mnoho zjednodušení a nahustených viet, ktoré ste (akoby) do článku nastrieľali spontánne od pása.

Spozdravom kolega bloger http://skopecantal.blog.sme.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasim.

Ďakujem pán kolega za upozornenie a úplne s Vami súhlasím. Sám Churchill sa svojho času vyjadril: „Demokracia je najhorší politický systém aký existuje, avšak lepší nepoznám.” Vo svojom príspevku sa nesnažím vytvoriť utopický obraz demokracie ako systému 100%-ne perfektného. Ale používaním konkrétnych príkladov sa snažím poukázať na to, že je to systém, ktorý keď je dobre vedený a rozvíjaný, je schopný zaručiť spokojnejší život medzi občanmi. Zároveň sa snažím poukázať na to, že keď je vysoká politika vedená egoisticky a len pre vlastné záujmy, tak sa to odzrkadľuje v spoločnosti, v tom ako sa ľudia k sebe správajú, aký majú obraz voči verejným inštitúciám, akú majú mentalitu, a tak ďalej.
Ďakujem veľmi pekne za Vaše upresnenie argumentu. Prajem pekný a požehnaný čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte na doplnenie k dnešnému príspevku

Vyplácanie dôchodkov, či sociálnych dávok som samozrejme nemyslel tak, že ich vypláca akási starostlivá mimozemská bytosť zvaná štát z nejakého prazvláštneho vlastného vrecka. Štát ako taký disponuje so štátnym rozpočtom, ktorý tvoria ľudia a v systéme zakomponované pravidlá. Niekto dával a teraz dostáva (napísané zjednodušene).

A domnievam sa, že samotné slovo štát je na dlhšiu debatu podobne, ako slovo sociálny.

Želám fajn deň
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Robert Puk: Policajti, bezpečnostné riziko Slovenska 4 886
 2. Stanislav Martinčko: Premiér Pellegrini pred Gašparom v hlbokom predklone? 3 873
 3. Jasmina Stauder: Uplynulo 75 rokov od odvážneho aktu nevinných 3 602
 4. Michal Šimečka: Koniec slovenského zázraku 3 056
 5. Jozef Kmeto: Iba mesačný rómsky chlapček skončil s prasknutou lebkou... 2 772
 6. Janka Cigániková: Trestné oznámenie k eZdraviu má cez 1000 strán, menuje týchto konkrétnych ľudí 2 498
 7. Libuša Removčíková: Pôjdem prvou triedou, bude to komfortnejšie - pravda alebo mýtus? 1 628
 8. Rudolf Pado: Tak niekoho chyťte! 1 283
 9. Poradňa pre občianske a ľudské práva : Prečo my rómske ženy musíme čeliť ponižovaniu a segregácii v nemocniciach a u lekárov? 1 255
 10. Robert Puk: Ako Pellegrini klame v priamom prenose 1 169

Rebríčky článkov


 1. Lucia Švecová: Prečo ma má zaujímať moja rodná krajina? / Why should I be interested in my home country?
 2. Roland Ondrus: Slovensko Čo? Kde to je? Čo je odtiaľ?
 3. Martin Macko: Boj o voliča v komunálnych voľbách začína
 4. Matej Kleinedler: Slnko a teploty do 28°C vyrdžia až do pondelka
 5. Milan Lacúch: Nepoznané skutočnosti! Ako pravá láska pozdvihuje ducha
 6. Jarmila Halgasova: Slovensku hrozí ďalšia rozkrádačka. Matečná nekoná
 7. Július Kovács: Výchovná facka Slušnému Slovensku
 8. Sonya Haraszti: Zdravotníctvo v Anglicku: ako som v Kocúrkove u lekárov nepochodila.
 9. Helena Michlíková: Prišiel k nám africký piesok
 10. Juraj Čierny: Naprieč hrebeňom Západných Tatier

 1. Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?
 2. Barcelona vyhrala Španielsky pohár, vo finále ponížila Sevillu
 3. Sagan: Môj fanklub a moji fanúšikovia sú dve veci
 4. Trump na pohreb Bushovej neprišiel, dorazili štyria exprezidenti
 5. Vláda tají, pre koho vyvlastní stovky hektárov pri Haniske
 6. Firmy začnú zverejňovať základný plat už v inzeráte
 7. Ako Skripaľovci prežili? Šťastie, tekutiny, rýchla pomoc
 8. Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť
 9. Značky pre autá sa kedysi vyrábali v Bardejove
 10. Tragédia na Liptove. Žena vypadla z raftu, našli ju mŕtvu

 1. Prez den lhal a v noci krad
 2. Pozemková mafia ďalej úraduje a je veľmi kreatívna
 3. Milan Kňažko: Zásadná rekonštrukcia vlády sa nepodarila, zostávajú len voľby
 4. Šéf Mosta v klamstvách a zavádzaní dosiahol úroveň koaličných partnerov
 5. Opitý Tibor Rostás sa na akcii pre deti s pištoľou za pásom vyhrážal, že zavolá Kaliňáka
 6. Politici nepochopili hĺbku tejto hrôzy, výmena figúrok nestačí
 7. Starosta Pilinský sa ospravedlnil. Na svoj spôsob.
 8. Svet sa mu zrútil za pár hodín. Ostal sám na tri deti
 9. Ako Bonul (ne)vyplácal všetko svojim zamestnancom
 10. Druckerova choroba

Už ste čítali?