Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koniec slovenského zázraku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte že vás máme, chlapci

od teraz sa mi bude lepšie spať.
Alebo aj nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja nie som bloger

Ja som gumbo, dokonca 2.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bloger? Blog? Hm...

Ale k obsahu. Jasné vymedzenie sa Progresívneho Slovenska. Spojené aj s tým, čo podsúva ostatným stranám. Proti gustu žiaden dišputát. Pre mňa však PS nie je podľa môjho gusta. Nie že by som im trochu nefandil, Slovensko si zaslúži normálnu ľavicovú stranu a slušnejší voliči "sociálnej demokracie" (tej s predponou "Smer-") prijateľnú alternatívu. Ale viac sympatií by u mňa získali, keby namiesto ohovárania iných ponúkali realistický program, s ktorým sa dá stotožniť.
A miera ich viac či menej otvorenej podpory na stránkach SME u mňa vyvoláva nadvihnutie obočia. Penta? Ktohovie - Smer-SD mieri ku dnu, vládcovia Slovenska si hľadajú nových chránencov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pH,

Inak ja som sa na diskutujúceho s nickom Gumbo2 úmyselne napojil iba preto, aby môj príspevok bol na prvej strane a tak aj na očiach autora článku, teda autora blogu.

Šimečka už má na konte až 4, slovom štyri blogy, a to mu stačilo na to, aby bol povýšený na V.I.P blogera, teda na nejaký zákonom chránený druh, aspoň na stránkach SME.

Dovolil som nehoráznu vec, oponovať mu, samozrejme bez vulgarizmov. Moje dva príspevky boli dosť dlho viditeľné, iste ich prečítalo veľa ľudí, a dostal som aj dosť vysokú karmu od čitateľov, najmä pri tom prvom príspevku, ktorý bol viditeľný dlhšie.

Potom asi ich prečítal aj Šimečka a demokraticky zakročil, nechal moje, jemu oponujúce príspevky vymazať.

Alebo nadprácu robí redakcia SME a V.I.P. Šimečkovi jednoducho odstraňujú prekážky z cesty.

Inak časť môjho prvého príspevku s vysokou karmou zachránil a prekopíroval sem dole diskutér s nickom "skúška rozhlasu", za čo mu ďakujem.....

Inak prvý krát som sa do diskusií SME zaregistroval v marci roku 2009, mám na konte cca 2440 príspevkov, neviem o tom, že by som bol kedykoľvek vymazaný, možno snáď na začiatku, keď som nevedel, že ktoré vulgárnejšie slová SME netoleruje, teda mám istú úroveň, Ale teraz som asi napľul do polievočky V.I.P. Šimečku, či iných slniečkárov a som na čiernej listine, na čo som tak trochu aj hrdý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tým blogerom a blogom s otáznikom som nenarážal na teba (tvoj príspevok som už nevidel), ani na gumba2, ale na Šimečku a jeho článok. Lebo aktívneho politika za blogera nepovažujem, aj keď píše niečo, čo redakcia zaradí do rubriky "Blog". Zrejme preto, že tú skutočne príslušnú rubriku ("Neplatená politická reklama") nezaložili. Ok, nie je to jediný politik tuná, ale jeho článok ma trochu znechutil, ináč by som sa neunúval s reakciou. Pravda, k nej by ma mohli podnietiť aj pozitívne emócie, ale tie sa mi zatiaľ v spojení s Progresívnym Slovenskom nevyskytli. Píšem síce, že im trochu fandím, ale to je čisté rácio, nič zo srdca. Na to sú príliš "vľavo" a vymedzujú sa nesprávnym smerom, voči tým, ktorí by mali byť ich partnermi. O vzťahu voči tým, ktorím by mali vziať voličov, ak tu nejakú zmenu chceme, taktne mlčia (to nehovorím o tomto blogu, ale o prevládajúcom dojme)... Trošku ako Sieť. Či Harakter. A obávam sa, že podobne aj dopadnú - mimo politiky alebo vo vláde s Ficom. V mene zachovania stability a smerovania do jadra. Už nás na to pripravujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

základná logická chyba celého názoru

v tejto časti:
"Pred pár rokmi som niekde čítal o tom, že cca 90 rodín má priamo v rukách, či pod nejakou inou kontrolou drvivú väčšinu svetového bohatstva, percentuálnu hodnotu som si nezapamätal, ale bolo to hádam aj nad 90%. Bodka.
Ja na základe tejto informácie, ako aj aktuálneho diania vo svete usudzujem to, že tú globalizáciu potrebujú hlavne oni, aby z týchto 90 rodín niekto, či nejaká menšia skupina ovládla aj politickej stránke celý svet. Hlavne teda tieto rodiny potrebujú tzv. Európske spojené štáty, lebo vždy je výhodnejšie ovládnuť a uplatiť jedného "Junckera" v Bruseli, či ovládnuť jeden EU parlament, než jednotlivo uplatiť 28 národných vlád pod ako-takou kontrolou voličov a uplatiť 28 národných parlamentov...

Teda národy Európy musia alebo padnúť, alebo musia výrazne zoslabnúť, aby Európa nekládla odpor centrále EU v obsluhe tých 90-ich rodín. Národy sa dajú rýchlo zlikvidovať práve tak, že sem bude zvýšený dovoz migrantov a prípadný boj domáceho obyvateľstva s nimi neumožní dôslednú kontrolu Bruselu, takže diskrétne môžu robiť v prospech "globalizátorov". V druhom kole zasa prisťahovalci sa začnú miešať s pôvodným obyvateľstvom, pričom "globalizátori" dúfajú v to, že toto miešanie dopadne tak, že národy zaniknú, a vznikne nejaká šedá, ľahko ovládateľná, nie moc inteligentná masa sluhov-spotrebiteľov, ktorá pre nízku inteligenciu nebude novým vládcom klásť veľký odpor. Je to samozrejme konšpiratívne, ale Soros je globálnym prototypom toho, čo tu v SR máme v osobách typu Poór, Penta, JaT, Bödör a pod."

... spojenie nespojiteľného ako základ konšpirácie....
- 90 najbohatších rodín sveta s Európskou úniou... Koľko z nich pochádza z EÚ, koľko z USA, koľko z Ruska, Číny, Mexika, arabských krajín, všelijakých ázijských sultanátov???
- spojenie, podobnosť filantropa Sorosa s našimi mafiánmi - totálne absurdum!!!

...ďalšia chyba - zastaralý klišé názor, že o EÚ rozhodujú byrokrati v Bruseli (t.j. Európska komisia):
- o EÚ rozhodujú predsedovia vlád a prezidenti v Rade EÚ, t.j. aj Fico a Orbán, resp. ministri v radách nižších rangov - t.j. naši volení predstavitelia ,
a v ďalšom štádiu europoslanci, ktorí novú európsku legislatívu menia do posledného schválenia - t.j. zase politici, ktorých volia občiania vo voľbách do Európskeho parlamentu ... PRETO JE DOBRE NEIGNOROVAŤ VOLBY DO Európskeho parlamentu, ako to Slováci doteraz "úspešne" dokázali... a na kandidátky neumiestňovať odložených nepohodlných politikov, často neschopných, ale expertov z praxe

Skús sa pozrieť tiež na to, čo inicioval Macron - občianske konzultácie o budúcnosti EÚ v každej členskej krajine - nová podoba EÚ, ktorej program vzíde z týchto konzultácií (vysvetľovanie mechanizmu je na ďalší celý článok) bude povinným programom pre novú Európsku komisiu, ktorú zvolia europoslanci po voľbách v máji 2019...

zatiaľ toľko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Esteze

tu mame noveho Mesiasa ktory nas v podobe PS dovedie do zeme zaslubenej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Orientácii. Prefirérii. #učímesaposlovensky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Bez Európskej únie by ani Slovensko nebolo tým, čím dnes je a nemohlo by využívať jej hlavné slobody.
Uvažovať o vystúpení Slovenska z EÚ na základe toho, ako to pôjde Britom, je fantazmagória. Odhliadnuc od geografickej polohy, ktorá v našom prípade zohráva svoju dôležitú rolu, Británia je armádna, politická a ekonomická moc s osem storočí dlhou tradíciou právneho štátu. Pre Veľkú Britániu neznamená vystúpenie z EÚ zmenu charakteru štátu, pre Slovenskú republiku by to tak bolo.
Preto nechceme EÚ likvidovať, ani z nej vystupovať."

Skúste si tipnuť zdroj tohto textu.
Je to z Manifestu eurorelizmu strany SaS.

Pán Šimečka, ak niečo robíte zle, tak potľapkávať po pleci Vás budú len falošní priatelia. Skutočný priateľ Vás bude konštruktívne kritizovať a snažiť sa Vám radiť. Tak sa skúste zamyslieť nad tým v tomto svetle. Možno prídete na to, kto je na Slovensku skutočný proeuropský politik a kto len "proeuropský" oportunista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem čo je protieurópske

na tom brániť európske hodnoty a tradície. Lebo tie novodobé progresívne hodnoty dnešnej progresívnej neomarxistickej ľavice európskymi hodnotami jednoducho nie sú. Islám ani multi-kulti rovnako ani gender ideológia a homoagenda nemá s európskymi hodnotami nič spoločné. Rovnako nie je nič európske na tom pustiť do Európy milóny migrantov z neeurópskych krajín a z úplne inej kultúry a dokonca od nich ani len nežiadať, aby sa prispôsobili európskej kultúre, hodnotám a tradíciám. Na tom nič európske nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak tento chlapec len verklikuje to, cim je naockovany, ze profi geopolitik ma len take nazory, ake zastava aj on a kazdy, kto ma trebars nazor ako Sulik, je amatersky geopolitik. Nuz, je naozaj geopolitka takato? Nie je, aj 2 protichodne nazory mozu byt spravne a profik v tejto oblasti moze byt vselikto ale hlavne ten, kto cita vela z roznych zdrojov, odosobnuje sa od vlastnej naklonnosti k niecomu a potom sa snazi vyhodnotit, co povedat, napisat, robit.
Tuto PSkari a im podobni budu dookola hovorit vsetky mantry "proeuropskych" politikov a este sa pritom tvarit odborne. Verim, ze o chvilu uz budu priam hlupaci ti, ktori nebudu zdielat nazory na migrantov, lgbtq(...xyz) a tak pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to akoze makronovo bluznenie o prerozdelovani ludi v eu a nemecky suhlas pre nordstream 2 (ktorym budu prudit dalsie peniazky na ucet putinovi, aby mal za co zbrojit proti europe, a navyse to vyda ukrajinu a dalsich energeticky uplne na pospas putinovi), to ma byt posilnovanie zjednotenej europy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mimochdom blíži sa 50-te výročie

toho cirkusu na Sorbonne, tuším to bude už 4. mája a tak aj podľa toho uvidíme, kto je skutočný Európan a kto nie. Tí ktorí budú oslavovať revolučných študentov z mája 1968 nimi nie sú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ti májoví zo Sorbony boli hrozbou

pre civilizovaný svet. Našťastie všetky tie jahodové proklamácie a ich "žiarivých hrdinov" zomlel neúprosný čas...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno nepoznali pána, ktorý sa volal Marcus Aurelius Antoninus:
"Všetko dianie je od večnosti stejnotvárne a v určitých obdobiach sa opakuje".

Hm, tuším ho nepozná ani Fico.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepochybne,

od čias Kristových sa ľudstvo nezmenilo ani o chlp. Aj keď máme antibiotiká, mobily a NHL.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Bránik: Keď na bitie detí potrebujete Dve Ruky 10 733
 2. Zuzana Šubová: Mamičkár v mamahoteli versus samostatný twenny 5 682
 3. Robert Fico: K opozičnému návrhu zákona o umelom prerušení tehotenstva 3 823
 4. Janka Remešíková: Ženy vo veku 62 + 3 290
 5. Martin Droppa: Môžem sa im na to vykašľať! 2 526
 6. Filip Pastorek: Manažér poisťovne UNIQA napísal strhujúcu pravdu o tom ako sa uzatvárali poistné zmluvy 2 046
 7. Martin Ondráš: Drastické zdraženie základných potravín ? ... samozrejme 1 765
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Boss Ľudovít Sátor na úteku chytal ryby s Dobroslavom Trnkom 1 594
 9. Jozef Drahovský: GDPR v praxi už deň vopred. 1 586
 10. Júlia Hanesová: Prečo dobrí zamestnanci odchádzajú? 1 528

Rebríčky článkov


 1. Jana Križanová: Bez nadpisu
 2. Petra Volečková: Staromestské lavičky – zanedbaný mestský mobiliár
 3. Ján Bábeľa: Keď láska príde rýchlo
 4. Filip Adamik: JUDr.Andrej Danko by nemal ignorovať sťažnosti odvážnych aktivistov
 5. Naďa Mitanová: Vŕba pre deti
 6. Milan Lacúch: Klasický pohreb, alebo kremácia? Možno vám je to jedno, ale vašej duši nie!
 7. Marianna Balážová: Čaro handmade tvorby
 8. Filip Kuruc: Keď u politika zlyháva morálka
 9. Roland Ondrus: Vítaj GDPR a nič nepýtaj!
 10. Denis Jacko: Po schodoch a rebríkoch

 1. Real Madrid vyhral Ligu majstrov aj po tretí raz v rade
 2. Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou
 3. Koniec vojny? Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú
 4. ONLINE: Cibulková bojuje v Štrasburgu o svoj prvý titul na antuke
 5. V Tatrách našli telo turistu. Zrejme ide o nezvestného vyše pol roka
 6. Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať
 7. Citroen C5 Aircross prichádza. Má byť najpohodlnejším SUV
 8. Vrcholí tichá revolúcia. Írsko má premiéra homosexuála a povolí potraty
 9. Od elektrární dostal list o preplatku, vzápätí dve esemesky o nedoplatku 350 eur
 10. Na realitnom trhu panuje zvýšený dopyt po bytoch

 1. J. Teleki: Hanusov vlastný gól – alebo ako chce ukončiť hru jednou bodkou.
 2. Budú študentské pôžičky s 0% úrokom?
 3. Matovič o Matečnej: Je to obluda, škodná a hlava pozemkovej mafie
 4. Po bačovaní SNS zostáva všade spálená zem
 5. Ivan Štefanec: Ministerka Matečná už nemôže zotrvať vo funkcii
 6. National Geographic urobil titulku, ktorej každý tlieska
 7. Vyšetrovanie Kuciakovej vraždy: toľko chýb, až je ťažké uveriť, že ide o amaterizmus
 8. Podozrenie z netransparentného čerpania dotácií na šport z rozpočtu mesta Hlohovec
 9. Hlina: Smer bude hľadať zámienku na predčasné voľby, dôvodom môže byť vstup Kisku do politiky
 10. Týždeň v kocke Daga Daniša: Kiska má nevysvetlené účty za 300-tisíc eur

Už ste čítali?