Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koniec slovenského zázraku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte že vás máme, chlapci

od teraz sa mi bude lepšie spať.
Alebo aj nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja nie som bloger

Ja som gumbo, dokonca 2.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bloger? Blog? Hm...

Ale k obsahu. Jasné vymedzenie sa Progresívneho Slovenska. Spojené aj s tým, čo podsúva ostatným stranám. Proti gustu žiaden dišputát. Pre mňa však PS nie je podľa môjho gusta. Nie že by som im trochu nefandil, Slovensko si zaslúži normálnu ľavicovú stranu a slušnejší voliči "sociálnej demokracie" (tej s predponou "Smer-") prijateľnú alternatívu. Ale viac sympatií by u mňa získali, keby namiesto ohovárania iných ponúkali realistický program, s ktorým sa dá stotožniť.
A miera ich viac či menej otvorenej podpory na stránkach SME u mňa vyvoláva nadvihnutie obočia. Penta? Ktohovie - Smer-SD mieri ku dnu, vládcovia Slovenska si hľadajú nových chránencov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pH,

Inak ja som sa na diskutujúceho s nickom Gumbo2 úmyselne napojil iba preto, aby môj príspevok bol na prvej strane a tak aj na očiach autora článku, teda autora blogu.

Šimečka už má na konte až 4, slovom štyri blogy, a to mu stačilo na to, aby bol povýšený na V.I.P blogera, teda na nejaký zákonom chránený druh, aspoň na stránkach SME.

Dovolil som nehoráznu vec, oponovať mu, samozrejme bez vulgarizmov. Moje dva príspevky boli dosť dlho viditeľné, iste ich prečítalo veľa ľudí, a dostal som aj dosť vysokú karmu od čitateľov, najmä pri tom prvom príspevku, ktorý bol viditeľný dlhšie.

Potom asi ich prečítal aj Šimečka a demokraticky zakročil, nechal moje, jemu oponujúce príspevky vymazať.

Alebo nadprácu robí redakcia SME a V.I.P. Šimečkovi jednoducho odstraňujú prekážky z cesty.

Inak časť môjho prvého príspevku s vysokou karmou zachránil a prekopíroval sem dole diskutér s nickom "skúška rozhlasu", za čo mu ďakujem.....

Inak prvý krát som sa do diskusií SME zaregistroval v marci roku 2009, mám na konte cca 2440 príspevkov, neviem o tom, že by som bol kedykoľvek vymazaný, možno snáď na začiatku, keď som nevedel, že ktoré vulgárnejšie slová SME netoleruje, teda mám istú úroveň, Ale teraz som asi napľul do polievočky V.I.P. Šimečku, či iných slniečkárov a som na čiernej listine, na čo som tak trochu aj hrdý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tým blogerom a blogom s otáznikom som nenarážal na teba (tvoj príspevok som už nevidel), ani na gumba2, ale na Šimečku a jeho článok. Lebo aktívneho politika za blogera nepovažujem, aj keď píše niečo, čo redakcia zaradí do rubriky "Blog". Zrejme preto, že tú skutočne príslušnú rubriku ("Neplatená politická reklama") nezaložili. Ok, nie je to jediný politik tuná, ale jeho článok ma trochu znechutil, ináč by som sa neunúval s reakciou. Pravda, k nej by ma mohli podnietiť aj pozitívne emócie, ale tie sa mi zatiaľ v spojení s Progresívnym Slovenskom nevyskytli. Píšem síce, že im trochu fandím, ale to je čisté rácio, nič zo srdca. Na to sú príliš "vľavo" a vymedzujú sa nesprávnym smerom, voči tým, ktorí by mali byť ich partnermi. O vzťahu voči tým, ktorím by mali vziať voličov, ak tu nejakú zmenu chceme, taktne mlčia (to nehovorím o tomto blogu, ale o prevládajúcom dojme)... Trošku ako Sieť. Či Harakter. A obávam sa, že podobne aj dopadnú - mimo politiky alebo vo vláde s Ficom. V mene zachovania stability a smerovania do jadra. Už nás na to pripravujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

základná logická chyba celého názoru

v tejto časti:
"Pred pár rokmi som niekde čítal o tom, že cca 90 rodín má priamo v rukách, či pod nejakou inou kontrolou drvivú väčšinu svetového bohatstva, percentuálnu hodnotu som si nezapamätal, ale bolo to hádam aj nad 90%. Bodka.
Ja na základe tejto informácie, ako aj aktuálneho diania vo svete usudzujem to, že tú globalizáciu potrebujú hlavne oni, aby z týchto 90 rodín niekto, či nejaká menšia skupina ovládla aj politickej stránke celý svet. Hlavne teda tieto rodiny potrebujú tzv. Európske spojené štáty, lebo vždy je výhodnejšie ovládnuť a uplatiť jedného "Junckera" v Bruseli, či ovládnuť jeden EU parlament, než jednotlivo uplatiť 28 národných vlád pod ako-takou kontrolou voličov a uplatiť 28 národných parlamentov...

Teda národy Európy musia alebo padnúť, alebo musia výrazne zoslabnúť, aby Európa nekládla odpor centrále EU v obsluhe tých 90-ich rodín. Národy sa dajú rýchlo zlikvidovať práve tak, že sem bude zvýšený dovoz migrantov a prípadný boj domáceho obyvateľstva s nimi neumožní dôslednú kontrolu Bruselu, takže diskrétne môžu robiť v prospech "globalizátorov". V druhom kole zasa prisťahovalci sa začnú miešať s pôvodným obyvateľstvom, pričom "globalizátori" dúfajú v to, že toto miešanie dopadne tak, že národy zaniknú, a vznikne nejaká šedá, ľahko ovládateľná, nie moc inteligentná masa sluhov-spotrebiteľov, ktorá pre nízku inteligenciu nebude novým vládcom klásť veľký odpor. Je to samozrejme konšpiratívne, ale Soros je globálnym prototypom toho, čo tu v SR máme v osobách typu Poór, Penta, JaT, Bödör a pod."

... spojenie nespojiteľného ako základ konšpirácie....
- 90 najbohatších rodín sveta s Európskou úniou... Koľko z nich pochádza z EÚ, koľko z USA, koľko z Ruska, Číny, Mexika, arabských krajín, všelijakých ázijských sultanátov???
- spojenie, podobnosť filantropa Sorosa s našimi mafiánmi - totálne absurdum!!!

...ďalšia chyba - zastaralý klišé názor, že o EÚ rozhodujú byrokrati v Bruseli (t.j. Európska komisia):
- o EÚ rozhodujú predsedovia vlád a prezidenti v Rade EÚ, t.j. aj Fico a Orbán, resp. ministri v radách nižších rangov - t.j. naši volení predstavitelia ,
a v ďalšom štádiu europoslanci, ktorí novú európsku legislatívu menia do posledného schválenia - t.j. zase politici, ktorých volia občiania vo voľbách do Európskeho parlamentu ... PRETO JE DOBRE NEIGNOROVAŤ VOLBY DO Európskeho parlamentu, ako to Slováci doteraz "úspešne" dokázali... a na kandidátky neumiestňovať odložených nepohodlných politikov, často neschopných, ale expertov z praxe

Skús sa pozrieť tiež na to, čo inicioval Macron - občianske konzultácie o budúcnosti EÚ v každej členskej krajine - nová podoba EÚ, ktorej program vzíde z týchto konzultácií (vysvetľovanie mechanizmu je na ďalší celý článok) bude povinným programom pre novú Európsku komisiu, ktorú zvolia europoslanci po voľbách v máji 2019...

zatiaľ toľko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Esteze

tu mame noveho Mesiasa ktory nas v podobe PS dovedie do zeme zaslubenej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Orientácii. Prefirérii. #učímesaposlovensky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Bez Európskej únie by ani Slovensko nebolo tým, čím dnes je a nemohlo by využívať jej hlavné slobody.
Uvažovať o vystúpení Slovenska z EÚ na základe toho, ako to pôjde Britom, je fantazmagória. Odhliadnuc od geografickej polohy, ktorá v našom prípade zohráva svoju dôležitú rolu, Británia je armádna, politická a ekonomická moc s osem storočí dlhou tradíciou právneho štátu. Pre Veľkú Britániu neznamená vystúpenie z EÚ zmenu charakteru štátu, pre Slovenskú republiku by to tak bolo.
Preto nechceme EÚ likvidovať, ani z nej vystupovať."

Skúste si tipnuť zdroj tohto textu.
Je to z Manifestu eurorelizmu strany SaS.

Pán Šimečka, ak niečo robíte zle, tak potľapkávať po pleci Vás budú len falošní priatelia. Skutočný priateľ Vás bude konštruktívne kritizovať a snažiť sa Vám radiť. Tak sa skúste zamyslieť nad tým v tomto svetle. Možno prídete na to, kto je na Slovensku skutočný proeuropský politik a kto len "proeuropský" oportunista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak tento chlapec len verklikuje to, cim je naockovany, ze profi geopolitik ma len take nazory, ake zastava aj on a kazdy, kto ma trebars nazor ako Sulik, je amatersky geopolitik. Nuz, je naozaj geopolitka takato? Nie je, aj 2 protichodne nazory mozu byt spravne a profik v tejto oblasti moze byt vselikto ale hlavne ten, kto cita vela z roznych zdrojov, odosobnuje sa od vlastnej naklonnosti k niecomu a potom sa snazi vyhodnotit, co povedat, napisat, robit.
Tuto PSkari a im podobni budu dookola hovorit vsetky mantry "proeuropskych" politikov a este sa pritom tvarit odborne. Verim, ze o chvilu uz budu priam hlupaci ti, ktori nebudu zdielat nazory na migrantov, lgbtq(...xyz) a tak pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to akoze makronovo bluznenie o prerozdelovani ludi v eu a nemecky suhlas pre nordstream 2 (ktorym budu prudit dalsie peniazky na ucet putinovi, aby mal za co zbrojit proti europe, a navyse to vyda ukrajinu a dalsich energeticky uplne na pospas putinovi), to ma byt posilnovanie zjednotenej europy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ti májoví zo Sorbony boli hrozbou

pre civilizovaný svet. Našťastie všetky tie jahodové proklamácie a ich "žiarivých hrdinov" zomlel neúprosný čas...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno nepoznali pána, ktorý sa volal Marcus Aurelius Antoninus:
"Všetko dianie je od večnosti stejnotvárne a v určitých obdobiach sa opakuje".

Hm, tuším ho nepozná ani Fico.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepochybne,

od čias Kristových sa ľudstvo nezmenilo ani o chlp. Aj keď máme antibiotiká, mobily a NHL.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Igor Čonka: Keď dvaja autori detektívok hľadali Agathu Christie 1 066
 2. Barbora Oráčová: „Bašternákovci“ na stavebnom úrade v Starom Meste 1.0 1 062
 3. Ján Roháč: Dá sa vôbec niečo v Holandsku naučiť o cyklistickej doprave? 837
 4. Peter Cmorej: Čo pre vás doteraz urobili kandidáti na starostu Petržalky? 636
 5. Miroslav Pollák: O generačnej chudobe treba vedieť viac 528
 6. Július Kovács: Kočner je biely koník Smeru, krstný otec a je hodený cez palubu. 448
 7. Janka Cigániková: Úplatky na bratislavskej neurochirurgii 316
 8. Mária Lazárová: na bolesť je každý sám, to len na smiech sú dvaja... 285
 9. Milan Janásik: Rumunsko. Krajina, do ktorej určite choďte 285
 10. Milan Galbo: Jedna zdravotná poisťovňa a prepieranie penazí v praxi 273

Rebríčky článkov


 1. Ján Marton: SPOD STRIECH - krst...
 2. Jozef Kováč: KTOŽE NÁM TO KANDIDUJE???
 3. Eva Šnircová: Počúvajte spätnú väzbu a odosobnite sa od seba.
 4. Július Kovács: Peter Tóth nebol vypovedať, on sa bol zachrániť pred zatknutím.
 5. Martin Gálik: Plán Bratislava: Chceme husté mesto. Bývanie bude drahšie a zelene bude menej.
 6. Denis Jacko: Linajky v našich prstoch
 7. Martin Gálik: Plán Bratislava: Parkovanie nie je tvoje právo a zápchy sú tvoja vina
 8. Mário Bulla: Psycho 2. časť - Zoznámenie
 9. Maros Andrejcik: Nešťastná
 10. Patrik Mackových: Sme len krok od recesie v Turecku

 1. Vládna limuzína s Pellegrinim sa zrazila s jeleňom
 2. Polícia obvinila dve lekárky pre smrť dievčaťa. Zomrelo od smädu
 3. Gál potvrdil zmiznutie spisu v kauze Technopol, podáva trestné oznámenie
 4. Zo súdu zmizla veľká časť spisu ku Kočnerovej kauze Technopol Servis
 5. Lipšic podáva trestné oznámenie na Tótha za ohováranie
 6. Padol azda najkurióznejší gól roka na východnom Slovensku
 7. Saudská Arábia vraždu novinára plánovala, vyhlásil Erdogan
 8. Bývalý reprezentant: Neviem, čo som komu urobil, že sa na mňa na Slovensku zabudlo
 9. Ďalšia zrážka medveďa s autom, zviera neprežilo
 10. Tínedžerky zrazil vlak, zraneniam podľahli

 1. Andrej Danko, dedič Vasiľa Biľaka
 2. Bude mať Fico spoločnú stenu s Kočnerom aj v Leopoldove?
 3. Sulík sa pustil do Fica: Patríte do basy!
 4. Ako České dráhy a ostatní českí železniční prepravcovia obchádzajú nový zákon o 75% zľave na dieťa
 5. Tú babu treba zabiť – zápach SIS (pokračovanie)
 6. František Mikloško: Cenzúra v rozhlase – príprava na 29. výročie Novembra 1989
 7. Fico a Kočner ako registrovaní partneri
 8. Kažimír priznal: Dôchodkový strop ide proti udžateľnosti verejných financií
 9. Šikana na školách je veľmi vážny spoločenský problém
 10. Vladimír Palko: Ešte nie sme v bode zlomu

Už ste čítali?