Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Darček od nás: zverejňovanie miezd v inzerátoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Každá palica. má dva konce,

Pred tým boli firmy, ktoré dobrovoľne zverejnili ponúkaný plat. A ukázal sa ich "charakter" :-) Dnes zamestnanci netušia či firma chce jednať na rovinu, alebo len kamufluje. Zamestnanec teraz musí ešte podrobnejšie skúmať inzeráty aby nestrácal čas chodenim po konkurzoch kde sa dozvie, že tie príplatky a odmeny sú prakticky nedosiahnuteľné.
Čo je dôležitejšie je otázka času kedy napadnú zvyhodnovanie štátnych firiem,(úradov), ktoré nemusia zverejňovať mzdy , ozaj prečo sú statné úrady zvýhodnené?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kamarát dyslektik :-)

Na to, že ľubovoľne rozhadzuješ bodky a čiarky po texte, človek postupne rezignuje, pretože chápe, že to asi inak nedokážeš. Keď však tvrdíš, že zverejnenie základnej mzdy skomplikuje uchádzačovi o prácu život, to už človeku ostáva rozum stáť. Chceš teda povedať, že pokiaľ predtým človek absolvoval 3 výberové konania, kde musel na ne cestovať vždy 200 km, a až potom sa napokon dozvedel, že ponúkaná mzda je 350€ v čistom, to bolo lepšie?

toto napísal k tejto téme Drozdov:
Z MOJEJ STRANY KONEČNE..
jedine smutne je, ze ked na zapad od nas je to normalne a minimalne slusnost uviezt najnizsiu hranicu mzdoveho ohodnotenia (v Britanii som nesmel uverejnit inzerat bez ponukaneho vreckoveho a benefitov ani len na poziciu dobrovolnika pre charitu), tu sa to musi riesit zakonom a este sa ludia pohorsuju, ze naco... Prave na to, aby uchadzac o zamestnanie nestracal cas a zamestnavatel nestracal cas s clovekom, ktoreho nedokaze zaplatit. Bezna prax, dolna a horna mzdova hranica, presny vypocet ocakavanych zrucnosti, skudenosti a vypocet ocakavanej zodpovednosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa zase bavím na tých

rozprávkach ako niekto cestoval 200 km aby zistil, že ponúkajú malé peniaze. Keď niekto nie je schopný si zistiť akú mzdu ponúka nejaká firma na pozíciu o akú má záujem, tak si to cestovanie zaslúži :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno,

tiež by som sa vykašlal na to, aby som podstúpil tých 200km, ale že sa to mohlo niekomu prihodiť, to nemôžem tak opovržlivo vylúčiť, ako si to urobil ty(vraj "rozprávky").

Absolvoval som totiž tiež dosť takých pracovných pohovorov, kde som sa ponúkanú mzdu nedozvedel. Keď sa ejžárista spýtal na moju predstavu o mzde, tak som mu ju povedal, ale potom na otázku, akú teda ponúka on, len niečo zamrnčal; prípadne sa zdalo, že má nejakú selektívnu poruchu vnímania, pretože od toho momentu prestal reagovať na slovo mzda a všetky jej synonymá.
Inak si vôbec nereagoval na ten fakt, prečo je zverejňovanie platov možné v takých krajinách ako je UK, Írsko a pod. To tam sú všetci všetci sprostejší ako je veľký Atan_Trubiroh a teda preto to potrebujú?

Ono o jednaní zamestnávateľov pri prijímaní nových ľudí by sa dali písať celé romány a nebolo by to len o tejto veci. Jeden z malých príspevkov si možno prečítať napr. tu: https://www.dailymale.sk/artic...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som vôbec nespochybnil,

že je dobré, keď sa zverejní výška platov v inzerátoch. Spochybnil som hlupákov, ktorí cestujú 200 kilometrov a nie sú schopní si predtým zistiť koľko im ponúkajú. Že si mal problém získať prácu sa nečudujem, chrapúňov bez schopnosti chápať prečítané asi veľmi nehľadajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píšeš sám o sebe,

čiže o chrapúňovi, ktorý nechápe prečítané. Pretože ja som nepísal o probléme získať prácu, ale výšku ponúkanej mzdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj dyslektik je len človek,

Podstatné, že si si na úvod našiel palicu, s ktorou si ma stĺkol. Možno si si ty nevšimol, ale pred povinným uvádzaním mzdy tu boli firmy, ktoré zverejňovali nástupný plat. Súhlasim bolo ich minimum, ale boli. Nevysvetlil si nijako prečo ti zostáva rozum stáť? Neviem prečo by musel absolvovať tri výberové konania jazdením na každé 200 km? Myslíš, že dnes keď tam je na pozícii šička mzda 500€ brutto, tak myslíš, že už tých 200 km nenajazdí?

Pozor, ja nie som pri tomu, aby to slušné firmy zverejňovali, ale aby sme videli, ktoré sú tie slušné firmy. Lebo keď to majú zákonom, zase nie ej vidieť , rozdiel medzi slušnými firmami a tými, čo im o zamestnanca nejde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OK

Kľúčovým pre teba je, pokiaľ tomu rozumiem, že povinným zverejňovaním platov stráca uchádzač o prácu jedno rozlišovacie kritérium toho, či sa jedná o serióznu firmu, pretože odteraz už musí uviesť plat aj firma neseriózna. No - pokiaľ teda by som to poňal takto, tak máš pravdu. Treba však vidieť, že tento nedostatok je vyvážený na druhej strane prínosom a ja si myslím, že ten je väčší.

Všimni si situáciu v Česku: Tam zamestnávatelia kvičia, že nevedia zohnať zamestnancov(majú najnižšiu nezamestnanosť v EU), ale že by začali dobrovoľne zverejňovať platy, to ich ani nenapadne. Vedia, že udržiavať uchádzačov o prácu v neistote, im dáva výhodu, o ktorú nechcú prísť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No neprezradil si, že v čom je ten prínos, ktorí má byť podľa teba väčší?
V čom je prínos pre šičku, že nájde tri inzeráty s plus minus rovnakou mzdou 500€?

Sledujem situáciu v Česku a tam je situácia taká, že aj tam sú firmy, ktoré platy zverejňujú a dosť dlho a to nielen na rôznych zamestnávateľských inzertných weboch, ale aj na bilbordoch a to už dosť dlho. Netvrdím, že všetci, ale zase je to výhodné pre zamestnanca vie zase viac čo je to za firmu. Pred 2 rokmi som bol v Prahe a tam na každom rohu boli bilbordy pre jednu obchodnú sieť ako hladaju skladníkov a plat od 30 tisíc Kč to je asi 1200 €.
Tu je dôkaz: volnamista.cz/remeslne-a-manualni-pozice každý druhý-tretí inzerát, má uvedenú mzdu. Iný portál dokonca umožňuje ako jedno z kritérií vyhľadávania si zvoliť minimálnu mzdu, za ktorú hľadáš prácu !!!! Takže o Česku moc nevieš.
www.prace.cz/hledat/?searchForm%5Blocality_codes%5D=&se archForm%5Bprofs%5D=&searchForm%5Bother%5D=&searchForm%5Bemplo yment_type_codes%5D%5B%5D=201300001&searchForm%5Bminimal_salary%5D =25000&searchForm%5Beducation%5D=&searchForm%5Bsuitable_for%5D =&searchForm%5Bsearch%5D=
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Server www.prace.cz ma naozaj prekvapil,

ale tú šičku sa mi nechce riešiť. A ty by si si mal nájsť tiež nejakú inú prácu, než sedieť nad diskusiami. To nemáš naozaj nič iné na starosti? Ja toto vlákno končím, sorry, mám aj iné veci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na šírču si nemusel reagovať,

Stačilo prezradiť ten väčší prínos. Ale samozrejme ti rozumiem je ťažké priznať si omyl.

Ďakujem za radu, ale pracujem na tom ako odlíšiť seriózne firmy od tých neserioznych. ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Omylov si v som živote priznal veľa,

takže v tomto ti nedávam za pravdu. Len som ti nemohol z časových dôvodov odpovedať - a priznám sa, ani sa mi nechcelo. Nepokladám totiž za prínosné tieto siahodlhé výmeny názorov na diskusiách, aj keď diskusie ako také uznávam, pretože niekedy práve z diskusie sa človek niekedy dozvie viac, než z článku, prípadne aspoň niečo navyše, čo v článku nebolo.
No, tak ale na záver zopakujme tú tvoju otázku, aby si zase netriumfoval, čiže otázka: "V čom je prínos pre šičku, že nájde tri inzeráty s plus minus rovnakou mzdou 500€?"
A odpoveď:
Šička odloží kritérium výška mzdy a bude sa rozhodovať napr. poľa vzdialenosti pracovísk od jej bydliska, alebo podľa toho, či už niekedy šila podobné produkty, čiže poľa nejakých predošlých skúseností, atď.
Prepáč, nie som šička a preto určite ona sama by ti toho povedala viac. V každom prípade situácia je podobná tej, že podľa teba by bola úplne zbytočná cenovka na jablkách v Tescu, ak by všetkých 7 druhov jabĺk stálo 1€/kg. Ja by som tam tých 7 cenoviek chcel, aj keď by na nich bola tá istá cena.
A ešte úplne na záver: Naozaj už končím túto debatu, čiže ak chceš mať posledné slovo, kľudne si tu ešte niečo napíš, ja už neodpoviem. Bye
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OK, aj keď ti moc nerozumiem,

príde mi to také protirečivé, že nepokladáš diskusie za prínosné a v zápätí napíšeš, že sa tam dozvieš niečo nové. Ale to len na okraj. Ja ťa do diskusie nenútim, je na tebe, či odpovieš, alebo nie.

Ak som ťa správne pochopil ten prínos je tam rovnaký ako pri tom, ak by tam mzda uvedená nebola žiadna respektíve dohodou. Lebo tak isto vted odloží kritérium mzdy, lenže automaticky prišla o kritérium serióznsoti firmy.

S tým príkladom Tesca nesúhlasím. To by sedelo, ak by sa ona vo fabrike nedozvedela za koľko bude robiť. Ale Tesco v letáku nemusí uviesť cenu, či ani yt, keď predávaš svoje staré auto tiež môžeš uviesť cena dohodou. A je to tak dobre ty môžeš cenu auta napísať, alebo nie a niekomu to tak isto môže vyhovovať viac .

Naozaj mne nejde o posledné slovo, ale o diskusiu, rád diskutujem, ak oponent je slušný hoc aj tvrdý. Tak zase niekedy na budúce. ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Panko a kolko ponukaju nastupny plat vo VASEJ firme...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

a preco by panko musel vlastnit daku firmu? kazdy ma svoju robotu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No ked je panko mudry ake mzdy by mali firmy ponukat, tak by sa mohol pochvalit ake platy ponuka ON vo SVOJEJ firme. Ale vacsinou paraziti vedia najlepsie co ma iny robit....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

3/3

zamestnanec je pre teba parazit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zrejme hej. veď taký zamestnanec namiesto oddanej práce od rána do večera na pánka impressionizmu 007 chce aj mzdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niekde som napisal ze zamestnanec je parazit? Inak najlepsie by bolo keby mzda bola zamestnancom vyplacana vo vyske superhrubej mzdy a zamestanenc sam by si platil vsetky polozky "poisteni" a dan...Potom by mozno zistil kto ho najviac okrada.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechápete písaný text?

Panko nepredpisuje firmám mzdu alebo jej výšku! vy neviete čítať?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 276
 2. Jiří Ščobák: Alena Zsuzsová, aneb: Vkus, který mají někteří politici na ženy, nechápu 235
 3. Martin Sukupčák: Za socializmu bolo lepšie. 149
 4. Stanislav Martinčko: Bude Alena Zs. ďalším tromfom SMERU, ak cúvne komisár?? 114
 5. Rudolf Pado: Slovensko v sankčnej pasci 93
 6. Transparency International Slovensko: Ako Martin Daňo zneužíva myšlienku transparentnosti 77
 7. Martin Navratil: Jazero Bajkal alebo ako zažiť pravú ruskú zimu 67
 8. Martin Droppa: Od myšlienky cez slová k vražde 65
 9. Jaroslav Čačko: Buďte pripravení na novú ekonomickú krízu! 58
 10. David Haring: VIDEO: Tip na výlet za polárnou žiarou 50

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Putinove kone .
 2. Patrik Mackových: V decembri akcie padali, v novom roku zase rastú. Čo sa zmenilo?
 3. Jakub Tinak: Chorvátsko - turistická perla a Chorvátsko - jedna z najzaostalejších krajín EÚ
 4. Ján Raclavský: Prípad Fekišovce
 5. Juraj Poništ: STOP manipulácii, ŠTART Vašim snom - 3 účinné rady ako na to
 6. Ján Marton: SPOD STRIECH - úryvok
 7. štefan michalík: Všetci prezidenti naši (naši?)
 8. Patrik Slanina: KRST KNIHY ČERVENÁ
 9. Marek Kytka: Výber cvikov, poradie, počet sérií
 10. Peter Mrázik: Naša jednota je dôkazom, že veci sa menia

 1. Mayová zažila historickú prehru. Čo bude ďalej s brexitom?
 2. Poslanci vrhli Britániu do najhlbšej krízy v moderných dejinách
 3. Svitko nespadol, zlyhala mu motorka. Na Dakare skončil
 4. Pre koho robila Kočnerova paralelka
 5. Trénoval, mučil sa a nosil zbraň. Palach bol bojovník
 6. Lekári z neurochirurgie na Kramároch: Stojíme si za listom
 7. Slovan čaká prvý zápas v novej aréne, vstup len s permanentkou
 8. Zajace sú kanibali a žerú mäso, ukázalo prekvapivé video
 9. Brušný tuk spojili so scvrkávaním mozgu. Kde je kritická hranica?
 10. Fondy v druhom pilieri vlani prerobili, môže byť aj horšie

 1. Pani kolegyňa, viete, aká je to rigorózna skúška?
 2. Herec Richard Stanke: Smeráci sú bývalí komunisti. Zostanú, kým ich ľudia nevyženú
 3. Beblavý o kandidatúre Šefčoviča na prezidenta: Je to zlá správa pre Slovensko
 4. Ivan Mikloš: Boris Kollár, Pamela Andersonová a budúcnosť kapitalizmu
 5. Slávny rodák z Malaciek by dnes mal 91 rokov. Jeho prejav očaril masy
 6. Matovič ako Ficova obluda: Z Mikloška sa pre mňa stáva neprijateľný kandidát
 7. Mikloško predstavil svoj program: Cieľom je druhé kolo
 8. Mladí pod tridsať: najhlúpejšia generácia
 9. Prípad Fekišovce
 10. Glváč zo Smeru flirtoval s objednávateľkou vraždy a vyškieral sa slušným ľuďom

Už ste čítali?