Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vy sa nepretŕčajte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Taj si dajte pozor, aby ste sa v tom pekle s nami nestretli. S tymto chovanim, myslim, ze mate k tomu blizko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Citát

..."Nepokladáme svoju orientáciu za kľúčovú črtu našich osobností, o ktorej musíme každého informovať a donútiť, aby ju rešpektoval."...
No a tu je kameň úrazu. Z každého pochodu som mal pocit nátlaku. Slovné spojenia typu "Musí sa..", "Povinnosť..." a pod. vo mne vyvolávali akurát averziu. Poznám zopár ľudí "opačných chutí", no nikto z nich sa k pochodom nepridáva. Žijú si svoj život a nestarajú sa o okolie. Takýchto rešpektujem.
Najhoršie na tom je, že rešpekt sa časom uplatní nie z prirodzenosti vývoja spoločnosti, ale silou a každý, kto bude opačného názoru bude postihovaný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ja zase poznam tolko ludi, ktori sa prezentuju ako normalni a maju neodbytnu potrebu urcovat celemu narodu ako sa ma chovat a co ma robit. Vezmite si napriklad Alianciu za rodinu, cirkvi, krestanskych politikov a ostatne aj vas co si myslite, ze ste pojedli vsetku mudrost sveta. Tak z gey pochodu mate pocit natlaku, ale z pochodov za rodinu a proti potratom nie? KDH a Obycajni tu presadia zatvorene obchody pocas sviatkov, dalej budu nasledovat nedele, potom pridu na rad ine krestanske prizaky a zakazy a to Vam nevadi? LGBTI ludia chcu, aby boli ich vztahy uznane statusom. Tyka sa to 4% ludi. Oni nevyvijaju na vas nijaky natlak. Ak sa na vec pozriete uplne normalne bez prepojatosti, tak vas je do toho prd! Tak mi vysvetlite co tu vlastne riesite? O co Vam ide? Vy uznavate len tych homosexualov, ktori sa o nic neusiluju. Su pasivni a o nic neusiluju. Proste dobry homosexual je ten co sedi zatvoreny doma, chodi do roboty, cvaka tomuto statu, drzi hubu a preboha nic nechce. Lebo vy mate chudacik pocit natlaku. :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

organizuju pochody - fajn, zjju spolu - fajn, chcu sa vziat - hmm to uz je take divne, adoptovat si dieta - NIE, a preco by aj, od prirody mozu mat dvaja muzi prirodzene dieta nie, dve zeny tiez nemozu mat spolu dieta, tak preco to silit? A nepytajte sa, preco muz so zenou si mozu adoptovat a dvaja muzi nie, no lebo mama a otec, a nie otec a otec. BODKA!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naše zaslepené predstavy?

Je to jednoducho tak, že z hľadiska modelu prežitia, ktorý sa vytváral milióny rokov je heterosexualita spôsob, akým príroda vedela a mohla zabezpečovať prežitie. Treba aj to vidieť nie? Tvrdenie o zaslepenosti sedí presne aj na Vás. Fňukanie a fňukanie, precitlivelosť a sebastrednosť, veď si ani nemôžete užiť svoj vzťah, ak ste orientovaní len na vychytávanie detailov o tom, ako vás okolie vníma. Ako Vám netolerantní ľudia kazia život. Považujem tento blog za dôkaz extrémnej vzťahovačnosti z čoho je jasné, že nie ste na tom asi psychicky dobre. Alebo nie? Myslíte, že o manželstvách heterosexuálov sa nerozpráva, neklebetí, nie sú predmetom pozornosti a ohovárania? Čo je na tom zlé, ak sa opýtam muža/či ženy, ktorých som v baráku dosiaľ nevidel, či tu bývajú? A to z mnohých iných dôvodov než je zistenie ich sexuálnej orientácie. Prosím, dajte mi/nám konečne pokoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuž človeče maš ty problémy na tom svete - vraj treba vrátnikom a kolegom niečo vysvetlovat. to musim aj ja ked prší a idem v sandaloch a čo. teraz idem kvoli tomu robit kampan lebo čo? ludia maju onakvejšie problemy na tomto svete a nevyskakuju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len mala rada pre autora: za zrovnopravnenie lgbt treba bojovat za hranicami tejto malej krajiny, tato spolocnost je uplne mimo racionalneho co potvrdzuje aj 90% komentarov, nepocuva, nemysli, melie si svoje, robi presne to proti comu je, nema zmysel rozoberat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to presne o tom a riadne to vycerpava. A treba to vysvetlovat. Mozno takto cez blog tuto skusenost nie je moze preniest. Ale ked mate kamarata, ktoreho nieco zoziera, dusi to v sebe, moze to byt hocico a az ked vam vysvetli, ako sa citi, ake problemy s tym mava az potom pochopite, co ten clovek vlastne riesi. Dovtedy to nevnimate, lebo nemate jeho skusenost. Ale on s tym zije denno denne. Je to veľké bremeno. Tiež nemám rád to, že prečo toto večne riešime, veď spoločnosť to nezaujíma. No my sme tiež súčasť spoločnosti a trápia nás tie isté problémy, čo aj vás a tie máme spoločné. Lenže my ako LGBT máme na krku jedno extra veľké bremeno k tomu a preto je pre nás dôležité, aby sme ho nemuseli vláčiť. Je vždy veľká úľava byť medzi ľuďmi, pred ktorými nič netreba skrývať, človek sa môže fakt otvrene baviť. Ale to sa v drvivej väčšine nedá a vy, čo to neriešite proste neviete čo to je, ťahať si to od kedy si uvedomujete svoju orientáciu stále so sebov. Hlavne keď je to celé o tolerancii väčšiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vieš môj, drvivá väčšina ľudí nepovažuje za pretrčanie sa niekomu prezradiť, že to nebol tvoj brat ale partner, resp. všetky tie prípady, ktoré uvádzaš. Drvivá väčšina ľudí považuje za pretrčanie sa toto:
https://*****/images/hqts91
https://*****/images/D5EopU
nhttps://*****/images/6qbgvR
Ak sa teda nepotrebujete pretrčať, o čom sú tie dúhové pochody plné podobných pošukov, ako tí vyššie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ťažko povedať, možno o tom istom, ako dookola omieľané zaklínanie sa pred mužom v čiernom háve odenom, smerom k dreveným plastikám či nejakým obrazom (modloslužobníctvo), dotýkanie sa podivne tvarovaných predmetov - napríklad obskúrnych plastík predstavujúcich vraj bohorodičku (to je samo o sebe čudné - boh je len jeden a je večný, ako teda mohol mať bohorodičku, ktorá žila pred 2000 rokmi?) či niekoho iného, pálenie sviec, nosenie ornátov, krížov, verejné zariekavanie sa. Schádzanie sa na námestiach a modlenie sa tam, predvádzanie svojej viery na verejnosti, a verejné prehlasovanie, že kto s nami nesúhlasí je zlý, je proti dobru a podobne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nazor

Stotožňujem sa s názorom autora, v oblasti presne vymenovaných situácii a analogicky ďalej aplikovanych následných situácii, kde by mala byť tolerancia spoločnosti na úrovni heterosexualnych párov. Ak by sme žili v spoločnosti, ktorá považuje vzťah muža s iným mužom za rovnaký alebo obdobný ako ten kde žije muž so ženou, nemali by existovať žiadne rozdielu, obmedzenia alebo iné pravidlá. Situácia na Slovensku, je však ina v tom, ze spolocnost ako celok v drvivej väčšine nepokladá vzťahy uvedené vyššie za rovnaké, hodnotovo alebo prakticky. V tej drvivej väčšine, ďalej nasleduje ďalšia debata o tom do akej miery ma byť tento rozdiel reflektovany jednak v spoločenských a jednak v právnych normách. Som absolútne presvedčený o tom, že Slovensko ako krajina ale hlavne jej obyvatelia majú prirodzené právo prijať postoj že heterosexualny vzťah je nielenže iný ale taktiež preferovany rodinný zväzok. A práve toto právo je určiť demokratickým spôsobom preferenciu pre vzťah muža a ženy by malo byť plne rešpektované a nedotknuteľné. Keď je raz také právo realizované, je absolútne v poriadku prijať legislatívu, ktorá v racionálnej miere ochraňuje tento zväzok a uprednostňuje takú formu rodiny. To neznamená, že homosexuálne páry by mali byť demonizovane, alebo by sa mali hanbiť či skrývať. V otázke ekonomickej by ozaj nemali existovať žiadne rozdieli (registrované partnerstva). V otázke adopciu je však v poriadku keď spolocnost realizuje svoje právo a jednoducho vyjadri preferenciu ponúknuť adopciu len heterosexualnym párom. V súlade s tradíciou a hodnotami, ktore dana spolocnost vyznáva. Treba si uvedomiť, že každá spoločenská norma, resp. právo je výsledkom projekcie človeka a konsenzu (vacsinoveho) v prípade akýkoľvek hodnôt. Z toho vyplýva že vždy budú do určitej miery nedokonalé, iracionalne atd. Ale právo na určenie týchto preferencii k určitým hodnotám by malo byť zachovane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"V otázke adopciu je však v poriadku keď spolocnost realizuje svoje právo a jednoducho vyjadri preferenciu ponúknuť adopciu len heterosexualnym párom"
.
Nie je to pravda a to dokonca v dvoch rovinách
Prvá - u nás je možná aj adopcia jednotlivcom a tam sa sexualna orientácia neskúma, teda v princípe aj homosexualom.
Druhá - ani heterosexualne páry nemajú možnosť adoptovať ako pár, pokiaľ nie sú v manželstve
Teda čo v princípe hovorí dnešný legislatívny stav v SR čo sa týka adopcií ?
Je rozporný, lebo v rovine adopcie jednotlivcom je nediskriminačný a plne otvorený aj pre dieťa , ale v rovine adopcie párom uznáva len pár v manželstve.Čo je pritiahnuté za vlasy už aj z toho dôvodu, že pre dieťa nie je podstatné, či ho adoptuje manželský pár alebo nie ale aká kvalita rodičovskej starostlivosti sa mu dostane. No a že je výhodnejšie aj pri adopcii jednotlivcom neskôr uznať aj druhého partnera ak je už riešila napr Brazília a presne pre toto povolila adopciu párom,aj rovnakopohlavným.
http://www.pluska.sk/zahranici...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale homosexuálom nejde o adopciu nejakých úbohých detičiek z detských domov. Ide im o to, aby si mohli dať dieťa urobiť. Hlavne v prípade mužských homosexuálnych pároch. Pokiaľ bolo nemanželské dieťa panghartom, čo jemu aj jeho matke prinášalo sociálne nevýhody a stigmu tak si ženy nedávali robiť deti. Už v mojej generácii poznám dosť žien, čo si dali urobiť dieťa mužovi, alebo si vybrali muža na krátkodobý vzťah za účelom splodenia dieťaťa. Dôvody boli rôzne (aj to že žena je lesba), ale výsledok je ten istý, dieťa nepozná svojho otca a jeho matka sa tak rozhodla ešte pred jeho narodením. Muži toto samozrejme biologicky nemôžu urobiť, preto ten tlak na adapociu. Pozrite si dnešne idnes, český súd rozhodol o adpocii chlapca, ktorého si u náhradnej "matky" urobil umelým oplodnením jeden z homo partnerov a druhý ho teraz mohol adoptovať. Podobne si dali deti urobiť Elton John, Ricky Martin. Takže týmto sa dosiahlo zrovnoprávnenie homosexuálnych mužov s homosexuálnymi ženami, môžu si aj oni dať urobiť dieťa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moja sloboda končí tam, kde začína tvoja. Pokiaľ by sa tým ľudia držali, tak by nebol tento, ani mnohé ďalšie problémy. Nech si každý myslí čo chce, ale nech to nevnucuje druhým. Nie každý je katolík, nie každý je liberál, nie každý je moslim, každý má iný pohľad na svet, ale pokiaľ sa snaží ten svoj vnucovať, vždy je to vopruz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len problém je, že nie vždy vieme, čo považujú ľudia za vnucovanie. Z mojej skúsenosti už držanie sa za ruky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Doplnim este jednu situaciu, ktora tiez znamena nechceny coming-out v praci.

Proste staci, ked zamestnavatel potrebuje zamestnanca vyslat na sluzobku do niektorej z arabskych krajin, v ktorej je homosexualita trestna a do ktorej tym padom ma zamestnanec pravo odmietnut vycestovat, pretoze by sa mohol sam vystavit trestnemu stihaniu....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak si neurobil coming out na slovensku, prečo by si to preboha robil kdesi v Arábii... Alebo sa bojíš, že by ťa kamenovali rovno na letisku, pretože na kilometer svietis, že si teply?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Normalne sa vacsinou nic nestane, ale ak mas smolu, staci ked sa colnikom na letisku nieco nepaci, alebo sa do niecoho aj nechcene zapleties, vezmu ti mobil a kym im nedas pristupy, tak ta proste nikam nepustia. V mobile potom mozu najst vela veci...
Navyse mam skusenost ze znamy mal potahovacky jedoducho preto ze niekto iny o nom vedel viac ako mal a jeho dovolenku proste vyuzil na to ze ho udal.
Ludia su svine holt...
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 028
 2. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 938
 3. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 892
 4. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 771
 5. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 590
 6. Maroš Chmúrny: Výživný týždeň VIII. - Odborníci, kam sa pozrieš 393
 7. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 324
 8. Soňa Kallová: Ako sme chutnali talianske tiramisu 323
 9. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 312
 10. Filip Švaňa: Chceli sme zmeniť Slovensko. Sme len na polceste 276

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 2. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 3. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 4. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 5. Štefan Vidlár: Ludský odpad
 6. Martina Meriačová: Dážď sú slzy. .
 7. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 8. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 9. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 10. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 3. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 4. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 5. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 6. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 9. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Lyžovačka v lete. Obec hovorí o prínose, ľudia na Donovaloch halu nechcú
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. Komentátor Mark Levin pozýva informátora CIA Erica Ciaramella do jeho show

Už ste čítali?