Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kotleba, potraty a zdravý rozum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Je, suhlasim. Pan Lukas Ondercanin cielene a umyselne svojou propagandou skodi narodu a je len otazkou casu, kedy si to s nim niekto vybavi. Pan Ondercanin si sam vybral svoj osud. Ked niekomu skodim, dotycny sa brani - a je mozne, ze aj zautoci. Pan Ondercanin sa rozhodol vedome skodit vo velkom, rovno niekolkym milionom. Preto predpokladam (a aj dufam), ze nasledky tohto jeho cinu prenho budu velmi bolestive. Az sa tak stane (a ja sa to nahodou dozviem), tak sa usmejem, spomeniem si na mlyny, ktore melu pomaly, ale isto, sadnem si do kresla na slnkom zaliatu terasu s vyhladom na stromy v pozadi, poviem si "aky krasny a prijemny den" a moznoze si aj nalejem trosku bieleho vina. Vynimocne dobre spravy si trosku toho vina naozaj zasluzia. G.S.
Gordyj Slavjanin 04
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To hrdy rusky slovan

"Auribus teneo lupum" je uchyl, ktoreho som kedysi zhasol ako sviecku.

Neverim ti. Ty nedokazes zhasnut nikoho. Ty nie. Naopak, vsetci zhasinaju teba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani autorka,takže v nadpise e , že a muži nemajú do to miešať a v článku zase "Nejako v tom texte nemôžem nájsť zmienku o mužoch." a že na to musia byť dvaja. Ale zrazu na rozhodnutie o aborte nemusia byť dvaja(teda aspoň to vy nenavrhujete). Tak teda čo vlastne chcete. Nie je to dieťa aj toho otca? Podľa vás je. Ale "nechajte rozodnutie na ženy". Píšete, ako as vám hodí.
ďalšia vec, ponúkate veľa variánt riešenia bez interupcie, ale nespomenuli ste, aký závažný dôvod má žena tieto varianty nevyužiť. Iba vyplakávate, že ich určite má. Prečo už zrazu konkrétnosť zmizla?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

otcovia v tychto pripadoch su radi ze zena ide potrat, pretoze sa vyhnu plateniu 20rocnych alimentov na nechcene dieta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To viete odkiaľ?

Robili ste nejaký prieskum?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavý príspevok. Prečítal som si všetky od teba. Súhlasím, že nie je relevantné, kto ten návrh predkladá , ani či ho predkladajú muži, relevantný je obsah a dosah návrhu zákona.
A ešte poznamka k SaS - minimalne jej šef sa podĺa vlastných slov ani necíti byť liberálom a pri referende o rodine by uplne tak ako AZR bol proti manželstvám homosexualov a proti možnosti adopcie párom homosexuálov, Boli to jeho vlastné vyjadrenia a za tie by sa zase nemuselo hanbiť PR oddelenie AZR :)
.
Teraz k veci - situacia nie je trivialne jednoduchá ani z pohľadu kresťana, aj v prikázaní č.5 sú možné viaceré navzájom si odporujúce odpovede, už to bolo napokon prezentované pri IVF, ktoré katolíci berú ako hriech a evanielici od r 1985 nie .Pretože si vyargumentovali , že IVF je akceptovateľné, aj keď je tam prítomné zabitie, tú argumentáciu si čítal ? Doporučujem, keď píšeš z "kresťanského hĺadiska".
Lebo aj katolíci, aj evanjeici sú kresťania.
Uplne z rovnakého hĺadiska dokázal dokonca katolícky prezident Portugalska Aníbal Cavaco Silva podpísať homosexualne manželstvá , nie, žeby skákal od radosti, ale jednoducho to bral ako zlučiteľné s pozíciou kresťana - katolíka. Pokiaľ viem, pápež ho neexkomunikoval:0
.
Teraz obsah a dosah toho, čo predkladá ten navrh zakjona - v situacii, keď aj pri liberalnejšom poňatí klesli UPT v SR z 51 000 v r 1989 na cca 10 000 teraz je iracionalne argumentovať demografiou.
Napokon, nemalo zmysel ňou argumentovať ani za socializmu, keď sa zvyšovali, lebo úhrnná plodnosť bola stále nad zachovnou hodnotou.
Aj keby UPT u nas neboli, TFR nepôjde nad zachovnú úroveň, teda nad 2,1 dieťaťa na ženu, vymierať budeme teda neskôr tak či tak, jedine, žeby bolo podstatne prijatelnejšie prostredie na vychovu detí .
Ani silne katolícka Orava / okres Námestovo / dnes už nemá ani tie 2 deti na ženu, TFR tam pokleslo pod 1,8 dieťaťa na ženu a ešte aj tie ženy, čo majú problémy s otehotnením a chcú isť na IVF sú blokované nezmyselnou rétorikou katolíckych kňazov aký je to hriech.
Dôsledky ak by bol prijatý zakon, ktorý argumentuje katolíckym pohľadom na život a zabitie by mohol byť aj v tom, že by rovnako bolo posudzované IVF, naznaky toho už boli v navrhu zakona Kuffa -Mikloško, kde bolo kriminalizované nielen UPT ale aj IVF a ženy by si mali ísť zaň sadnúť na 12 rokov do väzenia.
V SR sa rodí metódami IVF cca 0,5 % detí, čo je asi 500 pôrodov za rok, 500 žien za rok by si teda sadlo do väzenia.Z tohto hľadiska sprísnenie UPT logicky generuje nebezpečnejšie tendencie a aj z hľadiska kresťana asi neprijateľné. Preto by som skôr od kresťanov čakal, že nepodporia sprísňovanie UPT, ale podporia všetky snahy vedúce k rozšíreniu vejára možností pre ženu, ktorá zvažuje UPT. Bolo to aj v blogu. Asi takto
https://www.rodinka.sk/zena/pr...
.
Tvoj názor ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zober do úvahy, že pri jednom umelom oplodnení sa zničí viac životov "plodov" ako pri jednom potrate. Pre úspešnosť umelého oplodnenia sa vyberajú z viacerých "plodov" tie najvhodnejšie, často posúdenie, ktorý z "plodov" sa ponechá žiť, ktorý sa utratí, ktorý pôjde do mrazáku a ktorý do maternice záleži od posúdenia zamestnanca, ktorý vykonáva výber.
Niekde bolo uverejnené, že pri 1 pokuse o umelé oplodnenie - úspešné alebo neúspešné, zahynie priemerne 12 "plodov". Tie čo sú v mrazáku a dostanú šancu na prenos do maternice by nemali byť do tohoto započítané.
Nepracujem na takom pracovisku, tak kto chce, môže si údaje upresniť tam. Môže sa aj líšiť jedno pracovisko od druhého v počte zahubených "plodov" pripadajúcich na 1 tak úspešné ako aj neúspešné umelé oplodnenie.

Ak je pravda, že sa úspešne oplodní 500 žien ročne, tak len na úspešné oplodnenia by pripadalo ročne 6200 zabitých súrodencov týchto detí z umelého oplodnenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je nič príjemné žiť s vedomím, že aby som mohol žiť, museli rodičia nechať zabiť mojich súrodencov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne toto riešilo stanovisko evanjelickej cirkvi a v r 1985 to vyriešilo tak,že sa pozeralo na to z hľadiska vzniku života / bez IVF by život nevznikol / čo bral ako najvyššiu hodnotu, Preto to hriech pre túto kresťanskú cirkev nie je. Pre katolíkov je to hriech a to aj keby bam neboli zničené žiadne embrya,proti IVF ostala totižto vyhrada "porušenie plodivej sily"
Ak to berieš retorikou zabitých súrodencov , tak potom ten navrh Mikloška- Kuffu, ktorý chcel ženu po IVF trestať 12 rokmi väzenia je aj málo :)
.
To sme dopracovali - SR prepláca zo zdravotného poistenia prvé 3 cykly umelého oplodnenia ako súčasť liečby neplodnosti / v Izraeli bez obmedzenia, dokedy žena neotehotnie /, no ale keď sa na to pozrieme optikou zabíjania súrodencov, tak nielenže by to nemala SR preplácať, ale priamo hadam na aj na doživotie tie ženy zavrieť , však zabíjajú súrodencov.
A to som písal Mikloškovi, čo ho to napadlo taký zakon presadzovať
Stačí k tomu téza, že život začína počatím a vedomé zničenie života je vražda.
Koniec. Logicky to dovedie k tomuto, viď Mikloško
"„Keď definujeme, že ľudská bytosť je bytosťou od počatia, potom za zabitie plodu podľa zákona platia rovnaké tresty. Žiaľ, aj pri umelom oplodnení sa ničia oplodnené vajíčka, hádam sa nájde metóda, kde to tak nebude. Návrh zákona je maximalistický, na základe kresťanského učenia a aj rokovanie v parlamente ukázalo, že je to téma hodná diskusie.“
https://www.cas.sk/clanok/3391...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je iný Moloch, ktorému sa obetuje

Pre neskrotnú túžbu mať svoje vlastné dieťa (keď to nejde prirodzenou cestou, tak aspoň umelou cestou, oplodnením v skúmavke), tie ženy nenechávajú zabiť svojich súrodencov, ale súrodencov svojho umelo počatého dieťaťa, teda ďalšie svoje vlastné deti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Farmafirmy vylobovali?

Prvé 3 pokusy zaplatia zdravotné poisťovne - aj z poistného ľudí, ktorí s týmito praktikami nesúhlasia a pokladajú ich za nemorálne.
Nie je to lacná záležitosť - platia sa za to riadne pálky.

Okrem toho drahé hormóny, ktoré užívajú ženy pred umelým oplodnením sa často platia zo zdravotného poistenia aj pri ďalších pokusoch o otehotnenie, nie iba pri prvých troch. Je to obchádzanie zákona o zdravotnom poistení, keď je v zákone zaplatenie 3 pokusov vrátanie hormónov, nejako často sa tie hormóny pre ďalšie pokusy "prehliadajú"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chcem sa opýtať ako sa ECAV vyjadrila

k tomu, keď sa "zvyšné" bábätká z umelých oplodnení používajú na rôzne pokusy (a to aj vedecké pokusy), na rôzne výskumy alebo keď sa ich orgány a časti tela využívajú vo farmaceutickom a aj v kozmetickom priemysle.
Súhlas rodičov týchto pokusných bábätiek s týmito praktikami sa nevyžaduje ani sa s nimi rodičia neoboznamujú.
Považuje to ECAV za hriešne konanie alebo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tie deti sú už mŕtve

Použiť orgán alebo tkanivo z mŕtveho človeka na výskum alebo na liečenie živých ľudí nie je hriech. Použiť orgán alebo tkanivo z mŕtveho človeka do kozmetických prípravkov je morbídne, ale to je viac problém etický ako morálny.

Horšie je to tam, kde robia výskumy na živých plodoch, ktoré pochádzajú z umelých oplodnení, ale v konkrétnych prípadoch boli "zvyšné"
- lebo rodičia si neobjednali od pracoviska IVF desatorčatá, ale len jedno dieťa, maximálne dvojčatá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nezavádzaj Milan, šéf SaS Sulík určite nemá také isté názory o rodine ako AZR, Keby mal také isté názory, nebol by nosil tričko s "hrdým" heslom JBM na rodinu, JBM AZR alebo tak nejako.
Iba že by bol prezliekol politický kabát a zmenil názor....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

parlament má v parlamentnej demokracii právo rozhodovať aj o ženách, tie nie sú nijak vyňaté z jeho právomoci a preto je požiadavka na nerozhodovanie mužských poslancov v tejto veci jasne namierená proti parlamentnej demokracii, nehovoriac o tom, že je diskriminačná (vylučovať mužov z rozhodovania o spoločenských otázkach na základe pohlavia je diskriminácia).
autorka by sa mala nahlásiť na prevýchovu, odporúčam kontaktovať šéfredaktorku SME, tá by mohla odporučiť nejaký kurz rovnosti a demokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

toto nieje niečo aktuálne čo treba súrne riešiť.. mame voľby a strany majú volebný program.. tak nech si to strana dá do volebného programu a stým ide do volieb..

aby som nezabudol, stále počúvame aká tu je sloboda a demokracia.. tak každý má právo sa rozhodnúť.. a toto je zrovna ten prípad keď sa má žena rozhodnúť.. a nie zákon.. alebo potom odložiť nechcené dieťa pred dvere kostola alebo kotlebovcom..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli? 1 173
 2. Stanislav Martinčko: Kočner, Kočner ty si veľký beťárisko!! 630
 3. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 442
 4. Peter Slamenik: Bez ochrany ani krok 234
 5. Jaromír Šiša: Putování po Transsibiřské magistrále, zastavení čtvrté, Krasnojarsk. 159
 6. Aleš Tvrdý: Milovaná aj nenávidená. Taká je Čína 139
 7. Mišo Šesták: Voľakedy sme si vedeli onakvejšie vynadať 99
 8. Eva Gallova: Neviem, či je pravda, že ženy vedia... 96
 9. Transparency International Slovensko: Ako Martin Daňo zneužíva myšlienku transparentnosti 91
 10. Rudolf Pado: Ružín opäť smetiskom 88

Rebríčky článkov


 1. Martin Turčan: Don Quijote
 2. Juraj Hodul: Poznáte zjazd z diaľnice D2 - výjazd Stupava ? Prečo niekto nerozmýšľal?
 3. Štefan Vidlár: Apel agitkový
 4. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli?
 5. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 6. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 7. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 8. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 9. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 10. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 3. Laššáková nevie vysvetliť vyše pol milióna za galavečer
 4. Mlčať o smrti mladej ženy bola taktika, tvrdí polícia. Páchateľa nemá
 5. Smrť Violy nie je tragédiou temnej uličky
 6. S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných
 7. V Košiciach sa zrazili dve autá, jeden vodič zomrel
 8. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje
 9. Slováci dostanú druhú šancu. Ich prvým súperom bude Írsko
 10. Odsúdený exposlanec Smeru: Nechápem, čo robím v Gorile

 1. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 2. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 3. Na obranu Jaroslava Danišku
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Nová nahrávka: Fico mal Kočnerovi sľubovať pokoj od policajtov a daniarov
 8. Ľudia blízki Mostu-Híd a SNS si spravili zo štátneho Agrokomplexu malý Klondike
 9. Kočner na ďalšej nahrávke o tajnej dohode s Ficom: Ak budem mať pokoj, ty budeš premiér
 10. Tri roky uvostatu, prevádzka, nápady, spolupráce

Už ste čítali?