Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako Dve ruky už dlho išli ku dnu a kam idú teraz (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

už teraz sa bojím posledného článku... :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napriek tomu prosim nevahajte a uverjnite co najviac, nech sa konecne otvoria oci aj tym par ludom, co tam este maju deti. My sme odtial dceru zobrali este pri deleni SuF / Fantazia a dobre sme urobili. Spravy z Fantazie a Dvoch ruk boli stale hrozivejsie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nebojte sa ozvať, ktorým bolo ublížené, myslíte, že Vaše dieťa na to zabudne? Možno teraz je v pohode,ale počkajte si a dôsledky tohoto ubližovania sa určite dostavia. Píšem z vlastnej skúsenosti.Hovorte a nebojte sa.Aby Vám to Vaše dieťa neskôr nevyčítalo, to by bolelo asi viac.Žiadne dieťa na to nezabudne,len si to odloží
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

. . .

Ja sa stále pýtam, že ako je možné, že táto pseudo-alternatívna škola, ktorá funguje na cudzorodej idelógii, inštruktorom-,,infiltrátom", umelo a rafinovanými metódami z nich ,,formovať" legionárov, lojálnych k Rusku, ešte stále má oprávnenie fungovať?!

Skôr ako svoje dieťa zapíšem do školy, tak si o nej pozisťujem čo najviac informácií, aj od ,,odídencov", na internete. Už častá fluktuácia učiteľov o niečom svedčí.

Môj, známy, pedagóg, kt. pôsobil na štátnej strednej škole mal skúsenosť so študentom, kt. sa podelil o zážitky, z tzv. ,,Kurzu prežitia", niekoľko km od BA. Presťahoval sa na Slovensko so svojou rodinou, bol ruskej národnosti, pochádzal, tuším, niekde od Odesy. mal záchvaty agresivity a nekontrolovateľného správania. Pochválil sa aj pozvánkou od vtedajšieho riaditeľa Zväzu slovensko-ruského priateľstva, J. Čarnogurského na posedenie. Asi pri samovare a búbľikoch :-) Hm...

A čo tí ,,naši" novodobí" branci ? Viď blog :
https://dennikn.sk/blog/176650...

Už dávno som si všimla, že niektoré organizácie, s extrémistickou ideol. snažiace sa verbovať mládež na Slovensku,ale napr. aj v Maďarsku, taktiež propagujú cez predaj tričiek so sloganmi Putina, Rusko a pod.
Určite to nebude náhoda... deje sa to plíživo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

. . .

...riadená inštruktorom-,,infiltrátom"

...so zámerom umelo a rafinovanými metódami z nich formovať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka za článok.

Tiež som tam mal syna, no odkedy sa tam infiltroval sibírsky medveď, išlo to so školou dole vodou. A tie jeho semináre... Ako môžu o vzťahoch rodičov a detí kázať ľudia, ktorí sa vlastných detí vzdali... Zahrajte si na balalajke, popreháňajte deti s bičíkom, a vaše problémy pominú. A niektorí ľudia im to žerú. Je to na zaplakanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo, preboha, tie deti tam ešte sú???? Štát nemôže zasiahnuť, keď sa kriví charakter a osud malých detí? A rodičom celkom hrabe?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ktorý štát?

Príde mi mierne nemiestna táto otázke v kontexte mafiánskej diery zvanej Slovensko, kde naveľa-naveľa odstupujúci policajný prezident dá rozhovor jednej z hlavných hlásnych trúb ruských vplyvových agentúr...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Inspekcia

Uvedena skola bola casto za posledne roky preverovana inspekciou ministertva. Da sa poveddat ze asi castejsie ako ine. Mate k dispozicii nejake zavery inapekcie za poslednych 5-6 rokov? Nezlyhala tu statna kontrola?9
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je potrebné apelovať najmä na tích rodičov, ktorí tam mali svoje deti aby sa nebáli a hovorili. Dvihnúť výstražný prst a povedať už dosť. Ja osobne som tam nemal svoje dieťa, ale poznám jednu osobu, ktorá tam mala a asi ešte má "problémové dieťa". Škola im dala v podstate nič. Tá osoba akurát spálila všetky mosty za sebou ak sa to dá povedať tak za svojou minulosťou. Ba dokonca sa vzdala dieťaťa, o ktoré sa stará nerodič. Toto všetko táto komunita vie a podporovali to. Takíto ľudia s hrdosťou robia osvetu týmto metódam resp. nemetódam. Už stačilo!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

AUTOROVI

Kontaktujte Výbor NR SR pre vzdelávanie.
Ak sa podarí preukázať nesúlad so zákonmi, nariadeniami a predpismi SR, tak škola bude zakázaná,
snáď aj dôjde i k obmedzeniu výkonu povolania jednotlivých osôb.
Ak nie, tak ich dostanete jedine na sexuálne zneužívanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A neuveríte, doteraz aj po dvoch predchádzajúcich článkoch sa budú niektorí stavať za týchto magorov. Smiešne ale zaroveň tragické na tom je, že oni chcú byť za vlkov a nevidia aké sú zmanipulované ovce. Ale príde čas a som veľmi zvedavá ako sa potom postavia voči vlastnému svedomiu ak im v tej zmanipulovanej duší ešte vôbec nejaké ostalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlas Kamimami

"naprosto" súhlasíma štve ma ten zľahčujúci postoj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Empower the Child

Vsimnite si prosim aj facebookovu stranku Empower the Child. Kriticka poznamku zo vcera mi vymazali, dal som ju znovu :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vydrzala tam asi 10 minut, uz ju zmazali a mna zablokovali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zajímavá sbírka účelově vybraných a absurdně interpretovaných informací.Diskuze zavání cenzurou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ucelovo vybratych? Samozrejme, predpokladam, ze v skole sa (aspon teda dufam) ucili aj o tom, ake i/y sa pise v slove ryba. A o tom nebolo v blogu ani slovo, no hrozne. Alebo inak - ak o vrahovi povieme, ze je vrah, je to takisto ucelovo vybrata informacia, ved v drvivej vacsnie dni svojho zivota predsa nikoho nezabil, ze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Informácie zo zásady delíme na dva druhy - účelové a účelové. Mne tu zaváňajú iba pečené bravčové rebierka a tie budem mať na obed.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1. časť reakcie na článok

Dobrý deň. Volám sa Janette Jirkův Lacková zvaná Lúča. Reagujem na jeden odstavec z posledného blogu o odkrývaní vecí ohľadom školy Fantázie, ktorý sa dotýka mňa osobne. Ako začať? Na mojom začiatku bola začínajúca povinná školská dochádzka môjho syna. Bol aktívnejší, smelší a aj agresívnejší ako jeho rovesníci v štátnej škole a po 12 poznámkach, ktoré upriamovali pozornosť na jeho nedostatky byť v súlade s nastavením bežnej školy, začali sme s manželom hľadať alternatívu. V tej dobe sme mali na výber z dvoch súkromných škôl, z ktorých „vyhrala“ (v tom čase) Škola u Filipa. Keď sme videli, ako deti presviedčajú o 17 hod. svojich rodičov, že ešte chcú ostať v škole a mali sme možnosť byť na vyučovaní a vidieť učiteľky, ktoré sa na konci dňa usmievajú a sú šťastné, naše rozhodnutie bolo jednoznačné.
Po určitom čase (nepamätám si presne), prišiel do školy zriaďovateľ, ktorého som ja ako rodič poznala oveľa, oveľa menej ako Aleša, v tej dobe riaditeľa Školy u Filipa, s návrhom, že Aleš ako riaditeľ končí. Okolnosti sme nepoznali, ani sme neboli podrobne informovaní, len sme dostali informáciu, že nie je dobrým manažérom. Keďže Aleš bol pre nás rodičov nositeľom myšlienky, každý deň žil s našimi deťmi v škole, bolo veľmi jednoduché sa za neho postaviť. Okrem jednej učiteľky, ktorá bola následne riaditeľkou pokračujúcej Školy u Filipa, odišli ostatné učiteľky s Alešom. Rodičia sa mohli v tej dobe rozhodnúť, ktorú školu uprednostnia. A tak sa ja stalo. Pre našu rodinu boli životné zručnosti dôležitejšie ako len samotné vedomosti, tak sme sa rozhodli pre Fantáziu. Pamätám si na to, ako sme poniektorí rodičia telefonicky obvolávali súkromné školy na Slovensku, aby naše deti mohli plynule pokračovať od septembra v nasledujúcom ročníku pod záštitou inej súkromnej školy. Alešovi sa podarilo dohodnúť na cca ročnej záštite so súkromnou školou v Ružomberku. V tej dobe sa viedla aj diskusia o peniazoch. Keďže sme podnikali a mali sme tú možnosť, zmluvne sme poskytli Alešovi pôžičku. Jednalo sa predsa aj o naše dieťa. Zmluva je dodnes k dispozícii k nahliadnutiu. Pôžičku nám Aleš splatil a neostal nám dlžný. Prvý stupeň vo Fantázii bol raj pre nášho syna. Zadefinované pravidlá, dôsledné učiteľky a iné perly, ktoré boli deťom k dispozícii, by mohli mnohí závidieť.
Prvé rozčarovanie prišlo, keď sa otvoril druhý stupeň. Kým sa na prvý stupeň robil náročný výber učiteľov a dlhá príprava, na druhom stupni sa toto nedialo. Niet sa čomu čudovať. Učiteľ v súkromnej škole na druhom stupni má smiešny úväzok a preto je len hosťujúcim učiteľom na pár hodín. Niektorí učitelia druhého stupňa neboli dostatočne kompatibilný s prvým stupňom a z bežných škôl si priniesli niektoré čudné návyky, ako napr. meškanie na hodiny, neskoré príchody do školy, neprezúvanie sa. Aleš ako učiteľ bol prvostupniar. Dal učiteľom voľnú ruku. Rodičia mohli navštevovať vyučovacie hodiny bez nahlásenia kedykoľvek a tak sme mali možnosť vidieť rozdielny prístup a spôsob výučby v porovnaní s minulosťou.
V marci, keď bol môj syn v šiestom ročníku , vypadol fyzikár. Ja som ukončila VŠLD drevársku fakultu, ktorá je vo veľkej časti zameraná na fyziku, technicky som si trúfala odučiť hodiny fyziky, kým nájdu kvalifikovaného učiteľa pre alternatívny spôsob výučby. So školou som žila od samého začiatku, poznala som prvý stupeň, absolvovala som školenia učiteľov a tak som v marci ukázala vedeniu a budúcim kolegom moju ukážkovú hodinu fyziky. Moje hodiny mali úspech, preto som dostala možnosť učiť fyziku aj ďalší rok. Učenie bol môj detský sen. Na pedagogickú školu som sa nedostala, lebo ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2. časť reakcie na článok

Na pedagogickú školu som sa nedostala, lebo som sa čestne priznala k hodinám náboženstva. V tej dobe to bola stopka k vysnívanej kariére učiteľa. Keď som dostala ponuku ostať učiť na škole, hneď som začala navštevovať DPŠ na Karlovej univerzite v Prahe, aby som splnila kvalifikačné požiadavky.
Na nešťastie som prijala aj pozíciu technického manažéra, ktorý mal dozerať na plnenie povinností, keďže sťažnosti rodičov na neskoré príchody na hodiny sa stupňovali. Medzi kolegami na druhom stupni som nebola obľúbená, lebo som mala iný štýl výučby. Do toho som sa veľmi dôsledne zhostila pozície technického manažéra so všetkými neobľúbenými kontrolnými činnosťami.
Možno kvôli vyššiemu úväzku som dostala aj hodiny etiky. Som človek vychovaný na rozprávkach, kde dobro vyhráva nad zlom. Rozprávky ma naučili čestnosti, odvahe a iným cnostiam, ktoré by mali byť súčasťou života každého človeka. Byť dobrým vzorom a dobrým človekom je najlepší spôsob učenia. Niekedy v septembri, keď som premýšľa ako hodiny etiky učiť ma oslovila mamka spolužiaka môjho syna a dohodla mi stretnutie s M.Č., práve ohľadom učenia etiky. Stretnutie prebehlo a tam som sa zoznámila s kompletnou metodickou príručkou, nahrávkami a brožúrkou Cesta ku šťastiu, ktorá je prepisom nahraného textu. Pozrela som si ju a ocenila som kvalitu týchto materiálov. Okrem ukázaných materiálov mi bolo povedané, že celá metodika je na ministerstve školstva tesne pred schválením. V tej dobe som sa k lepším materiálom, lepšie povedané k žiadnym iným, nedostala. K materiálom sa vyjadrovala trojčlenná komisia zostavená z troch učiteľov a nenašli tam nič, čo by malo ohrozovať žiakov. Nahrávky sú ešte dnes na youtube ako verejne dostupný materiál. Keď som sa dodatočne pýtala, aké nebezpečenstvo z týchto materiálov plynie, bolo mi povedané jednou učiteľkou na druhom stupni, že nežiadúce je meno autora. Pamätám si, že som obchádzala kníhkupectvá a našla som diela tohto autora verejne predajné. Dodnes mi nikto nevysvetlil, v čom spočíva nebezpečenstvo týchto nahrávok a prečo, ak je to nebezpečné, je to verejne dostupné. A prečo sa to nerieši plošne a nezakáže sa činnosť takýchto združení na Slovensku. Žiadny úmysel šíriť sektu nemal ani zriaďovateľ, ani ja, ani nikto v tejto škole. Kolegovia, ktorým sa nepáčilo, že stratili možnosť porušovať pravidlá, konečne našli niečo, čím mohli zmanipulovať rodičov cez strach z nejakej sekty. Petícia sa konala za mojim chrbtom, nikto sa neprišiel opýtať na môj uhol pohľadu a keď som bola pozvaná na zhromaždenie 8.3. 2011 ani som len netušila, čo sa ide diať. Takto riešili v tej dobe situáciu dospelí ľudia a nehanbili sa na to zneužiť aj maloleté deti. Na druhý deň po tomto stretnutí, ktoré by mohlo dostať názov „Inkvizícia v priamom prenose“, som po odporúčaní Aleša, túto školu opustila.
Ešte pár viet ku p. Bartkovi. S Kamilom sme boli kamaráti. On aj s deťmi navštevoval nás, my jeho. Ja som mu dávala pekné spätné väzby na jeho učenie, on na moje. Pokiaľ viem, dal výpoveď sám s tým, že ak ma nevyhodia, odíde on. Vedenie sa za moju prácu postavilo a jeho podaná žiadosť o výpoveď nadobudla platnosť. Ostatní učitelia odišli až po mne. Predpokladám, že každá výpoveď je písomne zdokumentovaná v archíve školy.
Čo sa dialo so školu po dátume 9.3.2011, neriešim.
Môj názor na Aleša, k dobe môjho pôsobenia do marca r.2011, je nasledovný: je veľmi ďaleko od bežných ľudí, preto mu málokto rozumie. To, čo on robil vo svojej škole pred cca 10 rokmi, to niektoré súkromné školy dnes len objavujú.
Nepáči sa mi postoj autora týchto článkov, lebo je jednosmerne zaujatý.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Máme najdrahšie potraviny i naftu, všetko nekvalitné!! Prečo ?? 4 721
 2. Marta Balážová: Len tak na okraj …a verejná mienka v Zlatých Moravciach ... 4 506
 3. Vladimír Bednár: Koľko F-16 naozaj potrebujeme 4 170
 4. Juraj Halička: Tupozrakosť už dokážeme liečiť v každom veku – Počítačovými hrami 3 001
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Takáčovci plánovali vraždu policajta. On ich vyšetruje 2 650
 6. Katarina Antenozio: Bol som vždy ten druhý 2 407
 7. Peter Remeselník: V Žiline narazilo auto do ľudí, vodič z miesta ušiel. Polícia ho nepotrestala ! 2 248
 8. Monika Kozelová: Osadníci v Sečovciach si školu nedajú. 2 194
 9. Robert Puk: Jedno tragikomické, bratislavské, zastupiteľstvo 2 168
 10. Miro Jurkovič: Neviňte plasty. Problémom sú ľudia 2 138

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Matematika naša (ne)každodenná
 2. Jakub Zibura: Z histórie Arabov I.
 3. Jakub Tinak: Nebankovky sú veľmi nebezpečné. Banky mi nechceli požičať pre nízku mzdu.Bojím sa exekúcie
 4. Klaudia Hátašová: /Ne/Zdravotníci
 5. Naďa Mitanová: Dieťa ulice. Ako sme s deťmi hľadali pomoc(2.časť)
 6. Peter Slivovic: Definícia Zlata
 7. Milan Lacúch: Radosť a bolesť. Ako sa dajú využiť k duchovnému vzostupu?
 8. Monika Sedláková: Európska migračná kríza
 9. Martin Orálek: Jak jsem těžil zlato v Ghaně 39
 10. Ondrej Michalička: Airbus Beluga XL - veľryba v oblakoch

 1. Chcel Sagana nechať za sebou. Potom s ním prehral ako na majstrovstvách sveta
 2. Ohlasy: Zelený Slovák Sagan predviedol svoju dokonalosť
 3. Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri
 4. Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?
 5. Sagan vysvetlil, prečo správu o rozchode s manželkou oznámil počas Tour
 6. Strieľal iba raz, na Mexičana vo svojej záhrade. Britský komik zašiel ešte ďalej ako Borat
 7. Marček vraj berie na Krym aj poslancov Smeru, v strane o nikom nevedia
 8. Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí
 9. Do spravodajstva RTVS prichádzajú tváre z iných televízii, nemusí to stačiť
 10. Trumpov právnik nahral rozhovor o platbe pre modelku

 1. Kedy začnú stíhať pašeráka Kaliňáka? Vietnamec sa priznal k podielu na únose
 2. Skutok sa nestal: Smerák Jánoš podľa súdu netýral manželku
 3. SNS tradične zakrýva neschopnosť a korupciu svojich nominantov za národný záujem
 4. Snímky z dronu nad klubom Nočných vlkov? Vidieť tanky aj obrnené vozidlá
 5. Keď kalamita príde vhod. Rakúšan u nás ťažil drevo napriek zákazom
 6. Súdna moc v kazajke Smeru: Jánoš nespáchal zločin v kauze týrania ženy a dcéry
 7. Ruskí "Noční vlci" si vytvárajú "nory" už aj nás, úradom to nevadí
 8. Pamätník Kuciaka a jeho priateľky z centra Košíc záhadne zmizol
 9. Danko a Biľakove deti z parlamentu ohrozujú územnú integritu Slovenska
 10. Minister Richter sa chystá premrhať milióny eur s pochybným výsledkom

Už ste čítali?