Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

2. časť : Moje zistenia v kauze Cervanová. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Euráče z Nitry prišli,

úloha splnená :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kľúčové na pochopenie prípadu jeZimáková

Kľúčové na pochopenie prípadu je Zimáková.

Zimáková bola medzi mlynskými kameňmi.

Báť sa pri výsluchu za komančov bolo prirodzené, zvlášť ak išlo o vyšetrenie vraždy. Bolo by nelogické keby sa Zimáková nebála, keby nemala z výsluchu strach, pritom výsluch trval do noci. Netreba si robiť ilúzie o praktikách vypočúvania za komančov. To ale nie je argument na nevinu Nitranov!
Nitrania sa jej vyhrážali smrťou priamo na mieste činu, stačilo málo, a mohla skončiť ako Cervanová. Na druhej strane sa jej policajní komanči vyhrážali následkami z krivej výpovede. Zimáková si potom radšej vybrala väzenie za krivú výpoveď.

Výpoveď Zimákovej z vyšetrovacieho spis z roku 1981 pred vyšetrovateľom Lamačkom a prokurátorom Valašíkom, prečo odvolala výpoveď:

"Vzhľadom na to, že som mala a ešte aj mám pochybnosti, že by sa mi mohli páchatelia pomstiť aj mojej rodine, nakoľko som dostala anonymný list, z obavy že budem musieť vypovedať na súde ako svedok a páchatelia sa na súde dozvedia čo som vypovedala, som sa dva tri dni pred tým rozhodla odvolať výpoveď, ale pravdivé je to čo som už vypovedala predtým.

Kľúčová je aj táto časť výpovede Zimákovej z miesta činu:

"Všetci vystúpili aj s dievčaťom, ja som zostala sedieť v aute. Počula som ženský krik. Najstrašnejšie bolo keď sa vrátili, mala som pootvorené dvere a v polkruhu okolo dvier stáli všetci /menuje jednotlivých Nitranov/ Videla som, že majú strach v očiach, že to pôjdem na nich povedať. Vyhrážali sa mi, že keď niečo pôjdem povedať, dopadnem ako ona. Najviac sa mi vyhrážali Čerman, Kocúr a Dúbravický. Bála som sa, povedala som, že budem ticho, na moju obranu sa postavil Roman Brázda, ktorý im hovoril, aby mi dali pokoj, že on ma dlhšie pozná a že sa za mňa zaručí, dali pokoj, že on ma dlhšie pozná a že sa za mňa zaručí.

Paradoxne MUDr. Zimákovej tak zachránil život Roman Brázda, ktorý zomrel pred pár týždňami.

http://www.tvnoviny.sk/domace/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

škoda,

že sa bloger nezaoberá tým, čo sa dialo "v podzemí" počas vyšetrovanie -- nitrianski komunistickí papáláši sa ocitli v plnej zbroji, vyhrážali sa,robili rôzne nátlaky, a slovenskí komunisti a policajti držali huby a pomáhali zahmlievať -- zhováral som sa s Lachmanovým príbuzným:Lachman sa bál , až zelenel, ale nebál sa polície, bál sa nitrianskej mafie -- mali ste vidieť, čo príbuzní vystrájali na procese -- a odcitujem telefonát jednému z novinárov, ktorý napísal o procese: pán redaktor, máme páky, aby sme chlapcov odstali von, a potom aj vy dopadnete ako cervanová... čo tak pustiť sa do toho, pán šáteK
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To ste asi nečítal tento článok.

Je tam napísané, že výsluchy boli protiprávne a protizákonné. Za použitia takýchto praktík sa dalo z obžalovaných vydolovať akékoľvek svedectvo. Zimáková sa bála vyšetrovateľov - na nahrávke je to počuť nespočetnekrát. Aby vyšetrovatelia odôvodnili jej odvolania, tak ju vždy prinútili aj vypovedať, prečo vždy keď ju zatvorili sa opäť vrátila k usvedčujúcim výpovediam a aj niečo navyše.Takto vznikli bájky o anonymnom liste, o tom, že sa bojí nitrančanov, alebo, že jej Roman Brázda zachránil život. Na súde, kde sa už vyšetrovateľov nemusela báť, povedala pravdu - v Bratislave v ten večer nebola a únosu, znásilnenia a vraždy sa nezúčastnila.
Lachmanovi, ktorý aj na súde falošne obviňoval nitrančanov, sa po návrate z basy ani vlas na hlave neskrivil odvtedy až dodnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bájky Nitranov

Ak hovoríme o bájkach, tak dve najväčšie sú od Nitranov.

Prvá bájka je tá, že sa pred skutkom nepoznali. Fakty: Poznali sa, a niektorí sa poznali veľmi dobre.

Druhá bájka bola tá, že nájdené telo nepatrilo Cervanovej. Fakty: Telo opoznal otec Ludmily Cervanovej podľa špecifických prstienkov, ktoré sa našli na tele.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je

to milé, že bola opoznaná, ale kde sa potom tie prstienky stratili?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Táraninky

Keď píšeš takto všeobecne, tak to nedáva význam. Je veľký rozdiel či sa nitrančania navzájom poznali v roku 76,78,81 a dnes (dnes sa už poznajú všetci navzájom). Napríklad taký Lachman v roku 1982 ešte vôbec nepoznal Zimákovú – Vozárovú. Na súde jej dokonca vykal a oslovoval ju: ˮvy pani doktorkaˮ.
Takže bájka je to čo tvrdíš ty, (že sa pred skutkom poznali). Buď konkrétny - napíš, koho v roku 1976 poznal napr. taký Beďač.
O tom, že otec opoznal telo neexistuje žiaden doklad (protokol), ale o tom že obeť pri pitve nemala špecifické prstienky na prstoch protokol existuje (pitevná správa).
Takže bájka je to, čo tvrdíš ty – otec neopoznal TELO podľa prstienkov, lebo pri opoznaní ich nemala na TELE. Opoznal zvlášť prstienky (v inom čase a na inom mieste) a o tom aj existuje protokol. Mimochodom tieto prstienky sa stratili na polícii (policajti ich ukradli mŕtvej), to je skutočne excelentná práca polície – nie, je to hnus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.

Nitrania sa poznali, tie fakty sú známe.


Treba si uvedomiť, pod akým tlakom boli svedkovia, ktorí sa s Nitranmi poznali. Je zaznamenané, ako Andrášikov brat Ľubor tlačil na Zimákovú, vyhrážal sa jej, že ak nezmení výpoveď, bude zlikvidovaná jej mama alebo dcéra.

Vďaka agentúrnej sieti vo väznici máme takisto operatívny záznam, kde Andrášik v cele vopred hovorí, že Zimáková stiahne výpoveď späť, a tak sa skutočne stalo. Ten nátlak bol brutálny.
www.postoj.sk/23174/nepochybujem-ze-cervanovu-zabili-odsudeni-nitr ania-
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klameš!

V tom článku Kliment nepovedal že prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.

Kliment povedal: Treba zdôrazniť, že Cervan identifikoval zavraždenú dcéru jednak na základe dvoch prsteňov. Boli to úplne špecifické prstene, z Izraela jej doniesol zlatý prsteň s nápisom I love you, ...

Odkedy je sýrske Aleppo v Izraely?

No a konkrétne si neodpovedal ani na moju otázku: koho v roku 1976 poznal napr. taký Beďač.

A pod akým tlakom bola Zimáková zo strany nitrančanov - to nitrančania ju trápili celé dni od rána do noci na vyšetrovaní, to nitrančania ju najmenej šesťkrát predviedli na vypočúvanie, to nitrančania ju zatvárali do cely predbežného zadržania, to nitrančania ju zatvárali do vyšetrovacej väzby, to nitrančania sa jej vyhrážali že jej zoberú titul a že pôjde do basy?

Kde je zaznamenané, ako tlačil Lubor na Zimákovú - niekde v jej protiprávne vynútenej výpovedi? Kde konkrétne?

Tu diskutujeme pod článkom, ktorý dokázal, že nasadenie agentúrnej siete bolo protiprávne a protizákonné. Ako môžeš prezentovať výsledky protiprávneho jednania ako relevantné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Cinnost STB bola v tych casoch casto a v mnohych pripadoch protizakonna. Napriek tomu nam dnes archivne zvazky spolupracovnikov STB a ich akcii sluzia ako "RELEVANTNE", napr. na dokazovanie byvalej spoluprace s STB...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto klame?

Kto opoznaval telo Cervanovej? Sudca Kliment? Nie je dolezite co povedal sudca Kliment na inom mieste v inom rozhovore (mimochodom omylom hovoril o prsteni z Izraela). Dolezite je (o prstenoch) toto:
"Pritom na spochybnenie totožnosti Cervanovej neexistujú žiadne rozumné dôvody.

Jednak nie je vôbec pravdou, že nikto z rodičov osobne neidentifikoval mŕtve telo svojej dcéry. Margaréta Cervanová, matka zavraždenej Ľudmily, vo svojej knihe „Prípad Ľudmily Cervanovej“ opisuje, ako spolu s manželom prišli na Ústav patológie na Sasinkovej ulici v Bratislave.

Pani Cervanovú vtedy pracovníci ústavu zadržali, povedali jej, že by sa jej naskytol hrozný pohľad, pretože telo je napuchnuté a rozmočené.
Do pitevne vstúpil jej manžel a pani Cervanová na tú chvíľu už nezabudla: „Keď manžel vyšiel z pitevne, bol biely ako krieda. Povedal len jedno slovo: Hrozné!“

Samozrejme, svoju dcéru, ktorej telo bolo vo vode niekoľko dní, už nemohol rozpoznať ani otec (jasne o tom svedčí fotodokumentácia, ktorá je súčasťou spisu).

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže z toho je jasné, že vlastne telo Cervanovej NEOPOZNALI !
Priamo telo neopoznal nikto relevantný - ani rodičia.
A bohužiaľ, pri tej dôveryhodnosti vyšetrovateľov, že sa našli nejaké osobné veci Cervanovej, je dosť nedostatočný dôkaz (že išlo naozaj o telo Cervanovej) ...

Okrem celého radu nezákonností postupu vyšetrovateľov, ako to ukázal p.Šátek, je aj celá obžaloba deravá ako cedník. Na základe toho niekoho odsudzovať na trest smrti, sa skutočne približuje pomerom z 50 rokov.
Neskutočná arogancia justície.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty klameš 3/3

A ešte sa aj usvedčuješ z klamstva vo svojom vlastnom príspevku.
Tvrdíš, že matka TELO nevidela.
Tvrdíš že otec TELO nespoznal.
A tiež tvrdíš, že: ,,nie je vôbec pravdou, že nikto z rodičov osobne neidentifikoval mŕtve TELO svojej dcéry.´´
Tým vlastne popieraš svoje predošlé tvrdenia a teda najmenej v jednom výroku klameš.

A čo si ty hovorca sudcu Klimenta? To on sa vyjadril, že Cervan kúpil prsteň v Izraely. Aj doteraz to tam v tom článku je, nikto to ešte neopravil. Ako ty môžeš vedieť, že ,,omylom hovoril o prsteni z Izraela´´, ty vidíš do jeho hlavy? Ty vieš, kedy sa on mýli a kedy sa nemýli?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prstienky Cervanovej opísala lekárka

Prvá mladá 24 ročná okresná lekárka MUDr. Kalašová, ktorá bola na mieste činu pri obhliadke tela, všetky predmetne prstienky Ludmily Cervanovej opísala v posudku. Pritom vek obete si tipla a "odhadla" na 40 rokov.

No keď neskôr vypovedala pred súdom Najvyššieho súdu ČSFR, táto lekárka pred súdom uviedla, že prvý krát pri obhliadke videla mŕtve telo, tak si vek len tak odhadla.

A preto tu máme 30 rokov cynickú konšpiráciu a bájku Nitranov, že telo nepatrilo Ľudmile Cervanovej. Pritom prstienky Cervanovej opísala uvedená lekárka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A aj ty klameš!

Privolaná lekárka MUDr.Kalašová, vykonala ohliadku mŕtvoly. Mŕtvu označila ako 40 ročnú ženu, ..... dole bez oblečenia. Následne v r. 1993 svedkyňa uviedla, že polohu tela vo vode nevidela, čím rozporovala svoju výpoveď z r. 1976. O ohliadke mŕtvej vykonala písomný záznam, ktorý sa však z pohotovostnej knihy vytratil. Tento závažný listinný dôkaz vyšetrovatelia nezabezpečili. Bol to úmysel alebo krajná nedbanlivosť.
Ani jeden zo svedkov, a to Konečný, Vrbovský a Dr. Kalašová vo svojich
výpovediach neuviedli, že mŕtva osoba mala na sebe nejaké predmety zo zlata.

Takže ak tu nechceš byť za táraja a hlupáka, daj link, kde MUDr. Kalašová, všetky predmetne prstienky Ludmily Cervanovej opísala v posudku.

V akom posudku?
Kde je ten posudok?
Videl niekto niekedy ten posudok?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanus: O lekárke Kalačovej a prstienkoch

Martin Hanus: Lekárka MUDr. Kalašová, "táto lekárka opísala všetky prstene, ktoré mala, ktoré jasne patrili Ludmile Cervanovej".

Od: 1 hod. 26 min. 51 s. do 1 hod. 29 min. 17s.

www.postoj.sk/34023/kauza-cervanova-hra-sa-skoncila-video
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanus: O lekárke Kalašovej a prstienkoch

Hanus: O lekárke Kalašovej a prstienkoch

Martin Hanus: Lekárka MUDr. Kalašová, "táto lekárka opísala všetky prstene, ktoré mala, ktoré jasne patrili Ludmile Cervanovej".

Od: 1 hod. 26 min. 51 s. do 1 hod. 29 min. 17s.

www.postoj.sk/34023/kauza-cervanova-hra-sa-skoncila-video
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Klimentove tvrdenie je az od vety: TrTreba si uvedomiť, pod akým tlakom boli svedkovia..


Prva cast textu je z clanku Hanusa: www.postoj.sk/24616/diabolsky-stroj-frantiska-cermana-1

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to ze si tlacil na Zimakovu, Lubor, bolo uz davnejsie zverejnene
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Čo je nové na sme.sk: SME aj pre tvojho otca 6 918
 2. Miroslava Priškinová: Jednodňová dovolenka pri mori? Prečo nie?!! 4 149
 3. Zuzana Sitárová: Žigmund Luxemburský II. 2 034
 4. Marek Mačuha: Ako je to s ekonomickými úspechmi vlád strany SMER 1 408
 5. Robert Puk: Mika primátorom Bratislavy? To je veľmi, veľmi zlý vtip 1 248
 6. Jana Lukáčová: LGBTI - kde končí prirodzenosť 1 208
 7. Stanislav Martinčko: Gauneri v kravatách?! 1 165
 8. Čo je nové na sme.sk: 5 skvelých darčekových nápadov na Deň otcov 1 120
 9. Tomáš Mihalík: Slobodný vysielač šíril ďalšiu dezinformáciu (za ktorú sa ospravedlnil) 873
 10. Denis Herák: Cyklotúra na Panskú Javorinu 864

Rebríčky článkov


 1. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.06.19.
 2. Roland Ondrus: PR kampaň pre migrantov?
 3. Denis Jacko: Metafory namiesto bodiek
 4. Drahoslav Jonáš: Starec Rebel
 5. Roland Ondrus: Amaterizmus Kartago Tours
 6. Vladimír Krátky: Kažimírových  200 000 000 000 .
 7. Petra Babanova: Láska a krása
 8. Jarmila Halgasova: Rozmary jej excelencie Matečnej
 9. Stanislav Lapšanský: Dnes mám rande s Naším Mestom!
 10. Július Kovács: Dnes je súd s Janíčkom zajtra s Rybaničom obom hrozí väzenie

 1. Na pokyn trénera mal tuniský brankár simulovať. S Anglickom už nebol ramadán
 2. Bakalársku prácu napísal o sebe. Poľsko stojí a padá na famóznom vysokoškolákovi
 3. Chýba desaťtisíc itečkárov. Firmy sa obzerajú aj po Ukrajincoch
 4. Nedá sa s ňou pracovať. Merkelovej minister priblížil jej koniec
 5. Slovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní
 6. Všade vidí smrť. Vedci vytrénovali psychopatickú umelú inteligenciu
 7. Vzišli z kandidátky strany, opustili ju a prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká
 8. Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej
 9. Pes je bytosť. Treba aj zaň platiť do fondu opráv?
 10. Neymar tlačí na pílu, Messi nezvláda tlak. Prečo favoriti nevíťazia?

 1. Cisárovnine nové šaty
 2. Keby ste si dali tú námahu a prečítali si…
 3. Špeciálny prokurátor sa tvári, ako keby sa vo februári na Slovensku nič nestalo
 4. Čoho sa Fico a Kaliňák boja? Pellegrini im predĺžil štátnu ochranku
 5. Exminister Palko: Fica vyhnala ulica. To sa naposledy stalo komunistom
 6. Novinárka Holcová o vražde Kuciaka: Jedna z verzií sú Albánci
 7. Druhá facka zeleného starostu obyvateľom Krasňan?
 8. Beblavý: Pokiaľ bude mať spájanie zmysel, na mne určite stáť nebude
 9. S kým pásla husi Zuzana Fialová?
 10. Doterajšia ústava má nízku legitimitu - komentare.sme.sk

Už ste čítali?