Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

2. časť : Moje zistenia v kauze Cervanová. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Euráče z Nitry prišli,

úloha splnená :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kľúčové na pochopenie prípadu jeZimáková

Kľúčové na pochopenie prípadu je Zimáková.

Zimáková bola medzi mlynskými kameňmi.

Báť sa pri výsluchu za komančov bolo prirodzené, zvlášť ak išlo o vyšetrenie vraždy. Bolo by nelogické keby sa Zimáková nebála, keby nemala z výsluchu strach, pritom výsluch trval do noci. Netreba si robiť ilúzie o praktikách vypočúvania za komančov. To ale nie je argument na nevinu Nitranov!
Nitrania sa jej vyhrážali smrťou priamo na mieste činu, stačilo málo, a mohla skončiť ako Cervanová. Na druhej strane sa jej policajní komanči vyhrážali následkami z krivej výpovede. Zimáková si potom radšej vybrala väzenie za krivú výpoveď.

Výpoveď Zimákovej z vyšetrovacieho spis z roku 1981 pred vyšetrovateľom Lamačkom a prokurátorom Valašíkom, prečo odvolala výpoveď:

"Vzhľadom na to, že som mala a ešte aj mám pochybnosti, že by sa mi mohli páchatelia pomstiť aj mojej rodine, nakoľko som dostala anonymný list, z obavy že budem musieť vypovedať na súde ako svedok a páchatelia sa na súde dozvedia čo som vypovedala, som sa dva tri dni pred tým rozhodla odvolať výpoveď, ale pravdivé je to čo som už vypovedala predtým.

Kľúčová je aj táto časť výpovede Zimákovej z miesta činu:

"Všetci vystúpili aj s dievčaťom, ja som zostala sedieť v aute. Počula som ženský krik. Najstrašnejšie bolo keď sa vrátili, mala som pootvorené dvere a v polkruhu okolo dvier stáli všetci /menuje jednotlivých Nitranov/ Videla som, že majú strach v očiach, že to pôjdem na nich povedať. Vyhrážali sa mi, že keď niečo pôjdem povedať, dopadnem ako ona. Najviac sa mi vyhrážali Čerman, Kocúr a Dúbravický. Bála som sa, povedala som, že budem ticho, na moju obranu sa postavil Roman Brázda, ktorý im hovoril, aby mi dali pokoj, že on ma dlhšie pozná a že sa za mňa zaručí, dali pokoj, že on ma dlhšie pozná a že sa za mňa zaručí.

Paradoxne MUDr. Zimákovej tak zachránil život Roman Brázda, ktorý zomrel pred pár týždňami.

http://www.tvnoviny.sk/domace/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

škoda,

že sa bloger nezaoberá tým, čo sa dialo "v podzemí" počas vyšetrovanie -- nitrianski komunistickí papáláši sa ocitli v plnej zbroji, vyhrážali sa,robili rôzne nátlaky, a slovenskí komunisti a policajti držali huby a pomáhali zahmlievať -- zhováral som sa s Lachmanovým príbuzným:Lachman sa bál , až zelenel, ale nebál sa polície, bál sa nitrianskej mafie -- mali ste vidieť, čo príbuzní vystrájali na procese -- a odcitujem telefonát jednému z novinárov, ktorý napísal o procese: pán redaktor, máme páky, aby sme chlapcov odstali von, a potom aj vy dopadnete ako cervanová... čo tak pustiť sa do toho, pán šáteK
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To ste asi nečítal tento článok.

Je tam napísané, že výsluchy boli protiprávne a protizákonné. Za použitia takýchto praktík sa dalo z obžalovaných vydolovať akékoľvek svedectvo. Zimáková sa bála vyšetrovateľov - na nahrávke je to počuť nespočetnekrát. Aby vyšetrovatelia odôvodnili jej odvolania, tak ju vždy prinútili aj vypovedať, prečo vždy keď ju zatvorili sa opäť vrátila k usvedčujúcim výpovediam a aj niečo navyše.Takto vznikli bájky o anonymnom liste, o tom, že sa bojí nitrančanov, alebo, že jej Roman Brázda zachránil život. Na súde, kde sa už vyšetrovateľov nemusela báť, povedala pravdu - v Bratislave v ten večer nebola a únosu, znásilnenia a vraždy sa nezúčastnila.
Lachmanovi, ktorý aj na súde falošne obviňoval nitrančanov, sa po návrate z basy ani vlas na hlave neskrivil odvtedy až dodnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bájky Nitranov

Ak hovoríme o bájkach, tak dve najväčšie sú od Nitranov.

Prvá bájka je tá, že sa pred skutkom nepoznali. Fakty: Poznali sa, a niektorí sa poznali veľmi dobre.

Druhá bájka bola tá, že nájdené telo nepatrilo Cervanovej. Fakty: Telo opoznal otec Ludmily Cervanovej podľa špecifických prstienkov, ktoré sa našli na tele.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je

to milé, že bola opoznaná, ale kde sa potom tie prstienky stratili?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Táraninky

Keď píšeš takto všeobecne, tak to nedáva význam. Je veľký rozdiel či sa nitrančania navzájom poznali v roku 76,78,81 a dnes (dnes sa už poznajú všetci navzájom). Napríklad taký Lachman v roku 1982 ešte vôbec nepoznal Zimákovú – Vozárovú. Na súde jej dokonca vykal a oslovoval ju: ˮvy pani doktorkaˮ.
Takže bájka je to čo tvrdíš ty, (že sa pred skutkom poznali). Buď konkrétny - napíš, koho v roku 1976 poznal napr. taký Beďač.
O tom, že otec opoznal telo neexistuje žiaden doklad (protokol), ale o tom že obeť pri pitve nemala špecifické prstienky na prstoch protokol existuje (pitevná správa).
Takže bájka je to, čo tvrdíš ty – otec neopoznal TELO podľa prstienkov, lebo pri opoznaní ich nemala na TELE. Opoznal zvlášť prstienky (v inom čase a na inom mieste) a o tom aj existuje protokol. Mimochodom tieto prstienky sa stratili na polícii (policajti ich ukradli mŕtvej), to je skutočne excelentná práca polície – nie, je to hnus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.

Nitrania sa poznali, tie fakty sú známe.


Treba si uvedomiť, pod akým tlakom boli svedkovia, ktorí sa s Nitranmi poznali. Je zaznamenané, ako Andrášikov brat Ľubor tlačil na Zimákovú, vyhrážal sa jej, že ak nezmení výpoveď, bude zlikvidovaná jej mama alebo dcéra.

Vďaka agentúrnej sieti vo väznici máme takisto operatívny záznam, kde Andrášik v cele vopred hovorí, že Zimáková stiahne výpoveď späť, a tak sa skutočne stalo. Ten nátlak bol brutálny.
www.postoj.sk/23174/nepochybujem-ze-cervanovu-zabili-odsudeni-nitr ania-
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klameš!

V tom článku Kliment nepovedal že prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.

Kliment povedal: Treba zdôrazniť, že Cervan identifikoval zavraždenú dcéru jednak na základe dvoch prsteňov. Boli to úplne špecifické prstene, z Izraela jej doniesol zlatý prsteň s nápisom I love you, ...

Odkedy je sýrske Aleppo v Izraely?

No a konkrétne si neodpovedal ani na moju otázku: koho v roku 1976 poznal napr. taký Beďač.

A pod akým tlakom bola Zimáková zo strany nitrančanov - to nitrančania ju trápili celé dni od rána do noci na vyšetrovaní, to nitrančania ju najmenej šesťkrát predviedli na vypočúvanie, to nitrančania ju zatvárali do cely predbežného zadržania, to nitrančania ju zatvárali do vyšetrovacej väzby, to nitrančania sa jej vyhrážali že jej zoberú titul a že pôjde do basy?

Kde je zaznamenané, ako tlačil Lubor na Zimákovú - niekde v jej protiprávne vynútenej výpovedi? Kde konkrétne?

Tu diskutujeme pod článkom, ktorý dokázal, že nasadenie agentúrnej siete bolo protiprávne a protizákonné. Ako môžeš prezentovať výsledky protiprávneho jednania ako relevantné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Cinnost STB bola v tych casoch casto a v mnohych pripadoch protizakonna. Napriek tomu nam dnes archivne zvazky spolupracovnikov STB a ich akcii sluzia ako "RELEVANTNE", napr. na dokazovanie byvalej spoluprace s STB...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto klame?

Kto opoznaval telo Cervanovej? Sudca Kliment? Nie je dolezite co povedal sudca Kliment na inom mieste v inom rozhovore (mimochodom omylom hovoril o prsteni z Izraela). Dolezite je (o prstenoch) toto:
"Pritom na spochybnenie totožnosti Cervanovej neexistujú žiadne rozumné dôvody.

Jednak nie je vôbec pravdou, že nikto z rodičov osobne neidentifikoval mŕtve telo svojej dcéry. Margaréta Cervanová, matka zavraždenej Ľudmily, vo svojej knihe „Prípad Ľudmily Cervanovej“ opisuje, ako spolu s manželom prišli na Ústav patológie na Sasinkovej ulici v Bratislave.

Pani Cervanovú vtedy pracovníci ústavu zadržali, povedali jej, že by sa jej naskytol hrozný pohľad, pretože telo je napuchnuté a rozmočené.
Do pitevne vstúpil jej manžel a pani Cervanová na tú chvíľu už nezabudla: „Keď manžel vyšiel z pitevne, bol biely ako krieda. Povedal len jedno slovo: Hrozné!“

Samozrejme, svoju dcéru, ktorej telo bolo vo vode niekoľko dní, už nemohol rozpoznať ani otec (jasne o tom svedčí fotodokumentácia, ktorá je súčasťou spisu).

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže z toho je jasné, že vlastne telo Cervanovej NEOPOZNALI !
Priamo telo neopoznal nikto relevantný - ani rodičia.
A bohužiaľ, pri tej dôveryhodnosti vyšetrovateľov, že sa našli nejaké osobné veci Cervanovej, je dosť nedostatočný dôkaz (že išlo naozaj o telo Cervanovej) ...

Okrem celého radu nezákonností postupu vyšetrovateľov, ako to ukázal p.Šátek, je aj celá obžaloba deravá ako cedník. Na základe toho niekoho odsudzovať na trest smrti, sa skutočne približuje pomerom z 50 rokov.
Neskutočná arogancia justície.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia svoju Ľudmilu preto bezpečne spoznali podľa viacerých osobných vecí, v prvom rade na základe dvoch prstienkov, ktoré boli na ruke Ľudmily, keď ju našli. Spomínaný prsteň s nápisom I love you bol jedinečný, otec Ľudovít ho svojej dcére kúpil v sýrskom Aleppe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ZASADNE ROZPORY OHLADOM IDENTIFIKACIE

OBLECENIE
- V protokole o obhliadke miesta cinu z 14.7.1976 policajti uviedli( je zverejneny na s. 4 posudku Dr. Fialu, ktory je zverejneny v sekcii sudna pitva na www.kauzacervanova.sk): " ... mRTVOLA MA NA SEBE SVETER CIERNEJ FARBY.... pODPRSENKU CIERNEJ FARBY... Okrem toho je oblecena do ... vESTY... nasvedcuje farbe khaki".
- V zverejnenej zapisnici zo s. pitvy z 16.7.1976, na s. 3 sa vsak pise: "Na mrtvole bol obleceny KABATIK Z TEXSKOVINY... mODRY SVETRIK... Dalej mala na sebe PODPRSENKU...ASI BIELEJ FARBY."

LAK NA NECHTOCH
- V protokole o obhliadke m. cinu z 14.7.1976 policajti uviedli, s. 4 posudku Dr. Fialu: "...NECHTY NA PRSTOCH NOH BOLI NALAKOVANE CERVENOU FARBOU".
- Zverejnena zapisnica o sudnej pitve to vsak vylucuje, co potvrdil znalec, patolog Dr. Prubsky na KS, co uvadza v posudku Dr. fiala na s. 15-16: "...PRI PITVE NEZISTILI NALAKOVANE NECHTY A AK BY BOLI NECHTY NALAKOVANE, BOLO BY TO UVEDENE V POSUDKU."

SPERKY
- V protokole o obh. M. cinu z 14.7.1976 policajti uviedli "NA LAVEJ RUKE MALA MRTVOLA PRSTEN A 3 KOVOVE KRUZKY A KTORE PRSTENE BOlI PRi OBHLIADKE MRTVOLY ZAISTENE.". Policajti nasli najmenej 3 prstene, retiazku nenasli.
- V zverejnenom protokole o rekognicii z 15.7.1976 sa vsak pise " Na MRTVOLE BOLI NAJDENE: 1 PRSTEN zo zlteho kovu s napisom I love you v ciernom poli, JEDNa RETIAZKA... A SKLADACI PRSTEN.... Svedok(otec Cervanovej)... prehlasuje, ze uvedene veci bezpecne opoznava."
-Zapisnica o sudnej pitve, z 16.7.1976, tu patologovia uvadzaju iba nalez retiazky: "Na krku bola volne RETIAZKA zo zlteho kovu.'

Teda je zrejme, ze osoba, ktora bola najdena 14.7.1976, o ktorej hovoria policajti v protokole, a osoba pitvana 16.7.1976,su dve rozne osoby.

K TOMU CI OTEC OPOZNAL TELO DCERY V PITEVNI
- MUDR. Fiala v posudku na s. 42 uvadza:" Kedze identifikacia bola obsiahnuta v naplni pitvy, ku ktorej boli uznesenim policie pribrati znalci(Porubsky,Kokles), tak obaja tito lekari boli zodpovedni za identifikaciu a aspon jeden zo znalcov sa jej mal zucastnit... Dokument o vykonani identifikacie musi byt zalozeny v pitevnom protokole". Na s. 41 uvadza Dr. Fiala "... sposob, cas, okolnosti, identifikacne markanty a identifikujuce osoby a osoby zucastnujuce sa identifikacie, sa vzdy nalezito zadokumentuju." Na s. 65 "O identifikacii sa vedie zaznam a zodpovednost nesie vysetrovatel... prokurator. Za prakticky vykon identifikacie ... zodpovedali znalci".
- V zverejnenom rozsudku KS, na s. 67 vypovedal PORUBSKY, 15.9.1993 na hl. pojednavani" ...ONI IDENTIFIKACIU MRTVEJ NEVYKONAVALI. Jej identita im bola oboznamena pripisom organmi VB z 15.7.1976." . Porubsky 4.2.2003 na KS vypovedal "MRTVOLA PRISLA AKO IDeNTIFIKOVANA. Zhodne sa na hl. pojednavani 15.9.1993 vyjadril aj znalec Mudr. Kokles".

Tvrdenie (kohokolvek) o tom, ze otec opoznal telo dcery v pitevni, nie je dokazom toho, ze ju naozaj v pitevni videl. Ak by otec naozaj opoznal telo svojej dcery v pitevni, musel by o tom byt vyhotoveny zaznam, ktory musi byt sucastou pitevneho protokolu, ktory je sucastou zapisnice o pitve- ta je zverejnena, a ziadny takyto zaznam tam nie je. Ked takyto zaznam neexistuje, tak neexistuje ani podklad/dovod pre tvrdenie, ze otec opoznal telo dcery v pitevni. Keby takyto zaznam existoval, tak by s nim Hanus, Toth a Kliment uz davno vyrukovali. Keby otec opoznal telo v pitevni, tak by aspon jeden znalec musel byt pri tom.
NSCSFR prikazal KS, n s. 9 rozsudku KS "aby sa venoval objasneniu namietok spochybnujucich identitu z. mrtvoly"- KS sa aj na to vybodol- vid rozsudok.Pojednavani
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty klameš 3/3

A ešte sa aj usvedčuješ z klamstva vo svojom vlastnom príspevku.
Tvrdíš, že matka TELO nevidela.
Tvrdíš že otec TELO nespoznal.
A tiež tvrdíš, že: ,,nie je vôbec pravdou, že nikto z rodičov osobne neidentifikoval mŕtve TELO svojej dcéry.´´
Tým vlastne popieraš svoje predošlé tvrdenia a teda najmenej v jednom výroku klameš.

A čo si ty hovorca sudcu Klimenta? To on sa vyjadril, že Cervan kúpil prsteň v Izraely. Aj doteraz to tam v tom článku je, nikto to ešte neopravil. Ako ty môžeš vedieť, že ,,omylom hovoril o prsteni z Izraela´´, ty vidíš do jeho hlavy? Ty vieš, kedy sa on mýli a kedy sa nemýli?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prstienky Cervanovej opísala lekárka

Prvá mladá 24 ročná okresná lekárka MUDr. Kalašová, ktorá bola na mieste činu pri obhliadke tela, všetky predmetne prstienky Ludmily Cervanovej opísala v posudku. Pritom vek obete si tipla a "odhadla" na 40 rokov.

No keď neskôr vypovedala pred súdom Najvyššieho súdu ČSFR, táto lekárka pred súdom uviedla, že prvý krát pri obhliadke videla mŕtve telo, tak si vek len tak odhadla.

A preto tu máme 30 rokov cynickú konšpiráciu a bájku Nitranov, že telo nepatrilo Ľudmile Cervanovej. Pritom prstienky Cervanovej opísala uvedená lekárka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A aj ty klameš!

Privolaná lekárka MUDr.Kalašová, vykonala ohliadku mŕtvoly. Mŕtvu označila ako 40 ročnú ženu, ..... dole bez oblečenia. Následne v r. 1993 svedkyňa uviedla, že polohu tela vo vode nevidela, čím rozporovala svoju výpoveď z r. 1976. O ohliadke mŕtvej vykonala písomný záznam, ktorý sa však z pohotovostnej knihy vytratil. Tento závažný listinný dôkaz vyšetrovatelia nezabezpečili. Bol to úmysel alebo krajná nedbanlivosť.
Ani jeden zo svedkov, a to Konečný, Vrbovský a Dr. Kalašová vo svojich
výpovediach neuviedli, že mŕtva osoba mala na sebe nejaké predmety zo zlata.

Takže ak tu nechceš byť za táraja a hlupáka, daj link, kde MUDr. Kalašová, všetky predmetne prstienky Ludmily Cervanovej opísala v posudku.

V akom posudku?
Kde je ten posudok?
Videl niekto niekedy ten posudok?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanus: O lekárke Kalačovej a prstienkoch

Martin Hanus: Lekárka MUDr. Kalašová, "táto lekárka opísala všetky prstene, ktoré mala, ktoré jasne patrili Ludmile Cervanovej".

Od: 1 hod. 26 min. 51 s. do 1 hod. 29 min. 17s.

www.postoj.sk/34023/kauza-cervanova-hra-sa-skoncila-video
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanus: O lekárke Kalašovej a prstienkoch

Hanus: O lekárke Kalašovej a prstienkoch

Martin Hanus: Lekárka MUDr. Kalašová, "táto lekárka opísala všetky prstene, ktoré mala, ktoré jasne patrili Ludmile Cervanovej".

Od: 1 hod. 26 min. 51 s. do 1 hod. 29 min. 17s.

www.postoj.sk/34023/kauza-cervanova-hra-sa-skoncila-video
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tvrdenie M. Hanusa,ze MUDr. Kalasova "opisala vsetky prstene ktore mala, ktore jasne patrili L. Cervanovej" je preukazatelne klamstvo. Teda ani Vase tvrdenie, ze Kalasova ktora "bola pri obhliadke tela, vsetky predmetne prstienky L. Cervanovej opisala v posudku" nie je pravdive. Tu je dokaz:

- V zverejnenom rozsudku KS z r. 2004 sa na s. 66 sud uvadza, ze KALASOVA "dna 14.7.1976 vyhotovila o tom pisomny zaznam/c.l. 1780/. V zazname sa konstatuje, ze bola k obhliadke privolana... Uvadza, ze ide o mrtvolu zeny asi 40 rocnej, ktora lezi v rieke Cierna Voda zachytena na skalach v polohe na chrbte. Obleceny ma cierny sveter vpredu na zapinanie, od pasa dolu je bez oblecenia. Hlava je bez znamok hlbokeho poranenia. Na krku je vreckovka volne uviazana. Umrtie asi pred 7-10 dnami. Ako pricinu smrti ustalila utopenid, udusenie. " Toto je cele znenie- kazdy si to moze overit, a o prstenoch tam vobec nie je rec.
- Na s. 66 rozsudku vuiedla Kalasova na hlavnom pojednavani 14. 9.1993 tiez, ze "Vek urcovala odhadom ... podla celkoveho vyrazu tvare, postavy, kostry a svalstva... SNAZILA SA NAJST ZAPIS Z POHOTOVOSTNEJ KNIHy, TENTO UZ ASI BOL VYRADENY."

K VEKU POSKODENEJ

- V zverejnenom posudku MUDR. Fialu je na s. 4 citovany protokol o obhliadke miesta cinu, robeny policajtmi 14.7.1976. V nom je uvedene "dna 14.7.1976 bola vykonana... Obhliadka miesta nalezu ... osoby zenskeho pohlavia VO VEKU 30-40 ROKOV...".
- V rozsudku KS na s. 66 Kalasova uviedla v zazname " ide o mrtvolu zeny ASI 40 ROCNEJ.
- V zverejnenom protokole o rekognicii, ktora sa konala 15.7.1976 sa uvadza, ze "o 12.00 hod. bola vykonana rekognicia- opoznanie veci najdenych u mrtvoly neznamej zeny ASI 20 ROCNEJ".
- V zverejnenej zapisnici o pitve z 16.7.1976 sa na s. 2 uvadza "... TYMUS STUKOVATELY... MATERNICA ROZMEROV 3x3x3 cm.".
Na s. 26-27 posudku MUDr. Fiala v ramci analyzy pitvy uvadza: " Dojcenska zlaza (TYMUS) BOLA STUKOVATELA, CO JE NALEZ, KTORY NEZODPOVEDA VEKU NAKOLKO TAKYTO NALEZ SA VYSKYTUJE U JEDINCOV VO VEKU 30-35 ROKOV.... UDAJ O MATERNICI zodpoveda nedostatocnemu vyvinu a mohol by nasvedcovat aj pre moznu poruchu menstruacneho cyklu (VEKU 19. ROCNEJ ZENY JE PRIMERANA VELKOST MATERNiCE ROZMEROV 6x5x4)".
Znalec, patolog Porubsky bol skuseny, avsak v posudku MUDr. Fialu na s. 15-16 pise " 15.9.1993 vypovedal na KS znalec Porubsky... dOSTALI MRTVOLU IDENTIFIKOVANU..... TAK ZNALCI NEMALI DOVOD ROBIT IDENTIFIKACNE VYSETRENIE... VEK NEBOL SKUMANY, nebol dovod k identifikacii.... Identifikaciu nekonali, dostali identifikovanu mrtvolu".
Teda P. TOTH klamal citatela na s. 27 knihy Kauza Cervanova 1. cast, kde uviedol " Znalci M. Kokles a V. Porubsky na rozdiel od doktorky Kalasovej urcili vek L. Cervanovej spravne na 20 rokov." Na s. 32 taktiez klame " L. Cervan bez akejkolvek pochybnosti na patologii identifikoval telo svojej dcery."- K tomu som sa vyjadrovala viac v predchadzajucom prispevku.

K SPERKOM
K tomu som sa vyjadrovala v predchadzajucom prispevku, este doplnim toto.
V zapisnici o sudnej pitve konanej 16.7.1976 znalci patologovia Porubsky a Kokles uviedli, ze "Na krku bola volne retiazka".
V posudku MUDr. Fiala na s. 16 uvadza, ze doktor Porubsky vo vypovedi pred KS uviedol, ze "pri pitve nebol zapisany nalez prsten... AK BY MRTVOLA MALA NA PRSTE PRSTEN A MAL BY HO NIEKTO STIAHNuT, BOLO BY TO OBTIAZNE, BEZ PORUSENIA KOZE". V zapisnici o pitve sa dole, na s. 1 pise, ze " Pod prestrihnutymi povrazmi su na odlepujucej sa kozi vyznacene jednotlive otlacky povrazu". Stopy po otlackoch prstenov, ci porusenej kozi ktore by vznikli po stiahnuti prstenov, znalci nenasli
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 279
 2. Monika Nagyova: Diagnóza bratislavský taxikár 168
 3. Prvý pokus: Fekišovce – iný pohľad na mediálne šialenstvo 167
 4. Paula Kentošová: Otehotnela som na strednej škole 147
 5. Miloš Svrček: Ján Palach ako terorista? Normalizátori KSČ majú svojich pohrobkov aj v 21. storočí 100
 6. Jakub Kapuš: Budúcnosť Slovenska sa nespája s podvodníkmi ako Danko 69
 7. Pavel Macko: Nebezpečné hry o nahrávky 53
 8. Karel Dvořák: Päť tipov učiteľom dejepisu 52
 9. Martin Droppa: Od myšlienky cez slová k vražde 45
 10. Elena Antalová: V znamení Panny narodený Robert F. 44

Rebríčky článkov


 1. Jozef Bakša: Vďaka.
 2. Milan Lacúch: Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme?
 3. Vladimír Krátky: Putinove kone .
 4. Patrik Mackových: V decembri akcie padali, v novom roku zase rastú. Čo sa zmenilo?
 5. Jakub Tinak: Chorvátsko - turistická perla a Chorvátsko - jedna z najzaostalejších krajín EÚ
 6. Ján Raclavský: Prípad Fekišovce
 7. Juraj Poništ: STOP manipulácii, ŠTART Vašim snom - 3 účinné rady ako na to
 8. Ján Marton: SPOD STRIECH - úryvok
 9. štefan michalík: Všetci prezidenti naši (naši?)
 10. Patrik Slanina: KRST KNIHY ČERVENÁ

 1. Za Trenčínom sa roztrhla súprava rýchlika, smeroval z Košíc do Bratislavy
 2. Vplyvnému a nenápadnému Glváčovi prešlo veľa káuz. Aj pri Zsuzsovej za ním Smer zatiaľ stojí
 3. Končí nedocenená hokejová legenda. Taký blázon ako ja sa nenájde, tvrdí
 4. Prečo sa Šufliarsky ponáhľal vysvetľovať
 5. Dobré ráno: Na generálnej prokuratúre sa vyplavuje špina
 6. Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí
 7. Tučných ľudí treba prefackať, vraví. Špičkový tanečník Polunin dostal v Paríži výpoveď
 8. Prvý gól v novej futbalovej aréne dal Maročan Moha
 9. Analytik: Brexit môže dopadnúť dvomi spôsobmi. V referendum neverím
 10. Zastrelenému jelenčaťu nepomôže ani to, že podľa veterinárov nie je vec

 1. Obhajca mandátu ponúkol za stoličku starostu 35.000 €...
 2. Glváč zo Smeru komunikoval s objednávateľkou vraždy a vyškieral sa slušným ľuďom
 3. Beblavý o kandidatúre Šefčoviča na prezidenta: Je to zlá správa pre Slovensko
 4. Peter Cvik Dedko arizoval, vnúčik kurizoval. Mafiánke.
 5. Ivan Mikloš: Boris Kollár, Pamela Andersonová a budúcnosť kapitalizmu
 6. Matovič ako Ficova obluda: Z Mikloška sa pre mňa stáva neprijateľný kandidát
 7. Krátke zhrnutie jednej národnej hanby
 8. Prípad Fekišovce
 9. Mikloško predstavil svoj program: Cieľom je druhé kolo
 10. Z druhého dejstva absurdnej drámy „Rigorózka“ behá mráz po chrbte

Už ste čítali?