Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

BILLA zakázala predaj alternatívneho časopisu Zem a Vek (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Billa má právo predávať čo chce a z akýchkoľvek dôvodov.
Ja mam zasa pravo na protest nenakupovat v Bille.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z princípu sa pridávam.Nečítal som ani nečítam ZaV,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Billa, OMV, Martinus.

Obchod ma predavat, poskytovat sluzbu - nie byt politrukom, ktory sa rozhodne, ktoru knizku/casopis si precitat smiem ci nesmiem. O tom rozhodujem ja ako zakaznik.

Kazdopadne, za tento "prozakaznicky" pristup tieto obchody odomna neuvidia ani cent. Rovnako ako napriklad Magnum ci Skylink ( oklamali ste zakaznikov raz - game over ).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja by som okamžite zakázal okrem Zem a Vek aj tieto noviny:

1. Hospodárske noviny - Bude 3. svetová : https://hnonline.sk/svet/86225...

2. The economist - Potravinová sebestačnosť : https://www.polnoinfo.sk/clano...

3. Sme - Nový svetový poriadok : https://svet.sme.sk/c/20844849...

4. Mladá fronta dnes - Nacistické korene EÚ : https://zpravy.idnes.cz/merekl...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak su tie clanky a im podobne 95% portfolia daneho media, nevidim dovod preco by som ich ja cital. Ale nie niesu, v ZaV su. Lebo sa na to specializuju. Inak ja nevravim nic o zakazovani
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže milánkovia

ZaV sa predával .. ak nie, nebol by zaradený do predaja. Takže táto predajná sieť začala robiť politiku a teda nám ide do politiky ?!?!?!?!
A teda potom aj na nich platí : • Ak chceš vedieť kto chce riadiť tvoj život a to ... ešte proti tvojej vôli, jednoducho zisti, kto ti zakazuje kritizovať hlúposti a darebáctva, defraudácie, rozkrádania či ti bude zakazovať slobodne vysloviť svoj názor. To je terorista a fašista.
Nechápete ? Nevadí, aspoň nezabudnete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Vy uvádzate názvy článkov:
»»»Ilumináti a nový svetový poriadok,
Potravinová apokalypsa,
Ohrozenie umelou inteligenciou,
Na Slovensku sa pripravuje prevrat,
Nacistické korene EÚ,
Uberáme sa k III. svetovej vojne?,
Z miest sa stáva megaväznica,
V pasci virtuálnej reality,
Sme obeťami farmaceutickej mafie,
Kolaps,
Blížia sa vojny novodobých Bohov,
Žoldnieri tretieho sektora.«««
+
Ak by ste neboli v mega-skupine tých, ktorí môžu povedať: „na štúdium dejepisu alebo histórie som nikdy nemal priveľkú chuť, vždy som sa nudil a školou som prešiel s odretými ušami, tak čo ešte nejaké dejiny?“ – tak by ste vedeli, že nemusíte čítať „ZaV“, aby ste vedeli dosť o iluminátoch (a podobných spolkoch). Ak by ste pestovali tzv „kritické myslenie“, tak by ste aj bez „ZaV“ vedeli, že problémy s potravinovou sebestačnosťou nemajú iba v SR, ale v „N“ iných štátoch sveta. O ohrození od takzvanej umelej inteligencie informovali alebo varovali rôzni velikáni (vedy aj prózy) – a mimochodom – pred necelou hodinou som si pozrel časť seriálu „Lovec zločincov“, to je televízny produkt samotných Američanov a nádherne umelecky znázornili ako by to vyzeralo v praxi – týchto tvorcov neplatili nepriatelia euro-atlantickej civilizácie, ba ani Rusi a ani „ZaV“... O tom, že sa na Slovensku pripravoval „X“, nevie iba ten, ktorý tu nežije (alebo je chorobne zaľúbený do dokonalosti prezidenta). Titulok o tretej svetovej je už neaktuálny... O ťarche virtuálnej reality nevie iba ten, ktorý tu nežije, prípadne má alzheimera... O farmaceutických mafiách tiež vieme bez toho, že by sme museli čítať „ZaV“.
Vy píšete nasledovne:
»»»Billa sa vracia do obdobia totality, je neprípustné aby niekto v súčasnosti cenzuroval informácie««« ((pred „aby“ musí byť čiarka. To je axióma, ktorú ste si na základnej škole neosvojili. Alebo Vás viac zaujíma, či Vás pochvália za mediálnu podporu novodobej kampane. Čo tam po celospoločenskom konsenze v podobe spisovnej slovenčiny?! Podľa Vás sú akékoľvek pravidlá len pre tých druhých?))
alebo
»»»Ľudia, ktorí sú na 100% presvedčení, že ZaV šíri klamstvá sú zas radi, že sa tieto klamstvá obmedzujú.««« ((Po čísle 100 musí byť medzera a až potom znak pre percentá, pretože v tej podobe, ktorú píšete Vy – to možno prečítať ako: „Ľudia, ktorí sú na stopercentne presvedčení...“ Nebojte sa, nie ste osamotený, je dosť veľký počet občanov, ktorým doslova prekáža, ak ich niekto upozorní, že neovládajú spisovnú slovenčinu. Ale inak dávate rozumy aj zadarmo, pravda? Za „klamstvá“ ide čiarka – pred „sú“.))
Vy píšete:
»»»Ak by som bol vášnivý čitateľ ZaV, tak po daných článkoch už zrejme kopem bunker na záhrade a kupujem plechovkovú fazuľu (ale len BIO).«««
Mám pocit, že by ste sa mali začať modliť, prípadne vstúpiť do nejakého náboženského spoločenstva. Lenže to Vám nevonia, však?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja neviem ci su alebo niesu tie clanky pravdive. Ja im neverim, a preto ten bunker nestaviam. Niekto im veri, tak ten bunker stavia.

Za tie gramaticke opravy dakujem. Clovek sa vzdy uci.

Mne tie ich clanky pridu vyberave s doraznostou na sirenie strachu. Mohli by sa premenovat na Zem a Vek a Strach. Napriek tomu nikomu nezakazujem ich citat. Aj tych ludi respektujem a nebudem menit ich nazor. Len ak tieto veci namna niekto vytiahne tak sa s nim o nich nebudem bavit. Taktiez je zakaz predaja podla mna zly krok. To je vsetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som rád

že ste sa neurazili, lebo o to mi nešlo.
Ale asi ste neprečítali, že myšlienka budovať bunker nemá zmysel?
Je tak trochu jedno, či je niekto idealista alebo pragmatik alebo čokoľvek - v prípade použitia zbraní hromadného ničenia akékoľvek bunkre nemajú zmysel, lebo by šlo o konečný stav, ktorý sa nevráti do poriadku v štýle - úprava po zemetrasení alebo podobnej katastrofe.
Ja som Vám zdôraznil, že isté veci môžem ovládať a poznať a nemusím čítať Zem a vek. Niektoré záležitosti sa dajú domyslieť, ak máte dostatok informácií.
Toto, čo sa deje ohľadne kampane proti vybraným subjektom - je iba využitie moci aj sily.
+
Prepáčte - čo ak by ste si omnoho viac vychutnávali život, vzťahy, jedlo, šport, knihy - miesto toho, aby ste sa trápili šíriteľmi strachu?
Držím Vám palce, ale aj čitateľom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Netrapim sa nimi :) pre mna je dolezitejsie ci budu mat v masiarni malokarpatsku salamu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja patrím medzi skôr narodených (1956) a celý svoj život žijem v Bratislave. A tu v Bratislave som vždy mal prístup okrem našich, oficiálnych, socialistických ČSSR, aj k maďarským a rakúskym médiám, či už tlačeným, alebo TV staniciam.
Nebudem tu riešiť Rakúsko, ktoré vtedy bolo na opačnej strane železnej opony. Ale pozrime si to na jednom prípade médií v ČSSR, versus maďarské.

Najprv bol vstup Sovietskych vojsk do Afganistanu. Nasledoval protest západného bloku, ktorý vyústil na sankcie proti ZSSR, okrem iného bol tam zákaz vývozu obilia do ZSSR. Socialistické ČSSR médiá písali o obrovskej sile ZSSR, lebo neskolaborovali napriek výpadku dodávok obilia z USA.
Maďarské napísali aj to, prečo Sovietsky zväz neskolaboval. USA totiž do bodky splnili svoje medzištátne dohody ZSSR/USA, a do poslednej tony dodali Rusom dohodnuté množstvo obilia. Zákaz dodávok sa vzťahoval iba na cca milión tom obilia z USA, ktoré Rusi nakúpili na základe obchodných kontraktov, mimo medzištátne dohody.

Potom nastal konflikt medzi Veľkou Britániou a Argentínou vo veci nadvlády na Falklandských ostrovoch. Maďari písali o tom, že z nášho socialistického hľadiska môžeme byť v tejto veci neutrálni, a fandiť mierovému riešeniu, a je nám na prd jedno, kto tam bude vládnuť.
ČSSR jednoznačne fandila Argentíne a to tak dôsledne, že okrem tendenčných správ a komentárov v prospech Argentíny, sa všade prestal používať názov Falklandy, miesto toho sa zásadne písalo o Malvínach, čo je Argentínsky (Španielsky) názov tých ostrovov.
A Maďari napísali aj to, že miesto neutrality prečo tak veľmi fandíme Argentíne v tomto konflikte. Bolo to preto, lebo Argentína sa nepridala na stranu USA v bojkote ZSSR za ich vojenský vstup do Afganistanu, a Rusom vo veľkom dodávala obilie.
Teda takéto rozdielne informovali médiá dvoch socialistických štátov v rovnakej veci.

Prečo som to písal? Lebo ja som sa na tomto, aj na iných prípadoch poučil tak, že človek nemá, nesmie slepo veriť politikom, farárom, profetom, iným V.I.P. osobnostiam, ani médiám. Človek má zbierať informácie z rôznych zdrojov, potom si vytvoriť vlastný názor, pri vytváraní ktorého má dominovať jeho vlastný zdravý rozum.

Teda ja aj teraz takto pristupujem k médiám, či politikom, alebo k príslušníkom tretieho sektora. Počúvam ich, porovnávam informácie z rôznych zdrojov a potom sa rozhodujem, formujem svoj názor a činy.

Konkrétne časopis Zem a Vek som si kúpil iba raz, a iba preto, lebo jedna diskutujúca tu na stránkach Sme na môj príspevok, miesto rozumných protiargumentov reagovala tak, že by som mal publikovať v Zem a Vek a nie na stránkach Sme. Teda keď som ten časopis uvidel v stánku, tak som si ho zo zvedavosti kúpil.
Niektoré ich články sa mi z veľkej časti páčili, iné ma už neoslovili už ani nadpisom. Ale nevidel som tam nič protizákonné, skôr je to o tom, že sú na inej strane názorovej barikády, než SME. A aj oni, aj Sme s nepripraveným čitateľom manipulujú, aby prijal tú ich jedine správnu pravdu.

K objektívnej pravde sa ale treba pracne prepracovať, teda treba porovnávať more informácií, a potom myslieť.

Zem a Vek si možno raz za rok kúpim, asi iba vtedy, ak ma náhodou nejaký ich článok, téma zaujme. Sme som si kupoval pravidelne, cením si ich boj proti Mečiarovi. Piano ale nemám, lebo by som chorobne veľa diskutoval. Sme som v minulosti viac podporoval, teraz ako by boli viac jednostranný, a tak vôbec mi nechýbajú názory ich komentátorov.
Teda pravda je niekde v polceste medzi Sme a Zem a Vek, a čin toho aktivistu je trápny, asi má problémy s chápaním demokracie.

Billa? Sú trápny, či zbytočne alibistickí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"K objektívnej pravde sa ale treba pracne prepracovať, teda treba porovnávať more informácií, a potom myslieť."
A na zaklade čoho porovnávať ?
Lebo to by si musel byť expert v každej oblasti, aby si vedel rozlíšiť relevantnosť a pravdivosť každej jednej informácie,ktorú porovnávaš. Navyše, niekedy existuje jediná správna pravda, ktorú ak neprijmeš, tak si trebars zabiješ dieťa a ideš do väzenia, tam sa nediskutuje , tam ti na tvoj nazor a čo si myslíš o objektívnej pravde spoločnosť / právom / kašle, dokonca ťa za iný názor sankcionuje.
https://zpravy.aktualne.cz/reg...
.
No a v tom je to nebezpečenstvo,tam nie je pravda na polceste a tam ide o život.Taký kojot vedel odhaliť bez medicínskych znalostí kde napr Virapen klame, ale zdaleka nie každý má tak výborné kritické myslenie.
http://www.jitrnizeme.cz/view....

A nie každý vie , kde sú hranice jeho použitia:) Rostas priamo argumentoval Virapenom
pri spochybňovaní medicíny a démonizácii farmaceutickej lobby. A nielen v tomto prípade.
Som zvedavý, či by si vedel tak komplexne ako Marian Janoš krok za krokom demaskovať Rostasa kde klame.Resp či by si vôbec dospel k tomu čo on. Pravdepodobne nie.Bez urážky.
https://dennikn.sk/blog/6409/r...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milan

Nuž ja si nemyslím, že je potrebné, ako píšeš, že by človek " musel byť expert v každej oblasti".

Jednoducho ak autor, bloger, politik, kňaz,.... začnú používať všeobjímajúce,ľúbivé a všetko riešiace pojmy, zachraňovať celý svet a najmä mňa, slniečkársky ochraňovať a zachraňovať kohokoľvek, kdekoľvek a čokoľvek, pokúšať sa používať spoločné peniaze ( dane ) na nejaký bohumilý a "slnečný" účel, predstavovať svet čierno-bielo, označovať niekoho alebo niečo za nepriateľské, tvrdiť, že krikľúni s transparentami na uliciach majú zásadnú pravdu..... tak spozorniem a zásadne neverím!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

som ročník 1941

a plne súhlasím s Vašim názorom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zareagujem len na jedno...

..."dôvodové" tvrdenie v článku, citujem:
"Billa sa vracia do obdobia totality, je neprípustné aby niekto v súčasnosti cenzuroval informácie"
Neviem, koľko rokov má autor článku, Tomáš Mihalík, koľko z nich prežil v komunistickej totalite u nás pred rokom 1990 - a ak prežil, tak v akom spoločenskom postavení.
Billa sa v prípade stiahnutia ZaV do žiadnej totality nevracia. Obchodný reťazec Billa, ale aj akýkoľvek iný, si môže predávať čo chce a s podmienkami aké reťazcu a jeho klientom vyhovujú. Je to podobné ako s iným reťazcom: L..l napríklad nepredáva "naše" cigarety, len cigarety robené pre reťazec. To, že si v L..li nekúpim dlhé marsky - tak to je totalita? To nemyslíte vážne, pán bloger!
Cenzorovanie informácií? To o čom píšete, pán Mihalík? Viete vôbec čo je to a "o čom je cenzurovanie" - cenzúra? Cenzúra by bola, keby VaZ u nás nesmel z "nariadenia" štátnej moci vychádzať, byt vydávaný.
Takže rozhodnutie, že Billa nebude mať v ponuke ZaV, nie je "žiadna totalita a žiadna cenzúra." V Bille nepredávajú veľmi veľa komodít - a nikto sa nad tým nepozastavuje. Napríklad z ponuky časopisov som v Bille nenašiel český Reflex ani český Rock & Pop. Aj to je ttalita a cenzúra" - podľa Vás?
A na záver - kto chce, ten si ZaV, ale i dlhé marsky a Reflex i Rock & Pop kúpi v nejakej trafike hneď vedľa - pretože Billa býva často súčasťou nákupných centier, kde sú aj klasické trafiky a predajne tlače.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uff
Toto ""Billa sa vracia do obdobia totality, je neprípustné aby niekto v súčasnosti cenzuroval informácie"
nie je výrok autora blogu, ale jedna z odpovedí, ktorú registroval v diskusiach , veď to napísal
.
"Každá odpoveď závisí na človeku, ktorého sa opýtame. V diskusiách k tejto téme som si všimol spektrum názorov. Odpovede som zlúčil do týchto troch najčastejších:
Billa sa vracia do obdobia totality, je neprípustné aby niekto v súčasnosti cenzuroval informácie.."
.
Stačí sa pozrieť na blog Pravdy a diskusie tam
http://malinova.blog.pravda.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A prečo by som sa mal pozerať...

...kamsi na nejaký blog na webe Pravdy a na diskusie tam?
Napísal som reakciu na to, čo je napísané v článku blogera Tomáša Mihalíka na SMEblog.
Mimochodom - ak by som na túto tému písal na blog článok ja, tak by som sa obrátil na vedenie, reprezentantov Billy u nás a u nich by som si žiadal a zháňal informácie. Ale to je už o inom, o prístupe blogera k blogovaniu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

malinová

je na Pravde?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je. Si všimni, na čo som v diskusii k tomu článku na Pravde jednoducho už musel zareagovať...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Adam Sipos: Chudnutie tukom: Ketogénna diéta mi zmenila život 49
 2. Peter Slamenik: Nevytrubuj na mňa, lebo Ti ten klaksón... 34
 3. Jozef Drahovský: Spájanie komunikácii nekolíznym spôsobom 25
 4. Gabriel Šípoš: Druhý najcitovanejší politológ STV mal problémy s plagiátorstvom 18
 5. Martin Hojsík: Je Slovensko bohatšie ako Španielsko? 12
 6. Radovan Bránik: Keď padajú MASky 10
 7. Za slušné Slovensko: Autentický príhovor Richarda Stankeho z jari 2018: Robert Fico, stačilo! 9
 8. Marko Salini: O Masarykovej láske k Turcu 8
 9. Pavel Macko: Blúzni tu niekto alebo zneužíva štátne orgány? 7
 10. Radovan Bránik: KOTLEBUS, alebo ako to bolo s autobusom ĽSNS 7

Rebríčky článkov


 1. Kristýna Peštová: A uz len ach
 2. Denis Jacko: Bodky
 3. Karol Martinka: Martinka: Za Mečiara boli novinári slobodnejší TASR 28. 12.2016 14 mesiacov pred vraždami
 4. Adriana Boysová: Fialový svet
 5. Jozef Kováč: UŽ TO MÁME ZA SEBOU!!!
 6. Július Kovács: Trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu defraudácie štátu
 7. Dáša Baliarová: Večnosti hľadanie
 8. Roman Hutira: Prvá cesta do zahraničia je o odvahe urobiť krok v pred!
 9. Július Kovács: 17. novembra treba ísť na námestie SNP
 10. František Cudziš: Spomienka na Ing. Vladimíra Vechtera , II.

 1. Danko nemieni odstúpiť, chce otestovať dôveru koalície
 2. Desať áut, ktoré bez problémov zvládajú najazdiť vyše 400-tisíc kilometrov
 3. Pri Nižnej Myšli vrazilo auto do skupiny ľudí, sanitky odvážali zranených
 4. Tri slová pre Andreja Danka
 5. Polícia v kauze zmeniek TV Markíza obvinila Štefana Ágha
 6. Exministri Janušek a Štefanov pôjdu za mreže, rozhodol Najvyšší súd
 7. Babišov syn: Otec klame, prekročil červenú čiaru
 8. Molekulárna biologička: Nechajte svoj pankreas vydýchnuť, jedzte menej
 9. Tisíce demonštrantov vyšli v Prahe do ulíc, žiadajú demisiu Babiša
 10. Lom koľaje zastavil vlakovú dopravu na trati Bratislava - Komárno

 1. V piatok sa v Bratislave bude konať protest Za slušné Slovensko
 2. Fico a Danko chcú zmeniť ústavné zriadenie Slovenska na autoritársky režim, tvrdí SaS
 3. Mafia pašuje kokaín cez slovenské firmy
 4. Slovenský exministr Palko: Představu Fica o Sorosovi považuji za primitivní
 5. NAKA na príkaz Hraška vypočúvala organizátorov protestov Za slušné Slovensko
 6. Marián Leško: Béla je znepokojený tak na dve Žitňanské
 7. Vyhlásenie viac ako 300 novinárov: Odmietame útoky Fica, už jedna vražda je príliš
 8. Komentár Jany TELEKI: Náš dobrý biely kôň Bašternák mlčí…
 9. Sukničkár? Mamonár? Pedofil? Kňaz?! Poľsko rozdeľuje film Klér
 10. Danko vykradol päť učebníc, jeho rigorózna práca je plagiát

Už ste čítali?