Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Závislí a nezávislí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani blogerka,

minule som Vám napísal môj názor na Vaše predstavy o riešení dopravy v Bratislave. Vyhodnotil som to tak, že nie ste politikom štátnikom, schopným riešiť a hlavne s konečnou platnosťou vyriešiť problémy aj za cenu nepopulárnych opatrení. Núkali ste nám výhradne cukor v podobe nákupu nových vozidiel do MHD, lodnú dopravu a ja neviem čo všetko ešte. A bič, teda nejaké praktické, rukolapné obmedzenia IAD, napríklad v podobe mýta ste veľkodušne odsunula do ďalekej budúcnosti, nech to rieši až Váš nástupca v stoličke primátora.

Mám málo času, teda iba stručne:
Bratislava je pravicovým mestom, a ak nevolí pravicové strany, teda aj KDH, SDKÚ, či ich predstaviteľov, tak má na to svoje dôvody. Pravicový volič totiž kladie vysoké nároky na kvalitu politikov, vrátane ich etiky. A v tom nás KDH sklamala.

KDH sa tvári tak, že má patent na morálne, či etické konanie, sú v tejto oblasti výnimoční, s právom kázať iným. Realita je ale taká, že jedná sa iba o zlatokopov, ktorí sa schovávajú za Boha, či gate farárov, no v reále z poza týchto gatí kradnú rovnako, ako Mečiar, či Fico.

Primátor Ďurkovský napr. k svojim 50.-im narodeninám prijal z mestského rozpočtu poriadne mastný finančný dar. Keď sa preukázalo, že tento dar nemá oporu v zákone, tak ho mestu nevrátil.
Mal na to hlavný dôvod, že on by aj chcel, ale nemôže, lebo účtovníctvo nepozná takú položku, že návrat neoprávnene vyzdvihnutých financií späť do mestskej kasy.
Ale nás ubezpečil, že ich nepoužil na seba a rodinu, ale na dobročinné účely. To bol ten vedľajší dôvod na nevrátenie, že už ich nemá. Lenže morálny katolícky politik má robiť dobročinnosť zo svojich legálne zarobených financií, nie z kradnutých. A na dotaz, že ako ich použil, povedal, že to je jeho osobná vec. Lenže to neboli jeho prachy, a iste ich ani nedal na dobročinnosť, skončili na jeho účte, či na účte KDH.
Teraz nebudem spomínať udalosti okolo PKO, či iné. Spomeniem šéfa DPB, Záhradníka. On za nečinného prizerania Ďurkovského manipuloval tender v prospech 100 kusov autobusov SOR z dielne JaT, kde sme zaplatili aj za klimatizáciu, ale v reále má ich iba cca 30 vozidiel.

Iné. Figeľ, politik a istý čas aj predseda KDH. Od mesta neoprávnene dostal byt. Došlo sa na to, teda vzdal sa ho, ale ho nevrátil mestu, ale nejakému katolíckemu spolku. Teda opäť robil dobročinnosť z cudzieho.
Figeľ bol aj ten, kto ako minister dopravy na účet štátneho osobného dopravcu ZSSK organizoval svoju volebnú kampaň. vtedy prebiehali dodávky nových vlakov a Figeľ ich veselo krstil všade po republike, s rozpočtom 15.000 a viac Eur za každý krst v závislosti od vzdialenosti od Bratislavy a dôležitosti pozvaných hostí.
Asistoval mu vtedajší GR ZSSK, zároveň člen KDH, tučný Kravec s ešte tučnejším odstupným, ktorý "nemohol" vrátiť, keď sa na to prišlo. Údajne vráteniu bránilo aj to, že v KDH bola taká prax, že podstatná časť týchto tučných odstupných povinne končila na účte strany.

Teda značka KDH v Bratislave nemá dobrý cveng. Možno ľahšie by ste vyhrala ako nezávislá, s KDH si iba špiníte svoje meno, aspoň to je môj osobný názor a iste tak zmýšľa aj veľa voličov, ak by tak nebolo, tak KDH by v parlamente bola.
Ja som inak o Vás počul prvý krát v tom blogu o doprave v Bratislave. To mám voliť političku rovno do primátorskej stoličky, o existencii ktorej som doteraz nepočul? Doteraz, trebárs za ostatné 4 roky prečo ste ma nenašla, nedostala pred moje oči? Aj známejšie tváre vedia v tej stoličke nepríjemne prekvapiť, tak čo mne neznáma baba z KDH? Máte prax, preukázané činy pozitívne pre mesto?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Amen
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Salaam

alejkum
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na vychode SK si pri znacke KDH ludia odpluju na chodnik, ak im to situacia dovoluje. Svoje o tom vedia Levocania, kde primator Levoce Majerky KDH, nakupil pre mesto pozemky za 17€/m2, o mesiac ich predal sukromnej firme za 10€. Firma z nich robi pozemky pre vystavbu domov a predava po cca 80€. Zmluva je postavna tak, ze mesto zatial z toho odpredaja pozemkov nema ani cent, a rozdielom v cene prislo o viac ako 400 000€. To ze zvysil zadlzenie mesta z 24% na 36% sa tiez vie.
KDH-ak Majersky pritom hovoril, ze treba podporovat mladych, aby ostali na vychode SK. S tymto programom sa dostal aj za predsedu VUC Presov. Ihned tam zacal robit cistky a dosadzovat si do funkcii svojich ludi. Rad hovori ludom ako maju zit a pritom jemu samemu utiekla zena! Takze tak. KDH je hnoj skyvajuci sa za krestanstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak neviem...

Článok začínate vetou "Tak, včera prišlo moje prvé vytriezvenie z politiky ako takej." V celom článku som sa nedočítal, v čom to "vytriezvenie" spočívalo.
Väčšinu článku špekulujete, či je lepšie byť závislým alebo nezávislým a napokon tvrdíte, že ponúkate nejaký strategický plán..., vlastne ešte neponúkate, lebo na ňom s nejakým týmom odborníkom ešte len pracujete, a dokonca odkazom na stránku dávate možnosť ľuďom podieľať sa na jeho tvorbe, keď však človek na ten odkaz klikne, zisti, že ide o nejaký systém na nahlasovanie závad...

Čo takto si najprv upratať vo vlastnej hlave?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Amen
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Salaam

alejkum
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ubezpečujem vás, krásna dáma, že nezávislosť neexistuje. A v politike už vôbec nie. To je taký rozšírený cool balast termín, podobný ako apolitickosť. Každý občan, dokonca aj nevolič, je tvor politický.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám rovnaký názor ako ogggir

Nezávislosť neexistuje.

Reči o nezávislosti kandidáta majú navodiť dojem, že tento kandidát (kandidátka) žijú v akomsi pomyselnom nemateriálnom minisvete v ktorom to nie je "niečo za niečo".

Každá osoba, každé zviera a každá vec sú závislé od svojho okolia. Bez závislosti a závislostí by sme prestali existovať sociálne a neskôr aj telesne.

A súhlasím tiež s názorom, že každý občan je tvor politický.

Ona totiž politika nie je len "vecou" budovy zvanej parlament.

Všetci taktizujeme, vyjednávame a hľadáme to svoje kreslo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, i mne rozhodne prekáža zamieňanie pojmov "apolitickosť" a "nestraníckosť".
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Svätá Karolína Líšková, oroduj za nás buhahahaaaa :DDDDDDD
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Šalom!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Politicke strany zadali novu domacu ulohu? Obhajova politickych stran vo virtualnom priestore.

- To, ze kandidati stran konaju len vo vlastnom mene (tu netvrdim, ze kazdy nezavisly tak kona) je rozpravka pre male deti. Ukazuje to historia. Od ultra spinavosti - zbavovania kandidata mandatu len dovodu jeho nazoroveho odstiepenia, cez stranicke truc hlasovacie akcie - zdrzavanie sa, negativny postoj, odchod z poslaneckych lavic - aj proti uzitocnym zakonom, normam ..., len preto ze ich predlozili nie Nasi, stranicke lassakovej prsty ... az po drobnosti rozdelovania si postov v komunalnej sfere mesiace pred volbami. V Lipt. Mikulasi uz vieme obsadenie klucovych pozicii na MsU, a to volby budu pocas novembra.

- Vacsina stran nema ziadne regionalne struktury. Staci vydelit pocet registrovanych stranikov poctom okresov. V Lipt. Mikulasi ide rozhodovat o ludoch praviciva koalicia, ktorej sucet clenov je tak na volejbalovy turnaj, pricom klucova strana ma strukturu pozostavajucu z dvoch karieristov. Nechcem Vam brat iluzie, ale kazda obcianska iniciativa zdruzuje vacsi pocet ludi.

- Politika nema byt o tlaccovych spravach, brifingoch ... najmenej kazde 2 hodiny, ale o rieseni problemov realnych ludi. Za stranickymi strukturami v regionoch nie je nic. Vsetky kauzy riesia obcania a obcianski ajktiviosti, nakolko stranici len neustale vyvazuju zaujmy a boja sa, aby niekomu nestupili na otlak.

Prave tento pristup stran a politikov ma priviedol k presvedceniu, ze ci hodim hlas do volebnej urny alebo splachnem na WC ma to rovnaky dopad na kvalitu mojho zivota, zivotne prostredie ci socialnu spravodlivoist. Vsetkym kauzamh za 20 rokov som celil sam so skupinou aktivnych ludi, kym regionalne struktury chodili ba pivo a cumeli vysmiati z bilboardov. Ak ste chcelki dosiahnut, aby ludia volit nechodili, tak Vam garabtujem, ze sa to uspesne dari.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Väčšinou s Vami súhlasím,

ale "počet registrovaných straníkov" nie je príliš dobré kritérium. Najväčší počet straníkov má myslím SMER, ale celá aktivita drvivej väčšiny členov spočíva v zaplatení "členskej známky" (po vzore KSS). Iné strany berú členstvo v strane vážne a ich registrovaní členovia sa politike venujú prakticky na profesionálnej úrovni. To neznamená, že nemajú neformálne štruktúry, z ktorých sa ľudia dostávajú aj na kandidátky. Títo "sympatizanti" síce nie sú "registrovanými" členmi strany, ale častokrát sú mnohonásobne aktívnejší, než väčšina "registrovaných" členov SMERU.
Ja mám dokonca podozrenie, že SMER touto politikou "masovosti členstva" sleduje najmä stabilizáciu svojho elektorátu. Každý člen má totiž rodinu, príbuzných, kamarátov, a to pri tisíckach až desaťtisíckach členov môže poriadne zavážiť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

- Upresnim: nejde tak o registrovanych stranikov, ale o realnu silu a aktivitu v prospech ludi. Naozaj si nemyslim, ze 2 osameli clenovia strany maju cez politicky marketing a financie ovladnut mesto, najma ak za nimi nie je nic. Sympatizanti su vacsinou rozni oligsarchovia, ktori prostrednictvom osamelych stranikov idu obvladnut mestske ksefty. Preco v Lipt. Mikulasi riesias vsetky zavazne problemy mesta ohladbe ziv. prostredia aktivisti a nie opozicia v plene ci akesi regionalne struktury stran? Preco aj cez tzv. opoziciu prechadzaju absolutne skodlive navrhy?

- V predchadzajucom prispevku som esre oppomenul jeden moment. Su nezavisli a nezavisli. Slovensko je plne nezavislach, ktore presli 3,4,5 ... stranami, najma na komunalnej urovni sa ton imi az tak hmiti, a ked sa vycerpal potencial tychto vytahov do politiky a ku kseftom, tak su zrazu nezavisli. Mne si staci pozriet hlasovania nezavislych a aj opozicie v mestskom zastupitelstve a vidim tu nezavislost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Preco priamo nenapisete,

ze vas vylakala podpora Slusneho Slovenska inemu kandidatovi? Naco blabolite o politologickych aspektoch nezavisleho vs. stranickeho kandidata? Co je nefer na tom, ze spolocenstvo obcanov, ktore v tazkych chvilach zmobilizovalo obcanov a sposobilo v zabetonovanych strukturach zemetrasenie, odporuci niektoreho kandidata? Len to, ze tym kandidatom nie ste vy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presvedcte ludi

svojimi vysledka i a realnostou svojich vizii(ak nejake ozajstne, nielen lubive mate) a nestarajte sa o druhych.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Pani Saková, prečo len R. Fico má vážne dôvody na ochranku? 3 542
 2. Tibor Ferko: Alibizmus Kotlebovej ĽSNŠ manévruje v archetypoch 776
 3. Ivana Bánová: Pneu len pre pánov 776
 4. Matej Gajdoš: Chcem byť učiteľom, ale... 620
 5. Elena Antalová: Judášovo evanjelium 609
 6. Margita Vernerová: Prečo je Lichtenštajnsko výnimočné? 598
 7. Július Kovács: Prišla mi výplata z VW za celý takmer odrobený mesiac cez agentúru. Odmena za môj článok 587
 8. miroslav babinsky: Ako odinštalovať Internet Explorer 469
 9. Boris Cíferský: Bývali v chudobincoch, rentu dostávali len niektoré. Dôchodok guvernantiek bol ťažký 464
 10. Štefan Vrátny: Dostávam telefonáty, 349

Rebríčky článkov


 1. Radoslav Valkovič: Henning Mankell a jeho prvotina alebo nielen klasickou literatúrou je čitateľ živý
 2. Milan Lacúch: Venované spisovateľom a národu
 3. Gabo Németh: Gabriel Németh román Slzy pre bolesť jedenásta kapitola / Dovolenka v Alpách /
 4. štefan michalík: Zanikneme?(Čo nové vo Facebookove? )
 5. Martin Šiška: Desatoro – „Nepokradneš“ – 2. časť: Korupcia a rôzne povolania
 6. Martin Šiška: Desatoro – „Nepokradneš“ – 1. časť: Úvod a duševné vlastníctvo
 7. Gabo Németh: Gabriel Németh román Slzy pre bolesť desiata kapitola / Návšteva /
 8. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, III.
 9. Viktória Mészárosová: Vojna, ktorú nevidíme - Šikanovanie vo virtuálnom prostredí
 10. Pavol Dančanin: Relativita súčasnosti

 1. Spoluzakladateľ Smeru Zala: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky
 2. Liptovská Mara ukázala základy zatopených domov
 3. Prieskum Focus: Smer klesol pod 20 percent, koalícia Progresívne Slovensko a Spolu je druhá
 4. Kauza náplaste: Obvinili desiatky lekárov z celého Slovenska
 5. Zlý vplyv Kaliňáka si uvedomujú mnohí, dáva Zalovi za pravdu Maďarič
 6. Slovenskí hokejisti v príprave na MS vyhrali v Rakúsku, presadila sa aj zámorská posila
 7. Američan žil na plošine v mori, hrozí mu trest smrti
 8. To je môj koniec, reagoval Trump, keď zistil, že vyšetrovanie povedie Mueller
 9. Na Šancovej ulici v Bratislave sa zrazil autobus s trolejbusom, zranilo sa dvanásť ľudí
 10. Ako sa rozlúčiť s Ficom? Kde bude bývať? Kam pôjde?

 1. Lucia Čopíková: Ženy vs. pivo
 2. Vymenovanie ústavných sudcov je kampaň Andreja Kisku
 3. Kmotríkovcom nevyšiel plán zastaviť súdne vyšetrovanie - ekonomika.sme.sk
 4. Poslednú večeru môžete vidieť tak, ako vyzerala pred 500 rokmi
 5. Nahnevané šičky zo Svidníka: Nech sa Talian zbalí a ťahá odkiaľ prišiel!
 6. Liptovská Mara ukázala základy zatopených domov
 7. Banskobystrický organista v Paríži: Včely z Notre Dame prežili - mybystrica.sme.sk
 8. Ak by horel Dóm svätej Alžbety, do boja s plameňmi by išlo asi dvesto hasičov
 9. Prvá slovenská feministka Hana Gregorová: Pred Tajovského ženou si odpľúvali národovci
 10. Ukrajinský premiér: Danka pozývam na Donbas pozrieť sa, kto je skutočný agresor

Už ste čítali?