Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bravóóó, 200 000 eur odškodné sudcovi!! A nás kto odškodní? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrá otázka ale odpoveď už nie. Nás odškodníme my sami aj toho ***** sudcu odškodníme my sami . Z našich daní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne toto je ta justicna mafia.
Tak isto ako sudy rozhodovali o bolestnom alebo o poskodeni dobreho mena u obycajnych ludi a davali nejake sumy 10 20 tisic ale politikom 100 000, 500 000.
Dokonca prisirl mejaky zakon alebo rozsudok, ze to nemoze byt velka suma
No a politikom veselo v stovkach tisicov

Tak tak isto to funguje I sudcov. Sudca sudcovi prisudi 200 000
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdochýnajúci kôň najviac kope.

Hovniváli sú v nových podmienkách, kedy sa budú uprednostňovať pozitívne ľudské vlastnosti (osobná česť, pravdovravnosť, úprimnosť, miernosť, dobroprajnosť, neexistencia akýchkoľvek ľudských manipulácií, nezištná pomoc atď) ohrozeným druhom a stále viac a viac sa podľa toho aj správajú. Ich dni sú ale spočítané. Ich ostrakizácia prebehne rýchlo a prirodzeným spôsobom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dôchodcovia majú

žobrácke dôchodky a ku dnešnému dňu je každý dôchodca dlžný 2360 € - ani jeden z nich dnes nevie kedy, načo, od koho si ich požičal a z čoho ich vráti ale vie že zajtra bude dlžný viac lebo v jeho mene si najlepší minister financ ďalej požičiava - samozrejme výhodne - lebo vie že on ich nebude musieť vrátiť, tí ktorí ich budú musieť vrátiť sa ešte nenarodili ale úroky budú až do smrti platiť tí ktorí už žijú a dlh zdedia ich potomkovia, ktorý novinár občanom povie kto a kedy ich tohto dlhu zbaví?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

doplním:

ktorý sudca odsúdi na doživotie toho kto si v mene aj dôchodcov požičiava?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanba takej justícii

Túto justíciu treba podstatne zmeniť -a jediné praktické riešnie je voľba sudcov .
Takej sudkiňa by sotva vo voľbách prešla .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpusťte prosím -

riadne som sa pomýlil -- dlh každého občana sr je ku dnešnému dňu 8260 € - teda nie 2360 € ako som v príspevku klamal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

chceli ste mat slovensko tak ho mate a bilakovci sa maju lepsie jak za komunizmu,v rumunsku by ich hnali na ukrajinu,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

máte úplnu pravdu,

sudcovský stav podľa rozsudkov a nečinnosti mi pripomína bandu gaunerov platených štátom. Mám skúsenosti z okresného súdu v Žiline a to veľmi zlé. Sudkyňa bez záujmu o vec nespravodlivo zamietla žalobu. Tak veru, za posledné roky kretén harabín tak zdegeneroval súdy, že tie nie sú schopné ani len odsúdiť vrahov. To čo za ***** prijal také zákony,ktorá viac chránia vrahov ako obete? Prečo má viac práv vrah,ktorý sa odvoláva na rozsudok a súdy ho viac krát riešia za to isté? Keď mne zamietli žalobu,tak už vraj sa nemôžem obratiť na súd,ale kto mi dá za pravdu? Kataster mi ukradol pozemok protiprávne a tvári sa ako keby sa ho to netýkalo. Veru tak pozemová mafia úspešne pracuje aj na katastri v Žilina a to ich ešte platí štát. Svinstvo a ešte raz svinstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte by som sa spýtal Gottwalda, Novotného, Husáka, Biľaka a ich nasledovníkov z vládnej strany skonvertovanej z KSČ . Nesmieš byť trochár a buď dôsledný. Lebo tí dvaja poslední menovaní majú na tom väčšiu zásluhu ako Putin, ktorý bol v tom čase v ZDŠ
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To patrilo nižšie, nie sem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi dobre napísané.Ibaže..............

Autor je podporovateľom "proruských "vízií ! A preto by som sa ho rád spýtal:"kto odškodní starších občanov Slovenska či dokonca Československa" za násilia vykonané na nás v čase budovania svetlejších zajtrajškov. Odporúčal by som mu,aby sa viac zaoberal touto problematikou. Nech sa spýta Putina kedy nás občanov čo sme v tej dobe nemali inú možnosť iba tu pracovať za pár deravých odškodní !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

inzinier132

autor je sice kapanek prorusky orientovany ( mne je to osobne luto,nakolko s vatsinou clankov autora suhlasim),ale opytat sa Putina na tvoje poziadavky nejak nema moznost a ani sancu - tieto tvoje otazky smeruj na kapitana Danku,ktory sa az tak trasie,aby mohol blabolit v ruskej Dume,resp.na obycajneho poslanca Fica - tiez ma svoje kontakty tym smerom.
Co sa tyka blogu,tak plne s nim suhlasim - za svoju osobu..statu sa uzasne dari ( vyrok poslanca Fica),ale neustale sa hladaju moznosti,co a o kolko este zdanit,neustale si Kazimir poziciava peniaze a nie je to 100 euro..co je velmi podivne,kedze poslanec Fico neustale tvrdil,ze statu sa dari - tak bud je poslanec Fico blazon - podla mna na 1000%..alebo totalne klame - podla mna na 1000%..alebo statna kasa je tak vyzrana smerackou a sns zgerbou,ze Kazimirovi nic ine neostava - ak chce zabezpecit aspon zdanie,ze chod statu je ok,len zvysovat dane,ktore ho este napadnu a poziciavat si tam,kde su nam este ochotny pozicat..a splacat to nebude ani Kazimir a ani Fico - obidvaja + smeracka a sns zgerba maju nakradnute na niekolko generacii dopredu a dlh budeme splacat my,nase deti,nasi vnuci..atd..a Ficko bude sediet na Belize pod palmou,srkat drink a cez more nam mavat papierom,ze nema ucet s 600 milionmi dolarov..a to uz nevravim,ze o takych 20 rokov stat nebude mat na penzie - myslite,ze takeho Ficka to zaujima?..ak mu bude teplo,presadne si pod vatsiu palmu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte by som sa spýtal Gottwalda, Novotného, Husáka, Biľaka a ich nasledovníkov z vládnej strany skonvertovanej z KSČ . Nesmieš byť trochár a buď dôsledný. Lebo tí dvaja poslední menovaní majú na tom väčšiu zásluhu ako Putin, ktorý bol v tom čase v ZDŠ
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obvykle súhlasím,ale

v tomto prípade nesúhlasím. Nedá sa porovnávať tragédia baníka a verejný útok na sudcovský stav. Sú to úplne odlišné situácie a môžu mať odlišné dopady.
Odškodnenie rodiny pracovníka za úmrtie pri výkone povolania by malo byť vecou špeciálne nastaveného poistenia, kde by bola jasne daná výška odškodného a každý by ju poznal už pri nástupe do zamestnania.
V prípade útoku na povesť sudcu sa jedná o nebezpečný precedens s dopadom na celú spoločnosť. Nikto nespochybňuje, že mnohé rozhodnutia súdov vyvolávajú pochybnosti, ale všade na svete platí zásada - In dubio pro reo - čiže pochybnosti hovoria v prospech obžalovaného (obvineného). A tá zásada má chrániť hlavne slušných ľudí, nie darebákov - pred svojvôľou orgánov spravodlivosti. Jednou vecou je mať podozrenie, možno aj vedieť a inou vecou je dokázať.
Súd nie je od toho, aby vyšetroval. Súd má posúdiť dôkazy a rozhodnúť. Sú krajiny, kde sa berie verbálny útok bez dôkazov na sudcu ako ťažký zločin, pretože je to útok na právny systém, a nepadajú pokuty či odškodnenia, ale tresty dlhoročného väzenia, straty a zákazy verejných funkcií a podobne.
Pokiaľ má niekto pochybnosti o činnosti sudcu, je povinný využívať riadne a zákonné prostriedky, tým skôr, ak má právne vzdelanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak budeš taký láskavý, poprosím aké - ktoré sú tie " riadne a zákonné " prostriedky " ktorými môžme poukazať, na zle rozhodovanie sudcu. Ano, odvolanie .... to je možné a ďalej? Jeden rozsudok, tri iznesenia okr. sudu Žilina, zrušené kr. sudom .... prešlo 13 rokov od podadania žaloby . Je na sude kompenzačné konanie a pán JUdr z ministerstva sa vyjadrí, že, citujem " som nebola poškodená na majetku. 10 rokov žiaden výsledok práce sudu- zaplatené sudne poplatky v sume 1450eur. . Vlastne nie , klamem výsledok bol, ale pretože bol vadný, tak konanie kr. sud vrátil znova na okr ..a boli by sme na sude aj šampanské strelili na desiate výročie zahájenia konania , ale ... konanie sud zastavil z dôvodu povolenej reštrukturalizácie môjho dlžníka. Žiaden komplikovaný súdny proces , iba stanovenie primeranej ceny za prácu, ktprú odbebrateľ prebral použil aj speňažil , ale mne sa už neušlo nič. K oceneniu tej práce existujú na sk v profesnej komore cenníky , ktoré uvádzajú spôsob , ako prácu primerane oceniť. 10 rokov !!!! a ušlo mi hore komínom 28 000 eur a dostala som sa do druhotnej platobnej neschopnosti. Myslíš , že som ojedinelý prípad ???? Len v Žiline viem urobiť dĺlhy zoznam rovnako " postihnutých " neschopných živnostníkov. Akým slovným ohodnotením mám počastovať pani sudkyňu, aby som ja nemusela platiť ešte k jej platu za jeje desaťročnú neschopnosť, nečinnosť ďalších 30 000 eur ? To by bolo jej veličenstvo zrejme veľmi skromné. Dnes rozhodla iná sudkyňa , rovnako na žilinskom sude , síce .... no počítať teda veru nevie . Bola vznesená námietka premlčania . Podľa nej sa ráta od doby kedy dlžník prebral upomienku. Nie je to môj proces, ale sledujem ho . Sledujem ich na tom usde viac a zostávam v úžase, ako rozhodujú sudcovia v spotrebiteľských sporoch. Už 11 rokov platí zákon o ochrane spotrebiteľa, a oni ho stále neovládajú . Naozaj neovládajú, alebo .... potom sú súdy zavalené prácou.,, bodaj by neboli, keď rozhodujú na dva , aj tri krát o jednom, kým dokážu vypotiť výsledok v súlade s platnými zákonmi. Tak sa rada poučím, potrebujem tie vedomosti, ako proti takýmto sudcom bojovať pomocou riadných a zákonných prostriedkov. Dopredu Ti za odpoveď ďakujem.
A apropo .... tie sudne poplatky mi sud nevrátil, napriek tomu, že konanie sám zastavil. Dôvod ? Konanie trvalo viac ako tri roky!!! Takéto zákony môžu byť iba v Absurdistane !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zákony

netvoria sudcovia, ale poslanci. Tam treba položiť otázku, prečo vznikajú právne nezmysly, ktoré sa nedajú uplatniť v praxi.
Sudca sa musí riadiť zákonom, aj keď jeho uplatnenie končí prieťahmi, alebo absurdným rozhodnutím. Niekto skončí v druhotnej platobnej neschopnosti, ale existujú aj ľudia, ktorí skončili vo väzení na základe výpovedí účelovo vypovedajúcich svedkov - napríklad dlžníkov. Za chyby systému sudca nemôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za chyby systému nie. O tom som ani nepísala, iba nakoniec som spomenula ten absurdný protiklad dvoch za sebou idúcich §. Ja som písala o nekvalitnej a k tomu ešte aj zdlhavej práci sudkyne !! Neviedla k ničomu. Keby sudcovia na I. stupni sudu rozhodovali aspo§ v 80% v sulade s platnámi zákonmi, mali by minimálne o 2/3 menej práce .... a to ešte množstvo ľudí sa zmeri s ich verdiktmi, napriek tomu, že o nich vedia. Ako to, že sudca ešte v r. 2017 vydá platobný rozkaz , v spotrebiteľskom spore bez posudenia zmluvy a vyvodenia dôsledkov z jej nekvality ? Ako je možné, že na pojednávaní pán sudca povie " neriešime tu spotrebiteľský spoor " .... rieši žalobu o neplatnosť dražby obydlia jednej 5 člennej rodiny - dokonalá zlodejina - pritom dlh vznikol na základe spotrebiteľskej zmluvy !!! Ako to je možné ??? Možno pánu sudcovi krivdím, ešte verdikt nevyniesol, ale to, čoho som bola svedkom na konaní, dáva tušiť ako rozhodne . Veľmi sa mu do posudenia zmluvy nechce . Ako je možné, že sa na Slovensku udeje 61 500 dobrovoľných dražieb, bez suhlasu vlastníka a pritom je známe uznesenie Najvyššieho sudu Sp.zn.2 M Cdo 20/2011 zo dňa .
18. 12. 2012
...“ Dobrovoľná dražba je absolútne neplatný právny úkon !!!
(nemo plus iuris ad alium transferre potest, quam ipse habet)
Vzhľadom na zásadu platnú pri prevodoch nehnuteľností, podľa ktorej nikto nemôže previesť viac práv než má sám. ... To sudcoviua nevedia ? Oni si nevšímajú Rozhodnutia NS ? Ani nálezy ÚS ? .... Veľa otáziek by som mala , pretože je veľa bezprávia zapričineného práve sudcami. Všetka česť tým , ktorí sa snažia dopátrať spravodlivosti. Sú aj v tom našom chlieve takí. nemajú to jednoduché. Ale Pán Boh zaplať za takých, pretože na ich rozsudkoch sa učíme ako to vlastne má byť. Ten systém až tak zlý nie je, aj keď ho poslanci kazia každým hlasovaním o zmenách zákonov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Az tak tento pripad nesledujem,ale je to obcianskopravny spor na ochranu osobnosti,to nema napr s tymi dalsimi pripadmi,o ktorych pisete nic spolocne..Ono poslanci NR SR maju trestnu hmotnopravnu excempciu na vyroky prednesene v plene NR,ale ta ich nechrani pred obciansko-pravnymi zalobami.Ci by sme uspeli v takom spore my,je otazka.Ale pan poslanec mal povedat takto-podla mojho nazoru ta osoba nieje vhodna na tu funkciu,lebo mam podozrenie,ze posobila v minulosti tak ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Tomáš Jacko: Čo keby mal Leonardo da Vinci smartfón? 1 708
 2. Július Kovács: Výzva pre premiéra SR 1 654
 3. Martin Ondráš: Farmári, ste menšina - odkazuje štát 1 501
 4. Jozef Purdeš: Zopár súkromných postrehov k prezidentským kandidátom 1 379
 5. Teodor Pasternák: Vytápalo mi kúpeľňu. Podľa callcentra poistenia ZSE to však havária nebola! 1 240
 6. Dušan Koniar: Kto môže a kto nemôže prísť vo štvrtok na námestia 1 233
 7. Oto Žarnay: Džungľa v zborovni 1 223
 8. Marek Ševc: Kaštieľ Sokolovce – jeden z mnohých 893
 9. Maroš Chmúrny: Chybný krok Maroša Šefčoviča? 831
 10. Eva Onačillová: V Košiciach hospitalizovali ďalších 5 detí pre osýpky - je príčinou antivakcinačná kampaň? 647

Rebríčky článkov


 1. Michal Lukáč: Ako pokora konzervatívcov ubližuje Slovensku
 2. Jozef Blšák: Medzinárodný deň Aspergerovho syndrómu
 3. Jakub Tinak: Chorvátsko a jeho plány v turistike pre rok 2019
 4. Peter Biščo: Zopár postrehov k dôležitým udalostiam.
 5. Lórant Kulík: Fotoreportáž:Pohľad na Košice z vtáčej perspektívy-časť 2.
 6. Tomáš Bilik: Láska, pocit útechy a radosti
 7. Jarmila Halgasova: Pozemkové úpravy roky trápia pôdohospodárov. Zostane opäť len pri slovách?
 8. Petra Babanova: Kandidáti 2
 9. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, I.
 10. Július Kovács: Výzva pre premiéra SR

 1. Je drzosť hovoriť, že toto je normálne
 2. Djokovič navštívil Bratislavu, prišiel na svadbu slovenského tenistu
 3. Zločin v priamom prenose. Súd opísal kauzu nástenka
 4. Progresívne Slovensko a Spolu predstavili kandidátku do eurovoľieb
 5. Pred košickou železničnou stanicou napadli ženu, nikto sa jej nezastal
 6. Dopravnému kolapsu sa Bratislava zatiaľ vyhla (letecké zábery)
 7. Sukňu nadvihol prievan. A nasledoval rozvod
 8. Kondičný tréner: Vlhová? Keď jej hodíte loptu, je ako odtrhnutá z reťaze
 9. Severné more ako pohrebisko starých ropných plošín? Briti opustenie schvaľujú
 10. Vypočúvanie ústavných sudcov bude opäť trojdňové

 1. Robert Mistrík for president.
 2. Ako eurohujer Harabin hlasoval za Lisabonskú zmluvu a ešte aj klamal
 3. Matúš Vallo, ide samospráve o to, ako vyd.bať s občanom?
 4. Newyorský arcibiskup reaguje na desivý aborčný zákon výzvou politikom
 5. Štefunkova verzia, že na podozrivom tendri nezarobil, má trhliny
 6. Alojz Hlina: KDH v prvom kole volieb podporí Mikloška
 7. Kňažko: Mečiar je v mnohom podobný svojmu stvoriteľovi – Fedorovi Gálovi
 8. Bratislavské peklo začína !
 9. KDH v prvom kole prezidentských volieb podporí Františka Mikloška
 10. Je možné hovoriť ako fašista a nebyť ním?

Už ste čítali?