Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mochovce sú ďalšou Ficovou „diaľnicou do Košíc“ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Na samom začiatku

bol nevýhodný predaj elektrárni. A predali ho tí, ktorí podsúvali, že štát je zlý vlastník- komu inému štátnemu podniku. A aj ta výstavba diaľníc bola zmrazená v čase , v čase, keď boli výhodné dotácie, v dobe nástupu Dzurindovej vlády.A ani s VSŽ to nebol dobrý obchod. A aj na oddlženie bánk a následný predaj za babku sa niet čím chváliť. A predaj VSŽ skomentoval jeden diskutujúci následovne :Američania sa chceli dostať na európsky trh aj s oceľou. Dzurinda , svojho casu skoliaci sa v USA, dohodol ze za americkú pomoc vo volbach '98 prihrá VSŽ do amerických rúk. Niekto si pamata niekto nie demarse pred volbami '98. . Po volbach doma Dzurinda aj so Šmognerkou pomocou daňového úradu zariadili, aby VSŽ za jeden rok odpísali 12 miliardovú investíciu v ŤUK Dolinskaja. Dalej náklady na rekonštrukcie pecí podľa smerníc k účtovej osnove mali byt rozpúšťané 4 roky. Tieto im bolo prikázané rozpustiť jednorázovo v jednom roku a pochopiteľne ovplyvnili neplánovane hospodársky výsledok. Bol to skoro protizákonný čin a také svinstvo by nevydržala žiadna fabrika. Aj keď VSŽ mali 5 miliárd zisku za rok, po odpísaní 12 miliárd, účtovne vychádzalo, že sú v strate 7 miliárd. Síce VSŽ plnili všetky svoje finančné záväzky, vláda roztrúbila, že VSŽ sú v červených číslach. . No a vtedy vláda prikázala vtedy este statnej S.P., aby poskytnutý úver, ktorý VSŽ splácali pravidelne a podľa splátkového kalendára, banka žiadala splatiť naraz. Samozrejme, že ostatné úverové banky na tú skutočnosť reagovali tak, že aj oni žiadali splatiť úvery okamžite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

VSZ Košice boli počas prvej Dzurindovej vlády kontrolované a politicky riadené stranou SDL, teda dnešným SMERom a Schmegnerová ako nominantka SMERu si tam dosadila svojho súkmeňovca Eichlera, ktorý všetky tie svinstvá popísané hore vo VSZ uskutočnil a pripravol VSZ Košice pod kuratelou SMERu na odovzdanie , odovzdanie zadarmo americkým vlastníkom - treba pripomenúť, že VSZ Košice boli pred odovzdaním odlžené a nás daňových poplatníkov to stálo 22 mld. Sk.
SMER v týchto špinavostiach pokračuje dalej, hlavne po zločine s predajom emisií, kde sa pohlavári SMERu a SNS velmi velmi dobre nabalili a pokračuje to aj terz pri velmi transparentnom nákupe nepotrebných , Slovensku nepotrebných 14 stíhačiek - Vláda SMERu a SNS je vydieratelná a vydieraná a preto pristupuje na priam zločinecké nákupy zbraní - Fico nadalej vedie Slovensko po GRECKEJ CESTE
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebuďte na smiech...

Ani neviete, o čom píšete.
Ja sa tiež dobre pamätám a pamätám sa aj na to VSŽ sa dostala do cross-defaultu v časoch Rezešovcov, pretože títo bezhlavo tunelovali a investovali. Takže museli VSŽ odpredať. Projekt ŤUK Dolinskaja bol zmarený ukrajinskou a rumunskou stranou. Netreba veriť čo napíše hocký troll. Deafult bol v roku 1998 a KŤUK sa odpísal v roku 2000. Takže uvádzať príčinu odpis KŤUK ako príčinu degfaultu VSŽ je v časovom nesúlade. Dzurinda a Schmognerová nemali možnosť ovplyvniť default, pretože vláda bola zložená 30.10.1998, dôvera jej bola vyslovená 14.11.1998, takže by musela pracovať veľmi expresne, aby stihla "zorganizovať" default do 19.11.1998. Aj informácia o účasti SLSP je smiešna, pretože v tom čase bolo v SLSP vedenie menované Rezešovým kamarátom Mečiarom. V skutočnosti cross-default nespustila SLSP, ale banka Meryll/Lynch GB. A na ovplyvnenie takého giganta bol aj Dzurinda malý pán.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máte dobré údaje,

Len ich zle interpretujete. Deafult sa odpisoval za dva roky, rozpredajom prevádzok pridružených k VSŽ. Takže je to všetko v časom súlade . Čiže najprv dlh, potom jeho vyrovnanie. Na Vašom mieste by som potom radšej nepoukazoval na hocijakých trollov. V príspevku naznačujete, alebo sa dá tak pochopiť, že Rezešovci museli podnik odpredať. Omyl. Podnik nepredávali Rezešovci, ale štát. Nevlasnili ho . Ak by sa teraz VSŽ predávalo, kto by ho predával US STYL, alebo štát? Najhoršie klamstva sú, ako sa zdá poloklamstva. A ten dlh o ktorý od začiatku ide to bol štátny dlh,/ KŤUK Dolinskaja/ uvalený na štátny podnik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ked je raz podnik v cross defaults, nerozhoduje uz jeho majitel moc o jeho osude. Uz s tym music suhlasit veritel. A ten so neprial pokracovanie v predchadzajucom bacovani a tunelovani a predaj vsetkeho co sa predators dalo, aby sa splatili dlhy. Vlada uz s tym bez do very veritelov nic nezmohla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

co na to povedat?

vlastne slovenski bolsevici a fasisti su fajn, ze ? Zrypol som skoro zo stolicky z vasho nazoru. A to som este necital toto: https://mantic.blog.sme.sk/c/2...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo sa týka VSŽ

našiel som ešte jeden odkaz, staršieho dáta, ktorý ktorý na prípad upozorňuje a píše v rovnakom duchu. Vyciciali si títo diskutujúci svoje argumenty z prsta, alebo boli na takých miestách, že videli do problému zasvätene, a zavádza tu niekto iný.:
Nájde sa ešte pamätník ?
Pamätá sa ešte niekto na KŤUK Dolinskaja ? Bol to oceliarsko-hutnícky kombinát, ktorý spoločne budovalo zoskupenie Varšavskej zmluvy na Ukrajine. Po rozpade zoskupenia časť toho diela pripadla ČSR a po rozdelení Slovensku. A podľa zamerania výroby to pridelili VSŽ. Účtovne sa malo odpisovať cca 30-40 rokov . Toto sa po nástupe Dzurindu odpísalo jednorazovo a VSŽ sa dostali účtovne do straty. Nie však finančne. No a rozpútala sa politická propaganda o tom, že VSŽ krachujú. Ktorá banka by po tomto nechcela všetky požičané peniaze späť? A ktorá firma vo svete by po tomto nezbankrotovala? Bankrot riadený štátom! No čo už môže štát pri predaji pýtať za bankrotujúcu firmu? A potom príde Ferdo mravec s bodkovaným motýlikom a firmu do roka dostane do čiernych čísiel. KŤUK Dolinskaja sa už na ďalší rok predsa neodpisuje. ALE toto sú už skôr dejiny. Pamätníci už zabudli a neskôr narodení sa nemajú ako dozvedieť. Dejiny predsa píšu víťazi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

samozrejme ze vsetci ktory maju par miliard na firmu su hlupaci ktori nevedia odlisit realny od fiktivneho bankrotu.

A este jednu rozpravku o tom ako vsz sa mohla stat svetovou firmou pod genialnym vedenim kindermanzamentu, vo firme ktoru pijavice vysavali zo vsetkych stran.
Keby neprisiel ferdo mravec s bodkovanym motilikom, po pijavicach by zostala len vysusena mrsina. To ze este vsz existuje aj 20 rokov po rezesovcoh a meciarovi je zazrak, ked sa pozriete ako dopadli ostatne zeleziaren v okoli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ferdo Mravec

nič zo svojho do podniku nedal. Rozpredal prevádzky naviazané na na VSŽ a tak dostal podnik z červených čísel. Mesačne bral plat vo výške 10 000 000 Kčs, pochopiteľne v dolároch. Za dva roky to činilo 240 000 000. Na toľko sa odhadoval aj majetok Rezeša, vrátane vily v Španielsku. Aj jeden aj druhý si odniesli z VSŽ približne rovnako, len jeden je glorifikovaný a druhý za to isté zatracovaný. A o tom, čo to všetko zapríčinil sa mĺči. Ak si dobre pamätám, tak práve únia vyčítala Mečiarovi pomalú privatizáciu. Ani Eichlerovi sa nepáčilo, že sa podnik predáva v čase, keď nie je zadĺžený, ale ešte na ňom visel biľag povesti krachujúceho podniku. Ono sa ten podnik aj predal, za cenu vysušenej mršiny, ak použijem terminológiu z Vášho príspevku. Skutočná cena podniku by sa ukázala, ak by ho US Styl predával teraz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vies napisat, ako uctovna operacia bez vplyvu na hotovost sposobi, ze nice he na ucte hotovost na zaplatenie splatneho zavazku a banks ziska opravnenie vyhlasit cross defaults?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nice he - nie je. (Automaticke opravovanie chyb)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Galek,

okrem bezbrehej kritiky dostavby Mochoviec nevidim vo Vasom clanku nic!
Mozete odpovedat na nasledovne otazky, prosim?
1. Ak by bol vlastnikom ENEL kompletne, nepreniesol by cenu dostavby do ceny pre koncoveho zakaznika?
2. Akd opatrenia navhujetie na zmenenie situacie ohladom Mochoviec?
3. Vas nazor na vyuzivanie atomu pre vyrobu elektrickej energie je aky?

Vopred vdaka za Vas cas a ochotu odpovedat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som síce pán Galek

Ale odpoviem na prvú otázku.
Odpoveď je nie, v Európe je dosť elektriny na to, aby v prípade zvýšenia cien ENEL prestal byť konkurencieschopný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím Vás

prečo by mali čitatelia riešiť problémy neschopných hochštaplerov vo vláde? Ale v podstate to môžu vyriešiť tak, že tých tlčhubov už nebudú voliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba voliť takých odborníkov,ako je Matovič,Sulík,Remiška Galko, Kišová,Blahová a spol.Až potom bude Slovensko vyzerať!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne, že Pello má instagram, kde sa predvádza ako spasiteľ.......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vdaka za Vasu vycerpavucu odpoved.

Aj Vy ste dovod preco SAS nevolit
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Postavenie Mochoviec1,2 malo zmysel lebo odstavovala V1 (tiež dva bloky) v Bohuniciach, číže
2 x 440MW sa prifázovalo a 2 x 440MW sa odfázovalo.
Dostavba Mochoviec 3,4 dáva zmysel len vtedy ak sa odstaví V2 v Bohuniciach. Ale tam sa predlžovala životnosť elektrárne tuším budú v prevádzke cca ešte 15 rokov. Preto aj keď sa dostavajú Mochovce 34 tak sa nespustia do prevádzka z dôvodu že na 30TWh trhu nie je možné umiestniť ďalších:
2 x 440MW x 8000hodín = 7 TWh Bolo by to možné keby Slovensko malo deficit výroby 7TWh ale má v súčasnosti deficit okolo 1TWh. Ak by sme aj okamžite odpojili elektráreň v Novákoch 1,2TWh (alobal)
aj tak bude prebytok cca 4,8TWh.
A teraz mi všetci čo majú radi jadrové elektrárne napíšte čo s tou elektrinou. (mala sa predať na Balkán cez Maďarsko, bohužiaľ vysokonapäťové vedenie je len na papieri....)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Monika Nagyova: Rozčúlená Nemka v Tescu: U nás by sa to nestalo! 8 403
 2. Radovan Bránik: Neznesiteľná ľahkosť vraždy 4 533
 3. Ján Roháč: Motorkári, prečo sú vaše motorky také hlučné? 3 224
 4. Marianna Lipková: Rýchlo a zbesilo ( Z denníka obyčajnej učiteľky ) 3 107
 5. Dominika Dongova: Ako prísť o muža? 2 746
 6. Ľubomír Smetana: Polícia má pomáhať a chrániť alebo týrať cudzincov? 2 504
 7. Greenpeace Slovensko: Prečo by otvorenie 12. ťažobného poľa na hornej Nitre bolo zlým sci-fi 2 494
 8. Václav Mika: Riadiť hlavné mesto nie je brnkačka 2 413
 9. Jozef Drahovský: Počas týždňa mobility je MHD pre vodičov zadarmo iba niekde a len niekedy - Doplnené 2 171
 10. Erich Mistrík: Slovenské mamičky, pekné dcéry máte 2 042

Rebríčky článkov


 1. Martin Gábor: Bojovník Šafi!
 2. Martin Beňo: Progresívne Slovensko
 3. Peter Pipák: Humenné: Správa o stave mesta
 4. Vladimír Krátky: Mučili aj Imreczeho ?
 5. Tomáš Jurkovič: Kto bude parkovať v nových parkovacích domoch na sídlisku Ťahanovce?
 6. Denis Jacko: Rýmy, vlasy a posteľ
 7. Peter Bukov: Pozitívne inflačné čísla posilnili kurz eura
 8. Monika Plocová: Maminka je závislá
 9. Milan Lacúch: Egoizmus a individualizmus! Dva nosné piliere brány do záhuby
 10. Petra Babanova: V skrytosti a mlčaní

 1. ONLINE: Trnava štartuje v Európskej lige, doma vyzve Anderlecht
 2. Žitňanská: Stratila som dôvod zotrvávať v koalícii aj formálne
 3. Žitňanská sa rozhodla odísť zo strany Most-Híd
 4. Trnava šokovala Brusel, hrdinom bol dvadsaťročný mladík
 5. Hoftych: Belgický novinár sa pýtal, že ako sa Trnava mohla dostať do skupiny
 6. Už si len tak nezatiahnete. Z áut sa vytráca ručná brzda
 7. Zamestnanec U. S. Steelu bojuje po úraze elektrickým prúdom o život
 8. Sagan rokuje s Borou o novej zmluve. Peniaze nie sú prioritou, tvrdí šéf tímu
 9. Kto žiadal otvorenosť, nikdy v cirkvi nepochodil
 10. Pripravoval vraždu spoločníka, zohnal si samopal za tisíc eur

 1. A predsa sa stavia!
 2. SaS: Za horiace vlaky môžu rozhodnutia Andreja Danka
 3. Peter Nôta: Vďaka svedkom sme získali archív Paľa Rýpala
 4. Danko vykoľajil železnice: Horiaci vlak zanechal škodu na dvoch kilometroch trate
 5. SNS proti Slovenskému národu: Roztrhnutý vlak, uväznení cestujúci, horiace rušne
 6. Danko dusí Národ: Cestujúci z horiaceho vlaku išli 2,5 kilometra po vlastných
 7. Teológ Kocúr: Viem o slovenskom biskupovi, ktorý tiež sexuálne zneužíval deti
 8. Danko poškodil hrdosť a svojstojnosť národa: Čo sa deje so štátnym dopravcom
 9. Nepripusťme mediálne lynčovanie katolíckeho kléru!
 10. Karol Galek: Ako minister Žiga postrčil Slovenské elektrárne do priepasti

Už ste čítali?