Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mochovce sú ďalšou Ficovou „diaľnicou do Košíc“ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Na samom začiatku

bol nevýhodný predaj elektrárni. A predali ho tí, ktorí podsúvali, že štát je zlý vlastník- komu inému štátnemu podniku. A aj ta výstavba diaľníc bola zmrazená v čase , v čase, keď boli výhodné dotácie, v dobe nástupu Dzurindovej vlády.A ani s VSŽ to nebol dobrý obchod. A aj na oddlženie bánk a následný predaj za babku sa niet čím chváliť. A predaj VSŽ skomentoval jeden diskutujúci následovne :Američania sa chceli dostať na európsky trh aj s oceľou. Dzurinda , svojho casu skoliaci sa v USA, dohodol ze za americkú pomoc vo volbach '98 prihrá VSŽ do amerických rúk. Niekto si pamata niekto nie demarse pred volbami '98. . Po volbach doma Dzurinda aj so Šmognerkou pomocou daňového úradu zariadili, aby VSŽ za jeden rok odpísali 12 miliardovú investíciu v ŤUK Dolinskaja. Dalej náklady na rekonštrukcie pecí podľa smerníc k účtovej osnove mali byt rozpúšťané 4 roky. Tieto im bolo prikázané rozpustiť jednorázovo v jednom roku a pochopiteľne ovplyvnili neplánovane hospodársky výsledok. Bol to skoro protizákonný čin a také svinstvo by nevydržala žiadna fabrika. Aj keď VSŽ mali 5 miliárd zisku za rok, po odpísaní 12 miliárd, účtovne vychádzalo, že sú v strate 7 miliárd. Síce VSŽ plnili všetky svoje finančné záväzky, vláda roztrúbila, že VSŽ sú v červených číslach. . No a vtedy vláda prikázala vtedy este statnej S.P., aby poskytnutý úver, ktorý VSŽ splácali pravidelne a podľa splátkového kalendára, banka žiadala splatiť naraz. Samozrejme, že ostatné úverové banky na tú skutočnosť reagovali tak, že aj oni žiadali splatiť úvery okamžite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

VSZ Košice boli počas prvej Dzurindovej vlády kontrolované a politicky riadené stranou SDL, teda dnešným SMERom a Schmegnerová ako nominantka SMERu si tam dosadila svojho súkmeňovca Eichlera, ktorý všetky tie svinstvá popísané hore vo VSZ uskutočnil a pripravol VSZ Košice pod kuratelou SMERu na odovzdanie , odovzdanie zadarmo americkým vlastníkom - treba pripomenúť, že VSZ Košice boli pred odovzdaním odlžené a nás daňových poplatníkov to stálo 22 mld. Sk.
SMER v týchto špinavostiach pokračuje dalej, hlavne po zločine s predajom emisií, kde sa pohlavári SMERu a SNS velmi velmi dobre nabalili a pokračuje to aj terz pri velmi transparentnom nákupe nepotrebných , Slovensku nepotrebných 14 stíhačiek - Vláda SMERu a SNS je vydieratelná a vydieraná a preto pristupuje na priam zločinecké nákupy zbraní - Fico nadalej vedie Slovensko po GRECKEJ CESTE
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebuďte na smiech...

Ani neviete, o čom píšete.
Ja sa tiež dobre pamätám a pamätám sa aj na to VSŽ sa dostala do cross-defaultu v časoch Rezešovcov, pretože títo bezhlavo tunelovali a investovali. Takže museli VSŽ odpredať. Projekt ŤUK Dolinskaja bol zmarený ukrajinskou a rumunskou stranou. Netreba veriť čo napíše hocký troll. Deafult bol v roku 1998 a KŤUK sa odpísal v roku 2000. Takže uvádzať príčinu odpis KŤUK ako príčinu degfaultu VSŽ je v časovom nesúlade. Dzurinda a Schmognerová nemali možnosť ovplyvniť default, pretože vláda bola zložená 30.10.1998, dôvera jej bola vyslovená 14.11.1998, takže by musela pracovať veľmi expresne, aby stihla "zorganizovať" default do 19.11.1998. Aj informácia o účasti SLSP je smiešna, pretože v tom čase bolo v SLSP vedenie menované Rezešovým kamarátom Mečiarom. V skutočnosti cross-default nespustila SLSP, ale banka Meryll/Lynch GB. A na ovplyvnenie takého giganta bol aj Dzurinda malý pán.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máte dobré údaje,

Len ich zle interpretujete. Deafult sa odpisoval za dva roky, rozpredajom prevádzok pridružených k VSŽ. Takže je to všetko v časom súlade . Čiže najprv dlh, potom jeho vyrovnanie. Na Vašom mieste by som potom radšej nepoukazoval na hocijakých trollov. V príspevku naznačujete, alebo sa dá tak pochopiť, že Rezešovci museli podnik odpredať. Omyl. Podnik nepredávali Rezešovci, ale štát. Nevlasnili ho . Ak by sa teraz VSŽ predávalo, kto by ho predával US STYL, alebo štát? Najhoršie klamstva sú, ako sa zdá poloklamstva. A ten dlh o ktorý od začiatku ide to bol štátny dlh,/ KŤUK Dolinskaja/ uvalený na štátny podnik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

co na to povedat?

vlastne slovenski bolsevici a fasisti su fajn, ze ? Zrypol som skoro zo stolicky z vasho nazoru. A to som este necital toto: https://mantic.blog.sme.sk/c/2...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo sa týka VSŽ

našiel som ešte jeden odkaz, staršieho dáta, ktorý ktorý na prípad upozorňuje a píše v rovnakom duchu. Vyciciali si títo diskutujúci svoje argumenty z prsta, alebo boli na takých miestách, že videli do problému zasvätene, a zavádza tu niekto iný.:
Nájde sa ešte pamätník ?
Pamätá sa ešte niekto na KŤUK Dolinskaja ? Bol to oceliarsko-hutnícky kombinát, ktorý spoločne budovalo zoskupenie Varšavskej zmluvy na Ukrajine. Po rozpade zoskupenia časť toho diela pripadla ČSR a po rozdelení Slovensku. A podľa zamerania výroby to pridelili VSŽ. Účtovne sa malo odpisovať cca 30-40 rokov . Toto sa po nástupe Dzurindu odpísalo jednorazovo a VSŽ sa dostali účtovne do straty. Nie však finančne. No a rozpútala sa politická propaganda o tom, že VSŽ krachujú. Ktorá banka by po tomto nechcela všetky požičané peniaze späť? A ktorá firma vo svete by po tomto nezbankrotovala? Bankrot riadený štátom! No čo už môže štát pri predaji pýtať za bankrotujúcu firmu? A potom príde Ferdo mravec s bodkovaným motýlikom a firmu do roka dostane do čiernych čísiel. KŤUK Dolinskaja sa už na ďalší rok predsa neodpisuje. ALE toto sú už skôr dejiny. Pamätníci už zabudli a neskôr narodení sa nemajú ako dozvedieť. Dejiny predsa píšu víťazi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

samozrejme ze vsetci ktory maju par miliard na firmu su hlupaci ktori nevedia odlisit realny od fiktivneho bankrotu.

A este jednu rozpravku o tom ako vsz sa mohla stat svetovou firmou pod genialnym vedenim kindermanzamentu, vo firme ktoru pijavice vysavali zo vsetkych stran.
Keby neprisiel ferdo mravec s bodkovanym motilikom, po pijavicach by zostala len vysusena mrsina. To ze este vsz existuje aj 20 rokov po rezesovcoh a meciarovi je zazrak, ked sa pozriete ako dopadli ostatne zeleziaren v okoli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ferdo Mravec

nič zo svojho do podniku nedal. Rozpredal prevádzky naviazané na na VSŽ a tak dostal podnik z červených čísel. Mesačne bral plat vo výške 10 000 000 Kčs, pochopiteľne v dolároch. Za dva roky to činilo 240 000 000. Na toľko sa odhadoval aj majetok Rezeša, vrátane vily v Španielsku. Aj jeden aj druhý si odniesli z VSŽ približne rovnako, len jeden je glorifikovaný a druhý za to isté zatracovaný. A o tom, čo to všetko zapríčinil sa mĺči. Ak si dobre pamätám, tak práve únia vyčítala Mečiarovi pomalú privatizáciu. Ani Eichlerovi sa nepáčilo, že sa podnik predáva v čase, keď nie je zadĺžený, ale ešte na ňom visel biľag povesti krachujúceho podniku. Ono sa ten podnik aj predal, za cenu vysušenej mršiny, ak použijem terminológiu z Vášho príspevku. Skutočná cena podniku by sa ukázala, ak by ho US Styl predával teraz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Galek,

okrem bezbrehej kritiky dostavby Mochoviec nevidim vo Vasom clanku nic!
Mozete odpovedat na nasledovne otazky, prosim?
1. Ak by bol vlastnikom ENEL kompletne, nepreniesol by cenu dostavby do ceny pre koncoveho zakaznika?
2. Akd opatrenia navhujetie na zmenenie situacie ohladom Mochoviec?
3. Vas nazor na vyuzivanie atomu pre vyrobu elektrickej energie je aky?

Vopred vdaka za Vas cas a ochotu odpovedat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som síce pán Galek

Ale odpoviem na prvú otázku.
Odpoveď je nie, v Európe je dosť elektriny na to, aby v prípade zvýšenia cien ENEL prestal byť konkurencieschopný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím Vás

prečo by mali čitatelia riešiť problémy neschopných hochštaplerov vo vláde? Ale v podstate to môžu vyriešiť tak, že tých tlčhubov už nebudú voliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba voliť takých odborníkov,ako je Matovič,Sulík,Remiška Galko, Kišová,Blahová a spol.Až potom bude Slovensko vyzerať!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne, že Pello má instagram, kde sa predvádza ako spasiteľ.......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vdaka za Vasu vycerpavucu odpoved.

Aj Vy ste dovod preco SAS nevolit
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Máme najdrahšie potraviny i naftu, všetko nekvalitné!! Prečo ?? 8 960
 2. Monika Kozelová: Spojená škola v Sečovciach – škandál, ale koho? 8 181
 3. Marta Balážová: Len tak na okraj …a verejná mienka v Zlatých Moravciach ... 6 391
 4. Nikola Jakubská: Práca v zahraničí a ja 6 242
 5. Miro Jurkovič: Neviňte plasty. Problémom sú ľudia 5 519
 6. Katarina Antenozio: Čiernobiely svet Cristiana Ronalda 4 206
 7. Vladimír Bednár: Koľko F-16 naozaj potrebujeme 3 381
 8. Veronika Remisova: Výroba stíhačiek, ktoré kupujú ľudia SNS za miliardy eur, sa má presunúť do Indie 2 869
 9. Peter Remeselník: V Žiline narazilo auto do ľudí, vodič z miesta ušiel. Polícia ho nepotrestala ! 2 446
 10. Ondrej Michalička: Zavreli pravú ruku Martina Chrena 1 923

Rebríčky článkov


 1. Jakub Zibura: O islame
 2. Alexandra Borovanova: Od stresu, uzkosti az po depresiu? U mna jednoznacne NIE
 3. Jakub Zibura: Fidlikanti na streche
 4. Jarmila Halgasova: Darček Klubu 500 pre Matečnú: Kýble špiny na drobných farmárov
 5. Ladislav Větvička: Tak Slovaci pry su ručajuci analfabeti u vatry...
 6. Šimon Remeň: Portugalská sedmička je už minulosťou . Dokážu ho v Reale nahradiť ?
 7. Andrea Bérešová: Fotoreport z kosenia ručnou kosou v obci Ľubovec
 8. Jakub Zibura: Smútok za nepoznaným
 9. Matúš Žuffa: Rytiersky turnaj Normani
 10. Lucia Sámelová-Nemešová: Byť k sebe úprimný

 1. Peter Sagan sa rozišiel s manželkou Katarínou: Bude to tak oveľa lepšie
 2. Kto je záhadný Jandiev, ktorého Slovensko vydalo napriek nesúhlasu OSN
 3. Majstra populizmu nemá kto nahradiť
 4. Britská polícia tvrdí, že identifikovala páchateľov útoku na Skripaľovcov
 5. Merckx či Induraín. Takých ako Sagan je v histórii málo
 6. Tatry zasiahla povodeň. Viaceré chodníky uzavreli, desiatky ľudí evakuovali
 7. DNA, sliny a tajomné odkazy. Technológia našla vrahov odložených prípadov
 8. Na zimnej olympiáde v roku 2022 v Pekingu pribudne nových sedem disciplín
 9. Prečo si nepamätáte, ako vás prebaľovali a ako ste spravili prvý krok?
 10. Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

 1. Fica vypískali na oslavách zvrchovanosti v dlhoročnej bašte Smeru na Kysuciach
 2. Sulík sa pustil do Junckera: Je hanba, ak na čele EÚ sedí opilec. Je ako Jeľcin
 3. Jana Kiššová (SaS): O logike tunelárov, čo myslia najprv na seba
 4. Sladký život opatrovateľky - veľmi odporúčané čítanie pre budúce Pflegerinnen
 5. Stavebný Klondike v Devínskej Novej Vsi
 6. Našla som oázu človečenstva v našom zdravotníctve!
 7. Hlavný štátny radca o LGBT: sú to chorí ľudia
 8. Vystupuje s Rostasom a Mečiarom, v RTVS komentuje politiku
 9. Ivan Mikloš: Nepredvídateľný užitočný idiot
 10. Milióny našim ľuďom

Už ste čítali?