Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aké Tatry chceme? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jdu blejt, velebnosti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja

by som najradšej Tatry 603, alebo 613.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja 603 , nadčasový dizajn.

Ale k veci : "staničky" po 17 000 € síce kde-tu v meste VT sú, ale medveď dokáže prestrčiť labu a z vyvráteného kontajnera si vybrať lahôdky.
kontajnery už 3 x testovali v zoo
https://kosice.korzar.sme.sk/c...
https://kosice.korzar.sme.sk/c...
https://kosice.korzar.sme.sk/c...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zakopane vyzera ako kolotocarsky raj.

Tatry na nasej strane by mali takisto vyzerat nech sa tam dostanu aj obycajny ludia a chudobny vychodny nemci. Samozrejme medvede vystrielat a nechat par kamzikov v rezervacii. To je moj nazor a ochranarov co robia zle turisom nemam rad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

demagógia najhrubšieho zrna,

čo, majú spoločné lesníci s rozvojom turistických stredísk? Sú to ochranári, čo ich povoľujú, hoci majú ďaleko väčšie možnosti niečo nepovoliť ako lesníci (tí sa vyjadrujú len k vyňatiu z lesných pozemkov) a sú to aktivisti, ktorí proti developerom protestujú vždy len platonicky a hryzkajú len slabučko.

Ale hlavne, že spomínate lesníkov hneď v prvej vete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Svätá pravda. Prakticky je všetko v rukách Štátnej ochrany prírody.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trafená hus zagágala ?

treebard,
spomína ich IBA v prvej vete ako úvod. Oprávnene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čiže, sťažovať sa, keď niekto

"ako úvod" hodí irelevantnú zmienku v snahe manipulovať,znamená byť trafená hus?

Pre teba pravda a férovosť nezaznamenajú fakt nič, však?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie je to irevelantné !

nie je dobré, ak nám lesníci tlačia kaleráby do hláv ako tuto
https://spis.korzar.sme.sk/c/2...
zároveň mútia vodu, kde sa možno zadarí Weckovi, Štrbe, TMR...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hryzkajú len slabučko ?

takto pred rokom ( ak za aktivistov uznavate aj VLK)
https://dennikn.sk/835537/najv...

V dlhoročnom spore medzi Lesoochranárskym združením Vlk a developerom, 1. Tatranskou akciovou spoločnosťou, rozhodoval senát Eleny Berthotyovej. Ide o výnimku na výstavbu lanovky na Štrbské Pleso, ktorú ešte pred štyrmi rokmi povolil Okresný úrad v Prešove. Ministerstvo životného prostredia ju potvrdilo, rovnako v prospech výstavby rozhodol aj Krajský súd v Bratislave. Až Najvyšší súd celý spor vrátil na samý začiatok, teda okresný úrad.
....
A mal by pritom vysvetliť aj to, „v čom záujem na vybudovaní lyžiarskych tratí prevyšuje záujem na ochrane biotopov európskeho významu vrátane prioritných biotopov a chránených druhov živočíchov a rastlín“.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

áno. občas aktivisti hryzkajú aj silnejšie. čím viac sa ich prihlási do procesu EIA, tým ťažšie sa bude povoľujúcim orgánom vysporiadavať s povolením zjazdoviek v prípade ďalšieho zlyhania šopsr.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a nezabudnime na "zlyhania "miestnej štátnej správy = Kaliňákovcov
http://www.minv.sk/?odbor-star...
PaedDr. Miroslav Benko, MBA , vedúci odboru
http://cynickaobluda.dennikn.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo majú spoločné? dobrá otázka

pretože ich nieje vôbec vidieť v boji za prírodu- proti developerom, ťažbe a love v chránených územiach, stavbám "protipožiarnych" ciest, vodným elektrárňam, umelým korytám...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lesník nemá nijakú možnosť

"bojovať proti developerom". Tú má vlastník pozemku, ten sa môže rozhodnúť nepredať. Lesník, presnejšie povedané znalecký ústav na NLC potom vypočíta výšku náhrady za lesný porast a stratu mimoprodukčných funkcií. To je všetko. Znalec nemá nijaký paragraf, ktorý by ho oprávňoval meditovať, či by nebolo lepšie ak pozemok ostane lesom.

Zákon o ochrane prírody má tých možností ďaleko viac, najmä vo vyšších stupňoch ochrany, a napriek tomu sa strediská "rozvíjajú". Napr. v piatom stupni ochrany je "umiestnenie stavby" zakázané. Ak sa tam teda niečo postaví, znamená to, že developerovi MŽP schválilo výnimku zo zákona. A ako vidíme, stáva sa to celkom bežne a často.

Pokiaľ narážaš na neúčasť lesníkov v nejakých demonštráciách a priväzovaní sa pred mechanizmy, tak tam predovšetkým nevidím aktivistov. V čase, keď sa "vlci" priväzovali v Tichej doline aby zabránili vyvezeniu spadnutých stromov z tej rovinky hneď v ústí doliny (4. stupeň ochrany), tak som Lukáčovi písal, že prečo sa nepriväzujú na Štrbsekom plese, tiež v 4. stupni ochrany, kde vtedy hučali pneumatické kladivá na hrádzi plesa, ktorého hladina je už 5. stupeň ochrany, že sa pôjdem priviazať s nimi. Odpísal mi, že príde čas. Ale neprišiel...

V skutočnosti si aktivisti (a žiaľ aj časť štátnych ochranárov) našla v lesníkoch ideálneho slabého nepriateľa, na ktorého sa dá beztrestne kydať a šikanovať ho. Voči bohatým developerom si to, samozrejme, nedovolia. Ja to aj chápem, len by som potom uvítal, aby si potom svoje komplexy nekompenzovali na lesníkoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aká je vlastne funkcia význam lesníkov?

developer zadá prácu = zlikvidovať časť zdravého lesa, napr. aj v chránenom parku na základe neakej výnimky, resp. neakého typu odsúhlasenia a lesník keďže to je jeho džob to vyrúbe, "preorie" lesnú pôdu (veľa rokov sa tvorí) a cestičky kolesovou či pásovou technikou, veď "zachovanie" zdravej prírody v SR má na starosti "ochrana" prírody = ministerstvo, ktoré to povolilo ... proste tvrdá ťažká chlapská práca, kto by sa ešte zamýšľal nad dlhodobými následkami ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To si čítal na Zem A Vek? :-D

Developer zadá lesníkovi?


A prečo by niečo také robil? V ničom by si tým nepomohol. Ak potrebuje developer stavať, tak si musí vybaviť stavebné povolenie, a to mu lesníci nedajú.

BTW, článok píše o "rozvoji" v územiach s najvyšším stupňom ochrany a tam lesníci nič nevyťažia.

Je zúfalé, že takíto ľudia ako ty, zakladajú svoje útočenie na lesníkov na absolútnej neznalosti zákonov, ekológie, všetkého...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zjavne nechapes co znamená "rozvoj"

spomínaný v tomto blogu, skus si moje komenty precitat este zo 2-3x mozno pochopis zmysel o com som písal,
ak developer potrebuje odstranit kus lesa, teda živej prírody, pre svoj "rozvojový biznisový" projekt v casti NP to ma na starosti akoze kto? lesníci su od toho uplne bokom?
daj teda súhrn náplne práce lesníkov, zjavne si sa tejto časti mojho komentu vyhol ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zjavné je iba to, že ty si ten,

kto tu nechápe.

Článok je o "developeroch", o snahe budovať nové zjazdovky, novú infraštruktúru ap.

Okrem iných nevedomostí zjavne ani nevieš, kto je to ten "lesník". Skrývaš sa detskú konštrukciu, že rúbať tie stromy budú lesníci. Vôbec to nie je také jednoduché, ako si myslíš.

V tvojom jednoduchom svete je lesník "ten s tou pílou". Lenže to neplatilo nikdy. Ľudia ma píly a sekery dlho predtým, ako nejaké lesníctvo vôbec vzniklo. Lesník bol odjakživa ten, kto hospodárenie v lese plánuje a riadi na rôznych úrovniach, od strategickej až po prevádzkovú. A ten nemá na budovanie či nebudovanie turistických stredísk nijaký dosah.

Samotné "rúbanie stromov" sa väčšinou rieši dodávateľsky. Kedysi si lesník najal miestnych obyvateľov, dnes si najíma "dodavateľa prác". A nie je jediný, kto si daný subjekt môže najať. Tú istú firmu resp. živnostníka si môžeš najať aj ty a môžeš si uňho objednať akúkoľvek prácu, ktorú má v popise podnikania. Ak si teda Tatra Mountain resort najme nejakých živnostníkov s pílami a traktormi, ktorí mu vyčistia pozemok, ktorý mu prikleplo MŽP, tak to nie sú lesníci. Sú to len dodávatelia prác. Často vôbec nejde o miestnych obyvateľov a nemajú s miestnymi lesníkmi ani vlastníkmi lesov nič spoločné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vďaka za vysvetlenie

dalo by sa aj bez zbytočných urážlivých komentov,
clánok, teda blog pána Pada je o "rozvoji" = budovaní novych lanoviek, vodnej nádrže atd v NP VT, ako spomína došlo by k vážnemu zásahu do ekosystému danej lokality s čím nesúhlasí ochrana prírody (nulový variant výstavby nových lanoviek) ani ochranári, ak by som zhrnul môj názor a postoj, čo je zjavné aj z mojich komentov, som na strane o.p. vt aj ochranárov a zámer developera považujem za veľmi škodlivý pre prírodu NP VT, z tvojich komentov je skôr zrejmé že ti ochranári vadia a obhajuješ developerov.
čo sa týka lesníkov a tohto blogu, pán Pado spomenul lesníkov iba v 1. úvodnej vete ktorá v podstate je tak trocha mimo témy blogu, doplnením atmosféry deja a navodením mierneho kontrastu k ďalším častiam blogu (účel titulku článku aj úvodu a 1. vety býva zaujať čitateľa)
ak som sa neakými nie moc uvážene formulovanými vetami dotkol práce serióznych lesníkov teda aj teba ospravedlňujem sa, uvítam ospravedlnenie aj z tvojej strany,
ohľadne narážok na logiku a argumentáciu, je dobré si dosť zvážiť čo človek povie a napíše, môžem sem zavesiť tvoju argumentáciu z komentu ohľadne rapídneho úbytku populácie chráneného tetrova hlucháňa a vývoja tohto problému z poslednej doby
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hlucháň ubúda v celej Európe

okrem Škandinávie a Ruska. Ubúda preto, lebo je to boreálny (severský) druha momentálne sa otepľuje. Plus zmeny v kompetičných a predačných vzťahoch (pribúda šeliem, diviakov, dravých vtákov a to hlucháňovi nevyhovuje) Zvaliť tento problém na lesníkov je opäť nefér.

Vo Švédsku, napríklad, je hlucháň stále "bežná hydina" napriek tomu, že dreva sa tam ťaží ešte viac ako u nás. Mám mapu z päťdesiatych rokov minulého storočia zobrazujúcu lov hlucháňa po okresoch, z ktorej vidno, že vtedy hlucháň ešte bežne žil a bol lovený v celých Čechách, kde vtedy úplne prevládali smrekové alebo borovicové monokultúry. Tie krajiny, z ktorých hlucháň mizne, sú lesnícky hodne rozmanité - niekde sa hospodári podobne ako u nás, inde úplne inak, niekde sa hlucháň rozmnožuje v zajatí, inde nie - napriek tomu všade (okrem tej Škandinávie a Ruska) mizne.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslav Makyta: Odstavte Fica ! 2 246
 2. Diána Marosz: Na Slovensku Maďar, v Maďarsku Slovák 1 406
 3. Eva Onačillová: V Košiciach hospitalizovali ďalších 5 detí pre osýpky - je príčinou antivakcinačná kampaň? 1 186
 4. Martin Droppa: Do veľkej a malej politiky 1 080
 5. Denisa Augustínová: Kambodža: Mali byť mŕtvi, no žijú, aj vďaka vám Slovákom 1 003
 6. Marek Strapko: Posilka v byte - pozor na susedov! 984
 7. Viliam Novotný: To je zlý žart - sestrám pridali 13,10 eur 914
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (15. - 21.2.1919) 824
 9. Július Kovács: Hystéria okolo ústavného predsedu súdu Fica. 809
 10. Martin Beňo: PARALYZOVANÝ ÚSTAVNÝ SÚD - ľudia si zaslúžia istoty 733

Rebríčky článkov


 1. Tomáš Jurkovič: Je zvýšenie platu primátora Košíc po 2 mesiacoch adekvátne?
 2. Martin Beňo: Poďakovanie čitateľom
 3. Július Kovács: Hystéria okolo ústavného predsedu súdu Fica.
 4. Vladimír Krátky: Bratislavské peklo začína !
 5. Miroslav Somora: Róbert Fico a jeho manipulácia
 6. Petra Babanova: Kandidáti 1
 7. Milan Lacúch: Dva dôkazy toho, že sme bytosťami citu
 8. Miroslav Somora: Výzva pre kandidáta na prezidenta, p. Šefčoviča
 9. Drahoslav Jonáš: Voľby kandidátov na ústavných sudcov
 10. Marek Kytka: Rady, tipy pre tréning chrbáta a trapézov, základné rozdelenie tréningov - II. Časť

 1. V Krompachoch sa vykoľajil nákladný vlak, trať je neprejazdná
 2. Harabin nasadil do kampane autobus (video)
 3. Pri čelnej zrážke dvoch áut pri Prešove zahynula vodička
 4. ONLINE: Dunajská Streda doma vo veľkom šlágri čelí stále neporazenému Slovanu
 5. Za Hitlerom pátral štyri mesiace. Bruno Ganz nechcel byť súčasťou Tretej ríše
 6. Smer plánuje zvýšiť minimálnu mzdu na 600 eur
 7. Všetky autobusové zastávky na košickej stanici dočasne zrušia
 8. Harabin na mítingoch kričí i spieva. Spomína aj Sorosa
 9. Nechytateľná hlavička. Kucka strelil svoj prvý gól v drese Parmy
 10. Pri Ďurďošíku vyletelo auto z cesty, vodičku vystrihovali

 1. Robert Fico znefunkčnil pilier demokracie kvôli osobným záujmom
 2. Ficov kult osobnosti paralyzoval Ústavný súd: Poslanci kandidátov na sudcov nezvolili
 3. Mikloško: Slovensko sa dnes nachádza v najväčšej politickej kríze za celých 30 rokov
 4. Majchrák, Hanus: Brutálny Robert Fico
 5. Robert Fico sa zbláznil: Slovensko je rukojemníkom človeka v amoku
 6. Mikloško Hlinovi: Za svoj politický život som pre dobro KDH odviedol veľký kus práce
 7. František Mikloško: 5 otázok Štefanovi Harabinovi
 8. Generál Macko: Danko návštevou Ruska pokračuje v rozklade našej zahraničnej politiky
 9. Matovič najprv pourážal Mikloška, teraz podráža Čaputovú
 10. Europoslanci Záborská a Škripek podporujú v prezidentských voľbách Mikloška

Už ste čítali?