Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

RSDr. Vasil Bilak - zrádce vlasti nejen v srpnu 1968 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedna drobnosť pre blogera

Antonín Kapek - ktorý bol na pozývacom liste podpísaný spolu s Biľakom, Indrom, Kolderom a Švestkom - napísal osobný "pozývací" list pre Brežneva už skôr. Odovzdal mu ho na stretnutí v Čiernej nad Tisou 29-30. júla 1968.
Pre poriadok mohol bloger doplniť, že ani žiadny zo štyroch zostávajúcich signatárov nebol nikdy odsúdený.
Tento kovaný komunista si zaslúži prirodzene len morálne odsúdenie, keď sa mu už nedostalo skutočného .
Akurát z rozsiahlej diskusie pri tom istom článku na iDNES akosi vyplýva, že za celú agresiu bol zodpovedný akurát tak Biľak a ak ho Slováci ani nesúdili, iste vedia prečo.
Odcitujem - Můj názor je, že ho Slováci nesoudili záměrně. Nechtěji si přiznat, že někoho takového měli mezi sebou. Vždyť mnozí dodnes se slzou v oku vzpomínají na Tisa, Macha, Tuku. Čo sme si, to sme si, veď sme všetci Slováci.
Nuž ja by som ako bloger odpovedal, že Biľaka súdili od roku 1991, kým po 20 rokoch proces nezastavila Špeciálna prokuratúra.
K príspevkom typu - Slováci si proti Čechům za doby socialismu daleko více polepšili a uměli si "vyrovnanie" vybojovat. Je tam daleko silnější nacionalismus jehož správná porce - nám chybí. Proto Slovákům Široký, Husák, Bilak, Colotka a jiní nikdy "nevadili", naopak .. sa ani nevyjadrujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Biľaka súdili-nesúdili

Lorenca priamo oslobodili od rozsudku v ČR.
Možno vám prídu slová blogera tvrdé, ale sú v mnohom pravdivé. Dokonca aj ľudia, ktorí by mali mať osobný či spoločenský záujem na spravodlivom súde so Slovenskými diktátoríkmi, hľadajú ospravedlnenia pre ich nepotrestanie. Do konca ešte za totality, ak sa viedla debata o politickej situácie a prepieral sa ten, alebo onen funkcionár, tak hneď sa spomenulo, ale V. Šalgovič pomohol Ružindolu (jeho rodná obec pri Trnave), alebo nejakému jeho spolužiakovi, ktorý sa dostal do problémov s vládnou mocou, alebo Válek sa cynicky díval s Carltonu ako ženy so sviečkami likvidovali vodné delá a policajné autá, tak hneď sa psomenulo, aký to je veľký básnik.
V jednom nesúhlasím s blogerom , že sa jedná o nacionalizmus. Ono sa skôr jedná o slovenské pätolízačstvo vrchnosti. Ak by to boli Maďari či Rusi by im to bolo jedno, kľudne budú pľuť na kohokoľvek na koho vrchnosť ukáže prstom.
Na Slovensku je pomýlené jednanie, kde miesto pokory a úcty sa používa vlezdoprdelectvo s pochlebovaním.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja neprotestujem proti tvrdým slovám

a kľudne vyhlásim, že sa mi páčia. Teda jeho hodnotenie bývalého obyvateľa vily cestou na Slavín. Nejako mi neštimuje - hlavne v týchto augustových dňoch jedna malá nuansa.
Nechcem sa tváriť ako precitlivený, ale aj po opätovnom prečítaní článku by som - ako napríklad mladý a histórie neznalý mohol vyvodzovať, že pozýval len Biľak.
Opätovne si pomôžem z diskusie na iDNES k tomuto článku, kde Ivan Marek píše:
Ty ve svatém rozhořčení jednostranně kletby, výhradně vedené na V.Biľaka se mi zdají (aniž bych mu nějak stranil) až nadmíru přehnané, protože jeho rovnocenní tuzemští kumpáni jako byl Indra, Kolder, Švestka a další, nějakým snad nedopatřením unikli pozornosti nezpochybnitelných znalců naší posrpnové historie, přičemž mají stejný podíl na vzpomínaných událostech . Jsem zvědav, jestli zde dojde řada i na ty vzpomínané a dostane se jim stejného "ohodnocení"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ťažko súdiť mŕtvych

Chápem, ale ako to zariadiť, keď väčšina spomínaných zomrela ešte za totality či tesne po revolúcii.
Kolder priam symbolicky 20.8. 1972 4. výročie invázie. Švestka 11.6.1983 , a Alois Indra 2.8.1990, Antonín Kapek 23.5.1990 (samovražda)

Teda jediný a posledný člen pozývacieho listu a priamej kolaborácie V. Biľak mohol byť reálne súdený a odsúdený, čo sa neudialo. https://cs.wikipedia.org/wiki/...

Druhá vec je , že Biľak ako jediný z kolaborantov bol počas celej normalizácie na čele vedenia štátu, ostatní sa museli uspokojiť s menej dôležitými postami aj ked určite nie nevýznamnými. Väčšina boli poslancami Federálneho zhromaždenia, len Švestka bol tajomník Mestského výboru KSČ Praha a Kolder do svojej smrti 1972 bol minister výboru ľudovej kontroly.
Biľak bol tajomníkom ÚV KSČ od roku 1968 do roku 1988 a zároveň 1. tajomníkom ÚV KSS nad ním bol už len Generálny tajomník UV KSČ Gustáv Husák.

Už len perličku na záver Alois Indra sa narodil v rovnakej obci ako bývalý krajský východoslovenský komunistický funkcionár, predseda SNR a prezident SR R. Schuster v Medzeve.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

>Biľak bol tajomníkom ÚV KSČ od roku 1968 do roku 1988 a zároveň 1. tajomníkom ÚV KSS nad ním bol už len Generálny tajomník UV KSČ Gustáv Husák

Pocas normalizacie bol 1. tajomnikom KSS Jozef Lenart - napisal si to akoby bol Bilak 20 rokov 1. tajomnikom KSS, to ani nahodou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš pravdu,

Biľaka v roku 1970 vystriedal na pozícii 1. tajomníka KSS J.Lenárt, ktorý sa uplatnil v každej dobe za Novotného bol v predsedníctve ÚV KSČ ako predseda vlády ĆSSR, za Dubčeka tajomník ÚV KSČ, a za Husáka detto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepamatam sa na tie casy, podla tohto Vasila vo funkcii 1. taj. KSS vystriedal Gusto :) (poradie podla casu mas Dubcek, Bilak, Husak, Sadovsky, Lenart) - Gusto bol sucasne nejaky cas 1. tajomnikom KSS aj KSC.
http://www.upn.gov.sk/funkcion...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len taka perlicka:

V 80 tych rokoch nam robil na intraku vychovavatela Lenartov brat (SPSE L.Hradok). Pamatam sa, ako sa v pondelok zvykol vypytovat, ci sme v sobotu pocuvali Maraton. S usmevom, akoze je s nami a hlaskou "Ale rypu, cooo? To boli casy :-) A potom o par rokov sme sa dozvedeli, ze dalsi velky komanc, sam riaditel skoly Stepita veselo tuneloval skolske prachy za nasu pridruzenu vyrobu. Darmo, komunisti boli vzdy vzory moralky!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štepitu som zažil už len ako učiteľa. Nastúpil som v 92hom. Ale bola to pekná ošípaná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba

si hlavne uvedomiť, že udalosti sa stali v r. 1968 v období keď svet bol vedome bipolárny aj ekonomicky aj vojensky.
Každá akcia v tomto bipolárnom svete by vyvolala protiakciu s reálnym vznikom III.sv. vojny.Konkrétne narušenie vojenskej rovnováhy medzi paktom NATO a Varšavskou zmluvou neutralitou ČSSR vo vojenskej oblasti , takouto akciou mohlo byť. Preto aj tá plytká odozva Západu na tento čin vojsk VZ. Nikto nechcel III.sv. vojnu.
V tejto súvislosti dávať nejaký významný význam akémusi pozývaciemu listu z ČSSR
nie je významné. Brežnev musel urobiť čo urobil a Západ to vlastne akceptoval a akože bol zachránený mier na ďalších 30 rokov a potom aj k nám prišiel kapitalizmus a NATO...
Ano čítal som aj diskusiu v Idnes , ale mi to pripadalo až smiešne .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto je riadny blabol
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ani nie. Butch ma pravdu.

Udalosti v Ceskoslovensku v 68-om ohrozovali Jaltsky dohovor. A USA sa nechcelo situaciu v tomto zmysle a v tej dobre menit. Motivaciou pre zasah USA v CS by nikdy nebola nejaka solidarita s cs ludom, ale iba geopoliticke zaujmy USA. A v tej dobe bolo pre USA privelkym a nechcenym rizikom pustat sa do noveho rozdelenia sveta, navyse v Europe a v jednom state. V 89-om uz bola situacia ina, pretoze sa v menila cela Vychodna Europa, ZSSR nedokazal zmeny zvratit a USA iba prisli k prestretemu stolu.
Breznev urobil, co vladcovia imperialistickych mocnosti (USA, ZSSR, atd.) "zakonite" robia, ci uz listom alebo s inou zamienkou. Na druhej strane, signatari listu boli, su a budu zradcami a zasluzia si (aspon) kazdodenny pluvanec, ked uz neboli odsudeni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

primarnou poziadavkou ZSSR uz od 67-meho bolo dostat sovietske vojska na uzemie CSSR. na uzemi Polska a NDR uz boli a chybali len u nas, to, ze sa vyuzila zamienka Prazskej jari, to bolo len k plusu, ale primarne slo o vojensku akciu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

este doplnim link na viac udajov : https://*****/2M9IGJ0
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ach jaj. tak inak
h t t p s : / / b i t . l y /2M9IGJ0
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Viem, že aj takto sa to interpretuje, ale nie je to tak jednoduché. Albánsko prestalo spolupracovať s Varšavskou zmluvou od roku 1961 a v roku 1968 z nej na protest proti okupácii ČSSR vystúpilo. Rumunsko odmietlo sa zúčastniť okupácie. Nehovoriac že tu boli krajiny ako Juhoslávie, Čína a na druhej strane Fínsko, ktoré síce neboli neutrálne ale ani spriaznené s jednou či druhou možnosťou.

Pravda je, že Západ mal dosť svojich starostí. Francúzsku, Západnom Nemecku, konečnom dôsledku aj v Británii bol silný ľavicový až ultra ľavicový trend v spoločnosti a očakávať že by nejaký politici nabrali odvahu nielen verbálne ale aj fyzicky s ochranou by bolo si myslieť naivné vtedy, nie že dnes.
Nie je pravda že Brežnev musel urobiť čo urobil, proste sa zahral na cára a Československo mu len poslúžilo ako odstrašujúci príklad, aby si to už ďalší satelit nerozmyslel. Pozyvací list, ak by neprišiel tak by si ho vymyslel respektíve nejakú jeho obdobu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

konecne si na to niekdo spomenul..

rsdr je voditkom v jednej z mojich uvah: http://vlastizrada.sk

same elity, prospechari.. v spojeni s podnikovymi pravnikmi, ludmi z okresnych a narodnych vyborov, spickami komunistickej strany, agentmi stb.. etc etc..

a do bonusu uvadzam, voditko najvaznejsie: SMER SD -> SME RSD......

novodobych. taky rsdr Faic, rsdr Jasan. bolo ich viac na kandidatke smeru
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Biľakove deti

zrádzajú a rozvracajú Slovensko aj ďalej - bývalí komunisti, potom že "tretia cesta" a neskôr, keď im bolo definitívne jasné, že neskončia na kandelábroch, sa nazvali sociálnymi demokratmi.
Rozkradli a zničili túto krajinu, stali sa sluhami mafie, šíria zlobu a nenávisť. A hrajú sa na urazených, samozrejme, že nikto ich neoceňuje ich zásluhy.
Najlepším príkladom týchto zvrhlostí je sám súdruh mafiánsky preceda, ktorý namiesto toho, aby chodil už len po kanáloch, najnovšie začal vypisovať do novín svoje ponaučenia z krízového vývoja, kde on je ten dobrý a ostatní sú zlí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ono to ide aj nižšie --

napríklad komentátor július lorincz, syn člena ÚVKSS, pravďácky komunista ako remeň, naďalej šíri pochybné názory, podobne ako michal havran starší, otec toho luteránskeho po... zo sme, bigotný komunista zo smeny a podobe... spoločnosť je nimi prelezená -- ačo blahovci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nahoršou Biľakovou vlastnosťou

bola nedostatočná vzdelanosť a z toho vyplývajúca ideologická rigidita a neskutočná dogmatičnosť. Biľakove deti dnes nerozkrádajú Slovensko, ale verne sledujú jeho stopu. Sú nevzdelané a ideologicky rovnako zaslepené a dogmatické, ale pre zmenu nie v marxistickej ale v neolibrálnej ideológii. Vypisujú tu kraviny o komunistickckých rozkrádačoch, pričom komunistická strana tu už tridsať rokov nevládne. Napriek tomu je krajina zadĺžená, okrem nemeckých a kórejských montovien tu už žiaden náš priemyslel nie je, miliardy sú odsávané do zahraničia v nezdanených dividendách, pôdu vlastnia cudzinci, školstvo a zdravotníctvo v troskách. Ale mentálny pribrzdenci a tí, ktorí si myslia, že myslia, si tu budú stále húsť o zlých komunistoch a oslavovať našu skvelú liberálnu demokraciu. Len smelo do mafiánskeho precedu, lebo on jediný tu môže za všetko zlo! A bábkovodiči a majitelia kolotoča sa smejú do hrsti.
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Dušan Koniar: Z dažďa pod odkvap, to všetko vlastnou hlavou 1 649
 2. Tomáš Jacko: Ako môže Dankova rigorózna práca pomôcť študentom? 741
 3. František Palko: Pánmi v zdravotníctve sú naďalej farmaceutické firmy 602
 4. Miroslav Sopko: Štátne a súkromné deti 572
 5. Kamila Straatsburg Sajmerova: List muzovi, ktory nikdy nebude mojim 305
 6. Gabriela Sabolová: O Betke, ktorá si vybrala tučné deti 303
 7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (16. - 22.11.1918) 295
 8. Erich Mistrík: Ľahostajné mlčanie vysokoškolských učiteľov 280
 9. Soraya Sherif: „Jízda v Ománe“: Muskatské portréty 275
 10. Zuzana Halabuková: Keď chceš byť šťastná, tak buď 257

 1. Minúta po minúte: Danko zostáva šéfom parlamentu, poslanci ho podržali
 2. Lajčák označil Dankovu požiadavku neísť do Marrakéšu za nezmysel
 3. Domorodci na indickom ostrove zrejme zabili Američana
 4. Dankovi stačí aj doktorát plzenského typu (píše Michal Havran)
 5. Slovensko spoznalo možných súperov v kvalifikáciii na EURO 2020
 6. Weiss odmieta reprezentovať pod vedením Hapala, tréner čaká na vysvetlenie
 7. Aj kvôli Dankovi sa titul nosí ako nevkusná kravata
 8. Pašeráci sa z areálu U. S. Steelu dali na útek, padol aj výstrel
 9. Až Marrákeš otvoril Lajčákovi oči
 10. Výbor odobril návrh SNS, vláda by nemala súhlasiť s paktom OSN

 1. S Dankom by mal odísť aj Matovič: Diplomovka Mgr. Matoviča sa podobá na inú prácu
 2. Podporu pre Mikloška vyjadrili Mojžiš, Palko, Zajac, Gál, Krónerová, Janovic, Šeliga
 3. Ako sme prehrali boj s globálnym otepľovaním
 4. McConnell: Je to Macron, nie nacionalisti, kto uviazol v 30. rokoch minulého storočia
 5. Jozef Majchrák: Keď politiku ničí antisystém a Robert Mistrík to chce využiť
 6. Karol Galek (SaS): Nemožné sa stalo skutočnosťou! Alobalové dotácie sa skončia v roku 2023
 7. Shooty: Spoľahlivý koaličný partner Bugár
 8. Vladimír Palko o Mikloškovej kandidatúre: Na rozdiel od iných sa nemá za čo hanbiť
 9. Afghánec podřízl penzistu v Německu ve spánku, vraždu zachytila dětská chůvička
 10. Číňania potichu rúbu Sibír. Z tajgy sa stáva pustatina, hrozí katastrofa

Už ste čítali?