Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A kam emigroval váš prapradedo? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Drvivá väčšina našich krajanov hľadala šťastie na Západe – v Európe aj za veľkou mlákou. Neťahalo ich to na východ. Hm.", si napisal.

Emigranti na vychod existovali, len ich Stalin vacsinu dal popravit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Boli aj taki migranti, ktori stretli ruskych soldatov a ti gavarili ;"Davaj casa i nemnozko porabotat"
Spoznali mrazenu Maltu na Kolyme. Ak prezili museli podpisat, ze nebudu kecat o svojom vylete.

Pre autora : gumbo2 to vystihol aj za mna. Tiez pisem, hovorim len za seba. Este som nedosiahol velkosti majestatu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zasa raz klasika

Bloger pod svojím menom píše za "masy". Pripomíname, riešime, cvičili sme, spomíname, volíme, prestávame veriť.....
Ja sa asi 50ty krát opakujem, najlepšie je písať za seba , maximálne tak svoju rodinu.
Lebo sú tu aj niektorí, ktorí necvičili spartakiádu, nevolil Smer či HZDS a neverili osobám pochodujúcim s fakľami.
To ma akurát tak vytáča, ako niekto vyrába zo všetkých bezmennú masu trotlov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mrzí ma, ak som sa Vás dotkol. Blog bol písaný, pre istú skupinu ľudí - voličov, ktorá sa v tom hádam nájde...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumieme sa asi

Ja sa necítim dotknutý. A tá skupina ľudí či voličov , ktorí by sa v tom mali nájsť - tak tí sa v tom určite nenájdu.
Veľmi často sú v tomto priestore aj redakčné články, ktoré píšu týmto štýlom. Čo sme to za ľudí, volíme Fica či fašistov, nechceme migrantov, kradneme, korumpujeme, klameme, lezieme Rusom do ..., neuznávame správne hodnoty etc.
Akoby bolo cieľom v čitateľoch navodiť dojem, že sú to úbožiaci bez štipky rozumu či morálky. A najlepšie pre nich bude, ak ani moc premýšľať nebudú, ale prevezmú "náš" jedine správny tisíckrát predžutý názor a životný štýl.
Ja má 6 krížikov a polovicu života som prežil pri budovaní svetlých zajtrajškov.
O to viac si dnes cením, že každý si konečne môže myslieť to, čo chce.
Aj voliť, koho chce, pokiaľ to neodporuje zákonom. Alebo nevoliť, ak nechce. Nikto k nemu s prenosnou urnou nenabehne s policajtom domov.
Jedna drobnosť.
Podľa fotky mladý chlap, ešte sa tak aj predstaví.
A píše - bolo lepšie - nie nebolo. Je to len spomienka na mladosť, ilúzia ....
Každý človek tu žijúci má na svet či vlastný život jedinečné kritériá či pohľad. Akosi si niekto zvykol hodnotiť životy iných či ich vyjadrenia podľa seba či nejakých momentálnych pravidiel či nastavení. Pripomína mi to situáciu s Weinsteinom.
Ja som nevedel pochopiť, ako niekto mohol tvrdiť, že za Slovenského štátu sa mu žilo dobre. A tí ľudia mi to vysvetlili, bol to ich pohľad na isté odbobie. Pozor, žiadni arizátori či ľudáci, obyčajní ľudia. Jednoducho tak.
A ak niekto tvrdí, že žil šťastnejšie v osemdesiatych rokoch, tak to nemôže byť pravda? A nemusel kolaborovať, byť členom strany, kradnúť či donášať.
Je to ich hodnotenie a ja by som si nedovolil spochybňovať to.
Tí ľudia robili, štát ich platil - väčšinou mizerne - ale i napriek tomu boli šťastní.
Nemali vily na Kolibe či Slavíne, SUVčka, necestovali na Maledivy.
Iste, s tým súhlasím, že sa treba poučiť.
Lebo tak, ako som počúval prvých 30 rokov čosi, čo nebola zjavne pravda, tak v súčasnosti sledujem, že sa opäť história - tá od roku 89 - prekrúca či prilepšuje v čísi prospech.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V prvom rade píšem "Možno je to aj našou voľbou", podčiarkol by som to slovo možno. Pri ilúziách píšem hlavne o tých ekonomických.

Súhlasím, že to nie je zrejme najlepšia forma ako poukázať na niečo s čim nesúhlasím. Ale dobré je, že o tom môžme aj takto podiskutovať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To rozhodne

Ako sa vraví - Pán boh zaplať - za to, že môžme slobodne vyjadrovať svoje názory.
Ja som sa akurát pozastavil nad pričastým používaním množného čísla. S ostatným nemám dôvod nesúhlasiť, možno v nuansách polemizovať.
Nakoniec - niektorí a ja medzi nich patrím - sa učíme diskusii už temer 30 rokov. Dovtedy sme väčšinou názory vyjadrovali doma či medzi priateľmi. A preto ma dvojnásobne hnevá - nie je to správny výraz - že dnes si značná časť politikov či aj novinárov osobuje právo na jediný správny. Názor či postoj, alebo životný štýl.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič nie je čiernobiele a gumbo2 je O.K.

Gumbo2 má svoju pravdu a já s ním iba súhlasim. Mám vyše 60 rokov a podobne ako on sme niečo v tomto socializme prežili na rozdiel od pisatela, čo sa k tomu vyjadruje akoby to prežil... Som sympatizantom SaS, ale ten jeho tendenčný článok nežeriem. Napríklad akoby migrácia Slovákov skončila v roku 1919. Tak som si dal hneď Google, lebo viem, že aj po 1919 roku do Ameriky Slováci emigrovali. Tak nech pisateľ vie: Počas existencie prvej Československej republiky emigrovalo takmer 205 tisíc obyvateľov Slovenska[11] už nielen do USA, ale aj Kanady a iných krajín. Socializmus nebol dobrý systém, ale nech nerobí z kapitalizmu ideálny systém. Veď Sulikova kritika je kritikou finančného kapitálu (Gréci zachraňujú kapitál nemeckých a francúzskych bánk a budú sa to draho platiť). Moja mama má 86rokov a niečo zažila a rovnako nemala rada socializmus. Netãra ale, že tento kapitalizmus je dobrý. O čo išlo v roku 1968?? Iba o vylepšenie zlyhávania systému s určitými kapitalistický mi prvkami. Bolo jasné, že to inak dopadnúť nemohlo. Buď socializmus alebo kapitalizmus. A nech sa pisateľ pozerá rovnako kriticky na USA ako na Rusko. Sloboda znamená v dnešnej dobe aj slobodu pre drogy. Nehovorím o tom kvôli marihuane. To nie je problém a v tomto má SaS pravdu. Obsluhujem hromadu narkomanov tohto systému, tak niečo o tom viem. Nech pisateľ popíše vlastné skúsenosti zo socializmu. Chcem si o nich prečítať!!!! Ak ich nemá, tak nech ide do hĺbky a nevyberá selektivne informácie - už som uviedol o emigrácii (480 tisíc bolo... a 205 tisíc nebolo??).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém je v tom,

že pletieš ekonomické systémy, kapitalizmus a socializmus s formami vlády - demokraciou a totalitou. Kapitalizmus, zjednodušene voľný trh môže fungovať aj v demokracii a aj v totalitnom systéme, socializmus, ten marxisticko-leninského typu existoval a existuje len v totalitných režimoch. Aký iný ekonomický systém by si chcel ak nie kapitalizmus? Ktorý je podľa teba ten ideálny?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič nie je čiernobiele znovu ! ! !

Nič nepletiem, iba si nemyslím, že kapitalizmus je ideálny systém. Socializmus to bola totalita, ktorú by som nechcel znovu zažiť. Nebudem ale preto slepo hovoriť, že kapitalizmus je ideálny. Podľa mňa neexistuje ideálny systém. Prečo si Atan myslí, že si má niekto niečo idealizovať, čiže niečo vyhraniť za ideálne??? Nech mi autor blogu napíše svoje skúsenosti zo socializmu, keď sa o tom tak vyjadruje....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde ja tvrdím, že niečo

je ideálne a že sa má niečo idealizovať? Nevkladaj mi do klávesnice čo som nenapísal a nekrič. Hodí sa slovo optimálne, pretože práve v krajinách s kapitalistickým systémom a s demokratickou formou vládnutia dosahujú ľudia najvyššiu životnú úroveň a je tam najvyššia spokojnosť obyvateľstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ktorý je podľa teba ten ideálny?

Atan sa ma pýtal: Ktorý je podľa teba ten ideálny? Hovorí mi, že ideálne slovo je "optimálne". Raz som sa prihlásil na blog a koniec. Je to smiešna skupina ľudí, čo sa snažia iným hovoriť, ako sa majú vyjadrovať, alebo hovoria, ako sa iní mýlia, ale nediskutujú argumentami. Najtrapnejšie na tom celom je to, že nereagujú oslovení ľudia, ako som to chcel od autora blogu. Niekto niečo vyprdne (renomovaný blogger) a ostatní (diskutéri ... škoda, že som ním chvíľu vôbec bol!) robia ďalší smrad. Tak sa majte: "blogoví diskutéri". Nemám žiadne obavy z konfrontácie argumentov. Ibaže tento štýl diskusie je pod všetku úroveň. Odpovedať môže Atan aj Satan. Reagovat ani čítat to nebudem. Je mi to..... Budem voliť SaS aj napriek tomu chabému bloggerovi z SaS. SaS sa drží toho, čo hovorí. A to je o charaktere osobností. Sulík je takou osobou (stretol sa s Kočnerom a neviete, ktorí iní sa stretli s kým. Nakoniec ani Vy sami neviete s kým ste sa stretli v živote. To by ste boli prekvapení. Toť odkaz pre moralizátorov. Nehádžem všetkých do jednej kopy. Ako som začal, tak aj končím. Nič nie je čiernobiele.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre ste to napísal

našla sa bašta voličov, čo chápu, o čo dnes ide a čo si treba pripomínať, nebojte sa!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dve poznámky.

1.)

Niekedy koncom 1990.-ich rokov bežal v maďarskej televízii seriál. O mesiac skôr sa vyžrebovalo nejaké dvojčíslie, napr. 64 a behom mesiaca sa pozháňali archívne filmové zábery o tom, že sa v roku 1964 čo udialo v Maďarsku, či vo svete. Boli tam vynálezy, športové úspechy, politické udalosti a pod.
Urobili aj rozhovory s aktérmi prezentovaných udalostí, ak ešte žili. S radosťou a s úsmevom na tvári hovorili o časoch minulých. Bol to veľmi dobrý program a moderoval ho nejaký reportér vo veku nad 50 rokov, ktorý tie veci zažil ako mladý človek, teda vedel sa správne pýtať. Potom ochorel, a na pol roka vypadol z programu. Dali to moderovať nejakému sopliakovi, menej ako 30 ročnému.
Tiež pozýval starcov pred kameru, aby spomínali na dávne časy, na svoje mladé a úspešné roky. Len ten mladý tie veci z titulu svojho veku nezažil, prípadne bol deckom, ak vylosovali nejaký rok 1981. Teda sa pýtal starých účastníkov rôznych udalostí a po každý raz mal snahu im klásť otázky tak, aby z nich vydoloval odpovede typu, za vlády socialistov sme sa mali mizerne, stáli sme vo frontách na pomaranče, nemohli sme slobodne cestovať a na nové autá bol viacročný poradovník, a pod.
Nenašiel sa žiadny starec, ktorý by sa sťažoval na zlé staré časy. Všetkým svietili oči od radostných spomienok z mladých rokov, a všetci iba o tom, bol som mladý, bol som pekný, bol som zdravý, baby po mne leteli a keď som tú vec vynašiel, tak mi ju umožnili osobne prezentovať na nejakej výstave za železnou oponou. Mal som možnosť vybehnúť z hotela, nakúpiť babskú kozmetiku, podarilo sa mi ju na hraniciach zatajiť pred colníkmi, páni to bola psina, potom som doma na tú kozmetiku dva mesiace chytal baby. A ešte som od štátu dostal vyznamenanie za ten vynález, aj s nejakou skromnou odmenou. A predajom vynálezu sme pre štát sme zarobili konvertibilné valuty.
A ten mladý reportér nie a nie pochopiť, prečo za mlada pod vládou socialistov nikto nebol nešťastný, ba práve naopak, v rámci možností danej doby viedli veselý, spokojný a činorodý život plný úspechov...
Potom sa opäť vrátil ten starý moderátor a začali padať normálne otázky, ten mladý nechýbal nikomu...

Človek sa do nejakej doby narodí, vtedy je mladý a silný, a musí byť vtedy šťastný v rámci možností, ktoré daná doba ponúka.

2.

Bloger píše: "Blog bol písaný, pre istú skupinu ľudí - voličov, ktorá sa v tom hádam nájde..."

Pán bloger, v demokracii činnosť politika má byť službou pre občanov. Z časti my voliči hodíme do pľacu objednávku na vyriešenie takej, či onakej veci, z časti na základe ponúk politikov vyberieme toho, kto dokáže vyriešiť aktuálne problémy.
Teda ak politik, či strana neuspeje vo voľbách, tak chyba je na strane politika, že nemá riešenie na problémy voliča, nie na strane voliča, že nevolí to, čo nepotrebuje.

Inak ja som volil SAS a bol som napr. spokojný s činnosťou jej nominanta, pána Lopatku, lebo urobil poriadok v Sociálnej poisťovni.
Ale mám opäť voliť SAS? Sulík predsa klesol rovnako hlboko ako Fico, veď aj Sulík v zákulisí rokuje so zločincom, či mafiánom Kočnerom. Mne je to málo na volenie SAS, že Sulík ešte nemá prsty vo vražde žiadneho novinára.

Tu narážate asi na voličov Fica. Prečo? Vysoko morálne KDH, aj Sieť v minulosti nevylučovali koalíciu s Ficom. Bugár tú koalíciu aj zrealizoval. Keď im bol Fico dobrý, tak tu medzi riadkami nekydajte na voličov Fica, že ho akceptujú.

A aktuálne okrem známostí s Kočnerom čo ponúka Sulík? Menšie penzie, okamžité zrušenie bezplatných vlakov a iné reštrikcie. To bol zhúlený, keď to hovoril? To nie je dobrá volebná ponuka, aby opäť platili "chudobní"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: b.pityo

Ak sa už ideš (kriticky) vyjadrovať o Sulíkovi, aspoň si nevymýšľaj a nevypisuj svoje dojmy, ako by to boli fakty.
Lebo dosť drístaš.

Radšej si preštuduj, dnes už pomerne dobre rozpracovaný program SaS:
https://www.sas.sk/detail/4083...

Populistickým zhadzovaním strany SaS (čo si tu predviedol) aj tak nič pozitívne nedosiahneš.
Ľudí, čo to detailne nesledujú, asi len odradíš, a tí sa budú upínať k nádejám progresívneho Slovenska, čo je ľavicový mačkopes, ktorý je ešte nevykryštalizovaný a teda veľmi rizikový (tí sa budú musieť ešte 2-3x rozpadnúť, kým bude mať zmysel s nimi relevantne uvažovať).
SaS je už vykryštalizovaná strana, vykryštalizovaní ľudia, a nepomerne jasnejší program s konkrétnymi riešeniami !
V situácii, akej je Slovensko (mafia s dosahom až na Úrad vlády a pod.), púšťať sa do podpory rizikového projektu PS, je veľmi nezodpovedné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja ako som napísal, bol som voličom SaS, súhlasil som s Lopatkovou nomináciou a jeho prospešnou prácou v Sociálnej poisťovni. Dokonca som bol so Sulíkom na rovnakej názorovej rovine v otázke Grécka a nie Sulíka považujem za vinného z pádu Radičovej vlády. A mohol by som ďalej pokračovať v menovaní Sulíkových pozitívnych činov.

Teda v SaS som našiel, čo som v danom čase čakal od politického subjektu, ktorému dám svoj hlas. Ale Sulík sa stretol s mafiánom Kočnerom, a to nie náhodou v MHD, či v čakárni zubára, ale úmyselne v jeho byte. Preto Sulík u mňa skončil, lebo ma špinavo podrazil. Môj volebný kandidát sa totiž nebude medzi štyrmi očami stretávať so žiadnym mafiánom!
Slušná politika na Slovensku začína tam, že politikom kontakty na mafiu nebudeme tolerovať. Potom nebudeme musieť chodiť na námestia a tam požadovať slušné Slovensko, ak opäť niekto odrovná nejakého nepohodlného novinára.

Po stretnutí s Kočnerom Sulík môže nanajvýš voličom hovoriť to, miesto Fica volte mňa, lebo ja som napriek kontaktom s mafiou menšia špina ako Fico, lebo nedávam popravovať nepohodlných novinárov. Lenže ja o menšie zlá nestojím, to radšej nepôjdem voliť....

Mám 62 rokov, teda náležité skúsenosti s komunistickou, ako aj s novodobou propagandou napríklad niektorých novinárov SME. A odmietam aj maniere členov strany Progresívne Slovensko. Ja som do 18.4.2018 ani len netušil, že nejaký mladý Šimečka, či rodina s takým menom existuje. K strane Progresívne Slovensko som zachovával trpezlivý, vyčkávací postoj. V ten deň ale mladý Šimečka zverejnil svoj tuším piaty blog tu na SME. Zapojil som sa pri tom blogu do diskusie a dva príspevky, ktoré sa nezhodovali s názorom mladého Šimečku boli behom 12 hodín vymazané, ako neetické! Neviem samozrejme, či to bolo na zásah blogera, alebo redakcie, ktorá chráni V.I.P. blogera Šimečku a stranu PS. Toto si môžeš rýchlo overiť, oba zmazané príspevky sú na prvej strane štvorstranovej diskusie, menovite hore a dole na prvej strane.

Už len preto by som nikdy nevolil Šimečku a jeho PS, mňa totiž nebude cenzurovať ani červená moc, ani modrá, či biela, či neviem aká. Nie preto som mrzol na námestiach v roku 1989, aby mi dnes niekto zavrel hubu, teraz pre zmenu zase z opačnej strany....

Pamätaj si, ja som volič, jeden z tej veľkej anonymnej masy, ktorá rozhoduje voľby. Zásadne volím nestranícky, volím zásadne toho, u koho vidím schopnosť riešiť aktuálne problémy krajiny. Keď svoj úkol splnil, tak mu poďakujem, a opäť volím nejakého iného, zas podľa aktuálnych problémov v danom čase.
Je to podobne, ako keď s boľavým zubom idem za zubárom, s problémovou prostatou za urológom...
Ešte tú sociálnu necitlivosť by som možno v prípade Sulíka prehltol, veď aj tak by bol s niekým v koalícii a ten by to nejak otupil, ale návštevu u mafiána mu neodpustím.

Vieš, ako som už písal, ja už mám 62 rokov, som už pohodlnejší, večer som rád pred televízorom v teplej izbe a ak mám aj iný program tak, ho už nerád mením. Teda nepôjdem do rizika, že Sulík opäť sa nakontaktuje na nejakého mafiána, potom bude opäť na konci nejaký odkráglovaný novinár a ja aby som potom ako cvok behal po studených večerných námestiach a tentoraz žiadal pád Sulíkovej vlády. Ja ho radšej rovno nevolím, a takto nejdem do rizika, že mi pokazí večerný program...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: b.pityo

Možno by bolo prospešné, toľko neblúzniť "o Kočnerovi".
Jednak, je to už mnoho rokov, jednak to sám Sulík VEREJNE oľutoval ako chybu a najmä, nechodil k nemu kvôli chutným raňajkám !
Čo sa dialo v tom čase v SaS (interné personálne problémy ... - viď snahy Miškova a Kollára) malo s tým hlboký súvis. Preto sa Sulíkovi nečudujem a vôbec to (že sa snažil zistiť info z pozadia) nepovažujem za takú tragédiu, ako vy. Fakt je taký, že tým zachránil SaS - keby to nezvládol, žiadna SaS už dnes nie je (a len by sme "skákali" ?).

Samozrejme, váš názor vám neberiem, ale bolo by dobré veci/činy posudzovať trochu korektne a v súvislostiach. Politika nie je selanka ale tvrdý boj.

P.S.
Samozrejme, voľte nabudúce niekoho iného, ak vám SaS (a je tam spústa iných kvalitných a čestných ľudí), či Sulík, nevyhovuje.
Potom sa ale nečudujte, ak tu bude aj naďalej vládnuť vláda kontinuity, lebo harakter víťazí !

Aj tak je voľba do NR SR vždy len nejaký kompromis.

Pre mňa je vykryštalizovaná SaS (personálne, celkovo aj programovo) veľmi dobrá voľba a určite najväčšia záruka, že ak by mali tú moc, tak vedia veci podstatne zmeniť. Včera bolo neskoro.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám 72 rokov, vojnu som nezažil a politiku som si začal všímať niekedy v päťdesiatych rokoch, najprv inštinktívne, potom azda aj stále viac a viac rozumovo. Vedel by som vymenovať mnoho vecí, ktoré boli v režimoch, čo som zažil, krásne. Predovšetkým pripomínam, že snežienky na jar si zasluhujú obdiv či za takého alebo onakého režimu, dokonca aj v koncentráku, či GULAGu, a je na každom z nás, či si ich všimneme. Jediné, čo jednoznačne môžem potvrdiť, že bolo za komunistov lepšie je, že ma nebolievali kríže. Čo si pochvaľujem teraz je možnosť pracovať ako živnostník. Podľa komunistov živnostníci boli reakčné živly, buržuji, spoločenský odpad, a proletárska revolúcia ich zmietla na smetisko dejín. To už dnes neplatí. Ako živnostník venujem sa práci, čo ma baví a z toho, čo si takto zarobím, dokážem žiť svojim preferovaným spôsobom života, ktorý by som volil, aj keby som skončil vo Švajčiarsku alebo Kalifornii, pre mnohých vysnívané to emigrantské destinácie. Nebyť zmien po novembri 1989 by som dnes žil ako socialistický dôchodca presne v zmysle vtipu, ktorý sa rozprával po celom Československu a pritom vtip vôbec nebol, lebo odrážal skutočnosť nalinkovanú komunistami. Ráno by som vstal, dal si dva rožky po päťdesiat halierov a šálku dvojkorunového mlieka. Na obed, keďže u nás je tradícia výdatných obedov, dal by som si tri rožky a tanier držkovej polievky. A na večer, nakoľko pred spánkom sa nemá veľa jesť, dal by som si jeden rožok a jablko, alebo mrkvu, podľa toho, čo by som práve zohnal v zelovoci, lebo aj základná zelenina a ovocie bola hocikedy nedostatkový tovar. A keď sa cena toho všetkého prenásobí počtom dní v mesiaci, pripočíta sa k tomu združené inkaso, teda platby za byt, elektrinu, vodné a stočné, plyn atď., čo súviselo s bývaním, a odčíta od priemerného dôchodku, zvýšilo by mi dvadsaťsedem korún a tridsať halierov na komunistami garantované radostné užívanie staroby. Tuším by som sa neradoval. Mimochodom priemerný vek za komunistov u mužov bol kdesi pod mojou vekovou kategóriou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za príspevok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž zaujímavý príspevok od človeka

čo tu nedávno vyhlásil, že za Novotného sa žilo lepšie a ľahšie ako za Dubčeka. Asi mu uniklo, že bol prvým tajomníkom UV KSČ v rokoch 1953 -68, predseda vlády, prezident republiky či predseda UV Národnej fronty.
Asi diskutér nepočul o politických procesoch a Novotného úlohe.
Alebo je to všetko inak.
V jednom článku sa mu údajne žilo za Novotného dobre či lepšie ako za Dubčeka, v inom článku diskutuje len o svojich krížoch.
Taký malý chameleónik.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslav Makyta: Odstavte Fica ! 2 246
 2. Diána Marosz: Na Slovensku Maďar, v Maďarsku Slovák 1 406
 3. Eva Onačillová: V Košiciach hospitalizovali ďalších 5 detí pre osýpky - je príčinou antivakcinačná kampaň? 1 186
 4. Martin Droppa: Do veľkej a malej politiky 1 080
 5. Denisa Augustínová: Kambodža: Mali byť mŕtvi, no žijú, aj vďaka vám Slovákom 1 003
 6. Marek Strapko: Posilka v byte - pozor na susedov! 984
 7. Viliam Novotný: To je zlý žart - sestrám pridali 13,10 eur 914
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (15. - 21.2.1919) 824
 9. Július Kovács: Hystéria okolo ústavného predsedu súdu Fica. 809
 10. Martin Beňo: PARALYZOVANÝ ÚSTAVNÝ SÚD - ľudia si zaslúžia istoty 733

Rebríčky článkov


 1. Tomáš Jurkovič: Je zvýšenie platu primátora Košíc po 2 mesiacoch adekvátne?
 2. Martin Beňo: Poďakovanie čitateľom
 3. Július Kovács: Hystéria okolo ústavného predsedu súdu Fica.
 4. Vladimír Krátky: Bratislavské peklo začína !
 5. Miroslav Somora: Róbert Fico a jeho manipulácia
 6. Petra Babanova: Kandidáti 1
 7. Milan Lacúch: Dva dôkazy toho, že sme bytosťami citu
 8. Miroslav Somora: Výzva pre kandidáta na prezidenta, p. Šefčoviča
 9. Drahoslav Jonáš: Voľby kandidátov na ústavných sudcov
 10. Marek Kytka: Rady, tipy pre tréning chrbáta a trapézov, základné rozdelenie tréningov - II. Časť

 1. V Krompachoch sa vykoľajil nákladný vlak, trať je neprejazdná
 2. Harabin nasadil do kampane autobus (video)
 3. Pri čelnej zrážke dvoch áut pri Prešove zahynula vodička
 4. ONLINE: Dunajská Streda doma vo veľkom šlágri čelí stále neporazenému Slovanu
 5. Za Hitlerom pátral štyri mesiace. Bruno Ganz nechcel byť súčasťou Tretej ríše
 6. Smer plánuje zvýšiť minimálnu mzdu na 600 eur
 7. Všetky autobusové zastávky na košickej stanici dočasne zrušia
 8. Harabin na mítingoch kričí i spieva. Spomína aj Sorosa
 9. Nechytateľná hlavička. Kucka strelil svoj prvý gól v drese Parmy
 10. Pri Ďurďošíku vyletelo auto z cesty, vodičku vystrihovali

 1. Robert Fico znefunkčnil pilier demokracie kvôli osobným záujmom
 2. Ficov kult osobnosti paralyzoval Ústavný súd: Poslanci kandidátov na sudcov nezvolili
 3. Mikloško: Slovensko sa dnes nachádza v najväčšej politickej kríze za celých 30 rokov
 4. Majchrák, Hanus: Brutálny Robert Fico
 5. Robert Fico sa zbláznil: Slovensko je rukojemníkom človeka v amoku
 6. Mikloško Hlinovi: Za svoj politický život som pre dobro KDH odviedol veľký kus práce
 7. František Mikloško: 5 otázok Štefanovi Harabinovi
 8. Generál Macko: Danko návštevou Ruska pokračuje v rozklade našej zahraničnej politiky
 9. Matovič najprv pourážal Mikloška, teraz podráža Čaputovú
 10. Europoslanci Záborská a Škripek podporujú v prezidentských voľbách Mikloška

Už ste čítali?