Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudcovia si neplnia povinnosti, nik ich netrestá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

SudcoKracia

Pravda je taka , ze v sucastnosti je jedina skupina v spolocnosti, ktora ma postavenie uplnych FEUDALNYCH PANOV - SUDCOVIA.
Este aj politici mozu byt trestani , stihani. Sudcovia vsak nie. A to za ziadny cin . Len ak ich vyda najvyssi sud a to vieme ze…...asi nevyda.
Sudca sa tiez nezodpoveda ani za vykon prace a ani za hocijake rozhodnutia voci nikomu. A to ani ak by rozhodoval presne proti platnym zakonom.
A vieme ze ked je niekto bez kontroly, tak to dopadne tak ze z neho bude diktator a neobmedzeny vladca- bohzial
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasim!!!! Je to nedotknutelna kasta, ktora absolutne nezasluzene a neodovodnene len uziva rozne vyhody. Nenesie ziadnu zodpovednost za eticke, ekonomicke ci ludske skody (clovek, ktory sa nedomohol spravodlivosti si napr. moze zobrat zivot), ich praca nie je merana produktivitou a rozne karne opúatrenia su zdlhave, formalne absolutne nedostatocne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pamätáte sa na dobu kedy mal Lipšic problém nájsť sudcov na špecializovaný trestný súd. Hodne ich pustilo do gatí. Tak to riešil vyššími platmi. Prešiel čas a prišli žaloby vraj sa cítia diskriminovaní. To hovorí o danej skupine za všetko.
Táto skupina tu nie je z dôvodu aby bola súčasťou súkolesia práva a spravodlivosti čo som si do určitého času naivne myslel ale len z dôvodu akéhosi pocitu honoru , nedotknuteľnosti a snahy čo najviac vyťažiť zo svojho postavenia bez akéhokoľvek ostychu a pocitu hanby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A je to tak úpriehľadné...

Sudcovský stav jakožto vlajková loď hovniválov má jedinečné možnosti bojkotovať potrebu skutočnej zmeny občianskej spoločnosti, ktorú reprezentujú predklonení prihrbenci s klobúkmi na hrudi na masu občanov s hrdo vztýčenými hlavami, milujúcich svoju domovinu, súc si vedomých toho, že kvalitne nastavený právny stav milovanej spoločnosti je oprostený od hovniválského premnoženia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

priehľadné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co cakate

v krajine, kde 90% ludi nepozna rozdiel medzi pravnikom, advokatom, sudcom a prokuratorom?

spoluautor ceskej ustavy, nebohy judr.cepl, to kedysi davno pomenoval vyborne - (volne citujuc) mysleli sme si, ze po prevrate je najdolezitejsia ekonomicka transformacia, ale nikoho nenapadlo, ze ovela dolezitejsie je usporiadanie pravneho systemu, pretoze to je to, co zapadnu civilizaciu drzi pokope. takze sme vybudovali dom na pieskovych zakladoch a skor alebo neskor nam spadne na hlavu.

na to, aby nastala v tejto krajine zmena, by muselo dojst ku skokovej zmene tohoto stavu, ktora ale realne nie je mozna - na jednej strane sudcovsky stav si vybudoval take paky napriec celou krajinou, ze realne su panmi slovenska sudcovia, na strane druhej politici a verejni cinitelia dobre vedia, preco sa do niecoho takeho nepustaju - sudy im poskytuju beztrestnost a krytie. takze potrebna (ustavna) vacsina na taketo masivne zmeny, ktore by ozaj nieco vyriesili, sa este minimalne jednu generaciu nenajdu. povedane aj inak, zmierte sa s tym, ze vase deti budu vyrastat v krajine vlastnenej klanom justicnych mafianov :)

v polsku sa pokusili vyriesit len cast tohoto problemu (dobry umysel, realizacia otazna), a aka vlna odporu sa voci tomu zdvihla doma aj za hranicami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

toto je pre slovaka na maslu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mafia

Toto je jedna veľká organizovaná mafiánska pavučina, prežratá do najvyšších miest.V 2016 bolo najviac väzieb - až 213 - medzi sudcami navzájom. Ďalších 79 väzieb bolo medzi sudcami a „budúcimi sudcami“, t. j. vyššími súdnymi úradníkmi, asistentmi sudcov Najvyššieho súdu, justičnými čakateľmi, či súdnymi poradcami ústavného súdu. Pri týchto ľuďoch je vysoká pravdepodobnosť, že sa stanú sudcami. Zvyšných 62 väzieb mali sudcovia na administratívny personál. Najväčšou skupinou príbuzných v súdnictve naďalej zostávajú sudcovia z rodiny Volkaiovcov. Imrich Volkai je predsedom košického krajského súdu. Jeho dcéra Lucia Baňacká a nevesta Dominika Volkaiová sú sudkyňami na košickej „dvojke“. Okrem nich pracuje ešte na Košiciach-okolí aj Miroslav Baňacký, manžel Lucie. Na krajskom súde pracuje ako administratívna pracovníčka aj Imrichova manželka Janka. Spolu s Volkaiovcami má v Košickom kraji 53 sudcov dokopy až 73 rodinných väzieb. Košický kraj má tak najvyšší absolútny počet rodinných väzieb, hoci čo do počtu sudcov je až druhý najväčší. Za štyri roky sa sieť rodinných väzieb najviac zahustila v Trenčianskom kraji. Vzniklo tu totiž až 18 nových rodinných väzieb. V Trenčianskom kraji má tak rodinného príslušníka pracujúceho v justícii až každý tretí sudca. Podobne je na tom aj Banskobystrický a Prešovský kraj. A hoci v absolútnom počte existujúcich väzieb dominuje Košický kraj, tak v pomere k celkovému počtu sudcov má až štvrtý najvyšší podiel. Najnižšiu hustotu väzieb má kraj Nitriansky. Príbuzného zamestnaného v justícii tu má len každý desiaty sudca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Unikát

V článku opísaná rodina Volkaiovcov je asi ozaj slovenský unikát!
Ale inak, nie je to náhodou tak že čo je svet svetom syn sa poberal v šľapajach otca? Je prirodzené že dieťa právnika, či už sudcu, advokáta alebo prokurátora sa inšpiruje povolaním rodiča. Tak je to aj u lekárov, technikov aj v iných profesiách. A títo ľudia, tým že od mala s profesiami rodičov takzvane žijú majú obvykle lepšie danosti na výkon profesie, ktorú zastáva rodič.
A je vôbec čosi čo treba tým sudcom, lekárom a im podobným profesiám čo závidieť?
Lepšie je mať čistú hlavu s menším množstvom peňazí, aspoň si myslím
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno toto je v celku prirodzené. Lenže v živote si môžem vybrať s ktorou rodinnou firmou budem spolupracovať akej remeselníckej famílii si dám postaviť dom a pri mojej osobe konkrétne , ktorí rodinný tandem ma bude operovať a podobne. Nemôžem tu teda dať takúto porovnávaciu paralelu ak si nemôžem vybrať sudcu , ktorému dôverujem že rozhodne spravodlivo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nesúhlasím, lebo v praxi to funguje trochu inak.

Právnikov je veľa, aj zo sudcovských rodín, aj mimo. Ale v sudcovskom prostredí majú väčšiu šancu presadiť sa rôznymi neformálnymi cestičkami práve deti sudcov.

Je iné žiť 5 rokov po VŠ z platu nejakých 700 eur s neistou možnosťou prejsť niekedy sudcovským výberkom. Takto funguje skupina VSÚ, ktorí nie sú zo sudcovských rodín. Samozrejme, množstvo ľudí to vzdá hneď na začiatku, alebo po pár mesiacoch, keď vidia ako systém funguje. Fluktuácia VSÚ je zásadný problém.

A je iné dostať sa napríklad po pol roku cez vhodne prichystané výberko na NS SR ako asistent sudcu, kde ti stači tri roky do justičnej skúšky, a následne mať vybavené, že po justičnej skúške budeš sudcom. Alebo ostaneš vedený na súde, ale necháš sa preložiť napríklad na MS SR, kde sú lepšie platy, môžeš sa trebárs aj flákať a dajme tomu pripravovať na justičnú skúšku. Alebo sa necháš zašiť na súde dajme tomu na oddelenie justičnej pokladnice, kde sa veľmi nepretrhneš, a máš kopu času pripravovať sa na čo len chceš. Samozrejme osobný príplatoček sa vybaví u predsedkyne súdu. Takto a všelijak inak funguje v slovenskom súdnictve privilegovaná kasta detí sudcov. Bez rovného metra pre všetkých.

Nemá to nič spoločné so šikovnosťou, odbornosťou, skúsenosťami a podobne. Je to čisto len o vytvorení privilegovaných cestičiek pre istých ľudí v systéme, cez rôzne neformálne väzby a privilégiá. To je celá tá "danosť", ktorú majú tie deti po rodičoch. Kopa iných, šikovnejších ľudí, zo systému jednoducho vypadne, lebo to jednoducho ani finančne neustoja a inde to pre nich bude lepšie. Vyhoria, systém ich znechutí. Justícia sa množstva najšikovnejších ľudí zbavuje a uprednostňuje tých s rodinnými a inými väzbami.

Roky po páde komunistického systému sa tak sudcami stávajú často od začiatku morálne pokrivení ľudia. Ľudia, ktorí dobrovoľne alebo len z konformity spravili morálne pochybný kariérny postup. Využili lepšie možnosti, ktoré im dáva ich rodinný pôvod a kontakty.

Samozrejme, za výhody a službičky sa treba vedieť neskôr odvďačiť inými výhodamia službičkami pre iných. Chceš predsa rásť ďalej. A tak sa kriví slovenská spravodlivosť.

Žitňanskej a Kolíkovej reformy s tým trošku pohli, samozrejme, zlepšilo sa to aj zmenou vedenia Najvyššieho súdu. Ale bolo by naivné myslieť si, že sa také veci nedejú aj dnes a denne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy bude nesvedomosť v súdcovskom stave

prísne trestaná...?! Zrejme takýto stav môže nastať, až keď si spoločnosť, TEDA MY OBČANIA, tieto skutočnosti uvedomíme a budeme ich aj dennodenne "TVRDO" vyžadovať od tzv. "vládnucej kasty" aj jednoznačne plniť!!! To si mi občania musíme samotní nielen tvrdo vyžadovať, ale...
Ale, tak povediac dennodenne v praktickom občianskom živote aj VYŽADOVAŤ!!! Pán Boh nám buď na pomoci, pri tejto našej občianskej povinnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súdy

Vôbec ma nezaujíma či mladý Harabin je sudca , alebo nie.
Ale ma zaujíma to či Okresný sudca má z 10 rozsudkov 9 napadnutých na KS. Z toho mu je všetkých 9 vrátených pre protiprávnosť a absolutný právny amaterizmus .
Alebo výroky zo súdnej siene:
*Je to síce v rozpore zo zákonom , ale ja si to prajem a môžem si to dovoliť.....
*Už som Vám pán advokát povedala , že je to v rozpore zo zákom. Ale čo, ja idem do dôchodku nech sa v tom už rozobere nová p. sudkyňa.
Nová p. sudkyňa sa iba 4x pokúsila porušiť zákon.
Toto je pravá tvár súdnictva na Slovensku.
Prokuratúra - tam nevedia aký je rozdiel medzi hospodárením a nakladaním s majetkom.
Nerobme si žiadne ilúzie a vymožiteľnosti práva na Slovensku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetkých

sudcov čo súdili do 89 a ešte boli aj komunisti mali po 89 vyraziť ako v NDR a bol by pokoj. Doteraz sa zašívajú aj na NS SR, krajských súdoch a tak vyzerá potom celá justícia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mas dovod si mysliet, ze ti, co vstupili

do systemu po Novembri su zarukou vyssej kvality? Privilegia a moznosti, ktore sudcovsky stav poskytuje (nevyvazene realnou zodpovednostou a zahalene realnou anonymitou), maju potencial skorumpovat aj povodne poctiveho clena stavu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Augiášov chliev.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Priklad zo Ziaru nad hronom

Na OS ZnH na uzneseni napisany sudca Valent a zapisovatelka valentova .(to ani komunisti nedovolili aby tak blizske osoby vydavali uznesenie)

Okresna prikuratura Ziar nad hronom okr.prokuratorka Rusnakova ide odovzdat svoju funkciu okresnej prokuratorky svojej dcere (to nie je zubna ambulancia ale prokuratura )....

V ziari baste meciarizmu tie individua si robia co chcu s pozehnanim BB ...

To je viac ako chliev ...mafia je slabe slovo (sofistikovana organizovana zlocinecka skupina v justicno vykonej moci)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 890
 2. Miroslav Žiak: Pozor! Takto vám hrozí rakovina hrubého čreva alebo konečníka 499
 3. Marián Viskupič: Rekreačné poukazy - ako je to naozaj? Čo hovoria štatistiky... 423
 4. Věra Tepličková: Tak Andrej sa nám opäť zdul. 422
 5. Ján Galan: Dajte tie špinavé paprče od Prof. MUDr. Juraja Šteňa, DrSc. preč! 402
 6. Eva Gallova: Cársky dôstojník sa usadil vo Vrútkach, lebo v r. 1917 vlak ďalej nešiel 275
 7. INESS : Aká je skutočná cena zamestnanca? 266
 8. Martin Šuraba: Sedel som na stanici a čakal na vlak 229
 9. Helmut Posch: Takto som sa nechal napáliť v Marrákeši a ty sa tomu vyhni 189
 10. Slavomír Kinik: Dvaja sudcovia a 2 príbehy 156

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Obzretie za letom. Važecká jaskyňa
 2. Jarmila Halgasova: Matečnej akože pomoc s neželaným darčekom
 3. Richard Gajarský: Teliatka za mnou, rovno na pastviny.
 4. Štefan Vidlár: Banka poštovňí
 5. Július Kovács: Trnka a Jankovská sú nepostihnuteľní a právny štát nefunguje, kto tvrdí opak klame.
 6. Mário Bulla: Kto zaplatí "Dického" dlhy?
 7. Helena Michlíková: Kŕdeľ vtákov nad Kulturákom
 8. Milan Lacúch: Ľudstvo v tieni smrti
 9. Iveta Kmeťová: Vyrovnávanie si účtov s Kočnerom, či...?!
 10. Štefan Vidlár: Možno ropa

 1. Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál
 2. Matovič zverejnil celú údajnú komunikáciu Glváča s Kočnerom
 3. Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)
 4. Lučanský rozpustil vyšetrovací tím vraždy novinára Kuciaka
 5. Napätá atmosféra a emócie. Vláda nezverejní záznam, ako sa SDKÚ zastala Bubeníkovej
 6. Košickí vzbúrenci v Smere končia. Nechcú byť s Ficom a korupčníkmi
 7. Zvláštny príbeh Bašternákovej vily na Slavíne: Kočner, Počiatek i sudkyne z Threemy
 8. Policajti skonfiškovali v okolí Terchovej motorky a štvorkolky
 9. Pretrhnutie ruskej priehrady má dohru, záchranári objavili zlato
 10. Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy

 1. Smer naleje Našim ľuďom do alobalu 40 miliónov: Baníkov nevyplatia majitelia ale štát
 2. Súdnej moci šéfoval cez mobil Kočner: Neposielaj toho toľko, krotil Kočner Sklenku
 3. Glváč sa toxicitou vymyká aj v rámci Smeru: Komunikoval aj s Kočnerom aj so Zsuzsovou
 4. Kočner je obžalovaný z vraždy a vďaka Glváčovej neopatrnosti je Threema potvrdená
 5. Danko chystal ministerský brloh pre svojich mecenášov: Bugár mu dal stopku
 6. Martin Hanus: Rozhodnutie Kisku je zlou správou pre Hlinu
 7. Jankovskej odstupné
 8. Súd odmietol žalobu na známeho zápasníka, ktorý zrazil ženu
 9. Desiatka sudcov Najvyššieho súdu žiada odchod podpredsedníčky Urbancovej
 10. Sudca Lindtner sa pre komunikáciu s Kočnerom vzdal funkcie predsedu súdu

Už ste čítali?