Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudcovia si neplnia povinnosti, nik ich netrestá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

SudcoKracia

Pravda je taka , ze v sucastnosti je jedina skupina v spolocnosti, ktora ma postavenie uplnych FEUDALNYCH PANOV - SUDCOVIA.
Este aj politici mozu byt trestani , stihani. Sudcovia vsak nie. A to za ziadny cin . Len ak ich vyda najvyssi sud a to vieme ze…...asi nevyda.
Sudca sa tiez nezodpoveda ani za vykon prace a ani za hocijake rozhodnutia voci nikomu. A to ani ak by rozhodoval presne proti platnym zakonom.
A vieme ze ked je niekto bez kontroly, tak to dopadne tak ze z neho bude diktator a neobmedzeny vladca- bohzial
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasim!!!! Je to nedotknutelna kasta, ktora absolutne nezasluzene a neodovodnene len uziva rozne vyhody. Nenesie ziadnu zodpovednost za eticke, ekonomicke ci ludske skody (clovek, ktory sa nedomohol spravodlivosti si napr. moze zobrat zivot), ich praca nie je merana produktivitou a rozne karne opúatrenia su zdlhave, formalne absolutne nedostatocne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pamätáte sa na dobu kedy mal Lipšic problém nájsť sudcov na špecializovaný trestný súd. Hodne ich pustilo do gatí. Tak to riešil vyššími platmi. Prešiel čas a prišli žaloby vraj sa cítia diskriminovaní. To hovorí o danej skupine za všetko.
Táto skupina tu nie je z dôvodu aby bola súčasťou súkolesia práva a spravodlivosti čo som si do určitého času naivne myslel ale len z dôvodu akéhosi pocitu honoru , nedotknuteľnosti a snahy čo najviac vyťažiť zo svojho postavenia bez akéhokoľvek ostychu a pocitu hanby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A je to tak úpriehľadné...

Sudcovský stav jakožto vlajková loď hovniválov má jedinečné možnosti bojkotovať potrebu skutočnej zmeny občianskej spoločnosti, ktorú reprezentujú predklonení prihrbenci s klobúkmi na hrudi na masu občanov s hrdo vztýčenými hlavami, milujúcich svoju domovinu, súc si vedomých toho, že kvalitne nastavený právny stav milovanej spoločnosti je oprostený od hovniválského premnoženia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

priehľadné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co cakate

v krajine, kde 90% ludi nepozna rozdiel medzi pravnikom, advokatom, sudcom a prokuratorom?

spoluautor ceskej ustavy, nebohy judr.cepl, to kedysi davno pomenoval vyborne - (volne citujuc) mysleli sme si, ze po prevrate je najdolezitejsia ekonomicka transformacia, ale nikoho nenapadlo, ze ovela dolezitejsie je usporiadanie pravneho systemu, pretoze to je to, co zapadnu civilizaciu drzi pokope. takze sme vybudovali dom na pieskovych zakladoch a skor alebo neskor nam spadne na hlavu.

na to, aby nastala v tejto krajine zmena, by muselo dojst ku skokovej zmene tohoto stavu, ktora ale realne nie je mozna - na jednej strane sudcovsky stav si vybudoval take paky napriec celou krajinou, ze realne su panmi slovenska sudcovia, na strane druhej politici a verejni cinitelia dobre vedia, preco sa do niecoho takeho nepustaju - sudy im poskytuju beztrestnost a krytie. takze potrebna (ustavna) vacsina na taketo masivne zmeny, ktore by ozaj nieco vyriesili, sa este minimalne jednu generaciu nenajdu. povedane aj inak, zmierte sa s tym, ze vase deti budu vyrastat v krajine vlastnenej klanom justicnych mafianov :)

v polsku sa pokusili vyriesit len cast tohoto problemu (dobry umysel, realizacia otazna), a aka vlna odporu sa voci tomu zdvihla doma aj za hranicami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

toto je pre slovaka na maslu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mafia

Toto je jedna veľká organizovaná mafiánska pavučina, prežratá do najvyšších miest.V 2016 bolo najviac väzieb - až 213 - medzi sudcami navzájom. Ďalších 79 väzieb bolo medzi sudcami a „budúcimi sudcami“, t. j. vyššími súdnymi úradníkmi, asistentmi sudcov Najvyššieho súdu, justičnými čakateľmi, či súdnymi poradcami ústavného súdu. Pri týchto ľuďoch je vysoká pravdepodobnosť, že sa stanú sudcami. Zvyšných 62 väzieb mali sudcovia na administratívny personál. Najväčšou skupinou príbuzných v súdnictve naďalej zostávajú sudcovia z rodiny Volkaiovcov. Imrich Volkai je predsedom košického krajského súdu. Jeho dcéra Lucia Baňacká a nevesta Dominika Volkaiová sú sudkyňami na košickej „dvojke“. Okrem nich pracuje ešte na Košiciach-okolí aj Miroslav Baňacký, manžel Lucie. Na krajskom súde pracuje ako administratívna pracovníčka aj Imrichova manželka Janka. Spolu s Volkaiovcami má v Košickom kraji 53 sudcov dokopy až 73 rodinných väzieb. Košický kraj má tak najvyšší absolútny počet rodinných väzieb, hoci čo do počtu sudcov je až druhý najväčší. Za štyri roky sa sieť rodinných väzieb najviac zahustila v Trenčianskom kraji. Vzniklo tu totiž až 18 nových rodinných väzieb. V Trenčianskom kraji má tak rodinného príslušníka pracujúceho v justícii až každý tretí sudca. Podobne je na tom aj Banskobystrický a Prešovský kraj. A hoci v absolútnom počte existujúcich väzieb dominuje Košický kraj, tak v pomere k celkovému počtu sudcov má až štvrtý najvyšší podiel. Najnižšiu hustotu väzieb má kraj Nitriansky. Príbuzného zamestnaného v justícii tu má len každý desiaty sudca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Unikát

V článku opísaná rodina Volkaiovcov je asi ozaj slovenský unikát!
Ale inak, nie je to náhodou tak že čo je svet svetom syn sa poberal v šľapajach otca? Je prirodzené že dieťa právnika, či už sudcu, advokáta alebo prokurátora sa inšpiruje povolaním rodiča. Tak je to aj u lekárov, technikov aj v iných profesiách. A títo ľudia, tým že od mala s profesiami rodičov takzvane žijú majú obvykle lepšie danosti na výkon profesie, ktorú zastáva rodič.
A je vôbec čosi čo treba tým sudcom, lekárom a im podobným profesiám čo závidieť?
Lepšie je mať čistú hlavu s menším množstvom peňazí, aspoň si myslím
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno toto je v celku prirodzené. Lenže v živote si môžem vybrať s ktorou rodinnou firmou budem spolupracovať akej remeselníckej famílii si dám postaviť dom a pri mojej osobe konkrétne , ktorí rodinný tandem ma bude operovať a podobne. Nemôžem tu teda dať takúto porovnávaciu paralelu ak si nemôžem vybrať sudcu , ktorému dôverujem že rozhodne spravodlivo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nesúhlasím, lebo v praxi to funguje trochu inak.

Právnikov je veľa, aj zo sudcovských rodín, aj mimo. Ale v sudcovskom prostredí majú väčšiu šancu presadiť sa rôznymi neformálnymi cestičkami práve deti sudcov.

Je iné žiť 5 rokov po VŠ z platu nejakých 700 eur s neistou možnosťou prejsť niekedy sudcovským výberkom. Takto funguje skupina VSÚ, ktorí nie sú zo sudcovských rodín. Samozrejme, množstvo ľudí to vzdá hneď na začiatku, alebo po pár mesiacoch, keď vidia ako systém funguje. Fluktuácia VSÚ je zásadný problém.

A je iné dostať sa napríklad po pol roku cez vhodne prichystané výberko na NS SR ako asistent sudcu, kde ti stači tri roky do justičnej skúšky, a následne mať vybavené, že po justičnej skúške budeš sudcom. Alebo ostaneš vedený na súde, ale necháš sa preložiť napríklad na MS SR, kde sú lepšie platy, môžeš sa trebárs aj flákať a dajme tomu pripravovať na justičnú skúšku. Alebo sa necháš zašiť na súde dajme tomu na oddelenie justičnej pokladnice, kde sa veľmi nepretrhneš, a máš kopu času pripravovať sa na čo len chceš. Samozrejme osobný príplatoček sa vybaví u predsedkyne súdu. Takto a všelijak inak funguje v slovenskom súdnictve privilegovaná kasta detí sudcov. Bez rovného metra pre všetkých.

Nemá to nič spoločné so šikovnosťou, odbornosťou, skúsenosťami a podobne. Je to čisto len o vytvorení privilegovaných cestičiek pre istých ľudí v systéme, cez rôzne neformálne väzby a privilégiá. To je celá tá "danosť", ktorú majú tie deti po rodičoch. Kopa iných, šikovnejších ľudí, zo systému jednoducho vypadne, lebo to jednoducho ani finančne neustoja a inde to pre nich bude lepšie. Vyhoria, systém ich znechutí. Justícia sa množstva najšikovnejších ľudí zbavuje a uprednostňuje tých s rodinnými a inými väzbami.

Roky po páde komunistického systému sa tak sudcami stávajú často od začiatku morálne pokrivení ľudia. Ľudia, ktorí dobrovoľne alebo len z konformity spravili morálne pochybný kariérny postup. Využili lepšie možnosti, ktoré im dáva ich rodinný pôvod a kontakty.

Samozrejme, za výhody a službičky sa treba vedieť neskôr odvďačiť inými výhodamia službičkami pre iných. Chceš predsa rásť ďalej. A tak sa kriví slovenská spravodlivosť.

Žitňanskej a Kolíkovej reformy s tým trošku pohli, samozrejme, zlepšilo sa to aj zmenou vedenia Najvyššieho súdu. Ale bolo by naivné myslieť si, že sa také veci nedejú aj dnes a denne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy bude nesvedomosť v súdcovskom stave

prísne trestaná...?! Zrejme takýto stav môže nastať, až keď si spoločnosť, TEDA MY OBČANIA, tieto skutočnosti uvedomíme a budeme ich aj dennodenne "TVRDO" vyžadovať od tzv. "vládnucej kasty" aj jednoznačne plniť!!! To si mi občania musíme samotní nielen tvrdo vyžadovať, ale...
Ale, tak povediac dennodenne v praktickom občianskom živote aj VYŽADOVAŤ!!! Pán Boh nám buď na pomoci, pri tejto našej občianskej povinnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súdy

Vôbec ma nezaujíma či mladý Harabin je sudca , alebo nie.
Ale ma zaujíma to či Okresný sudca má z 10 rozsudkov 9 napadnutých na KS. Z toho mu je všetkých 9 vrátených pre protiprávnosť a absolutný právny amaterizmus .
Alebo výroky zo súdnej siene:
*Je to síce v rozpore zo zákonom , ale ja si to prajem a môžem si to dovoliť.....
*Už som Vám pán advokát povedala , že je to v rozpore zo zákom. Ale čo, ja idem do dôchodku nech sa v tom už rozobere nová p. sudkyňa.
Nová p. sudkyňa sa iba 4x pokúsila porušiť zákon.
Toto je pravá tvár súdnictva na Slovensku.
Prokuratúra - tam nevedia aký je rozdiel medzi hospodárením a nakladaním s majetkom.
Nerobme si žiadne ilúzie a vymožiteľnosti práva na Slovensku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetkých

sudcov čo súdili do 89 a ešte boli aj komunisti mali po 89 vyraziť ako v NDR a bol by pokoj. Doteraz sa zašívajú aj na NS SR, krajských súdoch a tak vyzerá potom celá justícia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mas dovod si mysliet, ze ti, co vstupili

do systemu po Novembri su zarukou vyssej kvality? Privilegia a moznosti, ktore sudcovsky stav poskytuje (nevyvazene realnou zodpovednostou a zahalene realnou anonymitou), maju potencial skorumpovat aj povodne poctiveho clena stavu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Augiášov chliev.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Priklad zo Ziaru nad hronom

Na OS ZnH na uzneseni napisany sudca Valent a zapisovatelka valentova .(to ani komunisti nedovolili aby tak blizske osoby vydavali uznesenie)

Okresna prikuratura Ziar nad hronom okr.prokuratorka Rusnakova ide odovzdat svoju funkciu okresnej prokuratorky svojej dcere (to nie je zubna ambulancia ale prokuratura )....

V ziari baste meciarizmu tie individua si robia co chcu s pozehnanim BB ...

To je viac ako chliev ...mafia je slabe slovo (sofistikovana organizovana zlocinecka skupina v justicno vykonej moci)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 174
 2. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 97
 3. Sebastián Bražina: Na obranu Andreja Kisku 96
 4. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 80
 5. Dušan Koniar: Niekto v nedeľu na Sitno, niekto do Lánov 68
 6. Věra Tepličková: Nebojme sa občania, po ľudskej stránke je v koalícii všetko v poriadku, 34
 7. Martin Ondráš: Slovenská potravina - 3 zásadné klamstvá 33
 8. Liga za ľudské práva: Hoaxy verzus fakty: Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko 29
 9. Jaroslav Polaček: Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa 25
 10. Paula Kentošová: Extrémistov nemá len Kotleba 18

Rebríčky článkov


 1. Jakub Tinak: hainburg, komárno a róbert koltai
 2. Andrej Špeťko: Zrkadlo
 3. Milan Bod: Zážitok z nemocnice.
 4. Petra Babanova: Prichádza Nová Jar
 5. Kristína Jakubičková: Mladosť
 6. Gabo Németh: Tadeáško
 7. Patrik Mackových: Trhy rastú už 10 rokov. Ako dlho im to ešte vydrží?
 8. Jana Slobodová: Clemantina v Magickom dome... Návšteva Shilo... Abigail má narodeniny!
 9. Martina Meriačová: Veríš v lásku? A v akú lásku to vlastne veríš?
 10. Ján Popovič: Je všetko predurčené alebo je náš osud dielom náhody?

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 3. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 4. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 5. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 6. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali
 7. Kopla do lopty a nohu vyšvihla vysoko nad hlavu. Začali ju obťažovať
 8. Moc je ako droga. Keď o ňu politik príde, začne škodiť
 9. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 10. Fico vystúpil prvýkrát od volieb, rozčuľoval sa a vyhrážal. Podľa kolegov je v poriadku

 1. 100 miliónov na vedu a výskum je kvôli SNS v ohrození
 2. Veuká baba nesie veuký batoh
 3. Zomrel veterán západného odboja Milan Píka
 4. Vladimír Palko: Medzi prvým a druhým kolom: Časť tábora Čaputovej už nezvláda moc
 5. Ikona na oštaru: Ako Andreja Kisku odpaľujú ľudia, ktorí ho predtým prosíkali
 6. Tak Šefčovič alebo Čaputová? Nezastupujú ma, v druhom kole by som voliť nešiel
 7. V. Palko: Zuzane Čaputovej sa podarilo obsadiť pole vzopätia idei Slušného Slovenska
 8. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?
 9. Peter Bárdy: Fico nám nadáva, klame, a my chodíme na jeho tlačovky. Prečo?
 10. Komentár Daga Daniša: Čaputovej úspech môže byť rekordne drahý

Už ste čítali?