Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Že sa našej ekonomike výnimočne dobre darí, je len mýtus živený politikmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekne spracované,

škoda, že nie je možné zverejniť podiel jednotlivých skupín (národností a menšín) obyvateľstva v jednotlivých oblastiach- to by bolo zaujímavé čítanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To preto, že občania nerozpracovali

závery posledného zjazdu našej rodnej strany- Smer-SD a neaplikovali ich vo svojej každodennej praxi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozhodne zaujímavý článok, ľudia toto v podstate vedia a tí hore tiež, aj keď sa tvária, že je všetko inak. No ďalej nám budú účelovo klamať a ďalej budú ľudia odtiaľto odchádzať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Účelové klamanie je skôr to, ak sa raz porovnávame s niekým a potom s niekým iným, podľa toho čo nám vyhovuje. Je pravda, že sa nám darí a darí sa nám o dosť lepšie než väčšine krajín v EU (čo sa týka HDP) Nik nevravel, že sa nám darí najlepšie zo všetkých a to znamená, že sú aj lepší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak to asi tazko

Pokial to nema byt ironia tak je to len asi tupost autora prispevku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

absolutny suhlas podpora skol a vzdelavania a rodin s detmi!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

??

Treba podporovat dochodcov a nie mlade rodiny, mladi sa o seba postaraju sami..
Vzdelanie nech si zaplati kazdy sam , preco by sme sa na to mali skladat vsetci??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: dochodci

Lebo inak v tomto štáte neostane za niekoľko rokov ani noha. Nehnevajte sa, ale tento štát podporuje dôchodcov viac než dosť. Keď sa pozrieme na výdavky štátu, tak uvidíme, že na seniorov vynakladáme omnoho viac než na mladých. Malo by to byť spravodlivejšie, úspešné krajiny veľa investujú do vzdelania a podpory detí. A ako si to predstavujete, že vzdelanie si každý má zaplatiť sám? To potom deti z chudobných rodín zostanú negramotné? A prečo potom nepoviete, že nech sa na starobu každý zabezpečí sám?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

..

tem moj príspevok bol mysleny ironickz.. reagoval som na tu hlupost co napisal diskuter nadomnou.. aby si uvedomil co za nezmysel napisal :-)
Pretoze tak to je.. dochodci kricia ze treba podporovat dochodcov, zivnostnici ze treba podporit hlavne zivnostnikov, rodiny s detmi sa tu budu bit za to aby stat podporoval mladych a deti.. Doktori placu ze su podhodnoteni, takisto sestry , hasici , futbalisti ci herci.. Skratka kazdy len natrca ruky a a caka ze "stat" sa postara.. A najvacsi paradox je ak takito ludia hovoria nieco o komunizme, pritom sami su komunizmom nainfikovani :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: dochodci

To nie je otázka komunizmu. Náš štát má naozaj dosť výrazne naklonené výdavky smerom k dôchodcom, kým vzdelávanie a podmienky pre rodiny sú tu dosť biedne.Politika štátu musí byť voči rôznym generáciám spravodlivá, nesmie jednu uplácať dávkami a druhú zanedbávať. Čo sa týka toho, či to má zabezpečovať štát: Niektoré veci sa nedajú dosť efektívne zabezpečiť slobodným trhom. Ak chcete mať elementárne predpoklady pre demokraciu a trhovú ekonomiku s konkurenciou, musíte istú mieru vzdelania zabezpečiť všetkým. Preto máme vzdelávanie financované z daní. V časoch, keď to tak nebolo, povedzme 18. storočie, sa chudoba a bohatstvo dedilo z generácie na generáciu. Kto sa narodil v chudobnom slume, nemal šancu žiť inak než v chudobe. Prečítajte si Bohatstvo národov od Adama Smitha, potrebe vzdelania ako verejného statku sa tam venuje v jednej kapitole.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Meravý

Plne s Vami súhlasím. Dôchodcom stačí 100 Euro. Čo majú čo vyskakovať! Vytvorili všetko, čo Vaša generácia rozkradla. Ja ako 55 ročný som mal tú výhodu, že som (podľa pána premiéra Mikloša) musel zarobiť na seba, našetriť na svoj dôchodok a dôchodok môjho otca. Zároveň otec, ktorý celý život poctivo pracoval (chodil po montážach aby sta mali čo rozkradnúť), nikdy nemaródoval až na malé výnimky a keď v roku 2014 zomrel, mal dôchodok 380,- € (slovami tristoosemdesiat Euro). Ak to považujete za dostatočné, dajte sa liečiť psychicky. Ja som mu musel prispievať aby si mohol udržať aký - taký štandard (našťastie po šialených Miklošových reformách som pracoval prevažne v zahraničí).

Vážený pán Meravý, svojou bezcitnosťou, nebojím sa povedať až sadizmom k starým ľuďom sa môžete smelo radiť k takým ľuďom ako je Mikloš, Dzurinda a.p.

Ale pokračujte v svojich inzitných ekonomických príspevkoch, dávno som sa tak dobre nenasmial.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE:

Váš príspevok považujem za demagogický, pretože nikde v článku nepíšem, že by mali dôchodci dostávať 100-eurové dôchodky. Navyše si nemyslím, že je pravda, že Vaša generácia vytvorila bohatstvo, ktoré niekto rozkradol. Ja mám tiež starých rodičov a ohradzujem sa voči tvrdeniu, že by som bol voči nim bezcitný. Nechcel som stavať tento blog proti dôchodcom, ale voči tomu, čo o mne píšte, dôrazne protestujem. Desať rokov tu máme vládu, ktorá si kupuje hlasy dôchodcov vianočnými dôchodkami, hovorí sa dokonca o 13. a 14. dochodku, a na mladých kašle. Zabezpečiť adekvátne dôchodcov je v poriadku, ale nie za takú cenu, že sa vláda vykašle na všetko ostatné. Dôchodky sú len tak vysoké, na aké zarobí ekonomika. Ak všetci mladí odídu do zahraničia kvôli zlému vzdelaniu, tak tu ani na tie dôchodky nebude mať kto robiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

3/3 A ak nedáte dôchodcom dôchodky

budú ich musieť živiť mladí, ktorí budú musieť odísť do zahraničia, lebo zo slovenského platu nebudú stíhať utiahnuť svoje i ich živobytie. Tak som to urobil ja, pretože otec nemohol z toho dôchodku vyžiť. Vy - reformátori robíte všetko, aby ľudia zo Slovenska utekali, pochopte to. Koľko ľudí ušlo len po Miklošových reformách, máte to zrátané? I keď viem, na Pobaltie nemáme.

Na koľko by sa mal znížiť fiktívny dôchodok môjho otca (keby ešte žil), keď by mal po celoživotnom zamestnaní a všetkých zvyšovania teraz dôchodok 395,-€? Viete to povedať? Aby teda bolo pre tých mladých o ktorých píšete. Za odpoveď vopred ďakujem 3/3.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE:

Pane, pozrite sa na graf č.5 v mojom článku a potom mi ešte raz začnite nariekať, že štát sa nestará o dôchodcov. Na grafe, ktorý vychádza z údajov z rozpočtu, je jasne vidieť, že štát dáva na dôchodky a sociálne dávky 5x viac než na vzdelávanie. To nie je normálne. Takýmto spôsobom táto krajina nikdy nebude úspešná, a úspešné krajiny toto nerobia. To, že Váš otec mal, resp. má taký nízky dôchodok, je dôsledkom toho, že nemá vzdelanie. Kto nemá vzdelanie a musí si zarábať na fuškách, ten bude mať nízky plat a nízky dôchodok. Platí to pre Vášho otca, pre Vás, a platí to aj pre celú krajinu. Pokiaľ to nedokážete pochopiť, tak to len svedčí o tom, ako veľmi musíme v tejto krajine zamakať na tom, aby Slováci mali nielen v rukách, ale aj v hlave.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OK.

tak mi prosím Vás odpovedzte už konkrétne na otázku, koľko by mal byť ten starobný dôchodok môjho otca, ktorý celý život tvrdo pracoval keď 100,-€ nie a 390 je veľa. Prosím o konkrétnu odpoveď nie okecávanie!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE:

Po prvé, nikde som netvrdil, že dôchodok Vášho otca je privysoký. Treba si ale naliať čistého vína. Starobné dôchodky na Slovensku sú zásluhové a odvíjajú sa od platu, počtu odpracovaných rokov a doby poistenia. Bez znalosti príjmu nie je možné vypočítať dôchodok. Tvrdo sa narobiť nie je umenie. Ja tiež môžem celý deň drieť na poli s pluhom, ale k čomu je to dobré, keď si môžem radšej zobrať traktor? Ja by som aj Vášmu otcovi doprial, ale na vyššie dôchodky Slovensko zrejme nemá. Keď je priemerná čistá mzda 750 eur, priemerný dôchodok cez 400 eur nie je zlý. Keby bola vyššia mzdová úroveň v ekonomike, vedeli by sme si dovoliť aj vyššie dôchodky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

najprv som sa nechcel miesat do tejto diskusie, ale neda mi. Aby bolo jasne, suhlasim, ze vzdelanie a moznosti pre mladych su klucove (i ked si myslim, ze Slovensko je v "point of no return" a sa nikdy nepozbiera z brain drain-u, ktory sa len zintenzivnuje). Ale napisat o dochodkoch, co si napisal znamena, ze stratis ludi a je to urazajuce. Moja mama (otec uz nezije) a moji svokrovci maju vsetc vysoke skoly (svokor dokonca DrSc v velmi tazkej vednej oblati a ma patenty, etc) a ich dochodky su urazlive. Este ani po rokoch si neviem zvyknut, ze ja za hodinu zarobim ich mesacny dochodok (also za 1.5H - nie som plateny od hodiny, tak je to len odhad). iste, nie je to fair prirovnanie, ale je to urazlive a plne suhlasim, co napisal diskuter nado mnou. A ty tu hodis pindy o zasluhovosti a vtedy aj mne krv zovrela. Lebo pises, ze je to ich chyba (ano, moji rodicia a svokrovci urobili strasnu chybu v 1968, alebo koketovali s emigraciou, ale toto je velka dan za chybu, vsak ano.

Slovensko ma aj dochodkovy problem - dochodok = chudoba, keby ja som nerobil, co robim (a aj moja zena a brat), tak si neviem predstavit mojich rodicov a svokrovcov. Slovensko ma ja problem s mladymi, ale davat to bud alebo s dochodcami vedie k strate posluchacov a aj kredibility.

Je to taky isty populizmus ako smeraci, len ina cielova skupina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Psychicky by ste as mali liecit vy, su only zivitelia rodin ktory zarabaju 500e a to musia zivit rodinu a splacat hypoteku. To dochodcovia vybudovali spolocnost kde je normalne kradnut a hlavne oni zvolili do vlady zlodejov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako napísal klasik vied ekonomických

Meravý, je to preto že majú nízke vzdelanie. Majú si ho zvyšovať respektíve nájsť druhú prácu. Majú robiť asoň 16-18 hodín denne, ako píšu pravicový ekonómovia. Potom sa budeme mať lepšie. Najlepšie sa budeme mať, ak všetci budú robiť 10 -16 hodín denne za 1 € /hod.

BTW. Dnes schutzko skučí, aký podvod sú jadrové elektrárne. Ale veď tie sa sprivatizovali! Ako to, že to nejde. veď nie sú štátne!!! Ako to, že máme tak drahé Mochovce!!! Veď sú to súkromníci!!! Veď pán Mikloš uviedli najlepší daňový systém na svete, čo nefunguje doteraz!!!

BTW. K tým tvojim kydom. neverím, že niekomu s 500€ a rodinou dá banka hypotéku, myslím si, že sisi to celé vymyslel, ale nevadí. Alebo mu dá hypotéku na dom v cene 10 000,- v Kecerovských pekľanoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

napr.

Od určitého príjmu rodiny každý hradí náklady za školu (môže aj nemusí). Do určeného príjmu hradí školné štát, s tým, že po skončení štúdia ten čo zdupká za kopečky, alebo nepracuje vo vyštudovanej sfére prašulky vráti aj s úrokmi v určitej dobe.
Proste určitá forma hypotéky.
Keď ste študovali v zahraničí platil školné za vás štát? Boli to určite nejaké granty, alebo...
A zdravotníctvo je tiež takto degenerované...
Tu sa angažujte drahý mladý ekonóm, nie v zbieraní dát... aj tak ste to pozbierali raz v r16, raz v 17...
Dosť na tom, že máte pravdu, stále niečo smrdí v štáte dánskom... treba sa odraziť od krupcie, rodinkárstvu (ty mne a já tebe) a súdnictva!!!
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 4 449
 2. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA 4 019
 3. Transparency International Slovensko: Podnikať so štátom sa súkromníkom opláca. Pozrite sa, komu najviac. 4 009
 4. Michael Achberger: Vďaka vláknine dokážete schudnúť 2 802
 5. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 2 662
 6. Helmut Posch: Mesto bordelu a fantastického čaju - Kutaisi (GE & ARM 1/5) 2 337
 7. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 2 100
 8. Alžbeta Szomolaiová: Rumunsko na motorke - 2000 kilometrov za 9 dní 1 985
 9. Martin Droppa: Fedor Gál: "Máme sa tak dobre..." 1 831
 10. Monika Kozelová: Rozmohl se nám tady takový nešvar... Na štátnom. 1 736

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 2. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 3. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 4. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!
 5. Stanislav Mičev: Vysťahujme milionárov z politiky!
 6. Sonya Haraszti: Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?
 7. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA
 8. Štefan Vidlár: Politik je nahý!
 9. Július Kovács: Prečo neverím prieskumom? Môžete si zahlasovať!!! FB prieskum, nikoho neovplyvňujeme.
 10. Ján Popovič: Rovnica úspechu

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Päťdesiat čoskoro za smrť, písal Kočner dve hodiny pred vraždou Kuciaka
 3. Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)
 4. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 5. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 6. Šéfka Súdnej rady preveruje majetky podozrivých sudcov. Sama žije v luxuse
 7. Odhalili novú Škodu Octavia. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť
 8. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 9. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 10. Našli myšieho jeleňa. Vyškrtnú ho zo zoznamu hľadaných druhov

 1. Mafia je tam, kde má dobré podmienky
 2. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 3. Liberálom sa nepáči vyučovanie náboženstva v školách, akceptovať ich netreba
 4. Zaujímavý rozhovor s emeritným košickým arcibiskupom Alojzom Tkáčom
 5. November 1989: Biskup Malý: Najväčšie sklamanie novembra? Dubček. Vôbec nechápal dobu
 6. Pád 156-kilometrového Berlínskeho múru bol koncom trestu za Hitlera.
 7. Lukáš Krivošík: Podivuhodné obrátenie rapera Kanyeho Westa
 8. Ako vyzerá svet mladých progresívnych kanibalov
 9. Hlina pri Prostredníkovi kapituloval: Verí, že nebudú musieť použiť zmierovacie konanie
 10. Kurz kritizuje aroganciu západnej Európy k východoeurópskym štátom

Už ste čítali?