Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Európa - to je o nás a s nami. Kedy to pochopíme? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy Slováci pochopia, že Európou sme my

Až bude neskoro...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takisto

Europa musi byt jednotna, inak nas zozerie Cina a v blogu nespomenute Spojene Staty. Osoba venujuca sa Brexitu by mala poznat podiel USA v podpore Brexitu. Trump sa snahou o oslabenie EU netaji a Obama spolu s v Spojenom Kralovstve specificky nenavidenym Sorosom sa zamiesali do predvolebnej diskusie tak nestastne (a zamerne), ze to stacilo na tesne vitazstvo Brexitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dakujem

nemajte obavy, aktivity US blizko sledujem. Otazka zostava, ci pripustime rovnake vmiesavanie aj v dalsich volbach, nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jasné

skorumpovaný ožran Juncker s tekutým ischiasom alebo ľavicová extrémistka Ska Keller, to sú ľudia, ktorí majú predstavovať Európu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autorka

Rád si s tebou podebatujem,ale neviem, či budeš ochotná debatovať aj ty!

Píšeš: "Z trinástich slovenských europoslancov za ňu hlasovali len traja. Pre mňa to je jednoznačný symbol “pripravenosti” našich europoslancov bojovať za základné piliere EÚ."

Nemala by byť najdôležitejším pilierom EÚ demokracia a demokratická sloboda názorov a voľby?!!

Takže nejakí úradníci predložia nejaký problém, v tomto prípade maďarskú demokraciu do pléna a konkrétne naši politici, ako priamy susedia Maďarskej republiky, teda pravdepodobne politici viac oboznámení s týmto problémom ako bruselskí, v prevažnej väčšine nehlasujú za navrhnuté riešenia lebo priamo hlasujú proti a podľa teba ide preto o NEPRIPRAVENOSŤ našich europoslancov?

Nepripravenosť na čo? Vari vzdať sa svojich demokratických práv na slobodnú voľbu v mene akejsi pofidérnej bruselskej solidarity a hmlistých paneurópsky vízií, teda konkrétne TVOJEJ úradníckej solidarity?!

Otázka: Nie ú to práve takéto postupy bruselskej administratívy, ktoré občanov EÚ znechucujú? ( Či už známe zakrivenie uhoriek, či zvláštny prístup k imigrácii a šengenskej hranici zo strany inžinierov z Afriky, či politická korektnosť, či gender politika, či zákaz používania žiaroviek...... ?)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podla tvojej logiky bola aj Tetia risa demokraticky stat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak Nemecko robi pri vstupe imigrantov selekciu, tak Nemecko sa metodam Tretej rise nevzdaluje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rmo

Nuž predovšetkým to nie je moja logika, ale logika demokratického systému. Tento sa skutočne môže niekedy v extrémnych prípadoch a spoločenských situáciách zvrhnúť na totalitu. V tom máš pravdu!

Samozrejme BOL Hitler zvolený v demokratických voľbách. Jeho ďalšie postupy už demokratické neboli a najmä sa už demokratické voľby nezopakovali.

Takže priama otázka na teba: Máme teda pre istotu ( na základe výnimočného historického príkladu NSDAP ) zabránenia výnimočným nedemokratickým postupom vložiť dobrovoľne všetku kontrolnú a trestnú moc do rúk byrokratom EÚ?!

Ja jasne hovorím: NIE!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani blogerka,

citujem z vášho článku:
"Kedy Slováci pochopia, že Európou sme my všetci spolu? Že v Bruseli tvorené politiky sú o nás a s nami? Že buď začneme aktívne realizovať víziu našej aktívnej role v Európe, alebo inak nemáme právo sa tváriť, že Brusel je ďaleko? Samozrejme, že sa môžeme sťažovať na kvalitu Junckerovho prejavu. Užitočnejšie by však bolo položiť na stôl predstavu, ako by na to šlo Slovensko, ak by sa mu raz podarilo presadiť svojho predsedu Komisie".

K prvej a druhej vete. V Únii sme všetci spolu, ale zároveň aj všetci sami. Je síce badať isté snahy EU-byrokracie, ako aj EU-parlamentu uzurpovať si čo najväčšiu moc, a riadiť Úniu z Bruselu ako jeden jednoliaty štát, trebárs na spôsob USA, lenže Únia je stále iba dobrovoľným združením suverénnych, viem, že vám v Bruseli to slovo dvíha žlč, tak opakujem, suverénnych národných štátov. V podstate tieto štáty sa dohodli, že isté veci budú riešiť spoločne.

Politika sa prioritne nerobí v Bruseli, ale hlavne doma, v suverénnych národných štátoch. Doma si slobodne zvolíme svoju politickú reprezentáciu, z tých volieb vznikne vláda na čele s predsedom vlády. A ten náš predseda vlády, či ministri chodia do Bruselu robiť politiku aj so svojimi kolegami z iných štátov.

Tú politiku robia cez Radu EU. Iba dve vety z činnosti Rady sem prekopírujem priamo z oficiálnej stránky EU:
"V Rade sa stretávajú ministri vlád jednotlivých krajín EÚ s cieľom prediskutovať, meniť a prijímať právne predpisy a koordinovať politiky. Ministri majú právomoc zaviazať svoje vlády, aby prijali opatrenia, ktoré dohodli na svojich stretnutiach".
Inak tu býva rotujúce polročné predsedníctvo, teraz Rakúske.

Je tu aj Európska rada. O nej okrem iného oficiálna stránka EU píše toto:
"Úloha: vymedzuje všeobecné politické smerovanie a priority Európskej únie
Členovia: hlavy štátov alebo predsedovia vlád krajín EÚ, predseda Európskej komisie, vysoká predstaviteľka pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku
Predseda: Donald Tusk"

"V Európskej rade sa stretávajú lídri krajín EÚ s cieľom určiť politický program Únie. Predstavuje najvyššiu úroveň politickej spolupráce medzi krajinami EÚ.
Rada ako jedna zo siedmich oficiálnych inštitúcií EÚ sa stretáva (zvyčajne štvrťročne) na zasadnutiach samitu medzi lídrami krajín EÚ, ktoré vedie stály predseda.
Čo robí Európska rada?
Rozhoduje o celkovom smerovaní a politických prioritách EÚ, avšak neprijíma právne predpisy.
Zaoberá sa zložitými a citlivými otázkami, ktoré nie je možné riešiť na nižších úrovniach medzivládnej spolupráce.
Stanovuje spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ, pričom zohľadňuje strategické záujmy EÚ a obranné dôsledky.
Navrhuje a vymenúva volených kandidátov do určitých vysokých funkcií na úrovni EÚ, ako sú ECB a Komisia.
V prípade akejkoľvek otázky Európska rada môže:
požiadať Európsku komisiu, aby vypracovala návrh na jej riešenie,
postúpiť ju Rade EÚ, aby sa ňou zaoberala".
Takže takto spoločne národné členské štáty EU určujú politické smerovanie EU.

A keď sa dohodla politika, potom nastupuje Komisia:
Tá "podporuje všeobecné záujmy EÚ prostredníctvom navrhovania a presadzovania právnych predpisov, ako aj vykonávania politík a rozpočtu EÚ".
Samozrejme vzťahy sú zložitejšie, nad rámec možnosti tohto príspevku, ale smerovanie určuje Rada EU, ako aj Európska rada.

Teda nie vy diktujete nám, ale my, slobodné národné štáty vám!

Na poslednú vetu je stručná odpoveď, Slovensko by iste začalo tak, že na tak zodpovednú funkciu by nenominovali opilca. A náš nominant by iste hájil záujmy EU, a členských štátov EU, a neplnil by objednávky občana USA, Sorosa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dakujem za vysvetlenie funkcii

europskych institucii, citatelia to urcite ocenia.
Urcite ste sa niekde docitali aj to, ze v EU nikto nikomu nic nediktuje. Prijimanie rozhodnuti je zalozene na spolupraci, konzultaciach a spolurozhodovani vsetkych vasich vyssie spominanych institucii.
https://europa.eu/european-uni...

Rada sa necham buduci rok prekvapit, akych europskych lidrov Slovensko ponukne v sutazi o predsedu komisie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jedine na môj príspevok ste reagovala, to znamená, že som trafil do čierneho, a upozornil som na reálny problém, Komisia, ako aj EU parlament majú snahu uzurpovať si čo najväčšiu moc a diktovať nám.

Ja v diskusiách občas som síce ostrý, až invektívny, ale neurážam, ale diskutujem a argumentujem. Nikdy by som nenapísal takú vec, že blogerka Lucia K. je š...., ak sa mi vaše činy, názory nepáčia, tak mám snahu napísať vyargumentovaný protinázor, ak to neviem urobiť, tak som ticho. Teda moje argumenty asi boli dobré, na niečo som presne narazil, cítila ste sa v mene Komisie ohrozená, tak ste mi pre istotu odpovedala. Na urážky by ste zo zásady a veľmi správne nereagovala, ani na nevyargumentované protinázory.

Mám pár známych novinárov, znalých vecí okolo diskusií, od nich viem, že práve pre dobré a nebezpečné argumenty dostávam v diskusiách odpovede od dotknutých. Či občas som dokonca zmazaný, lebo dobre argumentujem, tak som "nebezpečný"...

Funkcie EU inštitúcií som prioritne vysvetľoval vám, vy ste v blogu nebola v obraze, a tvrdila ste, že Brusel tvorí politiku. Aspoň teda dúfam, že iba ste nebola v obraze, a nie úmyselne a účelovo klamlivo tvrdila to, že politiku robí Brusel. Tak som vás iba opravil a vysvetlil hlavne vám, že politiku máme a budeme tvoriť my, voliči.

Aktuálny EU-parlament má sedem frakcií, ak mám dobré informácie, Juncker pochádza z frakcie Európskej ľudovej strany, slovenská skratka EĽS, či EPP-ED v cudzom jazyku.
Aktuálne hrozí to, že sa rozpadne v súvislosti rozdielnych názorov na migráciu. Ak sa to stane, tak nemecký (bavorský) predseda tejto frakcie, Manfred Weber zbytočne ašpiruje na funkciu predsedu Komisie.

Až voľby rozhodnú o tom, že kto dá nového predsedu Komisie. Karty bude mať záujem najviac zamiešať vo svoj prospech francúzsky prezident Macron, ktorého iba dva roky stará volebná strana nateraz nie je zastúpená v EU parlamente. Sú aj také názory, že práve na prípadných troskách EĽS má snahu vytvoriť novú frakciu. Prípadne bude mať snahu obsadiť politický stred, a od ľavicového suseda ukradnúť pravicové krídlo, a od pravicového zas ľavé. Ale to sú predčasné špekulácie.

Iste žijete veľmi dobre aj z našich daní v tom Bruseli a zabudla ste na svoj pôvod. Inak by ste ani v náznakoch nekydala na svojich spoluobčanov, že nie je medzi nami osoba schopná nahradiť opilca Junckera. On klesol tak hlboko, že nech nastúpi na čelo Komisie hocikto, bude to iba lepšie. A teraz trocha invektívy, nenávidíte Slovensko a jeho občanov natoľko, že časom si aj občianstvo zmeníte?

V prípade Slovákov by som možno mal obavy iba v tom prípade, ak by predsedu Komisie dala strana Progresívne Slovensko. To by sa pokračovalo v šlapajach Junckera, no nie v pití, ale prijímaní rozkazov od občana USA, Sorosa. Možno by aj v novom vydaní zostali tie dnešné vrúcne bozky Juncker/Soros.

Apropo, ak už robíte v tej Komisii, neviete aspoň na úrovni klebiet, o čom zvyknú rokovať za zatvorenými dverami Soros a Juncker? Mám obavy, že to nie je v prospech nás, inak by to nebolo za zatvorenými dverami...

Lucia, ak mi vyzradíte, o čom tí dvaja hovoria v zákulisí, máte u mňa večeru, aj šampanské vám k tomu objednám...

Váš blog už nie je na titulke, teda ani na očiach, tak diskusiu končím!

Dobrú noc!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja len tak na okraj.

Aj my sme Európa. A vraj plnohodnotní členovia klubu "vyvolených". Keď sme do tohto klubu vstupovali, museli sme splniť podmienky vstupu.
Teraz v tom klube sme a stále sme považovaní za ďaleký východ, ktorý má zraziť podpätky na akúkoľvek idiotskú zmenu, bez toho, aby sme sa k nej mohli beztrestne vyjadriť.
Čo je to za divný spolok, v ktorom rozhoduje pár silných hráčov spôsobom "silnejší pes j..."?
Čo je to za divný spolok, v ktorom sa pravidlá menia za pochodu, aby sa nemuseli dodržiavať už raz dohodnuté?
Čo je to za spolok, v ktorom sú neskôr vstupujúci plnoprávni členovia považovaní iba za kolóniu bez spolurozhodovacích právomocí?
Čo je to za čudný paštát v ktorom môžu nikým nevolení rozhodovať proti vôli svojich občanov?
Čo je to za spolok, ktorý uprednostňuje ilegálnych prišelcov na úkor vlastných dane platiacich občanov?
Myslím si, že b.pityo to zhrnul dokonale, preto aspoň pár otázok o tom vašom blúznení, ktoré neverím, že bolo nezištne myslené. Skôr tam vidím silnú motiváciu, kvôli obave, že ten plný válov za rok sa môže stať nedosiahnuteľnou fatamorgánou..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tomuto som veril

kym ma ta masine "nezomlela"... mam s profiesionalitou, spolupracou, konzultaciach a spolurozhodovani skusenosti a dakujem, neprosim....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je ta ista europska

unia, ktora podporuje palestinsky hamas ? Alebo su dve ?
To ma byt ta podpora mieru ?
To je ta EU v ktorej parlamente recnila teroristka za potlesku niektorych prisediacich ?
Predseda europskej komisie sa otvorene hlasi k marxizmu / potom preco sa bavime o demokracii distrubuovanej zhora eu komisiou ?? / viete vobec co to je ? zazili ste aktivny marxizmus vo V4 ?
Demokracia zabezpecena komunistkou Mogherini ? To je dalsi vtip ?

Bavime sa o garantovani mieru v EU a pritom Eu komisia aj s celnymi predstavitelmi vitacskeho prudu politikov / merkelova, macron / aktivne podporuju dovoz ludi nekompatibilnych kultur do europy, takto ma byt zachovany mier, kde niektore prejavy v niektorych zonach na zapade pripominaju zaciatky obcianskej vojny ?

Budeme buzerovat Orbana, ktory sa aktivne snazi chranit hranice EU a Madarska proti ilegalom, ktori prinasaju antieuropske kulturne prvky a zaroven budeme velebit nejakych troch poslancov, ktori hlasovali proti nemu ?

Co su to zakladne piliere EU ? Junkerov Marxizmus ? alebo jeho tackanie pri poziti vina ?

Novinar : "musime chranit demokraciu a jej ochrancov - novinarov". Ochranca demokracie je obcan, nie novinar. To mate odkial a preco, ze "novinar chrani demokraciu". Novinar ma pravdivo a nestranne informovat, to je asi tak alfa a omega jeho cinnosti : nie zavadzat, klamat, ignorovat, skolit ludi, presadzovat vlastne nazory, pretlacovat promuslimsku- antihumannu agendu, zakopavat do zeme druhe nazory, nie sluzit rezimu / ani komunistom, ani marxistom, ani politickej korektnsoti, ani slnieckarom, ani aktivistom / nie cenzurovat, a uz vobec nie presadzovat oikofobne a protieuropske nazory a urcovat kto je ultrapravica a kto xenofob, a uz duplom nie zonglovat s pojmami a nazyvat normalneho obcana rasitom, len preto, lebo si dovoli otvorit usta proto nasiliu na nom pachanom.
neviem, kto a akym sposobom kedy pasoval novinara do ulohy nejakeho "trosku nadcloveka", ktory stoji na vyssom principe ako plebs a ktory "chrani demokraciu" aj za cenu, ze chrani de facto len svoj vlastny nazor na demokraciu a svoje zabehnute myslienkkove kolaje naucene na kvazivysokej skole.
Pardon za pravopis chyby a nie celkom domyslene vety.

Za jednotnu Europu som bol vsetkymi 100 prstami. Dnes to degenerovalo v aktivisticky a neomarxistycky a byrokraticky moloch, podobny RVHP, kde len a len Brusel urcuje, co je spravne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

USA vs EU

Spojene staty tiez zacali ako konfederacia statov, ale vieme ako to skoncilo a takisto vieme ci to bolo uspesne, alebo nie. Aj EU potrebuje tahat za jeden koniec co sa sabotuje USA, Rusko a Cina. Okrem toho ich agenti, drzitelia lokalnych privilegii a naivni jednotlivci.

My Slovaci potrebujeme uspesnu a silnu EU. Na nezavislu politiku, geopolitiku ani ekonomiku proste nemame. Niektore krajiny ako Spojene Kralovstvo maju schopnost existovat nezavisle, ale nie je to pre nich vyhodne, co uz asi zbadali, ale zatial nevedia ako pokracovat. Ine krajiny ako nasi spoluputnici V4 na nezavislost nemaju a ich kacirstvo sa zaklada na sebaklame urcitej casti politikov. Samozrejme nam by velmi pomohlo keby boli z EU aspon docasne vyrazeni. Topinambur sa tam moze prestahovat.

Co sa tyka byrokracie je zakladom uspesnej velmoci. Cinu drzala byrokracia pokopy tisicrocia, americke ministerstvo polnohospodarstva ma 100 tisic zamestnancov. Brusel dokopy 35 tisic. Nebolo by od veci nespratnych jedincov poziadat o vystahovanie sa z EU. Nech mocia do stanu inej krajiny. Pripadne nech si robia bordel na inej planete co im doprajem aj bez byrokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co robit,

ked clenovia europskej komisie & co otvorene klamu, resp. neplnia si povinnosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že pisateĺka sa veľmi mýli
Akademici v Bruseli dávno zabudli čo je to zdravý rozum a neustále hľadají iba agendu ako by zdôvodnili svoju existenciu
Ako to funguje keď sa vzopriete ?? príklad Brexit - kde každý vydiera každého
Akonáhle vyjadríte názor podopretý sedliackym rozumom stávate sa nebezpečný element, xenofób, fašista, zlosyn a to len preto, že Vás nezvazuje Bruselská mašla
Veď stačí sa pozrieť na našu vládu a parlament - stačí, že sú 5 masiacov v kreslách a okamžite platí zabudol vôl že telaťom bol
Tak čo čakáme od Bruselu - tí lietajú ešte o pať poschodí vyššie - v kozmických výškach... tak to je
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Clanok typu: Ticho suchaj nohami cha mrad, Brusel hovori....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Filip Pančík: Paradajková polievka 1 355
 2. Jozef Tinka: Brutalita učiteľky v škôlke - dieťa trhala otcovi z náručia 820
 3. Branislav Karmažin: Kočnerov sprievodca po galaxii 812
 4. Eva Bacigalová: Ste dostatočne odporná? Zamestnajte sa v Sociálnej poisťovni. 570
 5. Dušan Koniar: Mečiar ich vzkriesil, Fico reinkarnoval do "našich ľudí". Kto ich pošle dočerta? 490
 6. Rudolf Pado: Liptovská Mara: Kým začne horieť majetok ... 422
 7. Ján Šeďo: Spomínam si na prvé štyri dni v našej dedine a blízkom okolí po príchode tankov 21.8.1968. 388
 8. Zuzana Široká Faisst: Muzikálnej rodinke z lanovky na Dachstein 383
 9. Peter Remeň: Poľský hrebeň 346
 10. Elena Antalová: Odišiel televízny kúzelník 333

Rebríčky článkov


 1. Andrea Bérešová: Fotoblog reprezentácie SVK z ME v kosení 2019
 2. Helena Michlíková: 21.8.1968
 3. Štefan Vidlár: Spomínka na 68.
 4. Martin Pener: Okupácia Československa 1968 – mýty a spomienkový optimizmus
 5. Michaela Manikova: Keď náhle celkom strácaš reč a zostávaš aj keď chceš ísť preč...
 6. Marek Blanar: Úžasné avokádo
 7. Štefan Vidlár: Meškáňí
 8. Tomáš Karľa: Cestovateľské Kino - Srí Lanka
 9. Robert Štepaník: diel 26 - rubrika: čerstvejšie než treska (zbytky z prvého polroka 2019)
 10. Milan Lacúch: Zhora nechcený kult osobnosti Ježiša Krista!

 1. Vyšetrujú aj trestnú činnosť predstaviteľov štátu a justície (minúta po minúte)
 2. Polícia už vypátrala majstra bojových umení Róberta Mikulu
 3. Lipšic: Fico si s Kočnerom tyká a nepoprel, že sa stretávali (video)
 4. Kto naozaj riadi Slovensko (píše Samo Marec)
 5. Lietadlo so Saganom na palube muselo núdzovo pristáť
 6. Motokárovú dráhu na košickom Jazere zdemolovali buldozérom
 7. Threema a Bödör, prokurátori naznačili, kam sa posunulo vyšetrovanie
 8. Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer
 9. Hrám najvyššiu ligu a pritom v lete driem niekde na stavbe (rozhovor)
 10. Prieskum: Smer si drží prvé miesto, Kiska je na hranici zvoliteľnosti

 1. Martin Hanus: Čítanie z Threemy
 2. Hlina pokračuje v dehonestácii KDH: Vztýčil kapitánsku výložku v Pečnianskom lese
 3. Haifa - Israel: Žádné vlajky LGBT na obecních budovách
 4. Kuciakova sestra Ficovi: Všetko, čo neublíži vyšetrovaniu, musí ísť von
 5. Pellegrini zrejme odíde zo Smeru: Vznikne triumvirát Pellegrini, Drucker, Truban?
 6. Pellegrini si postavil striktné požiadavky: Na kandidátke nechce Fica ani Kaliňáka
 7. Lukáš Krivošík: České zamyslenie o konzervativizme dnes
 8. Kiska: Prokuratúra potvrdila moje slová o prepojení štátu a organizovaného zločinu
 9. Extrémistickí zástancovia bojového ateizmu zo SaS nevedia o hrdinoch Slovákoch.
 10. Gibsonovo Vzkriesenie Krista príde do kín na Veľkú noc

Už ste čítali?