Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sloboda prejavu, cenzúra, Adela (5 princípov našej demokracie) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ctenej Obci sa na znamost dava

I ten, ukazovanim rozlicnych podozrivych novot anebosto vynalezov nasich ludi ohlupovat, na marnotratne myslienky privadzat a tak skazu mravnu v nasej obci privodit.
I ten, ich vypravanim boli mnohe vyjavy ktore ludom vzdelanym a zdravym rozumom obdarenim, cirkev respektujucim nielen mozu, ale i musia sa nepacit.
I ten, usilovali sa vzrusovat fantaziu auditoria najperfidnejsimi zapletkami a vyhovovat predstavivosti nekultivovaneho pozorovatela, nevahali k tomu pouzit vyrazov pod index spadajucich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... u nás je to skrátka tak, píšte všetci modrým perom ... ostatné je konšpirácia ... :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kolko ti za tento prispevok zaplatil Putin? A kolko plati Adele?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... to je obchodné tajomstvo ... :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ondrej si mœj človek.
Alibistické, kliišê- prãzdne, slaboduche vyhlásenia a iné známe múdrosti vyrieknute kvázi celebritami...sù dobre tak na spoločenskú udalosť ku extáze.
MY ostatní, duchom prítomní, zdraví vikingovia sa musîme sformovať zmobilizovať, zločincov a zlodejov exaktne pomenovať a vytrestať.
Gusto Husák by to vysvetlil svojou gestikulaciou za rečnîckym pultom.
Vinczeova??? V hlavičke sa jej to motá, čîm dalej- tým viac. ... hľadá sa no zatiaľ nevie kto je, a čo chce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"problém" s ľuďmi ako je Adela je...

že jej v živote jednoducho bolo všetko dané, no a po vzore otca, údajne agenta štátnej bezpečnosti, sa v demokratickej spoločnosti rovnako stala takým spoločenským gurum, s plytkou a nič nehovoriacou filozofiou spoločenskej apatie, spirituálnej ezoteriky, určitého egoizmu na úkor základnej morálky. Adela nebude hovoriť tak dlho o ničom inom ako o sebe, svojej nudnej filozofii, kým jej nesiahnete na kredit, či už finančný alebo spoločenský, lebo narcis ako je ona ani nič iné nezaujíma. No a presne tu sa dostávame k onej cenzúre Adely, Adela nie je cenzúrovaná, Adela začína byť jednoducho nežiaduca slobodným trhom, lebo veď napokon ľudia majú právo ju prestať čítať, kritizovať, ako aj média majú právo ju prestať zaraďovať do svojho programu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem čo všetko jej bolo dané...

moderátorka je celkom dobrá, len ten odhad spoločenskej situácie je podľa mňa slabý...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som ju nikdy nemal rád...

vždy mi prišla plytká, nemastná - neslaná, bez názoru, len aby sa zapáčila. Presne preto si začala budovať svoj imidž obdobne ako jej fotrík akýmsi ezoterickým spirituálom, hovoriac o šťastí a podobných bludoch, hlavne sa vyhnúť politike a spoločenskej situácii...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Adela ešte

nikdy nepovedala nič objavné alebo zaujímavé. Je to obyčajná plytká bavička ktorá vyrástla na tínedžerských plytkých bonmotoch z ktorých doteraz nevyrástla. Nechápem prečo by jej výroky mali zaujímať verejnosť. Howgh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cenzúra je čo ?

Za "komunizmu" bolo potrebné čítať medzi riadkami ako teraz musím myslieť medzi hlavami, niet voľného myšlienkového prúdu orientovaného pre budúcnosť, všetko opakuje staré scenáre a mizne spoločenská schopnosť prítomných neprispievať do egoistického balóna bludov ten svoj "sen". Preto "verní" volia myšlienkové konštrukcie "podnikajúcich" komunistov, teda tých čo si zvykli žiť vo svojom paralelnom svete, kde stále platí ich "vedúca úloha v spoločnosti" a kde opozícia je nepriateľom štátu. Tí "novší", teda neskôr narodení sa až tak somarinami nezaoberajú ale zjavne ich tu ani toho veľa nedrží a keď sa snažia rozšifrovať funkčné modely správania sa "vládnucich" či "utajených" štruktúr, navštívi ich aj nájomný vrah. No a k ostatným, zjavne u značnej časti funguje autocenzúra ako schopnosť asimilácie do systému, nech je akýkoľvek. Hovoríme tomu vegeťáci na povel zvonku. Ono pre kritické hodnotenie minulosti chýba veľa doplňujúcich informácií o systéme "moci", ktorý sa tu počas jednotlivých vlád od 89 vyvinul a v podstate zostáva "nezainteresovaným" neprístupný. Aby som to zhrnul, cenzúra ako nástroj obmedzenia verejného priestoru a verejného povedomia ako taká neexistuje. Teda zo strany štátu. Pretože princíp štátu tkvie v ovládaní "vedomia" verejnosti náhradou skutočnej, skrytej reality za realitu danú mediálno-politickou fabuláciou. A to platí nielen pre pôvodný "svet" rozpracovanej totality moci "komunistov" ale pre starý "imperialistický" či pre nový " slobodný" svet rozvinutého kapitalizmu. Len je potrebné rozoznávať hranice medzi verejne akceptovanou fikciou a "skrytou" realitou systému ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Adelka - Lotosový výhonok...

... sa stáva nežiadúca - otravná........
( Usporiadateľom kultúrnych podujatí konečne dochádza, že ona nieje ich prínosom!!! )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviete, kde jej stopli ten rozhovor?

Editor má na to, samozrejme, právo. A je jasné, že nejde o cenzúru. Ale v každom prípade je to zlý signál, ak je tu strach, že čitateľ neunesie odlišný názor.

Adela nie je žiadny Steve Bannon, aby sa rozhovory s ňou stali nežiaducimi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sme alebo dennikN podľa mňa

Čitateľ unesie veľa - niekto by s ňou súhlasil, iný nie. No ak hovorila niečo čo je proti hodnotám redakcie, tak prečo by ju v tých názoroch mali podporovať a šíriť ich... Aj žurnalisti majú spoločenskú zodpovednosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No pozor,

čo je to za dôvod, že by redakcia rozhovor neuverejnila, lebo ide proti jej hodnotám? To by bol ťažký prúser, ak by bolo za tým práve toto. Názory sú na to, aby sa rôznili a keby ktorékoľvek médium zverejňovalo iba jednostranné postoje, keby kopalo iba za jediný tím, tak stráca nárok na označenie "mienkotvorné", či dokonca "informačné".

V redakcii museli ešte pred interview vedieť, čo asi budú počuť. Redaktor sa mal pripraviť, v myšlienkovom strete obhájiť svoju pozíciu a (keby mu o to šlo) spochybniť pozíciu respondenta. Ale nie že urobia rozhovor, znepáči sa im, čo v ňom zaznelo, a nezverejnia ho. Nie je to cenzúra, ale rozhodne ide o zlyhanie média.

Neobstojí ani argument, že by poskytnutím priestoru legitimizovali niečo nežiaduce. Adela nie je toxická ako, povedzme, Rostas, u ktoréhy by takáto výhrada, samozrejme, platila. Sama si v slovenskom mediálnom priestore dokázala vybudovať solídny status. Nestretol som sa s tým, že by jej niekto vyčítal nedostatok inteligencie, alebo absenciu predpokladov pre moderátorskú prácu. Z hľadiska legitimity môže s médiom komunikovať ako rovný s rovným. A ľudia sú na jej názory zvedaví. Najmä po jej zvláštnom moderovaní Slnka. Nech to znie akokoľvek smiešne, Adela sa za tie dve dekády stala národným majetkom a noviny by sa mali predháňať v snahe poskytnúť jej priestor. Ak sa zhovädí, nikto tým neutrpí, ak však poskytne námety na uvažovanie, získame všetci.

Ak sa z novín stane angažovaný elitársky plátok, Adela bude mať pravdu v tom, čo tvrdí o bratislavkej kaviarni. A to by nebolo dobré pre noviny, ani pre nikoho, kto tu žije.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

každý web/médium je angažované

líši sa len miera a strana na ktorej stoja... Mienkotvorný podľa mňa nie ste preto, že dávate priestor každej "mienke", ale preto, že máte rešpekt, ktorý vám ju umožňuje spolutvoriť... To sa deje aj výberom toho čo vonku vypustíte. A robí sa to všade. Aj na súkromných facebookoch... Stopnutie rozhovoru nemusí byť vždy zlyhanie média. Respondent mohol odpovedať jednoslovne, mohol sa vyhýbať odpovediam, rozhovor mohol byť nudný... Dôvody nemusia byť len hodnotové, ale aj komerčné... Tak či tak, nejde o cenzúru. Málokto tu má toľko možností sebaprezentácie ako Adela V.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa toho, čo napísala Adela,

boli príčinou stiahnutia jej názory a "názory jej otca" (žeby skôr názory na jej otca? - on asi nebol pri rozhovore prítomný - sám nechápem).

Nemyslím si, že by za stiahnutím bol ktorýkoľvek z troch dôvodov, ktoré ste uviedli. A pokiaľ ide o komerčnosť, Adela je tvár z titulky, už len jej meno a fotka zvyšujú náklad.

Keď si zateoretizujem, u mňa mienkotvornosť znamená zhromaždenie maximálneho množstva informácií o problematike a ich následné zverejnenie v súlade s pravidlami demokracie a princípmi humanity. Nechcem, aby noviny mysleli za mňa. Aby ma chránili. Chcem, aby mi dali námet na rozmýšľanie. A rozhovor s Adelou má na to vyšší predpoklad, ako väčšina denno-dennej produkcie našich mienkotvorných. Noviny majú v dobrom zmysle znepokojovať, podnecovať, provokovať, pretože ľúbivejšie, nadbiehavejšie a predávanejšie ako Nový Čas aj tak nebudú, tak WTF?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlasím

s Tvojím príspevkom. I keď mňa Adela už nudí, je ako 100-krát vyvarený čaj, bez ohľadu na jej postoje k súčasnosti. To sa dá aj pochopiť, vzhľadom na jej rodinné zázemie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak Adeline,

tak sme sa zhodli:-) I keď je stále jedna z mála tých lepších moderátorov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sloboda

Sloboda prejavu nezahrnuje slobodu sirit nepravdy, klamstva, nenavistne prejavy, navadzat ublizovat inym, sirit bludy a nezmysly a podobne. Problem mnohych ludi (vratane Adely) je ten ze si tieto veci zamienaju.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Branislav Gröhling: Radšej úprimný ateista než falošný kresťan 3 096
 2. Samuel Zubo: Koho volila Petra Vlhová za prezidenta? Nikoho! Otvorený list premiérovi SR 2 638
 3. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 1 436
 4. Marko Salini: Barón a jeho cukrovar 1 114
 5. Robert Sidor: Prečo ako mladý kresťan pôjdem voliť Čaputovú? 1 046
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Dve staré šunky, dve obyčajné zbrane, jedna haraburda. To je majetok mafiána 1 005
 7. Ján Mrva: Pán MIKLOŠKO, väčšina kresťanov Vám kresťanovi v politike určite úprimne ĎAKUJE. 923
 8. Andrea Pauliková: Obete prezidentskej kampane 846
 9. Martin Droppa: Obrovská šanca odstaviť Smer - SD 792
 10. Ondrej Putra: Je mi z tejto krajiny smutno 665

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Vysmiaty Jánošík je na očiach...
 2. Karol Berta: Pár rád ako cvičiť s radosťou dlhodobo a nie krátkodobo
 3. Ján Franz: Silvestrovské lyžovanie v Srbsku
 4. Pavol Dančanin: Hypotéza zjednotenia
 5. Sonya Haraszti: Veľkonočné Škótsko - Glasgow.
 6. Pavol Dančanin: Vlastnosti priestoru, expanzia vesmíru a gravitácia
 7. Jozef Bakša: Majiteľ Penty ako dobrák ochotný pomôcť vyšetreniu vraždy ? Zabudnite!
 8. Simona Baranová: Ako to vidíme my
 9. Olívia Lacenová: Po paládiu mieri nahor aj lítium
 10. Jarmila Halgasova: „Eko“ potraviny – čo o nich vieme?

 1. Čaputová alebo Šefčovič? Pozrite si, ako sa volilo vo vašej obci
 2. Volkswagen má veľké plány. Bratislavský závod je zatiaľ mimo hry, prepúšťa ľudí
 3. Odborník: Šefčovičova manželka sa správala až detsky
 4. Agresívni politici stvorili silnú ženu (píše Marek Maďarič)
 5. Čaputová sa vzdá funkcie, Šefčovič chce ukázať odlišnosti (minúta po minúte)
 6. Kiska plánuje stranu, napriek ponuke Štefunka s Beblavým
 7. Päť grafov, ktoré ukazujú výsledok prezidentských volieb
 8. Číž: Šefčovič nám odkázal, že s politikmi Smeru počas volebnej noci nechce byť
 9. Z piatich percent na 40. Čaputovej zmierlivé vystupovanie trafilo dopyt
 10. Kedysi zmierňoval strach z utečencov, kritizoval Rusko. Dnes Šefčovič mení rétoriku

 1. Komentár Mareka Vagoviča: Neverte Šefčovičovi. Je ako Fico a Kaliňák
 2. Desatoro prikázaní v podaní birmovaného Šefčoviča
 3. Vážená Zuzana !
 4. Komentár Daga Daniša: Hlina ukázal neuveriteľnú aroganciu
 5. Kto vyhral u podporovateľov Postoja? Prezidentom by sa stal Mikloško už v prvom kole
 6. Najväčší problém konzervatívnej politickej scény- Hlina
 7. Peter Cvik Šefčovičove kresťanstvo je rovnako úprimné, ako vyznanie lásky v pornofilme.
 8. Kam sme sa to v školstve dostali…
 9. Palko: Druhého kola sa nezúčastním. Čaputovej prostredie má problém zvládnuť úspech
 10. František Mikloško: Kuffa s Harabinom hazarduje, s Hlinom sme inde

Už ste čítali?