Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sloboda prejavu, cenzúra, Adela (5 princípov našej demokracie) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Ctenej Obci sa na znamost dava

I ten, ukazovanim rozlicnych podozrivych novot anebosto vynalezov nasich ludi ohlupovat, na marnotratne myslienky privadzat a tak skazu mravnu v nasej obci privodit.
I ten, ich vypravanim boli mnohe vyjavy ktore ludom vzdelanym a zdravym rozumom obdarenim, cirkev respektujucim nielen mozu, ale i musia sa nepacit.
I ten, usilovali sa vzrusovat fantaziu auditoria najperfidnejsimi zapletkami a vyhovovat predstavivosti nekultivovaneho pozorovatela, nevahali k tomu pouzit vyrazov pod index spadajucich.
 
Hodnoť

 

... u nás je to skrátka tak, píšte všetci modrým perom ... ostatné je konšpirácia ... :-(
 

 

Kolko ti za tento prispevok zaplatil Putin? A kolko plati Adele?
 

 

... to je obchodné tajomstvo ... :-)))
 
Hodnoť

 

Ondrej si mœj človek.
Alibistické, kliišê- prãzdne, slaboduche vyhlásenia a iné známe múdrosti vyrieknute kvázi celebritami...sù dobre tak na spoločenskú udalosť ku extáze.
MY ostatní, duchom prítomní, zdraví vikingovia sa musîme sformovať zmobilizovať, zločincov a zlodejov exaktne pomenovať a vytrestať.
Gusto Husák by to vysvetlil svojou gestikulaciou za rečnîckym pultom.
Vinczeova??? V hlavičke sa jej to motá, čîm dalej- tým viac. ... hľadá sa no zatiaľ nevie kto je, a čo chce.
 
Hodnoť

"problém" s ľuďmi ako je Adela je...

že jej v živote jednoducho bolo všetko dané, no a po vzore otca, údajne agenta štátnej bezpečnosti, sa v demokratickej spoločnosti rovnako stala takým spoločenským gurum, s plytkou a nič nehovoriacou filozofiou spoločenskej apatie, spirituálnej ezoteriky, určitého egoizmu na úkor základnej morálky. Adela nebude hovoriť tak dlho o ničom inom ako o sebe, svojej nudnej filozofii, kým jej nesiahnete na kredit, či už finančný alebo spoločenský, lebo narcis ako je ona ani nič iné nezaujíma. No a presne tu sa dostávame k onej cenzúre Adely, Adela nie je cenzúrovaná, Adela začína byť jednoducho nežiaduca slobodným trhom, lebo veď napokon ľudia majú právo ju prestať čítať, kritizovať, ako aj média majú právo ju prestať zaraďovať do svojho programu.
 

neviem čo všetko jej bolo dané...

moderátorka je celkom dobrá, len ten odhad spoločenskej situácie je podľa mňa slabý...
 

ja som ju nikdy nemal rád...

vždy mi prišla plytká, nemastná - neslaná, bez názoru, len aby sa zapáčila. Presne preto si začala budovať svoj imidž obdobne ako jej fotrík akýmsi ezoterickým spirituálom, hovoriac o šťastí a podobných bludoch, hlavne sa vyhnúť politike a spoločenskej situácii...
 

Adela ešte

nikdy nepovedala nič objavné alebo zaujímavé. Je to obyčajná plytká bavička ktorá vyrástla na tínedžerských plytkých bonmotoch z ktorých doteraz nevyrástla. Nechápem prečo by jej výroky mali zaujímať verejnosť. Howgh.
 
Hodnoť

Cenzúra je čo ?

Za "komunizmu" bolo potrebné čítať medzi riadkami ako teraz musím myslieť medzi hlavami, niet voľného myšlienkového prúdu orientovaného pre budúcnosť, všetko opakuje staré scenáre a mizne spoločenská schopnosť prítomných neprispievať do egoistického balóna bludov ten svoj "sen". Preto "verní" volia myšlienkové konštrukcie "podnikajúcich" komunistov, teda tých čo si zvykli žiť vo svojom paralelnom svete, kde stále platí ich "vedúca úloha v spoločnosti" a kde opozícia je nepriateľom štátu. Tí "novší", teda neskôr narodení sa až tak somarinami nezaoberajú ale zjavne ich tu ani toho veľa nedrží a keď sa snažia rozšifrovať funkčné modely správania sa "vládnucich" či "utajených" štruktúr, navštívi ich aj nájomný vrah. No a k ostatným, zjavne u značnej časti funguje autocenzúra ako schopnosť asimilácie do systému, nech je akýkoľvek. Hovoríme tomu vegeťáci na povel zvonku. Ono pre kritické hodnotenie minulosti chýba veľa doplňujúcich informácií o systéme "moci", ktorý sa tu počas jednotlivých vlád od 89 vyvinul a v podstate zostáva "nezainteresovaným" neprístupný. Aby som to zhrnul, cenzúra ako nástroj obmedzenia verejného priestoru a verejného povedomia ako taká neexistuje. Teda zo strany štátu. Pretože princíp štátu tkvie v ovládaní "vedomia" verejnosti náhradou skutočnej, skrytej reality za realitu danú mediálno-politickou fabuláciou. A to platí nielen pre pôvodný "svet" rozpracovanej totality moci "komunistov" ale pre starý "imperialistický" či pre nový " slobodný" svet rozvinutého kapitalizmu. Len je potrebné rozoznávať hranice medzi verejne akceptovanou fikciou a "skrytou" realitou systému ...
 
Hodnoť

Adelka - Lotosový výhonok...

... sa stáva nežiadúca - otravná........
( Usporiadateľom kultúrnych podujatí konečne dochádza, že ona nieje ich prínosom!!! )
 
Hodnoť

Neviete, kde jej stopli ten rozhovor?

Editor má na to, samozrejme, právo. A je jasné, že nejde o cenzúru. Ale v každom prípade je to zlý signál, ak je tu strach, že čitateľ neunesie odlišný názor.

Adela nie je žiadny Steve Bannon, aby sa rozhovory s ňou stali nežiaducimi.
 

sme alebo dennikN podľa mňa

Čitateľ unesie veľa - niekto by s ňou súhlasil, iný nie. No ak hovorila niečo čo je proti hodnotám redakcie, tak prečo by ju v tých názoroch mali podporovať a šíriť ich... Aj žurnalisti majú spoločenskú zodpovednosť.
 

No pozor,

čo je to za dôvod, že by redakcia rozhovor neuverejnila, lebo ide proti jej hodnotám? To by bol ťažký prúser, ak by bolo za tým práve toto. Názory sú na to, aby sa rôznili a keby ktorékoľvek médium zverejňovalo iba jednostranné postoje, keby kopalo iba za jediný tím, tak stráca nárok na označenie "mienkotvorné", či dokonca "informačné".

V redakcii museli ešte pred interview vedieť, čo asi budú počuť. Redaktor sa mal pripraviť, v myšlienkovom strete obhájiť svoju pozíciu a (keby mu o to šlo) spochybniť pozíciu respondenta. Ale nie že urobia rozhovor, znepáči sa im, čo v ňom zaznelo, a nezverejnia ho. Nie je to cenzúra, ale rozhodne ide o zlyhanie média.

Neobstojí ani argument, že by poskytnutím priestoru legitimizovali niečo nežiaduce. Adela nie je toxická ako, povedzme, Rostas, u ktoréhy by takáto výhrada, samozrejme, platila. Sama si v slovenskom mediálnom priestore dokázala vybudovať solídny status. Nestretol som sa s tým, že by jej niekto vyčítal nedostatok inteligencie, alebo absenciu predpokladov pre moderátorskú prácu. Z hľadiska legitimity môže s médiom komunikovať ako rovný s rovným. A ľudia sú na jej názory zvedaví. Najmä po jej zvláštnom moderovaní Slnka. Nech to znie akokoľvek smiešne, Adela sa za tie dve dekády stala národným majetkom a noviny by sa mali predháňať v snahe poskytnúť jej priestor. Ak sa zhovädí, nikto tým neutrpí, ak však poskytne námety na uvažovanie, získame všetci.

Ak sa z novín stane angažovaný elitársky plátok, Adela bude mať pravdu v tom, čo tvrdí o bratislavkej kaviarni. A to by nebolo dobré pre noviny, ani pre nikoho, kto tu žije.
 

každý web/médium je angažované

líši sa len miera a strana na ktorej stoja... Mienkotvorný podľa mňa nie ste preto, že dávate priestor každej "mienke", ale preto, že máte rešpekt, ktorý vám ju umožňuje spolutvoriť... To sa deje aj výberom toho čo vonku vypustíte. A robí sa to všade. Aj na súkromných facebookoch... Stopnutie rozhovoru nemusí byť vždy zlyhanie média. Respondent mohol odpovedať jednoslovne, mohol sa vyhýbať odpovediam, rozhovor mohol byť nudný... Dôvody nemusia byť len hodnotové, ale aj komerčné... Tak či tak, nejde o cenzúru. Málokto tu má toľko možností sebaprezentácie ako Adela V.
 

Podľa toho, čo napísala Adela,

boli príčinou stiahnutia jej názory a "názory jej otca" (žeby skôr názory na jej otca? - on asi nebol pri rozhovore prítomný - sám nechápem).

Nemyslím si, že by za stiahnutím bol ktorýkoľvek z troch dôvodov, ktoré ste uviedli. A pokiaľ ide o komerčnosť, Adela je tvár z titulky, už len jej meno a fotka zvyšujú náklad.

Keď si zateoretizujem, u mňa mienkotvornosť znamená zhromaždenie maximálneho množstva informácií o problematike a ich následné zverejnenie v súlade s pravidlami demokracie a princípmi humanity. Nechcem, aby noviny mysleli za mňa. Aby ma chránili. Chcem, aby mi dali námet na rozmýšľanie. A rozhovor s Adelou má na to vyšší predpoklad, ako väčšina denno-dennej produkcie našich mienkotvorných. Noviny majú v dobrom zmysle znepokojovať, podnecovať, provokovať, pretože ľúbivejšie, nadbiehavejšie a predávanejšie ako Nový Čas aj tak nebudú, tak WTF?
 

súhlasím

s Tvojím príspevkom. I keď mňa Adela už nudí, je ako 100-krát vyvarený čaj, bez ohľadu na jej postoje k súčasnosti. To sa dá aj pochopiť, vzhľadom na jej rodinné zázemie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

ak Adeline,

tak sme sa zhodli:-) I keď je stále jedna z mála tých lepších moderátorov.
 
Hodnoť

Sloboda

Sloboda prejavu nezahrnuje slobodu sirit nepravdy, klamstva, nenavistne prejavy, navadzat ublizovat inym, sirit bludy a nezmysly a podobne. Problem mnohych ludi (vratane Adely) je ten ze si tieto veci zamienaju.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 7 410
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 4 954
 3. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 072
 4. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 1 589
 5. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 1 446
 6. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 1 422
 7. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 863
 8. Michal Páleník: Zoberte si rok dôchodku už teraz, nie až po šesťdesiatke 751
 9. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 722
 10. Martin Droppa: Prvá navždy ostane prvou 702

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 2. Štefan Vidlár: Mojej pani
 3. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 4. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 5. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 6. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 7. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 9. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 10. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 5. Minúta po minúte: Sudca vypočúva obvinených v prípade tragického výbuchu
 6. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 7. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 8. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 9. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 10. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 5. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 6. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 7. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Francie: „Obrácená kolonizace“
 10. Ľudia sa zomkli, pomáhajú obetiam výbuchu. Jedlom aj peniazmi

Už ste čítali?