Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šamorínsky poslanec cez históriu vyzýva Maďarov, aby nedávali deti do slovenských škôl (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

radosti multikultúrneho života

ešte že žijem v etnicky nudnom Trenčíne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavý pohľad na slovenskú históriu :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Nemecku

neexistuju madarské školy, turecké školy, jihoslovanské školy , ruské školy iba německé !
prečo tu na slovensku máme dvoje nazvoslovia na staniciach, kde priklad v nemecku to nieje a mohlo by byt..tu majú madari až moc velke práva...hlavne že v madarsku sa na slovenskej škole učí po slovensky len slovenčina !
Fuj , nie čo tu smrdí, a niekto si zvyknul na nieščo až moc a chce ešte viac !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a preto voľte

bugára (za prezidenta), simona, érseka, czucza, gála, villágyiho -- samý magyar ember
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo by v Nemecku

mali byť ruské, "jihoslovanské", maďarské či turecké školy? Čo to prosím ťa spletáš a porovnávaš neporovnateľné? Prečo píšeš akousi lampasáckou "českoslovenčinou"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A tebe sa ako darí u Orbána tou tvojou búra totskou maďarčinou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak pôjdeš niekde

ako Gastarbeiter je samozrejmé, že si povinný komunikovať tak, aby si sa dorozumel. A to sú Turci, Poliaci, Češi, Slováci a mnohí ďalší. Ktorí občianstvo, okrem Turkov vo väčšine prípadov nemajú, hoci mnohí zostanú natrvalo. Ale pozri napríklad do Senftenbergu, kde žijú Lužičania, majú aj autonómiu a nápisy. Trochu neskoro, ale predsa, hoci ich jazyk skoro zakapal. Ale ide o autochtónne obyvateľstvo, žijúce v tejto oblasti od 7. storočia. Maďari sú na tom skoro rovnako, až nejakým 200 ročným rozdielom. Treba pripomenúť Chartu menšinových jazykov, ktorú Slovensko ratifikovalo a nedodržuje, resp. pošliapáva jazykovým zákonom.
Tomu poslancovi, či čo to je za divného vtáka načisto šibe. Lebo úradný jazyk a jeho výuka by mala byť samozrejmosťou. Podobne ako možnosť voľby. To, že na juhu absolventi neovládajú slovenčinu, je systémová chyba, ktorú sa napriek výhradám pedagógov nepodarilo odstrániť. No môžu za to Sloptovci a iní preskakovači vatier, ktorí aj spolu s niektorými tu diskutujúcimi by mali pýtať späť školné. Lebo sú na tom rovnako ak nie horšie.
Aby som neskĺzol do úrovne putiky ako 1287235 podo mnou, ktorý okrem urážok ani nevie o čom píše, pokúsim sa ísť nato z európskeho hľadiska. Mnohí túžia za novou federáciou po vzore USA. Medzi nami európanmi a nimi je však obrovský rozdiel. Lebo kolonisti, ktorí sa odchodom z domu sa vzdali svojich koreňov, nájduc neskôr novú identitu. Americkú. Európske národy s ich nacionalizmom však korene nestratili, ani navzdory politikom to neplánujú. Preto utópie o akomsi "európskom" národe sú neuskutočniteľné. Stredoeurópania si nepamätajú len žalár národov, ale aj hegemóniu Nemcov a neskôr Sovietov. Dokonca Slováci ušli aj z funkčnej federácie. Podobne sa atomizovala Juhoslávia. A vždy budú mať pocit, že čo sa nepodarilo Hitlerovi a potom Brežnevovi tankami, znovu Nemci skúšajú novými metódami. Kto zažil francúzsky buranský nacionalizmus, tomu Macronové slová o spoločnej Európe musia znieť ako pokus o nemiestny vtip. Kto zakúsil nemecký pocit nadradenosti, neverí Merkelovej ani nos medzi očami. Novou kolóniou sa nikto nechce stať. Dokonca ani Putinovou, najviac jej zažili Poliaci, ale tiež, spolu s Maďarmi, nie sme výnimkou. Lebo ak ide o geopolitiku, tak chiméry o Slovanstve sú iba prázdnymi frázami mimo reality. Ale to len okrajovo, aby sme zostali v obraze.
Vrítim sa ešte k tým školám. Viem, že prirodzená asimilácia sa nedá zastaviť. A ešte menej, ak menšina u Slovákov v Maďarsku je úplne roztratená. Môžu tam mať hocijaký, aj ideálny menšinový zákon. Ale každý pokus o násilné urýchlenie sa minie účinkom, akurát skomplikuje terajšie dobré susedské aj medzištátne vzťahy. Treba si uvedomiť, že štátne školstvo by mal riadiť a financovať štát. A nejaké obecné kompetencie sú dobré iba na vydieranie. Normálni ľudia sa pekne zmestia aj do jednej školy, nech by tam bolo päť tried, každá z iným jazykom. Zlyháva to na takých exotoch, alebo na hlúposti a ješitnosti volených starostov a poslancov.
Ale tých majú možnosť vymeniť, namiesto mútenia vody. Pozitívne príklady priťahujú. Ako napríklad zriadenie škôlok a nápisov, či zamestnávania predavačov v obchodoch, ktorí ovládajú slovenčinu pre Slovákov v pohraničí, ktorí utiekli pred dopravnými zápchami a vysokými daňami z juhu Slovenska. Lebo sa stávajú platcami miestnych daní a za to majú právo na protislužby.
Ale tlak spôsobuje protitlak a odpor, presne ako v prípade súsošia vierozvestcov v Komárne, ktorí po nátlaku dostali naozaj dôstojné umiestnenie, na kruháči. A asi podobné je to aj v tej obci bez slovenskej školy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, už len to nám tu chýba, aby sa Slováci zasa začali hádať s Maďarmi.
Myslím, že nič viac by nepotešilo stranu Smer a jej dvoch súputníkov, ktorým už začína poriadne tiecť do topánok...
Bohužiaľ užitočných idiotov sa asi nájde dosť, ako možno usudzovať z niektorých príspevkov nado mnou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vážení administrátori,

môj príspevok neporušil nijaký kódex, len som napísal, že v dunajskej strede majú slováci problém s kultúrou, a tie problémy majú u šéfov mesta...viem o tom, som tam často, zhováram sa s tamojšími slovákmi a zaoberám sa kultúrou... je to názor, nie porušenie kódexu, tak sa láskavo nehrajte na politikov a pripustite slobodnú diskusiu, inak si budem myslieť, že ste zo SME
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Maďari sú zmesou

poturčených Slovanov (predovšetkým Slovákov na juhu aj Srbov či Kroatov), a Aziatov,predovšetkým Turkov, Židov a Cigáňov. Ich genofond je slovenský, pocit výlučnosti židovský, reč turecká a kultúra cigánska (hudba 100%). Z mongoloidného plemena majú 0,5%
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kroati?

V slovenčine máme Chorvátov. To sú tie nuansy, ktoré rozlišujú rodených používateľov jazyka a tých, čo sa ho naučili ako cudzí jazyk. A celkom sa dá odhadnúť ich pôvodný jazyk.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Šíriť takéto tuposti znamená

vyvolávať neznášanlivosť a konflikty medzi národmi, či národnosťami. Ako je vidieť, nič z nacionalizmu nie je prekonané. Bohužiaľ aj na maďarskej strane, kde sa, ako sa zdá priamo niektorými jedincami a politickým kruhmi pestuje. Ak už na štátnej škole v SR nie je možné vytvoriť slovenskú/é triedy, kapitán Danko by sa mal konečne zbaviť ružových okuliarov a vyslobodiť sa z Bugárovho zajatia do ktorého sám dobrovoľne vliezol a odsúdiť takéto prejavy. Keď už chce definovať antisemitizmu, tak tu má príležitosť termín rozšíriť aj o maďarskú demagógiu a nenávisť k iným národom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

AJ na maďarskej strane?

Veď nebyť Maďarov a ich šovinizmu je vo východnej časti strednej Európy v tomto smere v podstate pokoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto je Madar , nech tahá do Madarska

Ak sa nemylim , žijeme na Slovensku , takže každy by tu mal mat povinnosst ovladat uradny jazyk , čo znamena ako dieta sa učit po slovensky. A komu sa to nepači , nech ide tam , kde mu tajomši jazyk vyhovuje a nech tu neprovokuje. A takychto provokaterov ako šamorinsky poslanec by mali uradne vystahovat zo štatu , kde sa snaži zaviest anarchiu , určite tu okrem nacionalistov nikomu chybat nebude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netreba si z toho robiť

ťažkú hlavu.Je to len akt zúfalstva zo strany pána poslanca.Maďarskí rodičia na južnom Slovensku už dávno pochopili ,že pre ich deti je perspektívnejšie ak budú chodiť do slovenskej školy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nepochopili :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kedže aj Fico vyhlásil že na vychode nič nie je ,tak cely národ sa stahuje na západ,najlepšie na teply juh blyzko Bratislavy.Problémy nebudu len s školami ale už su na cestach v čakarni u lekara atd.No niektorych slovakov to znepokojuje že 100 rokov po rozpade monarchie ešte tu počuju mad.slovo.Lenže tunajši madar to berie ako jeho 1100 ročne uzemie a z toho tak lahko nebude vzdat.Podla mna problemi tunajšich či madar či slovak su spoločne a nikto nam v tom nepomože,preto treba vzajomne sa rešpektovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A práve o ten rešpekt ide.

Aby miestni bossikovia rešpektovali, že aj slovenské deti potrebujú vzdelávanie vo svojom jazyku.
To čo sa deje sú klasické maďarské štípance pod stolom. Nad stolom sa ukazovať ako najspravodlivejší šíritelia civilizácie a pod ním aziatsky bezohľadní uzurpátori.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

doplnenie: pochopili-ale len

slovenskí štátni občania maďarskej národnosti s vysokoškolským vzdelaním a niektorí jedinci s maturitou.Tých je však len nízky podiel z celkového počtu maďarskej menšiny,
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 10 285
 2. Transparency International Slovensko: Šefčovič verzus Čaputová: Kto je v skutočnosti transparentnejší 4 549
 3. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 4 377
 4. Robert Puk: Bude primátor Bratislavy Matúš Vallo poslúchať svojich sponzorov? 3 036
 5. Liga za ľudské práva: Hoaxy verzus fakty: Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko 2 828
 6. Karol Labaš: Testoval som Šefčoviča. Na prezidenta nedozrel 2 682
 7. Marko Salini: Barón a jeho cukrovar 2 439
 8. Martin Ondráš: Slovenská potravina - 3 zásadné klamstvá 2 372
 9. Jan Pražák: Mužská ruka na ženském ňadru 1 196
 10. Dominika Dongova: Toto je muž, ktorý sa s tebou iba zahráva. Na budúcnosť s ním zabudni 1 176

Rebríčky článkov


 1. štefan michalík: "Mierotvorcovia“ a tí druhí. .
 2. Kristína Jakubičková: Mať sa rád
 3. Michal Ičo: Putovanie po Silickej planine
 4. Peter Biščo: Nie je trestné verejne sa vyhrážať a zastrašovať veľkým tímom právnikov?
 5. Július Kovács: SLOVENSKÁ SMOTÁNKA „Inak pracujem na od*ebaní čur*ka.“ „Povieme si, keď budeme spolu.“
 6. Janka Bernáthová: Kalvária lásky
 7. René Molnár: Fikcia: Ako si kúpil Kiska od Čaputovej amnestiu za 40% hlasov z nebankoviek
 8. Eva Žáková: Sebaláska - Self love
 9. Milan Lacúch: Ako sa zázračne uzdraviť? Návod
 10. Peter Biščo: Vysmiaty Jánošík je na očiach...

 1. Odborník: Šefčovičova manželka sa správala až detsky
 2. Fico vystúpil prvýkrát od volieb, rozčuľoval sa a vyhrážal. Podľa kolegov je v poriadku
 3. Volkswagen má veľké plány. Bratislavský závod je zatiaľ mimo hry, prepúšťa ľudí
 4. Kiska plánuje stranu, napriek ponuke Štefunka s Beblavým
 5. Agresívni politici stvorili silnú ženu (píše Marek Maďarič)
 6. Moc je ako droga. Keď o ňu politik príde, začne škodiť
 7. Kedysi zmierňoval strach z utečencov, kritizoval Rusko. Dnes Šefčovič mení rétoriku
 8. Štátny tajomník za SNS nevie vysvetliť peniaze z daňových rajov
 9. Brexit narazil na ďalšiu prekážku: Ako obísť predpis z roku 1604?
 10. Biskupi sa stiahli. Do volieb už neplánujú nijako zasahovať

 1. Kiska vypovedal na polícii. Predložil dôkazy, ktoré hovoria o tom, že ho Fico vydieral
 2. Komentár Daga Daniša: Hlina ukázal neuveriteľnú aroganciu
 3. František Mikloško: Kuffa s Harabinom hazarduje, s Hlinom sme inde
 4. Palko: Druhého kola sa nezúčastním. Čaputovej prostredie má problém zvládnuť úspech
 5. Alfi píše Zuzane Čaputovej
 6. Časť Mikloškových podporovateľov chce voliť Čaputovú. Pre Palka je neprijateľná
 7. Cirkvi sa spojili proti rodovej ideológii, nazvali ju pseudovedeckou náukou
 8. 26 signatárov výzvy na kandidatúru F.Mikloška podpísalo vyhlásenie, ako sa rozhodnú v druhom kole.
 9. Vízia Progresívneho Slovenska: Svetlé zajtrajšky naruby: Štát má chrániť rozvedených
 10. Zomrel veterán západného odboja Milan Píka

Už ste čítali?