Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obnovenie mestskej záchytky je nevyhnutnosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyše hodinu a nikto?

Tak skúsim ja - sorry, ale asi nie,skôr nie, určite nie. Ako hovoril Zed v Policajnej akadémii - Kšeftuj s něčím jiným !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

len doplnim autora

ak uz novy primator rozmysla nad obnovenim zachytiek, od sameho pociatku by mal do svojho planu zapracovat aj jednu "sanitku" na zvazanie opilcov. trebars nejaku vyradenu zo spitala.
netreba zabudat na to, ze nejakym sposobom ich tam treba doviezt. ale nie v tychto vybavenych a drahych zachrannych vozoch, v ktorych rozbiju zariadenie, ogrcaju ci osseru interier a musi sa s nimi natahovat personal, ktory je skoleny na zdravotnicke ukony, nie na bitky a natahovanie sa s opilcami.
proste specialne opilecke vozidlo s prislusnou posadkou. idealny by bol vyradeny pohrebny voz s gumenym lehatkom a vodotesnym interierom, ktory sa da vystriekat hadicou. a personal nejaki vysluzili bachari ci vyhadzovaci. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž záchytky tu v minulosti boli, tak ako mnoho iných dobrých opatrení. S pádom režimu sa všetko zlikvidovalo. Nielen zlé, ale všetko. Aj to rozumné a dobré. Socializmus predsa nemohol priniesť nič pozitívne. Napr. taká záchytka. Ale tiež aj väčšina MŠ. Popredali sa budovy MŠ a škôlky jednoducho zrušili. Ani beštiálni vrahovia medičky Cervanovej nemohli byť skutoční vrahovia a tak sa stali novodobí martýri zlého komunistického režimu. A tak by sa dalo menovať mnoho pochybení a škôd. Ale nedá sa, lebo jednoducho sa to nenosí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ježiši, ty ale trepeš...

Napríklad ti vrahovia Cervanovej - daj odkaz na nejaký zdroj, z ktorého vyplýva, že boli aspoň rehabilitovaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V očiach nemalej časti občanov rehabilitovaní sú. Bohužiaľ. Pričinili sa o to práve mediálne známi a mnohými aj vážení a uznávaní ľudia. Očakávať, že Hríb, Bán, Lesná, Mojžiš, Kirchhoff, Šebej... a ich nekritickí sympatizanti nájdu v sebe toľko odvahy a statočnosti, aby verejne pripustili, že sa mýlili je dosť nepredstaviteľné. I keď u väčšiny z nich vlastne ťažko uveriť, že išlo iba o tragicky omyl zapríčinený rafinovanou taktikou vrahov. Skôr je pre nich prijateľnejšie vysvetlenie: Absolútne nepripustiť, že aj v socializme súdili beštiálnych a brutálnych vrahov spravodlivo. Mnohí ľudia sa jednoducho držia fanatického postoja: v minulosti bolo všetko zlé, zločinné a nesprávne. A tak sú beštiálni vrahovia stále pre nich novodobí martýri a obete zlého komunistického systému.
Prajem pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

axina

Považuješ záchytky za rozumné, dobre. Nuž za komunizmu ( pre teba socializmu ) asi áno, veď sme v podstate všetci boli v obrovskej "záchytke" za ostnatým drôtom, či opití, či triezvi, či vinní alebo nevinní....

Zásadný problém je v tom, že nikoho nemožno obmedziť na osobnej slobode bez vážnej príčiny a ešte ho za nedobrovoľný pobyt bez predchádzajúcej dohody a zmluvy finančne pekne "opálkovať". Túto konkrétnu problematiku podrobne rieši trestný zákon a zákon o liečebnom poriadku, teda ani policajt, ani doktor nemá právo niekoho zatvoriť, obmedziť ho na osobnej slobode, iba za to, že je pod vplyvom omamných látok. Ale tebe evidentne ľudské práva, zákony a spravodllivosť nič nehovoria. Asi by i najradšej všetkých opilcov, narkomanov, fajčiarov rovno popravila........

Zrejme máš dojem, že sa ti to nemôže stať. Ale môže. Predstav si, že budeš staršia, budeš mať cukrovku, teda možno namerajú v dychu aj nejaké látky ( údaje až 0,3 promile ), zadriemeš vonku v lete na lavičke a nejaký snaživý blbec ťa zavrie do záchytky. Ďakujem, ja neprosím.

Je pozoruhodné, že sa kandidát na richtára takto prezentuje, mala by to byť pre voličov vážna výstraha. Ale ak sa mu podarí vyhrať voľby, uskutočniť jeho šialenú myšlienku, tak sa Bratislavčania majú čo tešiť na kopu prehratých súdnych sporov a následné platenie výživných odškodnení za nezákonné obmedzovanie osobnej slobody občanov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tiež som prekvapený,

ale kandidát sa odvoláva na platný zákon. Nezdá sa mi pravdepodobné, že by sme tu mali protiústavný zákon, nikto by si to nevšimol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman

Je to jednoduché. Zákon síce existuje, ale sa nevykonáva, teda ani nevieme zistiť, či je protiústavný lebo v rozpore inými zákonmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, považujem záchytky za rozumné. Súhlasím, že nikoho nemožno obmedziť na osobnej slobode bez vážnej príčiny. Spitý človek, ktorý leží v treskúcej zime na ulici je ale ohrozený na živote a to je snáď dosť vážna príčina. A kam teda s ním, keď nie do záchytky? A keď už hovoríme o ľudských právach a spravodlivosti pre ožranov, tak by sme mali hovoriť aj o právach slušných ľudí, ktorí sú denno-denne napr. v dopravnom prostriedku obťažovaní vulgarizmom, odporným smradom, zvratkami a občas aj výkalmi istých jedincov. Áno, narkomani, ožrani a dokonca aj fajčiari nie sú práve moja krvná skupina, ale nehovor, že by som ich najradšej popravila. Láskavo mi nevkladaj do nátury niečo, od čoho mám ďaleko a čo je možno vlastné tebe. (Lebo často platí porekadlo, že podľa seba, súdim teba.)
Mám už taký vysoký vek (určite vyšší ako ty), že sa mi môže stať hocikedy hocičo. Takže nie je pravda čo tvrdíš, že mám dojem, že sa mi nič nemôže stať. Rozhodne sa mi ale nestane, že si zdriemnem z ničoho nič vonku na lavičke.
A aby bolo jasné: hoci s názormi Miku na riešenie opilcov a záchytiek súhlasím, voliť ho rozhodne nebudem. Môj favorit je Mrva, terajší starosta Vajnor.
A ešte celkom na záver: Nie je to síce ani dôležité ani podstatné, ale: Áno, myslím si, že sme tu mali socializmus a nie komunizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

axina

Je to iba vec názoru.

Mne ani tebe asi neprislúcha navrhovať riešenia. Ja si ostatne myslím, že riešenie dávno existuje. Napríklad, keby sa mestská polícia venovala menej ukladaniu pokút za parkovanie a viac opilcom na uliciach, keby si dopravné firmy riešili, kto im nastúpi na prepravu, bolo by to inakšie....

Ale chcem by som ťa najmä upozorniť, že síce máš plné právo a nazývať dobu od roku 1948 do 1989 socializmom, ale ja mám zase plné právo nazývať túto strašnú a popletenú dobu komunizmom. A niekto iný ju môže dobu zovať napríklad aj tajtrlíkanizmom.

Jednou zo zásadných postupov komunistov bol zmätok v názvoch. Komunisti najprv vajatali o čoskorom komunizme. Ja som sa okolo roku 1965 dozvedel od súdružiek učiteliek v škole, že v Sovietskom zväze bude vraj pravý komunizmus do 10 rokov, ale u ná že neskoršie. Výbore, potešil som sa tej vízii! História ukázala, že potom sa musel náhle slovník opraviť z komunistického na reálny socializmus pod tlakom výborných hospodárskych a spoločenských výsledkov "socializmu".

Komunisti však schválne nazývali túto dobu socialistickou, pretože chceli naznačiť, že sa budeme už čoskoro mať, ako v kapitalistických "socialistických" štátoch, akou bolo Rakúsko a najmä severské štáty. Veď už stačila iba jedna päťročnica, iba zopár subotnikov, ešte nejaké údernícke krúžky a budeme sa mať výborne. Preto aj starostlivo, dokonca až doteraz ( !), nepoužívali slovo nacizmus, teda národný socializmus, ale pre nemecký nacizmus nesprávne slovo fašizmus.

Opak bol pravdou. Socialistické štáty na západe boli štáty, kde vládli dlhodobo socialistické strany, ktoré uznávali trhové vzťahy, uznávali svoje zákony a ľudské práva. Komunistické štáty neuznávali trh ale plánované hospodárstvo, neuznávali ani vlastné zákony a najmä ľudské práva.

Je to teda iba vec názvoslovia. A v slobodnej spoločnosti má každý právo a svoj slovník. Takže zásadne zase pre mňa: éra komunizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ono to je asi zložitejšie

V ČR majú 15 zachytiek. Zdroj : www.alkoholik.cz/zavislost/nedobrovolna_lecba/zachytne_stanice_v_cr_za chytky_cena_cenik_za_pobyt_historie.html A podľa tohto zdroja zachytky mali napríklad aj v USA či iných krajinách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tebe prajem jedine, aby ked tvoj najblizsi bude potrebovat akutnu zdravotnicku pomoc, ju nedostane, pretoze vsetky sanitky budu rozlezene po ozratom ludskom odpade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

yk

Čo to tu melieš, splietaš a fabuluješ ?!

Ja nepopieram, že opilci a bezdomovci nie sú problém. Ale nemožno tento problém riešiť protizákonne, v rozpore s všeobecnými ľudskými právami občanov a názorom spoločnosti.

Ja som v diskusii aj naznačil nejaké riešenia.

Môžem ťa uistiť, že na základe mojich veľmi zlých skúseností s rýchlou zdravotnou pomocou v našom okresnom meste sa na nich nikdy nespolieham.....

Ak ty si ochotný vzdať sa ďalšieho kúska tvojej slobody na úkor pofidérneho prísľubu lepšej lekárskej pomoci je to tvoj vec!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

akeho kuska slobody? to zeby sa o ozranov po diagnostikovani rzp staral niekto iny nieje nijake obmedznie slobody. je to optimalizacia zachranujuca zivoty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

yk

Vtip je v tom, že ak nie je "ožran" v bezvedomí alebo v ohrození života, tak v zmysle zákona o liečebnom poriadku môže ( určite tak aj urobí ) liečenie, teda aj umiestnenie do záchytky odmietnuť a RZP ho nesmie ošetriť.

Mne je jasné, že ty v súhlase s klasickou komunistickou politikou nerešpektovania ani vlastných zákonov, odmietaš rešpektovať platné zákony v záujme "dobrého" úmyslu.

To je ale známa "salámová" metóda, ako potupe obmedziť práva aj ostatných "nealkoholizovaných" občanov .....( Za komunistov bolo bežné nerešpektovať zákony a umiestňovať nepohodlných občanov napríklad do psychiatrických lliečební!)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak odmietne zachytku, tak tym pada povinnost sa o neho dalej ten den starat, takze este lepsie ako zachytka.

ide len o to, aby zivot zachranujuci zachranari zachranovali tych co to naozaj potrebuju a nemrhali drahym casom na niekoho kto za to nestoji. to je vsetko, naozaj nerozumiem co je na tom tak nepochopiltelne. a akym sposobom sa to uz dosiahne, je naozaj uplne jedno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

yk

Takže sme sa "dohádali" k súhlasnému výsledku. Áno máš plnú pravdu v prvej vete - ak ožratá socka odmietne ošetrenie ( čo sa spravidla v praxi aj bežne stáva,že sa socka ošetreniu a prevozu búrlivo bráni), treba ju nechať ležať a zemi nech zomrie!

Ale to je "neľudský" názor iba nás dvoch. Vyhľadaj si prosím názor Bobríka na druhej strane tejto diskusie. On má úplne iný názor. Snlečný, všeľudský, humánny - teda že treba ožratým sockám pomáhať za každú cenu, pričom sa odvoláva na Ústavu SR. Tak čo "včul" s tým urobíme, priateľu?

S druhou tvojou vetou nesúhlasím. Aj potup záchranárov musí byť vždy v súlade so zákonom. Ani záchranári, ani lekári nie sú neobmedzenými pánmi nad našimi telami, sme to iba my sami.

No a napokon vzhľadom na včerajšiu informáciu, že sa Mika zliezal a Donovaloch s Kočnerom je vlastne táto diskusia aj tak bezpredmetná......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán kandidát na primátora ale neuviedol jednu dosť zásadnú a dôležitú vec.Záchytka musí byť podľa nových pravidiel a požiadaviek vybavená aj niektorými prístrojmi, napr ct-kom. Vhodná by bola aj diskusia s hlavným odborníkom MZ SR pre závislosti - MUDr. Okruhlicom, kt sa tejto problematike venuje dlhodobo. Na záchytku totiž nepatrí len opitý, ale aj sfetovaný jednotlivec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

P.. Mika, keďže tomu nerozumiete, iba kecáte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

zachytky - myslienka vcelku dobra,lenze absolutne nedotiahnuta...nemozeme porovnavat dobu ery komunistov s dnesnou dobou - za komousov musel pracovat kazdy,tym padom aj po pripadnom pobyte na zachytke mal dotycny "opilec" peniaze na zaplatenie pobytu,resp. strhlo sa mu to z platu..v dnesnej dobe je XY bezdomovcov,ktori si zozenu 2 eura na cuco a su spokojny - ako od nich zachytka vyberie poplatok za pobyt?..ked ich uz ani revizori v mhd nepokutuju,nakolko to nema vyznam - nemaju obciansky,nemaju peniaze,nemaju domov,tak ich v zime nechavaju sa prevazat z konecnej na konecnu ...
okrem toho,kolko tych zachytiek by bolo treba?..lebo opijajucich sa bezdomovcov je spusta + priratajme k tomu nestastnikov,ktori to s chlastom iba nahodne prehnali - koho policajti vezmu na zachytku - bezdaka,co nic nema,alebo toho slusneho nestastnika,co to iba kapanek s chlastom prehnal?..myslim,ze B je spravne - s takymto nie su problemy,pracuje, je solventny a to je hlavne...a bezdak?..ten sa bude nadalej v parku spokojne ozierat ,mocit a kalat kam sa mu zachce, hlavne,ze v zachytke mame opilca..
takze rad by som si precital,ako to cele p. kandidat mysli - inak to budem povazovat iba za obycajny populizmus
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Filip Švaňa: Lyžovanie v Jasnej? Zbytočný masochizmus 2 169
 2. Mišo Šesták: V duchu videli Slovákov na stromoch visieť 2 090
 3. Pavol Zlacký: TOP 10 výrokov politikov v roku 2018 1 415
 4. Radovan Bránik: Podpoľanie ako pupok slovenského sveta 629
 5. Peter Slamenik: Po čom ženy túžia na Vianoce? 510
 6. Soňa Bulbeck: "Môžeš, prosím ťa, prepnúť tú telku? Mám už toho Brexitu plné zuby..." 502
 7. Miroslav Sopko: Končí učiteľská virtuálna mena? 411
 8. Peter Žiak: Čo sa deje s očami, keď spíme? 315
 9. Martin Fedor: Bude v politike pribúdať bláznov a im podobných? 312
 10. Transparency International Slovensko: Otec zablúdil v sieti konšpirácií, čo s tým? 289

Rebríčky článkov


 1. Ján Marton: Zmysel je terč s priesvitným stredom
 2. Edita Vyšná: Všetko, čo na Vianoce chcem, je EÚ
 3. Milan Lacúch: Keď sa talent stáva prekliatím a nešťastím
 4. Kristína Kotrčová: Fénix
 5. Mária Diamantová: 46. „Vláda věcí tvých ať se k tobě navrátí...“
 6. Angela Rusova: Náš výlet do Skopje - Macedónsko. Deň 1.
 7. Lucia Kvapilová: Príbeh o Anke nie je "rozprávka pre teenagerov".
 8. Ľudovít Daňo: HLAVNÉ PODOBY ZLYHÁVANIA DEMOKRACIE
 9. Roland Ondrus: Anton Hrnko
 10. Šimon Remeň: Koniec Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige ?

 1. Prečo zomrel Avicii? Posadnutý manažér mu nedal voľno, ani keď mal ísť do nemocnice
 2. Radový člen Smeru: Soros za protestami? Neviem, som v školstve, ktoré má svoj svet
 3. Škaredá hra za veľa peňazí. Mourinho má výpoveď s neuveriteľným odstupným
 4. Ani pavúky, ani hady. Ktoré zvieratá zabijú najviac ľudí v Austrálii?
 5. Účtovníčka obrala školu o desaťtisíce eur. Nebolo to prvý raz
 6. Dobré ráno: Čo znamená, keď to dáte na Matoviča
 7. Danko chce bozkávať vence
 8. Gajdoš chce v Bratislave hrob neznámeho vojaka
 9. Lúčila sa legenda. Najradšej som hral s dvojkrížom na hrudi, tvrdí Šatan
 10. Kedy je hlien problém? Lekár radí, ako riešiť zadnú nádchu

 1. Čo má Fico proti Špirkovi
 2. Politická hviezda Rasťa Žitného padá...
 3. Pod lampou: Prečo voliť Františka Mikloška
 4. Europoslanec o podvodoch v agrosektore: Chceme pokračovať v práci Kuciaka
 5. Prezident Kiska: Rád by som sa podieľal na zostavení novej a slušnej vlády
 6. Ivan Mikloš: Priznám sa, mám veľké obavy...
 7. Kiska: Rok 2018 možno politickými udalosťami prirovnať k roku 1998
 8. TOP 10 výrokov politikov v roku 2018
 9. Robert Mistrík priznáva, že na politiku nemá talent
 10. Kažimírov neviditeľný agent zaútočil a Danko musí kypieť od zlosti

Už ste čítali?