Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obnovenie mestskej záchytky je nevyhnutnosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyše hodinu a nikto?

Tak skúsim ja - sorry, ale asi nie,skôr nie, určite nie. Ako hovoril Zed v Policajnej akadémii - Kšeftuj s něčím jiným !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

len doplnim autora

ak uz novy primator rozmysla nad obnovenim zachytiek, od sameho pociatku by mal do svojho planu zapracovat aj jednu "sanitku" na zvazanie opilcov. trebars nejaku vyradenu zo spitala.
netreba zabudat na to, ze nejakym sposobom ich tam treba doviezt. ale nie v tychto vybavenych a drahych zachrannych vozoch, v ktorych rozbiju zariadenie, ogrcaju ci osseru interier a musi sa s nimi natahovat personal, ktory je skoleny na zdravotnicke ukony, nie na bitky a natahovanie sa s opilcami.
proste specialne opilecke vozidlo s prislusnou posadkou. idealny by bol vyradeny pohrebny voz s gumenym lehatkom a vodotesnym interierom, ktory sa da vystriekat hadicou. a personal nejaki vysluzili bachari ci vyhadzovaci. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž záchytky tu v minulosti boli, tak ako mnoho iných dobrých opatrení. S pádom režimu sa všetko zlikvidovalo. Nielen zlé, ale všetko. Aj to rozumné a dobré. Socializmus predsa nemohol priniesť nič pozitívne. Napr. taká záchytka. Ale tiež aj väčšina MŠ. Popredali sa budovy MŠ a škôlky jednoducho zrušili. Ani beštiálni vrahovia medičky Cervanovej nemohli byť skutoční vrahovia a tak sa stali novodobí martýri zlého komunistického režimu. A tak by sa dalo menovať mnoho pochybení a škôd. Ale nedá sa, lebo jednoducho sa to nenosí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ježiši, ty ale trepeš...

Napríklad ti vrahovia Cervanovej - daj odkaz na nejaký zdroj, z ktorého vyplýva, že boli aspoň rehabilitovaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V očiach nemalej časti občanov rehabilitovaní sú. Bohužiaľ. Pričinili sa o to práve mediálne známi a mnohými aj vážení a uznávaní ľudia. Očakávať, že Hríb, Bán, Lesná, Mojžiš, Kirchhoff, Šebej... a ich nekritickí sympatizanti nájdu v sebe toľko odvahy a statočnosti, aby verejne pripustili, že sa mýlili je dosť nepredstaviteľné. I keď u väčšiny z nich vlastne ťažko uveriť, že išlo iba o tragicky omyl zapríčinený rafinovanou taktikou vrahov. Skôr je pre nich prijateľnejšie vysvetlenie: Absolútne nepripustiť, že aj v socializme súdili beštiálnych a brutálnych vrahov spravodlivo. Mnohí ľudia sa jednoducho držia fanatického postoja: v minulosti bolo všetko zlé, zločinné a nesprávne. A tak sú beštiálni vrahovia stále pre nich novodobí martýri a obete zlého komunistického systému.
Prajem pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

axina

Považuješ záchytky za rozumné, dobre. Nuž za komunizmu ( pre teba socializmu ) asi áno, veď sme v podstate všetci boli v obrovskej "záchytke" za ostnatým drôtom, či opití, či triezvi, či vinní alebo nevinní....

Zásadný problém je v tom, že nikoho nemožno obmedziť na osobnej slobode bez vážnej príčiny a ešte ho za nedobrovoľný pobyt bez predchádzajúcej dohody a zmluvy finančne pekne "opálkovať". Túto konkrétnu problematiku podrobne rieši trestný zákon a zákon o liečebnom poriadku, teda ani policajt, ani doktor nemá právo niekoho zatvoriť, obmedziť ho na osobnej slobode, iba za to, že je pod vplyvom omamných látok. Ale tebe evidentne ľudské práva, zákony a spravodllivosť nič nehovoria. Asi by i najradšej všetkých opilcov, narkomanov, fajčiarov rovno popravila........

Zrejme máš dojem, že sa ti to nemôže stať. Ale môže. Predstav si, že budeš staršia, budeš mať cukrovku, teda možno namerajú v dychu aj nejaké látky ( údaje až 0,3 promile ), zadriemeš vonku v lete na lavičke a nejaký snaživý blbec ťa zavrie do záchytky. Ďakujem, ja neprosím.

Je pozoruhodné, že sa kandidát na richtára takto prezentuje, mala by to byť pre voličov vážna výstraha. Ale ak sa mu podarí vyhrať voľby, uskutočniť jeho šialenú myšlienku, tak sa Bratislavčania majú čo tešiť na kopu prehratých súdnych sporov a následné platenie výživných odškodnení za nezákonné obmedzovanie osobnej slobody občanov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tiež som prekvapený,

ale kandidát sa odvoláva na platný zákon. Nezdá sa mi pravdepodobné, že by sme tu mali protiústavný zákon, nikto by si to nevšimol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuman

Je to jednoduché. Zákon síce existuje, ale sa nevykonáva, teda ani nevieme zistiť, či je protiústavný lebo v rozpore inými zákonmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, považujem záchytky za rozumné. Súhlasím, že nikoho nemožno obmedziť na osobnej slobode bez vážnej príčiny. Spitý človek, ktorý leží v treskúcej zime na ulici je ale ohrozený na živote a to je snáď dosť vážna príčina. A kam teda s ním, keď nie do záchytky? A keď už hovoríme o ľudských právach a spravodlivosti pre ožranov, tak by sme mali hovoriť aj o právach slušných ľudí, ktorí sú denno-denne napr. v dopravnom prostriedku obťažovaní vulgarizmom, odporným smradom, zvratkami a občas aj výkalmi istých jedincov. Áno, narkomani, ožrani a dokonca aj fajčiari nie sú práve moja krvná skupina, ale nehovor, že by som ich najradšej popravila. Láskavo mi nevkladaj do nátury niečo, od čoho mám ďaleko a čo je možno vlastné tebe. (Lebo často platí porekadlo, že podľa seba, súdim teba.)
Mám už taký vysoký vek (určite vyšší ako ty), že sa mi môže stať hocikedy hocičo. Takže nie je pravda čo tvrdíš, že mám dojem, že sa mi nič nemôže stať. Rozhodne sa mi ale nestane, že si zdriemnem z ničoho nič vonku na lavičke.
A aby bolo jasné: hoci s názormi Miku na riešenie opilcov a záchytiek súhlasím, voliť ho rozhodne nebudem. Môj favorit je Mrva, terajší starosta Vajnor.
A ešte celkom na záver: Nie je to síce ani dôležité ani podstatné, ale: Áno, myslím si, že sme tu mali socializmus a nie komunizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

axina

Je to iba vec názoru.

Mne ani tebe asi neprislúcha navrhovať riešenia. Ja si ostatne myslím, že riešenie dávno existuje. Napríklad, keby sa mestská polícia venovala menej ukladaniu pokút za parkovanie a viac opilcom na uliciach, keby si dopravné firmy riešili, kto im nastúpi na prepravu, bolo by to inakšie....

Ale chcem by som ťa najmä upozorniť, že síce máš plné právo a nazývať dobu od roku 1948 do 1989 socializmom, ale ja mám zase plné právo nazývať túto strašnú a popletenú dobu komunizmom. A niekto iný ju môže dobu zovať napríklad aj tajtrlíkanizmom.

Jednou zo zásadných postupov komunistov bol zmätok v názvoch. Komunisti najprv vajatali o čoskorom komunizme. Ja som sa okolo roku 1965 dozvedel od súdružiek učiteliek v škole, že v Sovietskom zväze bude vraj pravý komunizmus do 10 rokov, ale u ná že neskoršie. Výbore, potešil som sa tej vízii! História ukázala, že potom sa musel náhle slovník opraviť z komunistického na reálny socializmus pod tlakom výborných hospodárskych a spoločenských výsledkov "socializmu".

Komunisti však schválne nazývali túto dobu socialistickou, pretože chceli naznačiť, že sa budeme už čoskoro mať, ako v kapitalistických "socialistických" štátoch, akou bolo Rakúsko a najmä severské štáty. Veď už stačila iba jedna päťročnica, iba zopár subotnikov, ešte nejaké údernícke krúžky a budeme sa mať výborne. Preto aj starostlivo, dokonca až doteraz ( !), nepoužívali slovo nacizmus, teda národný socializmus, ale pre nemecký nacizmus nesprávne slovo fašizmus.

Opak bol pravdou. Socialistické štáty na západe boli štáty, kde vládli dlhodobo socialistické strany, ktoré uznávali trhové vzťahy, uznávali svoje zákony a ľudské práva. Komunistické štáty neuznávali trh ale plánované hospodárstvo, neuznávali ani vlastné zákony a najmä ľudské práva.

Je to teda iba vec názvoslovia. A v slobodnej spoločnosti má každý právo a svoj slovník. Takže zásadne zase pre mňa: éra komunizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ono to je asi zložitejšie

V ČR majú 15 zachytiek. Zdroj : www.alkoholik.cz/zavislost/nedobrovolna_lecba/zachytne_stanice_v_cr_za chytky_cena_cenik_za_pobyt_historie.html A podľa tohto zdroja zachytky mali napríklad aj v USA či iných krajinách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tebe prajem jedine, aby ked tvoj najblizsi bude potrebovat akutnu zdravotnicku pomoc, ju nedostane, pretoze vsetky sanitky budu rozlezene po ozratom ludskom odpade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

yk

Čo to tu melieš, splietaš a fabuluješ ?!

Ja nepopieram, že opilci a bezdomovci nie sú problém. Ale nemožno tento problém riešiť protizákonne, v rozpore s všeobecnými ľudskými právami občanov a názorom spoločnosti.

Ja som v diskusii aj naznačil nejaké riešenia.

Môžem ťa uistiť, že na základe mojich veľmi zlých skúseností s rýchlou zdravotnou pomocou v našom okresnom meste sa na nich nikdy nespolieham.....

Ak ty si ochotný vzdať sa ďalšieho kúska tvojej slobody na úkor pofidérneho prísľubu lepšej lekárskej pomoci je to tvoj vec!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

akeho kuska slobody? to zeby sa o ozranov po diagnostikovani rzp staral niekto iny nieje nijake obmedznie slobody. je to optimalizacia zachranujuca zivoty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

yk

Vtip je v tom, že ak nie je "ožran" v bezvedomí alebo v ohrození života, tak v zmysle zákona o liečebnom poriadku môže ( určite tak aj urobí ) liečenie, teda aj umiestnenie do záchytky odmietnuť a RZP ho nesmie ošetriť.

Mne je jasné, že ty v súhlase s klasickou komunistickou politikou nerešpektovania ani vlastných zákonov, odmietaš rešpektovať platné zákony v záujme "dobrého" úmyslu.

To je ale známa "salámová" metóda, ako potupe obmedziť práva aj ostatných "nealkoholizovaných" občanov .....( Za komunistov bolo bežné nerešpektovať zákony a umiestňovať nepohodlných občanov napríklad do psychiatrických lliečební!)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak odmietne zachytku, tak tym pada povinnost sa o neho dalej ten den starat, takze este lepsie ako zachytka.

ide len o to, aby zivot zachranujuci zachranari zachranovali tych co to naozaj potrebuju a nemrhali drahym casom na niekoho kto za to nestoji. to je vsetko, naozaj nerozumiem co je na tom tak nepochopiltelne. a akym sposobom sa to uz dosiahne, je naozaj uplne jedno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

yk

Takže sme sa "dohádali" k súhlasnému výsledku. Áno máš plnú pravdu v prvej vete - ak ožratá socka odmietne ošetrenie ( čo sa spravidla v praxi aj bežne stáva,že sa socka ošetreniu a prevozu búrlivo bráni), treba ju nechať ležať a zemi nech zomrie!

Ale to je "neľudský" názor iba nás dvoch. Vyhľadaj si prosím názor Bobríka na druhej strane tejto diskusie. On má úplne iný názor. Snlečný, všeľudský, humánny - teda že treba ožratým sockám pomáhať za každú cenu, pričom sa odvoláva na Ústavu SR. Tak čo "včul" s tým urobíme, priateľu?

S druhou tvojou vetou nesúhlasím. Aj potup záchranárov musí byť vždy v súlade so zákonom. Ani záchranári, ani lekári nie sú neobmedzenými pánmi nad našimi telami, sme to iba my sami.

No a napokon vzhľadom na včerajšiu informáciu, že sa Mika zliezal a Donovaloch s Kočnerom je vlastne táto diskusia aj tak bezpredmetná......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán kandidát na primátora ale neuviedol jednu dosť zásadnú a dôležitú vec.Záchytka musí byť podľa nových pravidiel a požiadaviek vybavená aj niektorými prístrojmi, napr ct-kom. Vhodná by bola aj diskusia s hlavným odborníkom MZ SR pre závislosti - MUDr. Okruhlicom, kt sa tejto problematike venuje dlhodobo. Na záchytku totiž nepatrí len opitý, ale aj sfetovaný jednotlivec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

P.. Mika, keďže tomu nerozumiete, iba kecáte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

zachytky - myslienka vcelku dobra,lenze absolutne nedotiahnuta...nemozeme porovnavat dobu ery komunistov s dnesnou dobou - za komousov musel pracovat kazdy,tym padom aj po pripadnom pobyte na zachytke mal dotycny "opilec" peniaze na zaplatenie pobytu,resp. strhlo sa mu to z platu..v dnesnej dobe je XY bezdomovcov,ktori si zozenu 2 eura na cuco a su spokojny - ako od nich zachytka vyberie poplatok za pobyt?..ked ich uz ani revizori v mhd nepokutuju,nakolko to nema vyznam - nemaju obciansky,nemaju peniaze,nemaju domov,tak ich v zime nechavaju sa prevazat z konecnej na konecnu ...
okrem toho,kolko tych zachytiek by bolo treba?..lebo opijajucich sa bezdomovcov je spusta + priratajme k tomu nestastnikov,ktori to s chlastom iba nahodne prehnali - koho policajti vezmu na zachytku - bezdaka,co nic nema,alebo toho slusneho nestastnika,co to iba kapanek s chlastom prehnal?..myslim,ze B je spravne - s takymto nie su problemy,pracuje, je solventny a to je hlavne...a bezdak?..ten sa bude nadalej v parku spokojne ozierat ,mocit a kalat kam sa mu zachce, hlavne,ze v zachytke mame opilca..
takze rad by som si precital,ako to cele p. kandidat mysli - inak to budem povazovat iba za obycajny populizmus
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ján Galan: „A trestný čin bude trestným činom až keď o tom rozhodne Don Fico“ 82
 2. Anežka Richtariková: Znovu by som volila Kisku! 71
 3. Jozef Drahovský: Životunebezpečné dopravne značenie na Bajkalskej v Bratislave 57
 4. Miroslav Lukáč: J. Kuciak našiel žumpu. A. Bán podvihol vrchnák a gen. prokurátor sa zhrozil obsahu... 52
 5. Naďa Serafínová: Vybrané aspekty užívání alkoholu a marihuany II. ( praktická část ) 46
 6. Ondrej Kameniar: Lesy SR a spol.: vytrvalý boj už nie len proti ochranárom 38
 7. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 36
 8. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 35
 9. Július Kovács: Nad Jánom a Martinou plačeme, ale na jeho myšlienky kašľu . 31
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (22. - 28.2.1919) 30

Rebríčky článkov


 1. Andrej Špeťko: Dievča z kaviarne II.
 2. Peter Biščo: Nedôstojnej tme dajme nadobro červenú!
 3. Milan Lacúch: Odplata za smrť Krista!
 4. Alojz Baránik: Reakcia na článok Jána Drgonca o výbere sudcov ÚS
 5. Lenka Fedorová: Aké pekné snežienky! Bola by škoda medzi nimi nevyvenčiť psa!
 6. Július Kovács: Nad Jánom a Martinou plačeme, ale na jeho myšlienky kašľu .
 7. Ján Dulovič: Utrime si kropaje, pred nami je Veľká Mača…
 8. Simona Šarlayová: Môj denník Holandskom I.
 9. Tomas Bily: Život s nástenkou
 10. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky

 1. Čo s mafiánskymi praktikami Fica?
 2. Kiska: Fico ma chcel vydierať, aby som ho vymenoval
 3. Žena zomrela po večeri v michelinskej reštaurácii vo Valencii. Podnik zavreli
 4. Talianski novinári spochybnili Ficove slová o telefonáte
 5. Vlhovú vítal v Liptovskom Mikuláši veľký dav fanúšikov, neubránila sa slzám
 6. Tanzániu zavalili tony kešu orieškov. Nevedia, čo s nimi
 7. Národný tím opúšťa kapitán a najväčší šéf. Som smutný, tvrdí Hapal
 8. Slovan reaguje na stanovisko Trnavy: Ide nám o bezpečnosť, zápas nie je ohrozený
 9. Vojna Fica a Kisku vstúpila do novej fázy
 10. Lubyová dáva ruky preč od lukratívneho hotela, ktorý zhorel

 1. Marek Vagovič: Fico má v očiach veľký strach. Ide mu o všetko
 2. B.Kačáni: Nezávislosť médií a iné prepletence
 3. Smer mafia: Fico telefonoval s Vadalom, píšu talianske noviny
 4. Iniciatíva Za slušné Slovensko si pripomenie rok od vraždy novinára v 58 mestách
 5. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 6. Mikloškov pamätný prejav: Marec 2018 nech navždy straší tých ktorí chcú zneužívať moc
 7. Ako nám SNS život zdražila
 8. Smrť a naše dejiny: K prvému výročiu smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
 9. Fico sa rozprával s Vadalom vo veľmi priateľskom tóne. Rozhovor je autentický, tvrdia investigatívci
 10. Organizátori protestov Šeliga a Farská: Premiér Pellegrini zlyhal, mal by odísť

Už ste čítali?