Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A vy na to ešte máte žalúdok? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekná myšlienka

Akurát mi nie je jasné ako sa dostane jedlo z mnou nezjedeného steaku k 40 hladujúcim thajčanom. Druhá vec je že Európa vymiera a je nás čím ďalej menej, ale to neplatí pre rozvojové krajiny. My si s potravinami čo potrebujeme na výživu poradíme, však keď je dosť dnes tak ak nás bude menej tak bude ešte prebytok. Ako my môžeme za extrémny rast počtu obyvateľstva v rozvojových krajinách, posielame im tam porno či čo ? A ešte maličký detail. Keď sa pozrieš do minulosti tak poľnohospodárstvom sa živilo viac ako polovička obyvateľstva - vlastne celé dediny komplet. Dnes to zvládnu 3-4% a nehladujeme čo sa o minulosti nedá povedať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemyslí sa vami nezjedený steak ale to množstvo pôdy, vody a energie na jeho vyprodukovanie, keby sa investovalo do iných plodín napr zemiakov, tak by z nich malo úžitok viac ľudí
zatiaľ máme prebytok, ale za akú cenu? a ako dlho to vydrží keď sa úrodná pôda a lesy menia na púšte?
a keď sa pôda a voda zamoruje chemikáliami? keď je čoraz teplejšie a suchšie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A načo nám bude toľko zemiakov ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Budeme nimi kŕmiť kravy a prasiatka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak vyvezieme tie zemiaky do thajska ?

No nevyvezieme, lebo doprava čosi stojí a ten čo hladuje nemá ani na zemiaky ani na zaplatenie tej prepravy. To by musel tie zemiaky dopestovať sám a v tom mu môj steak nijako nepomôže. Púšte ? Keď som videl izraelské farmy kvapkové závlahy a množstvo kráv, ovcí a kôz a uvedomím si polohu Slovenska tak naozaj nemám strach. Iné je to vo svete. Napr. ma zaujalo že piesok a soľ z aralského jazera som videl odfúknutý aj 300 km od neho v Uzbekistane kde zabil aj tú mizernú púštnu trávu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE

Ako by malo užitok viac ľudí? To by ako tie zemiaky dostali zadarmo, či ako....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na tento blog platí len jedno - starý dobrý bonmot doktora Strossmaiera o vrchnej sestre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milá slečna, o plnohodnotnej rastlinnej strave sa začnem s vami baviť, ak mi donesiete potvrdenie od vášho internistu, že vo svoje brušnej dutine máte hovädzí žalúdok zložený z bachora, čepca, knihy a slezu.
V opačnom prípade - učiť sa, učiť sa, učiť sa. A nestrápňovať sa verejne absolútnou neznalosťou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja by som vás radšej odporučila doštudovať si porovnanie tráviaceho traktu bylinožravcov, mäsožravcom a všežravcov a potom by ste možno zistili, že tráviaci trakt človeka sa ani zďaleka nepodobá tráviacemu traktu mäsožravcov (iné zuby, iné zloženie žalúdočnych štiav, iný pomer dĺžky čriev)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niekto tu tvrdí, že človek je mäsožravec?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale podobá sa omnoho viac tráviacemu traktu mäsožravcov, než tráviacemu traktu bylinožravcov.
A to zásadne.
Takže ešte raz: učiť sa, učiť sa, učiť sa.
A navyše - nie kvôli paseniu sa a prežúvaniu sa stal z primáta človek. Ale kvôli tomu, že bol predátor, že musel riešiť ďaleko zložitejšie problémy súvisiace s prežitím, než kravičky a ovečky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja netvrdím, že človek je bylinožravec, kravy a ovce nejedia orechy, mliečne vyrobky, ovocie atď, človek je všežravec, ale to neznamená že májesť mäso ráno na obed aj večer, ako poniektorí

človek nie je predátor, človek je vírus :D zamorí všetko
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mliecne vyrobky

Mliečne výrobky naozaj nejedia, nevedia si ich vyrobiť. Ale samotné mlieko - veď sú to cicavce! Možno v dospelosti už nie pretože k nemu nemajú prístup a/alebo stratia schopnosť ho tráviť (ako aj mnohí ľudia). Ovocie samozrejme žerú, je to pre nich vítaná kalorická bomba.

Keď máš základné veci nesprávne, ťažko veriť ani ostatnému. Okrem toho dobytok sa často chová na miestach, ktoré nie sú vhodné na poľnohospodárstvo (horské lúky, pastviny), keď o žiaden priestor neprichádzaš. Poľnohospodársku pôdu ti skôr zaberajú technické plodiny ako sú biopalivá, čo i ja považujem za nezmysel.

Ďalšia vec - potravín máme aj teraz dosť - i pre celý svet. Je ich nadbytok, pravidelne sa likvidujú. Problémom teda nie je nedostatok pôdy ale distribúcia, ktorá sa z rôznych dôvodov neoplatí. Ale dôležité je, ako sa hovorí v tom prísloví, nie dať chudobnému rybu ale naučiť ho ryby chytať. Lenže to musí prísť civilizačný posun na ich strane - ochota prevziať za seba zodpovednosť. Lebo inak to dopadne ako keď vyhnali "vykorisťujúcich" bielych farmárov, statky zabrali pre seba a následne len hladomor. Dovážať potraviny na miesta kde si ich môžu dopestovať sami je (ekonomický aj ekologický) nezmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre kocura
Taky debilny ohlas som rste necital.Ty si este nejedol ziadnu rastlinnu potravu?Jedol a pri tom nemas tebou uvedeny zaludok.Mal by si vediet.ze mesozravci maju kratke crevo.aby hnijuce meso rychlo odislo a dalej neotravovalo organizmus.Len tak dalej pokracuj,v starobe sa budes napchavat liekmi.tomu ver.Vela mojich znamych sa mi vysmievali,ze nejem meso.Uz nie,Jedni odisli na vecnost a ostatni sa napchavaju liekmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo prosím ?
Nejako si si poplietol témy a diskusie k nim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže slečna nám chce diktovať, čo a kedy máme jesť.
Potom začne diktovať čo a kedy máme hovoriť a čo a kedy si môžme myslieť.
Lebo ona to tak vidí a považuje to za jediný správny spôsob života.

Aspoň že sama seba označila za vírus, na tom sa zrejme zhodneme. Každý môže byť tým, za čo sa považuje.

Čo sa týka premeny dravca na bylinožravca, existuje v prírode jeden nádherný príklad, ako to dopadne - je ním panda veľká. Tá zmenou svojho jedálnička zahnala sama seba do slepej uličky, a je na pokraji vyhynutia.
Kedysi tu veľmi obsiahly diskusný príspevok o pande a o príčinách jej úpadku napísal ho slávny Pjotr. Žiaľ, neviem ho dohľadať, ale stojí za prečítanie.

A ešte k reakcii slečny nadomnou - to že bylinožravce nejedia mliečne výrobky, ešte nič neznamená, Ani mäsožravce v prírode obvykle nejedia spišské párky s horčicou, alebo iné mäsové výrobky. Orechy a ovocie jedia všetky bylinožravce, ktoré k nim majú prístup.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalsi z clankov, ktory kriminalizuje konzumentov mäsa ...
Pre mna osobne, by veganstvo ci vegetarianstvo nebolo riesenim ...
Skor sa priklanam k nazoru menej je viac - uz roky konzumujem mäso iba 1 max. 2x do
tyzdna, male mnozstvo a dobru kvalitu ... a uz sa mi stalo, ze boli aj dva tyzdne bez ...
Ale uplne sa ho vzdat nemam v plane - clovek si ho po takych prestavkach omnoho viac
a lepsie vychutna ...
Zaujimavy clanok o cloveku ktory sa po styroch mesiacoch veganstva vratil k mäsu ...
Myslim si, ze naozaj stoji za precitanie :
Preco som po strych mesiacoch veganstva opät zacal jest mäso
+ co som sa naucil ...
https://samsebepan.sk/blog/4-m...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milá blogerka vegetariánka.

Ste veriaca a to je už ideológia. A tú sa snažíte z "viery" aj svoje spasiteľské komplexy nanucovať iným.
Odkedy sa lovci a zberači zistili, že niektoré zvieratá netreba naháňať s pästným klinom, stačí ich zavrieť do ohrady a zriadiť si tak komoru pre horšie časy, dali impulz vzniku a rozvoju našej ľudskej civilizácie. Proste okrem predchádzajúceho hladovania sa mohli konečne začať venovať aj iným veciam. Vznikli remeslá, hrnčiarstvo, kultúra a aj obchod. A treba povedať, že od tých čias sa pôda stala naj významnejším vlastníctvom aj istotou prežitia. Toľko úvodom.
Ústup od chovateľstva, ničenie ornice a zdrojov pitnej vody, je naopak znakom dnešnej degenerácie. A teraz niečo k tým bylinožravcom a k vašej obľúbenej paši. Človek je všežravcom, čomu zodpovedá aj jeho tráviaci trakt. Ani naši najbližší príbuzní, šimpanzy nie sú vegetariáni, aj keď rastliny a ovocie u nich prevláda. Občas, okrem drobných hlodavcoch a hmyze si pochutia na svojich súkmeňovcoch, alebo iných cicavcoch. Že prečo? Kvôli potrebe esenciálnych aminokyselín a minerálov, ktoré sa v rastlinách chýbajú. A sú prítomné iba v bielkovinách živočíšneho pôvodu.
Čisté vegetariánstvo a vegánstvo produkuje ľudí mdlej nátury, anemikov a v neskoršom veku artritikov. A mnohí kvôli tejto "viere" kaličia aj vlastné potomstvo.
A nakoniec. Zo Slovenska vymizli nielen kravy, ale aj ovce a kozy.Tým pádom krachuje celý spracovateľský priemysel. Mlieko, maslo, mliečne výrobky pomaly dovážame. Dávame zarobiť cudzím, u nás tvoríme rurálnu nezamestnanosť. A pestovanie nie je len o biznise, je aj o krajinotvorbe a diverzifikácii druhov. Namiesto udržiavaných jarkov a pasienkov všade burina, pľundrujeme naše prostredie. A predtým o právo vykosiť jarky sa pobili všetci, čo mali doma ovcu, králika. Bylinožravci dokážu spotrebovať všetko to, čo nedokáže nikto iný. Dokonca k všestranne využiteľaj produkcii im stačí ako zdroj dusíka slama a močovina. Bachorová flóra sa postará o zvyšok. A ten hnoj, niet ho? Tak sypme chémiu. Načo pôdu, veď zvieratá netreba, zalejme všetko betónom. a čo treba dovezieme. Že to lokálne aj regionálne zmení klímu, zrážky? Nič sa nedeje, odvodníme ďalším betónom a bude ešte horšie. Nasledujú miestne záplavy a erózia, dajme ešte betónu. Hoci možno poručíme větru, dešti?. Je treba si zapamätať to podstatné. Zničenú ornicu a humus, ktorý sa tvoril milióny rokov už nikto nikdy nevráti.
A čo tí pozostalí poľnohospodári? Krmné plodiny bez zvierat sú nepredajné. Tak poďme pestovať repku a kukuricu, bude nám hej. Celé Slovensko jedna dve monokultúry, nech to sype a po nás potopa.
Tvojej ideológii uverím ak dokážeš s poluveriacimi, že budeš rovnako osožná a pustíš sa do tej narastenej buriny. Ináč je to potom iba lamentovanie z vlastnej, budem slušný, nevedomosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Páčia sa mi recepty v tvojom blogu, niečo snáď vyskúšam :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

výborne

Milujem dobré jedlo. Nie som vegetarián ani vegán. Ale v reštauráciách, hlavne v ponuke menu mi vegetariánske jedlo veľmi chýba. Vegetariánske jedlo som mal častejšie vo Francúzsku a bola to rozprávka.

A boj za iba vegetariánsku stravu je trocha kontraproduktívny. Minimálne je chov hospodárskych zvierat nevyhnutný na obnovu kvality pôdy maštaľným hnojom.
A likvidácia pralesov a zabíjanie zvierat je aj v dôsledku rozširovania plôch pre pestovanie rastlín. Napr. plantáže olejových paliem v Indonézii. Veľa zvierat zomrie aj priamo pri pestovaní rastín. Strieľanie opíc v ovocinárskych farmách, doprava tovaru, chemické ošetrovanie...

Váš boj za menšiu konzumáciu mäsa podporujem, ale byť vegánom i vegetariánom nie je ani vhodné ani rozumné. Kvalitné mäso s rozumného chovu 2-3 krát do týždňa je najlepšie aj pre človeka aj pre životné prostredie.

A keď si pozriem foto... Tak rovno vidím, na tanieri medium rare sviečková, jemná, mäkká, voňavá, so šalátom a omáčkou. A nad stolom sa objaví inkvizícia, nozdry rozšírené, tep zrýchlený, jemne začervenaný výstrih sa dynamicky zdvíha od zvýšenej respirácie, pokožka sa ligoce, v očiach blesky...

To človek hneď chce pomôcť, rýchlo podľa možností odstráni z taniera tej stresor a dúfa, že spomenutý fyziologický stav stvorenia pri stole vydrží ...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: UMB Banská Bystrica: Sexizmus a bossing za múrmi univerzity? 2 297
 2. Věra Tepličková: Ďalšia (neza)chránená osoba. 2 284
 3. Slavomír Repka: Tretia veta Bugárova a jej použitie v praxi 1 522
 4. Oliver Andrejčák: Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky? 1 430
 5. Paula Kentošová: Budem brať drogy až kým neumriem 1 242
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čižnár zisťuje, prečo vyšetrovanie nehody sudcu viazne. Posudok sľubujú mesiace 1 191
 7. Martin Ondráš: Farmári, takto Vás štát ľahko zomelie 877
 8. Martin Kajzer: Vlastná skúsenosť s bohom 852
 9. Jozef Drahovský: Rýchlosť v doprave narastá až na vesmírne hodnoty 840
 10. Milan Buno: Aké boli ženy a lásky Ernesta Hemingwaya? 772

Rebríčky článkov


 1. Kristína Jakubičková: Trampoty tridsiatničky
 2. Michal Lajcha: Aká je súvislosť medzi povinným celibátom a pedofíliou?
 3. Martin Turčan: Jane Goodland
 4. Mária Mačalová: Z denníka nastávajúcej mamičky - 1. časť
 5. Milan Bartos: Podnikateľské dobrodružstvo v Karibiku
 6. František Cudziš: Sto rokov gymnázia M.M.Hodžu v Liptovskom Mikuláši, II.
 7. Ronald Szapáry: Spomienka na leto Roháče
 8. Vladimír Krátky: Birmovaný súdruh .
 9. Denis Jacko: V kľúčovej dierke
 10. Attila Vörös: Návod: ako na prehliadku mesta pohodlne a príjemne!

 1. Nespokojní farmári na hodinu zablokovali bratislavský most SNP
 2. Farmári odišli z vlády sklamaní. Matečná hovorí o prepojení na kriminálnikov
 3. Fico opäť zaútočil na Kisku: Je rovnaký ako Bašternák
 4. Spod lavíny na zjazdovke vo Švajčiarsku vytiahli štyroch ľudí, jeden z nich neprežil
 5. Koľko kľukov zvládnete? Našli hranicu, za ktorou klesá riziko porážky a infarktu
 6. Firma, ktorá robila strop, čo sa zrútil: Čo my máme s kolaudáciou?
 7. V centre Nitry bude problém nakúpiť potraviny
 8. Odvrátila tri mečbaly. Kužmová po životnej výhre pridala ďalší triumf
 9. Pozrite si, ako vyzeral najjasnejší supermesiac tohto roka (fotogaléria)
 10. Futbal má ľudí spájať. Kalmár si zaslúži kritiku aj pokutu

 1. Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?
 2. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 3. Keď som sa to dozvedel, zostal som zdesený
 4. Birmovaný súdruh .
 5. Mistrík s Čaputovou sa hádajú: Mikloško chce do rozhádanej politiky vniesť pokoj
 6. Mistrík a Čaputová sa chovajú divne a neslušne: Aj Fico pre chorobu nechodil na súd
 7. Francúzsky parlament zrušil kategóriu matka a otec na úradných listinách.
 8. Dva odtiene liberalizmu a pomsta v pozadí
 9. V Burkine Faso džihádisti zavraždili saleziánskeho kňaza
 10. Útoky na kostoly po Európe treba klasifikovať ako teroristický čin

Už ste čítali?