Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rakúsko už nastúpilo na cestu šaríe. A slovenské médiá? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto je už paranoja...
Nikde v článku nie je relevantný zdroj na to, čo sa vlastne stalo...
Aj hlúpa wikipedia uvádza, čo vlastne tento súd m"že: Ak Súd dospeje k záveru, že došlo k porušeniu Dohovoru, toto konštatuje v rozsudku. Rozsudok má však len deklaratórny charakter, teda Súd nemôže priamo rušiť vnútroštátne súdne alebo iné rozhodnutia, či rozhodovať o súlade vnútroštátnej legislatívy s Dohovorom. Súd je oprávnený priznať na zmiernenie dopadov porušenia Dohovoru sťažovateľom primerané finančné zadosťučinenie... teda nemôže vydať rozhodnutie, ku ktoré u sa tak ohnivo vyjadruje autor.
Tak, já ti nevím Karle...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tu hlupa wikipedia pise az o 86 islamofoboch https://en.wikipedia.org/wiki/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odsúdená sa odvolala na ECHR a neuspela. Európsky súd pre ľudské práva "iba" potvrdil rozhodnutie rakúskeho súdu.

Zdroj:

The European Court of Human Rights (ECHR) 360 (2018) 25.10.2018, Conviction for calling Muhammad a paedophile is not in breach of Article 10, Judgment1 in the case of E.S. v. Austria (application no. 38450/12).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niektoré veci prekrúcate: právomoci súdu pre ľudské práva. To, nad čím sa tu pozastavujete, súd v kompetencii nemá.
Niektoré veci vynechávate: v podstate celú causu, čo vám nebráni sa bezhranične čertiť.
Ale, hlavne, jednu vec vám uniká alebo ju jednoducho prehliadate.
Súd posúdil právo na slobodu prejavu a práva veriacich...Neriešil islam! Rozhodnutie rakúskeho súdu voči sťažovateľke hodnotil tým istým metrom, podľa ktorého Čarnogurský zažaloval Havrana.
Môžete sa rozčuľovať nad tým, že viera v rozprávkové bytosti je nadradená nad slobodu slova. Ale vy riešite len islam a svoje posadnutie ním.
Kým bude platný Dohovor o ľudských právach a krajiny Rady Európy budú akceptovať Súd v Štrasburgu, bude postavenie veriacich v krajinách Dohovoru rovnocenné. Či má niekto islam rád alebo nie.
O tom je celý tento spor.
Pri téme islamu ako bloger strácate súdnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Osobne si myslím,
že sa proste bojí sám sebe priznať, že je mu islam myšlienkovo bližší než kresťanstvo.
V niektorých článkoch to je vidieť, v provokačnom príspevku nižšie ich linkujem.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som mu to aj nedávno napísal v diskusii, že pokiaľ ide o jeho výklady islamu, môže si podať ruky s odrezávačmi hláv z Daešu a Al-Kajdy. To isté platí aj pre jeho pohŕdavý postoj k európskemu systému právneho štátu a schopnosť formulovať nábožensky nenávistné postoje. Marcel Burkert proste jedného dňa spraví ten svoj coming-out a konvertuje na islam. Predpokladám, že rovno sa prihlási k salafistom, ku ktorým má najbližšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To s tým prístupom k islamu na úrovni fanatického islamistického extrémistu sme mu samozrejme hovorili/písali viacerí--
ja som si za to od neho dokonca vyslúžil mimoriadnu pozornosť,
za čo som bol Burkertom odmenený dvoma článkami venovanými a adresovanými priamo mne,
resp. môjmu diskusnému alteregu

https://dennikn.sk/blog/100456...
http://marcelburkert.blog.prav...

takže asi mám teraz lepšie skóre ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Wow, skóre uznávam. :-)

Zaujímavé, že aj ja som v "diskusii" s ním dospel do fázy "drankania". Drankal som od neho aspoň jediné ustanovenie (Marakéšskej deklarácie), ktoré by potvrdilo to, čo píše.

V zmysle Burkertovho jedenástora mi predložil zoznam výrňatkov, z ktorých to podľa neho vyplýva. Keďže to (reálne, logicky, samozrejme podľa mňa, iný ako svoj mozog zatiaľ vo výbave nemám) nevyplývalo ani z jedného z tých výrokov, tak som ho poprosil, aby si vybral ktorýkoľvek z tých výňatkov a vyargumentoval, ako to z toho vyplýva.

Tam odbočil k inej téme, zrejme v nádeji, že si to nevšimnem. Keď som ho poprosil, aby sa vrátil k téme a vysvetlil, ako to vyplýva, tak sa odmlčal.

Proste dokáže extenzívne produkovať slovnú vatu, ale nedokáže sa sústrediť na malý detail a čokoľvek z toho, čo tvrdí, vyargumentovať.

To mi príde ako taká tá fuzzy, orientálna logika, že poď, porozprávam ti dlhý príbeh s tisíc odbočkami, kým nezabudneš, na čo si sa pýtal, a tak ťa presvedčím, aký som ja múdry a vznešený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Videl som tú diskusiu (a nielen ju), je to tak--
jednoznačne potvrdzujem na základe dlhodobých skúseností.
Mám však drobnú výhradu:
argumentovať dokáže, ale tie argumenty "vyrába" ex post a ad hoc.
Postoj buduje v prvej chvíli na emócii, bez logiky bombardovanej argumentami "pre" a "proti",
až následne si hľadá odôvodnenia.

Zrejme teda patrí medzi tých,
ktorí si svoj postoj voči Koránu zadefinovali až následkom emócie 9/11/2001,
pretože predtým na to nevideli dôvod.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si zase myslím, že sa dá mať racionálny a premyslený postoj, ktorý vieš podložiť istými argumentmi. A potom príde niekto, kto ti dá nové protiargumetny, s ktorými si doteraz nepočítal. Proste nový pohľad na vec. Tak si vec premyslíš ešte raz a buď svoj postoj prehodnotíš, alebo dodatočne prídeš aj ty s inými protiargumentmi, pre ktoré na svojom postoji zotrvávaš.

Takže myslím si, že nie je úplne zlé dodatočne predkladať odôvodnenia, argumenty a protiargumenty, ak majú nejakú hlavu a pätu a nestoja napríklad len na nejakej paranoji a predsudkoch. A takisto je ok, až žiaduce, ak je človek schopný svoje postoje prehodnocovať na základe nových racionálnych protiargumentov protistrany, pri ktorých jeho doterajšia argumentácia neobstojí.

Samozrejme, nič z toho nie je prípad Marcela Burkerta.

Inak, vraj napríklad pomerne bežne (napr. pri politickom rozhodovaní) to s nami funguje tak, že najprv máme svoj postoj, daný aj emočne (každý postoj má z definície tri zložky - kognitívnu, emočnú a konatívnu, ktoré sa snažia byť v súlade), a až následne preňho hľadáme argumenty a potvrdenia. Burkert podľa mňa preceňuje svoju emočnú zložku, resp. je ňou valcovaný, a to ho následne núti do osekávania kognitívnej zložky. Vytesňuje zo svojho vedomia fakty a argumenty, ktoré jeho postoj spochybňujú. A to až tak, že jeho blogy a diskusie vyzerajú ako karikatúra.

Inak, ty sa nejak aktívne venuješ štúdiu islamu? Existuje nejaký slušný SK preklad koránu, alebo nejaký dobrý výťah múdrych myšlienok z neho, použiteľných v 21. storočí v liberálno demokratickej spoločnosti? Ideálne niečo online? Nerozmýšľal si, že by si niečo také spracoval?

Kedysi som si takto lúskal a selektoval Konfucia, kresťanstvo prirodzene nasávam od mala, a budhizmus je v našej kultúre podprahovo takisto prítomný už dosť výrazne. Ale islam je podľa mňa pre európana dosť nedostupný historický zdroj múdrosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nedávam žiadnemu z náboženstiev extra absolútnu prednosť,
podľa môjho názoru je totiž akékoľvek náboženstvo pravdivé,
rovnako, ako je pravdivým akýkoľvek človek.

Myslím, že platí: Koľko ľudí, toľko bohov.
Alebo, lepšie povedané, verím v jedného Boha mnohých tvárí:
proste i naopak platí to starozákonné,
že Boh stvoril človeka na svoj obraz.
Rôznych ľudí stvoril podľa rôznych obrazov, ktorými sa zjavuje.
Boh je preto milosrdný pre kresťana iným spôsobom, ako pre moslima.

Ktorýkoľvek svätý text považujem naozaj za posvätný,
a teda nedotknuteľný--
hoci sa s ním nemusím JA stotožňovať.

Ak som niekedy reagoval na Burkerta ohľadom Koránu,
tak to bolo na konkrétne veci, s ktorými prišiel on sám.
Islam mi nie je nijako mimoriadne blízky,
na môj vkus je príliš...hmm...akosi "definitívne" archaický a konzervatívny--
ale ako však píšem tu vyššie,
chápem, že sú na svete i ľudia, ktorí potrebujú práve takéhoto Boha.

Jediné, čo mi teda vadí,
sú ľudia nanucujúci svoju predstavu Boha iným:
a je mi jedno, či sa jedná o fanatického islamistu
alebo fanatického Burkerta.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozumiem, múdry prístup.

Mne sa veľmi páčil dalajláma, ktorý povedal, že buddhizmus podľa neho nie je náboženstvo pre každého človeka. Za toto má u mňa veľký rešpekt, lebo prirodzeným postojom náboženských lídrov je práve presvedčovať celý svet, že práve to ICH náboženstvo je to jediné pravé, a vhodné pre každého.

Podľa mňa sa Boh zjavuje rôznym ľuďom a rôznym skupinám ľudí v rôznych náboženstvách rôznym spôsobom. A v každom náboženstve je nejaké spoločné jadro predstavy Boha, ktoré je relevantné a spoločné. Nejaký kresťanský učenec to pomenoval tak, že Bohu je milší pohan hľadajúci Boha vo svojom náboženstve, než ateista, ktorý predstavu Boha zavrhol.

A tiež si myslím, že v každom náboženstve je niečo inšpirujúce aj pre iné náboženstvá, aj keby to rovno úplne nekonvenovalo s ich vieroukou. Preto si myslím, že veriaci akéhokoľvek náboženstva by mal siahať aj po apokryfných textoch a svätých knihách iných náboženstiev a hľadať v nich múdre myšlienky, ako v niečom inšpirovanom Božou vôľou, aj keď nie všetko z toho prijme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máte možnosť ukázať

svoje konkrétne znalosti a schopnosti:

Koľko, len z týchto 50-tich nenávistných článkov Koránu, ktorý netvorí ani len 20% z islamskej trilógie, dokážete výkladmi premeniť na mierumilovné? https://dennikn.sk/blog/791771...

Teším sa na vaše výklady. Alebo sa zmôžete iba na výhovorky? Teším sa aj na tie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako som vám napísal v inom príspevku:

Ja nepotrebujem nijak vykladať príslušné Síry tak, aby som ich menil na mierumilovné. Rovnako ako nepotrebujem inak vykladať analogické pasáže Biblie, aby som ich zmenil na mierumilovné.

Dané úrvky je potrebné chápať v ich kontexte a vnímať to, či dané náboženstvo alebo kazateľ z nich robí ústredné pasáže danej viery, alebo či kladie dôraz na iné, pozitívne pasáže.

To, že vy sa sústreďujete na pasáže, z ktorých možno vyvodiť istý nenávistný obsah, vypovedá viac o vás, než o povahe moslimského náboženstva a o tom, akí sú ľudia, ktorí toto náboženstvo vyznávajú.

Predpokladám, že sa túto myšlienku opäť ani nepokúsite pochopiť a namiesto toho budete ďalej šíriť svoje nenávistné klamstvá. Ale to je tiež len vaše slobodné rozhodnutie, ktorým rozhodnete o zmysluplnosti alebo márnivosti ďalšieho dňa vášho života.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže dané (nenávistné) „úryvky“ (islamu) je potrebné chápať v kontexte...
Dal som vám 50 možností aby ste predviedli ako môže kontext zmeniť nenávistný článok na mierumilovný, alebo ho aspoň neutralizovať.
Odpoveď? Iba vykrúcačky a manipulácia.

Ježišove učenie netreba lakovať kontextami, lebo jeho učenie, aj keď je o 600 rokov staršie, na nenávisť voči inovercom nenavádza. Naopak. Učí milovať dokonca nepriateľov.

Pasáže islamu , z ktorých možno vyvodiť určitý nenávistný obsah...
Tak za prvé, oni nenávistný obsah majú, netreba ho vyvodzovať. Za druhé, nejde len o nejaký určitý, ale jednoznačný silne nenávistný obsah. A za tretie, to nie sú náhodné pasáže. Väčšina islamu predstavuje politickú doktrínu. Ale to vy dobre viete, len potrebujete islam nejako lakovať.
Nenávistné články islamu sú jeho pevnou súčasťou. Žiadna islamská autorita ich nespochybňuje. A neopovážia sa to ani radoví moslimovia.
Niekto ich realizuje, a niekto s nimi „iba“ sympatizuje, označuje za vôľu Alaha a pod., a niekto sa ich snaží lakovať kontextami.

P.S.: Nenávisť je vlastnosť islamu, a nezmení sa to ani tým, ak sa ju budete snažiť pripísať mne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán Burkert.

To JA som vám dal opakovane šancu vysvetliť, ako z pasáže "Uľahčiť usporiadanie, bezpečnosť, pravidelnú a zodpovednú migráciu a mobilitu ľudí"vyplýva, že elity tu natvrdo priznávajú, že chcú otvorene sami realizovať, riadiť a podporovať masové diaľkové presuny ilegálnych prisťahovalcov a ich príchod potom zlegalizovať.

To je vaše tvrdenie, že z toho výroku to vyplýva. Nič také ste nijako nevysvetlili, pričom každému príčetnému človeku je jasné, že z toho výroku to ani nevyplýva.

Preto mám plné právo nazývať vás bohapustým klamárom. A budem vás tak nazývať, kým sa tak budete správať. Bohapustého klamára zo seba robíte vy sám, nie ja. Ak máte veľký nos, tak sa zbytočne hneváte na zrkadlo.

Ja netvrdím, že kontext môže zmeniť nenávistný výrok na mierumilovný. To je zase vaše ďalšie klamstvo.

Tvrdím, že každé náboženstvo obsahuje vo svojich klasických textoch isté výroky, ktoré sa dajú hodnotiť ako nenávistné. Kontext ale môže preukázať, že to náboženstvo samé osebe nenávistné nie je.

Kladie totiž dôraz na iné pasáže, hodnoty a praktiky, ktoré presadzujú pozitívne hodnoty.

To len vy, spolu s imámom Sulíkom a vašimi kolegami odrezávačmi hláv z Al-Kájdy a Daešu, si prajete, aby bol islam vykladaný ako náboženstvo založené na nenávisti k iným vieram.

V skutočnosti ale väčšina moslimských veriacich a učencov praktizuje islam ako náboženstvo, ktoré je plne kompatibilné so západnou civilizáciou.

Tedá nenávisť je vlastnosťou vás a vašich zmienených kolegov, nie islamu ako takého.

Pokiaľ ide o Bibliu, asi vám uniklo, že nepozostáva len z Nového zákona, ale aj z toho Starého, kde je tej krvi a nenávisti požehnane.

Na ale aj pokiaľ sa bavíme len o Novom zákone a Ježišovom učení, tak veľmi prívetivá k inovercom nie je napríklad ani pasáž "16 Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený. Kto však neuverí, bude odsúdený. " (Mar 16:15-16).

Nepochybne je vám známe, ako prakticky pristupovala Cirkev a jej ozbrojené zložky k aplikácii tohto ustanovenia, napríklad pokiaľ ide o blízky východ v stredoveku. Alebo aj pokiaľ ide o Židov, či kresťanov iných vyznaní.

Každopádne, moderné kresťanstvo aj moderný islam sú pokonými náboženskými systémami, nie politickými či nenávistnými ideológiami.

To len vy selektívne vidíte negatívne pasáže a praktiky len v islame.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opäť len povinná jazda; tá istá pesnička, na ktorú reagujem na inom mieste.

K vášmu opakovanému zúfalému „argumentu“, že: „Kontext môže preukázať, že to náboženstvo samé osebe nenávistné nie je.“...

som vám dal možnosť podoprieť ho, alebo potvrdiť ho, aspoň na niekoľkých z minimálne 50-tich príkladov nenávistných článkov. Nezmohli ste sa ani na jeden.

K ďalším vašim „argumentom“ v prospech islamu a bagatelizovania jeho zvráteností a nebezpečenstva, som sa vyjadril v samostatných článkoch. Totižto, tieto „argumenty“ s obľubou zďaleka nepoužívate iba vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, ani som neočakával, že sa pokúsite zamyslieť nad tým, čo som vám napísal. Na to vás už z "diskusií" poznám príliš dobre.

Zase sa len vykrúcate a odbočujete, bez snahy skutočne reagovať na to, čo som vám napísal. Je vám milší váš paranoidný blud, než akákoľvek diskusia.

Vysvetlil som vám, prečo nepotrebujem analyzovať žiadne nenávistné pasáže - jednoducho preto, že je to metodologicky pomýlené. Za metodologicky správne pre posúdenie nenávistnej povahy nejakého náboženstva považujem posúdenie celého náboženstva, vrátane jeho posvätných textov v konexte.

Nezmohli ste sa na zmysluplnú reakciu.

Nemáte štruktúrované myslenie, pletiete piate cez deviate. Ak niečo metodologicky odmietam, tam moje výhrady k vašej pomýlenej metodológii
predsa nemôžem podopierať argumentmi, ktoré by vychádzali z vašej pomýlenej metodológie.

Ak vám poviem, že piecť bábovku v mrazničke je nezmysel, tak odo mňa nemôžete požadovať, aby som vám to dokázal bábovkou upečenou v mrazničke.

Tieto diery vo vašom logickom uvažovaní len potvdzujú moje presvedčenie, že sa u vás rozvíja paranoidný blud.

No, ale ako som vám už napísal inde, každý nový deň je pre vás novou príležitosťou. Zajtra ráno dostanete zase novú šancu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, že som neočakával, že váš zúfalý „argument“, že: „kontext môže preukázať, že to náboženstvo samé osebe nenávistné nie je.“... aj niečím podopriete, aj keď som vám dal možnosť podoprieť ho, alebo potvrdiť ho, aspoň na niekoľkých z minimálne 50-tich príkladov nenávistných článkov Koránu. Nie je totiž čím. A preto vám nezostáva nič, len vaše slovné tanečky a pripisovanie mi paranoje.

Budiž, poslúžte si, veď ste pán Anonymný.

P.S.: To skôr upečiete tú vašu bábovku nieže v chladničke, ale v mrazničke, než premeníte, čo i len jeden z celej rady nenávistných článkov islamu voči inovercom, na články kontextovo mierumilovné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, že kontext môže preukazovať, že to náboženstvo nenávistné nie je.

Inak by predsa platilo, že aj kresťanstvo so všetkými nenávistnými výrokmi v Biblii je nenávistným nábožnenstvom. Nedokázali ste proti tomu sformulovať ani jednu výhradu. Takže vaše vyplakávanie o "zúfalej" argumentácii mi príde opäť už len smiešne.

To, čím to podopieram v prípade islamu, to je mierumilovný spôsob života, v ktorom žijú milióny moslimov. Presne tak, ako v mierumilovnom kontexte svojho náboženstva žijú aj milióny kresťanov. Pričom samozrejme vy ten kontext nevnímate, lebo žijete v krvavom opare svojej paranoje.

Opäť ste nič nepochopili a opäť pečiete bábovku v mrazničke. Na mierumilovné nepremieňam tie nenávistné články, o ktorých samozrejme dávno akceptujem ich nenávistnú povahu. Tak pri kresťanstve, ako aj pri islame.

Čo sa kontextom premieňa na mierumilovné, to je samotné náboženstvo. Nie je definované niekoľkými nenávistnými článkami vytrhnutými z kontextu, ale celým kontextom praktikovania viery a vierouky.

Ak by vám paranoja nebránila čítať s poruzumením, prekrúcať všetko na potvrdenie tejto paranoje a piecť bábovky v mrazničke vašej nenávisti, tak by ste to dávno boli pochopili z toho, čo som vám doteraz napísal. Bohužiaľ, aj dnešný deň ste premárnili.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Nie len R. Fico môže kľudne spať! 3 164
 2. Matej Varga: Kam investovať po príchode recesie 932
 3. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 648
 4. Jozef Sitko: Ospravedlňujem sa, že som zrušil blog: Gorilu „stvoril“ ešte Mečiar 437
 5. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 365
 6. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 362
 7. Ladislav Mišík: Nikdy neľutovať smer a komunistov 293
 8. Sebastián Bražina: Keď sa krysy bránia... 250
 9. Viera Šotkovská: BYTY - predvolebná téma? Časovaná bomba? 232
 10. Miroslav Lukáč: Kriminálnici dajú žalobu za ohováranie. Opičky ju schvália. Comment. 182

Rebríčky článkov


 1. Róbert Kováč: V tŕni nahí
 2. Štefan Vidlár: A Voter - A Shit
 3. Ľubomír Belák: Na mol v divadle
 4. Štefan Vidlár: Enem né tak
 5. Peter Mrázik: Výsledkom kolektívneho vyjednávania v Jaguar Land Rover je rekordné navýšenie mzdy
 6. Filip Pančík: Žemľovka
 7. Milan Lacúch: Kresťanský národ konzumentov nečistoty
 8. Martin Krištoff: Časovaná bomba za 19 biliónov dolárov môže ohroziť svetovú ekonomiku, varuje MMF
 9. Štefan Vidlár: V. I. Lenin a nežná
 10. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila

 1. Prokurátor predložil kompletnú Threemu, súd zatiaľ nerozhodol o jej čítaní (minúta po minúte)
 2. Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala
 3. Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková
 4. Asi najsmutnejšie je mlčanie Ivana Mikloša
 5. Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou
 6. Zoológ: Pri stretnutí s meďveďom sa mu musíte pozerať do očí
 7. Z vody sa vynorila obrovská bublina. Báli sa, že ich pohltí
 8. Johnson požiadal Úniu o odklad brexitu, rokovať o ňom odmieta (minúta po minúte)
 9. Andruskó uzavrel dohodu o vine a treste, jeho výšku neprezradili
 10. Človek sa musí zastreliť, keď už oňho nie je záujem. Povedal Jožo Ráž, neznesiteľne slávny

 1. Bilancia vlády Smeru: Učiteľ na ZŠ zarobí menej ako pracovník zákazníckej podpory
 2. V Súdnej rade sú hlasy, že Praženková a Kosová stratili dôveru
 3. Ako robil Pius XII. spojku medzi hlavnými odporcami Hitlera a Západom
 4. Čo urobiť, aby z Gorily neprofitoval antisystém
 5. Opozícia vyzvala premiéra, aby zvolal okrúhly stôl a riešil korupciu
 6. Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu Lindtnerom, na ktorom stojí prípad Lexu
 7. Kočner píše Jankovskej: Možno budem premiér a budeš mi robiť Troškovú
 8. Palko v r. 2012 o kauze Gorila: Oživme myšlienku parlamentných vyšetrovacích výborov
 9. Fašizmus sa už neplazí, on tu je, odkázal na proteste v Trenčíne veterán SNP
 10. Keby nebolo Pittnera Gorila by nebola: Autora spisu Gorila vyhodili ako vlastizradcu

Už ste čítali?