Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukrátil som rodinu o 200 tisíc na volebnú kampaň len aby som vám mohol slúžiť! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiaľ bohu,

väčšinou je to trošku riziková investícia sponzorov, ktorí veria, že cez rôzne zákazky, povolenia, dostanú späť mnohonásobok vložených peňazí. Ak správne investujú do viacerých kandidátov, riziko sa minimalizuje. Niekedy ani nemusí ísť o protizákonné rozkrádanie, stačí napríklad zachovanie hracích automatov, odťahovej služby, parkovacích poplatkov a iných "zlatých baní".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-))) A čo ešte Košice. Tam sa dokonca vzali kandidáti so slušnou kampaňou v štýle Rada Gazdu v prospech Andei Bašistovej bývalej Gazdovej. A odkedy Gazda nedopatrením zrušil vlastnú stranu, súdružka Bašistová bývalá Gazdová smelo podporuje v parlamente stranu SMER a ak v Košiciac vyhrá, bude tvrdo potierať rozkrádačky strany SMER v meste ( to ona hutori) . A vyrovnať si náklady na kampaň si páni, čo sa vzdali v prospech súdružky Bašistovej bývalej Gazdovej neželajú. Toť paradoxy doby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

náklady na kampaň možno sanovať čiastočne , či úplne z firemných peňazi, na kvázi firemnú reklamu, spracovanie štúdii, posudkov atď ako Kiska, ktorý tvrdil, že nevedel o tom, že z firemných peňazí nemôže brať na súkromné účely ťťťťť . To po prvé a pio druhé kandidatúra na primátora je v prvom rade o peniazoch, z platu, z členstva v DR, úplatky, takže neokráda rodinu , ale snaží sa investovať. Rusko to svojho času povedal úprimne. Dal na kampaň vlastné čisté zdanené 20 mil. a za voľby dostal 40 mil,plus peniaze za nájom kancelárií pre svojich 17 poslancov . Takže asi tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som písal o manipulovaní volieb. Nie o tugrikoch
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Burkert poradím Vám

Podľa stavebného zákona je bilbord stavba. Podľa daňového zákona sa platí daň zo stavieb. A podľa ešte iného zákona sadzby dane zo stavieb určuje obec. Čo tak nastaviť riadne sadzby za bilbordy, aby sa tým obciam oplatil ten vizuálny smog ? Ak už nie sú schopné sa ho zbaviť. Možno to budete mať po voľbách aj vo Vašich rukách....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že sú tam mantinely, na koľko maximálne sa taká sadzba môže stanoviť, a že sme na hornej hranici. V každom prípade to preverím a ak to bude inak, tak pre ten prípad Vám ďakujem za tip.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Plati sa daň za kolmý prienik stavby so zemou - pôdorys . Bilbord s pilierom 0,3x0,3m je zadarmo aj pri dani 1000eur/m2
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto zhodnotí, čo je a čo nie je

megalomanská kampaň, keďže takmer všetko je otázkou interpretácie. Príklad: svojho času som bol na svadbe, ktorá stála okolo 10 000 eur plus ďalšie "menšie" finančné položky. Do roka boli mladomanžielia v rozvodovom konaní. Stála svadba veľa alebo málo? Bola megalomanská? Oplatilo sa do nej toľko investovať? Teraz nejde o to odkiaľ boli peniaze alebo o to, že volabná kampaň a svadba sú rouzdielne kategórie. Ide mi o niterpretáciu a pohľad na vec. Všetko je totiž relatívne. Autor aktuálneho textu na blogu naviac tlačí na to, aby niekto "niečo" zrušil, aby zasahoval do obrazu volebnej kampane. Kto bude ten vyvolený rušiteľ? Niekto, kto sa tiež necháva voliť a potrebuje na svoje zvolenie viditeľnú kampaň?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, presne tak,

je predsa úplne nemožné predstaviť si taký zákon,
ktorý by zakazoval používanie billboardov na politickú reklamu.

Taká predstava je vskutku desivá, strašná, ohrozujúca, antidemokracia a antislobodnámyseľ,
ale najmä je vonkoncom neuskutočniteľná.

---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

demgog

Ja som tiež za zrušenie bilbordov , nevyžiadaných mailov, esemesiek a podobných vtiraní, ktoré si môžu dovoliť iba boháči. To nemá nič spoločné s demokraciou či slobodou, ide o prahobyčajné zbohatlícke maniere.
Podľa teba však platí, čím väčší zbohatlík, tým má mať viac "demokracie" .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážne si nevycítil z môjho príspevku tú iróniu...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie.

Ak si to myslel ironicky, tak pardon, ale nabuduce to musiš napisať.
Pre mňa voľby aké sú, nemajú extra význam , často vyhrá najväčší *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Marcel, vyborna uvaha mimo tohto sveta. Tak ako mnohi poslanci su poslancami, aj 20 rokov, len a len z dovodu riadku v zivotopise, spolocenskemu honoru a pristupu k strategickym informaciam, pricom za nimi nic nie je okrem bezduchych hlasovani na kohosi pokyn, v prospech niekoho ... za VZNka v rozpore so zakonom, tak aj investovanie do mohutnych kampani za sefa mesta ma neprehliadnutelne atributy tuzbe po moci, ukojeni Ega ... , ako si spominal. A tu nepisem o Bratislave, kde som v este ako tak normalnej dobe 10 rokov studoval a zil, ale v provincom a dynamicky vymierajucom mestecku Liptovsky Mikulas.

SMER-SNS- Narodnu koaliciu nebudem komentovat, naco, ved par blogov v rokoch 2014 – 2018 v casti Liptovsky Mikulas hovori za vsetko. Co ma vsak prekvapilo – velmi nemilo – je rozsahom prezidentska kampan konglomeratu pravicovych stran. Za 3 ostatne dni 4 druhy letakov vratane vcerajsej „dolezitej spravy“ o odhaleni, ktorym prechadzali noviny Novy Mikulas, mnozstvo bilboardov ci PVC plachiet o velkosti 25m2 s dvomi hlavami, s portretom p. Jurinovej na obrovskom table chodiaci studenti ... A mne sa staci pozriet a vidim, ze te n Novy Mikulas je postaveny na starych komunalnych pardaloch a par neznamych tvari, ludi bez „osobneho pribehu“, a staci mi pozriet zaco predstavitelia Noveho Mikulasa hlasovali ... A staci mi pozriet stav transparentneho uctu a preklopit do intenzity a rozsahu kampane ...Mozno ludom – utopenym v praci, vztahoch, osobnych problemoch – naozaj toto staci, ale aj sa zaujimas, skumas, citas, 20 rokov ... ta sa zjavi viac otazok nez zazneje odpovedi.

Ak by som mal ja 200 tisíc volnych eur, mal priatelov, ktori nevedia ci s peniazmi – tak po sebe radsej nieco zanecham, okrem marnosti funkicie a vriadku v zivotopise, napr. lokalny park, opravenu kaplnku, zrevutalizovany kus miestnewho potoka ... Ono takto vsak svet nefunguje a fungovat asi nebude. Vediem organizaciu, ktora ma rocny rozpocet cca 15 tisíc eur, a nikto z tych bohatych, dolezitych – politikov ci predstavitelov firiem – nam nikdy neponukol spolupracu, finacovanie, dohodu, 2% asignaciu ..., lebo pri 200 000 zmnarenych v kampani ide asi o nieco ine nez o systematcku pracu naozaj pre ludi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samozrejme, že ide o niečo iné,

než kaplnku či park.
Svetk napreduje vdaka technike a objavom, a za 200 .000 by sa dala spraviť a prevadzkovať nejaka prototypova dielňa.

Každopádne súčasné kampane ktoré sú len o peniazoch zničili skutočnú demokraciu, ked len boháči majú šancu sa zviditelniť a tak oblbnúť voličov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Záver článku je ako odpozeraný z

komunistickej normalizačnej propagandy. Na adresu tzv. kapitalistického sveta a volieb v "ňom" komunistická propaganda tvrdila, že "ľudia v kapitalizme sú zaťažovaný predvolebným bojom zástancov záujmov priemyselníkov a továrnikov, zatiaľ čo nezamestnanosť stúpa a nikto ju nerieši". Ďalej: "megalomanské kampane stoja milióny, no kapitalistov vôbec netrápia problémy bežných ľudí..." . A ešte ďalej: "nedali by sa peniaze prehajdákané na akože slobodné voľby investovať inak...?"

Marcel a čo tak zrušiť voľby?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No ale úsmevné v skutočnosti je,
že tento článok nezverejnil deň po voľbách ;-)

Ináč,
nevidím veľa zmyslu v tom, rozčuľovať sa nad podobnými vecami v systéme založenom na možnostiach rovnakých pre všetkých kandidátov.
Podobný názor zverejnený Burkertom by mal hádam logiku v prípade,
ak by bol milionár a kandidoval by za primátora toho veľkého Bordelu (špz BL),
čo tam na tej že-vraj-krásnej že-vraj-modrej stoke máte.

...ale na druhej strane je pravda,
že sa to tam amorálmi len tak hemží,
takže tamojšie prepálené kampane zvyšok Slovenska až tak veľmi neprekvapia.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netreba zrušiť voľby,

stačí zrušiť bilbordy a podstatne zmeniť voľby, aby "demokratické" volby neboli len pre (použijúc tvoj slovník) bohatých kapitalistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozumiem čo vám vadí pán bloger. Že množstvo investovaných peňazí do kampane, resp množstvo bilboardov zvyšuje šance kandidáta bez ohľadu na jeho program.

Prečo ale zvyšuje jeho šance ? Prečo ľudia volia kandidátov podľa toho, koho najviac vidia na bilboardoch ? Ak by to nebola cesta k víťazstvu, tak by do toho ani kandidáti neinvestovali toľké peniaze. Ak už robiť osvetu, tak podľa mňa medzi ľuďmi aby sa nechávali menej ovplyvňovať reklamou. Lebo to nie je problém len politiky. Ani tie "hnusné" obchodné centrá by sa nestavali ak by tam nikto nechodil. To isté s dopravou a výstavbou prímestských domových častí. Nefunguje to tak, že najprv sa postaví a potom sa chodí medzi ľudí pýtať, či náhodou nechcú kúpiť, stavbári už dávno vedia aký je dopyt po ich bytoch. A ľudia ? Aj ľudia vedia, že keď si kúpia dom v Rači tak im bude cesta do mesta trvať 50 minút a aj tak si kúpia a až potom čo si kúpia, tak vravia že sú na ich cestách do práce neskutočné zápchy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Do istej miery to Vaše porovnanie sedí. Vo vašich príkladoch sa veci odohrávajú tak ako opisujete preto, lebo sa plnia želania ľudí.
Avšak vo veci ktorú popisujem ja, sa konanie ľudí v značnej miere odvíja od nastaveného systému. Len sotva ľudia môžu zvoliť niekoho, aj keby bol neviem aký dobrý odborník atď., ak nemá peniaze, alebo nie je ochotný vyhodiť veľké peniaze na to, aby sa mohol vo veľkom meste priblížiť voličom. Absolútne neznámeho človeka, resp. človeka známeho iba podľa mena na kandidátskej listine, predsa nikto voliť nebude. Výnimky len nepriamo potvrdzujú pravidlo.
Druhá vec je, že niektoré veci sa bez tlaku zdola nikdy nezmenia. Ale nie je si myslím škodlivé, ak sa tými vecami zaoberáme pre začiatok aspoň v myšlienkach. Každej veľkej zmene vždy predchádzali myšlienky. Alebo, ako píšete, osveta.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Marko Salini: O Masarykovej láske k Turcu 69
 2. Martin Hojsík: Je Slovensko bohatšie ako Španielsko? 49
 3. Za slušné Slovensko: Autentický príhovor Richarda Stankeho z jari 2018: Robert Fico, stačilo! 46
 4. Marian Baran: Ako cvičiť doma 45
 5. Miroslav Sopko: Štátne a súkromné deti 40
 6. Adam Sipos: Ako som schudol vyše 40 kilogramov bez cvičenia 37
 7. Čo je nové na sme.sk: Prečo pod niektorými článkami nie je možnosť diskutovať? 18
 8. Adam Sipos: Mýtus o cholesterole: Dlhé roky nás klamali 14
 9. Radovan Bránik: Keď padajú MASky 12
 10. Stanislav Martinčko: Začalo to vrece zemiakov. 12

Rebríčky článkov


 1. Dáša Baliarová: Večnosti hľadanie
 2. Roman Hutira: Prvá cesta do zahraničia je o odvahe urobiť krok v pred!
 3. Július Kovács: 17. novembra treba ísť na námestie SNP
 4. František Cudziš: Spomienka na Ing. Vladimíra Vechtera , II.
 5. Milan Lacúch: Vyššia Spravodlivosť zasahuje! Tvrdo, nekompromisne a všetkých!
 6. Patrik Mackových: Tlak na ceny ropy sa stupňuje, ovplyvňujú ich sankcie aj „saudská kríza“
 7. Helena Nováková: 2. časť: Vrana k vrane sadá.
 8. Eva Šnircová: Čo má spoločné TRÉNING s pracovným pohovorom?
 9. Zuzana Ondruš: Hudobná výchova v škole - čo je to za predmet ?!
 10. Július Kovács: Parlament Slovenska sú Bratislavské strany.

 1. Organizátori protestov mali ukázať vyšetrovateľovi holý zadok
 2. Kočner sa aj z väzby zbavuje majetku, založil osem bytov v Bratislave
 3. Maďarič tvrdí, že Fico poprel byt na Vazovovej. V Smere o tom nevedia, bližší kolegovia uhýbajú
 4. NAKA zasahovala v Kiskovej firme, zaistila účtovníctvo a počítače
 5. Polícia zrušila výsluchy organizátorov protestov
 6. Čo môže rýchlosť chôdze prezradiť o vašom zdraví
 7. Viera problémom nie je, problémom sú fanatici
 8. Bol som vyhorený, priznal Kovács. Teraz sa do ringu vracia
 9. Dobré ráno: Kosíka prepustili, slovenskej polícii to komplikuje situáciu
 10. Po zápase ste taký unavený, že pivo je lepšie ako regenerácia, tvrdí legenda

 1. Ľuboš Kostelanský, Gabriel Šípoš: Kto platí nového primátora Bratislavy?
 2. V piatok sa v Bratislave bude konať protest Za slušné Slovensko
 3. Mafia pašuje kokaín cez slovenské firmy
 4. Súvisela vražda Ernesta Valka so zmenkami?
 5. Sabotáž ?
 6. Slovenský exministr Palko: Představu Fica o Sorosovi považuji za primitivní
 7. Sukničkár? Mamonár? Pedofil? Kňaz?! Poľsko rozdeľuje film Klér
 8. Politickým víťazom v Bratislave je Štefunko: Ja na rozdiel od Teba som volič Smeru
 9. Trápi vás bolesť kĺbov? Zamerajte sa na ich správnu výživu
 10. Matovičovi Obyčajní (13 členov) vyzerajú skôr ako schránková firma

Už ste čítali?