Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kým nám bolo ukradnuté PKO a ako si nedať úplne ukradúť aj nábrežie (2. diel) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo tak uverejniť, kto z poslancov hlasoval za zákaz hazardu a kto proti zákazu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ze ma neprekvapuju mena ako "nezavisly" clen mafianskej organizacie Smer socialisticka demencia, upratovac kasarni a plotovy fetisita sudruh Borgula, insitny stavitel a momentalne bojovnik za stavebnu uzaveru v Ruzinove, naplavenina z PB sudruh Buocik, poskok Je.ka & Tr.ka a institutovy parazit Chren, pregrciavac po politickych stranach a vyciciavac Bajan....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán bloger,

nezabúdajte ani na to, že v súvislosti s výstavbou nových objektov na mieste PKO, plánujú nám ukradnúť nábrežie aj úplne inde, kde to bežní občania Bratislavy ani nepredpokladajú!

V tejto lokalite vznikajú, či už vznikli štyri (aspoň podľa mojej matematiky) veľké developerské projekty.
Prvým projektom bol kontroverzný River Park I., kde investor v prípravnej fáze odprezentoval občanom nejaký projekt, potom požiadal stavebné povolenie na niečo väčšie, napokon načierno postavil a dodatočne legalizoval teraz známy megalomanský hnus. Tento hnus vo výške vyjadrenej v metroch, vydá 14 podlaží v lokalite, kde vtedy platný územný plán predpokladal priemernú výšku objektov 6, slovom šesť poschodí.
Je oprávnená otázka, že ak stále platí to pôvodné, teda priemerne 6 poschodí, a ak prvá etapa, teda River Park I. má 14 načierno postavených poschodí, tak ako vysoká môže byť druhá etapa, teda River Park II., aby sa dosiahol priemer 6? Mne to vychádza tak, že River Park II. sa nad povrchom terénu ani postaviť nedá, musia a môžu tam tak akurát postaviť podzemný protiatómový kryt CO! Ale už ma niekto potešil, že údajne územný plán bol už dávno pozmenený v prospech investora.

Teda máme postavený raz tak veľký River Park I., než bol plánovaný, potom už v podstate hotový máme Zuckermandel, nasledovať budú Vydrica a bohvie aký River Park II., možno počas výstavby ho opäť načierno zväčšia.

Lenže máme tu problém. Každý tento projekt samozrejme bude priťahovať aj IAD! Podľa mojich informácií preto napr. každý z projektov má naplánovaných 900-1000 legálnych parkovacích miest. Tie autá budú priebežne prichádzať a hlavne aj odchádzať. Preto sa rieši aj kapacita nábrežnej komunikácie. A nakoľko Rover Park I. sa načierno zväčšil, zdupľoval, tak pre autá z teraz chystanej druhej etapy už niet dostatočnej kapacity na nábrežnej komunikácii.
Úzkym miestom je úsek od hotela Devín po Propeller. Tam totiž komunikácia smerom na Šafárikovo námestie sa zužuje na jeden priamy jazdný pruh, z druhého je vytvorený ľavý odbočovací pruh smerom pešia zóna Mostová a podzemné garáže Carlton.

Riešiť sa to už začalo za primátora Ftáčnika, keď investor niekedy v roku 2014 zorganizoval verejnú prezentáciu na tému, ako zvýšiť kapacitu komunikácie v susedstve SNG a Propellera? Musí to vyriešiť, to je podmienkou výstavby, kolaudácie, či fungovania mnou menovaných štyroch projektov, aspoň tak to bolo prezentované v roku 2014.
Investor a nim najatý dopravný inžinier, pán Ing. Peter Schlosser, (brat vtedy úradujúceho HDI Ing. Tibora Schlossera,) predstavili 9 variantov, ale jednoznačne preferovali rozšírenie komunikácie o jeden jazdný pruh. To je samozrejme nový atak na nábrežie, na nábrežnú zeleň v dotknutej lokalite.

My, tam prítomní občania sme samozrejme boli proti, nebudeme iba preto likvidovať nábrežnú zeleň pri SNG, lebo nejaký investor si načierno postavil dvojnásobok toho, než bol pôvodný plán a tak zobral dopravnú kapacitu od ostatných troch projektov. Boli sme za to, nech teda nepostaví River Park II. (PKO by nevadilo, tam sú večerné, nočné, či víkendové akcie, keď je doprava utlmená.)

Prezentácia teda skončila patovo, na ničom sme sa nedohodli. Na túto tému je odvtedy ticho, iste ale iba ticho pred búrkou. Zákon totiž rieši to, projekt prejednať občanmi, ale nie to, čo vtedy, ak sú občania proti. A prejednané to bolo.

Ja až z tohto blogu viem, že bude prezentácia, už mám iný program, asi sa tam nedostanem. Tak prosím aj túto tému otvorte. Inak vtedy v roku 2014 našim hlavným hovorcom bol pán aktivista Ing. Vagač, tak sa s ním spojte a zachráňte zeleň aj pred SNG!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PKO?

Tak to mi je ukradnuté! :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedysi dávno,

keď stavali PKO, bolo tam čosi iné.
Aj vtedy niektorí protestovali.
Dnes žijeme v inej dobe a či je dobrá, alebo zlá, to si utvarame sami. Pre túto dobu PKO nie je potrebné. Pre inú dobu áno, ale pre dnešnú určite nie.
PKO je následok a nie príčina toho, či je tá dnešná doba dobrá, zlá, alebo či by mohla byť lepšia.
Ale to je už úplne iná otázka. Som presvedčený, že aj keby sme žili v ideálnej spoločnosti, PKO by sa ukázalo ako naozaj nepotrebné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj, veď v dnešnej dobe

vôbec, ale vôbec nepotrebujeme kultúru, zábavu či spoločenský styk - koncerty (vážnej a populárnej hudby vrátane tzv. menšinových žánrov), tancovanie, divadlo, pantomímu, filmy, folklór, diskusie, besedy, plesy, stužkové, venčeky, beánie, rôzne záujmové krúžky pre deti a mládež (počnúc fotografovaním a končiac astronómiou či šachom), rôzne klubové či iné spoločenské podujatia, stretnutia atď. atď. Toto všetko je naozaj nepotrebné. Určite nie!
A že som s prepáčením taká opovážlivá: čo iné to tam bolo kedysi dávno, keď stavali PKO? A kto to tam vtedy protestoval? Vopred ďakujem za konkrétnu a vecnú odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bojkot

Takéto developérske produkty vznikali, vznikajú a budú vznikať najmä preto, že je o ne záujem. Problém je v tom, že pokiaľ pred a počas výstavby proti projektu protestujeme, po jeho otvorení popierame samých seba a navštevujeme obchodné či voľnočasové prevádzky, vysedávame v kaviarňach alebo bývame v bytoch v týchto objektoch...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je v článku aj to

kto problém PKO spôsobil ,čiže predal pozemky pod ním? Lebo Nesrovnal nemal inú možnosť, to vie aj autor.
A nábrežie nie je ukradnuté, naopak, vrátil sa tam život. Pred tým bolo zanedbané, pusté.
Poslanec by mal byť realista, nie utopista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale mal - netreba veriť

všetkému, čo pekný Ivo N. narozpráva... Viď moju odpoveď kohutiskovi (nižšie).
Nuž, a s tým životom na nábreží je to tiež trochu zložitejšie: pamätáte si ho aj v čase, keď PKO ešte naplno fungovalo? Lebo ja hej, a veru vtedy nábrežie životom prekypovalo. A navyše, bolo na ňom násobne viac miesta pre ľudí, ako teraz v tzv. River Parku I. (v River Parku II. to nebude o nič lepšie, to si píšte). Ani nehovoriac o vraj architektúre dnešného nábrežia :-(
Netreba PKO posudzovať podľa posledných rokov, keď ho "kompetentní" zámerne nechávali chátrať. Ako je dnes zjavné, veľa ľudí na túto perfídnu taktiku naozaj naletelo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozemky pod PKO boli predané. Mesto nemalo peniaze na odkúpenie. Nič iné ako predať to celé sa nedalo urobiť. Nemusím pripomínať, že mesto nemalo peniaze ani na obnovu PKO.
Aktivisti si môžu dovoliť žiť v snoch a realitu ignorovať. Len nám ostatným to komplikuje život a mnoho dobrých vecí sa naťahuje, kvôli tým snom o dokonalosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa tak cosi mari, ze toto hlasovanie, ktoreho zoznam tu autor udava, uz nebolo tak velmi o tom, ci predat alebo nepredat ale o tom, ci predat a necelit zalobe alebo nepredat a celit zalobe, ktoru pravna analyza predbezne vyhodnotila v neprospech mesta (cize developer by staval tak ci tak, akurat by este mesto platilo pokutu). Tym padom sa vyberalo medzi zlym a horsim riesenim.

Alebo tam bola moznost PKO este zachranit? Aka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samozrejme bola

možnosť PKO zachrániť, pretože to vôbec nebolo o žalobe developera. Resp. nemalo byť, akurát Ivo N. z toho demagógiu o tej žalobe urobil. V čase hlasovania totiž už mal pár dní na magistráte rozhodnutie súdu v prospech mesta a neprospech developera. Takže ten by sa ťažko domohol nejakej úspešnej žaloby...
No a časť zastupiteľstva na túto cielenú demagógiu naletela. Alebo aj nie - a dobre vedeli, prečo hlasujú tak, ako hlasovali. To už by chcelo hlbšie skúmanie...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Podpredseda parlamentu Glváč nie je chlipník, je len citlivý koordinátor. 5 441
 2. Lenka Bajzíková: Lyžiarsky výcvik 3 907
 3. Martin Ondráš: Otrávená voda Žitného ostrova - pijeme ju všetci ! 2 645
 4. Rudolf Pado: Prípad Danko: Zľakla sa Univerzita Komenského? 2 498
 5. Andy Nosko: Zastavme plagiátora! 1 894
 6. Martin Droppa: Prezident (sa) nevyznamenal 1 245
 7. Michael Achberger: Radi veľa jete? Toto vám určite pomôže! 1 222
 8. Radek Pálka: Kam zmizeli kuchaři??? 1 095
 9. Juraj Peteja: Bohatí a skromní, slepí a bezstarostní. 1 022
 10. Vladimír Koláček: Otvorený list Citrónovi, direktorovi nášho profi hokeja. 832

Rebríčky článkov


 1. Jakub Tinak: Pravda za Dávida- časť 1 (fakty o čine)
 2. Roland Ondrus: Maznák
 3. štefan michalík: Orwell po 30. rokoch
 4. Patrik Mackových: Čína pumpuje do ekonomiky obrovské sumy. Tá však spomaľuje a ohrozuje ju aj rastúci dlh
 5. Katarína Holeková: Správny čas
 6. Marek Kytka: Objem, redukcia tuku tipy, rady, ako zostaviť jedálniček ?
 7. Vladimír Krátky: Žužu
 8. Ľubomír Belák: Zmätky v divadle Nová scéna
 9. Katarína Holeková: Odlúčenie
 10. Barbora Repáková: Naše cesty sú podobné

 1. Kočnera volali Brucho. Tóth sa potajme radil s hovorcom Penty
 2. Pellegrini už Glváča vypočul. Časti jeho obhajoby nesedia
 3. Tóthovi by viac slušalo mlčať a ani nehlesnúť
 4. Polícia preveruje, či Zsuzsová chodila do parlamentu
 5. Dzurinda: Fico ma nevyrušuje, jeho kandidatúra na Ústavný súd áno
 6. Pellegrini: Glváč kontakt so Zsuzsovou okamžite nahlásil
 7. Princeznej Lade zhasla hviezda na čele. Zomrela Marie Kyselková
 8. Kia vrazila do stĺpa. Roztrhlo ju na dve polovice
 9. Mayová nemá plán B, Slovákom v Británii ušetrí peniaze
 10. Zlé koľaje na Slovensku spôsobujú meškanie. Prečo je to tak

 1. Podvodníci zneužívajú kresťanské združenie, ktoré údajne rozdáva pôžičky
 2. Žužu
 3. Tvrdá báseň o Marianovi Kočnerovi a živote v base - Exkluzívne
 4. Zahraniční podvodníci okrádajú Slovákov s falošnou bankou
 5. František Mikloško: Prezident s príbehom a so zmyslom pre spravodlivosť
 6. Ďalšie škandalózne dotácie ministerky školstva Lubyovej
 7. Glváč posielal Zsuzsovej intímne návrhy a svoje fotky
 8. Aj Šefčovič má alobalovú tvár
 9. Vládol Slovensku Marian Kočner?
 10. Fico robil obštrukcie ako treťotriedny mafián

Už ste čítali?