Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

"Neodchádzame", aneb: Fotky z Bratislavy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A keď nasledujúce voľby vyhrá Fico, Danko a Kotleba tak si donesú na námestie stany ako na Majdane ?? Koláčiky rozdá Clintonová??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevím. Ale nemyslím, že se tak stane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo ťa to trápi?

Je vec tých ľudí či, ako a proti komu budú protestovať. Nie všetkým je jedno, že nám vládnu arogantní zlodeji, klamári a hochštapleri. Demonštrovať a protestovať v rámci pravidiel patrí k demokracii, musíš sa tým zmieriť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vládnu arogantní zlodeji, klamári a hochštapleri, ale aspoň je aká taká stabilita v štáte, ľahko sa môžu veci zvrtnúť k stokrát horšiemu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To nemyslíš vážne,

že nie :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo môže byť horšie?

Prví dvaja Ficovi ministri boli právoplatne odsúdení na 9 a 11 rokov nepodmienečne. Teda ministri jeho vlády, aby ma niekto nechytal za slovo. Ficov sused je vo väzbe, majiteľ bytu, ktorý Fico užíva, je stíhaný. No nejde mu karta v poslednej dobe.
Čoho sa vlastne bojíš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Heuer

Ja to trochu rozvediem myšlienku Filadendrona. Napriek všetkému existuje tu stále demokracia, slobodné voľby, poriadok a sloboda slova. Ale:
- že je SMER plný darebákov a zlodejov je síce pravda, čo ale nie je v demokracii ani iných kapitalistických štátov nič výnimočné, ale ani v opozícii to nie je lepšie, stačí napríklad spomenúť Matoviča a jeho podivný predaj firmy, Kisku a jeho používanie vládnych lietadiel, podivný prevod majetku a riešenie daní, podivnú NEmorálku pána Kolára...
- agresívna snaha Za Slušné Slovensko o nové voľby / mimochodom nevie niekto, ako skončila ich petícia za predčasné voľby na jar tak slávne vyhlásená ?/ a strapatej poslankyne SaS hystericky vreštiacej "PREVRAT!" nepokladám za veľmi demokratické s pohľadu demokratických postupov volieb....
- hoci je táto diskusia prekvapujúco slušná, vedia byť zastanci zaslušnoslovenskí mimoriadne agresívni voči tým, čo majú iný názor a v diskusii ich mimoriadne agresívne odstreľujú, čo naznačuje, že ak by náhodou zaslušneslovenskoslniečkári vyhrali už nebude povolený iný názor, ako ten ich najlepší, najspravodlivejší a najslnečnejší...
- včera demonštrovalo nech 10 000 občanov, majú na to určite právo, ale je to iba nepatrné percento voličov..... včera boli zverejnené aj nové preferencie, nič nové pod slnkom, pomer koalície a opozície sa nezmenil / hoci zrejme manipuláciou sa dostali nad 5 percent aj 2 podivné nové strany, ktoré novinári okamžite priradili opozícii, pekná mediálna manipulácia, pravda? /, takže pol roka agresívnych protestov sa na preferenciách nijako významne neprejavilo - kde robia "soudruzy" z ulíc chybu?

P.S.: Protesty sú údajne nepodporované, takmer neorganizované, neplatené, takže ako to, že demonštranti v Bratislave a Banskej Bystrici mali hojne použité rovnaké heslá, rovnako veľké, rovnakým písmom, rovnakým fontom / konkrétne na 8 fotke - SOM TU ZADARMO/? Trochu podivné! Hodne manipulujúce! Nepresvedčivé!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja len rešpektujem to, že keď

sa skupine 10 000 ľudí niečo nepáči, tak to dá jasne najavo a dokonca aj v rámci slušnosti. Jednoducho dá vládnucej vrstve najavo, že niečo preháňa. A vládnuca vrstva, ak má trochu sebareflexie, by mala zmeniť svoje správanie. Ak bude vládnuca vrstva tupá a arogantná, môže dosiahnuť to, že počet protestujúcich vzrastie, vzrastie aj nasratosť a vládnuca vrstva môže skončiť defenestrovaná, zastrelená /ruský cár; rumunský vodca Ceausescu/ alebo zastrelená a zavesená za nohy na námestí /Mussolini/ alebo sťatá /francúzsky kráľ/. Fico si to zrejme uvedomil a trochu ustúpil a dokonca aj podal demisiu a aspoň formálne sa stiahol z vlády do parlamentu.
Najhoršie, čo môže obyvateľstvo urobiť je všetko mlčky pretrpieť a nechať si skákať po hlavách. Touto cestou sa dá dopracovať len k poddanstvu a otroctvu.
Preferencie sú jedna vec a reálne voľby vec druhá. Nedávne komunálne voľby dosť prekvapili. Mňa osobne najviac Košice a Nitra. A začínam byť vážne zvedavý, ako dopadnú prezidentské voľby.
Pamätám si prvomájové sprievody za socializmu a ich atmosféru. Včerajších protestujúcich preto nepovažujem za platený komparz. Niektorých diskutujúcich pod článkami však považujem za zaplatených, inak sa ich aktivita pochopiť nedá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za prve si nemyslim, ze by snaha Za slusne Slovensko byla agresivni.

Za druhe k respektovani demokratickych postupu a voleb: V tricatych letech zahajili komuniste v Cine obcanskou valku proti demokraticky zvolene vlade (kterou po druhe svetove dozahli do vitezneho konce). Proto je v Cine komunizmus. Nerespektovali demokraticke postupy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smiešne porovnávať

prešľapy tejto vládnej garnitúry za vládnutie od roku 2006 (s krátkou prestávkou) s predajom vlastnej formy či používaním lietadla prezidentom :-)
Žiadna agresia, vyzývať politikov na odstúpenie nie je agresia. Tvoja konšpirácia, že tí, ktorí sú za slušné Slovensko po akomsi víťazstve zavrú ústa oponentom je na úrovni Fica a tým môžeš maximálne strašiť malé deti.
Protesty sú podporované finančne, už tu bol x-krát zverejnený transparentný účet a samozrejme sú určitým spôsobom organizované, ako by to mohlo fungovať bez toho? Žiadna manipulácia, manipuluješ ty.
Tvoja drzosť označiť ľudí z ulice za "súdruhov" nepozná hranice, súdruhovia práve píšu príspevky ako ty, súdruhovia neznášajú aktivitu ľudí ktorú nemajú pod kontrolou. Myšlienka, že opozícia je nanič a tak je vlastne zbytočné niečo robiť je takisto nezmysel, asi čokoľvek by bolo lepšie ako táto "sebranka" pricúcnutá už vyše desaťročie na štátny cecík.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobre napsane. Dekuju!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Atan

No presne o tebe a tebe podobných som písal.

Vyzývať hoci aj na uliciach politikov k odstúpeniu je samozrejme úplne demokratické a v poriadku. Avšak hystericky vrešťať a vyzývať k PREVRATU, teda k násilnému puču, je úplne iné "kafé". Keďže však ti takéto fašisticko-komunistické postupy evidentne pasujú, tak ti to nevadí, pretože účel svätí prostriedky, pravda?

Takže priznávaš, že sú protesty starostlivo organizované. Nuž asi vieš kým a prečo. Ja si to len domýšľam...Cui bono?!

V prvom rade slovo súdruh nie je v žiadnom prípade hanlivé, označuje niekoho ako blízkeho druha, že si ho na krátky čas privlastnili komunisti je iná vec. Navyše bolo v úvodzovkách a keby si nemal krvavé oči, tak by si pochopil narážku na známy Polívkov vtip v "Pelíškoch". Bolo to len na oživenie textu.

Ja mám iba obavy o našu demokraciu pokiaľ sa budeme riadiť vreštiacimi poslankyňami a obdobnými "ziapačmi". Nič viac, ani menej. Našťastie múdra mlčiaca väčšina sa opätovne zodpovedne nepridala a taktne mlčí!

Pekne si všetkým ukázal, ako to bude vyzerať so slobodou názoru, keď sa priaznivci zaslušneslovenskoslneční újmu moci, pekne!

Čo sa týka opozície, je zrejmé, že nevieš čítať realitu. Kto bol víťaz posledných komunálnych volieb? Nuž strany tvrdia, že zvíťazili všetci. Hrubé drevko! Zvíťazili nezaradení, nestraníci, nezávislí - všetky strany prehrali, či koalícia, tak opozícia....Takže jednoznačne väčšina občanov politikom ukázala jasne prostredník, či už v komunálnych voľbách alebo aj preferenciami!

P.S.: Opakujem otázku všetkým zaslušnéslovenskoprívržencom - koľko hlasov máte zozbieraných do referenda na predčasné voľby?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zdravim, Jaro. Podla tvojich reakcii ta asi boli koleno, inak si neviem vysvetlit tvoje sucasne mantinelisticke myslenie. Ak nejaka baba krici prevrat, ak nejake dievcata chcu slusne Slovensko neznamena, ze sa dejiny Slovenska preklopia k druhemu mantinelu.
Ak Fico byva u podvodnika, ak Horalka kopiruje, potom proste neplatia zavedene demokraticke predpoklady, ze sudruhovia si mozu kludne dokoncit svoj mandat vladnutim. Aj ked boli demokraticky zvoleni, oni sami sa o tuto vysadu pripravili a musia zist z hrusky dolu. A ked to nevedia slusne, treba, aby nejaka strapata po nich jacala, aby deti na namestiach povedali svoj nazor. A ked ani to nepomoze, potom pridu tie dlazobne kocky. Ale to sa uz Horalka, Bugar a Fico nebudu moct cudovat, kde ze to az dotiahli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miro

Ahoj Mirko. Nuž pre tentoraz s asi nezhodneme.

Zas pre krátkosť textu je to trochu inakšie. Atan, Jiří, Za slušné Slovensko a spol. majú iba prvý plán za ktorý už nevidia, teda povaliť vládu SMER-u a to akýmkoľvek, dokonca aj nedemokratickým a "strapatým" spôsobom, či ako píšeš dlažobnou kockou....

To nie je pre demokraciu vôbec dobré, pretože vznikne spoločenský precedens, ktorý môžu následne kedykoľvek zneužiť napríklad extrémisti. Dá naša spoločnosť "na misku váh" toto riziko s cieľom povaliť demokraticky zvolenú vládu?

Možno sa bojím príliš, možno sa nič nestane, ale história nás o mnohom poučila...Ale dobre, nechám sa poučiť, presvedčiť, možno zmením svoj názor, ale nadávkami, urážkami, slovíčkarením ma Atan ťažko presvedčí, že nedemokratická cesta povalenia vlády prevratom je tá správna!

Dobre. Predstavme si, že súčasná vláda podá demisiu a zostavovať vládu bez Fica bude podľa súčasných preferencií za november. Takže zostaviť by asi musela SaS, OĽANO-NOVA,SME RODINA, KDH, Progresívne Slovensko a možno aj SPOLU. Vieš si predstaviť takú vzájomne antagonistickú vládu, kde sa navzájom nenávidia, nevedia sa dohodnúť, ohovárajú sa cez médiá, ako sme to videli aj po posledných voľbách, keď sa opozícia ani nedokázala zísť k rokovaniu, zatiaľ čo Fico už mal vládu zostavenú....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jaro, precitaj si vlastny posledny odstavec a odpovedz mi v opacnom garde:

Vies si predstavit taku antagonisticku vladu Smer - Hid - SNS, kde sa navzájom nenávidia, nevedia sa dohodnúť, ohovárajú sa cez médiá.

No mozno sa vedia dohodnut, ale iba na zlodejinach.

Mas este nieco, kde by nebodaj mohlo byt nieco horsie, ako je teraz?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miro

Mám, ak by vládu zostavoval ako absolútny víťaz niektorých budúcich volieb Kotleba.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kotleba nikdy absolutnym vitazom nebude, takze suhlasis s mojim zaverom, ze sa jedna o ziadne nedemokraticke kroky, ze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mirko

Nikdy nehovor nikdy, na začiatku mal aj Hitler, tak ako Kotleba, minimálne úspechy vo voľbách a "terazky" Kotleba akosi stále v preferenciách relatívne rastie....Nuž budúcnosť ukáže, či som iba taký maličký "Zajko-bojko"....

K tvojmu podivnému slovnému spojeniu, či sa "jedná o žiadne nedemokratické kroky" musím súhlasiť iba čiastočne. Ja už neviem, ako ti to mám zrozumiteľne napísať. Sporiadane demonštrovať v uliciach, zbierať podpisy k referendu, agitovať k referendu, účastniť sa referenda je v poriadku.

Ale keď najväčšia opozičná strana verejne vyzýva ústami POSLANKINE k PREVRATÚ, tak to "žiadny nedemokratický krok" nie je. Je to, podľa mňa, mimoriadne závažný nedemokratický a protiústavný prvok, ktorý síce zatiaľ zanikol v mediálnom chaose a verejnej mediálnej špine, ale zajtra už zaniknúť nemusí.

No a druhou stranou mince je diskusia. Všimni si nižšie reakciu "Nevec kdo". Dokázal som mu klamstvo ohľadne zbierania podpisov na referendum.

Ale som zhrozený spôsobom, aký pri písaní používa, žiadne argumenty, klamstvá a heslá sú jeho štýl!

Na tretiu stranu sa začína asi situácia trochu meniť, ešte v máji ma za podobné názory znosili "zaslušnéslovenskoagitátori" pod čiernu zem a karma mi padla o 40 bodov. Dnes už asi mnohí začali rozmýšľať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Osobne rozlisujem tri skupiny diskuterov. Zjavnych rusofilov nenavidiacich ameriku, zjavnych amerikanofilov nenavidiacich rusov a potom ten zvysok rozumne ubazujucich. Teba radim, aj ked sa ti to nebude pacit, k tej poslednej skupine, kde som aj ja.

To slovne spojenie postrada predponu ne, ktoru si si logicky domyslel.
Nastup Hitlera bol demokraticky, nasledovalo obdobie nedemokraticke, kedy zvrhnutie tohoto rezimu, normalne nedemokratickymi sposobmi sa s tava sposobom demokratickym.

Fico sice ani zdaleka nepredstavuje, ani Kotleba, taku hrozbu ako Hitler, ale poslankyna tiez nevyzyvala bombardovat urad vlady ani letecky, ani delostrelectvom. Suhlasis?

Prevrat sa ti zda silne slovo, ale pre mna vobec nie. Bagatelizacia vrazdy novinara Kuciaka, byvat u danoveho podvodnika a spusta dalsich moralnych preslapov sa neda odstanit slusnejsie, ak dotycny sam nepochopi, ze stoji v zumpe.

Preto sa mnohi do teba obuvaju, lebo posobis dojmom, ze Fica obhajujes. Viem, ze to nie je pravda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mirko

Ďakujem za podporu a pochopenie....

P.S.: Trochu potešilo moje utrápené srdiečko, že včera aj sám Sulík v diskusii s Beňovou potvrdil, že koalícia zo 6 strán súčasnej opozície by bola veľmi obtiažna. Takže asi až tak úplne nekecám.... :-D
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Adam Znášik: Pre nových politikov nastáva čas naozajstnej úprimnosti 2 143
 2. Pavel Pospíšil: Ten súdruh Fico ma ani neprekvapil. 1 461
 3. Rudolf Pado: Makači čistia Liptovskú Maru 1 202
 4. Július Kovács: Gratulujeme k narodeninám súdruh Fico, šťastných 55. 926
 5. Filip Pastorek: Ľubomír Vážny musí odstúpiť vo verejnom záujme 902
 6. Andrej Šverha: Cez „mínové“ polia Koločavy 790
 7. Stanislav Martinčko: Dankové milované cigarety, húfnice, tanky...! 777
 8. Lórant Kulík: Gastronómia: Lokše bandurkové - Zemiakové lokše majú - X - ročnú tradíciu na Slovensku 739
 9. Jozef Sitko: Keď som neudával, stal sa podozrivým 723
 10. Filip Pančík: Buchty na pare 714

Rebríčky článkov


 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 3. Programátor z portálu blbec.online: Blaha nemá výbavu na to, aby argumentoval
 4. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 5. Bývalý vodič o havárii v Košiciach: Z autobusu by som nevystúpil
 6. V Košiciach sa rozbehol autobus bez šoféra, pritlačil ženu
 7. Na stužkovej ju všetci odstrkovali, dnes raňajkuje s prezidentkou
 8. Dom postavil pri pozemku susedy. Tá teraz ľutuje, že to nestopla
 9. Ak netipujete, hokej neuvidíte. Nesťažujte sa, odkazuje Lintner
 10. Toto bude iná kríza ako minulá

 1. Všetko odpracoval zas Matovič a SaS. Zvyšok spolu progresívne mlčal
 2. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 3. Nádej zachrániť čo len jediný život stojí za zmenu zákona
 4. Obvinenie Kisku je na stole. Čaká sa len na vhodný čas
 5. Kiska: Drucker je odnožou Smeru a ja nechcem mať nič ani s jeho klonmi
 6. Inteligentný človek nepíska pri nikoho hymne... za žiadnych okolností
 7. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 8. Zlomené rebrá, otrasy mozgu či prepichnuté gumy. Maďari si počkali na Slovákov aj po zápase
 9. Kiska: Kočner a Bödör pracovali na mojej diskreditácii. O tom je daňová kauza
 10. Peter Schutz: Danko sa poďakoval za šovinizmus v Budapešti