Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

K Marakéšskemu paktu Slovensko zdá sa nakoniec nepristúpi. Doplnené 25.12.2018 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno teraz nie...

Ale tlaky budú naďalej pokračovať. Pretože vo vymierajúcej Európe by sa inak zníži počet spotrebiteľov a tým príjmy korporácií. Cieľom je naťahať sem konzumentov, aj za cenu toho, že budú konzumovať za dávky, na ktoré sa im poskladá domáce obyvateľstvo. Toto je skvelá vízia pána Lajčáka. mysleime na ňu, keby predsalen náhodou kandidoval na prezidenta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte si zabudol

že primárnou činnosťou súčasných migrantov a ich detí bude starať sa o obrovské množstvo domácich dôchodcov + prispievať im na dôchodky. Ako vidíš tak aj u nás sa už teraz o dôchodcov starajú Ukrajinci a iní.

Súčasná vláda to rieši znížením kvality nášho zdravotníctva v podobe veľmi nízkych platov personálu.

Tak kde je pravda?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pravda je, že sme asi xenofóbny a zakomplexovaný národ, čo dokazuje aj autor tohto článku.
Otázka neznie, že či migranti áno alebo nie, otázka znie kedy a ako! Migrácia bude pokračovať aj bez všetkých tých dohovorov a tanečkov okolo nich. Stačí napríklad, že bude pokračovať globálne otepľovanie ďalej a máme tu polovicu (aj viac) Afriky. A potom čo? Budeme potápať lode na mori, strieľať ich na hraniciach alebo všetkých premiestnime do Turecka? Nadávame, že sa migrácia deje živelne, bez pravidiel. Ak niekto chce nastaviť pravidlá, tiež nie je dobre. Čo vlastne chceme? Chceme nemať migrantov? Áno, chce to väčšina z nás, aj ja. Ale ako píšem, zostane to iba v rovine zbožných želaní, realita bude iná, či sa nám to páči alebo nie. Čím skôr to pochopíme, tým lepšie. Preto by sme sa mali baviť o pravidlách ako to spraviť a nie o tom, že či chceme alebo nechceme migrantov. Tá otázka je "vyriešená" a bude sa s ňou musieť nakoniec vysporiadať aj taká Austrália. Oni prídu aj bez nášho súhlasu a pozvania, veď ich Merkelová pred časom priamo pozvala :(
A teraz všetci do mňa, len nech ma nikto nenazýva slniečkárom, to by sa ma fakt dotklo ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, oni budu prichadzat tak ci tak...a my sa bud budeme branit alebo nie. Prostriedky mame, otazna je len vola sa branit...lebo ved ja nejako uz dozijem a potom ***** s tym
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prostriedky mame, otazna je len vola sa branit..

Dokončí myšlienku!
Si na strážnom stanovišti, samopal na pleci, a vidíš postupujúcu masu utečencov - neozbrojení muži, ženy, deti, starí...
Strieľal by si?
Mal by si "vôľu sa brániť"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tieto slniečkárske nezmysly

o ostrých do žien a detí sa nedajú čítať.
Menej pozeraj filmy pre pamätníkov o Kráľovi Šumavy.
Keď maďari použili vodné delá do ilegálov, boli také účinné, že susedný štát oficiálne protestoval o narušení svojej suverenity maďarskou vodou.
Zároveň bol neďaleko otvorený hraničný prechod s možnosťou vyplniť formuláre a registrovať sa v azylovom konaní, čo by však znamenalo STOP migráci z Maďarska do ďalšej bezpečnej krajiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Človek sa už pomaly boji nastoliť etický problém, aby mu niekto na čelo hneď nepricapil nálepku "slniečkár".

Vodné dela môžu byť účinné - do určitej kritickej masy. Ak mohutnosť ľudskej masy prekročí kritickú hranicu, línia vodných diel bude prelomená. A čo ak dôjde k narušeniu Shenkenskej hranice naraz na viacerých miestach?
Áno môžeme po celej dĺžke shengenskej hranice postaviť druhý čínsky múr a tvrdohlavo odmietať možnosť, že spoločný pakt by bol možno lacnejší a efektívnejší...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ako prelomia tie neozbrojene deti zeny stari a par muzov taku obranu?
Si myslis ze sa nakoniec nechaju zastrelit?
Druha vec je ze urcite nepride naraz milion. Milion dojde ked predtym bez problemov prejde 10 000, 50 000, 100 000.
Ano, ked eu pusti tolko najprv, tak potom bude problem.
Ked uz ale prvych 10 000 stopnu delami a nepustia dalej, tak dalsi si rozmyslia ci pojdu tam kde ich zjavne nepustia.
Preco myslis ze teraz sa ich plavia tisice do eu cez more?
Preto ze ich eu odmieta, alebo preto ze naopak ich prijme?
Keby odmietli, tak uz o tyzden sa nikto do mora nehadze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pribrzdeny slnieckar Kuman

ale ty si slnieckar jak vysity. Ziadny eticky problem tu nie je tak neklam ty SLNNIECKAR. Nestras ludi , ze ak nebudu slnieckari tak musia strielat zo samopalov. Odporne klames a manipulujes. Slnieckari su uzitocni idioti, ktorui len pomahaju mafii s ludskym masom a obchodovaniu s ludmi. Ide len o peniaze, ziadna etika.Lavicovi politici podporuju migraciu nie pre etiku, ale pre lacne volicske hlasy. Mafiu a politikov chapem, ide im o prachy a moc. Slnieckarov nepochopim nikdy, zadarmo sluzia gaunerom a este sa tvaria ako jedini mudri a eticki. V skutocnosti su to nebezpecni primitivni idioti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano strielal.
najprv do vzduchu.
Potom do zeme.
Potom s gumenymi projektilmi do davu.
Vodne dela. Slzne granaty.
Moznosti ako ich zastavit je viac ako len zabijat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prostriedky máme (európa), otázna je len vôľa.... máme diplomatov, máme peniaze, máme lietadlá na dopravenie pomoci, máme šikovných ľudí ktorí vedia riešiť odborné problémy, máme technológie, máme vedomosti, máme knihy, máme učiteľov, máme vedcov a poznatky.... tak to všetko použime a využime pre pomoc krajinám, kde je to potrebné. A nie bezbrehou migráciou ničiť, devastovať miesta planéty, ktoré už aj tak majú problém vysporiadať sa s veľa veľa negatívnymi javmi migrácie a koncentráciou ľudí len na "kváziblahobytných? miestach - odpady, splodiny, nedýchateľný vzduch, znečistenie prírody, vody, kvalita medziľudských vzťahov - človek nie je stroj, ktorý všetko spracuje, čo sa mu predloží... bohužiaľ, ponímanie "pseudohumanistov" je iné - najmä nech sa máme všetci dobre... čo je to dobre podľa nich ? mať sa dobre na koľko rokov ešte, na desať, sto ? nech si nechajú také krátkozraké dobro
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže, ak tomu dobre rozumiem, tak podporuješ Marakešský pakt...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie, nepodporujem žiadnu masovú migráciu... ak sa niekde píše v tom pakte, že treba pomôcť krajinám, tak ako ja píšem - a na druhej strane plne podporujú bezbrehú migráciu - ty veríš úprimnosti takéhoto dokumentu ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

on musí - on je platený

Aj my sme verili v nemožnosť ochrany hraníc v mori.
Stačila správna voľba talianskych voličov a jedno vyhlásenie nového ministra vnútra o zatvorení prístavov pre lode s ilegálmi. Okamžiete skončila prehnaná ochota nákladných lodí loviť,,stroskotancov" pri Líbyi v nádeji že vykládka tovaru aj ,,tovaru" bude uskutočnená prednostne pred konkurentmi v biznise, tak ako to fungovalo dovtedy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ty vidíš medzi "běženci" ženy a deti?

Ja tam vidím taurisov vo veku 18 až 35 rokov. Ženy a deti čakajú doma v zálohe.
Za každého člena rodiny sú schopní kapitánovi lode Aquarius zaplatiť 5 000 $
Skade by som ja zobral 25 000 $ za svoju rodinu?
Myslíš, že oni by tebe kotrbu neodfíki? Nezaváhal by ani jeden. Mal by si to aj s pokrikom alahu akbar
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, mal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aké ďalšie pravidlá pre migráciu ešte chceš? Veď pravidlá pre migráciu sú jasne dané už roky rokúce.
Ak si občan EU a chceš ísť na Slovensko tak zákonmi a nariadeniami EU ak si občanom mimo EU a chceš prísť na Slovensko tak zákonmi a nariadeniami Slovenskej republiky. V skratke - príď na veľvyslanectvo SR alebo konzulát, požiadaj o (pracovné) víza, dolož doklad o vzdelaní, profesii, pracovnú zmluvu, prípadne pozývací list, zaplať nejaký poplatok, neviem možno aj nejaký doklad o bezstrestnosti a ak podmienky spĺňaš a nie si čistý k...t tak vízum dostaneš a šup do bane alebo automobilky. Aký problém?
No žiadny, problém majú len mimovládkami z mora vyťahovaní inižnieri na nafukovacích člnoch s palivom na prvých desať kilometrov.
A tým sa treba razantne brániť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

... ani som nechcela na tento článok reagovať, lebo autor nemá ani potuchy ako medzinárodné právo a dohovory fungujú. Lebo nie, na pochopenie týchto mechanizmov nestačí len sedliacky rozum - treba poznať právo.

Pietron ma úplnú pravdu v tom, že tento dohovor je o dlhodobom riešení problému ktorý tu je, a ktorý BUDE ESTE NARASTAŤ. Takze autor tohto článku a jemu podobní populisti kecajú a strkajú hlavu do piesku. Sú to ľudia bez vízie a znalostí, ľudia minulosti a nie budúcnosti.

Ale k veci ohľadom toho, ako to naozaj v medzinárodnom práve chodí. Nie je pravda že iné štáty na nás budú tlačiť a tým pádom tento dohovor bude tak isto záväzny právne ako je (v hlave autora) politicky. Prečo?

Ukážem na príklade “Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu“, tzv Istanbulský Dohovor.
Tento dohovor je inštrumentom Rady Európy, ktorá združuje všetky krajiny Európy (takze to nie je EU). Mohli by sme povedať že je to take malé európske OSN.
Ak krajina dohovor podpise, čo v tomto prípade Slovensko urobilo krásne medzi prvými v roku 2011, Ministerstvo Spravodlivosti začne s právnou analýzou dohovoru - to znamená bod po bode rozoberie v čom uz je slovenská legislatíva na požadovanej úrovni dohovoru je a kde treba este veci prispôsobiť, pripadne vytvoriť úplne nové mechanizmy.
Takáto analýza sa potom predkladá na pripomienkové konanie ostatným ministerstvám, organizáciam vládnom aj nevládnym, a verejnosti. Všetko sa to potom zhrnie a predkladá vláde kde sa rozhodnú ďalšie kroky, rozhodne sa ktoré novelizácie zákonov sa budu predkladať, atd.

Je to velmi zdĺhavý proces ale ide o to, že takéto dohovory sú vpodstate know-how na komplexné riešenie velmi komplexných problémov!! Ide o to, mat prístup k týmto riešeniam a robiť na nich s ostatnými národmi. Áno, možno budú niektoré zmeny nutne, ale to je predsa súčasťou vývoja celej spoločnosti- a o to tu ide! Problém migrantov tu v takejto miere pred 20 rokmi nebol ale teraz je a bude este väčší. Takze jasne že zemný urobiť musíme! Ako rýchlo a ktoré ale bude úplne na nás, ao tom medzinárodné právo je!!!

Tak by bolo fajn si nabudúce trosku naštudovať mechanizmy uplatňovania medzinárodných dohovor pre tým, než niečo publikuje pán autor. Pekný deň prajem.

PS - Kto ma chuť si pozrieť analýzu ktorú som spomínala, tak je možné ju nájsť tu - http://www.rokovania.sk/File.a...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja by som naopak použil

ten "sedliacky" rozum.

Načo mám podpísať „nezáväznú“ dohodu, keď sa v nej zaväzujem, že si pravidelne pôjdem zbierať zemiaky, s jedinou výhodou pre mňa, že si môžem vybrať odrodu, aj keď zemiaky neznášam, hoci tvorcovia dohody ma presviedčajú, že sú pre mňa zdravé a užitočné ?

A ešte k Vašej poznámke : „Nie je pravda že iné štáty na nás budú tlačiť a tým pádom tento dohovor bude tak isto záväzny právne ako je (v hlave autora) politicky.

Citujem z dokumentu : “Zaväzujeme sa pokračovať v multilaterálnom dialógu v rámci Organizácie Spojených národov prostredníctvom pravidelného a účinného mechanizmu kontroly a hodnotenia a zabezpečiť, aby sa slová v tomto dokumente premietli do konkrétnych aktivít v prospech miliónov ľudí v každom regióne sveta.“

A ešte. "Vyžaduje si medzinárodnú, regionálnu a bilaterálnu spoluprácu a dialóg. Jeho význam spočíva na jeho konsenzuálnom charaktere, dôveryhodnosti, kolektívnom vlastníctve, spoločnej realizácii, kontrole a hodnotení."

Prajem pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

@ Lubofocus - Vdaka za reakciu.

Spytam sa teda aky - sedlickym rozumom - bude pravny alebo politicky dopad na Slovensko ak sa budeme drzat tych dvoch citatov?

Poprosila by som ale konkretne priklady - najlepsie z minulosti, ak by sa dalo... co sa presne a naozaj stalo statom, ktore nejaku tu medzinarodnu dohodu, ktoru podpisali neplnili do pismenka?

Lebo to sa mi zda ten hlavny, pricom totalne fiktivny, argument rozduchavacov emocii a strachu z medzinarodnych zmluv, ako je tato. Ako nas ide niekto tlacit do niecoho, co bude mat velmi negativny dopad na stat, alebo jeho legislativu, a ako budeme nuteny prijimat diktat nejakej medzinarodnej organizacie.

Tak skusme prosim konkretne - skusme fakty.

Dakujem
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Mišo Šesták: Ako sa počas prvej svetovej vojny fotili akty 674
 2. Ivan Bošňák: AKO DETI HAJLUJÚCEMU MANAŽÉROVI SLOVAN UKRADLI 441
 3. Stanislav Martinčko: Ako si kapitán, šéf a Béla pletú hrušky s jablkami! 164
 4. Danica Chames: September je mesiac, keď treba veľa jesť... 162
 5. Lórant Kulík: Gastronómia: Vyprážaný karfiol je nenáročný na prípravu, je vhodný aj pre vegetariánov 161
 6. Martin Droppa: Pomaľované vtáča (II. - recenzia) 159
 7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (20. - 26.9.1919) 116
 8. Juraj Paškuliak: Uvravená teta 114
 9. Martin Droppa: Vraj greténizmus! 90
 10. Vladimír Benčík: Estónsko/ Narva - Pühtitsa Convent - Čudské jazero - Tartu 81

Rebríčky článkov


 1. Milan Rousek: 42. Závěrečná část
 2. Július Kovács: Nedotknuteľná indická krava Generálna Prokuratúra, hnus vraj poctiví prokurátori?
 3. Štefan Vidlár: "Poručíme slunci, vjetru..."
 4. Gabo Németh: Samota - poézia v srdci básnika
 5. Roland Ondrus: Môj sused erotický privát
 6. Vladimír Krátky: Brucho keď sa vzoprie, darmo máte zarobené vlastnou hlavou .
 7. Milan Rousek: 41. Kdo se s kým zná
 8. Patrik Mackových: Aj Microsoft podporuje svoje akcie odkupom. Trh tento postup výrazne oceňuje
 9. Milan Rousek: 40. Další postup
 10. Milan Lacúch: Kontroverzná téma ľudského utrpenia

 1. Slovan Bratislava dosiahol historické víťazstvo, v Európskej lige zdolal Besiktas
 2. Do čoho peniaze určite nevložiť? Aké sú najhoršie investície dneška
 3. Nevšedné publikum slovanistu fascinovalo: Nikdy som to nezažil
 4. Protestujúci Kováčikovi: Nemáte čo robiť na prokuratúre (minúta po minúte)
 5. Černák sa na súde ospravedlnil Volzovej, že prijal objednávku na jej vraždu
 6. Prieskum Focusu: Smer vedie, SaS po vnútorných konfliktoch mierne klesla
 7. Slovan dostal ďalší trest. Bez divákov bude hrať aj proti Wolverhamptonu
 8. Slovenskí futbalisti by mali odohrať najbližší domáci kvalifikačný zápas bez divákov
 9. J&T Real Estate vstupuje do projektu, ktorý v Bratislave vytvorí novú štvrť
 10. Greif: Bolo strašné, čo sa vo mne dialo. Krvi by ste sa vo mne nedorezali

 1. Fico bol Kočnerov šéf! Tu je dôkaz
 2. Figeľ spochybnil Hlinu na čele KDH: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko
 3. Dlhá cesta od kádehákov k progresívcom
 4. Brucho keď sa vzoprie, darmo máte zarobené vlastnou hlavou .
 5. Eva Čobejová: Na pro-choice protest prišli aj satanisti. Kto podporí pochod za život?
 6. Prečo zlomil Sulík nad Galkom palicu
 7. Matovič vyzval Hlinu aby zrušil ponuku Trubanovi s registrovanými partnerstvami
 8. Herečka Mária Mary Bartalos s manželom pozývajú na Národný pochod za život
 9. Hlina sa dohodol s Trubanom, ale nedohodol so Záborskou a Vašečkom
 10. Tibor Pospíšil: KlimaAlarmistický hoax v dvoch grafoch Denníka N

Už ste čítali?